• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 všechno se to sešlehá až finálně dohromady - všechny přísady najednou
15. čer 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! tak jsem se vrátila ze zoo.. nakonec jsme jeli se Štěpíkem sami, naplánovali jsme to tak aby předpověď nebyla na pařák a dnes mělo být pod mrakem.. a jak bylo?? holky! hrůza, děs! valník s hnojem proti mně voní! jsem spocená i na místech o kterých nevím že je mám... a výsledek??? Štěpíkovi se líbil akorát slon -na nic jinýho se ani nechtěl pořádně podívat.. když jsme dorazili k přístavišti pod zoo, tak malej usnul! tak jsme tam půl hodinky spinkali na trávě na dece (snažím se myslet na všechno) a pak jsme prospinkali celou plavbu -to je něco kolem 50min. -fakt jsem se nemohla dočkat až budeme doma... pak jsem volala Honzikovi aby vzal doma kolečko a přijel nám naproti k autobusu že se jen sesunu, přitáhnu k sobě Pinečka a odveze nás...
15. čer 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Co malej? Nějaká nemoc?
Nám dnes psali příbuzní, že jejich vnučka má boreliozu, asi už za sebou, neměla klíště, ale prý stačí komár, muška, cokoliv. Všimli si, že nedovírá pravé oko a má paralizovaný lícní sval...tak snad se z toho chudinka vyhrabe. týdny v nemocnici a pak snad už doma, ale asi je to na dlouho léčba. :pensive:
15. čer 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jojo, to znám, rodiče do puntíku připravují super výlet se vším všudy a dítě pak jedním prstem vše změní. :sweat_smile: ale ve vozíku vypadal docela v pohodě a aspoň, že zabrali ti sloni.

My včera měli šílenou noc, jakoby se vrátily takové ty naše hysterické noční pláče, o kterých jsme se tu s holkama bavili na začátku.
Včera Bára vůbec přes den nespala, neusnula mi v kočáře, tak byla asi přetažená. začlo to večer, když jsme šly koupat, tak ječela, že nechce.. (to už jsem psala,že?), pak řvala, když jsem jí dala dobrou noc a pak to začlo někdy po 22 hodině. Lítala jsem za ní každých 15min. někdy jsem jí nechala a třeba se i uklidnila, ale s o to větší vervou začala znovu třeba za 5 minut. Upadala jsem do takových mikrospánků, při kterých se mi dokonce zdálo, jak s ní někde ležím a furt ji spící někam přesunuji....vyvrcholilo to kolem půl2 ráno, kdy už mi došly nervy a pochopení, šíleně nevyspalá a Bára mi začala ječet, komandovat mě, co mám jako udělat, když jsem ji přikryla, tak odkopala a znova...no děs, tak jsem už nevydržela, řekla jsem ať si tu řve jak chce, dost razantně jsem zavřela dveře (za což se teď dost stydím :pensive: ). Samozřejmě jsem tím vůbec nic nevyřešila, ba naopak, dostala se do tak šílenýho varu, že to snad museli slyšet i sousedi v domě. Takže stejně to skončilo na tom, že jsem si ji vzala na gauč a utěšovala a chovala....no prostě absolutní selhání...v podstatě dosáhla svého, kdyby mi neruply nervy a vzala si ji chápajíc a utěšujíc hned na gauč, tak by si nic nemusela takhle vyřvávat, trvalo by to kratší dobu a já bych se nemusela cítit blbě :angry: Ale já v noci faaakt nejsem k použití a hrozně mě všechno vytáčí. nakonec ještě ze spánku asi hodinu vzlykala. Za to pak ráno se probudila kolem půl7 na mlíko, pak že zase ke mě na gauč a tam usnula a spala skoro do 8,45. Což se mi dost nehodilo. Jely jsme odpoledne za babičkou a chtěla jsem, aby spala před tím normálně v postýlce, což se samozřejmě nepovedlo, nakonec usnula v autě, ale po půl hodině jsem ji vzbudila, aby nespala dlouho a byla večer unavená.
Odpoledne dobrý, i u babičky, pak jsme ještě šly do průhonického parku.
No a večer se zatím situace opakuje, po pohádce a puse na dobrou noc řev...tak doufám, že nepojede stejný scénář jako včera. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Pokud by se to mělo opakovat víc nocí, tak jí snad ze zoufalství zase vrazím na pár dní tu Sedalii...přeci jen se to tehdy trochu zlepšilo to naše spaní.
Po takové noci jsem úplně nepoužitelná, furt na Báru jen hučím, jakmile začne trochu nějak vzdorovat, hned na ní křičím...moc se sebou teda poslední dny nejsem spokojená, nic mě moc nebaví s ní dělat, no hrůza, připadám si jako dost hrozná matka...přitom Bára je fakt vcelku docela hodná, ale mě te´d nějak stačí i málo.
Už aby se vrátil ondra ze školy v přírodě...
:frowning2:
@bettyx smekám před tebou, jak s nespícím dítětem, těhotná zvládáš, jsi borec :slight_smile:
15. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Víš on Pineček ať je jakej chce -je strašně hodnej povahově... sice dělá bordel, nechce spát, občas dělá scény a hraje si na hluchýho, ale ráno mně nechává vyspat.. kolikkrát se vzbudim a on si potichoučku hraje -takže tu není nic k obdivu a přes den si hodně hraje sám, takže mám čas vymýšlet si bláhově výlety a cesty a zadívat se do toho..
Jinak hrozná máma nejsi ani omylem... tohle se stává snad každý mámě -však ty děti nás taky v ničem nešetří! ale mají výhodu že to zapomenou.. jeden den u nás! a zjistíš že jsi neuvěřitelný kliďas... ale já řvu už prostě tak protože se mi něco nelíbí... ze spaní jsme plakali asi 2krát, tak jsem ho vzala a chlácholila, ale nedělal mi scény! kdyby je dělal, tak dopadnu stejně to mi věř -protože scény fakt nenávidim a hodně to v něm pěstuje švagrová, protože mu dovoluje zakázaný, udělá mu co já mu odmítnu, ... . No, když nad tím tak přemýšlím, tak jsem strašná! no za mámu bych se nechtěla.. zlatá ta moje -ta na mě házela bobek a byl klid..
16. čer 2011 v 00:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx dnes spala celou noc do půl 7, takže úúúžasný, ani se mi nechtělo věřit, když jsem se probudila a zjistila, že už je ráno a spala jsem celou noc :dizzy_face:
Právě že Bára si te´d moc sama nehraje, dřív to tak bylo, ale mám pocit, že od té nemoci, jak se jí člověk co nejvíce věnoval, tak už si sama vůbec nehraje.
A co mě nejvíc točí, jak kvůli všemu kňourá. Od rána furt, řekne jednou něco a jakmile ihned pozitivně nezareaguji, tak už natahuje a kňučí...to už fakt jsem alergická a pak mám blbou náladu, což se asi moc dobře na Báře nepodepisuje a je rozmrzelá taky, ale já mám pocit poslední dobou, že už prostě furt děsně pozitivní být nemůžu :unamused: už nějak nemám síly.
Asi už potřebuji fakt změnu, jít do práce, ty 2,5 roku doma na mateřský už je tak akorát...mám z toho blbej pocit, jako bych se Báry chtěla trochu zbavit, ale tak nějak to teď cítím, že už potřebuji dělat jiné věci než furt hrát s plyšáky ahoj, ahoj, pinkat si s balonky...nejlepší je to venku.
Dokonce si říkám, jestli kdyby to šlo trochu finančně, jestli třeba to druhé mimčo jednou pak třeba po půl roce nenechám doma s Ondrou, on vypadá, že by se s nimi vyblbnul a všichni byly v pohodě, neřešil by kraviny jako já.... no mám teď nějaký splín. :unamused:
No co, až se Ondra zítra vrátí, tak bude zase veseleji :wink:
16. čer 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Šári, přesně tak, je to určitě tím, že jsi na malou uplně sama. Vím moc dobře, jak mi je, když třeba některý týden MArtin chodí z práce pozdě domů. to jsem uplně vyštavená. A jakmile se už aspon trochu můžeme vystřídat, tak je to hned o něčem jiném. No, my měli noc děsnou, štěpík byl vzhůru co půl hodiny-ale to tou nemocí. CHudáček měl 38.7C, pořád se potil..ale asi to zabralo, dnes je o 100procent lepší. zrovna kouká na krtka, jinak jsme si hráli , četli..docela se mi daří ho držet v pelechu. Taky se bojím toho, že potom si nebude zase skoro vůbec hrát sám. Děti jsou potvůrky, rychle si zvykají. Jinak noci jsou u nás relativně ok-když teda není nemocný. Večer usíná u pohádky, většnou kolem devíti spí a když je dobře, tak za náma přijde tak kolem půl šesté a ještě se mnou spí do cca sedmi hodin. Potom vstanem, snídaně atd. Jinak já jsem v noci taky nepoužitelná. A vůbec mi tak nějak rychle tečou nervy...ale ted po tom všem jsem víc trpělivá,a si si víc vážím, že ho mám:slight_smile:
16. čer 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jinak jsi fakt dobrá, že to tak nějak všechno a ještě tehotná zvládáš. Ale to jeho noční nespaní mi přijde trochu zvláštní. Jakoby měl přehozený režim...a jak to zvládá manžel? Když jde druhý den do práce?
16. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jemu je to jedno.. takže to nijak neřešim.. malej po něm leze a s ním to nehne, tak dokud není žádný náznak že by se mohl vzbudit, tak to neřešim.. i si svítíme, pouštíme pohádky -je to fakt jedno, ale možná to dělá i to, že on pracuje od 6ráno každý den, takže toho má akorát
Nevím jak s tím režimem.. už jsem ho mučila tím, že nešel spinkat odpoledne a večer byl totálně mimo že usínal i ve stoje a trápila jsem ho alespoň do devíti, ale stejně za hodinu vylez a bylo vystaráno do rána... nebo jsem vstávala v 6 a budila ho aby vylez a odpoledne po obědě hned do postele, ale on protě nespal! usnul třeba až v pět! a teď je to tak, že ho nechávám být, odpoledne nespí a večer jsem ráda když v 11h. usne.. čaj na spaní na něj nefunguje, kapky na spaní mu dávat nechci, tak s ním raději čumákuju -ale tchýně řiká, že švagrová byla úplně stejná.. že nikdy nespala.. prý furt koukala z postýlky už jako mimino -to Štěpík alespoň trochu spinkal... oan řikala že byla do dvou hodiny vyspalá a pak chtěla pozornost... halt je to v rodině.. nějak to přežijeme
16. čer 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx hele a tu sedalii jste nezkoušeli? My to tehdy, když už to opravdu bylo každou noc takhle hrozné, jsme ji na 10 dní dali a aspoň trochu se to srovnalo...ale na někoho to nezabírá.
16. čer 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx takže on nespí pořádně ani přes den? a když byl malý mimi, tak to v noci spinkal? nebo to tak dělával už dříve, že prostě v noci se vzbudil a byl klidně dlouho vzhůru a pak to doháněl přes den? A vkolik ti vstává ráno?
16. čer 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@bettyx
promiňte, že neoslovuji ostatní, ale vždy kliknu jen na ty, co jsou na aktuální stránce...
Odpoledne jsem byla s Bárou ve školce, hned na začátku nás tam chytla strašná průtrž, takže se všechno stěhovalo dovnitř, tam bylo rozloučení s předškoláky - bylo tam šíleně narváno, Bára na mě pořádně neviděla, tak pak dostala histerák, tak jsem jí musela vyvést, ale líbilo se jí to...
na zahradě už se pak pohybovala absolutně samostatně, dokonce mi přišlo, že v tom prostředí chtěla všechno dělat víc sama než normálně. Až jsem měla strach, kam mi odejde než něco odložím do batohu apod...rezolutně odmítala se mnou někam jít, abych ji měla na očích.
bylo tam bezva občerstvení - melouny, třešně, jahody, domácí koláče, rajčata...pití, takže Bára jedla meloun, až jsem ji musela krotit.
tak vypadala, že se jí tam líbí, viděly jsme její paní učitelku, třídu....v červenci ji tam párkrát zavezu, aby si připomněla prostředí a pak na konci srpna tradáááá.
Potkala jsem se tam s ředitelkou školy, tak mi říkala, že doufá, že mě neopustil elán, že už všechny další adepty odmítla a že jich bylo opravdu hooooodně. Ale já jsem na ni zapůsobila, že vypadám, že jsem šikovná, tak jsem teda docela pyšná :slight_smile: ...ale zároveň je to pro mě takové zavazující a to si úplně nesmím připustit, protože bych se jinak zbláznila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. čer 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras
@pajinka29
Holky, on jako miminko byl k neprobuzení.. furt jenom spinkal, ani na kojení se nechtěl budit a stejný to bylo i pak doma když už jsem měla mlíka na rozdávání a prostě celý den prospinkal, pak začal pokukovat a od doby co jí příkrmy -to jsou ty 4měsíce tak začal být vzhůru dýl a dýl... no a v necelým roce vydržel jako blázen! nechápu to.. první Vánoce s námi čumákoval skoro do půlnoci a silvestra s námi neoslavil asi o 10minut.. ale tím to nezačalo -to už bylo.. ale alespoň spinkal přes den... teď po Vánocích už ho odpoledne nedávám spát, protože už to bylo moc... a ráno vstává -no ráno... tak v osm, v devět a jde si hrát.. a vydrží do 11 večer! žádný problém.. už jsem zkoušela vstávat ráno v sedm a budit ho -on vyleze! žádný problém! ale odpoledne nechce spát, takže výsledek je takový že mi usne po pátý odpo. a jsme tam kde jsme byli...
Co je to ta sedalie??? to neznám.. mě pediatr řek že jediný co s ním můžu dál dělat je, abych mu dávala kapky na spaní, ale to se mi moc nechce...
16. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras hej tak to je báječný! že je jí tam líbí.. to je fakt bezvadný -já totiž školku nenáviděla! chodila jsem s bráchou do týdenní a furt jsme tam spali a vůbec jsme tam byli víc jak doma -a jako kdyby moje tělo to fakt nechtělo, já furt marodila!!! furt jsem byla nemocná a nechodila tam.. a jakmile jednou mám řekli že to nemá cenu abych tam byla zapsaná že jsem furt doma a držim místo jiným, tak jsem nezamarodila!!! vůbec! Takže obrovská gratulace :grinning: ..

Mimochodem stal se zázrak! malej už půlhodiny spí, takže dobrou noc!! jdu taky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. čer 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a Vy druhé dítko neplánujete, že jsi si našla novou práci?
@bettyx fakt jsi školku nenáviděla? ta naše o školce mluví každý den, chodí tam sousedi a tak by chtěla s nima být už od rána.
17. čer 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka teď ne, bydlíme v maličkatém bytečku a chceme rekonstruovat, sem bychom se už nevešli. A s čerstvým mimčem nebo těhotná přestavovat barák nechci. I kvůli hypotéce potřebujeme druhý příjem, abychom vše poplatili - oba jsme učitelé a z jednoho platu bychom to neutáhli.
Mě bylo v dubnu 28, manžel má 31, tak nás netlačí ani věk, kdyby mi bylo 35, tak bych to asi řešila jinak, ale takhle si prostě počkáme. Navíc, já se opravdu už na trochu změny těším,no...jsem hrozná,co? :pensive: Ale na jednu stranu si myslím, že Báře školka prospěje, že tam snad bude spokojená, já se v práci odreaguji a ta odpoledne si pak spolu užijeme víc, protože já budu "odpočatá" a nažhavená si s Bárou hrát, dělat blbosti... :slight_smile:
17. čer 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jsem moc ráda, že se Báře ve školce líbilo, vidíš, jsem ti to říkala, že to bude šikovná holčina. Simtě, myslíš, že budeš odpočatá a budeš se jí po odpolednách věnovat? Jak tě znám, tak budeš dělat mohutně přípravy:slight_smile: anebo konečně tě to,ž e máš doma dítko své trošku odtáhne od té pracovní zodpovědnosti a nebudeš to přehánět a budou všichni spokojení:slight_smile: jsi fakt dobrá, když ti to ještě ta ředitelka tak říkala, tak to musí být pravda...
17. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka a tobě na zápise Sárinku do školky vzali? Tady u nás je to blbý, poslali nás v podstatě všechny ročníky 2009 domů:frowning2:
17. čer 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 právě si myslím, že mě Bára od těch příprav trochu usměrní. To bych si vyčítala, kdybych kvůli přípravám na ní neměla čas. Proto bude v MŠ spát, abych já pak po vyučování měla 2 hoď čas si něco připravit a zbytek budu dělat doma večer. Snad se to nějak zvládne :confused:
17. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ale to víš, že jo. Nejsem sice učitelka, ale tak nějak si myslím, že učit druháky je celkem fajn a orpoti nadaným to bude brnkačka. Myslím,že to bude ideální pro všechny, Bára bude spokojená, v kolektivu, ty taky, protože se nebude vše točit jen kolem dětí, ale budeš pracovat, ještě k tomu budou penízky a učitelské povolání je pro maminy s malými dětmi ideální-prázdniny, krátká prac, doba...myslím, že budete opravdu všichni nadšení. A co stavba? Jak pokračujete? Už to máte teda stavebně povoleno?
17. čer 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 máme žádost opět na úřadě, nevím, jestli se Ondrovi na školu v přírodě ozvali nebo ne....uvidíme, Ondra ještě ví, že tam chybí na jedné stránce nějaké razítko, ale snad to tolik nebudou řešit....
Teď doufám, že už Ondra pořádně telefonicky vynadal těm, co nám mají předávat to auto, protože jejich přístup je fakt zoufalý. Člověk by chápal technické potíže s dodejem auta..., ale to, že nám slíbí, že se další den někdo ozve a 14 dní nic, tak to mi přijde jako vrchol, je to trapný, půl roku po té a auto furt nic :angry: všichni se nás na to ptají, asi už jim pohrozíme konkurenční televizí, že by je to mohlo zajímat, jak jednají s výherci, to by pro ně byla ostuda jak vrata :confused:
17. čer 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to jsem se taky chtěla zeptat, jestli ho už máte..tak to je síla..a přitom ty penízky by se vám na stavění hodily..předpokládám, že máte v plánu ho prodat
17. čer 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to jo, to chápu. mě teď v červnu už bylo 32...
@pajinka29 Sáru vzali, ale t je tím že teď bydlíme na vesnici. stavěli jsme a z města utekli měsíc před narozením malé. přímo v JIhlavě bysme taky neměli šanci. ale i tady to bylo o chlup. narození v březnu se už nevešli. a nevzali nikoho kdo má mateřskou na 4 roky
17. čer 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka taky se právě budem příští rok stěhovat na vesnici, tak nějak doufám, že ho vezmou od září. Jinak nevím:frowning2:
17. čer 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beponka no jo, je to fakt.. nechtěla jsem tam vůbec být... naši oba dělali na dráze -táta byl strojvedoucí a máma byla na ministerstvu dopravy.. táta byl furt mimo a máma spíš chtěla mít doma klid, takže jsme tam zůstávali dokud nás nevyzvedl táta -klidně dva, tři dny a já chtěla být s mámou nebo tátou doma... navíc jsem nikdy nechtěla jíst -až do 14let jsem byla kost a kůže! a tam mě furt nutili sníst všechno! a večer když jsem byla teskná a brečela že chci mámu, tak mě ty učitelky zavírali na tzv. samotku.. to bylo nejhorší! vidím to jako kdyby to bylo dnes.. malá místnost s postelí se zábranami -jako klec to vypadalo -zábrana byla i shora! a jinak tam nebylo nic.. jen bíle vymalováno a tahle postel a tam mě za trest zavírali že budim ostatní děti, takže jsem pak po příchodu do školky záhadně onemocněla -okamžitě mi vyskočila teplota! tak pak když to bylo pravidlo mámě řekli že jen blokuju místo, tak si pro mě pak přijela babička a byla jsem u ní a dědy v Děčíně... to bylo mnohem lepší
17. čer 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, určitě prodat a už mě to fakt štve, tak jestli jim už Ondra nevynadal, tak sestavím nějaký pěkně ostrý email a pošlu ho tam jeho jménem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ty peníze by se hodily, abychom je mohli během prázdnin využít na počáteční práce a půjčku přes stavebko bychom si vzali až v září, až už budou 2 příjmy....ale takhle teda nevim nevim
Už před měsícem tvrdili, že je auto v Plzni a jako náhradu za čekání nám dali tu metalízu, co byla ve vysílání - normální doplatek asi 11tisíc...no, kdyby teď dali kombi verzi za to čekání, tak bychom i uvažovali, že si ho necháme...ale jestli už je fakt vyrobené, tak z kombíka asi nic nebude :wink:
17. čer 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx to je úděsný, co bylo v minulosti možné, takhle týrat děti :frowning2: ...hrůza, to se ti nedivím.
Moje segra celkově taky blbě snášela MŠ, taky byla furt nemocná, tam je jen strašili, že je na WC obr nebo co, tak se bála chodit na záchod....ale to, co jsi zažívala ty, brrr...
Doufám, že takovéhle věci řešit nebudu muset :astonished:
17. čer 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a Bára teď poprvé spí bez plíny, odmítla si jí vzít, ale taky se před spaním bohužel nevyčůrala a igelit nemám pod prostěradlo (musím pořídit), tak jsem zvědavá, co bude. Ale po noci se zase probudila se suchou plínku.
A úspěch, už asi po 3 Bára kakala do nočníku :dizzy_face:
17. čer 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to je síla s tím autem. to snad ani není možné. Já myslím, že se už nepočura. Stěpka někdy v noci taky sám vstane a přijde za nama s nočníkem, že chce čurat:slight_smile:
17. čer 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx to snad ani není možné, že se něco takového mohlo dít...
17. čer 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek