• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@bettyx jj ,to je pravda, nejlepší je to chytnou hned po spánku, po noci a po odpoledním, to se mi vždycky vyčural...no vidíš to, pomalu děláte pokroky i v mluvení. Neboj, všechno se to poddá. Asi bych ještě týden zkoušela, dávala po tom spaní, po jídle-tak jsme začínali my-a pořád pravidelně vysazovala, štěpa si taky neříkával, takže jsem ho tam co dvacet minut preventivně dávala...pak už jsem to nějak vychytala, kdy asi bude chtít čurat. Pokud to pořád nepujde, tka bych dala, jak šárka, píše pauzu a zkusila to zase za týden...at se mu to uplně nezhnusí...Prostě těžko radit, člověk tvého mimíska nezná, neví, ,na co by reagovalo...
@akras ale neboj, zvládnete to a bára bude nadšena. Pěkně mluví, čímž nebude izolovaná od okolí, jako je třeba náš štěpka, vezmou ji děti určo mezi sebe a bude se jí tam líbit. Jen je to blbé s tím hlídáním, ale obecně nechápu, kam pracující rodiče dávají děti pčes prádzniny. To vy máte ještě dobré, jako učitelé:slight_smile:Tak to ber z této stránky
2. čer 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, on je docela vztekloun, takže asi to zkusíme ještě dnes a pak halt chvilku dáme pauzu s tím že budeme vysazovat jen spánku, nebo i před ním.. to se uvidí jak moc bude spánek akutní.. no, nějak se to zadařit musí :sweat_smile: .. jen jsem nečekala že to bude běh na tak dlouhou trať.. on jako Štěpánek byl ve všem víc pozadu -lenoch! seděl normálně v 6měsících, pak se postupem času začal plazit a to mu vydrželo asi do 10měs. a pak teda halt začal lízt a chodti začal až ve 14měsících... taky najednou -z ničeho nic.. on uměl krok, dva udělat, ale pak jsem jednou jednou s ním jela na týden k tátovi a ráno při oblíkání lez a jakmile jsme dorazili k taťkovi, tak jsem ho vyndala z kočárku, postavila aby se ho držel a on najednou normálně odešel :grinning: .. tak snad se to tak stane i s mluvením i nočníkem..
2. čer 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx asi jo, prostě je trošku "pomalejší" a tak i tohle bude chtít více trpělivosti. Ber to tak, jednou se to naučí:slight_smile: neznám nikoho z dětí, které nosí plíny celý život:slight_smile:
2. čer 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 asi tak.... ale on bude jen línej, protože jsou věci který umí dřív -třeba od podzimu skládá s přehledem puzzle pro děti o 16dílech, stejný je to s legem.. už mi dávno maluje kolečka i čáry -když to někomu řeknu, tak mi to nevěří, ale on se normálně v roce sám nakrmil vidličkou a pak za chvilku přišla i lžíce -takže krmím nálokdy a přesně si pamatuju, že 23.7. loni se sám chopil skleničky s vodou, napil se jak velkej kluk a zase ji dal zpátky na stůl -od toho dne když jsem přišla s flaškou s pítkem, tak to nechtěl, umí s hokejkou a kope míč na bránu... nebo si sám přepíná sport (to miluje) v tv a na počítači si umí dát pauzu při pohádce... ale prostě lezení, chůzi, mluvení a i nočník odkládal a odkládá....
Teď nechci aby to zase znělo jako že se nějak vyzdvyhuju, chlubim, nebo začínám pořádat závody kdo co umí dřív (tyhle závody mi fakt hlava nebere).. jen mi pak došlo že jsem o něm napsala že je pomalej a to on není.. :zipper_mouth:
2. čer 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak bude možná spíš tvrdohlavý..prostě si řekl, že tohle ne, z nějakého důvodu se mu to "ekluje" a holt to dělat nebude:slight_smile: Nevím, co poradit..asi chvíli nechat, ale pak jít zase tvrdě na to...a neustupovat
2. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jdu do toho... nechám ho přes víkend na pleně a v ponděli to rozjedem zas :slight_smile: ... pokud teda bude zase hezky, tak bude malý naháč a budu se muset snažit vypozorovat jiný signál.. no, bude to boj! :sunglasses:
3. čer 2011 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx a jen tak mě napadá, jaký je v rovině sociální? Bojí se lidí, nebo je má rád, i cizí, má rád děti, hraje si s nimi rád? Je zvláští, že některé věci mu jdou tak výborně-ochromilo mě to puzzle a v něčem je tak "pozadu". Každopádně si o víkendu oba odpočinte od umývání a hlídání a s novým elánem do týdne dalšího
3. čer 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no právě.. on fakt není nijak opožděný -jen bude lenoch, protože spoustu věcí fakt umí dřív.. třeba to puzzle -vždycky když spojí dílky, tak si i tleská a chce abychom mu taky tleskali :slight_smile: ...
No v baráku je nás dost! každý den se scházíme v obýváku na středu cesty u tchýně -jsme tam 4dospělí.. malej je v pohodě.. cizí lidi mu nevadí -ani trochu... ale když někoho vidí poprvé, tak se jako i někdy stydí, ale to je hned pryč a pokud jde o děti, tak je mu jedno jak jsou velký, nebo malý -on se k nim přidruží a chce si s nimi hrát..
Takovej dobrej příklad!! ze včera.. byla jsem na kontrole s miminkem u svého gynekologa a on tam v té čekárně nechtěl být! furt mě vystrkoval ze židle a vodil ke dveřím, ale pak nás zavolala sestra -viděl ji poprvé a on na ni hned začal mluvit tou svou řečí, šel si prohlídnout i gynekologa a překvapivě byl i hodný a nakonec se vrátil za tou sestřičkou a byl tam s ní celou dobu -pak vymahal si k ní sednout na klín aby viděl na to co zapisuje a už se neměl k odchodu... už tam chtěl naopak zase zůstat a strašně plakal že už musíme jít...
Jinak děkujeme a taky přejeme hezký víkend! :slight_smile:
3. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx je to šikulíček, má svou hlavu, takže to bude chtít nějak vyzrat a hlavně trpělivost a neustupnost. Je vidět, že mu to v hlavičce pálí, tak tě třeba zkouší, kdo z koho:slight_smile: ale ty určitě vyhraješ. Doufám, že mimi je ok a těhotenství si užíváš. Chápe štěpánek, že máš v bříšku mimi? Nosíš ho, nebo si dáváš pozor?
3. čer 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 @bettyx Taky myslím, že ten pohov na víkend vám prospěje, třeba se jen seknul, už ho nebaví, jak jsou okolo nočníku furt řeči...., tak teď si oddychnete a v pondělí tě možná odmění za to, žes ho neprudila přes víkend :grinning:
ty puzzle mě teda taky dostaly, tak to Bára si teda neškrtne - spojí dvojici puzzle kartiček (zvíře+co jí), ale že by dala dohromady nějaký větší obrázek, to určitě ne.
Teď Báru hodně baví modelína - vezmeme si velký tác a na to lepíme obrázek - já udělám sluníčko, ona k tomu přilepuje paprsky, pak udělám strom a ona lepí jablíčka nebo já mrak a ona dělá kapky, je to docela pěkná zábava :slight_smile:
Ale holky, to vám teda povím, co Bára včera vyváděla. začalo to před odchodem ven - dávala jsem jí plínu (jak měla průjem, tak se trochu venku bojím, že to poteče všude :stuck_out_tongue_closed_eyes:) a začala ječet, že nechce plínu, tak jsem jí řekla, dobře, dáme kaťátka. Začala jsem jí je nandavat a ječela histericky, že chce plínu. tak to mě teda rozčílilo, tak jsem na ní chvíli hučela, ale pak jsme to nějak zvládly a odešly ven. celou cestu už byla taková zaražená, moc nemluvila. Když jsme pak přijely domů, tak kvůli něčemu začala brečet a tak se rozjela, že z toho byl řev fakt na 2 hodiny, s malou přestávkou na jídlo...bylo to hrozný, vůbec jsem nevěděla, co s ní. Pak už byla tak rozjetá, že i když se mi jí podařilo něčím trochu zaujmot, aby přestala křičet, tak stačila jedna nudle v nosu (kterou má te´d permanentně) a začala znovu. Když jsem si ji vzala k sobě, řvala ještě víc. Pak jsem teda usoudila, že půjdem hajat. A to byla teda hrůza, jakmile jsem se k ní přiblížila tak křičela: Mámo, jdi pryč!!! :astonished: a odstrkovala mě od sebe, no, to už mě teda úplně dorazilo. Šla jsem si tedy něco dělat ke stolu, ale vůbec jsem jí nemohla vidět, jak tam leží a řve, tak jse furt zkoušela, jestli mě k sobě nepustí, ale ne...tak jsem už spustila slzy i já :frowning2: ..už toho na mě bylo moc, to odmítání, na to nejsem zvyklá. Pak jsem si vzala učebnici FJ a sedla jsem si k posteli, což ji teda zaujalo, tak mě chytla kolem krku a povídala, co je na obrázcích, pak jsem teda navrhla, jestli si k tomu nelehneme, chvíli jsme ještě do toho koukaly, pak mě začala peskovat: Mámo to je moje (polštář, na kterém jsem ležela - byl opravdu její, protože chtěla předtím ležet na mé straně), tak to jsem teda taky těžce rozdýchala, to řekla úplně poprvé.
Pak nějak konečně usnula, ale byla to teda síla. Já pak letěla učit FJ, vyzvednou synovce ze školy, obstarat babičku a koupit si plavky. Musím říct, že mi to odpoledne pryč z domova fakt bodlo. Prý, když se probudila a byl ta, jen Ondra tak měla neutišitelný záchvat, že chce mámu - spravila to lžička medu....
3. čer 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes je tady moooc hodná, jela jsem s Bárou přeci jen nakonec k doktorce, protože celou noc prokašlala. Tak to má na průduškách, ale prý, když už nejsou teploty, tak je to na ústupu, ale dostaly jsme ještě nějaká slabší antibiotika. U doktorky byla kouzelná, většinou tam řve, ale dnes jsem jí vyprávěla, jak bude dr poslouchat srdíčko a jak dýchá a že jí řekneme, jak kašle. A Bára, jakmile nás pozvali do ordinace, tak: Dobrý den! Já kašlu! :grinning: Beruška, byla strašně hodná, snad se jí to u dr. i líbilo.
Teď jsme malovaly, nakreslila bezvadný mrak a jak z něj prší :slight_smile: A v poledne si normálně vzala k vidličce i nůž a fakt ukázkově zapíchla vidličku do brambory (nakrájené na kolečka) a nožem si půlku odřezávala, fakt jsem čučela. Tak možná ten včerejší řev měl něco s vývojem CNS a te´d udělala najednou takový další pokrok.
A světe div se!!! - po obědě měla maso mezi zuby, tak že čistiky čistiky....pak, že chce do postýlky, přečteme či a či a čičičí, jsou to kluci kočičí a normálně jsem jí dala pusu, ať se hezky vyhajá a zdá se, že spííííí, ve své postýlce (před tím spala teď jak byla nemocná se mnou na gauči, což bylo taky velké vítězství, že nechtěla do kočárku) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Huráááá, tak snad to tak půjde dál.
3. čer 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no teda, ten včerejšek musel být teda záhul. Asi máš pravdu, udělala další vývojový skok. Koukám, jak se krásně umíte zabavit. Já mám pocit, řže když jsem doma, tak se štěpou nic moc nedělám. Stejně jsme pořád venku a doma občas spolu projedem některé hračky, puzzle...ale ta modelína na tácu je dobrej nápad-to sluníčko a mrak mě zaujaly..my zatím pícháme párátka, jako že ježek, jablíčka, misku, do té pak dá ty jablíčka atd..a čistí si bára zoubky sama? My se snažíme čistit hodně, ale stejně má ty zuby u kořene takové škaredé, žluté. Nejsem schopná se mu tam dostat. Vždycky přilepí ret k dáničkám-asi ne naschvál a je tam málo místa na kartáček, natož manipulaci s ním. A ona jako sama nakreslila mrak????Tak to my teda zatím jen kola a čáry..sice jakože spolu kreslíme auto, šneka, ale on přes to dělá jen ty jeho klikiháky..
takže jsi báru nedržela v posteli, když byla/je nemocná?
3. čer 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 My tohle všechno děláme, jen proto, že venku moc nejsme, kvůli té nemoci. Vždycky ji jen na chvilku vyvezu v kočárku nebo obejdeme blok a zase zpátky. Kdybych ji držela striktně v posteli, tak tam se bude stavět na hlavu, skákat...bude to k neudržení. takhle sedí na zemi nebo na gauči a něco děláme. Případně jí něco pustím na PC. Dnes dopoledne teda hodně řádila, až jsem měla strach, ale v posteli celý den jí neudržím.

Zuby si čistí sama, my pak ke konci ještě dočišťujem, ale taky to asi nebude dokonalé, i když mi nepřijde, že by měla zoubky nějaké škaredé. Pucuje si je docela hezky sama.

Právě ji vzbudil kašel :frowning2: Mám jít pryč, jen tam chodím na vysmrkání, asi už nezabere, ale je vidět, jak by ještě chtěla...
3. čer 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ale jsi šikovná maminka, pedgog se v tobě nezapře. a jak jste oslavili tvé přijetí? Jsi fakt dobrá. to mě by určitě nikde nevzali. Uplně se děsím toho, až budu někam dělat pohovor..nikdy jsem žádný nedělala:frowning2: no, snad k otmu tak brzy nedojde...
3. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 děkuju za poklonu, ale teda zrovna včera jsem si tak moc nepřipadala, vůbec jsem s ní nebyla schopná nic udělat, připadala jsem si úplně neschopně.
Báru jinak stále nejvíc baví hrát si s plyšákama, jako že se potkají, něco si říkají,.... hru nazýváme Ahoj, ahoj :sweat_smile:
Když je ale zdravá, tak jsme většinu času taky venku a pak už se jí doma tolik nevěnuji.
Včera jsme vytáhly i staré dobré pexeso: přikládá vystřihané obrázky na jejich dvojice (nerozstřihané), to jí bavilo.
A pak teda na celé čáře vede bublifik, i když jsme venku, tak dostane taky to držátko a chytá na něj bubliny nebo sama fouká, to je fakt teď number one :slight_smile:
3. čer 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 přijetí jsme nijak neslavili, jen se Ondra zeptal, jestli jsem si to nerozmyslela :sweat_smile: a jestli pořídíme druhé auto....
3. čer 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, miminko vypadá zdravé -byli jsme v úterý na morfo. UZ a vypadá všechno dobře... Štěpánek to asi nebere.. furt mi na břicho sedá (stále se nekulatim, tak mu to jde), nebo i kopne -omylem, nebo na mě skočí -ale tak řiká se, že co se udržet má se udží, takže to krotim, ale nezakazuju.. furt mu řikám že tam má schovanýho kamaráda -nikdy na to nereagoval, ale teď když už se mimčo hýbe, tak je to sranda, páč jak se hodim do klidu, tak malej přiběhne a hned se mi na břicho jemně pokládá a s každym kopancem se hrozně chechtá -to se mu moc líbí :slight_smile:.. a taky mi to břicho večer hezky maže krémem -šikulka.... takže k naprostýmu štěstí mi chybí akorát volání e-e a nočník! :grinning: .. a pochopitelně i ho nosim -někdy halt ty nožičky už nemůžou, tak jdeme co to jde a když už je to moc, tak poponášim..
@akras pohov už začal :grinning: .. a užívám si ho!
Jinak jsem ráda že už se málá cítí lépe a zase chodíte ven...
3. čer 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, tak včera jsme byli na chatě -na otočku... malej byl úplná příšera! dělal neskutečný scény... to co předved jsem u něj v životě neviděla.. opravdu podívaná pro oči -si sousedi museli myslet že jsem ho někde ukradla a ještě jsem ho tahla se švagrovou do lesa -no až jsem si řikala že na nás zavolaj policajty že jsme úchylačky... odpoledne pak doma vesele pokračoval. Zážitek nad zážitky.. No a dnes je venku tak pěkně, tak jsme šli na zahrádku, malej měl hezky plenku a pak jsme si s manžou řekli že mu ji sundáme a pokusíme se vypozorovat nějaký jiný signál.. no ale Štěpánek se nakonec rozhodl že půjdeme domů a jak tak ho ppozoruju, tak se začal drapat na prdýlce i na pindíkovi, tak jsem si řikala že ho vysadim, ale žádná křeč! ale začal řvát -nechtěl na tom nočníku vůbec být, chvilku teda probíhalo prosení a nakonec teda jsem to vzdala... ale on se potvůrka do minuty vyčural na koberec! přišlo mi to úplně jako pomsta, ale tak nic no... :pensive:
5. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@bettyx
tady posílám a chlubím se, jak se Bára za dva dny rozmalovala, jak sedíme doma, tak jsem koupila vodovky, její stoleček jsem jí přestěhovala do obýváku a úplně tomu propadla. U toho s vodovkami, jsem já kreslila ten čtverec na domeček a pomohla s kmenem stromu, jinak všechno sama.
ty pastelkami sama - první samostatné sluníčko a balonky s očima :dizzy_face:
6. čer 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
To modré dole jsou kytky, pak je tam modrý mrak a fialový déšť, kdyby to někomu nebylo jasné :grinning:
6. čer 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to si děláš srandu!!!tak to je mazec. vaše Barunka je extra nadané dítě. nedovedu si ani náhodou představit, že by něco takového stvořil štěpka. uplně se stydím...:_( je mooc šikovná. Už jen to, že má nějaký plán kresby, který dodrží, neskutečné. Musíš být pyšná.
@bettyx nojo, štěpka je taky dnes celkem na zabití. Nebo já? Nemám náladu a asi to na něho přenáším a jsem na něho zlá..ale prostě zrovna dnes moc neposlouchá...jíst nechce sám, pořád krmit,,,takže došlo na plácání a jak to pak šlo:frowning2: štve mě to, že jsem ho musela plácat, ale on jinak snad nereaguje:frowning2:
6. čer 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
@bettyx jak píšeš o scéně na chatě, tak to si dovedu živě představit:slight_smile: náš malej taky občas vyvádí že si lidi musej řikat, no jo, chudák maminka nezvládá svý dítě :grinning: a s tím nočníkem si nedělej hlavu, můj nejstarší je narozený v březnu a naučil se na nočník až v srpnu (ve 2 a půl skoro), zato ze dne na den i kakání i v noci bez nehod.

@akras no to je teda obrázek!! To je Bára fakt dobrá, Šimonek jen čmárá doleva a doprava :slight_smile:
jinak gratuluju k práci.

holky maj už vaše děti vyrostlý ty poslední stoličky? Malej je ještě nemá a asi ho to i dost štve, pořád má ruku v puse a prudí...
6. čer 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Tak ti nevím, v tuhle chvíli, kdy nechce na nočník a do minuty se ti vyčůrá na zem bych dala asi už fakt za vyučenou jednu přes zadek. Já mám s tím plácáním taky potíž, taky si to vyčítám, ale někdy mi přijde, že jedna výchovná zabere víc než milion vysvětlování. A ty už jsi fakt udělala vše, cos mohla, aby to šlo po dobrém.
Nebo bych s tím nočníkem přestala třeba klidně na 14dní, aby jako pozapomněl, jen ho mít někde na očích, vysazovat na něj třeba medvěda - sehrát scénku, jak se medvědovi chce čůrat a volá - mami, čůůůrááát! a pak honem na nočník a chválit medvěda.... :grinning: třeba za chvíli taky Štěpánek svolí, může méďu posazovat na nočník sám nebo čůrat jakoby s medvědem...
6. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras hele, to je krásný obrázek! :grinning:.. bude umělecky nadaná... takhle hezky namalovat sluníčko ve dvou letech -to je nádhera! to bych se taky chlubila -moc se mi to líbí že to je celý obrázek :grinning:.. šikulka!
a děkuju za méďu.. to mě nenapadlo.. to mu na to seknu jeho oblíbenýho bez kterýho pomalu neusne :sweat_smile:
@pajinka29 joooo, tak když nemá náladu ani jeden, tak je to dost na nic -u nás v tomhle pomáhá, že já Štěpíka nechám v klidu ať si dělá svoje a já si taky dělám svoje a v podstatě dokud sám nepřijde, tak se vzájemně nevšímáme... jen mu pak dám nějakou jednoduchou svačinku(mléčný řez, nakrájený jablko, mrkev, ..) a doplňuju pití a jinak nic.. a na to že jsme spolu v jedné místnosti, tak máme oba klídek.. pak když chce, tak mu ještě pustim pohádku, ale jinak s námi nic neni ani s jedním...
A plácám taky fakt nerada... vždycky když na mě pak nekouká, tak to obrečim... ale jen když mě něvidí -abych mu zas neukázala že mám pro něj slabost i v tomhle.. al včera dostal, protože tu loužičku co vyčural pěkně rozpatlal do okolí! jako počurat se jedna věc, ale nschvál to rozpatlávat zas druhá.. :angry:
@marooshka no, tak budu muset vydržet.. zrovna začínáme lekci zas, tak jsu vytvořit scénku s medvídkem, uděláme divadýlko a třeba to zabere..
No a scénka??? no, můžu říct, že to jsou siuace, kdy je mi vyloženě trapně a hamba mě fackuje že mám rozmazlenýho paňára... ale pak vlezu na hřiště a zjistim že Štěpánek se vedle nich chová pomalu podle etikety.. ale teda když přijde scéna, tak bych se fakt propadla...
6. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@marooshka
@bettyx
Díky za pochvalu,ale zas tak geniální není. :sweat_smile: Já jí třeba trochu ukazuju, kam má co nakreslit..., ale ona si to pak už celkem pamatuje, takže sluníčko nakreslí pak už vždycky nahoru. Já jsem byla apriori nadšená, že vůbec už nějak zachytí ten tvar věcí...
Betty, snad to s tím medvědem pomůže, to bych ti moc přála :slight_smile:
Jo a scénky, to byste dnes ráno měly vidět naší holku, jak ječela, že chce, aby jí mlíko podala jen máma, táta ne, prostě si ho nevzala, když jí ho Ondra přinesl. tak jsem na ní zakřičela z pokoje, že já tam prostě nejdu a jestli chce mlíko od mámy, tak ať ho popadne a přijde za mnou do postele.
A jak jsem psala, že teď často přijde se mazlit a říká, ráda, tak to teď úplně skončilo :cry: a místo toho do mě třeba naopak někdy strčí, když po ní chci něco, co se jí v té chvíli nelíbí, řve kvůli každé prkotině....říká: mami, jdi pryč a tak, je to těžký období pro nás obě, protože já jsem pak z toho taky na nervy a jak píše pavla, tak pak to přenáším na ní. A ty noci jsou u nás stejný, jsem utahaná a jsem na ní ošklivá... Naštěstí teď, jak už je jí líp, tak se noci zlepšily, jen furt vstává přesně v 6h, což je krize. Ale zase pak dobře usne v poledne a je to nácvik, až budeme jezdit do MŠ.
6. čer 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nezapomeň že Štěpka je o 2 měsíce mladší než Bára, uvidíš, co bude za měsíc, dva, třeba se taky chopí pastelky a bude malovat jak blázen :slight_smile: To se teda fakt stydět nemusíš. :astonished: Rozhodně bych v tobě nerada vyvolala tenhle pocit. Dva měsíce rozdílu jsou u dětí strašně vidět. A naše Barča zas teda neuměla ve vašem věku jiné věci, co vy už dááávno....tak kliiiid :wink:
6. čer 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marooshka s těmi zuby, víš že ani nevím :confused: :sweat_smile: nějak jsem to přestala sledovat, ale asi už jo....to jsem matka,, no zajdeme zase k zubaři a dozvíme se.

Jinak tyhle vztekací období - člověk si vždycky myslí, že už to takovéhle hrozné bude napořád....ale ono to pak najednou odezní. Bára nás třeba začala v roce a půl plácat, když se jí něco nelíbilo. Strašně mi to vadilo, někdy jsem jí také plácla, ale pak jsem to nějak nechala, jen jsem důrazně říkala, že ne. A najednou ze dne na den asi po měsíci konec a už to neudělala. Až zase teď s tím strkáním....
Asi to teď bude přeci jen běh na delší trať, ale snad mě nebude mlátit do smrti :confused:
Jinak se teď taky děsně prohloubilo to všechno SAMA, včera úplně sama vytřela, hádaly jsme se ,aby mě alespoň nechala mop vyždímat, chce teď umývat nádobí, utírat prach, odnáší mi nádobí na linku,....sice všechno trvá šíííleně dlouho, ale teda podporuji jí v tom. přijdou doby, kdy to bude určitě naopak :wink:
6. čer 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no my s tím SáááM taky bojujeme :slight_smile: takže chodí v každý ponožce jiný, protože si to musí oblíknout sáám a to co si vybere. Taky sám uklízí nádobí,chce ho dávat i do myčky. sám prostírá na večeři pro všechny...taky ho v tom podporuju a je pravda že přijde doba kdy to bude naopak :grinning: kéž by mi kluci tady řvali že saaaami ukliděj :grinning:
6. čer 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady jsou naše tvořivé fotky :slight_smile:
tak to Bára se teda moc neobleče - kalhotky jen zepředu, zezadu to nenatáhne, sukýnku jo, ale triko ne. nazuje bačkůrky, ale už nezapne přesku - teda tu jo, ale nejdřív nenavlíkne ten pásek....
6. čer 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
áááááá holky, v noci mě čekal hrozný šok.... chovám agapornise -nejdřív jsem si koupila jednoho a pak jsem zjistila že to je společenský ptáček, tak jsem mu pořídila kamaráda.... a ten nový byl po půl roce mrtvý :frowning2: -furt se prali, tak jediný co mě napadalo bylo že byl uklovaný.. tak jsem ještě ten den namakala do Prahy a koupila jiného protože ten první byl jako nešťastný... to bylo v lednu -a v noci jsem vymývala klec, protože byl ten nový ptáček též uklovaný -ale tentokrát obzvlášť krutym způsobem... hrůzný pohled! měl rozklovaný pařátky a na hlavičce neměl jediný pírko -jen krev.. :cry: .. hrozný! už jiného nekoupím! my se toho prvního navíc i celkem bojíme.. když měl malý půl roku a vykukoval z postýlky, tak ho ten zelený jen tak bez dovodu napad.. přiletěl mu na postýlku a poštípal mu prstíčky -a jde po něm vždycky! :cry: a Štěpíno zrovna ho má rád a chce se na něj koukat a chce si i sahnout... mě klovnul do krku až do krve, též zeštípaný ruce a Honzikovi (menželovi) pošípal i čelo... vždycky když při poštění jsme na zemi, tak na ni přistane a jde nám po nohách!
7. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek