• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras je a jak jsem psala už výše, ovlivní to chod celé rodiny, ne jen život těch, co pečují. Já bych byla tkay pro zařízení, ale naši o tom nechtějí slyšet, že babička, ač je mimo, se cítí líp ve svém prostředí, kt. aspon trohcu poznává a s lidmi, kt. aspon občas pozná...tak nevím, asi na tom taky něco je, ale to sebeobětování je děsné
1. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 právě, člověk si říká, že našim ještě není ani 60 a ještě mají (doufám) hodně let před sebou, ale babička, i když je jí 80, tak tu taky ještě dlouho může být a to by pak odnesli i naši zdravotně a psychicky a už by si ani neužili poklidného stáří :pensive:
Mámu hodně trápí, že babička se taky o svojí maminku starala, ale jak dnes řekla, ona byla spíš apatická, pak už jen seděla, nemluvila....takže to je rozdíl oproti babičce, která budí v noci sousedy, myslí si, že má doma nějaké lidi, chodí zmateně venku.
Já vlastně opravdu doufám, že to nakonec dopadne na nějaké to kvalitní i třeba drahé zařízení, kde bychom babičku navštěvovali. Teď je mi ale taky líto babičky, která, když má chvíli jasnou chvilku, tak se tak těší, že budou bydlet na té chalupě...., ale je fakt, že druhý den už o tom zase neví a když se jí to připomene, tak se diví, že něco takového má být...
1. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ale ono na druhou stranu se to může změnit. Babička právě taky byla ta, co pořád něco dělala, v noci paboucela, stříhala oblečení, dávala rychlovarné konvice na sporák atd..ale tím, jak se stala čímdál tím více nesamoastatnější tyto aktivity zmizely a už je taky pasivní, sedí, nic neříká, nebo jen chodí pořád dokola kolem stolu atd..oni tady to lítání mají jen v určité fázi nemoci..pak to jde k pasivitě
1. bře 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hmmm, vidíš, to je fakt a to mě nenapadlo. Odhadneš, jak dlouho to třeba trvalo, ta aktivní fáze?
1. bře 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak kolem roku...asi
1. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hmmm
jinak jsem vlastně neodpověděla na dotaz na Báru. Po tom průjmu asi 3x za sebou včera (poslední v půl1), tak kakala až dnes ráno a celkem dobrý, už bych to průjmem nenazvala, i když žádný tuhoň to taky nebyl :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak ještě jedeme na dietce, ale snad to byla jen nějaká jednorázovka :sweat_smile:
1. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to jo, třeba to jsou opravdu ty zoubky a proto i špatně spala a byla protivka a ten průjem to dovršil a třeba to už bude ok
1. bře 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jej, kéž by se to spaní takhle ustálilo, i když jsme šli spát hodně pozdě, tak jsem se skvěle vyspala a i podle toho je fajn den...Bára je dnes zlatíčko a já v pohodě. :slight_smile:
1. bře 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já myslím, že už se to bude ustalovat. Stěpa nám spával pořád špatně a od Vánoc se to začlo srovnávat., najednou vydržel spát celou noc:slight_smile: pak se to přerušilo špičáky, pak spal zase měsíc krásně a minulý týden se to nějak pokazilo. Jsem si i říkala, jestli na něho nemělo vliv to, že jsme ho nutili usínat samotného, jestli to moc neprožíval-valstně i Bára vám zničehonic začla v ty noci řádit, když jste jsi nechávali usínat samotnou-třeba to moc prožívají..nevím. Včera usínal v klidu a vida, celou noc prochrupkal. ale stejně, na ně mít 1000s manuál by stejně nestačilo :grinning:
1. bře 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 uvidíme, stejně je to vždycky rodič míní, dítě mění :grinning:
My už jsme vzhůru, ale dopéká se v kočárku...tak pááá, zas třeba zítra
1. bře 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
my se taky právě vzbudili, tak za chvíli pofičíme ven, když je tam tak krásně.papa
1. bře 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 My máme dvojkombinaci Bugaboo Cameleon.
1. bře 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 přesně tohle jsem taky chtěla napsat :slight_smile:
1. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 Ahojek, my byly celé dopoledne venku, je tak nááádherně, i když dnes trochu studený vítr. Ale vyšláply jsme si to trochu dál do parku a hezky si to užily....akorát celou cestu zpět jsem jí nesla na koni a teda už jsem myslela, že nedojdu.
Jinak hádejte co? Roste jí dolní stolička, možná i na druhé straně :fearful: , konečně mě nechala trochu víc pošmírovat v puse...takže snad to budou jen zuby.
Vítejte u zpravodajství o nočním spánku: :grinning: Noc celkem OK, Ondra tam byl jednou asi kolem 23.h a já pak v půl3 dvakrát asi po 5timinutách, ale jen na přikrytí. Vzhůru byla v 6 na mlíko a pak ještě usnula do 7,15....takže relativně dobrá noc. Konec našeho zpravodajství :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. bře 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak jsem měla pravdu s těma zubama :stuck_out_tongue_closed_eyes: proto třeba byla i protivka ten jeden den...stejně to šikulka dobře zvládá. Kamarádky, co jejich dětem rostly poslední stoličky říkaly, že to bylo totálně nejhorší ze všech zubů
2. bře 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 oni jí rostou už ty druhé v dolní řadě, teda myslím :confused:
Tak to jsi teda fakt měla pravdu, jediné, co mi těm zubům nasvědčovalo a proto jsem se zase koukla, bylo to, že furt tak mele naprázdno pusou -jakoby vtahuje tváře.....
Právě jsem asi po 100letech dala do trouby bábovku, najela jsem na diskuzi Co dnes vaříte a hned tam byl recept na takovou hrnkovou rychlovku...a my jsme doma jak u vyžraného krámu, tak bude aspoň ta bábovka :sweat_smile:
2. bře 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :grinning: však to jsou poslední zoubky...my máe ještě pořád jen jednu velkou
2. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my jsme desn doma sami, tak to s vařením přehánět nebudu:slight_smile:jsem domluvená skámoškou an hřiště, takže pohodička
2. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak včera večer máma letěla od ségry k babičce, protože se jí hodinu nehlásila. Když tam dorazila, tak babička právě přišla z venku (asi v půl 8 večer)...no, hlavně, že se vrátila.
Na noc jí dala dr. teď nějaké prášky na sklidnění (dávají se prý třeba při Parkinsonově nemoci na tlumení záškubů těla), tak snad bude babička alespoň v noci dobře spát.
Máma už nám hlásí, že jakmile něco takového propukne u ní, ať jí hned dáme nějam do ústavu, ještě v době, kdy bude chápat, aby si tam zvykla a pak to pro nás nebylo těžké rozhodování, až už bude mimo :confounded: ...no, snad se jí to vyhne.
2. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jojo, my taky chodíme tady s kámoškou, to je hned jiná legrace :slight_smile:
Já bych to nepřeháněla, jenže v lednici už je jen máslo, rama, po dně marmelády a mrkev :sweat_smile: ...musím na nákup.
2. bře 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak z takových zásob pravda moc nenavaříš:slight_smile: jj, kamoška má rok a tři měsíce starého chlapečka, tak už kolem sebe chodí a občas na sebe cosi zamumlají:slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Bára se svojí kamarádkou Alicí (ta je dubnová) jsou každá úplně jiná. Bára je taková neřízená střela, Alici furt objímá, hladí a strašně furt chce, aby s ní Alice dělala nějakou činnost, kterou si ona vymyslí....a pak usedavě pláče, když Alice něco dělat nechce...ale časem se to lepší, to se mi líbí, že začíná přijímat, jaká Alice je (tak hodné dítě jsem v životě neviděla, je strašně mírná a plachá, má ráda pořádek, všechno urovnává, když má trochu nastranu ponožku, hned ukazuje, že narovnat.....). Všechno Báře půjčuje, jen aby měla klid a Bára neřvala :confused: . Bára už ví, že Alice potřebuje čas na rozkoukání, když příjdeme, tak už Bára hleásí: Alice se trochu bojí,....
Je to sranda, hlavně když jsme na návštěvě u nich doma, tak už si holky "spolu" krásně vyhrajou. Bára povzbuzuje Alici k Akci a Alice zas naopak Báru trochu zklidňuje. Je to děsně fajn, mít tu někoho takového :slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to máte prima..my uplně někohos tejně starého pro štěpu nemáme:frowning2: bud starší, enbo hodně mladší..ale je fakt, že mu moc děti ještě nechybí, přijde mi, že si ještě vystačí sám...přece jen, ty holky jsou v tomhle více dopředu
2. bře 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Je tu diskuze sporťák nebo golfky do 3000,-, hodně chválí kočárky Zopa, tak kdyby ses chtěla inspirovat na koupi....
2. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky, juknu na to:slight_smile:
2. bře 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Ahoj holky, tak to je dobré s tím spaním - důvod byl odhalen, děkuji za hlášení. :wink: To jsem zvědavá, kdy stoličky vyrazí u nás. Ale vzhledem k tomu, že první zub měl Venda až v 11 měsících, tak si třeba ještě počkáme. U nás byl taky dneska úspěch - po týdnu Venoušek spal přes poledne přes dvě hodiny! Sice jsem ho uspávala za velkého blbnutí a poté řevu, ale vzhledem k tomu, že jsme měli budíček v 5,45, se nedalo nic jiného dělat, než ho uspat. Do večera by nevydržel.
Taky jsme byli venku, pěknej studenej fičák, ale na sluníčku bájo. Konečně snad bude jaro. :slight_smile:
Já dnes vařila buřtguláš z šunkovýho točeňáku a dost se mi povedl! :sunglasses:
Hezký večer!
2. bře 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jj, buřtguláš štěpa miluje:slight_smile: Tady taky studeně foukalo, ale až odpo. Ráno to bylo uplně super, ale odpo už nic moc. Tak paráda, že jste dnes taky spinkali po obědě.třeba se to zlomí a bude to zase zvládat bez dudlíku v pohodě i odpo.
2. bře 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 Ahoj, tak se zase hlásím.
Kamčo, to je bezva, že ti klučík zase spal, třeba se to začne zase trochu vracet, ty staré návyky. U nás to tak taky bylo.
Včera jsme naposledy daly sedalii, tak uvidíme, co přinese dnešní noc.
Včera jsme se byli mrknout na to auto....bylo tedy hezké, ale malé. U těch kufrů je bych řekla, že je největší problém ten práh, megan ho nemá a tak je ten kufr šíleně prostorný a věci se z něj skvěle vyndavají i nandavají, když je nemusíte šoupet přes práh....
Říkali, že jim ho právě dnes přivezli (vypadá to, že to bylo to, které bylo v tom studiu při AN). ta barva byla hezká, ale my dostaneme jen tu základní (ne metalickou) a ta moc hezká není. tak snad se podaří najít kupce.
Už jsme si říkali, co s penězi uděláme. Musíme si vytvořit nějakou finanční rezervu, protože te´d žijeme opravdu z ruky do huby a kdyby se Ondrovi něco stalo nebo ho vyhodili z práce..., tak bychom přežili max jeden měsíc, takže rezervu opravdu potřebujeme. Něco nacpeme do baráčku a něco hodíme na podílové fondy nebo nějaké jiné výnosné účty, aby se trochu množili.....
4. bře 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@pajinka29 holky a jak dělát prckům ten buřtguláš? Dejte mi sem recept, prosím. :slight_smile:
V pondělí se jedneme kouknout k té chůvě, kde by Bára mohla od září být, ale začínám si nějak myslet, že to nebude. Kvůli tomu spaní a vožení na barandov bych jí tam musela vozit třeba na 11h, aby si tam zvykla a pak šla s dětmi hajat, a vyzvedávala si jí třeba až kolem 17h, což mi přijde líto ani si jí přes den moc neužít. Kdyby někdo chodil k nám, tak by s ní byl max 3,5h....ale nevím, zas tady je to tak finančně výhodné a líbilo by se mi , že by tam byla s dalšími třemi dětmi, mám reference.....a prevděpodobně to tak mají v hodně rodinách, že je dítko třeba už ve 2,5letech většinu dne na hlídání....a já jsem asi moc úzkostlivá na tu moji princeznu :unamused: ...tak furt nevím, uvidíme, jakse nám tam bude líbit.
4. bře 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady se buďto nespí nebo jste venku :slight_smile: Tak si užívejte víkend a po neděli pa.
4. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek