• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras šári, už dnes? Já myslela, že až zítra. Tak to budu držet palečky, at se to líbí a vezmou tě. Vytrhlo by vám to trn z paty. jste šikulíci se záchodem. My už jsme v pohodě, venku, doma, pořád si říká, ani si nepamatuju, kdy se naposledy počural nebo pokakal. Mám z toho radost. Aspon něco už nám jde.
6. dub 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to jste fakt super šikovní, tak to už za chvíli budeš zkoušet bez plíny i na noc, ne?
6. dub 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, nevím..já jsem někdy-často ráno líná hned vstát, jak se vzbudí a on se třeba potom vyčurá tím přetlakem do plíny-myslím, že je to ráno a ne čurání z noci...:frowning2: musím se sebou něco udělat. Jinak třeba někdy, když říká a já mám pocit, že kecá, aby jsme si ho všímali, tak se mi stalo, že si vytáhl nočník a začal se vyslíkat...a opravdu, když jsem ho vysadila, tak se moc vyčural. Takže už opravdu chápe, co po něm chceme a je to ok. Ted ještě ty jié věci. Taky mi přijde, že už začíná v řeči hodně rozvazovat. Všecno opakuje a hodně se mu začíná rozšiřovat slovní zásoba. Tak snad to doženem brzo
6. dub 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 já myslím, že ani nemáte co dohánět, jste děsně šikovní a ono pak během měsíce uděláte takový skok, že předběhnete ubrebentěnou Báru nebo minimálně srovnáte.
Vy jste zase šikovnější na nočník :slight_smile:
ta základová deska už je hotová,jo? To bylo teda rychlé, tak ať je vše, jak má být...
6. dub 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, už je hotová, ale ještě oficiálně předat...a to určtiě nebude jen tak...
tak šikovní, to nevím, ale uplně špatně na tom snad taky nejsme.
6. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 a chystáte ještě něco po té zákl desce hned? Už máte vyrozumění o těch dotacích?
6. dub 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě, že nemáme, takže hned dál nic nebude. maximálně poptávat ceny obou variant a hledání firem. Začít potom chceme dál v červenci, to požádáme o hypotéku. A vy už bduete žádat ted, ne?
6. dub 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jestli nám schválí to ohlášení, tak hned potom klušeme do banky, ať ty peníze do července máme....
A jak dlouho jim to má trvat, ty dotace?
6. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Popravdě řečeno, před pár dny jsem si s hrůzou uvědomila, že v podstatě do konce roku musí být naprosto samostatnej. Neobleče si nic, kromě občas čepice. Jí už celkem sám, ale polívka mu teče bokem lžičky, jogurt to samé. Zvládne docela v pohodě netekutou stravu buď lžičkou nebo napichuje vidličkou. Pleny máme neustále, i když si občas řekne o nočník nebo ho tam prostě posadím a vykoná, co je třeba. Teď bych ho rozhodně dát nikam nemohla vzhledem k tomu, že ještě neumí to, co školky požadují. Pořád se utěšuju, že pak se to třeba najednou zlomí a všechno zvládne. Nejpozději v létě bych chtěla odstranit pleny aspoň na den.
Do školky ho ale musím dát, protože mám v práci zástup na dobu určitou jen do Vendových 3. narozenin.
@akras Tak to je prima. Dětská radost je nejhezčí :wink:
Co zvládají vaši drobci? Mohli by už do školky?
6. dub 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Taky máme doma poslední dobou jednu malou ozvěnu :grinning:
6. dub 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Kami, tak to jste dobří taky. hlavně, že už ví, k čemu nočník je. to se pak samo zlomí. Já jsem to popravdě udělala tak, že jsem mu prostě zniehonic přestala dávat plíny, když jsme byli doma přes den. Ze začátku byl několikrát za den počuraný atd...ale pak se to začlo eliminovat a během měsíce to bylo pryč. myslím, že kdybych to nezkusila, tak je třeba na plínách ještě ted, POchopil, že je mu bez nich líp a že když se počural, tak dostal nadané, tak se pak snažil. S oblíkáním je to nic moc. Vpodstatě spíš nic. A když ho oblíkám já, tak je to taky katastrofa...ale vysvléct se už umí, jen s horními díly-triky, musím pomáhat. Jídlo-když chce, tak pěkně, ale jak nemá hlad, tak dělá šílené vylomeniny atd...myslím,že jsme na tom, krom těch plín, uplně stejně. A ty plíny se zlomily rychle opravdu tím nedáním plín a místo toho slipy
6. dub 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29
takže pohovor hodně dobrý, jsem žhavá kandidátka, moc se mi tam líbilo, v MŠ by tam Bára měla absolutní přednost jako dcera zaměstnance školy, měla bych druháčky, 19 dětí, prý úplně bezproblémové, i finančně bych byla docela na dobré úrovni. Musí mi dát těch 20tis + prý kdybych kvůli Bářinu spaní v MŠ přišla o rodičák, tak by mi to dorovnali na odměnách (jak mají málo dětí a málo zamstnanců, tak mají dost peněz na odměny), od pololetí bych tam mohla mít kroužek FJ, takže zase peníze ještě navíc....ale ale ale....máme z toho hlavu v pejru. Bára by asi v té MŠ musela hned spát, protože bych končila v půl 1 a asi bych nemohla okamžitě odejít. Tak řešíme, jestli jí radši nedat tady v Praze, už by to vyšlo skoro nastejno a mohl by vyzvedávat i vodit Ondra...ale ta MŠ tam je tak hezká, v přírodě, je to něco jiného než sídlištní MŠ..., ale zase by to vše bylo jen na mě, kdybych já nemohla, tak jí tam nikdo jen tak na otočku neodveze a nevyzvedne, tady v Praze by to mohl Ondra zařídit nebo babičky......

Bára si oblíkne sama čepici a to je vše. Jí moc hezky, dnes to zkoušela i nožem, samozřejmě, že se trochu pokecá, ale je schopná sníst všechno sama a žádná katastrofa to není, jíst chce vždycky, takže v tom problém není. Plíny už jsem psala, to kakání bychom museli nějak do té MŠ vyřešit, snad to půjde.

Tak pááá, asi dnes nebudu spát, protože se mi to všechno bude točit v hlavě....
6. dub 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
šári, gratulace. Jsi fakt dobrá. Ty peníze jsou krásné. Jakto, že ti musí dát těch 20tis? Je prima, že se ti ta školka moc líbí. spaní bych vůůůbec neřešila. Jednak, za půl roku bude Bára se spaním třeba zase uplně jinde, jednak jsem od hodně mamin slyšela, že i když jim doma děti dělaly problémy při usínání, tak ve školce se to spravilo. Děti jsou opičky a když vidí spinkat ostatní, tak spí taky. Neboj, to je už problém učitelek v MS, aby si Báru zpacifikovaly a nebojím se toho, že by to nezvládly. JInak, příroda je 100krát lepší, než sídlištní školka. Na babičky bch se moc nespoléhala-stejně jsi psala, že tví roidče budou hlídat babičku a budou se stěhovat. Do práce stejně budeš jezdit každý den, tak ji tam ríáno hodiíš a odpo vyzvedneš. Za půl roku to už bude velká holka, vem si, jaké dělají děti pokroky jen během měsíce. Já myslím, že to je paráda a že pokud tě vemou, tak nemáš moc nad čím přemýšlet. Je výhoda mít dítě u sebe blízko ve školce.
Ještě jednou gratulace!!!!!
7. dub 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já to taky tak plánuju, prostě sebrat a uvidí se. Hlavně já musím sebrat tu odvahu :slight_smile:) Venda totiž pije jako duha, furt vyžaduje "čáááááááááj" nebo "ťávu" a nejde ho odtrhnout od flašky, tak to bude vodopád... Jen musím ještě koupit nějaké slipy, aby nebyl naostro. Ale ono by se taky nic nestalo, že jo. Já mu zase slibuju, že když bude hezky čurat do nočníčku, že bude mít slipy jako táta :slight_smile:
7. dub 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to blahopřeji! MŠ v přírodě je úžasná věc. Moc vám přeju, aby vám to vyšlo. Jsi šikovná! S tou FJ tě obdivuju, já jsem nekonečná angličtinářka. Už se ji učím od 5. třídy ZŠ a nebyla jsem schopná za ta desetiletí si udělat nějakou zkoušku... :(
7. dub 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 :slight_smile: tak já to mám takhle s němčinou:slight_smile: aj jsem už zvládla a stihla úspěšně zapomenout:frowning2: skoro vše, co jsem se na fce naučila:frowning2: jj, slipy jsou super, taky to byla pro štěpu motivace
7. dub 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trochu jste mne uklidnily s těmi dovednostmi vašich děťátek. Tak nejsme tak pozadu, jak jsem myslela. Ale trénovat musíme :slight_smile: Díky.
7. dub 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29
Děkuji za gratulace.
S tím spaním v MŠ, já to neřeším kvůli tomu, že by tam Báru nespacifikovali na spaní (bude ráno vstávat v 6h, takže bude unavená a když půjdou děti, tak myslím, že taky půjde), jen se bojím, aby toho na ní nebylo moc, hned tam i spát (žádná zvykací doba, někde třeba nabízí, že tam první dny můžou být rodiče s dětmi, ale to já bych nemohla...). Budu tam ještě psát, jestli nemají alespoň částečný prázdninový provoz, že bych ji tam vozila třeba už posledních 14 dní v srpnu (stejně tam budu muset na přípravný týden) a nechávala jí tam jen do oběda, aby to nebylo moc hrrr. Ale zas na druhou stranu, možná je lepší ji rovnou hodit do vody, tak jak to bude i se spaním....Prostě je pro mě těžké přijmout, že tu mojí holčičku budu mít od 7h v MŠ až do 15h, ale jiné děti chodí do jeslí, jsou matky samy s dětmi, tak do práce musí...tak snad to taky zvládneme a na Báře se to negativně nepodepíše. Jen aby mi celou raní cestu autem do školky neřvala, že tam nechce, to bych asi nezvládla :pensive:
Včera jsme o tom s Ondrou mluvili, tak asi MŠ Hradištko přeci jen zvítězí a kdyby byla Bára nemocná, tak s ní asi zůstane doma Ondra, protože na malé škole se těžko shání zástup a hlavně zezačátku (kdy po nástupu do MĎ bude asi nejvíc nemocná) bych já v té práci potřebovala být.

Jinak z té FJ mám jen papír ze státnic (ale není to jako státnice), že mám vzdělání na výuku dětí na 1. stupni, žádnou jinou zkoušku jsem taky nezvládla a asi dlouho nezvládnu, protože už umím jen na úrovni těch prťat, i když tak nějak se domluvím, ale žádná sláva. AJ jsem věčný začátečník, který sice docela rozumí, ale neřekne ani prd :unamused:
8. dub 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dnes jsem trochu Báru nutila, aby si něco sama oblékla (i když ona docela i chce), tak zvládla bačkůrky (nazout, přesku jen zamáčknout, neprostrčí to tam) a sukýnku taky celkem. Te´d ji zkusím učit, když se zvedá z nočníku, natáhnout punčocháče a kalhotky....no jo, cvik musí být, když ji chceme takhle brzy odložit...ach jo.
8. dub 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Volali bohužel ze stavebního úřadu. Zvorali to projektanti :angry: - už v projektu od architektky je někdy napsáno elektrické topení a jindy zase plynové...fakt nechápu...a my si toho nějak nevšimli. A u té čističky nám kretén naplánoval vsakovací typ, což mít nesmíme...přitom jim Ondra říkal typ čističky, kterou tam máme mít. Takže to musíme obvolat, aby to v dokumentaci změnili. Pak už by se v tom nemělo nic objevit, až to dáme do pořádku a v podstatě do 14dnů by nám to měli přiklepnout. Ale je to fakt k pos....í, tolik peněz to stojí a samé problémy grrrr :angry:

vy máte zákl. desku bez chyb (viz FB), tak vám tiše závidím...ale bezva. Aspoň někde dělají neco pořádně.
8. dub 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky tak uičíme, při koupání, nebo vstávání z nočníku..natáhnout punčochy atd..neboj, ona to fakt zmákne...necepuj ji zbytečně dopředu, má na to ještě půl roku čas!! do té doby to zvládne uplně sama...a nemyslím, že se jí tam nebude líbit. je zvyklá být v ko.ektivu, není na tobě nijak závislá...a přesně, jak píšeš, je spousta dětí v jeslích, já v nich byla taky a nidky jsem nepocítila, že bych byla tím ěnjak poznamenaná a školku jsem vyloženě milovala..Je to spíš o osbnosti tídětě a tu stejně nezměníš a pokud to budev její povaze, že se tam nebude cítit, tak by ti ty scény dělala i ve tech čtyřech letech...postupné zvykání je asi fajn, ale stejně nemá moc smysl, pokud si to dítě zvykat nechce...znám ve svém okolí...
ale pokud je Bára taková, jaký jsem z ní dostala pocit podle tvého popisu, tak to bude vše ok...
8. dub 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, to mi povídje..my máme v projektu taky milion chyb..sice ne ani tak faktických, ale taky na jedné straně je napsaná plocha obýváku jiná než na druhé..sice je jasné, který rozměr je dobře..ale oni, jak to lepí, tak prostě daěljí ve všem chyby..martin to četl tolikárt a pokaždé tam něco našel a i po odevzdání na stavební úřad jsme tam našli chybly..ale oni je tam neřešili..fakticky všechno sedělo-bylo to jednodušší o to, že tam sítě jsou, takže je jen zajímalo, kam budem svádět deštovou vodu atd...prostě takové cipoviny..které šly v pohodě řešit..ale projekt jako celého domu si myslím ani nečetli..
8. dub 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak ta pani tady to četla určitě.....no jo, snad se brzy s projektanty dohodneme, aby to opravili.

Já taky v koutku duše doufám, že to Bára zvládne. Kdyby byla jako jiné děti, co znám, tak bych si to třeba ani nelajsla. tady je jen ten hloupý můj postoj všechno děsně řešit, mít ze všeho nervy....a že si budu říkat, kdyby byl problém, že jsem měla počkat do těch 3 let, že je asi opravu ještě maličká.....bla bla bla, přitom mi zdravý rozum říká, že už to takový rozdíl není a že to Bára nakonec zvládne.

Kdyby to pro mě nebyla tak moc lákavá nabídka, ale já tam fakt dost chci jít učit. Jinde bych už třeba ani učit nechtěla, spíš bych hledala práci v jiném oboru, ale tohle mě fakt oslovilo...třeba to tak prostě má být.
8. dub 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale s tou deskou to byl masakr. Však jsem ti to už tady, myslím, psala. Prostě co kontroloval, vžedycky všechno bylo blbě...ale ted na posledy je upozornoval, že jeslti to nebude ok, tak nezaplatí, že ti to opravdu bude měřit atd..no, jak je vidět, tak umí dělat i dobře. ale proč by se běžně namáhali? Asi jsou zvyklí na to, že to prostě nikdo po nich nekontroluje. Málo kdo tomu rozumí nebo má na to čas jít pořád hlídat, co tam dělají a nedělají. a stavební dozor si klidně podmáznou

8. dub 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 je to hnus :angry:
8. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a jak ten pohovor probíhal? čím tě tak oslovili a čím ty je? co na ně zapůsobilo? to víš, se ptám, když jsem na žádném nikdy nebyla..
8. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 my tam přijeli po veselé cestě, protože jsem 20min štelovala navigaci a pak jsem si uvědomila, že ji máme starou a ještě v ní není zanesen nový Pražský okruh :grinning: Ještě, že jsem si to před tím aspoň hledala na mapách, tak jsem trochu tušila jak. Když jsem jela po okruhu, tak na mě GPS hulákala, že jsem v poli a že už je to ztracený, jestli jako vím kam jedu apod...tak jsem vypla zvuk :grinning: Chytla se až na Zbraslavi, když jsem sjela a pak už mě v poho dovedla. Nejdřív jsme míjeli tu školku...nádhera, pak jsme se ptali, kde je ZŠ, je asi 2min autem od MŠ.
Když jsme se vypytlíkovali z auta, tak před školou je takový plácek, je tam klouzačka, houpačka, tak tam mohla Bára s babičkou zůstat a zrovna nějaké dítě volalo, jééé, paní ředitelka. Tak jsem k ní rovnou naklusala, ona, že si mě za chvíli zavolá. Pak tam k nám přišla a hned tak hezky s Bárou mluvila....
Šla jsem s ní do kanclu a vlastně ani moc nevím, jak to začalo, ukázala jsem jí diplom, řekla, že mám tu specializaci na FJ, ona hned, že to by se jí líbilo, že to tu nemají, já na to, že mám na to hodně ohlas, že to není časé bla bla bla, pak jsme probíraly tu praxi, já jí ukázala ty přílohy diplomky, tak to byla nadšená. projektovou metodou taky pracují...něco jsem jí povídala, jak to s těmi nadanými bylo, jaká to byla i pro mě velká škola....
8. dub 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
...pak jsme narazili na téma učebnic Fraus, se kterými jsem já pracovala, takk říkala, že oni to zkoušeli, ale trochu s tím bojují a byla ráda, že jsem jí mohla sdělit nějaké osobní zkušenosti, jak to působilo na děti...ale s druháčky mají rozjeté učebnice od Nové školy, tak bych musela pokračovat s nimi....
Snažila jsem se děsně mluvit spisovně, což mi teda moc nejde...ale v pohodě, prostě jak jsem psala před tím: tak nějak jsme si přítelsky popovídaly. pak jsme hodně řešili tu MŠ.....fakt moc fajn, ukázala mi školu, kde bych měla třídu a tak...jo a na obědy chodí do té MŠ :grinning: ...hlavně, abych se tam s Bárou nevídala, to by asi nedělalo dobrotu.
8. dub 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já si myslím, že to, že jsi pracovala s těmi nadanými ji dsotalo...to je totiž tak náročné, že je jí jasné,ž e to zvldáneš s druháky z fleku...a ta fj k tomu...a kdy ti dají storpo vědět?
8. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 na konci května, dřív mi nic oficiálně říct nemůže, ale tvářila se, že jsem horká kandidátka ( s těmito slovy mě taky posílala do té MŠ se optat, ať jim řeknu, že jsem horký kandidát), že tomu nestojí nic v cestě krom toho Bářina spaní ve školce, abych nemusela hned po výuce pro Báru....

Já myslím, že na lidi vcelku dobře působím...jsem prostě milá :grinning: ....myslím, že hodně dobrý tah bylo poslat jí tu DP, i když ona si poštu nevybrala, ale já to měla i z části vytištěné s sebou. Hned si to chtěla nechat, to ji opravdu zaujalo. I ty učebnice Fraus, že s nimi mám zkušenosti...říkala, že bych pro ně byla přínosem
Dnes mi psala, že už diplomku zběžně pročetla a že 117 stránek je slušný výkon :sweat_smile:
8. dub 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek