• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras @pajinka29 Ahoj Šárko a Pavlo, právě jsem uspala krakena... Ufff!
Dneska jsme byli u zubařky, což nebyl nakonec až takový problém, ale zásadní bylo to, že Vendovi se nechtělo z venku do baráku. Tak tam ztropil takovou scénu, že všichni málem ohluchli. On má děsnej ječák. Hrůza... Manžel s ním šel ven, mezitím jsem byla vyšetřená já. Pak přišli a po dalším handrkování se konečně docela zklidnil. Jak není po jeho, tak udělá strašnej kravál. Na veřejnosti mě vždycky hanba fackuje...

Jinak chápu problematiku s prahama v autě. Je to zdánlivá hloupost, ale v praxi zásadní věc. Myslím, že jste se rozhodli správně. Je jen divný, že v TV ukazujou jednu barvu a pak vám dají jinou - obyčejnou... To není fér.

Buřtguláš pro dítě dělám stejně jako pro dospělé, akorát jsem tam dala malinko česneku jen pro vůni a žádnou pálivou papriku, jen sladkou, pepře minimum. Jo a dala jsem tam i žampiony na plátky :wink: Právě dojídám zbytek a byl fakt super :slight_smile:

Jdu vařit vepřové plecko na kmíně se špenátem. Musím to připravit, než bude mít naše zlato zase budíček :wink:
Venku je ale nádherně, co? Asi půjdeme pod barák na písek... Mějte se!
4. bře 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras
@kamila297 Ahoj holky, manža měl v pátek dovču, tak jsme byli navštívit moji babičku do Brna. Vídám ji malo a tak jsem byla ráda za tuto příležitost. byla ze štěpy uplně unešená:slight_smile: Už nám dorazila velká postel, tak jsme včera montovali a zítra už možná zkusíme spaní tam:slight_smile:
7. bře 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ahoj, tak jsem zvědavá, jak se bude Štěpánkovi ve velké postýlce hajat.
My jdeme odpoledne mrknout k té chůvě na Barandov. Jsme z toho taková rozpačitá, furt. tahleta varianta, že by bára byla s dalšími dětmi se mi hrozně líbí, ale kvůli dvěma hodinám mojí výuky jí tam mít třeba od 11 do 17hmi přijde líto. To bych spíš zvažovala, jestli normálně nenastoupit do práce. Nejlepší by bylo jen něco na dopoledne, abych tam Báru ráno zavezla a před spaním si ji zase vyzvedla....ale jak ty kroužky jsou takhle blbě v odpoledních hodinách, tak je to pak s tím spaním takové komplikované :unamused:
hrozně se to ve mně teď mele a nevím, co s tím. jestli ještě pohledat někoho, kdo by prostě chodil hlídat Báru k nám jen na ty 3hodiny denně (ale vyšlo by to finančně pravděpodobně úplně stejně, jako to hlídání na barandově na 6h)...se školkou to nějak moc nevypadá... :frowning2: a nebo jít normálně do práce, jako uč. 1. stupně bych si ji třeba už ve 13h mohla vyzvednout, finančně by nám to hodně pomohlo.....no, prostě fakt nevím.
Budu ráda, za vaše názory.
7. bře 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Je to těžké. Víš, že mě taky lanařili do práce a hodně jsem nad tím uvažovala skrz peníze. Ale pak mi vlastně přišlo divné, že skrz peníze bych štěpu strčila někam pryč a neuživala si s ním společně čas. Přece jen, všechny kamarádky mi říkají, že poslední rok na mateřské byl ten nej, že se s prckem už domluvíš, kdeco umí a zvládne,dá se dělat hodně aktivit a že to bylo moc fajn. A pracovat budeš celý život. Bára bude malá jen chvíli a už to nebudeš mcot vzít nikdy zěpt. Vím, asi to zní ted moc fatálně...ale já k něčemu takovému dospěla v rámci zvažování svého návratu do práce.
Na druhou stranu, není nic špatného na tom,když ti ji někdo pohlídá a ty něco přivyděláš k tomu. Já bych asi hledala ještě nějakou jinou chůvu, kt. by došla jen k vám domů, zabralo by to méně času a věnovala by se jí hodně a byla by ve svém prostředí.
A byli jste na nějakém tom zápisu?
7. bře 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nene, zatím budou v březnu dny otevřených dveří, ale z toho, co jsem slyšela, tak fakt 2,5leté dítě veznou jen, když nenaplní kapacitu, do 3 let jen na ten jeden den v týdnu, ale platíš plnou měsíční sazbu, že jí hlídají místo (což ve spojení s placením chůvy se fakt už nedá zvládnout...) te´d jsem našla nějaký inzerát, že na Praze západ hledají na odpoledne do soukromé MŠ asistentku/učitelku, tak jsem jim tam schválně zkusila napsat... :sweat_smile: Kdyby tam Bára mohla být se mnou, je to jen asi od 15h do 18,30.
7. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to by bylo ideál. byla by mezi dětmi, s tebou, chvíli a ejště by jsi si vydělala...
7. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 narazila jsem na nějaký super server, kde jsou nabídky práce v MŠ, tak jsem hned odpověděla ještě na jeden inzerát na Praze 6, kde hledají učitelku MŠ.
7. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jsem to rozjela ve velkém, ale tak za zkoušku nic nedám, že? :sweat_smile:
?
7. bře 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to nedáš, spíš třeba něco získáš. Mě by taky lákalo se po mateřské dostat do MS
7. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já to beru jako možnost, abych mohla pracovat a přitom mít Báru někde na blízku.

Jinak Báru začaly bavit barvy - někdy pozná červenou, ale začaly jsme s metodou červená jako...., bílá jako... a už včera ve vaně, kde má takové barevné vkládací kostky, tak mi neomylně ukázala, která je zelená jak travička, která je žkutá jako sluníčko, která je bílá jako sníh a červenou pozná (bez jako...). Ale pak když se zeptám, která je zelená, tak to třeba poplete, ale je to začátek :slight_smile:
7. bře 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras paráda...štěpa ted taky dělá pokroky. není to tak dávno, co jstem si stěžovala, že z lega ještě nic nepostaví a už staví sámv klidu věže, nebo nějaká zvířátka...vkládací tvary si sám najde na kostce a vloží, pořád chce ted malovat:slight_smile: rozuměj, čmárat šíleným způsobem
7. bře 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 :dizzy_face: bezvadný, ono to opravdu jde strašně moc rychle, ti děti jsou jak houby, které nasávají strašně rychle všechny podněty. :wink:
Tak jsem napsala do další MŠ, kde nabízí i zkrácený úvazek a rovnou umístění dítěte do školky :dizzy_face: Týjooo, tak skvělý portál jsem dlouho hledala. Furt mi přišlo, že nikde nic nenabízejí a ejhle, tady je jich tolik :astonished:
7. bře 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a je to jen na Prahu?
7. bře 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 www.volnamista-prace.cz , myslím, že je to i pro jiné regiony. Zkus pohledat....te´d nevím, jestli tu ty stránky takhle můžu zveřejnit, snad jo.
7. bře 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já se jdu pomalu vypravit na barrandov. začínám mít pocit, že tam jedu vlastně úplně zbytečně, ale tak aspoň obhlédnu možnosti.
Pa
7. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Ahoj holky, koukám, že taky řešíte školky. My se jdeme ve středu podívat na zápis do dvou školek v blízkosti našeho budoucího bydliště. Chtěla bych tam pořešit, zda mi vezmou kluka uprostřed školního roku tj. v únoru, protože musím nastoupit do práce. Zastupuje mne kolega-důchodce přesně do 3. narozenin Venouška. Tak jsem zvědavá, jaké mají podmínky. Jinak jsem taky uvažovala, že postupem času změním místo blíže bydlišti. Obecně je mi líto, že když konečně ty miminka vypipláme do věku, kdy se dá s nima komunikovat, musíme je vrazit do školky a přijdeme tak o nejhezčí období předškolního věku... Chtěla bych být rentiér... :sunglasses: Mám tip na naučné webovky pro mrňata: www.hraveuceni.cz Jukněte na ně. Hezký večer!
7. bře 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 ahojík, web známe a užíváme. Nejvíc ty básničky a písničky. No, se školkama je to kříž. tak nějak doufám, že otěhotním a aspon pro štěpánka bude vyřešeno a než půjde do školky prcek druhý, tak už třeba s místy problém nebude. Je to přesně, jak píšeš, až si je vypipleme, tak je dáme pryč:frowning2: proto se mi nechtělo jít do práce nakonec dřív. Na práci budu mít s důchodovou reformou s takovou čas do 70:frowning2:
@akras děkuji, juknu na to. Přála bych ti, aby to vyšlo...bylo by to pro vás tak nejlepší. Už se ti blíží Paris-těšíš se?
7. bře 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 @akras Tak si představte, před chvilkou mi volala paní ředitelka MŠ, o kterou máme zájem, já jí před týdnem psala mail s dotazem, co s únorovým chlapečkem. Říkala, že máme zítra přijít na zápis a vyplnit přihlášku a že mi dítě vezmou v lednu (pravděpodobně zatím na zvykačku a pak od února normálně). Mám radost! :grinning: Šárka jede do Paříže? Super! Tam je to fakt hezký. Byla jsem tam 2x. :wink:
8. bře 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jojo, jedu příští středu na zkoušku, protože v květnu tam jedu jako průvodce dvou zájezdů žáků zš, tak abych to nacvičila. Už se těším.
To máte perfektní s to MŠ, mě odpověděli z té práce jen na odpoledne, je to jen na 4 dny v týdnu a je za to dost málo, těmi kroužky bych si vydělala víc, tak ještě čekám na ostatní odpovědi...jestli nějaké budou.
8. bře 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 téda, to ti to vyšlo parádně s tou školkou., To je prima a máš štěstí. A těšíš se do práce? Jestli se můžu zeptat, v jakém oboru pracuješ?
8. bře 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, když mám Vendy plný zuby, tak se do práce těším... :grinning: Jinak ale mi to přijde hrozný, když už je z něj človíček, tak trávit většinu dne s cizími... :unamused: Teď pracuju jako úřednice. Tak budu doufat, že třeba jako asistentka (mám letité zkušenosti ve velkém podniku) se do budoucna někde chytnu blíže domova.
8. bře 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to si užiješ prima výlet! Hned bych jela taky :wink: Neboj, něco určitě vyjde, chce to trpělivost a kousek štěstíčka :wink:
8. bře 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, musím se pochlubit, dnes mi Štěpánek usnul poprvé ve velké posteli, sice párkrát vylezl, tak jsem ho po několikerém vyhrožování a strašení strčila do malé a jak pak šupajdil do té velké..naráz je mu malá naobtíž:slight_smile: Tak snad nám to vydrží. i večer celkem v klidu a sám usíná a spí celou noc:slight_smile: Tak snad se to hned nepotentí, ale je mi jasné, že až polezou stoličky, tak to bude děs:frowning2:
9. bře 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jé, tak bezva. Nám z postele vylezla taky jen párkrát. Teď už nás vyhání, abychom šli už vedle do pokoje, protože přece usíná sama jako velká holka :slight_smile:
Dnešní noc fajn, jen jeden křik kolem 3h, šel tam Ondra, sice dostala hysterák, že mámu, ale než jsem se tam vykodrcala, tak už to zvládli sami.
9. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras takže i bez té sedalie, to je prima. A večer už taky usíná jako velká holka, jo? To jste to teda pěkně zmákli:slight_smile: a v kolik ti vstává ráno?
9. bře 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, tak super to zas není. dnešní noc bezva, ale včera řvala několikrát a chtěla mlíko (protože noc předtím jsem jí ohřála normální mléko, protože ji trápilo kakání a nemohla se vykakat, tak jsem jí chtěla trochu pomoct :pensive: ), ale vytrvali jsme, mléko nedali a dnes už nechtěla. Jen jsem si před spaním o tom povídali, že mlíčko dostane, až bude venku světlo.
Dnes ráno vztávala až kolem 7h, takže fajn.
9. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras naštěstí my noční mlíko odbourali někdy v 10m a k našemu překvapení uplně v pohodě..:frowning2: Prostě nás vždycky v podstatě překvapí, jak něco zvládne, to jen my jsme pořád tak opatrní a bojíme se...je fajn, že už Bára dá na domluvu. To štěpa ještě ne:frowning2:
9. bře 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ona neměla mlíko v noci ani nepamatuju, má tam v lahvičce vodu, kdyby měla žízeň. Dala jsem jí ho jednou předevčírem. 3 dny nekakala a celou noc jí to trápilo, tak jsem chtěla, aby jí to trochu protáhlo...no a hned další noc by chtěla znova....holt, rychle si zvykla, ale dnes už nic, tak dobrý. Asi bylo důležité vydržet tu noc potom prostě i přes řev nedat a teď už je to dobrý.
Ty noci jsou u nás jako na houpačce.
Jsem trochu zklamaná, protože nikdo z těch MŠ (krom té jedné na odpoledne) se neozval. Připadá mi hlavně hloupé, že třeba ani nenapíšou, že už je místo obsazené nebo, že prostě nesplňuji podmínky apod....
A ti jedni, co se ozvali, těm jsem odepsala, protože z inzerátu nebylo patrné, od kdy to chtějí....ale už taky víc jak den nic....takže mé počáteční nadšení vyprchává :frowning2:
9. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jinak zase se nemůžeme dovolat tomu projektantovi na čističku. Už je to 14 dní a to tvrdil, že je to na 8h kancelářské práce :angry:
Už se z toho asi picnu. A co vy, pokračujete v tažení jménem základová deska?
9. bře 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jojo, děti si na to příjemné zvykají moc rychle, darebáčci:slight_smile:
Neboj, oni se ještě ozvou. třeba prostě jen dnes nikdo nesedí na netu. Tak nějak pořád věřím,že existuje nějaká slušnost aspon odpovědět...dej tomu čas.
S tím projektantem to je horší...jo, prostě všichni naslibují, jak je všechno pohodička a pak skutek utek. No, my zatím dobré! Minulý a tento týden Martin hodně běhal kolem vytyčení sítí na pozemku, aby se tam mohlo začít kopat, zajištoval el rozvadeč na stavbu, ale naštěstí všichni řemselnící a odborníci dorazili na smluvenou dobu a tak nějak to vypadá,ž e příští týden začíná firma stavět! V pondělí jim Martin předal pozemek-.staveniště a příští týden prý naběhnou.
9. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek