• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 Protože já jsem dala asi týdny před tím, než jsem zjistila, ž e jsem těhotná, výpověď :unamused: , takže jsem měla automatickyletou rodičovskou - prvních 24 měsíců 7600 (neměla jsem nárok na mateřskou, takže se mi to počítalo už za to období přes porodem, co se normálně dostává mateřská od zaměstnavatele) a teď 3600 nebo tak nějak.
Tak Fanynku budeme muset oželet :wink: Ale František super, pak písni a já ti pošlu adresu. Díky moc :dizzy_face:
28. bře 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to je pech... Ale máte krásnou šikovnou čertici a to je super :wink:
28. bře 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 vypadl mi numlock, takže jsem těhu zjistila asi 2 týdny po výpovědi a mám automaticky 4letou rodičovskou....
28. bře 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a proč jsi vlastně dávala výpověd? měla jsi něco jiného najitého? Každopádně, 3600 je almužna, takže se nedivím, že chceš jít do práce.Zvlášt, když budete stavět. Já být tebou a to místo mě oslovilo, šla bych do toho. Stejně bude v tu dobu Bára už hodně velká a jestli ji "opustíš" o půl roku dříve, než je klasická mateřská, tak co. Podle toho, jak ji popisuješ, to zvládne levou zadní, ty se zase trochu vrátíš do oboru a budou penízky na stavbu. Nevýhoda snad ani není. Stejně budeš končit brzo a budeš mít na Báru i přes týden hodně času.
28. bře 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Důvod mé výpovědi byl takový, že jsem to prostě psychicky nevydržela. Učila jsem matematiku a češtinu mimořádně nadané žáky a úplně mě to vyšťavilo. Jako začínající učitel jsem nějak neodhadla své síly a nastavila jsem strašně vysokou laťku...a první pololetí to bylo vážně hodně dobrý, pro tyto žáky nejsou žádné učebnice, takže jsem stále vymýšlela různé pracovní listy v několika úrovních obtížnosti (každý byl nadaný na něco jiného, takže pokud jeden uměl v matematice zpaměti odčítat čtyřmístná čísla, tak druhý uměl třeba do 20), teď muselo všechno se vším nějak souviset ( nadaní žáci nevydí smysl v počítání sloupečku příkladů bez nějakého jasného smyslu...ostatně já také ne), takže jsem tvořila různá témata, dělali jsme projekty, prezentace, do hodin mi stále chodili studenti, kontroly z magistrátu (tento program byl jím financován), inspekce, supervize z centra nadání.....bylo toho na mě moc, jela jsem tak šíleným tempem (rodiče i ředitelka byli samozřejmě děsně spokojení), ale prostě se to nedalo vydržet. navíc v ten rok jsme přišli o to první mimčo, dělala jsem státnice a jediné co mě drželo nad vodou bylo, že zase otěhotním. Ještě potom, co mi ředitelka nastínila, že další školní rok budu pokračovat s těmito žáky dál + abych dorovnala celý úvazek, tak někde prvouku, někde vlastivědu, nikde bych nebyla třídní.... Tak jsem si řekla dost, protože bych se jen upínala na to, abych do srpna otěhotněla a mohla jít na rizikové těhotenství. A to jsem nechtěla se na to takhle upínat, tak jsem si řekla, že dám výpově´d a buď to do září otěhotním nebo nastoupím jinde jako normální učitel, třídní v běžné třídě a ne v tomhle blázinci :sweat_smile:
28. bře 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nakonec to vyšlo těhu hned a já ještě od srpna do konce listopadu pracovala jako pomocná síla u mámy v práci, takže jsem vydělala nějaké peníze a mohla jsem tam jít kdykoliv na kolik hodin jsem chtěla, v bezva prostředí, kde jsem všechny znala...takže výpovědi nelituju, jen bych bývala ráda volila tříletou variantu....
28. bře 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Aha, no tak když to bylo takhle děsný, tak psychické zdraví především... I když se dá výpověď stáhnout a jak píšeš, určitě by ti ji rádi zrušili. Ale byl by to pekelnej záhul notabene pro těhotnou. Já mám tříletou variantu, takže za rok touhle dobou už budu dávno hákovat. :wink: Dnes jdeme do ZOO. Mějte se nádherně!
29. bře 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Téééda, to muselo být hodně náročné, ,hodně zajímavé a na začátečníka opravdu hodně vysoko postavená latka. Je to neuvěřitelné, jak jste v Praze uplně někde jinde. Tady rozhodně ještě nic takového nefunguje. Když jsem studovala první vš, tak se terpve termín nadaní žáci objevil, na druhé vš už mluvili o metodikách, ale prakticky jsem to ještě nikde neviděla a tady v okolí jsem o tom ani neslyšela- max formou kroužků nebo individuálního přištupu pedagoga v rámci běžné třídy. NEdivím se ti, že jsi z toho byla vyštavená. Udělala jsi dobře. Tohle je pro lidi, kteří jsou své profesi max oddaní, nemají na starosti rodinu atd...

29. bře 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 my máme taky tříletou variantu, ale doufáme, že se nám to ještě o necelé tři roky prodlouží. Chceme mít dvě děti a nechci jít po jednom třeba na rok do práce, vše se znovu učit, jezdit na kurzy atd a pak z toho zase vypadnout. TO to mít raději všechno v jednom a třeba budou děti i větší partáci.

Jinak taky je taky nádherně, tak obrážíme hřištata:slight_smile:
29. bře 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 Tak nám ten letní čas totálně rozhodil spaní :angry: , večer nechce jít spát ani v půl deváté (i když třeba před tím spala po obědě tradičně do 15-15,30) a přes poledne taky ne. Ráno spí totiž do půl 9, teda v 5h-6h se probudí na mlíko a pak ještě takhle vytuhne.
Ach jooo, tak jsem jí teď nechala v kočáře v pokoji, ať si tam poleží, ale myslím, že z dnešního spaní nebude nic. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak se posledních několik dní parádně vztekáme, ječí šíleným stylem a když s ní chci něco udělat, tak se prolomí v kolenou a válí se po zemi :rolling_eyes: , celkem zabírá, když jí říkám v klidu - ty jsi smutná viď + proč. Máma se taky zlobí, že nemůže to a to....pak začne i trochu vnímat a už si se mnou normálně povídá, proč je smutná, proč se zlobí...
30. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras vítej v klubu vztekavců:slight_smile: A večerních nespavců. Ráno vstáváme zrhuba o půl hodky později, odpo spánek má naprosto stejně a včera večer ještě o půl desáté nespal. No my už byli na mrtvici..To se opravdu bez křiku neobešlo. Ty jsi ale dobrá, že i ty její vzteky míš tak ukočírovat. Mě to tak rozpálí, když ze sebe udělá uplně hdrového panáka, že ho nejde ani vzít, odtáhnout, nebo je prolomí do luku, že prostě na něho potom řvu. A myslím si, že by mu asi povídání, že je smutný nepomohlo..myslím, že snad ještě ani nechápe ten pojem, smutný:frowning2:
30. bře 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dík za přivítání :grinning: ...ne že bych o tento klub nějak moc stála :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Teď koukám, že vedle nějaké ticho a ona mi tam usnula :sweat_smile: , ale asi za hodinu jí vzbudíma odpoledne uděláme nějaký dlouhý výšlap, aby byla večer unavená. Ona teda večer nějak neřve, ale strašně dlouho si tam něco povídá, pak začne vyžadovat mlíko, což odmítnu, pak zase chvíli klid a včera přišel Ondra zrovna asi kolem 21h a ona ho uslyšela, vstala a řekla, že už se vyhajala a pak nechtěla spát, ale nakonec jsem ji přesvědčila.
30. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, tak to mě, když ho uložím, říká pořád pryč pryč,,tak jdu..ale je mi jasné, proč to dělá..má totiž strašnou jundu z toho, že za náma chodí nakukovat do obýváku...a takhle ho vodíme do postele hodinu a půl, nic nezabírá, ani po dobrém, ani po zlém..nic
30. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak s tím vztekáním.
Mě to neva nebo ne neva, ale tak nějak to ustojím, pokud se jedná o něco, co chápu, že ji štve (včera to bylo kvůli tomu, že jsem nejdřív řekla, že půjdeme ještě s Alicí k ní a budou si hrát, ale Alic e byla nějaká nachcípaná, furt jen plakala, tak jsem to odpískala...a to byl teda randál. Ale to já chápu, ona je zklamaná a nijak jinak to řešit neumí.
Pak už co teda mě trochu vytočilo bylo, že chtěla na takové veliké houpadlo (taková síť v kruhu na lanech) a prostě tam zrovna byla holčička (ale jen u toho stála a houpala to a chytala), tak to ji popadl amok, že tam musí....pokud se někdo přímo houpe, tak to celkem vydrží čekat, ale tohle asi nepochopila, že když tam ta holka nesedí, tak proč by tam Bára nemohla. Takže jekot šílený, pak tak strašně ječela, že nakonec holčička odešla, ale já jsem chtěla, aby než tam půjdem, se úplně uklidnila a tak nějak normálně mi to řekla, a než se uklidnila, tak tam vlezly jiné děti.....ale to kupodivu už byla zklidněná, takžeto ustála a šla se zatím houpat jinam.
Ale už jako bya rozjetá, tak pak chtěla po takových velikých schodech z hřiště, ale já jsem měla na druhé straně kočár a musela jsem pro něj, tak to už se začala prolamovat, ale naštěstí zabral méďa v kočárku, že by ho tam přece nechtěla nechat. Tak že nakonec počkala, já jsem okolo objela s kočárem a došla jsem pro ní a pak jsme šly po schodech.
Bára si naštěstí o všem děsně ráda povídá, takže furt pak říkala, jak by jí taky bolelo bříško, kdybychom šly k Alici a že máma je z toho taky smutná, ale nepláče, protože zase k Alici někdy půjdeme.......
no je to na bednu....myslím, že neustojím v klidu to, když si začne vyřvávat věci, které prostě nesmí (jsou nebezpečné) nebo třeba něco v krámě, co jí nekoupím...to mi bude asi nadzvedávat mandle víc než tohle.
30. bře 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak naštěstí tohle na Báru zabíralo, první den jsme ji taky vrátili snad 20x řvoucí a další dny už to bylo celkem OK, ale já si myslím, že jsme takhle úplně náhodou vychytali docela dobré období, že jsme jí tu nízkou postel daly už v 1,5 roce. Tehdy na to ještě nepřišla, že může vylézt a teď už to pro ní není nic nového, tak nevylézá...
30. bře 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no právě, když se vzteká kůvli nečemu, co pochopím, přesně ty situace, které popisuješ, zklamání atd..tak to je mi jasné a nevytáčí mě to a snažím se takovým situacím předhcázet. Ale třeba mě totálně vytáčí, když štěpa skáče na křesle, ví, že nesmí, dělá si z nás prču a neposlechne a neposlechne a když ho z ného sundám, tak je nekustečný řev, amok...to bych zabíjela..jinak s tou postelí, on by na to přišl i dříve, je fakt strašně pohyblivej. Maminy na hřiští koukají, jak na všechno sám leze, nepotřebuje vysadit, nic..na pohovky atd nám lozil a slízal už ve 13m
30. bře 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak by to asi u vás nezabralo. Tehdy měla Bára ještě dudlík, takže to se do postele těšila na něj a za chvíli vytuhla, takže nějakou touhu slézat fakt neměla.
Tyhle ty "naschvály" teda Bára zatím naštěstí nedělá, to si fakt nechá vysvětlit a lehko se namotivuje k něčemu jinému....ale ZATÍM :astonished: , co není, může být. :confused:
30. bře 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ber to z té lepší stránky...bude horolezec nebo cirkusák, taky dobrý ne? :sweat_smile:
30. bře 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, prostě někdy ho chytá rapl, většinou, když má obecentsvo..ale třeba venku jhe moc hodný, Naučil se KONECNE stát před silnicí, poslechne, kam má jet-jezdíme už na tříkolce!, půjčuje hračky, nebere ostatním...ale když se nudí a nebo se má komu předvést, tak šaškuje. Pravidelně mě vytáčí při oblékání:frowning2:
30. bře 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jojo, oblékaní je také moje slabá stránka, ale jak jsem psala většinou to řeším PC.
Tý jo, už na tříkolce? To je šikula. My si dnes zkoušeli odstrkovací kolo u jednoho chalpečka na hřišti, bylo super nízké, takže Bára v pohodě dosáhla na zem. Jmenuje se Too Too a našla jsem ho asi za 1300,- teda bylo u za 1090,-, ale v současné době vyprodané.
30. bře 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 a s tím zastaveném před silnicí je to taky bezva, aspoň vidíš, jak se to pomalu zlepšuje :slight_smile:
30. bře 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, pokroky o něho orpavdu vidím, opravu se s ním dá na lecčems domluvit, ale všehcny domluvy padají, jak má obecenstvo..a pak si všichni můžou říkat, jakého mám nevychovance...i když, tady u baráku ho všichni zbožnují, jak je hodyný, šikovný...začíná být kamarádský k dětem, poznává je, mává na ně z dálky...já vím, že pro tebe to není nové, Bára to dělala dávno, ale štěpa to teprve ted objevuje:slight_smile: a co stavební úřad, už máte vyjádření?
30. bře 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras štěpka dostane to odrážecí kolo od dědy k narozeninám, nějak mu snížil to sedátko, takže mu chybí jen dva cm, tak snad do toho rychle doroste. Na tříkolce sice jezdí, ale ještě nvydrží dlouho, přece jen, je to záhul pro nohy
30. bře 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 sice Bára takhle ty děti taky zbožňuje, ale půjčování je furt boj, když si zase ona může něco půjčit od jiného, tak to výměna celkem projde, ale jakmile druhé dítě nemá nic na půjčení, tak teda rázně odmítá. Dnes jsme měli 2 lopatky jednu já, jednu ona a byl tam chlapeček, který neměl nic, Bára mu odmítla něco půjčit, tak jsem jí řekla, že ona tu svojí půjčovat nemusí, ale že máma půjčí tu svou...to celkem prošlo.
Vyjádření nemáme a doufáme, že do 23.4. ani nebudeme mít, protože pak by to bylo bez námitek a mohli bychom to rozjet. Tehdy, když tam Ondra byl, tak tam ta paní, co to má na starost , nebyla. tak to dal na podatelnu a řekli mu, že pokud do 30ti dnů ho nekontaktují s nějakým problémem, tak se to bere, jako že prošel a můžeme vyrazit do banky.
Takže odpojujeme telefon a vypínáme mobily :grinning:
30. bře 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. bře 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dala jsem do alba 4 fotky z dnešního dopoledne
30. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297
Holkýýýý, pomooooc, kdo mi vyměnil mojí hodnou holčičkůůůů :grinning: :cry: :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celý den jen k něčemu přemlouvám, přesvědčuji, ječí a hází vším, když jí něco nejde, ječí na mě NEEEE, jen co se jí dotkunu :rolling_eyes: ....jejda jejda, vítej ve světě vzdoru maminko :wink:
1. dub 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :slight_smile: tak a ted můžu jen doufat, že to co máme doma se štěpánkem je už ten orpavdový vzdor. POkud ne a příjde to teprve po tom druhém roce, tak to si raději pořídím střelnou zbraň-samozřejmě ne na něj, ale na sebe:slight_smile:
1. dub 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 :grinning: T y budeš po druhém roce tak otrkaná, že už tě nic nerozhodí. To já jsem vykulená, co se to vyklubalo z nejhodnějšího dítka na světě a teď sama hledám cestu, jak se k tomu postavit :confused:
1. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dnes usnula v kočárku rychle, ale ta scéna před tím, než jsem ji oblékla...., ale jakmile jsem jí položila, tak narozdíl od dnů minulých, už hezky hajala. Měla dnes blbou noc, už veh se dožadovala méka, ale to jsem jí odmítla...já jsem v noci strašně protivná a nemám nervy jí něco vysvětlovat, když to nejde napoprví, tak ji nechám řvát. Tak dorazil Ondra a asi minut jí tam furt něco špital (i když ječela), konejšil a pak to fakt zabralo. Soice úplně zabrala znovu až v půl , takže do té doby jsem nespala, ale aspoň neřvala. připadala jsem si jak neschopná matka. On to s ní tak umí, svatá trpělivost, ale já v noci prostě nemůžu :pensive:
1. dub 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek