• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 o pták je dobrej :wink:
No, Báře tím pádem lezou 2horní jedničky a jedna dolní stolička....chudinka, ale teď jsou noci celkem dobré, tak snad ji to moc netrápí.
Akorát zase trochu začala s plácáním, plácá do všeho, co ji nazlobí a už párkrát plácla i do nás...tak snad to zase najednou přejde, jako minule.
14. bře 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, my jsme taky jak otloukánci:frowning2: plácne a hned potom je vidět, že se sám lekl, co to udělal, ale už je pozdě..co kdyby to udělal někde na hřišti nějakému prckovi, že
14. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29 Ahoj holky,
tak já si myslela, jak budu dočítat a ono kde nic tu nic :astonished:
Hlásím návrat z Paříže, byl to úprk, viděly jsme maximum, co šlo, byla trošku zima, ale nepršelo :slight_smile: I v tom spěchu jsme si to hezky užily, pojedly bagetky, popily kafíčko a načerpaly síly do dalších dní s našimi nezbedy :wink: jsem ráda, že jsem tam byla, osvěžila jsem si známá místa, naplánovala trasy, kudy s žáky půjdu, kde budu něco vyprávět...splnilo to účel.
Ondra s Bárou to zvládli bezvadně, ani nepozoruji nějakou větší ostražitost, co se te´d týče mé osoby,že by si mě nějak hlídala, spíš se mi zdá, že Ondra stoupnul na žepříčku (včera si ho vyžádala na čtení na dobrou noc - nejdřív, že chce se mnou a jakmile jsem otevřela knížku, tak začala natahovat, že tatínka :sweat_smile: ).
A přivítání na letišti bylo jak z nějakého filmu, běžela mi naproti a vítala mě :dizzy_face: , no paráda....
A co vy? zase už je docela hezky, tak doufám, že to vydrží. Co jsem tu nebyla, tak si tady ondra vyžral to nejhorší počasí
21. bře 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ahojík, vítám tě doma. Moc ráda čtu, že sis to užila-ale ani jsem o tom nepochybovala a ještě raději, že Barča to s Ondrou zvládli. Paráda. U nás nic nového, občas je hodný, občas se vzteká. ALe už stavíme-jsou vykopány základy na desku:slight_smile:
21. bře 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 super, že stavba začala. my taky hlásíme úspěch, ve čtvrtek Ondra s Bárou vyzvedli ten projekt, tak ve středu tradááá na stavební úřad :dizzy_face:
21. bře 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nonéééé, takže se projektant na čitsičku chyti za hlavu?
21. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, snad jo, něco se tam trochu Ondrovi sice nezdá (měla to být čistička bez vsakování, ale on ji tam stejně s tím vsakováním nějak udělal..moc nechápu to), ale snad to problém nebude.
Teď se mi ozvali zase z jedné MŠ, kam jsem odpovídala na inzerát, tak tam 4.4. jdu na pohovor, ale chtějí na celý den, takže nevím, asi se je pokusím ukecat na zkrácený úvazek nebo nic....furt nevím
21. bře 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nojo, aby člověk všechno pořád kontroloval..my taky musíme ty stavaře kontrolovat, Vykopali ráhu a klidně o40cm delší, takže kdyby se to zalilo betonem, tak by to už nešlo spravit a my měli zdi v tupém úhlu...no chápeš to? Kdyby tam Martin nejel a nezměřil si to, tak to udělají klidně blbě. Odborníci.
Jsem zvědavá, jak s tou školkou pochodíš
21. bře 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to jsou teda paka :rolling_eyes: , fakt není na nic spolehnutí...a přitom by to mělo být v jejich zájmu, aby to dobře provedli a klient je pak třeba zase doporučil.
Kdy jedete na tu Modrokamennou boudu? Doufám, že budete spokojeni, to bych si vyčítala, kdyby se vám to nakonec nelíbilo...ale snad to nehrozí :slight_smile:
21. bře 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras je to masakr a ještě pomalu uražení, že si dovolil je konrtrolovat. Ale my jsme s tím počítali, všichni kolem nás, co staví, at staví s kýmkoliv, říkají pořád dokola, kontrolujte, kontrolujte:slight_smile:
Chceme jet v červenci. Určitě se líbit bude, nejsme nároční,jen počasí, když vyjde, tak bude vše super.
21. bře 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak se taky připravíme na permanentí kontrolování, ale tak Ondra tam převážnou část bude makat s ostatními, tak budou pod permamnentním dozorem.
taky je prý dobré, domluvit si finanční odměnu za celou odvedenou práci, hlavně ne hodinovou mzdu.
21. bře 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, my máme právě smlouvu o dílo..ale hodně jsme jim dali už jako zálohu, zbytek bude potom
21. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Ahoj po dlouhé době! Blahopřeji ke šťastnému návratu z Paříže a rozjetí staveb vašich nových příbytků! Rekonstrukce našeho nového bytu jde do finále. Manželovi už tečou nervy, v pátek tam chlapi něco dost odflákli, tak byl na mrtvici. Navíc je tam dusno s jedním zedníkem - je gambler - dostal zálohu za práci, nerozdělil se s druhým a všechno stačil prohrát. Pořád manželovi říkám, že to není náš problém, ale on zas toho druhýho lituje, že prej nemá ani na cigára. Tak se občas chytneme... Už abychom tam bydleli, nějak už nám to přerůstá přes hlavu. Rekonstrukce intenzivně běží od listopadu včetně víkendů. Uff!
Jinak náš Venda je někdy nesnesitelnej. Třeba včera jsme byli v Ikee, abychom se tam koukli po garnýžích, doplňcích do koupelny apod. A jakmile se nešlo tam, kam chtěl on, tak spustil takovej cirkus, že bych ho v tu chvíli přerazila vejpůl. A to udělal několikrát. Doma je naprosto šílenej, tak s ním vždycky musím vypadnout ven, tam je hodnej. Akorát většinou spustí řvavou scénu, když dám najevo záměr jít domů. Tady se nedávno rozjela doskuse o knize Respektovat a být respektován, koupila jsem ji a princip je jednoduchý - chovat se k dítěti jako k dospělýmu. Ale nejsem si jistá, zda to dvouleté mrně to chápe. Diskusi založila nějaká mamina, která to aplikuje na 2,5letého kluka a prý se to daří. Tak nevím. Asi nemá doma takovýho vzteklýho paličáka... :unamused: Jaké máte zkušenosti vy se vzteklounama?
21. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hm, zálohu asi vyžadují vždycky nějakou....taky se jistí, aby pak měli aspoň něco. No, já doufám, že ten zedník má nějaké slušné kontakty na víceméně spolehlivé lidi, že už s tím má dlouholeté zkušenosti, kšefty mu jdou, tak si vybere jen dobré spolupracovníky.
Dnes jsem s úspěchm v sekáči objevila po dlouhé době 2 pyžamka vcelku na 86-92, to jedno teda je trochu menší, tak možná budu muset poslat dál, ale jsem ráda aspoň za ti jedno. Přijde mi, že už skoro nejsou k sehnání na tyhle větší děti, to už všichni mají dvoudílná. Ale já mám tyhle tak ráda, neleze jí z toho bříško, ani záda.... pod dvojdílné dívím ještě body.
21. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Zrovna minulý týden jsem byla v CA na Václaváku - tam tyhle spací overaly mají. Jukni tam, jsou moc hezký.
21. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras anebo jukni sem: http://www.bazarekpampeliska.cz/bazarek-obleceni/86-92-detske-obleceni/body-overaly/?&pageNo=1 Už jsem tam 2x nakupovala a spokojenost. Mají pěkné věci.
21. bře 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 ahojík, taky jsem tu diskuzi párkrát četla a myslím,ž e na toho našeho by to rozhodně nezabíralo. Dávání alternativ, ani náhodou..prostě mu to mozek nebere:frowning2: Potřebuje jasné vytyčené hranice a nějaké domlouvání na něho neplatí. Když se dopředu na něčem domluvíme, tak jak to tam píšou, tak to stejně hodí za hlavu a já vůbec nevím, jestli mi vlastně rozuměl. A v afektu se to nemá, takže výsledek žádný:frowning2: přijde mi, že některé maminy to tam mají hodně zkreslené, jsou moc demokratické a možná se budou časem divit....
21. bře 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, my už spinkáme v těch dvojdílných a celkem ok, většinou mu bříško ani záda nevylezou..jen člověk musí dát i ponožky, to bylo u overálku super..
21. bře 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jedna mamina se tam chlubila, jak před kaluží řekla :"louže se dá obejít" a dítko ji v klidu obešlo. Dnes jsem udělala to samé a jak myslíš, že to dopadlo? :grinning: S gustem si tam dupnul a s řevem jsem ho táhla za ruku odtamtud... Někdy si říkám, že dělám všechno blbě... Taky máš někdy pocit, že je všechno marnost?
21. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Ahoj Kam, tak hlavně, že se to chýlí ke konci a snad už budete brzy bydlet. Už to budete mít za sebou, zatímco nýás ty nervy teprve čekají...ale já se těším, až se to rozjede, až se konečně něco začne dít směrem k cíly.
Respektovat a být respektován mám právě půjčené doma z knihovny (ale vůbec jsem to nestihla prostudovat, byly jiné aktivity - jako studium průvodce po Paříži :sweat_smile: ), ale měla jsem to půjčené i dřív a přečetla jsem jen vybrané pasáže.
všeobecně se mi to líbí ten přístup....myslím, že i to, jak jsem tu psala, je v podstatě z toho: Pokud nechceš, aby něco dělal, nepoužívat zákazy nedělej nesmíš nesahej (kromě vyhraněných situací), ale spíš to trochu rozvést, okecat a místo zákazu nabídnout jinou variantu - ne "neskákej na posteli, slez dolů", ale třeba na posteli si můžeš ublížit, jestli chceš skákat, dám ti na zem polštář a můžeš skákat na něj, nebo ze stoličky....nám se tohle docela osvědčilo, ale je fakt, že Bára je docela tvárná a lehce se nechá motivovat na něco jiného nebo si ráda nechá poradit a ukázat, jak jinak je něco možné dělat,......jenže ne vždy to jde a záleží, co na které dítě působí. mě třeba někdy přijde, že u některých dětí prostě jedna dobře mířená na zadek zafunguje lépe než milion vysvětlování :sweat_smile: taky teda u všeho, co po ní chci, ji oslovuji jménem a říkám prosím, mám pocit, že to tak nějak to dítě pochytí a naučí se to také (děkuji už Bára říká hodně, prosím musím většinou připomenout, ale důsledně si na tom trvám)
Já myslím, že mám opravdu dost hodné dítě, tolik se nevzteká a když, tak si jí nevšímám nebo to nahlas klidně komentuju třeba v obchodě (to uklidní mě a ostatní čumilové taky vědí, co se děje): Báro, tohle prostě nejde proto a proto...bla bla bla, takže jestli neumíš počkat, až budeme venku, tak tady holt budeš teď muset křičet, ale nebude ti to nic platné, teď to prostě nejde.
Chtěla by např. okamžitě něco rozbalit a jíst, sundavat to z pásu....místo toho jí řeknu, že te´d ne, paní pokladní udělá píp píp, můžeš tam ty věci z košíku vyndavat a povozíme je na pásu, pak je můžeš dávat mámě do tašky (pak dělám legraci jak rohlíky dělají hop do igelitky a tak) a až zaplatíme, tak to dostaneš. V tu chvíli už je většinou motivovaná na to rovnání na pás, do tašky, takže na svůj požadavek zapomene.
V té Ikei nám fungovalo, jak jsou ty šipky na podlaze, tak hledala další a ukazovala, kam ukazuje šipka,....takovéhle kraviny...je pravda, že to jsme nic extra nevybírali, věděli jsme přesně, pro co jdeme. A když jsme si něco potřebovali okouknout a Bára zrovna nechtěla, tak jeden se bavil s ní a druhý zkoumal zboží a naopak.
není na to universální návod, to, že tohle funguje na naši holku, není návod pro všechny další děti...a pravděpodobně to tak taky děláte akorát u někoho to zabere víc a u někoho méně.
21. bře 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 My taky máme občas to dvoudílné, ještě dáváme pod něj body s krátkým rukávem a spací pytel. Oni ti kluci v těch dvoudílných pyžemech přeci jen vypadají víc jako chlapi :wink:
21. bře 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 upřímně, asi záleží na konkrétním dni., V poslední době mi třeba přijde, že venku celkem poslouchá. Zrovna dnes jsem mu taky řekla, at kaluž obejde, on se na mě podíval a obešel..a včera to stejné a dup do ní:slight_smile: Snažím se mut o všechno říkat pořád dokola, ale pokud to nezabírá, tak ho plácnu a někdy i víc...protože lehké plácnutí přes plínu jaksi nemá smysl..posled mě..až ho to šítpne, tak se terpve zarazí a zamyslí nad tím, co po něm chci...ale to by mě tam ty maminy ukamenovaly
21. bře 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29
Dík za link, já často kupuju na MMB, ale te´d jsem to prostě chtěla hned a rychle.....
"louže se dá obejít" je teda fakt dobrý :sweat_smile: :confused: , možná třeba když to do dítěte cpeš několik měsíců a furt, tak to nakonec pochopí (nebo z toho za tu dobu spíš vyroste :grinning: ), nevím. Já říkám, že nemáme holinky, že až si je vezmeme, tak bude moct do louží šlapat. Když na podzim furt pršelo, tak jsem narvala do pláštěnky a holinek a bavili jsme se běháním v kalužích, tak si myslím, že ví, že jí to za určitých podmínek dovolím. Nebo radši nabídnu třeba házení kamínků do louže, to zabere vždycky....ale to jde všechno ve chvíli, kdy jde člověk prostě jen ven s dítětem, nikam nechce dojít, nemusí nic zařídit, nikam na čas, pak si můžeš dovolit dělat takové ptákoviny.
21. bře 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras v podstatě to, co popisuješ já dělám pořád, pořád něco okecávám a záleží na tom ,jaký má dne..někdy to vezme a někdy ne..ale jinak je u nás samozřejmost poprosit, to umí pěkně a dík se taky občas podaří:slight_smile: Prostě to, co chci po něm, děláme i my..taky ho o něco prosím, poděkuju atd...ale když mi skáče po posteli a já mi to obekcám, že si ublíží a blablabla,,tak začne hopat ještě víc:slight_smile:
21. bře 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to já ten rohlík Venouškovi raději dám hned, aby neřval a pak to nahlásím u pokladny. A je při nákupu klid. U nás je nejhorší to, že on má opravdu silný hlasový fond, to je jako když spustíš cirkulárku - doslova. V tu chvíli všichni kolem čumí, jestli netejráš dítě. A přitom se ho ani nedotkneš, ani nekřičíš, jen si to namíříš jinam. Někdy na to už nemám. Každý ráno je doma ohraná písnička - chce pustit pohádky v TV. Tak zkusíme jeden kanál, druhý kanál, DVD a nic není dobré. Tak to vypnu úplně a je řev. Je fakt, že někdy pozapomene a na chvíli je klid, když mu odvedeme pozornost. Ale to trvá bohužel jen chvíli. Za chvíli začne nosit ovladače, abych pustila "páky, páky, páky" (pohádky) a mele donekonečna to samé. Hrůza.
21. bře 2011 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jasně, někdy je den blbec a nezabírá nic, čím víc jsem nervní, tím víc je to hrůza....
Bára fakt dost všechno většinou bere, vysvětlování pochopí, třeba to ale všechno ještě přijde....a i s tak hodným dítětem mám někdy nervy na dranc, takže jen obdivuji ostatní, kteří musí zvládnou opravdové divochy.
Už se mi hlásí z kočárku:" mě vypadla kočka" Spadla jí na zem plyšová kočička na spaní...
21. bře 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 :grinning: u nás fičí krtek :slight_smile: ale nějak jsme to usměrnily, že to má místo večerníčku, ař po jídle a ještě nědy přes den dáváme jeden díl Bořka..a jídlo mu taky dám hend v obchodě:slight_smile: zacpaná pusa, předpoklad vítězství:slight_smile:
21. bře 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To je přesně ono, kdy mám pocit naprosté marnosti. Něco mu vysvětlím, i několikrát a nakonec to stejně udělá a ještě pro jistotu 10x za sebou. To začnu vidět rudě, tak mu jednu švihnu na zadek. Já si taky myslím, že občas dostat na zadek není zločin, ale na druhou stranu bych byla radši, kdybych to dělat nemusela. Já se tím vytáčím, on se vytočí taky a nestojí to za nic. Do toho mi manžel začne říkat, že bych měla mít větší trpělivost atd. No jo, jemu se to řekne, když ho vidí chvíli ráno a v lepším případě i chvíli večer...
21. bře 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 že? Ti chlapi jsou nejchytřejší. Já to mám stejné-proč na něj křičíš? Jsi jak hysterka..ale jak je s náma celý víkend, tak už na něho večer křičí taky..ale je fkat, že to často beru jako osobní selhání, že jsem to neukočírovala jinak:frowning2: Taky vím, že když na něho křičím, kříčí o to víc i on...no, je to prostě boj. ale obecně mi přijde, že nějak vyzrává a je lepší. Ale třeba ted má období, kdy děsně jí. Uměl jíst už pěkně sám a ted si s tím zase hraje, srká polívku, přesypává jídlo z talíře na druhý, míchá to atd..asi to je tím, že jsme začli chodit na písek a tam si tak hraje. Můžu stokrát říkat, že jídlo se baští, vysvětlovat...nic...prostě doufám, že to přejde:frowning2:
21. bře 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek