• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 tak to máte super, že se to aspoň hýbe a vypadá to, že všechno půjde.
I to auto jsou samé starosti. Měli poslat bližší propozice už minulý týden, tak tam Ondra v pátek volal...prý že děkují, že to měla poslat kolegyně a v pondělí se určitě ozvou...prdlajs...tak jim Ondra včera zase psal SMS s emailovou adresou a oni vzápětí odepíší, jaká, že je jeho emailová adresa :angry: ...no chápeš to? Co to musí být za paka? To se říká, jak je ženská na mateřské zblblá, ale tohle bych teda zvládla líp....Takže zase jen provolané peníze atd....snad to alespoň nějak dobře dopadne.
9. bře 2011 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras neskutečné..to skoro vypadá, ajko by vám to auto nechtěli dát, darebáci. Ano, hýbe se to, snad i t stavba bude podle přesdstav a nebudem je muset nutit to předělávat nebo tak, Ted se řemeslníkům nedá věřit.
9. bře 2011 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 @akras Ahoj holky, tak si představte, že jsme se právě vrátili ze zápisu a Vendu umístili v MŠ úplně v pohodě. A to tam byla fronta zájemců. Moc milá paní ředitelka nám dala přihlášku, napsala si červeně že až od února a nabídla, pokud se uvolní místo, tak třeba od prosince nebo ledna na 5 dní v měsíci. Super, ne? Mají to tam hezké, prostorný pozemek, třídy jsou taky velké, jídlo vaří přímo v MŠ, venku je i brouzdaliště se sprchami.
S tou velkou postelí blahopřeji. My ještě uvidíme, ale asi zkusíme sundat "klec" a dát bočnici, až se přestěhujeme do nového bytu. S novým bytem nová pravidla :slight_smile:
Hezký večer!
9. bře 2011 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras aha, já tušila, že když je něco "zadarmo", že to nebude tak jednoduchý... :angry:
9. bře 2011 v 16:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29 no, nakonec se tedy včera ozvali, abychom neoficiálně potvrdili výhru, nic moc nového, protože ještě nemají k ruce katalog s výbavou, protože je auto teprve ve výrobě či co...no, ale tak aspoň něco.
Tak jsem dle Kamčina vzoru taky obeslala emailem školky v okolí. Tak nikde to není jisté, ale některé odpovědi vypadají nadějněji, tak každopádně na nějaký zápis půjdeme.
Teď ráno volali z té MŠ, kam jsem odpovídala na inzerát,...ještě se ozvou, budou si zvát uchazeče...ale asi je problém s Bárou, paní říkala, že bude v září ještě maličká, že to sama zažila (asi, že nastoupila do MŠ a měla tam malé dítě)...no, tak nevím. Možná to nakonec odpískám já, když budou chtít učitelku na celodenní úvazek, tak to by se mi nechtělo....ale aspoň se ozvali, tak jsem ráda.
10. bře 2011 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras Šárko, raději moc nečekej, že se ti někdo ozve. Zjisti si zápis do MŠ z webovky a vyprav se tam osobně nebo aspoň tam zkus zavolat. Že mi ta paní ředitelka volala, to jsem velmi ocenila, ale z té druhé MŠ, kam jsem psala, se neozvali ani mailem a zápis mají nyní taky. Takže je to spíš o lidech a ochotě. Držím palce! To je teda lumpárna s tím autem, měli by vám správně dát to vystavené v přímém přenosu - ale to se dalo bohužel čekat... :unamused:
10. bře 2011 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras nojo, bude Bára maličká, to je pravda..ale tak ona je třeba dopředu a je sociálně vyspělá, není dítko jako dítko. Tak, aspon že se to s tím autem trochu pohlo. Taky mi teda přijde trapný, že vám nedají to, kt. bylo v TV, je to dost zavádějící. Ale lepší něco, než nic, že:slight_smile:

10. bře 2011 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
JInak noc byla ok. Stěpa se vzbudil jen jednou, to jsem za ním šla, položila ho a spal dál. To jen já jsem se pořád budila a poslouchala, ejsti neleze popř. nepadá z postele. Ráno za mnou pěkně naklusal do ložnice, bylo to příjemné. Ted, po trošce křiku-z mé strany nakonec taky usnul, ale musela jsem být u něj, jinak měl děsnou švandu z toho, že může z postele vylízat:slight_smile:
10. bře 2011 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kamila297 Mně se ozvali skoro všechny školky, do kterých jsem psala.
ale všechny odpovědi byly více méně neurčité - nemohou odhadnout, kolik přijde dětí (starších, předškoláků, dětí samoživitelek, které by museli vzít přednostně) a jestli tedy pro naši Báru bude místo. Takže nechápu jak to, že u vás jednoduše přislíbili, že Vašíka vezmou, když ještě nemohli vědět, jestli nenaplní stav dětmi staršími, a u nás to takhle asi nefunguje, ach jo.
Tak jsem vybrala odpovědi, které se mi zdáli nejvstřícnější a tam půjdeme na zápis.
Jenom moc nerozumím tomu, jak můžu jít na zápis jen do jedné školky. Když mi ji tam nevezmou, tak jako co? Asi pak musí člověk obvolat jiné MŠ, jestli jim nezbylo místo.... :rolling_eyes:
Já už jsem fakt nějak z toho příštího roku na nervy, vůbec si nemůžu srovnat v hlavě, co mám dělat.
Navíc teď už bych se měla ozvat zase těm školám, kde jsem si dohodla tu výuku FJ, abych jim zaslala letáčky apod., taky si budu muset dělat ten živnosťák, takže to jim také musím napsat, že nebudu pracovat pod hlavičkou školy, ale jen si u nich pronajmu místnost....
Jenže teď zas nevím, jestli třeba nakonec nevezmu práci na půl úvazku (když nějakou najdu) a třeba tím tyhle FJ padnou.....
Se asi picnu :unamused:
Jinak noci jsou teď celkem OK, řve tak jednou před půlnocí a to obstarává manžel, takže se docela hezky vyspím , a spíme tak do 7,15, což je náááádhera :slight_smile:
11. bře 2011 ve 13:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 My tím, že jsem Báru dali do nízké postele asi v 1,5, tak jí to docela dlouho trvalo, než pochopila, že se dá vylézt z postele. To začala v podstatě provozovat až, když jsme ji učili usínat samotnou, jinak ne. Ona se do postýlky těší.
Jinak včera vlezla do postele a chudák chtěla padnout hlavou do polštáře a místo toho narazila na pelest, chudinka, má teď takový šrám nad očíčkem (to jsem teda viděla až ráno), už se nám to stalo několikrát. Ale včera to byla fakt šlupa.
11. bře 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras U nás je to s těmi školkami stejné. Orpavdu nikdy nemohou vědět, kolik dětí přijde a v jakém věku a podle zákona mají přednost ty starší...hm, prostě je to jen o zkoušce. A když to nevyjde, tak holt asi chůva nebo soukormá školka. Já to budu taky muset takhe řešit, jestli se nám nepodaří druhé mimi. NAvíc, štěpa je na konci dubna, takže stejně by byl ve školce jen do června a prázdniny zase není hlídání, když jsou školky zavřené....je to holt svízel:frowning2:

Nám se dnes štěpa v noci vzbudil ve tři ráno a chudák se tam do pěti převaloval, nemohl usnout, knoural..ale nevyžadoval mě, ale stejně jsem tam chodila ho zklidnit, aby usnul. Dnes po obědě jsem mu před spaním zpívala a během chvilky začal zabírat, tak jsem se sbalila, že odejdu, tak začal plakat, ale já jsem trošku přísně řekla, že jsem vedle a že mě slyší atd..a nakonec usnul, během 20min
11. bře 2011 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 No, tak to ses asi moc nevyspala, ale v poledne usnul teda docela hezky. Já se s Bárou chvíli zlobila, nechtěla se oblíct na hajání do kočárku. Tak jsem asi 5x zopakovala, že když ne oblíknout, tak hajat v postýlce. Pak už jsem šla jako připravit postýlku, ale to nééééé, do kočárkuuuuu, a že teda obléknout...no, mezitím se pokakala, takže přebalit, ale pak už dobrý, usnula za chvilku.
je tan dneska pěkný fukejř, ani nechtěla být moc venku, hned chtěla domů.
11. bře 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras no, nevyspala a hlavně Martin ne. Přijel včera v 23:00 z pracovní cesty do Německa, v šest vstával..
ale jinak jsem měla radost z toho, že orpavdu spí v místnosti sám a nevadí mu to, nevyždauje nás...
Ale s tím zlobením..mě přijde, že jsem v poslední době hysterka a pořád na něho křičím. Jenže s ním to nejde po dobrém, on neposlechne ani na zvýšený hlas, všechno nenene..je to o nervy. Jinak tady je taky škaredě, sice celkem teplo, ale mraky a vítr. clověk ani neví, jak ho má pořádně obléct
11. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Bára je te´d naopak zase docela hodná.
Hodně se zlepšilo to půjčování hraček, až jsem koukala. Na hřišti, zrovna se Bára ani neklouzala, šla k pískovišti a měli jsme s sebou krom jiných báboviček taky velikánskou lopatu. (Bára jí má dost ráda) a přišla holčička, jestli si ji může půjčit. Tak se ptám Báry, jestli ji půjčíme (myslela jsem, že v tu chvíli po ní bude zrovna toužit), ale ona ji vzala a podala té holčičce. Holčička nám zase půjčila kyblíček a Bára furt vzorně: Děkujeme!!! :dizzy_face: no, pusinka.
Má jen problémy s tím, že se bojí, že si někdo vezme něco, co zrovna drží v ruce. Jakmile má ten pocit (ať už drží kamínek, klacík nebo cokoliv jiného), tak hned ječí ne....
Hodně se teď rozčiluje, že jí něco nejde, ale zase si netrvá na jediném způsobu, jak to chce udělat, takže když jí v klidu řeknu, že nanynka se na malou židličku s méďou nevejde a že ji může posadit na jinou židli vedle něj, tak je to OK a v pohodě.
Hodně se mi vyplatí jí nabízet alternativy něčeho, co chce dělat, ale mě se to nelíbí. Skákat na posteli ne, ale dej si na zem polštář a skákej na něm. Míchat horkou omáčku ne, ale pak mi tak nasypeš trochu mouky apod...to hodně zabírá. Nezačít hned tím NEsmíš, NEmůžeš (to mám pocit, že jde rovnou do opozice a vzteku), ale říct třeba hele, Báro, takhle si ublížíš, ale můžeš to udělat tak a tak.... fakt mi to docela funguje. myslím, že tak 50% vypjatých situací tím vyřešíme :slight_smile:
11. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras já jsem právě bud tupá a nenapadá mě žádná alternativa, nebo prost stejně moje alternativy nebere a neposlouchá je ani a pořád si dělá to svoje:frowning2: chjoc hjo vy tomáte dobré, že ti už tak mluví..to on vlastně ani pořádně ještě neumí říct, co chce...:frowning2:
11. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras a taky se strašně vzteká-třeba chce vozit všechna duplo zvířátka v mašince, ale přitoms e tam prostě nemůžou vejít. Já mu řeknu, že se tam nevejdou, podám mu tirák, že třeba koníka můžře dát tam a on stejně spe toho koně pořád do mašiny a vzteká se:frowning2: prostě paličák
11. bře 2011 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 no jo, na někoho to zabírá a na jiné ne.
Bára už začíná mluvit v 1. osobě (Já hezky hačám...apod) a ty už taky sem tam použije. Někdy i řekne moje. Takže ta řeč je fakt super...asi to člověku hodně pomůže, ale zas když je dítě moc tvrdohlavé a i když bezvadně mluví, tak to asi nepomůže a prostě si jen mele svou .... ale umí to krásně říct :grinning:
11. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 no jo, není od náhodou býk? jako já?....ale já teda nejsem moc tvrdohlavá, já se tak trochu vymykám a na znamení moc nevěřím, ale někdy to pasule :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras je býk:_) a Martinova rodina jsou všichni děsní tvrdohlavci...si s ním, myslím, ještě užijem
11. bře 2011 ve 14:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Dnes si Bára povídala s plyš kočkou a méďou a říkala jim: Méďo, nemáš bobíka? Nemáš! Je to dobrý! pak čůrala na nočník a: Méďo, podívej čůrání: Strčila si ho mezi nohy do nočníku a : Méďo, to je supeeer! (vždycky, když se vyčůrá, tak slavnostně provoláváme: Supeeer!)
11. bře 2011 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 No, vidíš, tak aspoň víš, odkud vítr vane :sweat_smile:
11. bře 2011 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras ty jo, to je fakt paráda, to je uplně o něčem jiném, vy se už tak pobavíte těmi jejími hlaáškami...to my jen hačí, dolů atd prostě jednoslovně něco říká a to ještě ne přesně správně podle výslovnosti
11. bře 2011 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras Hrozně ráda si hraje na různé rozhovory: Drží kočičku a říká: Kočičko, jak se jmenuješ? Já jsem kočička! Ahoj, už ses vyhajala? hezky vyspinkala!-....fakt je to úžasný ji někdy poslouchat.
11. bře 2011 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras to je neuvěřitelné. Ta je tak dopředu, i sociálně, že už umí dramatické typy her...neuvěřitelné...těžká závist:frowning2: on se ještě pořád neumí zavbvit sám, když mu nabídnu nějakou činnost, tak ji dělá, baví ho to, ale jen chvília za chvíli ho mám zase za zadkem...a nejraději pořád všechno shazuje a rozhazuje:frowning2:
11. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Tím, jak si takhle ráda s hračkami povídá, tak si právě pohraje i sama....ale samozřemě nejradši mi něco strčí do ruky a :ahooooj, jak se máš? a už jedeme....ale zase je to už fakt někdy na palici, furt dokola. Včera, když jsme zase tyhle hovory vedly při koupání, tak už jsem skoro usínala: Kam jdeeš? Na výlet. A kam...za tátou...kačenka uklouzla, zajíčku, pozor, ať neuklouzneš....
A nejdnovější hit je: Ondra jí učil poznávat sochu T.G.M. a v knížce, kde si říkáme různá zaměstnání (už pozná zahradníka, kadeřnici a paní učitelku), tak místo automechanik říká automasaryk a děsně se u toho řeže :grinning:

Tak to jsem si teda teď vychválila naší holčičkua už dost :wink:
11. bře 2011 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 To se zlomí, to jsou ti kluci, fakt, :wink:
Já myslím, že až my jednou budeme mít druhé dítě, tak vůbec nebudeme připravení, jestli si nebude umět samo pohrát nebo nebude mluvit...budeme to mít pak o to těžší. Ale musíme se pak hlavně vyvarovat toho srovnávání. Bára je v tomhle fakt napřed a není radno se pak řídit podle ní.
11. bře 2011 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras jj, štěpa má taky rád manásky..ale nemluví s nimi sám, dá mi je do ruky a podává mi/manáskovi různé hračky, s kterými si má jako hrát, max řekne ahoj a já musím vymýšlet konverzaci, kterou jen poslouchá
11. bře 2011 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras jj, je to tím, že je kluk. Jinak je podle mě dosta šikovný, jen ta řeč vázne. Motoriku jemnou i hrubou má super, už zvládá tříkolku-včera ujel několik temp uplně sám...a to je pak na úkor té řeči. NAvíc martinova mamka říkala, že její kluci nemluvili do tří let vůbec, tak díky bohu aspon za to:slight_smile:
11. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 On bude zase Štěpánek hezky cílevědomý a dotáhne to daleko :slight_smile:
11. bře 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras to asi bude...i ted, když něco začne, tak to musí dotáhnout a běda, jestli to nejde.. :sunglasses: co máte v plánu na víkend? A co ta čistička, užř se ozval?
11. bře 2011 ve 14:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek