• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
jinak 2. třída je nejlehčí ročník 1. stupně (v podstatě se stále opakuje 1. třída + něco málo navíc), proto by mi je dali a k tomu jsou prý úplně bezproblémoví.
8. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ta je teda nějaká nadšená:slight_smile: to já bych se diplomou asi moc chlubit nemohla, byla to spíše tkaová kompilace, než valstní nápaditost a tvorba...ale taky jsem ji měla nějak na stodvacet stran:slight_smile:
8. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no vpyadá to fakt super!!!
8. dub 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Šárko, víš, co si myslím? Že Bára mezi děti zapadne tak, že ji budeš muset vláčet domů, protože se jí nebude chtít :slight_smile: Když tak čtu ty vaše zkušenosti s byrokracií okolo stavění, tak se musím smát... Sjezdila jsem kus světa a NIKDE se neřeší ty různé normy, povolení, zákazy a příkazy tak jako v tý naší podělaný Evropě. Kdybyste viděli, jak žijou lidi v Mexiku, v Keni, v Indonésii, v Karibiku... a taky žijou bez problémů a nic jim nepadá na hlavu :wink: Krásný víkend!
8. dub 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ta DP je hodně praktická, v podstatě jsem v praktické části popisovala to, co s dětmi dělám, jak mám postavenou hodinu, hodnocení, sebehodnocení, charakteristiky žáků.....prostě se to hodí na tyhle příležotisti, je z toho vidět, co mám za sebou, čeho jsem schopna....ale i jsemse jí přiznala, že to byla velká škola i pro mě osobně, co se dá zvládnout a co ne, že na konci roku už to bylo fakt na krev...ona říkala, že v podstatě bez učebnic, když každý umí něco úplně jiného na jiné úrovni, to je fakt děs, že to chápe...tak snad by tahle zlatá třída byla pro mě procházkou růžovým sadem, i když hlavně nesmím okamžitě ulítnout do nějakých super projektů, nabrat si toho moc. pěkně pozvolna, sem tam něco co bude fakt dobré, aby se nepřesytili úžasnými věcmi a pak roupami nevěděli co by chtěli....
musím se poučit z toho roku, co jsem učila.
8. dub 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jojo, ale zas sem ráda, že i když tohle je tady děs, politici nás jen oškubávají, že aspoň nežijeme v zemi, kde řádí teroristé, zemětřesení, tsunami, hlad a bída.....člověk si vždycky musí najít to dobré, jinak by zešílel.

Snad to s tou MŠ bude, jak píšeš...já jen budu mít nervy v kýblu z nové práce a ještě z nástupu do MŠ, ale ono to pak určitě všechno dopadne líp než budu čekat....snad
8. dub 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras simtě, klííídek, už zase plánuješ horu projektů, ber to postupně, sama si to pak uděláš těžké!!!!§ jsi moc akční a moc si to sama komlikuješ:slight_smile:
8. dub 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 téééda, taková cestovatelka? pracovně nebo jen tak, ze zájmu?
8. dub 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 právě právě, musím se krotit, protože pak to nezvládnu....jsem už poučena :wink:
Jo jinak těch 20tis mi musí dát ze zákona. To je to, co teda pro učitele tahle vláda udělala, začínající učitel (který má odučeno 0-5let) má garantováno 20tis hrubého...ono, jak by mohli chtít kvalitní výuku, když předtím ten učitel měl třeba 14tis hrubého.
8. dub 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Taky bych takhle chtěla cestovat :slight_smile: Hodně si toho musela poznat a určitě to využiješ v práci...v jakém oboru vlastně pracuješ?
8. dub 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Všechny mé cesty byly ze zájmu, nikoli kvůli práci. Bohužel :wink: Hodně jsem jezdila díky potápění s přístrojem, které s manželem pěstujeme. Já to teda teď flákám, protože někdo musí na břehu (na lodi) hlídat kluka, ale až bude větší a ohlídá se sám, tak to doženu. V ČR se nepotápíme, my jen u móře :wink: Proto zimu vždycky nějak překlepeme (nelyžujeme) a nemáme ji rádi. Dobrou!
PS: měli jsme trochu bojovku - Venda se odpo vzbudil s teplotou, tak chtěl furt pít a pak se šíleně zeblil - seděla jsem s ním oblečená ve vaně a on zvracel a zvracel... Pak přijel manžel, volali jsme dr. Měla podezření na rotaviry, tak uvidíme, jak to bude přes noc, ale myslím, že se jen přepil a muselo to ven. Držte palce, ať neskončíme ve špitálu na kapačkách... :unamused:
8. dub 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 tak ať je venoušek brzy fit. Snad se opravdu jen přepil.... :unamused: Dej vědět, jak jste dopadli.
Já bych se chtěla potápět, ale jen někde u břehu, dál bych si netroufla.
9. dub 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to vypadá, že bude Venda snad OK. Už teplotu nemá, zatím nechce moc jíst, ale možná to budou nakonec zuby. Chybí mu ještě ty poslední stoličky. Dopoledne jsme byli venku na motorce a odpolko se pojedeme podívat do nového bytu za manželem, který tam už začne montovat nábytek. Včera udělal velký nákup v Ikee (kuchyň, obývák,...) Dneska to tam mají dovézt. Tak to půjdeme zkontrolovat :slight_smile: Hezký zbytek neděle!
10. dub 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Teď před mateřskou jsem dělala úřednici na Magistrátu. Kdoví, jak to tam bude vypadat za rok, až se budu vracet...
10. dub 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 juj, tak to máte zajímavého koníčka...já na to asi moc nejsem, bála bych se být zavřená pod hladinou. Tak snad je už Venoušek ok a řádí tak, jak ho znáte. Manžel vybíral kuchyn sám?
11. dub 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jééé, to já se strašně těším, až budeme ve fázi vybírání kuchyně a nábytku :dizzy_face: .....ale to si ještě musíme počkat :frowning2:
dnes jsem volala doktorce, jestli si můžeme přijít pro potvrzení do MŠ a sestřička se hned divila, že to jako už půjde Bára do školky? No, tak mi to zase vzalo trochu vítr z plachet, jestli teda fakt není brzy...ale na zápis bychom stejně šli, kdyby šla až od února.....
11. dub 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a jedno potvrzení je za 150,- tak asi dáme jen dvě přihlášky. Do Hradištkaa do Prahy tady hned pod okna. Ondra se tady ptal. Otevrají letos skupinku jen pro ty mrňata, asi poi 12, ale většina jich bude chodit jen na těch 5 dní v měsíci, tak by tam Bára byla asi dost sama a dět by se furt střídaly, jak by každé chodilo jiný den...ale tak kdyby mě nakonec nevzali, tak by sem taky nastoupila na těch 5 dní....\
11. dub 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras @pajinka29 Kuchyň jsme samozřejmě vybírali spolu. Vybrali jsme typ, ujasnili si, co chceme a pak už nám ji sestavili přímo v Ikee. Můžeš si ji na jejich SW sestavit i doma. Vtipný je to, že až včera večer jsme zjistili, že nám tam zapomněli naprojektovat myčku, takže dneska to pojede manžel řešit. Udělali jsme tam nákup za 170 tis. a vyřizoval to s manželem nějaký začátečník, tak tam bylo spousta chyb. Hrůza. Ale jinak na nábytek jako takový nedáme dopustit.
Večer manžel zjistil, že nám zedník odřel smaltovanou vanu, tak byl na mrtvici. Ještěže nestavíme barák, to bychom skončili ve cvokárně. A vás za to obdivuju a přeju vám pevný nervy, budete je opravdu potřebovat...
Šárko, na sestru v ordinaci se vyprdni. Co jí je do toho. My jsme dostali zprávu a nikdo se na nic neptal. Platili jsme 100 Kč. Máme skvělou doktorku.
Při potápění rozhodně nejste zavřený pod hladinou, protože tam se naopak otevře úplně jiný svět :slight_smile:
Venoušek je vzhůru od 7 hodin a řádí jak černá ruka. Až se vyspí, tak ho venku tak proženu, že večer padne za vlast. Ufff!
11. dub 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 ona ta sestřička je děsně milá, i na pí. doktorku nedán dopustit. jak jsme měli zezačátku problémy s tím jídlem, tak byly obě úžasné. pak už se na nic neptala, já jsem jen teď na tohle téma taková citlivka, potřebuju furt ujišťovat, že to nevadí, že Bára to zvládne...... :pensive: ...takže v tom dámy pěkně pokračujte :grinning: :wink:
Já Ikeu taky zbožňuju, všechno mi připadá takové jednoduše krásné, žádná přeplácanost a ty ceny jsou taky fajn. :slight_smile:
11. dub 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 jinak dnes na procházce Bára úplně nadšeně čůrala na stromečky, dřív jsem ji furt přesvědčovala, ale radši to držela až domů, nechtěla to moc zkoušet a dneska se vyčůrala 2x a chtěla pokaždé ještě...dávala čůrat na stromečky i nanynku :grinning:
11. dub 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to je paráda, vidíš, už budete taky bez plen, školku neřeš...v září jí bude dva roky a půl a to není na školku málo...možná jen sestřičce nedocvaklo, že v září jí už bude tolik..bere ji jako dvouletou.
My do domečku moc nového nábytku dávat nebudem. co máme ted nového, tak se bsude hodit i tam a jinak nám stejně nezbydou peníze:frowning2: Prostě jen kuchyn nová, koupelky a děcák..ale ten bude ze začátku taky z většiny poskládaný ztoho, co ted má..taky záleží na tom, jeslti tou dobou už budem čtyři nebo ne:slight_smile:
11. dub 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak dnes ani po půl hodině ježdění jsem ji neuspala, zkusila jsem jí dát zase v kočáře do pokoje, jestli tam zase nevytuhne jako minule, když mi neusnula venku. Ona vstávala až kolem osmé, tak se nedivím. Jenže když se vzbudí kolem 6 na mlíko, tak já nemám sílu jí vzít do pokoje, že už jako vstáváme, ještě si k ní vždycky lehnu na gauč a to ona pak ještě usne a je to nadlouho. To vstávání v 6h si nechávám na září.
11. dub 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak my nábytku moc nemáme, jak bydlíme v pidibytečku, takže něco dokupovat asi budeme. Ale i kdyby to byla jen ta kuchyňská linka, tak by mi to stačilo. Mně se ty nové tak moc líbí a nikdy jsme ji neměli...máme furt ty komunistické, které byly vybavením bytů, do kterých jsme se stěhovali....
navíc Bára bude mít svůj opravdový pokoj, tak se bude kupovat postel, budeme mít v baráku šatnu, tak vestavěné skříně...no, snad zbydou nějaké penízky nebo našetříme z mého platu, jestli nastoupím.
Jinak úspěch je, že se Ondra v pátek dovolal i architektce i vodoprojektantovi, oběma to poslal mailem, co je za problém a oba slíbili, že se na to dnes podívají, tak snad už to byrzy bude a v pořádku.
11. dub 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to jo, to je jasné. My většinou vstáváme kolem půl sedmé. I když si ho dáme k sobě, tak už potom neusne:frowning2: Jinak ho učíme usínat samotného:slight_smile: první den jsme ho vraceli do postele 14, včera jen 7krát. Po obědeě mi usne sám v klidu:slight_smile:
tak jsem ráda...
11. dub 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, tak to hledím..tak uvidíš, jestli to spraví rychle..je to děs..a nebudou za to chtít nic? Taky budem mít ještě štanu a kuchyn máme hnus, někdy z 70let..takže na ostudu, tak se těším na novou taky:slight_smile: a na myčku..mám pocit, že nedělám nic jiného, než umývám nádobí:frowning2: jinak pokoj má štěpa relativně starý-ale postel, stůl a regály má nové
11. dub 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 myčka, můj životní sen :astonished:
třeba to s tím spaním taky natrénujete, vypadá to slibně.
Snad za ty úpravy nic chtít nebudou, je to přeci jejich chyba, ne? Alespoň teda nic neříkali :confused:
11. dub 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Dnes mi asi už nevytuhne, tak jí budu muset osvobodit. Zkusím ještě vydržet do půl 3, kdyžtak bude utahaná večer. Já mám na dnešek 2 poukázky do C a A na 20procentní slevu, tak až příjde Ondra, tak razím na nákup.
11. dub 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jůů, se máš..co budeš kupovat? máš představu?
11. dub 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 já nevím, potřebovala bych plavky, ale ty tam asi nemají....uvidíme. Škoda, že ta poukázka je jen na dámské oblečení. Radši bych vybrala něco Báře. Ale tak uvidím nějaká letní sukýnka, tunika nebo šatky nebo kraťasy by se šikly vždycky. Ale stejně už vidím, jak budu jen rozčílená, když na sebe narvu 10.věc a nic mi nebude, budu si připadat tlustá.... :angry: se znám, já v podstatě zkoušení věcí v obchodě nesnáším....ale vezmu nějakou maxivelikost, aby mi to aspoň bylo veliké :grinning:
11. dub 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to znám:slight_smile: ne, že bych byla tlustá, ale prostě velký rozdíl mezi zadkem a pasem a ejště k tomu velký prsa a uzkej pas. tak mi prostě nic nesedne:frowning2: taky bych ptebovala sukni nebo nějaké tříčtvrtáky nebo triko sportovní
11. dub 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek