• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
dřív jsem měla maminky, co ve 2letech chodí s dětmi na AJ za blázny, ale teď trochu obracím, fkt se to děti v tomhle věku děsně rychle učí. My teda ne, že bychom do ní nějak AJ tlačili, ale občas ty aj písničky pustíme nebo já něco francouzského a už ví, že star je hvězda (Twinkle little star, ta koleda), pigeon = holub,...
Kdyby mě vzali na místo učitelky, kam jsem dělala pohovor, tak unich v MŠ (kam by Bára nastoupila) mají zdarma každou středu půl hodinku AJ pro všechny děti, tak to by bylo fajn.
27. kvě 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, asi tak.. přesně tohle nechci aby dělal.. chci aby z něj vyrostl slušný člověk který se o sebe bude umět postarat a neschnije jednou někde ve špíně.. ještě by chybělo aby mi ho domů vozili policajti že někde ničí veřejný majetek. Jinak tchýně není zas tak špatná a řiká že babička je kazička a má v tom pravdu, protože mojí mámě přijde vtipný mluvit na něj sprostě -já to nenávidim -teď s tím už přestala protože jsme se kvůli tomu vždycky hrozně pohádaly.. a tchýně ta prostě mu všechno dá, všechno dovolí, ale jsou věci který ho taky nenechá -třeba sypat jídlo po zemi.. nevim proč to dělá, ale má rád tyčinky a když je dostane, tak je vysype na zem a pak to jí -stejně tak sušenky -všechno sype po zemi a když dopije ze skleničky tak zbytek na zem vyleje -je to boj!.. máme dva roky starý koberec a furt ho čistím a podle toho to taky vypadá, takže zase budeme měnit podlahu..
Jinak teda ti přeju že máš takové štěstí na maminky na hřišti! myslela jsem že to tu bude taky takové, že když jsme na vesnici že tady budou jiné poměry a ono je to snad horší jak ve městě...

Dnes jsem vyzkoušela malýmu nedat plenu! stále tu běhá bez ní a já za ním s kýblem a mýdlovou vodou a čistim, čistim, čistim.... ale za celé odpoledne jsme se vyčůrali jednou do nočníčku, malej na to koukal jako blázen a pak si sám blahopřál! :slight_smile: .. tleskal si a řval joooo! s ručička v pěst nad hlavičkou.. bezvadný! taky jsem chválila a tleskala, tak snad to brzo pochopí.. no a jinak máme skóre takové, že už pročůral patery slipky a třikrát to vzal i na tričko..
27. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka taky sama, sama.... :grinning: ale když něco nejde, tak si to celkem nechá vysvětlit.
Spíš je šílený období, že chce aby holčička, se kterou často chodíme ven, dělala úplně přesně to co ona nebo zase Bára jako Alice. To je někdy fakt na mašli. Bára jde a Alice se chce nosit a bára řve, že Alice taky ťapat sama!!!! Alice pije, Bára takyyyyy bumbání!!!! A běda matko, jestli zrovna nemáš :wink: (naštěstí teda nevyžaduje shodnou lahev, to už bych snad přerušila styky :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale zase alice je úúúúplně jiná povahově, je taková dost ustrašená, nechce s Bárou chodit za ručičku, což ta naše holka nese dost těžce, Bára by jí furt objímala a hladila, ale Aloice to nemá ráda (jen s maminkou...) Chodíme spolu ven skoro každý den a stejně se Alice stále bojí, drží se mamky, kdežto Bára jak je vidí, tak se na tetu vrhá a jásá, má jí jako druhou mamku. Ale právě se mi docela líbí, že tohle přátelství docela učí Báru, že každý je jiný a někomu je nepříjemné něco, co má druhý rád. Dřív strašně ř ala, že si hned s ní nechce Alice hrát. Ale teď už vždycky jen řekne : Alice se trochu bojí. A je schopná vydržet než se Alice zapojí do hry. Ale když má Alice dobrý den, tak s Bárou strašně řádí a nasmějou se, je to fajn :slight_smile:
27. kvě 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx :grinning: boj s čůráním, co? Ale vydrž. my aky vždycky říkáme Supeeeer! A teď, když se někdy povede i bobek, tak u toho Bára sedí a říká: Vypadá jako had :slight_smile: A pak ho jde vysypat do záchodu, aby si zaplaval.
27. kvě 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ty Tuchoměřice nebudou daleko ud nás, my teď bydlíme ve Stodůlkách, tak kdybys někdy měla cestu do Prahy, můžem se domluvit :slight_smile:
27. kvě 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras fakt? tak to je dobrý! no snad se nám brzo zadaří! nechci aby malý ještě ty pleny používal a ani za ně nechci tolik utrácet že budem kupovat pro dva....
Fakt stodůlky?????? tak to je bomba! já z Prahy13 pocházim! konkrétně z amforový ulice! z okna jsem viděla na kostel a "obchodní centrum Luka".. to je fakt náhoda! :grinning:
27. kvě 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to mi zatím anglicky umíme jen pár slovíček jako sun, car, one... ve školce mají angličtinu až od čtyř tak je ještě čas.
jdou Vám dítka do školky? my jsme měli to štěstí a vzali nás. Sára bude nastupovat od února. ale bylo to chlup. březnové děti už nebrali...
27. kvě 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no to věřim že musí být na nervy s tim jak musej mít holky všechno stejný :slight_smile:
jinak s tou aj a fj to je bezva, to je jasný, takhle malý děti všechno hrozně rychle vztřebávaj. Manželův syn chodil na aj už ve školece - asi 2 roky a pak ne a všechno zapomněl. Ale když tvůj muž učí a ty taky děláš s jazykem tak to je jiný, to se s tim může setkávat často (pořád). No a na aj od 2 let, žes měla ty matky za blázny, tak u nás visí na jazykovce cedule, že pro velký úspěch opět ovíráme kurz pro děti od 3!!! měsíců!!! :grinning: :grinning: :grinning: no a to mi teda přijde přehnaný :grinning:
já jsem z Berouna, to je od Stodůlek taky kousek. Teď mám práci (dělám si kurz na trenéra) tak až budu mít po zkouškách, můžeme se třeba domluvit.
27. kvě 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To máte bezvadný na tom hřišti s ostatníma maminkama, to je fakt super. Tady jich člověk pár zná od vidění, občas s někým pokecá, ale to je vše, přeci jen ta Praha je víc anonymní. Je tady taky hodně Rusů, takže s těmi si moc nepokecám.
Tuhle mě šíleně nazlobila jedna holčička (už tak 11let) Bára se konečně dostala na houpačku (chtěla tam od začátku, ale bylo obsazeno a pak asi 3x než jsme stačily k houpačce dojít, tak byl někdo rychlejší. Bára to samozřejmě špatně nesla, ale celkem to po vysvětlení zvládla. Houpala se asi minutu a přihastrošila se tam tahle holka a postavila se před naší houpačku, asi 2m, furt tam tak úpěnlivě koukala na nás a na její maminku. Tak jsem jí řekla, že ať ještě chvilku vydrží, že jsme právě přišly a že te´d Báru nemůžu hned z houpačky vzít. Bára se houpala asi další 30s a ta holka se začala přibližovat k nám, blíž a blíž ( i když jsem jí říkala, abychom jí neuhodily...), vůbec nereagovala, až se přiblížila natolik (asi 0,5m), že už jsem Báru vůbec nemohla houpat. Pořád jsem si myslela, že ta její máma nějak zasáhne, ale nic. Pak už mi došla trpělivost, Báru jsem vzala a šly jsme jinam (naštěstí Bára OK, neřvala) Ale to mě tak naštvalo, fakt, jak ty některé děti umí být tak drzé, vynutí si to své přes mrtvoly. Někdo tomu asi říká osobnost, ale já v tomhle teda vidím nevychovanost a drzost. Doufám, že z Báry snad tohle nevyroste. :unamused: Možná jsem na tu holku měla být přísnější a prostě jí odtamtud vykázat, ale na to já nemám, abych peskovala cizí dítě :unamused:
27. kvě 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka Nám Báru vzaly od září hned pod okny, já se chystám do práce (budeme platit hypotéku a manžel, taky učitel, by na to sám nevydělal). naštěstí v téhle školce dělají speciální skupinku pro tyhle mrňata. Uleví se tím učitelkám, protože tyhle děti chodí do 3 let většinou jen na 5 dní v měsíci, takže mají vlastně dětí méně a prý si daleko lépe zvyknou na školkový režim než třeba dítě rok před školní docházkou - to už má tak nastavený režim, přístup apod z domova, že se s nimi špatně pracuje. Ale já doufám, že nakonec do téhle sídlištní školky (i když je s velkou zahradou) nenastoupí a půjde do MŠ na Praze západ, kam jsem dělala pohovor na místo učitelky 1. stupně. Když by mě vzali, tak tam Bára bude mít absolutní přednost jako dítě zaměstnance školy. tam ta školka je krásná, děti chodí do lesa....tak doufám, že to vyjde, mají mi dát vědět na koci května, takže jestli se do úterka neozvou, tak se přihlásím, jak to vypadá (po tom pohovoru mi ředitelka řekla, že jsem žhaví kandidát, ale kdo ví. Možná se objevil někdo bez dítěte, který se jim taky líbil a dostane přednost). Kdyby to nevyšlo, tak zkusím ještě jednu školu za Prahou (ta nabízí i učitelský byt)....do Prahy se mi už moc učit jít nechce.
27. kvě 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka
@akras holky to máte dobrý s tou školku. U nás je to nereálný. Půjdeme k zápisu za rok a jestli budeme mít štěstí, tak ho vezmou od příštího září - to mu bude 3 a půl. Je to tu s místama ve školkách fakt tragický.
27. kvě 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx My bydlíme chvíli od Hůrky :slight_smile: jako hnusný panelák, ale jinak ten centrální park je k nezaplacení a na každém kroku zrekonstruovaná hřiště, takže jsem tu spokojená. Ale máme jen asi 40m byt, bydlíme v bytě známého, tak to nestojí ty horentní sumy, co chtějí majitelé jinak. Bohužel v tomhle miniprostoru se nemůžeme dovolit druhé mimčo. Tak musíme nejdřív zrekonstruovat a až potom pořídíme sourozence. Ale musím říct, že už se i docela těším zase na čas do práce. Akorát z toho mám trochu nervy, že bude Bára v září ještě malá, ale tak jsou děti, co chodí do jeslí...asi si to moc beru. A Bára se zatím do školky hodně těší, tak snad jí to vydrží.
27. kvě 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka no, já jsem taky docela koukala, že to vyšlo, měli jsme štěstí. Ale do té práce bych se chystlala aspoň na částečný úvazek i tak, učila bych FJ a Báře holt obstarala hlídání....ale takhle to je jednodušší a nebude to tolik stát.
27. kvě 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras určitě neboj že je Bára ještě malá. Oni si děti stejně nejvíc dovolej na maminku :slight_smile: a jak bude v kolektivu a s pani učitelkou, tak to bude bez problémů. a přesně, jsou děti co chodily a choděj do jeslí a taky bez újmy :wink:
27. kvě 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka :slight_smile: Já z ní nemám pocit úplnýho závisláčka na mamince (i když teď co jsem se vrátila z paříže, kde jsem vzala průvodcovaní na 2 turnusy), tak je to trošku horší. Ale zas ty děti ona tak zbožňuje, že je to silnější.
Ale stejně si myslím, že ty první dny bude vždycky srdceryvně plakat (ale snad jakmile odejdu, tak to bude dobrý. Jen já z toho budu mít nervy v kýblu, ono to někdy prožívají hůř matky než děti. Hlavně to na sobě nesmím dát znát a musím být pevná a ronit slzy až za rohem :grinning:
27. kvě 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :grinning: no to mi povídej. Náš malej taky miluje děti a teď jsem jezdila 20 dní od rána do večera na kurz do Prahy a když jsem jela první den (hlídala ho ségra co je na mateřský se skoro 4letýma dvojčatama) a odpo. si ho u ní vyzvedával manžel, tak ten první den on tam šel úplně v klidu a já bulela jak blázen. A od tý doby je na mě taky bych řekla takovej závislejší. A přesně, oni se otrkaj, matky jsou na tom hůř :grinning: když šel můj nejstarší do školky ve 3 a půl letech, tak to jsem taky brečela jak když ho dávám do otroctví :grinning:
27. kvě 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka A co budeš trénovat?
27. kvě 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka ty už jsi zkušená matka, tak ti budu věřit, že si i ta naše holka zvykne.
Ségra má taky 3 (10,8a půl a 3,5), je to maso, nevím, jestli bych to dala :wink: I když ta její prostřední není v pořádku a tím se věci hodně komplikují :unamused:
27. kvě 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras budu osobní trenér v posilovně :wink:
jinak u nás je ještě často i manželův syn a tomu bude 10, takže máme kluky 13, 11,10 a 2 :grinning: jak jsem doma na mateřský tak to zvládám dobře(až na ty peníze), ale jako obstarat je a tak. Akorát teda mi připadá že skoro pořád vařim :grinning: ale jsou zlatí, malýho maj rádi a i ho občas chvíli pohlídaj.
27. kvě 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka tak to je fajn, že mají hezký vztah. Doufám, že i když Báře pořídíme sourozence třeba až jí bude 5-6let, tak trím snad jejich vztah moc nepoznamenáme. Asi by bylo lepší menší věkový rozdíl, ale prostě když to nejde, tak to nejde. :unamused:
27. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to víš že ne, ono hodně záleží i na rodičích a jejich přístupu. Až budou starší a dospělí, věkový rozdíl se ztratí.
dala jsem si jednu fotku kluků do alba (je asi z ledna)
27. kvě 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka zítra máme rodinnou slezinu, kde bude asi 7 dětí a už ted se děsím, jak bude Bára ječet, že chce všechno stejně jako ostatní :wink: ...ale ne, vždycky, když mám strach, jak bude něco probíhat, tak nakonec jsem mile překvapena. Zvlášť se ségřinou nejmladší je Bára už dobrý parťák, tak snad si vyhrajou.
Mě dnes začala Báro po poledním usnutí (uspávám v kočáře :angry: ) asi po 30min plakat, tak jsem jí přenesla na gauč, chvíli tam s ní byla a furt ještě spí :astonished: většinou, když se jí to takhle roztrhne, tak když ještě výjimečně zabere, tak je to pak na dlouho. proto tady furt tak strašim. :wink:
27. kvě 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky, koukám,že jste tady skoro opravdu všechny pražandy...:frowning2: JInak s tou aj je to fine, věřím tomu, žekdyž mají děti relativně zmáknutý rodný jazyk, tak to jde. Ale myslím, že na štěpku by to bylo ještě moc, když terpve ted se rozmlouvá česky. Je to prostě všechno individuelní. Jsme teprve ve stadiu, že mu říkám nějakou básničku a on dopovídá poslední slovo verše. aby sám něco říkal, nebo zpíval, to teda nee:frowning2:
@marooshka koukám, máme benjamínka k větším dětem. Chtěli jste si na "stáří" udělat radost?:slight_smile:
@akras Šári, ještě pořád nevíš s tím místem? Ti tě teda napínají
27. kvě 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
JInak se školkou je to u nás taky tragický, asi se to bude řešit druhým mimi, jestli se zadaří. U nás od zápisu děti narození v roce 2009 vyhazovali hned ze dveří!!!
27. kvě 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 furt nevím, no počkám do posledního května, ale ráda bych už měla jasno, protože bych zkusila pohovor i jinam, kdyby tohle nevyšlo. Ale je mi blbý tam psát a doptávat se. :unamused:
27. kvě 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, to chápu..ale stejně tě tím docela dlouho drží v šachu..a navíc, už je skoro konec května...a kde potom budeš dělat pohovory, když budou prázdniny a nedej bože by tě nevzali. Co víkend? Dubiny?
27. kvě 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no jo, máme benjamínka :slight_smile: ale né moc na stáří, já jsem byla hodně mladá maminka. Je mi 30 :grinning: :grinning:
27. kvě 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše ostříhaná Barča.
27. kvě 2011 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, ještě furt na stránkách učitelských novin visí inzerát do jedné také malé školy jen prvostupňové ve psárech u Prahy - do Dubin bychom to měli hodně blízko a nabízí pro učitelskou dvojici i prý pěkný byt (což by pro nás možná bylo zajímavé), tak tam bych to kdyžtak ještě zkusila.
Víkend - sobota rodinná slezina u našich na chalupě a v neděli asi Dubiny, ještě uvidíme, jestli radši s Bárou nezůstanu u našich, kde bude do neděle i ségra s dětmi. Dlouho jsme se neviděly, tak by to možná bylo fajn.
Co vy?
27. kvě 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka však proto tam byly ty uvozovky:slight_smile:
@akras ta je kouzelná.-)
27. kvě 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek