• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
Tý, jo, tak to jsem se dozvěděla noviny o sykavkách, to je bezva. tak uvidíme, jak to zmáknem.
My dnes měli taky zapečenou brokolici, ale s těstovinami a sýrem a smetanou a ještě jsem dělala rovnou polívku, no nějak jsem tonezvládala ...
Jinak asi dělám podobní věci, jako ty. Bára má ráda polívky a omáčky, hodně jí jede porková, hrachová, vývary.... i všechna zelenina k jídlu je bez problémů, tak mám radost. Z masa nejradši kuře, krůtu.
Sladké nudle s mákem jsem ještě nezkusila, ale brzy to napravím. Dřív mi Bára moc sladká jídla nechtěla (ani takovou mňamku, jako jsou ovocné knedlíky), ale něco si už teď veme, tak zase zkusím. Dík za tip
12. led 2011 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras jj, i palačinky nám štěpa začal nadšeně jíst, sám si vidličkou napichuje nakrájeá kolečka a moc mu to chutná..polívky taky miluje...zeleninovou na sto způsobů:slight_smile:
12. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Hodně máme rády červenou omáčku na těstoviny z rajčat a cukety. Super je taky kuskus s lilkem rajčaty a česnekem+nějaké maso, na to se zase chystám zítra (ale možná budeme dojídat dnešek). Kuskus dělám vždycky, když mám málo času, když se to jen zalije horkou vodou a je to.
12. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
právě, že ze sladkých jídel začala papkat palačinky a lívace, ale palačinky jí jedou i na slano se špenátem...to mám taky ráda asi víc než nasladko.
12. led 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras vidíš a to jsem nikdy nezkoušela, ten kuskus. Bude to znít hloupě, ale já vůbec nevím, co to je...jen jsem o tom slyšela. jak se to kupuje a kde a jak se to zpracovává..že bych zkusila něco nového
12. led 2011 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Kouíš to všude v sámošce, supermarketu - většinou v takoých krabičkách (trochu menší než od kostkového cukru-,). někde je název napsaný jako couscous Jsou to taková malá zrníčka (něco jako jáhly...) Dáš si trochu do talíře, zaliješ vroucí vodou, aby to bylo potopené a asi na 3min necháš, ono se to vsákne a změkne, přidávám ještě trochu másla....a hotovo :slight_smile: pak je to třeba fakt dobrý smíchat s nějakou zeleninovou omáčkou, aby to nebylo suché... vyzkoušej, Bára to má ráda a je to rychlovka.
12. led 2011 ve 14:54  • Odpověz  • To se mi líbí
asi to najdeš někde u těstovin nebo rýže.
12. led 2011 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras děkuji, jsi hodná, vyzkoušíme.-)
12. led 2011 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras dakujem za link, mrknem na to a dufam že niečo zistím :D
inak naša malá papa to isté ako my, len jej to menej solím a nekorením. To by som sa inak zbláznila pri dvoch detoch, varit ešte uplne niečo extra :D U nás letia najviac cestoviny najma s rajčinovou omačkou, bolognese, alebo so smotanovou omačkou so šunkou a hraškom, pangas s kašou, kapustné halušky, kura na paprike, kura na štave so zeleninkou a ryžou......atd........ nejaké inšpirácie čerpam tu, lebo je to fakt niekedy na nervy a vobec neviem čo vymysliet http://www.varime-detem.cz/
a chcela som sa spytat - planujem malej k druhym narodeninam kupit odražadlo /myslím že first bike, alebo mrknem ešte na nejaku podobnu lacnejšiu verziu/. Mate s tym nejaku skusenost či myslíte že je to už skoro? Malá má odražadlo autíčko, motorku, celkom sa pri tom baví ale je jej to už dost malé a u autíčka ma už kolienka skoro na zemi :( Inak u nás teraz najviac frčí kočík, dostala ho na vianoce a babiky sice nechce ani vidiet ale od rana do večera v nom vozí spievajuceho psíka od fisher price :D
12. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras dakujem za link, mrknem na to a dufam že niečo zistím :D
inak naša malá papa to isté ako my, len jej to menej solím a nekorením. To by som sa inak zbláznila pri dvoch detoch, varit ešte uplne niečo extra :D U nás letia najviac cestoviny najma s rajčinovou omačkou, bolognese, alebo so smotanovou omačkou so šunkou a hraškom, pangas s kašou, kapustné halušky, kura na paprike, kura na štave so zeleninkou a ryžou......atd........ nejaké inšpirácie čerpam tu, lebo je to fakt niekedy na nervy a vobec neviem čo vymysliet http://www.varime-detem.cz/
a chcela som sa spytat - planujem malej k druhym narodeninam kupit odražadlo /myslím že first bike, alebo mrknem ešte na nejaku podobnu lacnejšiu verziu/. Mate s tym nejaku skusenost či myslíte že je to už skoro? Malá má odražadlo autíčko, motorku, celkom sa pri tom baví ale je jej to už dost malé a u autíčka ma už kolienka skoro na zemi :( Inak u nás teraz najviac frčí kočík, dostala ho na vianoce a babiky sice nechce ani vidiet ale od rana do večera v nom vozí spievajuceho psíka od fisher price :D
12. led 2011 ve 21:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@germik Dík, kouknu na to vaření.
No s tím kolem nevím, máme zatím tu nejmenší motorku, tak nevím, myslela jsem, že koupím tu střední a ještě vydržíme na motorce (i když po tom, co si na ní vyrazila zuby se trochu bojím), možná by to kolo bylo dobré. Je pravda, že to kolo bych taky chtěla třeba už na léto, tak od těch 2,5let. Ale máme ho slíbené od kamarádů - takové jen to s dřevěným rámem. Jinak bych řešila k čemu jí to kolo koupit, protože svátek i narozky má v zimě. Ale te´d mi to došlo, že ho máme u těch kamarádů, tak ho dostaneme, vezmu jí ho asi až se oteplí a uvidíme. Nemáme teď možnost moc úložných prostor, tak možná vyzkoušíme a když na to ještě nebude, tak odvezeme na chalupu a počkáme.
13. led 2011 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@germik osobní zkušenosti s tím nemám, ale vím, že se to prodává taky v různých velikostech, a kamarádky syn, který je na své čerstvé dva roky opravdu prcek ho má a došáhne z něho pohodlně na zem, takže ted ještě vypilovat tu techniku:slight_smile: a Sťěpánek to dostane k druhým narozeninám -je na konci dubna, to už začne bt hezky, tak uvidíme, jak mu to půjde
13. led 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, tak dnes jsem totální troska :frowning2: Po příšerné noci, kdy průběžně Bára řvala od půlnoci asi do 3h, co 2minuty, tak jsem se těšila na kamarádku s holčičkou asi o 3měsíce mladší než Bára. Návštěva však dopadla absolutním fiaskem, protože Bára (ač se strašně těšila, že si bude s Eliškou hrát) nechtěla vůbec nic Elišce půjčit. Je fakt, že ve většině případů Elišku zajímalo hlavně to, co měla zrovna Bára, ale Bára pak už jen ječela NE, jen co se na ní Eliška podívala. Ta zas ječela, že chce tu hračku atd atd, tak jsem je s kámoškou jen zoufale od sebe odtrhávaly, a překřikovaly je, abychom si aspoň řekly pár slov.
Trochu zabíralo, že jsem Báře řekla, ať teda vybere nějakou jinou hračku a tu Elišce půjčí. Tak to Bára poslušně šla a něco jí přinesla (ale to se zase moc nesetkalo s úspěchem u Elišky :sweat_smile: )
pak už se z toho stal jen permanentní boj o hračky s řevem a přetahováním se, tak jsem vzala Báru na chvíli do pokoje, zavřela jsem, tam jsem s ní asi 5minut stavěla pěnové puzzle zvířátka a pak jsme se vrátily. To trochu pomohlo, posledních 15min návštěvy už nebylo tak hrozných :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže jsem nevyspalá a nervy totálně v hajzlu, v jednu chvíli už mi zoufalstvím začly téct slzy, fakt jsem vůbec nevěděla, co s tím mám dělat. A to na začátku února jedeme společně na hory, tak doufám, že to nějak ukočírujem. nebo vrazíme roztomilé holčinky nadšeným tatínkům a utečeme spolu na běžkách do šumavských hvozdů :grinning:
tak asi tak :angry:
14. led 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras no teda, už si tak hlídá hračky? mě právě zatím přijde, že štěpánek skoro ještě ani nepozná, co je jeho. Klidně na hřišti všem cokoliv půjčí...ale je fakt, že když mu někdo bral třeba to, co zrovna on používal, tak se to s moc velkým ohlasem nesetkalo. Ale jinak si myslím, že na horách to bude ok:slight_smile: holky tam budou každá mít své hračky, předpokládám, tak se to nějak rozvrství. pro obě to bude cizí prostřdí, tudíž to pro ně bude zajímavé samo o sobě tam a budou hodné. Aspon já mám takovou zkušenost, když někam se štěpou jedeme, tak at je doma jakákoliv bruča, tak v cizím prostředí je z něj zvídavé, milé dítko. Jinak naše noci jsou už přes týden katastrofa. většinou se vzbudí s pláčem kolem dvanácté, tak ho položím a spí dál. Ale potom zhruba od půl čtvrté do šesti nespí, pokřikuje, převaluje se, pofnukává, jak píšeš tak po pěti minutách,. takže člověk na chvíli usne a za chvíli je zase vzbuzen:frowning2: ale našla jsem, aspon doufám, příčinu:slight_smile: vylezl mu další špičák:slight_smile:
14. led 2011 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 No, poslední týdny pozoruji, že nechce půjčit, ale teda hlavně to, co je její, v MC nebo na návštěvě to sice třeba taky párkrát zkusí, ale celkem se to dá.
U holčičky mojí kolegyně (co je narozená ve stejný den jak Bára) už se tohle projevilo asi před třičtvrtě rokem. Bára ještě tímhle vůbec nebyla poznamenaná (půjčovala všechno, všichni známí Báru obdivovali, jak je krásně tvárná, jak si nechá vše vysvětlit, všechno půjčí...a teď šlus :frowning2:) a ta holčička už jí rvala vše s jekotem, co si Bára vzala do ruky. Takže asi je to fakt jen otázka času, kdy to na koho a v jaké míře skočí.
Ale přeju ti, aby se vám to vyhlo :wink: Třeba bude v tomhle kliďas.
Zpětně si to rovnám v hlavě a je pravda, že chápu její rozhořčení, že Iliška chtěla to, co má zrovna ona v ruce, takže většinu těch scén dělala "oprávněně" /jinak to prostě ještě řešit neumí), ale byly i scény kvůli ničemu a ty mě vytáčejí.
14. led 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras jj, myslím, že byla v právu...navíc si myslím, že si hájila to své prostředí, chtěla ukázat, kdo je tam pánem, že to je její domov...
14. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 aspoň víš, proč to asi je, já u Báry vůbec nevím, kvůli čemu takhle řve v noci. Teď jsem se s nadějí nechala ukonejšit posledními asi 5ti nocemi, kdy spala skoro celou noc.
Trochu si říkám, jestli tak nereaguje na hektické dny - včera jsem jí dopoledne vezla k manželovi do práce (tam obědvá), já odcházím učit 2kroužky fancouzštiny na ZŠ, kde jsem dříve učila. Pak s tatou byly v kočáře na spaní, pak jeli pro pilu a pak ještě bez kočáru metrem za babičkou. přišli asi v půl 8. Bára to přes den hezky zvládá, je hodná ...ale pak možná je to na ní moc zážitků. je pravda, že ty hrozné noci měla hlavně te´d o svátcích (to jsme taky furt někde trajdali po návštěvách....), tak třeba fakt působí přemíra vzruch :confused:
14. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 no jo, pak už taky byla prostě rozjetá. Až ke konci obě holky zaujalo házení míčem, tak jsem si házely, to se obě smály a pak Bára nechala jezdit Elišku na své motorce (myslím, že ji totiž zrovna v tu chvíli víc zajímal její hrníček s brčkem :sweat_smile: ) a taky už viděla, že jsou pomalu na odchodu, tak se možná zklidnila, že nebezpečí pomine. :grinning:
14. led 2011 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras no na štěpánka vzruchy nebo silné zážitky takto určitě působí. Když jsme byli poprvé cvičit, tak tu noc vůůůbec nespal, pořád volal tanyny:slight_smile: myslím, že jakoukoliv pro nás blbost děti hodně prožívají. NAvíc, kdo ví, třeba se jí pod dásnčkama zase něco klube. Sťěpa je většinou nejvíc protivný právě ty dny, kdy to má jen nalité a ještě se zoubek nemůže vyklubat.
14. led 2011 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@milih a kampak se nám ztratila zakladatelka diskuze? :sunglasses:
14. led 2011 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
ty zuby mě taky napadly, protože slintá jak bernardýn, a rýmy taky měla většinou k zubům, ale nějak te´d nic nevidím. taky vlastně nevím,které zuby mám te´d čekat, jedině nějakou stoličku, už má na každé straně nahoře i dole jednu, tak že by další? No nevím.
Zítra se manžel odjíždí na týden učit na chalupu, v pondělí za týden dělá závěrečné zk na fakultě v Plzni (dodělával si aprobaci na AJ), tak teda po dnešku mám pocit, že skončím po tom týdnu 24hodinové služby asi v blázinci, ale ono to zas tak strašné nebude. Vždycky, když se něčeho moc děsím, tak pak je to pohoda a jsem mile překvapena (jako porod :grinning: )
14. led 2011 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
To je pravda, jsme se tady přifařily a jsme v tom skoro samy,co? Docela by mě zajímalo, jak to mají ony, kdaž má holčičku taky v únoru....
14. led 2011 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Já si jdu asi k Báře na chvíli lehnout a dospat trochu tu noc, jsem úpně rozlámaná, protože jsem samozřejmě skončila na celou noc na malém gauči u ní v pokoji :frowning2:
14. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras jj, když je člověk připraven na to nejhorší, tak to pak může být už jen lepší. Mě možná ani tak samotný štěpánek nezmáhá jako fakt, že bych s ním měla být sama a neměla s kým promluvit. Prostě ta představa, že by chlap byl na víkend pryč a já celý den mluvila jen v té jedoduché konverzaci se štěpánkem...a taky nerada usínám a probouzím se sama...
14. led 2011 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras tak dobru noc:slight_smile: u nás se to už mrví, takže asi budu muset taky končit
14. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras tak dobrou noc:slight_smile: u nás se to už mrví, takže asi budu muset taky končit
14. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
No, moc si zrovna nepospala, to bych jí dnes klidně nechala i do 16h, minulé dny jsem ji v půl4 budila a dnes jak na potvoru se vzbudí v půl3 :unamused:
Jojo, mě taky jako nezmáhá samotná Bára ale ubíjí mě právě s nikým nepromluvit, ale tak pojedu k našim, možná tam zůstaneme i přes noc, asi zase do MC....tak se nějak zabavíme. Pa
14. led 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras tak jak jste to, holky, spolu o víkendu zvládly?
18. led 2011 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 Ahoj, zvládly jsme to dobře - až tradičně na ty noci, ale to asi holt musím přežít :unamused: Zítra se nám vrací táta. průběžně jsme střídaly návštěvy babiček a prababiček, ze včerejška na dnešek jsme byly u mých rodičů. Bára babičky a dědu zbožňuje a je u nich moc hodná. Ještě odjedeme na víkend s našima na chalupu, aby měl manža ještě víkend na učení.
Zítra mám zase kroužek FJ a pak ještě pohovor na jedné ZŠ kvůli kroužku francouzštiny na příští rok, tak si zase odpočinu od té naší rošťandy :wink: a už se těším na manžu, zase bude veseleji :slight_smile:
19. led 2011 v 18:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@akras ty jsi akční, to je super, To ti to hned všechno líp utíká. A kdo ti v tu dobu hlídá malou? Tatka nebo babičky? Malej má taky naše babičky a dědy moc rád. O víkendu jsme byli v Kyjově u babi a dědy a jezdil s nima vlakem. Byla to pro něho premiéra, tak byl nadšený:slight_smile:
20. led 2011 v 11:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 V ty čtvrtky hlídá manžel, vždycky mu Báru odvedu kolem půl1 do práce (má odučeno, jen ty přípravy pak dohání přes noc :unamused: ), najíme se tam a já pak odcházím a mám volno, přijdu domů jak chci. Je to bezva dobíječka baterek :slight_smile: a Ondra si užije Báry a je taky spokojený.
Teď si obíhám školy v okolí, které projevily zájem o kroužek FJ v příštím šk.roce. Chtěla bych si nechat Báru tak na 3hodiny denně pohlídat (asi zaplatíme chůvu) a každý den jít odučit aspoň 2h FJ. Abych se tak trochu už zapojila zase do pracovního procesu a Bára se trochu odpoutala ode mě. babičky máme bohužel pořád pracující, takže přes den hlídání jen výjimečně.
Sice takhle tak půlku z toho, co vydělám, dáme chůvě, ale zase člověk naváže nějaké nové kontakty, na obou školách už mi nepřímo nabídli místo, kdybych po rodičovské chtěla učit, tak jsou to taková zadní vrátka :slight_smile: .
To věřím, že se malýmu musely mašinky líbit, Bára jela jen párkrát, ale taky se jí to líbilo, jen pak už tolik nevydržela na místě, tak běhala v chodbičce nebo jsme furt vymýšleli nějaké kraviny na zabavení.
Já zas tak akční nejsem, babičky máme metrem nebo autem nadosah, tak ono je to pak jednoduché je navštěvovat - do Kyjova bych asi taky jen tak obden nejezdila :wink:
Teď čekám na ty svoje miláčky, jsou prozměnu u Ondrovy babičky a já se teď vrátila z "práce".
Tak pa, škoda, že nejste od někud poblíž, bylo by fajn poznat zase nějaké nové tváře :slight_smile: Tak takhle aspoň virtuálně :sweat_smile:
20. led 2011 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek