• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@bettyx ježiš, to je jak z hororu Ptáci :confused: Hrůza, to bych se tohohle vrahounka snad radši zbavila....
7. čer 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny.

Já bych měla zítra dostat měsíčky, ale možná nedorazí.
První snaženíčko proběhlo ted na konci května.

Cítím se nějak jinak (nafouklá, nalitá prsa, bčicho mě svědí, těžko od žaludku).
Co si myslíte vy ? Že by se to hned na poprvé povedlo ?

Počkám do pátku, jinak si skočím tstík doupit

Díky za odpovědi
:slight_smile:
7. čer 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985 to by bylo hezké. nám to vyšlo taky hned napoprvé... příznaky máš, ale někdy to může být vyvolané i hlavou :wink:
7. čer 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jé moc hezké fotečky. a to je tedy Barča šikovná s tím oblékáním. to u nás tedy nehrozí....
7. čer 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka právě to oblékání nám moc nejde, tričko nebo svetr vůbec, u ponožek jak kdy, ale hned ječí, když jí to nejde.
My to teda moc netrénujeme, ale budeme muset teda začít, MŠ se blíží. Zítra jedu na infoschůzku, tak jsem zvědavá.
@nemo1985 nám se s Barčou taky v podstatě hned zadařilo, i s prvním, o které jsme ale bohužel v 10tt přišli na zamlklé těhu. Tak třeba se vám taky zadaří hned, držím palečky :slight_smile:
7. čer 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no mám největší chuť to udělat, ale když já to nedokážu :confounded:... je to těžký to udělat.. furt bych na něj myslela i si to vyčítala... vyřešila jsem to tak, že ho nebudu pouštět a dalšího ptáčka už nekoupím... on se nám tenhle furt líbí.. ikdyž je zlej -je náš... navíc! kdo by si vzal papouška s vědomím že ho bude klovat a během lítání i napadat..

@nemo1985 hehe, to by bylo hezký! tak hodně štěstí ať jsou // :slight_smile:...
7. čer 2011 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx To je jasný, že je to těžký, myslela jsem třeba, jestli by si ho někdo nevzal ze známých, rodiče, někdo bez dětí. Věděli by, že ho nesmí pouštět....ale když ho budeš taky držet zavřeného, tak by to mělo být OK, jen asi klec hodně vysoko, aby k němu děti nestrkaly prstíčky.
8. čer 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, je hezky vysoko.. Štěpa na něj nevidí....

jinak holky!! malej se mi dnes hezky promenádí doma bez plenky a nečekaně se mi tu vykadil.. no co vám budu vykládat.. všechno hezky rozmazal...
8. čer 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 V pondělí naši babičku stěhovali do altzheimer centra. Bylo to pro mámu asi hrozně těžký, celé to proplakala, měla pocit, že se babičky zbavuje, ale člověk to tak nesmí brát. já na to radši nemyslím, jinak brečím tady. Bojíme se hlavně nocí, kdy babička vůbec nebude moct trefit na wc a tak, ale jde asi o zvyk. Máma tam dnes jede, tak jsem zvědavá. pak tam za ní jedeme s mámou v pátek - bude tam nějaká zahradní slavnost, tak snad tam ty babičky a dědečky Bára trochu potěší.
Ten první den ještě babičku trochu testovali, co zvládne apod (chtěli třeba nakreslit ručičky hodin na čas14,50...). Pak byl zrovna oběd, tak se s ní rozloučili. Pak bylo dobrý, že mámě říkali, že pak šla babička poslouchat hudbu...to mi třeba vážně připadá ohromný, že tam je tahle možnost. Doma si babička ani nezapnula TV, rádio už taky ne, tak tam byla v takovém tichu...tyhle aktivity si myslím, že jí prospějí. Bábička má vážnou hudbu hrozně ráda, pak je tam možnost, aby jí někdo četl nebo si malovala a to bude také bezva.
S mámou se asi domluvím a budeme tam s Bárou zase jednou týdně jezdit se na ní pravidelně podívat. myslím, že i Báře budou chybět ty úterky, kdy byla u babičky na terase a chodily jsme se na procházku dívat na rybičky do jezírka, už to byl takový rituál :cry:
No nic, máme jí teď minimálně měsíc a půl nechat tam a neodvádět ji ani do cukrárny, aby si zvykla, jen navštěvovat. Pak podle toho, jak si zvykne už si ji naši zase na víkendy budou brát na chalupu nebo jinam.
8. čer 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx :sweat_smile: jéjéjé, co scénka s medvědem, zabrala aspoň trochu, líbilo se to malému, zkuste z toho udělat pravidelný rituál, i když třeba nebude Štěpka nejdřív reagovat, ale třeba se nakonec chytne.
8. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nemo1985 tak jak? :slight_smile:

Holky, dnes jedu na 16h do MŠ na infoschůzku, tak jsem zvědavá, co mě čeká.

Dnes jsme brzy ráno vyrazily na hřiště, dokud byl stín, protože Bára dobírá ATB, tak na sluníčko moc nemůže, to bylo super.
Ale pak teda řev, vztekání, kvílení pro každou hovadinu celé dopoledne než jsem dovařila oběd. Vždycky ji takhle něco nastartuje a pak už jede a řve kvůli všemu, tak doufám, že tohle v MŠ provozovat nebude, protože jinak ji asi učitelky brzy vyprovodí :rolling_eyes:
8. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nakonec jsme vzali panenku po mě která vypadá jako miminko a z lékárničky jsem si vzala stříkačku a udělali jsme si takové divadýlko :slight_smile: .. Štěpíka jsem posadila na jeden nočník, panenku na druhý a za zády jsem nenápadně vytáhla stříkačku plnou vody a cákla to do nočníku s pannou a Štěpa koukal jako blázen!! ale ikdyž se nevyčůral, tak na tom nočníku alespoň zůstal sedět a bez nadávání...
8. čer 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx no vidíš to, úspěch, aspoon, že vydržel sedět. ale teda to rozpaplání, to teda muselo být něco
@akras Šári, musí to být těžké, to je jasné, ale já myslím, že to bude všechno v pořádku a podle toho, co píšeš, se tam babičce bude líbit a hlavně bude mít pořád stimuly..sama doma by je neměla. Je od tebe hezké, že ji budete s Barunkou navštěvovat.
8. čer 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx :grinning: tak tos to divadýlko teda dovedla k dokonalosti, to by mě nenapadlo. Tos ho teda musela totálně odrovnat, te´d se bude stydět, že i panenka už čůrá do nočníku a on furt ještě ne. fakt bomba, aspoň seděl a neřval, to je úspěch, tak jen tak dál :slight_smile:
8. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx přečetla jsem si úplně bez dechu tvůj porod, to teda muselo být...ještě, že tam máš "protekci", jinak by tě tam snad nechali rodit v té kabině samotnou či co. :astonished:
No, jsi statečná, že tam jdeš znovu, ale možná si už tě budou pamatovat a vědět, že teda je sestřenice na blízku, tak budou milí od začátku.
8. čer 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 snad jo, snad to dopadne dobře. :pensive:
8. čer 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras děkuji za uznání...
a o porodu snad ani více nemluvit... napsala jsem to tam kvůli jedné paní se kterou jsem se tak všeobecně o tom bavila.. no, ale fakt jsem si to užívala.. sestřenice bohužel teď k 1.6. skončila a jede mezi araby aby si trochu přivydělala víc, takže tentokrát se budu muset spolehnout na bráchu! ten dělá sice něco jako zřízence na jednom oddělení, ale s doktorama se zná... nebo zkontaktuju zase toho Dr co dělal na oddělení se sestřenicí -má totiž stejné jméno jako my, tak jsme si zahráli na příbuzný a fungovalo to... a jdu tam znova kvůli jejich vybavení! když bude s miminkem něco v nepořádku, tak tam jsou vybavení na nejlepší péči -takže to rozhodlo.. ale už během registru tam byly problémy, tak doufám, že poslední... a ty sestry na poradně stojí pěkně za prd, tak jsem zvědavá jak se budou tvářit, protože malej bude jezdit se mnou.. všichni u nás makají po-pá od rána do odpo. ... takže nebude hlídání.. ptala jsem se kamarádky jestli by mi pohlídala když je na mateřský a ona jako správná kámoška řekla že velmi ráda a za každou hodinu chce 150!!!! dobrý, co?
8. čer 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx hm, to je teda fajn kámoška :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já jsem jednou tady smolila průběh porodu, ale pak jsem to odeslala a smazalo se to a už jsem víc neměla nervy to zase psát vše znovu.
Ale rodila jsem na Bulovce a byla jsem spokojená. Dostala jsem těhu průkaz až asi v 15tt, kvůli tomu předchozímu nevydařenéme těhu a už jinde neměli volno. Ale nelituji.
Praskla mi voda asi v 1h ráno (39tt+5), v půl 3 jsme byli na Bulovce, tam na 2,5 otevřená, manžela jsme odeslali domů (asi tam chudák chtěl zůstat, ale nic neřekl a šel, teď mi je líto, když říká, že tam chtěl být), já neměla kontrakce nic, sestřičky říkaly, že se to jistě bude trvat déle, tak ať jede. Nakonec jsem ale byla ráda, že tam nebyl, protože si myslím, že jsem se líp držela. Já to mám totiž tak, že když mě někdo lituje nebo je na mě děsně hodnej, protože vidí, že nejsem OK, tak se z toho úplně zhroutím a brečím ještě víc. Takhle jsem si tam byla pěkně sama a statečná, soustředila jsem se na dýchýní a tím odváděla pozornost od bolesti a Ondra pak dorazil akorát včas asi na poslední hodinku.
Nikdo skoro v tu dobu nerodil, tak jsem tam byla sama, kontra nastoupily asi v 5h ráno, asi po 20min, takže pohodička, pak do 8,30 jsem se otevřela asi na 4,5, tak mě chválili, měla jsem streptokoka, tak mě napíchli ATb a říkali, že to asi chci mít brzy za sebou, tak že mi něco píchnou na urychlení, tak jsem řekla jo, když myslíte....
Jediný, co bylo nepříjemný, že jsem kvůli ATB a pak té urychlovačce furt byla přikurtovaná ke kapačce vedle které jsem teda hopsala na balonu, takže využít sprchu jsem moc nemohla....tak jsem si tam krásně dýchala jako pejsek a když mi píchli ten urychlovák, tak jsem teda radši volala manžu, že nevým, jak moc urychlené to bude. Ten učil (myslela jsem, že prostě odvede žáky někam jinam a pojede), ale prý musí doučit hodinu a pak pojede.
Tak dorazil asi v půl 11, to už mě převezli na porodní sál a prý, kdy že ten tatínek dorazí....
skákala jsem tam furt na baloně opřená o lůžko, funěla jak lokomotiva a pak jestli už chci tlačit, tak jsem nevěděla, ale zase už jsem byla ráda za nabídnutou změnu. No asi to bylo trochu předčasné, protože jsem pak tlačila ještě asi půl hodiny (žádný na dvě zatlačení byla venku), jednou jsem tlačila špatně, jednou dobře, vůbec jsem nevěděla, co dělám jinak. Ale tlačení už bylo oproti kontrakcím pohodička, nastřihli mě, ale cítila jsem jen malé štípnutí (to prý mě bylo Ondrovi fakt líto) a pak už mi zatlačili na břicho a byla venku 3860g,49cm.
Měla jsem štěstí, že jsem až do poslední chvíle měla mezi kontra aspoň půl minuty - minutu přestávku, že jsem věděla, že to vždycky na chvíli přejde a já si oddychnu, to bylo super. Nonstop kontrakce bych teda asi zvládala hůř.
Pak mě šili, ale to byla teda pohodička, pak jsem se nemohla vyčůrat (v té blbé pozici to prostě nešlo, cítila jsem se dobře, tak kdyby mě nechali jít normálně na wc, tak si myslím, že by to šlo), tak mě museli cévkovat, toho jsem se dost bála, ale úplně OK.
Takže já svůj první porod měla fakt pohodičku kontra od 5h ráno a v 11,35 se malá narodila.
Péče dobrá - někodo lepší, někdo horší. jen kojení mi teda moc nevysvětlili....pak jsme měli s jídlem hodně velké problémy, které vyvrcholili hospitalizací, kdy už Bára jen spala, protože prostě nic nejedla. A nakonec jsme do 5.měsíce krmili jen ve spánku (a stejně vypila ani ne minimum, co měla), mlíko prostě za bdělého stavu nedala. Vše se srovnalo s příkrmy a problémy z baštěním jsme už nikdy neměli.

tak jsem se do toho letem světem pustila a tady je můj porod. Doufám, že další bude stejný pohodový a rychlý.
8. čer 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to je dobrý :slight_smile: .. mě se líbí jak píšeš že nástřih nebolel a šití taky ne, protože jsem o tom četla samý horory! naštěstí mě nic podobnýho nepotkalo! zvládla jsem to dobře.. na druhý zatlačení byla venku hlavička a pak na jedno zbytek! a teda bez nástřihu, natržení, šití... nic podobnýho.. ale zase jsem si tam vytrpěla 16hodin a teda se chřipkou, též s atb, ale tak alespoň mi po nich bylo mnohem líp.. po epiduralu se kontrakce vytratily úplně a pak jsem usnula a vzbudil mě tlak kterej nutil na tlačení... a bylo hotovo... copak porod.. ten celkem ušel -ještě ten den jsem řekla manžovi že bych klidně rodila hned znova, ale ten přístup personálu! to bylo otřesný! v tom boxu jak jsem tvrdla, když jsem dorazila ta věta že jsem se pochcala, no síla! a pak že mi dítě umře hlady protože jsem třetí den neměla mlíko.. no, nic hezkýho.. ale tak snad teď, když už jsem v podstatě zkušená -že budu vědět jak miminko chytit a jak si ho přitáhnout ke kojení a jak koupat a přebalovat, tak snad už se na mně vybodnou a budou se věnovat prvorodičkám...
No a tatínka u porodu závidim! manžela mi poslali domů že to nebude dřív jak ráno, tak ať jede domů a sotva dorazil, tak sestřenice posílala na e-mail fotky malýho... a teď mu řikám že tam bude, že ho tam chci a on jako neodporuje, ale vždycky řekne že tam omdlí a že se toho bojí, tak mu řikám, že jako čeho se bojí, že jeho nic bolet nebude, ale zase byl u toho když mi píchali epidural a to řikal že se mu chtělo řvát když viděl jakou jehlu mi budou cpát do páteře, ale taky to nebolelo -ptala jsem se na to a řekli že to je stejný jako injekce u zubaře a měli pravdu! :slight_smile:

ale ještě musim napríšit co se tam stalo.. to jsem byla ještě pak dlouho na hekárně, ale šly tam po chodbě sestry a něco si šuškaly a jiná se jich ptala co se stalo! a z nich vypadlo že jedné paní ten porodník upustil miminko hned po porodu na zem!! no v ten moment jsem se modlila aby nás rodil někdo jinej! a prej že asi nabídnou mamince bezplatný pobyt a že si pak snad nebude stěžovat...
8. čer 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx No nebolel, po tom porodu mi to pak už připadalo jako procházka růžovým sadem. Nástřih jsem fakt skoro necítila a to šití bylo jako když mi třeba dávají injekci. Ale normálně mi to umrtvili, něco prý umrtvit pořádně nejde, tak to jsem cítila, ale v tu chvíli už mi to bylo fakt jedno.
Teda upustit miminko a jako revanž bezplatný pobyt v porodnici, to je teda síla. Vždyť to může mít následky, které se projeví až za dlouho. Fakt otřesný....kde že si to rodila? :angry:
8. čer 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak v MŠ byli moc milí, potkala jsem tam některé rodiče mých budoucích žáků, kteří dávali své mladší ratolesti. Dokonce jedna z nich bude mojí Báru mít ve třídě v MŠ (takže si budeme svoje děti učit navzájem), byla taková mladá a hrozně milá, tak mám radost. Bude tam mít i svého syna ve vedlejší třídě a ten vůbec nemluví a plínky prý také ještě má, tak kdyžtak bude Báru a jeho přebalovat tandem :grinning:
takže mám radost.
Příští týden ve čtvrtek by měla být nějaká zahradní slavnost i pro tyto nové děti, tak si to zkusím nějak zařídit, mám mít poslední lekci FJ, ale snad se mi to podaří přehodit na jindy.
8. čer 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, v motole a taky se mi zdá jako kravina tohle.... kvůli třem stovkám se vybodnout na stížnosti a popotahovačky! já bych se popotahovala.. máš pravdu že to může mít později následky -nebylo by to poprvé.. snad to bylo pak už v pořádku -úplně je mi tý maminky líto.. já bych vyletěla z kůže, stěžovala si ještě s nohama od sebe a trvala bych na převozu jinam.. hrozný! No, snad tentokrát dopadneme dobře.. ony některý maminky jsou tam spokojený a jiný mají zážitek jako já, tak třeba se tam vyměnili lidi a dělaj to jiní který to baví a nejsou tak zlí..

Jestli zítra bude jako dnes, tak pojedu s malým do zoo :slight_smile:.. jsem mu to slíbila :sweat_smile: -už mám přesně naplánovanou trasu a i vytisknutý časy krmení a vystoupení a asi vyrazíme parníkem :grinning: ... se těšim!!!
8. čer 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jé to budete mít fajn den.
my v Motole byly v těch 6ti týdnech, jak přestala jíst na dětským.
No, ta můra, co nás přijímala, to byla teda taky síla. Ironicky tam všem nahlas četla, co napsala naše hodná dětská dr., že to se zase doktorka teda vyřádila....koukala na nás, jako že s průjmem se do nemocnice nechodí, totální hypochondři (Bára nevypadala podvyživeně ani dehydrovaně), na pokoji s Bárou teda zacházela jak s kusem hadru, Bára plakala, přišla tam jiná sestra a ta té můře říkala, tak jí dejte mamince, ať se uklidní, ale tamta vůbec nic... :angry: Už jsem měla na jazyku, že podepíšu reverz a jdem jinam. Ale nakonec, když pak viděla to (ne)kojení, ten šílený Bářin řev, když se přisála po půl hodině boje a sála aspoň 4 minuty, tak vysála jen 10ml...tak trochu sklapla a pak už jsme docela vycházely, já jsem se s ní naučila komunikovat, ona pak už taky byla celkem přístupná.
Někdy je to jasný, tak má tam třeba 15 miminek (některé i bez rodičů a všechny potřebují nakrmit, tak holt není čas na nějaké cukrbliky, ale stejně, tehdy jsem z toho jako čerstvá mamča byla hodně na nervy.
Měla jsem tam také známého dětského doktora, skvělý kluk, ten tam za mnou přišel a říkal, ať se radši nezmiňuju, že jsme kámoši, že se s touhle taky nemusí, ale zase na druhou stranu je prý fakt profík, že když ona řekne, že se jí dítě nezdá, tak je fakt něco blbě a v těch vyhrocených situacích je fakt skvělá....
Já jsem původně chtěla rodit u Apolináře, nejdřív mi bylo líto, že nás nevzali, ale nakonec jsem si řekla, že na blba narazí člověk všude - četla jsem chválu i velkou kritiku i na Podolí a Apolináře, takže fakt je to o štěstí.
Příští budu asi zvažovat Benešovskou porodnici, protože to už bychom měli bydlet za Prahou.
8. čer 2011 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras No jasný! takhle tam koukaj na každýho... ale jako na tom dětskym by zrovna měl makat někdo kdo má trpělivost a s těmi dětmi to umí.. tohle je nejhorší... na tom šestinedělí jako ty dětský sestřičky byly super! tak jako žádný problém nebyl.. ty se s těma miminkama vyloženě mazlily -to bylo hezký.. ale ty sestry jako pro maminky byly fakt čůzy! to jakojedna perla za druhou.. byla jsem šŤastná když mi řekli ať se zbalim a můžu po obědě odjet -po obědě dávali ty knížky a ještě přednášy o technice kojení a o komplikacích který nás můžou s miminky potkat během 14dnů a jak to řešit kdyby to nastalo... ale na oběd už maminky neměly nárok! já padala hlady!!!!
A se zítřkem se uvidí, protože má taky pršet, tak uvidíme jak bude ráno :sunglasses:
8. čer 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak se mi rozkecává dítko.. teda mám ten pocit... když si hraje s autíčky a posílá je pryč tak na ně volá poky! -tak nevím jestli je to pozor, protože s nimi i bourá, nebo počkej, protože si pro ně hned zase běží.... pak když jsme byli u babičky, tak mu řikám že už půjdeme a on začal křičet já pudu! ale hnout se nechtěl, tak to asi mělo význam ať přijdu pak že tam ještě zůstane -fakt nechěl odejít... a včera jsme se byli podívat a babička dělala jahodový knedlíky a když je kulatila, tak malej koukal a vypadlo z něj bu-u papa? a pak se s chutí po uvaření zakous :grinning: .. jé, to bych byla šťastná kdyby se fakt rozkecával! už se nemůžu dočkat...

Jinak zoo dnes padla.. ráno nebylo moc hezky a i teď je docela zima, tak si myslím, že zvířátka by byla zalezlá! počkáme až bude předpověď na polojasno a vyrazíme!!! dala jsem vědět i kamarádce jestli by dnes nejela s námi a řekla že je nemocná a ráno jsem jí psala že jsme to odložili na příští týden a ona řekla že fajn, ale že uvidí jak na tom bude finančně, tak nevím, nevím, jestli nemoc není výmluva.. přecejen je před výplatami, že.. no uvidíme! kdyžtak pojedeme sólo -my se milujeme! ale myslela jsem že by se s kamarádem víc bavil
9. čer 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak vidíš, on se rozpovídá, já v tom tedy jasně vidím vše, co jsi mu vyrozuměla :slight_smile:
škoda že zoo padla, ale je fakt, že v tomhle počasí byste si to asi neužili.

Dnes jsem Báře koupila za hříšné peníze korálky na navlékání s velikou dírou a se šňůrkami, kde je na konci, takový dřevěný hrot.
Ukázala jsem jí to jednou a už navlékala sama :dizzy_face: Ale zas nějak děsně jí to tedy nechytlo, protože nejvíc ji bavilo, když jsme pak s tou šňůrou a několika korálky točily a pak si hrála, že je to prut a chytá ryby :sweat_smile:

Teď s Bárou svádím boje každé poobědové spaní, protože řve, že chce zase hajat v kočárku, ale já už teda neustoupím. Nakonec pohrozím, že když nepřestane, tak tam u ní nebudu spát, protože při jejím řevu já spát nemůžu. Tak to zatím zabírá a do minuty je tuhá....jen se děsím chvíle, která nastane příští úterý - to jí budu muset nechat v kočáře spát, protože ji s sebou beru na poslední hodinu FJ a potřebuju, aby předtím spala, ale doma už to nestihneme...to bude zase čóro móro jí vysvětlit, že to bylo jen výjimečně :unamused:
To bych chtěla vědět, jak to jiné maminky dělají se spaním, když v dobu spánku třeba nejsou doma a už nemají kočár. nevím, jestli bych ji jako měla spící nosit nebo co :confused:
9. čer 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak musim říct, že z toho učení na nočník začínám být silně zoufalá... včera mi tu malej vtvářel abstraktní malbu po tom co se tu vykadil, večer jsem ho hodinu držela a zabavovala na záchodě a přestože vypil celé pitíčko =250ml a to vždycky pak čůrá a několikkrát tak z něj nespadla ani kapka... a dnes to pokračuje... dala jsem mu slipky a celou dobu po něm koukám! neviděla jsem žádný náznak! vůbec nic! ale všimla jsem si něčeho prapodivnýho a co to bylo?? vykadil se i vyčural.. nedává mi už žádný signály... nejdřív se to dalo podle toho že si sahal msezi nožičky, ale teď to buď dělá furt, nebo vůbec a nikdy když ho posadim na nočník z toho nic neni.. asi budu muset počkat až bude opravdu mluvit... nechci ho kvůli tomu mlátit -nechci v něm vyvolat strach z toho že udělá něco naprosto normálního -ikdyž to udělá nenormálně... halt budu zas kupovat pleny.. ale budu kupovat ty hrozně levný z alberta za 159!! třeba ho ten šmirgl přemluví sám -jak řiká tchýně.. proč by se zdržoval chozením na nočník když je hezky v suchu...
9. čer 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jo, nech to plavat, aspoň na chvíli. Asi na to fakt ještě není zralý. Třeba za měsíc to zase zkusíš a už to půjde :wink:
9. čer 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras
@bettyx ahoj holky, tak jsem si četla vaše zkušenosti s porodnicemi a já na tom byla stejně. Porod a vůbec přístup na porodce super, ale šestinedělí a kojení děs. Taky jsem byla ta neschopná, co neumí kojit intuitivně a nemá mlíko a kdesi cosi. A co, nakonec jsem kojila rok a čtvrt a bez problémů. Prostě čůzy. Jinak jsem nebyla nastřižená, ale natrhla jsem se při porodu, takže pak šili a přesně, jak píše šárka, prostě po tom porodu to bylo uplně nic a já to vůůůbec necítila, ani to prasknutí při tlačení. JInak jsem taky nechápala tlačení, měla jsem krátké kontrakce, takže štěpka ani nešel vytlačit:frowning2:

9. čer 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras myslela jsem že to zvládneme přes léto když je hezky a teplo a že prostě budu mít pokoj od plen než se do nich zase potopim :cry: .. vidím to z mojí strany jako totální selhání...
9. čer 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek