• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 asi budou zatím někde svačit nebo koukat v autobuse na film, frontu budu čekat jen já.....už mi trochu zchladla hlava. Z CK psali, že samozřejmě mi všechen čas navíc, co jsem strávila přípravami prac. listů a tak, proplatí, dnes jeden z nich dokonce volal, že mi nakonec sami seženou DVD o Paříži, všechny filmy, co do autobusu chci....
Říkali, že dřív ty rezervace udělat nemohli, protože ještě neměli platby od škol a když už měli, tak jim začal šílený frmol, že jsou v kanclu do 21h a nestíhají nic...bal bla bla. Tak aspoň, že dostanu peníze navíc a zařídí ta CD, DVD....
Dnes, až se Bára probudí, jedeme vlakem za Ondrou do Dubin (teda ne přímo tam, tam vlak nejezdí) a budeme tam na velikonoce. Já se zítra vracím, zůstanu do soboty a pak pojedu s našima zpátky. Budeme v Dubinách slavit moje narozky, tak se těším, že se zase všichni sejdeme a budeme jim moct ukázat v Dubinách, co kde bude....
21. dub 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 chacha, já už se jen histericky směj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :cry: i, teď jsem se dovolala do Louvru a tam ten první termín mají úplně zavřeno a den po tom (že bychom prohodili prohlídkové dny), už mají plno. druhý termín naštěstí snad bude, jen chtějí poslat FAX, tak snad aspoň ten klapne.
21. dub 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda, to je práce navíc..tak snad ti to opravdu proplatí a neslibují jen do větru..myslím, že kdyby jsi to věděla dopředu, tak do toho snad ani nejdeš, co?:slight_smile:
tak to budete mít prima Velikonoce...
21. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, kdyžtak jim nabídneme alternativu třeba do muzea Orangerie , tam jsou ta krásná plátna od Moneta - lekníny....jéje, to je teda bezváááá, ale zase se už nějak nestresuju tím výkladem, prostě ho naštuduju, jak mi čas dovolí, když teď furt dělám jiné věci a pak jim tam něco odvykládám. Přecházím do stavu rezignace :sweat_smile:
21. dub 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
si myslím, nevím, jak dychtiví děcka budou, ale od pubertáku bych moc touhu po informacích nečekala. Ti se tam spíš jeodu ulít ze školy:slight_smile:
21. dub 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, to bych do toho asi fakt nešla, ale víš co? Před prvním telefonátem do Paříže jsem měla děsnou trému a teď? Prostě vytočím číslo a volám, mluvím, rozumím, hele je to dobrá škola minimálně, bůh ví, co mě jednou čeká za práci a třeba se to bude hodit, nebát se zavolat i ve FJ :wink:
21. dub 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 právě, ale jde tak trochu o ty učitelky, aby neměly pocit, že jim nic neříkám....
ale v CK mi povolili do busu Šifru Mistra Leonarda, že prý už to 2.stupni pouštěli a v pohodě, pak budu mít ještě Amélii z Montmartru (ale to nevím, jestli pochopí) a pak Asterixe a Obelixe a Galové a ještě Mikulášovi patálie (tak kdyžtak strávíme dny v buse čučením na telku :grinning: )
21. dub 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no nevím, ta Amelie je asi bavit nebude, je to moc krásný film a z toho usuzuju, že pro ně to ještě není..ale ten zbytek ok:slight_smile:
21. dub 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 taky si to myslím, ale tak můžu to mít v záloze, stejně na všechny asi nedojde. Po odjezdu z ČR pustím Šifru, pak někde při přejezdu Asterixe a na zpáteční cestě Mikuláše. Na Amelii asi ani nedojde.

A co vy na Velikonoce, zůstáváte doma, nebo jedete za rodiči?
21. dub 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jedem za rodiči, takže zahrada, pejsek, štěpánek bude nadšeny. navíc tam dorazí teta, bratránek s rodinkou..budou se slavit tetiny narozeniny, tak to bude taky fajn. Tak snad to počasí vydrří..
21. dub 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 má být nádherně i příští týden, tak snad se nemýlí, tak to budete mít krásné. Nám ke štěstí schází jen ten pejsek (a koupelna s teplou vodou :grinning: ), na pondělí ještě uvidíme, jestli se rozjedeme k Ondrově mamince na chalupu (to už je taková tradice), ale Ondra teď váhá, jestli se radši neinfiltrovat do dubinských Velikonoc :sweat_smile:
Nicméně jsem rozhodla převzít tradici ze zahraničí a v pondělí Báře poschovávat po zahradě nějaká čokoládová vajíčka, aby si je hledala.
21. dub 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to ji bude určitě moc bavit:slight_smile: škoda, že je to z ciziny, nemám moc ráda tahání cizích tradic sem, protože si myslím, že každý stát má své a má to nějaký význam, proč to tam mají ...ale je fakt, že schovka ji bude bavit:slight_smile:
22. dub 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ondra k tomu taky měl trochu výhrady, ale tak když se k tomu normálně budou zdobit vajíčka, bude pomlázka (prostě české tradice) a tak, tak snad nějaká schovka navíc neuškodí :wink:
22. dub 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak co Velikonoce, první máj atd? Co je nového? My oslavili narozeniny, do toho hodně výletovali..prostě jsme užívali pěkného počasi.
2. kvě 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak ten dort jsem tedy kuchtila sama:slight_smile: já vím, taky je to poznat:slight_smile:
2. kvě 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahoj, jen v rychlosti, s tou Paříží totálně nestíhám.
1. turnus šílené nervy, frantíci totálně neschopní - říkají jiné info po telefonu a jiné na místě, což mi několikrát velmi znepříjemnilo situaci.
Totální katastrofa byli řidiči, kteří požadovali, abych je navigovala, i když to není moje strarost. Např. při okružní jízdě Paříží, kdy jsem měla něco povídat k památkám, tak mě neustále přerušovali, kam mají jet...bylo to trapné a v závěru už učitelky byly dosti naštvané...ne na mě,ale na řidiče. Tak jsem volala do CK a ti jim vynadali a od té doby šílené dusno v buse, řidič se mnou takřka nemluvil...hrůza. naštěstí v CK mu neřeklim, že jsem volala já, takže teď, až jim budou nadávat, tak řeknou, že volala učitelka (což je pro ně průšvih)...budu s nimi totiž pravděpodobně muset i druhý turnus, ale to dostanou kapky, že si musí cestu nastudovat dopředu...to co tady předvedli byl absolutní amatérismus a já to odnášela,
Bára zvládla pobyt u babičky a dědy dobře, jen jí teď musíme dát trochu do latě...ale OK, tak jsem ráda.
V pátek večer jedu znova, musím nějak překopat program, protože se to fakt nedá stihnout. Zaplať Pánbůh, že ti první neměli tu prohlídku Louvru. U druhého turnusu musím něco zkrátit, jinak to nestihneme,....
Pavli, dortík se ti krásně povedl, je jak od cukráře, fakt paráda.
Kamčo, už si asi užíváte v novém, že? Závidím a přeju
Ahoj a držte palce, aby druhý turnus proběhl víc v pohodě.
8. kvě 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no jéje, to teda muselo být, a hned napoprvé takové problémy:-/ ale jak jsi to už zmákla, tak ted to bude jen a jen lepší. HLavně, že Bára to zvládla v pohodě. Určitě tento turnus budeš mít víc vychytaný a taky budou i řidiči víc připravení. Jsi šikulka, dáš to!!!
9. kvě 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dík za povzbuzení, no řeknu ti, že fakt maso. Dnes mi psali z CK, že teda jede stejný řidič, ale bude mít s sebou svého syna jako druhého řidiče, tak doufám, že bude mít aspoň mapu, ve které bude hlídat cestu a nezbyde to na mně.
Jak tam jedeme na víkend, tak snad by měly být volnější silnice, takže by se mohlo vše zvládnout rychleji a trochu víc v pohodě.Už abych to měla za sebou, je to teda fakt škola života, ale asi už bych to dělat nechtěla :unamused:
Jinak barunka začala s babičkou kakat do nočníku. Už se nám to povedlo 3x :dizzy_face: vždycky nejdřív, že čůrat a pak tak po 5-10min, že zase čůrat. A to se pak většinou vykaká...tak jsem ráda.
9. kvě 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak super, tak všechno už umíte. Já se musím pochlubit, že štěpánek začíná celkem hodně mluvit, sklonuje, začíná používat hodně slov, ale pořád je nějak nespojuje do vět. prsotě použije substantivum z věty ve správném tvaru, ale nespojí se slovesem, darebáček:slight_smile:
uff, takže skoro lituješ, že ses na to dala, co?.Ale tak penízky budou. A co ta práce, ještě se ti neozvali?
9. kvě 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak paráda s mluvením, však se brzy dočkáš i vět :wink:
Bára už teď, když jí dám plínku do auta nebo na polední spaní nebo do metra, tak už do ní nečůrá, vždycky, když dorazíme a vylezeme ven, tak hned, že čůrat. A já už jí neříkám, že může do plínky, ale prostě stáhnu plínu a už jí ji nedám, je většinou suchá...až na noční spaní. Takže možná až se vrátím, ta už zkusím nedávat plínku na polední spaní.
z práce se mají ozvat až na konci května. Kdyby to tady nevyšlo, zkusím asi najít něco jiného (viděla jsem inzerát taky na jednu mini školu, která by byla Dubinám ještě blíž, tak jestli tohle nevyjde, zkusím tam).
V podstatě se už fakt směřuju od září do práce. Řekli jsme si, že si možná tu půjčku vezmem přes stavební spoření, což bychom bez mojí práce nemohli. Tak se totiž hned platí ty vysoké splátky (u hypo přes banku platíš nejdřív jen úroky a když máš postaveno, hypo vyčerpanou, začneš splácet vyšší). Přes to spoření bychom to museli platit hned + ještě nájem v Praze (neměli bychom ještě postaveno), ale zase se na tom ve finále ušetří skoro 3/4 milionu, což je dost vysoká částka a ke konci už se pak splácejí nižší splátky. Takže abychom mohli platit půjčku i nájem, musím prostě do práce....
No, skoro toho fakt lituju, zvlášť když vidím, jak si všichni myslí, že budu s nimi jezdit Francii i příští rok, což asi nebudu. tak je mi to hloupé, ale já do toho šla s tím, že to pojedu te´d a dál už asi ne, jen pokud by se mi to nějak moc zalíbilo...a to teda NE.
9. kvě 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak neříkej hop, třeba se ti to ještě bude líbit, třeba ten druhý turnus bude naprosto skvělý. Už to bude všechno vychytané a bude. Jinak s těmi splátkami je mi to jasné, taky jedem přes lišky:slight_smile: A zbytek minimálně přes hypo.
S těma plínkama to máme stejně:slight_smile: jen na cestování a to je suchá, spíš pořád volá, že chce čurat, s čímž nemůžu nic udělat uprostřed autobusu, takže chudák má potom uplně plný močový měchýř, když vylezem a čurá..
nonic, pro dnešek končím, máme sraz s kamarádkou, tak budu pomalu štěpku budit:slight_smile:třeba apson neusne až v deset večer:slight_smile:
9. kvě 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297
Čau holky, tak teda koukám, že to tady beze mě pěkně zamrzá...ale už jsem tu :astonished:
Takže 2. pařížský turnus úplně OK, až se tomu nechce věřit. Vše klapalo, děti fajn, učitelé spokojeni, užila jsem si Disneyland a koupila Báře hříšně drahého Mickey Mouse.....takže dobrý, Bára taky vypadá v pohodičce, je okudlaná na kloučka (no, ne tak úplně, strojkem to nebylo), protože v tom teplejším počasí už se to s tím jejím hárem nedalo vydržet (probouzela se v noci s úplně mokrými vlasy, ráno to nešlo rozčesat, opruzená pod nimi na krku, takže háro šlo dolů....vyfotím a hodím fotku). Jen spaní te´d zase hapruje, od toho 1. turnusu, po něm jsme se skoro nevyspali, bylo to hrůza...teď to taky ještě není úplně v pohodě, ale rozhodně lepší.
Teď čekám na konec května, jak to dopadne s tou mojí prací na ZŠ, tady v Praze už by mělo být rozhodnutí z MŠ, ale osobně jsem si pro něj nebyla, tak čekám, jestli ho pošlou nebo tam zavolám, jestli si můžu přijít.
Doma sem tam kaká do nočníku, venku ne, to dál vesele do kaťat - docela to chápu, asi to není úplně přirozená poloha na kakání, když jí držím pod kolínky, tak nevím, jestli ji nemám naučit kakat a čůrat na bobku.
A co vy? Jak je? Kamčo, jak si žijete v novém?
18. kvě 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no vidíš, já ti říkala, že se ti to nakonec ještě zalíbí:slight_smile: super, že to proběhlo v klidu!MYslela jsem na tebe. My se máme dobře, nic nového u nás, čekáme na nabídky stavitelů, za kolik nám to postaví a v červenci se na to vrháme. ted máme takové hluché období, kdy spíš vybíráme a testujeme řemeslníky..
Jinak bobek venku štěpka zvládá-držím ho, jak ty říkáš, pod kolínky a jde to v klidu. Vůbec je ted šikulka, hodně se rozmluvil, mluví pěkně, srozumitelně, sice ještě moc do vět nedává, ale slovní zásoba je markantně lepší a hlavně srozumitelná. Krásně rozlišuje sykavky atd...takže mám radost. Zili jsme oslavama štěpánkových dvou let. Učí se na tom fristbiku a musím říct, že mu to teda nejde. Holt, tříkolka a šlapání mu nějak víc přirostlo k srdci. Jinak jsme pořád venku a hlavně se ted těšíme na ty Krkonoše. Tak mě tak napdalo, jeslti nemáš nějaké tipy na horské tůry-chceme jít určotě na sněžku, Lbskou bodou a pramen Labe, ale dál nějak nevím...
18. kvě 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už jsem si říkala, že jste se tady na to vybodly :slight_smile: Už bydlíme. Ufff! Od velikonoc. Stále ještě nemáme dovybaleno (nemám už na to morál a ani klid), ale všechno funguje, takže super. Já jsem teď v neděli drsně sebrala malýmu pleny. První den 4x do gatí, ostatní jsme chytli. Druhý den byla samá rvačka o nočník, vůbec nechtěl a pak se hned počůral, tak dostal na zadek... Nebylo mi z toho dobře na duši, ale jinak to nešlo... No a od úterka odpolko si suverénně ŘÍKÁ SÁM!!! Jsem ráda, že jsme to překonali, bylo to mnooohem horší než když jsem sebrala dudlík. Už začínám věřit tomu, že před nástupem do školky všechny požadované věci zvládneme. Papat ho nechávám samotnýho, jen když si řekne "krmit", tak mu pomůžu. Teď zbývá, aby se nějak naučil se oblíknout sám, ale na to je ještě času dost :slight_smile: Takže u nás docela úspěchy :slight_smile: Jo a včera jsem koupili ve Světě koloběžek helmičku. Zatím ji nechce na hlavu, ale nechala jsem ji ležet na očích, tak snad ji časem přijme. Dnes ráno už ji nenápadně okukoval :slight_smile: Hezký den!
19. kvě 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 tak gratulace k bydleníčku, to je paráda, že jste to tak zmákli!!!!A teda ty pleny, to je super. Oni nás darebáci zkouší, ale když člověk hned neustoupí, tak se většinou zadaří
19. kvě 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neústupnost a důslednost je na rodičovství to nejhorší... Dobrou noc!
19. kvě 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ohledně výletů - my jsme byli jen na Sněžce, v lanovém centru v peci pod sněžkou, pak jsme sešly z černé hory do Pece (to byla moc krásná cesta), pak jsme se byli někde nedaleko koupat v retro koupališti (venkovní) a taky v bazénu v Peci v hotelu (šíleně drahý) a pak jsme si půjčili ty koloběžky a sjížděli Černou horu, a pak jsme šli na prochajdu do Jánských lázní.
Báře tehdy byl sotva rok a půl, tak jsme si víc netroufli.
Snad ještě něco objevíte.
Báru vzali tady v praze do MŠ od září, hned pod okny. Tak jsem ráda, je to taková jistota, kdyby nevyšlo to Hradištko.
@kamila297 Super, že bydlíte :slight_smile: a plíny taky. my ten bobek furt tak nějak doma do nočníku (ale někdy vytlačí jen část a už prý hotovo, ale během 10ti minut se dokaká do kaťat...ale snad to také ještě stihneme natrénovat
19. kvě 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak super s tou školkou a to tvé pracovní místo-ještě se ti neozvali? Ti si teda dávají načas...a na tu šněžku jste se dostali jak?
20. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Oni mi v té škole říkali, že mi můžou dát vědět až na konci května, takže mě to nijak netrápí, že se ještě neozvali, do konce května je ještě čas.
Na Sněžku jsme šli z takové té vesničky na hranicích, tam jsme dojeli autem - te´d fakt nevím, jak se to jmenovalo. Chvíli tam vedla asfaltka, takže tam ještě Bára jela v kočáře a spala a pak jsme dojeli k takové horské boudě, kde jsme se naobědvali, nechali tam kočár a přemístili Báru do krosničky a dál po takové té stezce česko-polského přátelství (nebo tak nějak), byla to moc hezká cesta, i když teda první asi kilometr byl po takových velkých schodech a to jsem teda měla jazyk až na triku, to byl děs. Ale dál už paráda :slight_smile:
Kdyžtak se poptám Ondry, jak se to jmenovalo.
Jdu žehlit, mám tu horu, na kterou nikdo nešáhl už hoooodně dlouho. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. kvě 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras děkuji děkuji za info, tak se snaž, at je hora za chvíli pryč. já to měla včera:frowning2:
20. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek