• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras pěkný střih :sunglasses: Barča už nemá přední zoubky?
27. kvě 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my jedem po delší době do Kyjova k Martinovým rodičům
27. kvě 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka tak to jsi byla opravdu hooodně mladá. Ségra měla první ve 20ti a to nám připadalo, že je velmi mladá maminka. Já Báru stihla ještě ve 25ti letech. Tak když s tím druhým počkáme, tak snad aspoň věk nás nehoní.
Pa, už se mi budí šípková růža :slight_smile:
27. kvě 2011 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ještě má zavřená očka, tak uvidíme. Dávám jí čas do 16h, pak už budím, abychom ji večer dostali do postele.
27. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka :frowning2: nemá, vyrazila si je někdy v říjnu. Blbě najela při přejezdu bezbariérového přechodu (takže jela pomalu vedle manžela) na asi 2cm vysoký obrubník a spadla na pusu. Zuby tam ještě byly,tak pokračovali na nákup, tam dostala rohlík a krev a zuby spolkla. :cry:
27. kvě 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka te´d je to naše malá pizizubka pirátka. Ve 3 letech jí udělají mezerníček.
27. kvě 2011 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
NOjo, večerní usínání, to je u nás věčný boj. Ted už teda i to odpolední a tento týden spí v noci nějak špatně.-(my se z toho snad nevymotáme:frowning2:
27. kvě 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo? já chodím na Hůrce na gyndu a k zubaři do lípy :slight_smile: ... Hůrka je krásná a ta cesta do prokopáku je taky úžasná! je to tam fajn -moc se mi tam líbilo... škoda, ale tady je taky hezky..
Jinak ví o čem mluvíš! strašně se bojím dne kdy bude muset Štěpánek do školky a nejvíc se bojim dne kdy odjedu do porodnice! to nepřežiju! tchýně řiká že jo, že tam budu mít jiný miminko, ale to zní jako výměna a já je chchi u sebe oba! příšernost, děs.... už teď kolikkrát brečim že budu bez něj alespoň pět dní! to nedám... to pojedu domů triskáčem! a s bydlením máte zatím štěstí -že to je ze známosti -kór na tý hůrce! tam se hodně zvyšuje cena právě diky parku a prokopáku...
27. kvě 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jé chudinka, to muselo být hrozný.... brrrr....
@pajinka29 u nás spí malá s náma v posteli. máme rituál, že si před spaním povídáme o všem co se za den stalo,ona se pak otočí, řekne dobrou noc a usne. chtěli jsme jí stěhovat do svého když čekáme druhé, ale nechce se nám. pro nás je to, že nás ráno budí a v noci ji máš u sebe to nejlepší. v postýlce spala snad tak první týden po narození a pak už jen s náma:slight_smile:
27. kvě 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@bettyx
@beponka Ahoj holky ( i ty, které jsem neoznačila v úvodu, jak se to tu rozrostlo, tak už to nějak nejde, všechny oslovovat zvlášť :sweat_smile: )
tak my máme posletdní dny nějaké divoké, v sobotu ta rodinná slezina. Dopoledne super, Bára si skvěle hrála se svojí 3,5letou sestřenicí, paráda. Pak ale málo spala a zbytek dne tak nějak prokňourala, furt kvůli něčemu brečela, myslím, že trochu žárlila, když jsme se věnovali i jiným dětem...
přespali jsme tam dopoledne zase jedna histerická scéna, to už jsem jí plácla přes zadek, protože to, co si vymýšlela bylo fakt nad mou trpělivost.
nějak jsme se s manžou nemohli dohodnou, jestli pojedeme na na naší chalupu do Dubin - on to neprozřetelně tak nějak napůl slíbil svojí babičce, která tam byla a chystala pro nás oběd. Ale ani jednomu z nás se tam nechtělo...s babičkou máme velmi komplikovaný vztah. Chtěli jsme jí zavolat, že nepřijedem. Moje ségra slavila 32let, vůbec jsme byli u našich rádi, navíc moje mamka furt pláče, protože se hrozně bojí nástupu své maminky do toho Altsheimer centra...takže všichni jsme byli takoví naměkko. My jsme se tedy nakonec zbalili a do Dubin vyrazili, aby babička nedělala oběd zbytečně. Já ten odjezd ořvala (už jsem nějak nezvládala, náhlá změna,...). Co jsme přijeli do Dubyn, tak tam se manža s babičkou hned zhádal, takže naprd, pak spolu nemluvili, manžovi bylo blbě od astma, tak jsme se tam nějak plácali, stejně nic neudělali. Když jsme dorazili do Prahy před dům, tak jsem zjistila, že jsem kabelku se všemi doklady a klíči zapoměla u našich na chalupě. A manžel je zase nechal v práci. Takže jsme jeli do práce, naštěstí tam byli. Volali jsme našim, jestli moji kabelku nevzali, ale ne. Nicméně můj hodný tatínek se pro ni rozjel a ještě večer nám všechno dovezl.
Vše vyvrcholilo dnes, když jsme odešly s Bárou ven a já zapomněla, že nemá čepičku, tak jsem se proni vracela, šly jsme na hřiště, tam Bára byla taková zaražená, jen chtěla být furt na houpačce, vůbec k jiným dětem moc nechtěla..., tak jsme se pak zbalily, přišly před dům a já nemám klíče :astonished: , tak jsme se vracely na hřiště to tam prohledat (to už jsem Báru celou dobu nesla, totálně vyšťavená), ale nic. Tak jsme se vracely zpět a napadlo mě, jestli jsem je nenechala v zámku. Tak jsem zkoušela zvonit na lidi v baráku, nakonec snad poslední zvonek někdo vzal a otevřel nám a zaplať pánbůh, klíče byly v zámku.
Nicméně od okamžiku, co jsme přišly domů, tak Bára jen polehávala,zívala já jsem vařila, Když bylo hotovo, tak nechtěla jíst, že prý hají do postýlky (ne do kočárku, poprvé!!!!), ale jakmile jsem ji uložila, tak zase že papat, tak jsem zkusila polívku nebo šunkofleky a i když plakala, že chce jíst. nic si nevzala. Tak jsem měla dojem, že jí bolí bříško, rozložila jsem velkou postel, lehla si k ní a do minuty byla tuhá...tak uvidíme, co bude, až se probudí, jestli se z toho vyspí nebo budeme marodit.
Uf, je toho ty poslední dny nějak mooooc :unamused:
30. kvě 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jůj, tak to opravdu vypadá na nějaké marodění. U nás to taky vždycky takhle začíná:frowning2: ale teda ten víkend jste měli náročny. se divím,ž e bára třeba zmákla v klidu to,ž e jsi plakala. Štěpka je na tohle děsná cíta. Okamžite vycítí, že nejsem ok, přenese se to na něho a už se nám celý den veze:frowning2: Jinak je pořád zlatinko, začíná si nechat i nkěteré věci vysvětlit, takže se už u nás nemusí tak plácat a křičet...prostě máme nějaké dobré období. Až na ten spánek, ale to většinou dojde k nám do postele a mačkáme se všichni tři a je klid. Tím obdivuju
@beponka , že se všichni v klidu v posteli vyspí a co teprve, až jí vyroste bříško. ALe má pravdu, že je to milounké a má to něco do sebe. Taky se vedle štěpky ráno rádi probouzíme, hned se přitulíme atd...te mi poslední dny špatně usínal i přes den, ale dnes to bylo lepší, tak třeba ho trápí poslední zoubek
30. kvě 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras koukám, vydařený víkend! no, teď hlavně aby malá nemarodila... asi měla moc zážitků -to vidím u našeho Štěpína -ten neomarodí! za ty dva roky ho přepadla akorát šestá nemoc a pak jednou měl baktera salmonely a to vážně netuším kde sebral, ale měl ho! ale jakmile jedeme na výlet a jsou zážitky, tak je to stejný! nechce se mu spinkat, akorát kňourá, večer už je k nevydržení kdy už usne a ve finále celý druhý den ležíme, protože máme teplotu k 38. .. ale z toho se vyspinká a je klid -žádný nemoce...

Jinak holky! zkouším malýmu nedávat ty pleny a doma jsme jen se slipkama a když už všechny pročůrá, tak "na ostro" ... no, můžu říct, že jsem totálně vyšťavená! v pátek jsem dokonce musela vyčistit celý koberec a zase budu muset! je to hrůza... on prostě na ten nočník nechce... vím, že jakmile si hrabe na pindíka, tak musíme spěchat na nočník, ale on začne okamžitě tak řvát a šponovat se, že ho pustím, ať si ještě neublíží a ono se mu nějak asi přestane chtít! a pak najednou se po chvilce počurá... ale ono to čuňátko se k tomu sehne a ručičkou to ometá do všech stran a taky v tom začne tančit, takže to všude rozcáká a rozšlape :rolling_eyes: .. takže tady mám připravený kbelík s mýdlovou vodou a čistim! je to boj.. zatím teda se mi daří vyčistit všechno že to nemáme cítit, ale i tak je to takový divný pocit když se ví že tady byla loužička a tady byla taky! no, a jen jednou jedinkrát se nám podařilo vyčůrat do nočníčku! jednou! Nemůže to být tím, že teda po obědě chodíme na zahrádku a tam ho nechávám být a nemučím ho nočníkem??? akorát vždycky když čůrá, tak mu to řikám že to je ee a že se to doma dělá na nočníček, ale venku to tak nevadí když není oblečený, ale když má tepláčky, tak musíme svlíkat..
Chudák naše pračka -se nazastaví...
30. kvě 2011 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx a nemáte nějaké kamarády co už čůrají jako kluci? že by se mu to třeba venku líbilo. děti rádi napodobují... nám to taky venku musela ukázat kamarádka :sunglasses:

jinak mě bolí v krku a mám rýmu. a malé taky teče z nosu. UF:frowning2:
30. kvě 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka jééé, u vás bude taky miminko! bomba! :grinning: .... gratuluju

jinak bohužel... já se tu kamarádim jen s jednou holkou která děti nemá... s místníma maminkama se nestýkám -nemám je ráda -jak jsem tu psala.. umí jen pomlouvat.. :confounded:

Přeju vám abyste byly se Sárinkou v pořádku -snad se to jen přežene..
30. kvě 2011 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Jsi statečná, jak bojuješ s čůráním, však on na to určitě sám přijdeš. Někdo radil třeba za odměnu nálepky, když se vyčůrá do nočníku, nalepí si nálepku, třeba s něčím co má rád (auta...).
@beponka to je na nic, když je mamině i dítku nanic, co? Tak ať jste brzy v pořádku.
@pajinka29
Tak včera po vyhajání vůbec nechtěla vylézt z postele, tak jsme až do 17h ležely, pak se pokakala a najednou začala povídat a být veselá a že půjdeme ven. venku byla v pohodě, ale pak večer zase furt plakala, byla strašně lítostivá... :frowning2:
Noc OK, ráno průjem, tak jsem nasadila dietu a smectu. Ale byla veselá, tak jsme šly nakoupit. Ale jakmile jsem se zase vrátily, tak lehla na gauč a do 15min byla tuhá. tak te´d hajá. Asi chudinka bojuje s nějakou střevní chřipkou. Nevím, jestli jí mám brát ven nebo být radši doma, ale venku je v pohodě...
Jinak jsem včera psala na tu ZŠ, jak to vypadá s mým přijetím. Ředitelka napsala, že dnes bude uzavírat výběrové řízení a zítra zavolá nebo napíše a že jsem žhavá kandidátka. Tak nevím, třeba se rozhoduje mezi mnou a ještě někým, jinak by to přece nepsala.
31. kvě 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Bára měla po probuzení přes 38, tak ležíme,dala jsem zábal, koukáme na krtka, čteme....snad to bude lepší :unamused:
31. kvě 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jejej, to mě mrzí, chudátko. Snad bude brzy dobře. Budu na tebe zítra myslet, at to místo klapne. Asi se rozhoduje mezi dvěma. Nebo ví, že to budeš ty, ale nechce to říct na rovinu, aby sis moc nefrkala:slight_smile:
31. kvě 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 vzali mě :slight_smile:
31. kvě 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Gratulace!!!!!!!!!Jsi dobrá. Takže to máš všechno vyřešeno, Barunka bude v parádní školce, kde nebude moc dlouho, budeš ji mít blízko sebe a prostě všechno je, jak má být. MOc vám to přeju!
1. čer 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak velká gratulace!
@bettyx stále hucáme. rýma, kašel. chytil to už i manžel.... ach jo.....
1. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka chjo, to je trápeníčko s nemocema. Hlavně se dej brzy ty do kupy, at je mimísek v těch nej podmínkách.
1. čer 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@beponka
Díky, holky.Jo jsem ráda, ale stále mám z toho obavy, ale ty holt opadnou, až si Bára ve školce zvykne a až se trochu zajedeme v tom denním rytmu s brzkým vstáváním a přejezdem do MŠ a ZŠ. Ono zas do 15 h hodin v MŠ není zrovna krátká doba, ale je fakt, že ji budu mít blízko a v případě největší nouze si ji snad budu moci yzvednout dřív. Teď jsem mluvila s ředitelkou a musím tam ještě v červnu nějak zajet. Jen tedy nevím, kdo mi pohlídá...ale to už se nějak pořeší. Jinak ředitelka MŠ už mi prý poslala rozhodnutí o přijetí, takže to je taky dobře, že to nějak nakonec nepadlo na tom.
Jinak Bára v noci dostala nurofen, teď už se nezdá, že by měla teplotu (moc často jí neměřím, protože i když jí měřím v podpaží, tak dělá šílený tyátr, nechápu :confused: ), ale má průjem (nekaká často, ale když jo,tak je to pěkná kaše :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a rýmu. Furt smrká, nechce se mi ji trápit odsáváním, ale možná na něj dojde.
takže asi tak.
1. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka no, tak to je dobrý... tak aby to bylo brzo za váma! u nás má teď švagrová nějakou chřipku, tak se bojíme abychom to taky nechytli, ale nestraníme se jí... jak řiká tchýně kdo se nejvíc schovává, ten to první má..
1. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx :grinning:
@akras Šári neboj, ono si tím stejně budeme muset projít každá-myslím tím strachem pustit dítě do školky. Ale upřímně, raději bych dala štěpku do školky o něco dříve,než aby ještě ve třech letech v ní nebyl-což bude náš případ, když jsou tady školky plné. Vím, že školka mu dá mnohem víc, než já. V tomhle věku děti potřebují kolektiv, řízenou činnost, hru...a to všechno jsou věci, které mu doma, byt se můžu sebevíc snažit, postupně nebudu moc dát...už ted je náročnější, jen tak ho něco nebaví, nechce být na hřišti, kde nejsou děti atd..takže orpavdu nevím, co s ním budu do 3.5 roku doma dělat. Bude tím podle mě trpět.A to se ještě modlím, aby ho potom už vzali.
1. čer 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ty jo, dneska je fakt síla umístit děti do školky.. u nás je nová školka, ale ředitelka v ní stojí za starou bačkoru -každý si na ni stěžuje -a už i písemně.. takže jsem zvědavá jestli tam vydrží.. Jestli jo, tak Štěpánek nemá šanci se tady do školky dostat, protože řekla že děti který mají mámu doma brát nebude..

Jinak holky! boj s nočníkem stále pokračuje!!!! už to bude týden co na něm intenzivně pracujeme a stále nemáme výsledky... už jsem fakt vyčerpaná -on na tom nočníku prostě sedět nechce :pensive: ...
jako nejdřív jsem poznala že se mu chce když si začal sahat na pindíka, ale teď už si na něj sahá furt, takže už to nepoznám.. navíc kdykoliv se z nočníku zvedne, tak ho chytne ručičkou a okamžitě ho obrací.. takže čištění koberce fakt neuniknu když to bude hned vylejvat...
Nemáte tam ještě někdo nějaký typ jak na to????? nepomáhá volant, pohádka, čokoláda, knížka, nic... on prostě na ten nočník nechce
1. čer 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx a co zkusit redukci na záchod? to se malýmu hodně líbilo. Taky měl období, že ho nočník začal štvát, tak jsme to koupili a moc ho to chytlo. Prostě jak dospělák a připadal si důležitě
1. čer 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jooooo, to fungovat nebude.. mě táta řikal ať ho vysazuju rovnou na záchod, tak jsme koupili veselé nástavné prkýnko, stoupátko a nálepky vysmátýho kačera -tak máme polepený záchod a je to k ničemu... je to netknutý.. posadili jsme asi 5krát a vždycky začal křičet... chce tam zůstat jen když ho nechám tahat a trhat toaleťák -ale ten papír je taky už dost drahý, tak ho prostě nenechám..
Dnes celý den vysazuju a celý den se jedinkrát nevyčůral.... ani kapka! pak jsme šli na vycházku, tak jsem ho nechala ve slipkách jestli venku třeba nevykoukám kdy ho mám svlíkat.. no a celou vycházku taky nic... vypil pitíčko a furt nic! přišli jsme domů a začal se chytat! tak honem na nočník a nic! tak se za chvilku zvednul a šel si hrát.. zase na něm nebylo nic co by naznačovalo že by chtěl, tak si řikám že půjdu poklidit a jen se zvednu tak se Štěpíno vyčůral a zase! ani to s ním nehlo.. žádný náznak! honem se zvednul, začal v tom tančit (měl ponožky) a honem běhal po pokoji -je jak úhoř! vůbec jsem ho nemohla chytit... takže za chvilku jdu čistit komplet koberec.. zase...
Nevím, on jak nemluví a chová se že nerozumí, tak prostě si myslím že fakt neví co po něm chci... za každou louži mu vynadám že se chodí na ten nočník, hned ho tam posadim a furt melu a melu jak teď musim všechno čistit a že jako správňák a velký kluk musí už chodit na nočník, že máma i táta taky chodí...
Není na to ještě tedy brzo???? já vím že to je teprve šest dní co je doma bez plen ale furt asi nepochopil co se po něm chce... :pensive:
1. čer 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx brzo, to teda nevím, nepřijde mi. Je prokázáno, že fyzicky dětí cítí v roce a půl, když se jim chce čurat. On moc dobře cítí, že se mu chce. Jen nějak nechápe, nebo spíš nechce pochopit, kam se to dělá:_( chudinko, nevím, co poradit. Opravdu nee...třeba napadne ještě někoho něco jiného. LAe v tomto věku na to už má, aby to chápal...spíš má nějakej blok, nebo ti to dělá naschvál. Já bych ho prostě posadila na záchod s obyč redukcí, oddělala schůdky, at nemůže slízt a hotovo. Prostě už přitvrdit a ne jen vysvětlovat.Ale možná, pravděpodobně, tady se mnou spousta lidí nebude souhlasit. Ale nevzdávej to
1. čer 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tý jo, to už teda musí být fakt na palici, to je ale rošťák :sweat_smile: Já už teda taky nevím, s tímhle zkušenost nemám.....tady už mám pocit, jestli by fakt nazabralo to plácnutí, ke kterému nakonec došla i Pavla a Kamča....teda jestli máš pocit, že už je to spíš vykutálenost než nepochopení, co se po něm chce, a jestli by to nemělo opačný efekt. V tvé situaci už bych k tomu možná také přistoupila....nevím. Taky bych volila vydržet, ale zase jsem někde četla, že když to po týdnu nejde, tak vrátit plíny a zkusit to zase za týden... :confused: Tady je teda každá rada drahá.

Jinak s mým přijetím začínají veselé trable s hlídáním. Příští středu je infoschůzka pro nové rodiče MŠ, pak ředitelka chce, abych přijela nějaké dopoledne...no, snad to nějak dáme dohromady. Naši už žádnou dovču nemají, tak nějaká kamarádka nebo Ondrova maminka....

Jinak z MŠ v Hradištku mi psali, že bohužel školka bude v srpnu otevřená pro děti až od 29.8., takže 3 dny před začátkem školního roku, tak si teda Bára moc té zvykací doby neužije :unamused: , ale tak aspoň ty 3 dny na seznámení s prostředím. pak budou nějak fungovat prvních 14 dnů v červenci, tak bych ji tam v tu dobu možná párkrát vzala, aby viděla, kam půjde....
Taky teda fakt nevím, jek to provedeme s těmi přípravnými týdny, které máme já i manža, kde do toho 29.8. upíchneme Báru. nechce se mi jí takhle před tou školkou vozit na několik dní k našim na chalupu (v té době už tam budou přestěhovaní), tak snad by se mi mohlo povést ukecat mámu, aby na těch pár dní přijela do Prahy hlídat....
už to začíná, to bude čóro móro. :rolling_eyes:
1. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@akras
Holky, ani nevíte jak jsem vděčná za cokoliv! a je to fakt na palici -to každopádně.. ale co nadělám.. musí se to přece naučit... já četla v novinách článek kde se psalo že některé děti k tomu nejsou ještě ve třech letech -že prý je do čtyř let normální že chodí na plenu, ale s plenou neberou do školky a kdo taky -co si budeme vykládat- to má furt platit, že jo... s tím plácáním -já vím že to asi bude potřebovat, ale když já nevim -už samozřejmě nějakou tu výučnou dostal, ale když já to dělám tak nerada a většinou hned jakmile se otočí brečim že ho biju... se mnou to taky neni moc jednoduchý..
Dnes se u nás stavoval náš kamarád -on sice děti nemá, ale jeho sourozenci už děti mají a dávají je k rodičům na hlídání a on nám poradil, že dva jeho synovci taky nechtěli na nočník a že dělali scény a vždycky jak naschvál to hodili na zem, ale říkal že je ráno hned po probuzení vyslíkli a než se rozkoukali tak je posadili na nočník a čekalo se až se vyčůrají -že prý se to tak naučili oba, tak to ještě zkusíme...
Nevím, ale myslím si, že to máme trochu obtížnější i v tom že malej nemluví a o to čůrání si prostě neřekne -nevypdne z něj ani e-e... řiká většinou jen máma, tak ho prosím aby mě zavolal až bude chtít, ale jemu je o asi fakt jedno...
Ale pozor! od neděle obohatil slovník! začal řikat puky! myslíme si že to je počkej, protože vždycky přitom honem něco dohání... a když se mu něco líbí tak volá "ou-jé!" a taky začal souhlasit slovem jo! do teď uměl jen nesouhlasit... :slight_smile:
1. čer 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek