• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 no taky hezký.... no, máme na to hezký vzpomínky -už se nemůžu dočkat až budu z porodky doma! by mě zajímalo co ty ženský vede k tomu to znovu zažívat.... a s tím kojením super!!! taky jsem kojila dlouho -do letošního březnu a furt jsme se smáli copak by asi ta drzá sestra řikala teď když Štěpa na mlíku trval tak dlouho a odnaučil se to až díky mejm strašnejm nevolnostem! i teď si vzpomene -zrovna včera mi sundal tričko a přisál se! ale nic nevytáh, tak zase odešel a když se spolu koupeme -hrozně nás to baví :sweat_smile: (-děláme spolu bitvy s pěnou a pistolkou).. tak mi občas na prsa ukazuje a hrozně se tomu směje :grinning: ..
9. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ale prosím tě, vždyť už jsi fakt udělala maximu, já bych už taky nevěděla. Jako vlastní selhání bych asi považovala to, kdybych ho za to začla plácat a tím bych ho blokla úplně. K tomu u vás ale nedošlo, zkoušela jsi to všemi mírnými metodami, tak to v tobě nebude. Vždyť si zkus tady přečíst nějaké diskuze o tom, jak ve 3 letech nechtějí děti vůbec na nočník, to tě povzbudí nejsi v tom sama..... A léto ještě nekončí. Nech to třeba do konce června a pak zase zkus.
Bára dnes ještě nekakala a myslím, že se jí teda chtělo, prděla (pardon) jak nezjednaná, ale na nočník prostě kakat ne. Tak se vždycky pak bojím, aby jí z toho nebolelo břicho...ale asi se vykaká teď po spaní, dokud má plínku.
@pajinka29 Tak to jsme měly podobné....ale bůhví, co bude až to přijde podruhé,co?
9. čer 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Bára mi taky furt leze do výstřihu a říká: máma má velký prsa (zas moc velký je nemám), Bára má malinký prsa.. :grinning: A to teda ona si s nimi moc neužila. Od toho jak nejedla už jsem jen odsávala a to do jejího půl roku, pak už konec šmitec. Už bylo nad moje síly vstávat v noci dvakrát jen na odsávání, abych si mlíko udržela. tak je dodnes na nutilonu....myslím, že ji to nepoznamenalo. Zdravá byla (až na tuhle poslední nemoc) jak řípa (ťuk ťuk), jen asi 3x rýmu a většinou k růstu zubů, žádné alergie zatím tak ne (a to je manžel astmatik a alergický na všechno možný, ale já zase na nic).
9. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, na něco se kouknu až přijde manžel a budu na to mít víc času... stejně si myslím že jsem selhala... asi ne to nejsem taky dobrá abych ho to naučila... naše známá měla problém s první holčičkou.. jako ona začala na nočník chodit normálně i na velkou do dvou let to zvládala krásně, ale pak se nějak nemohla vykadit a jak chudák tlačila, tak si u toho lehce vytáhla střeva, tak museli do špitálu a ona od tý doby nechtěla kadit do nočníku.. už i po zápisu do školy kadila jen do pleny... ale to se dá pochopit -to musela být hrozná bolest... :fearful:
9. čer 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak máma včera byla za babičkou a prý to bylo hrozný, vidět ji mezi těmi ostatními staroušky, jako taková konečná. Plakala mi do telefonu. babička byla taková rozlobená - zvláš´t jí asi dělá problémy to, že má spolubydlící. na to nebyla zvyklá. Ale zase si pochvalovala ten poslech hudby a že tam dobře vaří...
No, byla tam 3. den, tak člověk nemůže čekat zázraky.
Zítra tam jedeme s mámou na tu zahradní slavnost, tak hlavně abych tam s mámou nebrečela taky. V tomhle bohužel moc velká psychická podpora nejsem....ale máma říkala, že Bára bude dobrá podpora, ta nebude řvát lítostí, ale jenom vzteky, tak to bude OK :wink:
9. čer 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx blbost, neselhala jsi, já to musím vědět, jsem úča :grinning: a už toho nech :wink: Ono se to lehce radí maminám, kterým děti do týdne alepoň čůraly - 3 dny vytíraly a pak to přišlo samo, ale ty vaše peripetie by asi odrovnali každého. Klid, dejte si pauzu a o prázdninách to dáte.
To kakání je často problém - třeba po zácpě to ty děti vystraší a nechtějí, protože je to bolelo kakat. Dcera mé sestry se naučila na nočním těsně před 3. rokem než šla do školky. Čůrání zvládla celkem hned, ale to kakání jí taky trvalo, vždycky to radši držela. Jednou už nekakala asi 4 dny, bylo vidět, jak má nafouknuté bříško....pak u našich na chalupě jsem najednou přišla do koupelny a tam v úplné tichosti sedělá máma i táta a Anežka zalezlá za židlí v koutě konečně po 4 dnech kakala (už nevím, jestli do plínky nebo do kaťat), ale jaká byla radost, že se aspoň vykakala. No a pak to během dalšího měsíc zvládla i s kakáním a do MŠ už šla bez plínek.
9. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ty jo, to je dobrý! my budem trénovat alespoň ještě deset let.... ptala jsem se mámy jak nás to s bráchou naučila a ona řekla že neví, že nás to neučila, že nás to naučili během týdne v jeslích... ale my teda chodili do týdeních jestlí i školky... byli jsme tam vždycky i třeba dva celý dny -podle toho jak naši pracovali... a viděli jsme to u jiných! třeba se naše druhý zlatíčko naučí na nočník taky dřív když to uvidí u brášky, ale kdo ví jestli to uvidí... jinak si dovedu živě představit nadšení z toho že se malá vykadila! sama brečim když má Štěpánek bolení
Jsi učitelka?? to je hezký! já chtěla být taky úča, ale asi na to nemám... furt jsem sama v sobě přesvědčená že nic neumim a nic nezvládnu -jsem připravená na to že pak půjdu dělat uklízečku.. ale zas budu jedna z mála uklízeček s maturitou! no, ještě zkusím jít dělat na místní poštu.... je tam pani, je sama a je poměrně starší.... ale nikdo s ní nevydrží dělat! všechny holky vzaly roha -prý je děsná, ale nám v celku podlejzá, protože potřebuje mojí tchýni která dělá na obecňáku, tak třeba se snesem... a když ne, tak halt zatnu zuby, protože to je blízko a prac. doba by mi vyhovovala abych si odvedla děti do školky i školy v klidu...
9. čer 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Jo, jsem učitelka, mám 1. stupeň se specializací na FJ, ale víš co? Peďák je nejhorší ústav, kam jsem mohla jít, fakt zkostnatělá instituce, která sice učí novým metodám (v těch lepších případech), jak učit děti, ale samotní vyučující na peďáku teda příkladem moc nejdou. A VŠ jsem absolvovala s tím, že jsem tam akorát zakrněla, po maturitě jsem toho věděla daleko víc. navíc ten 1. stupeň je hrozně obecný, nic se člověk nenaučí pořádně - trochu matiky, trohu češtiny, troch tamtoho a onoho, takže vyjdeš s diplomem a poznáš, že vlastně vůbec nic nevíš.
Já zastávám názor, že buď to učení má člověk v krvi a je skvělý učitel sám od sebe a když ne, tak mu nebude stačit ani kdyby přečetl 6x Komenskýho a chodil na 4 peďáky.
jediný, co mi na škole prospělo byla semestrální stáž v Bordeaux (jazykově mě to dost zvedlo, což jsem ale po ukončení VŠ zase poslala do háje, protože jak člověk nemluví, nemá s tím kontakt, tak konec zvonec) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Třeba nějaká didaktika matematiky vůbec neprobíhala, jak by člověk potřeboval. Chtěla bych, aby to vzali pěkně ročník po ročníku, co se kde učí, nějaké nápady, metody, jak to naučit. my jsme se celých 5 let párali asi na čtyřech tématech - typy trojúhelníků, zlomky, čtvercová síť, krokovací metoda, plány staveb z kostek.....jako dobrý, ale teda na učení v 1-5. třídě ti to fakt nestačí.
Takže po vyštudování ti nezbývá nic jiného než samostudium přímo v akci :angry:
A kdejaká uklízečka či pošťačka může toho vědět daleko víc. příkladem je můj táta. Má jen základní vzdělání, pak se vyučil zámečníkem (te´d maká rukama v jedné firmě), ale jeho znalosti z dějepisu, zeměpisu a obecný přehled by byl hoden min VŠ titulu, prostě se o to zajímá, čte a pamatuje si to. Já mnohdy nevím fakt zákl. věci a dost se za to stydím. jako obecný přehled fakt nic moc...ale tak hlavně, že znám modely zlomků, že jo. To mi je fakt k ničemu :confused:
takže asi tak je to s mým skvělým vzdělání. Po VŠ jsem řekla, že už nikdy nic studovat nechci, rozhodně nejsem věčný student. A moje mamka mě varovala: nechoď na peďák, nechoď na peďák (sama vydržela učit 5let a pak utekla, já myslím, že dopadnu stejně), jenže to byla jediná VŠ, na kterou jsem nemusela dělat přijímačky z matiky, biologie, chemie, fyziky a jiných lahůdek....a zase nemám moc vysoký sebevědomí, abych zkusila třeba žurnalistiku nebo FF a tak, takže to bylo vlastně jediné východisko, co dál....
Jdu spáááát, teď už na tom nic nezměním. :unamused:

Jinak já byla odpoledne s Bárou zase u dr., protože se vzbudila s šílenou kopřivkou po celém těle. Já hovado jsem do ní totiž nacpala rajskou (tedy kyselý protlak), když dobírá ATB. Tak dostala čípek do zadku, aby neopuchla v obličeji a nechtěla se třeba dusit.....Hlavně že jsem VŠ vzdělaná, fakt, tady ohrožuju svoje děťátko takovou hovadinou. bych si nafackovala...... :angry: :frowning2: :cry:
Ale už jí to slezlo, tak si už dám teď pozor.
9. čer 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras čoveče, to by mě ale vůbec nenapdalo že na atb se nemůže rajská... já bych to Štěpíkovi taky dala kdyby na to měl chuť... ostatně když má bolení, tak mu dám všechno co se mu odrazí v očičkách... proč by sis nafackovala! když se to teda nesmí, tak by na to měl ten Dr upozornit -ne každej má titul ze zdrávky aby to věděl.. Je dobře že jí to slezlo! :wink:
9. čer 2011 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, asi jsem trapná, ale když já mám hroznou radost!!!
Jsem přinesla Štěpánkovi oběd a on když viděl talířek jak se blíží ke stolku, tak řek já pudu jíst!!!!!! věta!!!! krásná věta!!! sice ve vyslovení pudu to "d" znělo jako t, ale byla to nádhera!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a nemůžu čekat že hned začne mluvit normálně, že....
10. čer 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras teda šári, ty jsi jsi měla nějakou depku. Jinak se s tvými názory plně ztotožnuju. Mám dvě specky-brno a Olomouc a obě stály za prd. Co jsem se naučila z logo, tak jedině praxí, učili nás samou nesmyslnou teorii a co se týče pedagogiky a didaktiky, o tom nevím, ač mám na to aprobaci vůůůbec nic. Je to tak, jak píšeš. Bud to máš v krvi, jsi nápadity, nebo ne a jsi pak učitel na prd. Bojím se, že já jsem to druhé, takže pokud nebudu mít někde místo na logopedii, jako dosud, tak se jako učitel jistě neuplatním, nevzali by mě..ty musíš být dobrá, když jsi zvládla nadané děti a ted na pohovru jsi zase vyhrála. Fakt smekám
@bettyx tééda, gratulace. Tak on z toho skoro mlčení rovnou do vět!!!To je super!!!
10. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Páne jo, z něho bude pěknej brepta :slight_smile: Super, ono to pak jde fakt najednou strašně rychle.
@pajinka29 nadaný jsem v podstatě nezvládla, už o Vánocích jsem byla úplně psychicky na dně a pak už to šlo celkem do háje....takže taky nic moc. Toho konkurzu, bůh ví, kolik lidí se zúčastnilo. jako jsem taky ráda, ale já mám takovou blbou povahu, že teď, když si mě jako vybrali, tak mám pocit, že jim musím být zavázaná a hlavně abych je nezklamala atd...jsem fakt na hlavu :sweat_smile: Musím se hodit do klidu, abych to zase nepřepískla a nedopadla jako u nadaných.
Čekám na mámu a až se Bára vzbudí, tak jedeme za babičkou.
Vytiskla jsem fotky celé rodiny, tak to chci ještě nalepit do sešitu a popsat, kdo je kdo, aby se babička mohla připomínat-... :pensive:
10. čer 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nojo, ale to neznamená,ž e jsi na to málo nadaná...spíš jsi perfekcionsitka a jedeš zbytečně nadoraz..i mín by bylo třeba totálně dobré..ty se sama tím přespříliš zodpovědným přístupem ničíš
10. čer 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to je fakt, že někdy ničím sama sebe...musím se mírnit.
10. čer 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jak si užíváte víkend???
povím vám že ten můj malej pán včera řek "dobou" když se šlo v pohádce spát :grinning: ... no a jinak si vytvořil nový rekord v nespavosti! on totiž moc nechce spát, tak u nás není vyjímečné, že vstáváme kolem oběda, protože ikdyž Štěpíno celý den nespí, tak večer unavený není!! potřebovala bych trochu jeho energie.... ale včera byl hrozně unavený už v osm večer!! tak si řikám že to je divný že když ho dá spát, tak určitě se vzbudí, ale nedalo se svítit -bylo to asi akutní... usnul tedy v osm a v deset se vyklubal a to neuhodnete kdy se mu chtělo spát!!! podařilo se mi ho uspat až po sedmí hodině ráno!!!!!!!! rekord.. já neviděla ani na jedno oko jak jsem byla unavená a navíc nás pes odmít pustit do postele!! takže jsem nám skládála provizorní postel na zemi.. na byli jsme jak skauti.. ne že bych toho psa neuměla odehnat, ale už je starej neruda a skoro mě pokousal -potvora.. on sice skoro nemá povětšinou zuby, ale i tak se člověk lekne...
12. čer 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jejdamane, ty máš teda nespavce, to by mě zabilo. A co jste jako celou noc dělali? To ses ho celou dobu pokoušela uspat nebo jsi pak rezignovala a vydali jste se na noční výlet - myslím, že zrovna ze so na ne byla muzejní noc nebo noc kostelů :grinning:
A ta vaše zvířena, to je teda taky historie sama pro sebe. Pták vrahounek, starý nerudný kousající psík, který vás nechce pustit do postele.... :confused: :sweat_smile: :wink:
13. čer 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@bettyx hodila jsem pár nových fotek z víkendu.
Byly jsme v pátek s mámou za babičkou, byla tam super zahradní slavnost pro klienty, jídla, úplné delikatesy mraky, pečovatelky tam chodily v kostýmech ze 30. let, secvičili divadlo, hrála tam muzika. Tak to bylo bezvadný, vše takové optimistické....
pak jsme přejely k našim na chalupu, v sobotu jsme byli na koncertě dětských sborů a Hradiš´tanu v Novém Bydžově. Bára celkem hezky vydržela první půlku asi 1,5h s těmi dětskými sbory, tleskala a líbilo se jí to. Na druhou půlku, kde už hrál jen Hradišťan už jsem jí vzít nemohla, už by to nedala a už bylo také dost pozdě. I když teda já bych si ten Hradišťan ráda poslechla, moc se mi líbí.
V neděli jsme byly v Kolíně v bazénu, tak to bylo taky fajn.
Chtěla být jen ve velkém bazénu, do dětského šla na chvilinku se sklouznout, ale pak tam začal stříkat nějaký kluk a hned chtěla zase do velkého...aby se mi těsně před MŠ nezačala bát dětí :confounded: , už jsem si všimla, že už není mezi ty děti tolik spontánní, jako bývala, je taková ostražitá a celkem si mě hlídá....tak snad se to nebude nějak vyostřovat, aby na konci srpna na mě jenom nevisela. :fearful:
Jinak jsme po 2,5 dnech, kdy se nemohla vykakat (má to tak vždycky po průjmu má zase chvíli opačný problém, ale nijak z toho špatná nebyla, prostě jen 2,5 dne nekakala), kakala do nočníku, huráááá, zase jedna vlaštovka :slight_smile:
13. čer 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, byla, ale myslim, že by mě všichni přítomní pomluvili že tahám chudáka batole na muzejní noc a nenechám ho spát -krkavčí matka!... no, takže jsme byli doma, já uklízela, Štěpánek se koukal na pohádku a hrál si s autíčky a párkrát jsem ho zkusila uložit a nechat jestli neusne a ono nic!! ale tohle není vyjímka.. až na letošní zimu vždycky usínal až ve čtyři a to jsem mohla být ráda....
Jinak zvířátka už jiná nemáme... psa dostal manžel v deseti letech -teď chudák stál nad hrobem -měl hrozný zánět v tlamě a byl na opera a rentgenovym čištění zubů a trhání -no a co se probral z narkózy, tak máme pocit e mu přeskočilo -on byl jinak takhle zlej jenom na cizí lidi, ale teď je i na nás doma -kromě Štěpína! toho jako zbožňuje.. po něm se ožene málokdy a nikdy se nepokouší ho u toho pokousat...
teď metu do obchůdku ve vsi, tak ten druhý vzkaz si přečtu za chvilku :slight_smile:...
13. čer 2011 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak jste měli hezký výlet!! to je dobře a je dobrý že vydržela! mě by Štěpíno asi nevydržel -tohle určitě ne! ale v kině mi vydržel a ani nechtěl odejít během titulků! musela jsem počkat až to úplně vypli a pak jsme šli :sweat_smile: ... Jinak Baruška je roztomilá holčička! moc jí to sluší -celkově jsou fotky hodně povedený! moc se mi líbí tenhle styl fotek .. jestli se nám narodí holčička, tak jí budu taky tak fotit :grinning: -kluky jsou zas fešíci třeba při hraní fotbalu, nebo tak něco..
Ty jo a bezén! taky bych dala, ale dokud Štěpíkovi neseženu botky na koupání, tak z toho nic nebude! my jezdíme do aquaparku na Kladno a minule mi Štěpíno odběh do sprch a šla s ním švagrová a když jsem tam přišla já tak si řikám jak je nechutný že tam je všude rozpatlaná krev! no, švagrová zmizela do sauny, já se s malým osprchovala šli jsme na bazén! tam jsme se sešli s taťkou a u lehátka vidim taky krev! tak si řikám že si tam asi někdo parádně namlel, ale pak jsme si všimli že ta krev je jenom u malýho! tak začala prohlídka a on měl pryč kůži na bříšku palečku!!!!! no, tak jsme si řekli o náplast a zkusili to, ale ono to nepřestávalo týct, tak jsme se po půl hodině zbalili a šli! a mezitim dorazila švagrová a lezlo z ní jak z chlupatý deky že jí kluk ve strchách uklouz a zasek se o kryt na žlábku! a když se prej ani neozval, tak to neřešila...
Bohužel zatím jsem nenašla Štěpíka velikost těch botiček, tak ve středu snad jedeme do tý zoo, tak se koukneme..
13. čer 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx já mám pro Báru do bazénu (na ten přechod do vody a okolo bazénu) takové ty jakoby crocsy. Kupovala jsem je asi před 14 dny v intersportu. 25 měly nejmenší, což je Bářino číslo, ve slevě za 145,-. Jinak loni jsem jí kupovala originál crocsy (na jiné jsem nenarazila), asi 22 a ty stály myslím přes 300,-
Tahle zranění jsou nepříjemná, chudáček, div, že neplakal, švagrová tedy opravdu hezky ohlídala, co? :unamused: Ono je to dobrý i kvůli plísním a tak.
Tady v Praze chodíme na Barrandov, kdybyste měli někdy cestu kolem. Ale Kolínský bazén teda ještě nenašel konkurenci, tam se mi to zdá i všechno takové čisté. Ještě v Benešově je krásný nový se super pro děti.
13. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, ona švagrová je docela dobrá, ale líbí se mi když nás furt o něčem poučuje co se malýho týče, cpe se nám do výchovy, děti sama nemá a když se malýmu něco stane v naší nepřítomnosti, tak s ní.. ale to by bylo na strašně, strašně dlouho...
Jo, crocsy máme, ale on je nechce na nožkách mít... ještě to zkusíme na tom kupáku, ale moc to nevidím... vždycky když mu je nazuju, tak je hned za dveřmi sundá -on halt nejradši chodí bos, tak se dívám po takových těch botičkách opravdu do vody..

mimochodem... před hodinou se malý vzbudil po malým šlofíku, tak jsem zvědavá jak dlouho budem nocovat tentokrát... říkala jsem to i pediatrovi a on mi řek ať mu dávám kapky na spaní, ale to radši budu nocovat, než ho futrovat timhle...
14. čer 2011 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. nějak nestíhám chodit jak je hezky. dnes jsme využili zatažené oblohy a zvládli doktorku a očkování proti žloutence. Sára si za odměnu řekla o hranolky s kečupem tak jsme dali McDonald a bylo to fajn:slight_smile:
14. čer 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka o té žloutence taky docela uvažuji. A hranolky nám Bára taky ráda ujídá.
Já dnes jela učit poslední FJ s Bárou. Musela jsem jí vzít do kočáru, aby mi cestou tam spala, myslela jsem, jak rychle zabere, protože vždycky nechce v poledne do postýlky, ale hajat v kočárku. No a ona sice ležela ale za hodinu udrncávání neusnula. Tak byla hrooozně unavená teď večer, ani se nechtěla mýt, což jinak s radostí provozuje.
Snad zítra polední spaní bude v pohodě a nebude zas kočár vyžadovat. Ale sama pak po mě opakovala, že v tom kočárku už to nějak nejde hajat.
jsem docela ráda, že už mám poslední FJ za sebou, už mě to po těch 2 letech nějak přestávalo bavit. Teď budu mít možná kroužek až od pololetí už v mé nové škole.
14. čer 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já chtěla dát malou očkovat před vstupem do školky, ale Dr. nám poradila, že když jedeme k moři tak je lepší už teď. já když vidím jak si Sára strčí ruce do pusy tak je to hrozný... všude tahám Dettol a dezinfikuje ruce z autobusu, z nákupních košíků....jé FJ mi nikdy nešla. na gymplu mi učitelka nadávala, že mám anglický přízvuk - mě prostě nikdy nešlo to jejich R :grinning:
14. čer 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka no vidíš, Bára má ruce v puse furt a taky v nose, už vůbec nevím, co s ní. Teď se mi to teda zdá krapet lepší, ale teda taky hrůza. Tak možná to taky prokonzultuji s dr, musím tam ještě pro potvrzení do MŠ a Bára jde do MŠ v září, tak aspoň se to třeba stihne.
To R není nejdůležitější, bez toho se obejdeš :wink:
14. čer 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vyzkoušejte domácí pribiňáček, fakt bomba a je to rozhodně levnější a můžete ho ochutit, čím chcete a je ho hodně:

1 šlehačka
1 tvaroh (já kupuju odtučněný, aby to zas nebyla taková bomba) - 250g ve vaničce
2 lžíce moučkového cukru

+ jakoukoliv dochuť: kakao/ vanilkový cukr (chutná pak jako Lipánek), včera jsem ho dělala s jahodami, manžel dělal i s meruňkami, cokoliv - banán....

všechno sešlehat šlehačem do konzistence, jakou požadujete.

jak jsem dělala s jahodami, tak jsem dala porci do 3 malých kelímků od zmrzliny míša a dala zamrazit. Tak si myslím, že z toho bude fajn míšová zmrzlina. Zítra se na ni vrhneme. :slight_smile:
14. čer 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to je dobrý tip. Vyzkoušíme, jinak štěpka taky pořád všechno olizuje. Nikdy to nedělal a přijde mi, že ted to dělá naschvál:frowning2: Taky se mi v noci probudil a měl horečku, tak čekám, co z toho bude. Má zarudlý krk, v okolí měly některé děti spálovou anginu, tak doufám, že to nechytil:frowning2:
15. čer 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka Ahoj, vmísím se do diskuse: nám dr. řekla, že očkování proti žloutence je až od 3 let?! Jinak zdravím Šárku a Pavlu :slight_smile: Co se týče olizování a strkání věcí do pusy, mám pocit, že Venda se vrátil o rok a půl zpět :slight_smile:
15. čer 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ahojky, a tu šlehačku ušleháš nebo ji tam jen naliješ?
15. čer 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 teď jsem schválně koukla na příbalový leták od té vakcíny a vakcína je určena pro děti od jednoho roku
15. čer 2011 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek