• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 Pro rohlík si jdeme jako první na řadě :grinning: Ten zblajzne většinou neš dojdeme k pokladně (myslela jsem třeba něco, co je zabaleného...
Mámo, vypila bumbání, dolůůů, ťapi ťapi :grinning: , tak už jdu pro ní.
Já si třeba šetřím nervy s utíkáním a vztekáním při oblíkání. 20min před odchodem jí zapnu na youtube zpívánky apod a při tom vše připravím, oblíknu jí, učešu a v klidu vyrazíme ven.
Asi by se to taky někomu nelíbilo, že čučí na PC, ale takhle si ušetřím nervy já i ona :sweat_smile: ...prostě každý zkoušíme, co jde :wink:
Holky, končím, půjdeme ven. zapínám za chvíli zpívánky a snad bez řevu oblíknu a vyrazíme :wink:
21. bře 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Venda má rád Fíka, Amálku a kanál DuckTV, kterému říkáme "program pro měňavky", protože to je fakt pro úplný mimina :slight_smile: Jednu dobu jsem se snažila TV zapnout až večer, ale to znamenalo celý den s ním sedět na zemi a zabavit ho. Po dvou dnech jsem byla naprosto vyčerpaná... Právě slezl z postele s bere za kliku :slight_smile: Tak já letím. Zatím ahoj.
21. bře 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 my koukáme ráno na kouzelnou školku a někdy i potom na včelku máju, večer na večerníček. DVD ještě neobjevila. Ale když je hnusně a jsme většinu dne doma, tak televize je zapnutá hlavně kvůli mně, abych slyšela něco jiného než Báru :pensive:
21. bře 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Skřítek František - tedy jeho představitel - je náš velmi dobrý kamarád. To bude mít radost, že má sledovanost :wink: Hezký večer!
21. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jéééé, tak to by byla Bára nadšená, František a Fanynka jsou hodně v kurzu :slight_smile:
23. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak dnes jede Ondra na stavební úřad. Říkal, že kdyby mu to odmítli hned, tak by to bylo lepší než čekat ten měsíc, co to u sebe budou mít a pak se teprve dozvědět, že nám to nedají :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale snad to projde, doufám...je to proboha jen stavební ohlášení (stavební povolení by bylo složitější a na tom se asi víc bazíruje), tohle jde všechno na naše triko, tak snad s tím nebudou dělat problémy.
Předevčírem Bára spala celou noc, úžasný, na včerejšek prořvala, vztekala se průběžně celou noc a dnes zase OK, plakala jen jednou. U nás je to fakt jak na houpačce a zdá se mi, že to ničím neovlivním.
Tak si myslíme, že jí ty horní zuby asi nakonec nelezou, asi jen prosvítají, jak jsou tam založené druhé zuby a to, co se nám zdálo, že čouhá, to jsou asi jen jizvyčky po těch vyražených.....nikde jsme nebyli, ale Ondra volal zubařce a ta z nás spíš udělala blázny :unamused: ...tak asi jsme.
23. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ahojík, no já jsem se shodou okolností na ty zuby ptala dnes naší mamky-je pediatr, jestli je to možný...a ona říkala,ž e tak brzo ne a ani by to nebylo žádoucí. 6e pokud tam něco je, tak jsou to bud zbytky těch vyražených zubů-že prý se málokdy stává, aby vypadly celé i s kořínky a jak ty druhé zuby se zakládají, tak ty zbytky vytlačí. Nebo jen prosvítají ty založené druhé...
23. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jinak u nás noci, taky jak kdy, ale většinou se vzbudí tak kolem třetí, čtvrté a utíká za náma, tak už ho někdy necháme u nás v posteli, když jsem unavená a nechce se mi vracet ho do jeho a být tam s ním
23. bře 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hmmm, asi to tak bude. Ale na rentgenu tehdy řekli, že jí tam nic nezůstalo, že jsou tam jen založené ty nové....sama jsem z toho byla dost na větvi, i když jsem si říkala, že stát se může všechno. tak dík za zprostředkovanou konzultaci :slight_smile:
Dnes přijdou naši večer ukládat a hlídat na spaní a my jdeme do kina, na Královu řeč, prý je to skvělý film a navíc Colin Firth je můj hoooooodně oblíbený herec :dizzy_face:
23. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Bára teda nechodí za námi, když chce pozornost, tak řve, dokud tam nejdeme. Já bych si bohužel vzetím do postele nijak nepomohla, spíš naopak. Já se pak nevyspím vůbec, Bára je děsně roztahovačná, navíc máme jen 1,5 lůžko, takže i tak jsem tam dost namačkaní.
23. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to se máte:slight_smile: taky bych někam za kulutrou zašla, ale není hlídání. Tak to jsou založené ty nové, ale neměly by vylézt...to by nebylo dobře, ale asi se to ani nestává..prost ějsou vidět, protože je tam prádzno..ostatní děti to mají zakryté mišáky
no, my máme normální postel, takže to taky jde a leží mezi náma a někdy mi to přijde být skoro příjemné, milé...ale enchci si ho na to zvykat. jsem zvědavá, co potom budeš na ten film říkat, jeslti to doporučíš..já praávě četla ruzné kritiky, tak nevím, kt, věřit-jestli té, co chváli, nebo té druhé:slight_smile:
23. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Naši z toho filmu byli nadšení a když se to líbí mámě i tátovi, tak je to většinou pro mě dobrý tip, tak doufám, že i dnes. Právě jsem si rezervovala lístky.
23. bře 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak co doporučuji za zábavu s prckem, tak jít se dívat na mašinky. Jak jsem tu nebyla, tak šla Bára s Ondrou na Smícháč i na Hlavák, ne přímo na perón, ale na most, ze kterého je nádraží vidět a Bára o tom mluví furt dokola, šíleně se jí to líbí. Tak se Ondra chystá přivézt z chalupy elektrické vláčky a postavit je u maminky (u nás to z prostorových důvodů nejde), myslím, že bára bude nadšená a Ondra ostatně taky :slight_smile:
23. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no my právě jeli vlakem včera-byla to premiéra, no totálně nadšen. 30minut seděl a nedutal:slight_smile: to je u něho nevídané. jinak jsem taky přemýšlela, jeslti mu nekoupit nějaké ty dřevěné iekácké vláčky k narozeninám. Ale taky není prostor, koupíme až do domku:slight_smile:
23. bře 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ty ikea vláčky máme, ty místo nezaberou, klidně pořiďte. my je dávali k Vánocům a jsou dost oblíbené stále....ale chtělo by to dokoupit nějaké příslušenství (tunely apod...) my si teda tunel postavíme z Dupla, takže tak to také jde.
23. bře 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras aha, takže spokojenost jo? Já se právě bála, ejstli na to ještě není malý, jestli to dostatečně ocení
23. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 já myslím, že určitě. Nejdřív musela přijít na to, že vagonky nedrží z jakékoliv strany (kvůli magnetům se odpuzují nebo přitahují), za chvíli už pochopila, že jeden musí vždycky otočit, když nejdou spojit. Kolejnice k sobě umí dávat (ale jasně, že třeba nepostaví okruh, to musíme pomoci. Ale jezdit se jí líbí, většinou na koleje něco postaví a vykřikuje: pozooor, pejskuuu, jede mašinka. Aby neudělala drc.... nebo postavíme věž vedle kolejí a z ní se na vlak dívají panáčci....
takže do toho bych šla, hezké a účinné :wink:
23. bře 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras díky díky...
23. bře 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak až za Františkem (Tomášem J.) pojedeme, řeknu mu o podpis a pošlu ti to :wink:
23. bře 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jé, tak to by bylo fajn, dík moc :slight_smile:
25. bře 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 takže po shlédnu tí filmu Králova řeč, jsme byli oba s Ondrou přímo nadšeni :dizzy_face: fakt super, líbí se to i chlapům, kteří jsou dost nároční (manželé máminých kolegyń z práce apod.). Je to velmi jednoduchý příběh, žádná akce ani love story, kterých už je člověk přehlcen, ale je to tak bezvadně zpracováno, člověk se zasměje, dojme, fak t super, vřele doporučuji :slight_smile:
25. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já jsem předevčílrem jen tak z legrace odpověděla na inzerát na učitelku 1. stupně, je to teda asi 30min autem, ale je to jen prvostupňová škola, asi 50 dětí, 3 učitelky + ředitelka, báječné, to byl vždycky můj sen, tak jsem neodolala a odepsala. Rovnou jsem jim tam i napsala, že jsem komplikovaný kandidát, že podmínkou mého nástupu by bylo, aby mi v té obci vzali Barču do školky (abych si jí třeba kolem 14-15h, někdy třeba už i po obědě), mohla vyzvednout a nebyla tam hned celý den....no, myslela jsem si, že ani neodpoví a včera ředitelka volala, že s tou MŠ by to šlo a tak máme na začátku dubna schůzku :sweat_smile: ...to jsem zase něco rozjela, ale za schůzku nic nedám a uvidíme. Taky záleží, jakou třídu by mi dali (chci jen 1. nebo 2.)....

Taky z té cestovky mi nabídli další zájezd, ale už na přelomu května a června do Severní francie, ale to si kvůli hlídání prostě nemůžu dovolit, nemůžu chtít, aby si babičky furt braly dovolenou a ondra nestíhal dělat přípravy do práce.
Ale nabídli mi i jinou formu spolupráce vhodné na mateřské - dotazování učitelů telefonicky, když se vrátí z nějakého výletu či zájezdu, jak byli spokojeni apod. Telůefonovala bych v době, kdy Bára hajá a je to spolupráce během celého roku (na podzim se jezdí asi 5 zájezdů týdně, ale na jaře a v létě už třeba 40 za týden), tak uvidím, jaké budou finanční podmínky, ale je to dobrý přivýdělek, už od dubna, tak to asi vezmu.
25. bře 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras téééda, ty jsi akční, To je paráda, kdyby ti to s tou školkou-školou vyšlo, to by bylo super, spokojenost na všech stranách a bez problémů.
Díky za tip na film, až bude příležitost, skouknem.
25. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, hele, nevím, jestli je to zas tak ideální. Člověk si prostě musí srovnat, zda mu to za to stojí, dát báru ve 2letech a 7mi měsících do školky. Každý den s ní vstávat třeba v 6ráno, abych jí na čtvrt na 8 odvezla do školky a stihla vyučování (není to jedna budova), taky bych tu školku ráda nejdřív viděla, přeci jen jako úča nedám svoje dítě někam, kde by se mi to nezdálo.....
jak řekl Ondra buď se k tomu postavíme pedagogicko psychologicky (do 3 let s mámou doma)nebo kapitalisticky :confused: , i když ta kapitalistická varianta by třeba až tak hrozná nebyla, mezi dětma by se Báře asi líbilo....
25. bře 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras promin, že píšu až ted, ale včera jsem se nějak začetla do našeho projektu domečku a tak jsem si nějak plánovala, kam dáme jaký nábytek, co se bude muset koupit atd..já vím, hodně dopředu, ale něčím se bavit musím:slight_smile: podívej, nemyslím si, že dva roky a sedm měsíců je malý mimísek. V tom věku jsme já i brácha byli skoro už rok v jeslích a přežili jsme to v klidu. Takže pokud máš pocit, že už nechceš být s Bárou doma a nemrzelo tě to, tak bych do toho šla. Penízky jsou fajn, zvlášt, když stavíš, Bára je společenská a dopředu a jistě by se jí tam líbilo, nemyslím si, že by došlo k jakékoliv její újmě, spíš naopak. Kdybych měla tu možnost a neplánovala druhé mimi, vzala bych to. POkud by teda i ta pracovní nabídka byla lákavá.
26. bře 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak vám, holky, přeju krásný víkend.

@kamila297 Štěpánek se taky na školku dívá, ale ještě z toho není uplně paf, nemá z toho uplně rozum. Ale koukat se vydrží:slight_smile: ASpon jsem při tom umyla okna:slight_smile:
26. bře 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to nic, já jsem se pak taky věnovala jiným věc.
Ono říct, že už nechci být s Bárou doma nezní moc pěkně, tak bych tomu neříkala. :unamused: Spíš mám stále intenzivnější pocit, že bych měla a bylo by potřeba přispět větší částkou do rodinného rozpočtu....i když Ondra mi rozhodně nic nenaznačuje, ale vím, že by se to šiklo a hodně by se nám ulevilo...
Pravda, že mám někdy pocit, že prostě už vůbec nic jiného, než starost o dítě a domácnost, neumím a že by mi prospělo, trochu se zase vzdělávat a zamakat na sobě...zvlášť, když před mateřskou jsem byla v regulérním zaměstnání (a to jen na zkrácený úvazek) jen rok.
tak uvidíme, třeba z toho nakonec nic nebude a nebo třeba jo a všechno se nějak vyřeší samo. :wink:
26. bře 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 @akras Ahoj holky, to mně manžel doslova práci zakázal, i když bych aspoň trochu ráda něco dělala :slight_smile: Prý nejvíc ocení, když svou mateřskou dovolenou budu věnovat klukovi a domácímu zázemí a že by nechtěl doma unavenou vzteklou ženskou (což i přesto jsem - nebo právě proto?? :grinning:). My sice máme babičku (tchýně), ale do hlídání se opravdu nehrne, i když je dávno v důchodu. Vyčerpává ji druhé vnouče a na Vendu nějak nezbývá čas ani nálada... Takže já ani jinou možnost nemám, než být doma. Jinak díky za tip na kino, všichni známí "koktavého" krále chválí. Ale kdoví, kdy se tam dostaneme... Za rok to poběží na HBO a koukneme na to doma :wink:
26. bře 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 já myslím, že kdyby manžel věděl, že z jeho platu bezproblémů utáhneme rodinu, hypotéku, tak by mi to taky zakázal a chtěl, abych klidně zůstala doma i déle než mateřskou. Jenže z jednoho učitelského platu a mojí mateřské, která už je te´d jen 3500,-se to všechno špatně táhne, neušetříme za měsíc skoro nic, rezerva finanční žádná (snad se to s prodejem auta změní :wink: )Takhle mě do ničeho nenutí, podpoří mě v tom, jak se rozhodnu - ať už zůstat doma (i když stejně bych Báru nechala třeba 4hodiny denně hlídat, abych mohla aspoň učit FJ, takže ono už to vyjde s tím učitelováním skoro nastejno) nebo nastoupit do práce (učitelství těhle prťat je v tomhle hodně výhodné, moci skončit třeba ve 13-14h a vyzvednou dítě z MŠ, a navíc stále spadám do skupiny zažínajících učitelů, takže bych si mohal i s nástupním platem přijít na docela slušné penízky, kdybych jako doteď dostala jako nastupující učitel třeba 12tis čistého, tak bych asi o nástupu do práce neuvažovala, protože peníze ne o moc nižší bych si třeba vydělala i jinak).
Dalším důvodem je, že s mým nástupem do práce si ondra bude konečně moci dovolit časem změnit zaměstnání a jít třeba v prvních několika měsících i s platem trošku dolů, myslím totiž, že už potřebuje změnu jako sůl.

naše babičky se snaží hlídat, jenže obě pracují, navíc naši se starají o mojí babičku, tak je to takové komplikované, ale jinak prarodiče jsou to bezvadní. Škoda jen, že až konečně budou naši v důchodu, tak se budou o babičku starat mimo Prahu, takže s hlídáním nevím nevím, bude to daleko...ale ttak třeba někdy na víkend tam jistě Báru vezmou....jen nebudou tak po ruce.
No nic, člověk si to všechno musí srovnat v hlavě, ale už vás těmi mými výlevy nechci ubíjet :wink:
Hezký zbytek víkendu
26. bře 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Jakto že máš mateřskou 3500? Reforma mi ji naštěstí nezměnila. My máme štěstí v tom, že nemusíme mít hypotéku, to bych asi taky musela řešit nějaké pracvoní nasazení, ale asi po nocích, až by byl manžel doma. To by bylo hrozný... Držím ti palce, ať ti vyjde, co si přeješ! PS: Tomáš si už chystá fotku Františka. Fanynka se bohužel nepodepisuje :wink:
27. bře 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek