• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras Tak to máš parádní s těmi čtvrtky, taky bych něco takového potřebovala....to si člověk fakt od prcka odpočine a je mu hned pak líp:slight_smile: a na jak dlouho máš mateřskou, když píšeš, že by tě po ní vzali? A jak probíhá prakticky takové chození po školách? Prostě se sbalíš, jdeš do cizí školy do ředitelny a zeptáš se, jeslti někoho nehledají? Zajímá mě to čistě jen proto, jak se hledá práce, at vím, co pak dělat, až ji po rodičáku mít nebudu:slight_smile: A jakto, že učíš fráninu, když jsi psala, že jse prvostupnová učitelka? To máš nějak k tomu dodělané? A kde jsi se tak perfektně naučila? Určitě to s tím hlídáním pujde, nejde jen o peníze, ale taky o to, aby sis ten jazyk udržovala, z vlastní zkušenosti vím, že se to hrozně rychle ztrácí...a taky aby jsi se udržovala duševně v klidu. Spíš bude asi těžké najít někoho, na koho se orpavdu budeš moct spolehnout...aspon já bych z toho měla strach, svěřit svého prdolu někomu cizímu. ALe u vás v Praze bude jistě velký výběr.
A s tím poznáním jsem si to taky říkala...přijde mi, že máme dost společného..škoda, že jste daleko :confounded:
21. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já mám mateřskou na 4 roky, asi 14dní před tím, než jsem zjistila, že čekáme mimčo, tak jsem dala výpověď, tak jsem jinou možnost neměla. Ale do práce se chystám na plný úvazek, až Báře bude 3,5 a půjde do té školky. Uvidím, jestli mě vezmou jinde než ve školství, docela bych to i brala, ale zase učení malejch prcků se nebráním, tak uvidíme. Je vidět, že jako učitelka asi místo najdu.
Tu FJ jsem studovala jako specializaci k prvnímu stupni - mohli jsme si vybrat TV,VV,HV nebo jazyk (aj,nj, fj) na fráninu jsme byli jen 3, ale o to víc si nás na katedře hýčkali. Strávila jsem semestr v Bordeaux, ale máme jako rodina hodně přátel ve Francii, zase mi ale chybí AJ, celkem anglicky rozumím, ale nevymáčknu ze sebe ni :angry: , už od porodu si plánuju, jak se na to vrhnu,ale nějak se nedaří.
Já jsem si na internetu našla ZŠ na Praze 5 a obeslala jsem je emailem s nabídkou kroužku a CV a 2 z nich se ozvali, že mají zájem a domluvili jsem si schůzku. Nic víc. Já jsem v hledání práce taky dost amatér. Ale tohle je něco jiného.
S tím hlídáním - mám několik tipů na chůvy (amarádčina chůva u nich bude končit, pak jsem jednu moc milou potkala na pískovišti a vzala si na ní tel a pak ještě nějaká paní ze cvičení říkala, že má taky super chůvu a už ji nebudou potřebovat....jinak bych asi taky měla strach někoho úplně cizího.
Tak my razíme na chvíli ven. Pa a hezký víkend. Já jedu s našima na chalupu, aby měl Ondra ještě ten volný víkend na učení.
:slight_smile:
21. led 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ahoj, mám radost, manžel včera úspěšně složil závěr.zkoušku z AJ, tak má konečně klid.
Pomalu se připravujeme na Bářiny 2. narozeniny. - dohromady s babičkama a prababičkama pořizujeme rostoucí židli - vyměníme už za židličku u stolu. Naši pak koupili tabuli (na křídy + na fixy) a my ještě tunel z Ikei, tak doufám, že bude mít úspěch.
Víkend jsme byli u našich na chalupě a po dlouhé době jsem s Bárou byla v bazénu a nadšení ji neopustilo. Poprvé plavala s kruhem, dřív v něm vůbec být nechtěla, ale teď se jí to líbilo. Jen se mi to trochu prodražilo, protože jsem tam zapomněla plavky, které byly dost drahé :angry: když jsem tam dnes volala, tak je nikdo nepřinesl...ach jo, tak mám o dárek k narozeninám postaráno.
tak zatím, těším se na novinky od vás. :slight_smile:
25. led 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jůůů, tak to moc gratuluju. Je šikovný a vy holky ho budete mít zase více pro sebe. Je hezké, že jsi mi to napsala, potěšilo mě to:slight_smile:

Takové pěkné dárky...myslím, že tabule s tunelem to vyhrají na plné čáře:slight_smile: My budeme ke dvoum letům pořizovat normální postel, asi teda...a odrážedlo first bike-ale to bude od babičky a dědy. A taky nám přispějí na tu postel. Jinak nějaké drobnosti, chtěla bych nějaké dřevěné puzzle atd...uvidíme, času je ještě dost, tak co ho do té doby zaujme...

Já byla o víkendu po šesti letech od promoce s holkama z VS na bowlingu. Sešlo se nás 8 ze 12, takže to bylo moc fajn. A většina z nich je už podruhé maminkou nebo v očekávání druhého potomka:slight_smile: Tak jsme pozadu. Kluci si to spolu užili, vytvářeli 3dmodel našeho budoucího domečku. Sťěpánek mu s radostí asistoval, se vším pomáhal, jak vidí šroubky, je k neudržení:slight_smile: Kdyby tak to naše druhé bylo holčička, abych měla k sobě taky partáka...

Taky jsem podle tvé rady vyzkoušela doma couscous:slight_smile: a všem moc chutnal a jak to bylo rychlé..super tip!
25. led 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dík, taky mi teď přijde, že jsme víc spolu, hlavně furt nemyslíme na to, že by se měl Ondra učit a připravovat. tak vy se taky chystáte stavět? my doufám v létě začneme s rekonstrukcí, jestli nám vyjde hypotéka. Teď bojujeme s birokracií stavebního ohlášení, ale snad to vybojujem :wink:
26. led 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ano, chceme stavět, máme pozemek, asi už tak tři roky, mysleli jsme, že touto dobou bude dávno postavené. Ale táhnul se projekt, potom jsme zjistili, že by to mohlo být na dotace Zelená úsporám a ted čekáme na jejich vyjádření...nevím, jestli jsi to postřehla, že tam jsou s tím nějaké problémy...no a taky jsme moc dlouho čekali na síte, které měla obec dle smlouby udělat do konce roku 2010 a ještě pořád tam nejsou všechny.
a vy budete rekonstruovat dům, nebo nějaký byt v Praze?
26. led 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to je k zlosti co, tyhle nesplněné sliby, které pak všechno oddalují a komplikují.
my budem rekonstruovat chalupu ve u Velkých Popovic - je to asi 20minut od Prahy po D1. Moje máma pracuje na studijním oddělení stavební fakulty, takže jsme měli architektku na zpracování projektu přes ní (stejně nás vyšel skoro na 70tis), tak ten byl hotový celkem rychle, i paní byla rozumná, věděla, že moc peněz na to mít nebudem, hodně bude dělat Ondra svépomocí se zedníkem...., hodně se nám věnovala co do materiálu, radila, jak to udělat levně ale kvalitně.
problém máme s čističkou odpadních vod. Žumpu mít nemůžeme, protože náš pozemek je obklopen jinými, je ve svahu a vede k němu jen taková úzká příjezdová cesta, kam se vejde úplně nadoraz osobní auto, ale hovnocuc už by tam nevjel. Tak budem dělat čističku, nejdřív nám na stavebním úřadě řekli, že stačí hydrogeologický posudek s návrhem na čističku, tak jsme si ho nechali udělat a když jsme tam s tím jeli, tak řekli, že chtějí konkrétní projekt na konkrétní čističku :angry: Tak s tím bojujeme dodnes, protože firmy nám nechtěli udělat projekt, aniž bychom si tu čističku nejdřív koupili, ale my potřebujeme nejdřív tu hypotéku, abychom na čističku měli.....takže začarovaný kruh. Nakonec jsme někoho sehnali, ale teď Ondra neměl čas tam volat, jak dělal ty zkoušky a psal závěrečnou práci, tak doufám, že dnes tam zavolá - jdu mu poslat SMS s připomenutím....
26. led 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 sms poslána (i když včera ani 3 připomenutí nebyly nic platné a stejně na to zapomněl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ).

Ta vesnice, kde budeme bydlet je teda úplný konec světa, končí tam silnice, nejede tam žádný bus (ten je asi 2km odtamtud) není ta nic (obchod...), tak se toho trochu obávám, jak já, holka z města, si tam zvyknu - chce to určitě 2auta... ale bylo to pro nás prostě jediné finančně dostupné řešení. vezměm si hypo max na 2mil a z toho bychom to měli zvládnnout. byt za 2mil v Praze, aby byl aspoň 3+1 neseženeš a jinde bychom zase asi špatně scháněli práci. takovou možností úniku je varianta, že když po rekonstrukci zjistíme, že tam prostě bydlet nemůžem, tak to prodáme zadaleko větší peníze, než je hodnota teď (není tam zavedená voda, topení, koupelna...), a za ty peníze už bychom větší byt v Praze sehnali.
Ale já myslím, že až tam budeme, tak už bude situace jiná, já půjdu do práce, takže půl dne budu mimo mezi lidma, pokud by bylo další mimčo, tak stejně budu Báru vozit do školky, do školy, tak se ven dostanu. A je fakt, že je tam nádherná příroda (kousek za Prahou si připadáš jak na Šumavě) a zahrada je pro děti ideální. Tak uvidíme, jak se s tí m popereme. :slight_smile:
26. led 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras chjo, tak to je taky jak boj s větrnými mlýny. Nám projekte dělal kamarád architekt. Věnoval hodně času a on vlastně přišel na to, že by to vylšo i na pasivní dům-počítá totiž i energetické průkazy...tak se to zase dělalo všechno od začátku..tak tam máme navržené soláry, tepelné čerpadlo atd, ale spoléhali jsme na dotace..jeslti nebudou, tak stavět nemůžem, protože těch 400tis, co bysme v dotacích dostali jen tak neseženeme. Nejhorší na tom je, že ten kamarád zjistil, že se to dovíme nejdřív v dubnu, jestli to vyjde-byl zjištovat na ministerstvu. To je dost blbé, protože jsme už chtěli stavět na jaře, aspon základovou desku atd...a když ty dotace nevyjdou, tak se bude dělat nový projekt, resp. předělávat starý na klasiku zděnou, takže další šílený čas a vyhozené peníze za pasivní projekt cca 70tis.
Velké Popovice znám podle názvu. BUde to nějaká roubená chalupa, nebo klasika zděná? A proč tam? Líbí se vám okolí? Je pravda, že do Phy 20min autem je super.
26. led 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak jsi mě předběhla s tvou odpovědí:slight_smile:tak už vím, proč tam:slight_smile:
26. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Hlavně proto, že ten dům zdědil Ondra po prarodičích, takže nemusíme kupovat pozemek a doufáme, že rekonstrukve půjde rychleji než stavba úplně nového domu (i když někdy se líp staví od podlahy než rekonstruuje), ale kupovat pozemek už je pro nás finančně neúnosné (co bychom chtěli, když jsme učitelé a já ještě na rodičáku, že jo :sweat_smile: )
26. led 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, bude to asi náročné, pořád vozit děti do kroužku, z kroužku, do školy, ze školy...k doktorovi...přesně jak říkáš, dvě auta...a potom teda asi čekat na děti po škole, školce, kroužku v Pze a jet společně domů...ale ta příroda za to bude stát.
My taky chtěli do přírody. Tady na Hané je všude rovina, pole...tak se nám okruh výběru zúžil...nakonec jsme vybrali moc hezky, ale taky ta cena:frowning2: no co ti budu povídat, nemít rodiče, kt. finančně přispěli na koupi pozemku, tak jsme celý život v PRostějově. Máme to 20min autem do Olomouce, 20min do Pv a do dalších měst, takze lepší rpacovní příležitosti. Je to u jediného kopce a málem jediného lesa, co tady kolem je:slight_smile: a navíc je to městys-jede tam dost spojů, je tam škola, školka, doktor, obchody, restaurace...takže ne uplný zapadákov.
HYpotéku chcem taky tak na 2-2.5mil. uvidíme, kolik dostanem, když jsem na MD.
A vy jste to teda za nějakou částku kpupili a ted ještě tak 2mil na rekonstrukci, ju? A kdy chcete začít?
26. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
J eto asi 50 let staré stavení, zahrada okolo je veliká, ale ve svahu, tak to chce hodně řešit izolaci, protože barákem prostě "protéká" voda. nejdřív jsme mysleli, že uděláme to nejdůležitější, půjdem tam bydlet a ostatní doděláme za pochodu (půdní prostory..), ale to nepůjde, protože stejně do 2let musíme hypo vyčerpat a jiné peníze mít nebudeme a stejně vše souvisí se vším (vytápení, udělat vývody vody i na půdu, zateplení...), takže to vše bude muset být při jednom...aspoň nebudeme žít na staveništi
26. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajo, takže zdědili, tak to jo, to je potom jasná volba.No s tím časem rekonstrukce se moc neukvapuj:slight_smile: spousta lidí říká, že je to horší, než stavět nový:slight_smile:)))ale to tě nechci strašit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras takže budete v praze bydlet a přitom rekonstruovat? takže nájem a hypo platit dohromady?
26. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras stejně je zajímavé, jak mě vždycky předběhneš...se chci zrovna na něco zeptat a ty, jako bys mi četla myšlenky to sama popíšeš...asi píšu moc pomalu:slight_smile:
26. led 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 my to nekoupili, Ondra to zdědil, když umřel děda, tak to babička nechala na něj napsat a garsonku, ve které teď babička žije, se napsala na Ondrovu ségru. Takže zatím investice byla do projektu (z peněz z věna) a budem si brát hypo 2mil, abychom byli schopni to do 30let splatit (víc splátkových let nechceme).

Naši mají taky chalupu u jediného kopce široko daleko :slight_smile: To máte bezva s tou dostupností a občanskou vybaveností v obci. my asi zkusíme školky a školy nejprve někde v okolí (Říčany, Pyšely, Popovice) a pak teprve budeme zvažovat dovoz do Prahy. I když, jestli v Praze bude aspoň Ondřej furt pracovat, tak je to asi jedno, vozil by Báru cestou do Práce. Ale já bych ráda zkusila sehnat práci někde v okolí.
26. led 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to budete mít fajn. jinak s těma penězma jsme na tom stejně...taky tak na 30let ..a víc si nemůžeme dovolit. A stejně to bude tak, že už pomalu nebude na dovolené atd...zvlášt, když člověk musí platit potom kroužky, lyže, výlety atd...dětem..njn, holt nejde mít asi všechno:frowning2:
26. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jojo, někdy je fakt rekonstrukce horší, ale platit demolici, odvoz suti.....no, prostě takhle jsme si to už naplánovali, tak to snad zvládnem :unamused:
Ta hypotéka se v plné výši začíná splácet až po jejím vyčerpání, do té doby splácíš jen nižší částku na úroky a náš nájem je naštěstí celkem nízký (bydlíme zase přes známého, který na nájmu nechce vydělávat).
proto chcem jít do hypotéky a ne do půjčky přes stavebko (tam by sice finální částka byla daleko nižší, ale zase bychom neutáhly stavět a platit nájem i rovnou splátky v plné výši).
takže prostě je super, že nejdřív snad budeme bydlet ve svém a pak teprve splácet plné splátky....doufám teda, že se od té doby, co jsme to zjišťovali, nic nezměnilo :confused:
26. led 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras anoano, MArtin to má taky tak nějak namyšleno. Upřímně, já tomu moc nerozumím, jsem na takové věci přitroublá:frowning2:Ještě, že Martin je ekonom.
A co ty plavky, nic? A to byly tvoje, nebo Barunky?
26. led 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já píšu tak, jak my přijdou myšlenky až si někdy říkám, jestli toho na tebe není moc, když to tak najednou vyplivnu, ale já se rozepíšu a už to jede (to je ten deficit komunikace s dospělými osobami na rodičáku :grinning: ) Budu se snažit trochu krotit :sweat_smile:
@akras nene, to je právě dobře, že tak píšeš...:slight_smile:jojo, deficit znám, navíc já jako logopedka jsem celkem ukecaná:slight_smile:
@pajinka29 Plavky bohužel nic, nejsou tam, asi je někdo zbalil, byly moje, Bára chodí plavat v těch plenkových plavkách. Ještě si to bez nich nelajsnu a nechci, aby čůrala do bazénu (myslím, že by si v zápalu dovádění ve vodě určitě neřekla)
26. led 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já jako učitelka na tom nejsem líp :grinning: tak si to můžeme aspoň ventilovat tady :slight_smile: Já chodila tady do dvou diskuzí (únorčáci a ještě jedna s holkama, co přišli o mimčo, ale už to nějak nešlape, nikdo tam moc nechodí), tak jsem ráda, že jsem tady na tebe narazila
26. led 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je bezva, že máš doma ekonoma, to určitě hodně pomůže při rozpočtu a tak. naštěstí Ondra je takový všeuměl (jak říká 9 řemesel, desátá bída :wink: )a je schopný si všechno naštudovat a tak, mě teda rozpočty, účty a tak úplně obchází, tím nejsem dotčená.
26. led 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jen se bojím,ž e nám to tady za chvíli zamčou a budem muset přes Ip
26. led 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já jsem nikdy účto nechápala, takže to,ž e je ekonom je rpo mě záchrana.Jinak bych celý život žila v podnájmu. Neuměla bych si to spočítat, natož nějak řešit, co a jak stavět:slight_smile:
26. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 protože kecáme o jiném, než o dětičkách? No, snad ne, asi už by to udělali,ne?
Já nevím, kde si tě mám přidat jako přítele- kde to v tvém fotoblogu je?
26. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak tak, hele nejsi náhodou mé druhé já? :grinning:
26. led 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 I když asi kdyby člověk musel nějak sám, tak by se to holt naučit musel, ale takhle je to pohodlnější, no ne? :wink:
26. led 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek