• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@bettyx jinak ten pavouk, to je hnus!!Taky z nich mám fobii, umřela bych..si říkám, kdepak to bydlíte, že tam máte takové škaredé pavouky a myšky se vloudí..taky jsem si říkala,že jsem zvědavá, jestli nám do baráku, až ho budem mít, nepolezou myši, protože máme všude veliká okna až k zemi..
29. srp 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no je to hnusák! bydlím na vesnici u letiště :slight_smile: .. a jedno ti teda poradím a fakt to funguje!!
loni nám myš vlezla do auta a rozkousala nějaký kabely v autě a sedačky a předtim zase jedna sežrala přívodní hadici na vodu u myčky.. no, zkusili jsme koupit plašiče myší... ono to každých 15vteřin vyloudí zvuk že si nejdřív budete řikat co to bylo, ale pak je to dobrý!!! stačí to dát ke dveřím a ono je to vyžene! fakt loni v zimě jsme je koupili a druhý den jsme měli od garáže myší stopy ve směru k sousedům :wink:.. a nemá to vadit psům, kočkám a ptákům.. takže pokud nechováte křečky, tak je to bezpečný.. a tuhle jsem našla plašič nejen na myši, ale i lezoucí hmyz a pavouky... http://pasti.cz/elektronicke-plasice-weitech-23/plasic-mysi-hmyzu-a-pavouku-bateriovy-wk-98.html .. takže tohle fakt doporučuju! ten na pavouky kupuju na příští rok!
29. srp 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
Tak docela dobrý:
ráno úplně v pohodě, dokonce se skoro celá sama převlíkla, pak mi tak letmo zamávala, tak jsem řekla, jestli mi dá aspoň pusu... :grinning:
myslela jsem, že pro ní půjdu po obědě, ale nejdřív jsme si šly s kastrůlky pro oběd my učitelky, tak jsem se jí neukázala a vyzvídala. Takže OK, jen se teda počůrala, ale jednou si na záchod došla úplně sama. A prý se jí ptali, jestli bude spinkatve školce a řekla, že jo. Tak ať přijdu ve 14h, tak jsem tam přijechala po 14. hodině a koukám, že Bára spí, prý usnula až ve třičtvrtě na dvě, ale byla hodná, hrála si se spinkací kočičkou apod., všechny děti už vstávaly, takže jsme se dohodly, že jí vzbudí v půl 3 a já přijdu po třičtvrtě, aby se ještě nasvačila a tak. pak už jsem si ji teda opravdu vyzvedla. jak jí budili, tak prý trochu plakala (což dělá i doma, po tom spaní je mrzutá a kór, když jí vzbudíme) a když jsem přišla, tak taky spustila, ale nic hroznýho-gumoví medvídci to spravili (úplatky, úplatky :sweat_smile: ). Zatím Bára nějak razantně neprotestuje proti zítřejší MŠ, i když moc na rovinu se jí neptám (otáza typu: Půjdeš zase zítra do školky?, se mi zdá netaktická) Takže jí říkám, jestli zítra vezme s sebou méďu na koukandu, že tam přijde holčička vendulka (naší družinářky dcera)....uvidíme, tak pohodové jako dnes to nečekám, ale snad to nebude nějak šílený.
pak jsme ještě měli docela náročný program - jeli jsme do Dubin pro babičku, vezli ji domů, pak ještě nakoupit, po odjezdu z nákupu mi chcíplo to půjčené auto na semaforech a nemělo se k reakci, tak jsem vyštrachala trojúhelník, postavila ho, šla zpět do auta a ejhle- auto se zaleklo a nastartovalo, tak jsme nakonec v 18,45 dojely domů.
Zítra to odpoledne musíme trochu zklidnit (i když mohly bychom jít se ségrou, mámou a dětmi na Šmouly do kina) jenže je to od 15,40 a to nevím, jestli zvládneme.
tak pááá, zítra máme pedagogickou radu, zatím je to bezva, kolegyně jsou spíš o něco starší, kromě jedné holky, která bude tak nějak nastejno, ale jsou fajn, já nejsem konfliktní, tak nějak, když je to v mezích, tak vyjdu se všemi.
zase podám zprávu.
29. srp 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Paráda!!Barunka je šikovná..včera jsem nad tím pořád přemýšlela, jak by to bylo, kdybych tam dala štěpulku, pořád jsem si ho prohlížela a snažila se si to nějak představit. Myslím,ž e by to proběhlo asi tak nějak stejně, ale počáteční spokojenost nebo nadšení by podle mě z něho tak v průběhu týdne vyprchalo a chtěl by být doma..ale vy jste o ty dva měsíce starší, takže kdo ví:slight_smile: Spíš se děsím toho oblékání, toho, že si sám neřekne, nebo řekne, ale ne ve školce, na to čurání atd..máš to moc dobré v tom, že si ji sama můžeš pozjištovat, stavit se víckrát..to normálně nejde, tak to má Baruška ulehčené. Jste šikulky!!!

A tobě držím moc palečky, at se ti tam líbí a najdeš nějaké spřízněné duše, v kolektivu je to vždycky super, když jsou tam fajn lidi. Budu se těšit na zprávu
30. srp 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak dnes úplně v pohodě, i když jsem se bála, jestli tam ráno bude chtít, ale bezva. Dnes tam byly její kmenové paní učitelky, na které se moc těšila, taky tam byla Vendulka od naší družinářky, se kterou jsme pak šly ještě k nám do školy a holky tam na chodbě řádily s obručemi. Prý krásně rychle usnula a sama se pak probudila (jenom se teda počůrala při spaní, takže budou dávat plínku). Vůbec neplakala, když jsem přišla, byla ve skvělé náladě celý zbytek dne. Fakt pohodička. Jsem strašně ráda, snad to takhle bude i dál a uvidíme po víkendu. :dizzy_face:
30. srp 2011 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras bude, prostě Barča je hvězda...Obě jste hvězdy. Prostě dobrá maminka, která svou dcerku na školku výborně připravila.
30. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 oooo, díky, ty umíš zvednout sebevědomí :slight_smile:
30. srp 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ahojík? jak se daří? CO mimi, nedere se už na svět? Jak se těšíte? A jména máte vybraná? A co ten váš rarášek, chápe to nějak?
8. zář 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahoj, děkuju za optání.. ještě se nedere.. má čas, ale řikám si že za 14dní už mi to vadit absolutně nebude, protože už to nezvládám.. tohle druhé mimčo mi dává neskutečný kapky.. nejdřív jsem do května zvracela a teď zase hladovym, protože se nám drobeček opřel do žaludku, takže stačí sousto a chce se mi zvracet, jakmile se ohnu, nebo si lehnu -taktéž.. to se Štěpíkem neznám.. navíc kope zároveň na močák i na žaludek a je to značně bolestivý.. tak zatím cvičím jak to jde, posiluju v rámci možností a spim téměř v sedu... a co to je spát v kuse taky nevím.. jména máme od začátku -Bára/Šimon... a malej z toho rozum určitě nemá.. sice mi líhá na břicho a dělá mu malá a i pusinku upustí, ale určitě tomu nerozumí...
A jak se máte vy??? náhodou se nechystáte pořídit Štěpánkovi sourozence? :wink:
8. zář 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jména máte moooc hezká. To je mi líto, že si tohle těhu tak vyžíráš. Asi to bude holčička, ne, když je to jiné těhoteství, než se štěpíkem.
U nás nového tak nějak nic. žijeme ted hodně stavbou, je v plném proudu. jinak se štěpkou začíná být sranda, jak brebentí někdy ty svoje rozumy:slight_smile:
Druhé mimi plánujeme, ale ted je na pořadu dne stavba:slight_smile:
9. zář 2011 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Ahojek, no jméno pro holčičku máš opravdu super :wink: Šimonek je taky pěkné, však už to máš za pár a bude líp, hrozně moc to letí, co?
Včera jsem také lovila velikého pavouka, několikrát jsem ho spláchla do odpadu, ael několikrát se zase vrátil, prevít jeden, ale pak jsem ho zašpuntovala a už snad odpochodoval jinam :grinning:
@pajinka29
Tak my jsme v jednom kole, jsem dost unavená, ale čekám, že vše si časem sedne, teď ale na mě z té únavy sedl nějaký bacil do krku a hrozně mě bolí šíje (asi z toho každodenního řízení).
Ale jinak dobrý, Bára se ve školce drží. Sice sem tam pustí slzu - pravidelně ve čtvrtek a v pátek (asi už je ten týden na ní dlouhý). Teď ve čtvrtek prý plakala celé dopoledne, průběžně, ale pak před spinkáním dobrý a odpoledne už super. Dnes ráno jsem jí předávala s řevem, už v autě poplakávala, ale prý do 10ti minut úplná pohoda, nechá si vše vysvětlit a prý se učitelce zdá, že si to tam konečně začíná užívat.
trochu byl problém, když začali chodit na procházky (nejen na zahradu), asi si myslela, že jí někam odvádí, ale dnes už byla bezvadná, prý se radovala, sbírala kytičky a kaštánky, takže super. Prý na to, jak je malá, tak by měla nárok dělat daleko větší vyrvál, ale že jsou tam starší děti, které pláčou daleko víc. A už nám také sama od sebe začíná povídat, co dělali. Dnes jsem se dozvěděla, že četli pohádku o vodníkovi Kebuli :slight_smile: a že jí Kryštůfek půjčil hračky a že si šla přidat knedlíčky.... :slight_smile:
Když ji předávám s pláčem, tak mě to pak dost trápí, celé dopoledne si říkám, jak to zvládá, ale zase na to nemám čas tolik myslet, protože v pátek mám ještě ke všemu dozor, takže nestíhám vůbec nic a tím dnem prolítnu ani nevím jak.
Bára má teď teda zadní rýmu a kašel, ale naštěstí to učitelky tolik neřeší, dokud není teplota nebo netečou žluté a zelené nudle. To jsem ráda, protože by bylo pitomý, kdyby kvůli každé minirýmě musel Ondra zůstávat na OČR.
Tak zatím páááá, zase se nějak ozvu až vyšetřím čas.
Pavli, závidím stavbu v plném proudu, my asi vezmeme hypo u KB, snad už se to taky rozběhne. O víkendu se bude dodělávat dílna - podlaha, nahodit a nastěhuje se tam vše, co je potřeba, aby se dalo začít i vevnitř.
9. zář 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajinka29 stavba! se máte.. budete mít všechno jak se vám líbí a jak chcete.. ale částečně s vámi cítím, protože zrovna renovujeme kuchyň a je to teda síla! a podle toho jak to vypadá tak to hned tak nebude -je tu děsný práce... elektrika je úplně na nic! se seká všude všechno nově a stejný to bude s odpadem a vodovodem... doufám, že bude hotovo než se nám mrně ozve... už mám za sebou další poslíčky, tak snad se to stihne.. někdo řiká že jak jsou poslíčky, tak se to má čekat, ale se Štěpíkem jsem to fakt nezaznamenala -poslíčky jo, ale že by to k něčemu směrovalo fakt ne... a holčička by se mi líbila do párečku, ale beru všechno! už se na to těšim :sweat_smile:
No a miminko si pak dáte jako kolaudaci, co? to bude fajn.. žádný starosti (se stavbou) a bude jistota že ho přivedete do čistýho, hotovýho prostředí..
moc vám to přeju! :slight_smile: ..

@akras děkuji.. a fakt letí.. zrovna jsme si řikali jak je to divný že jsem to pomalu ještě nezaznamenala a už to máme fakt za pár... 19. jdu naposledy na obvod a už se půjde na monitory -ale fakt nevim jak to zvládnem se Štěpánkem.. copak hlídání -to mám.. ale kapku na sebe trpíme.. řekněme takovou větší kapku... dnes jsme byli vybrat obklad do kuchyně a co myslíš? babička se nám nabídla ať honecháme doma že ho pohlídá a byli jsme pryč skoro 5hodin a malý pán 3hodiny proplakal.. to bude něco! už aby to bylo za námi.. na jednu stranu si řikám že čim dřív tim líp ale na tu druhou si řikám že když tam to mimčo bude dýl, tak si nás nebudou nijak světit na šestinedělí...
No, bude to blázinec
Pavouky srdečně nesnášim a ty obludy co jsem tu za noc našla -fuj! já se k tomu nepřiblížim.. to je vrchol odporu... radši myši, nebo hady, ale pavouky fakt ne... ani to neluxuju! se bojim že se netrefim, nebo že z toho pak vyleze -ikdyž je naprosto jasný že ho ubijou drobky... no a odpad? to je splachuju jedině vařící vodou -jinak fakt vylejzaj mrchy... jak to můžou v tom faktoru strachu -jestli znáš- jíst.. to fakt nevim :zipper_mouth:
9. zář 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@akras
@pajinka29
Ahoj holky, nějak mě chyt takovej jako zápal že Štěpíno furt nemluví.. fakt se mu nechce... bojim se abych s nim někam nemusela... tady naše sousedka mě deptá že bych se nad sebou měla zamyslet když kluk nemluví, ale když já na něj mluvim furt! když chce koukat na pohádku v pc, tak mu ji pustim a koukám na to s nim a kecám mu do toho co se tam děje a neděje.. mu jako popisuju ten děj... ale sám nemluví :pensive: .. ach jo..
na místní hříště chodit nehodlám -sedí tam děsný slepice a jejich děti jsou tak hnusný! jako chováním a těm slípkám je to úplně fuk... tak špunta beru třeba do človíčkova na Zličíně mezi děti.. doma na něj mluvíme 4.. a jeho slovní prostě je máma a brek... pak třeba bu-bu-bu a místo baf řekne bas... pote je výzva k odchodu, pak předvádí něco co se nedělá a řiká né, to né... pak jásá voláním jó! když se vyčůrá, nebo vykaká tak si tlestká a někdy řekne je to a večer řiká babičce spojení pápá bába a jak řikal dobou když šel spát tak už přestal :unamused: ... neexistuje nějaký způsob, nebo metoda jak bych ho mohla naučit řikat za sebou písmenka správně? ta sousedka mě silně krká -on neni žádnej trouba...
On ještě než mu byl rok řikal táta, mýmu tátovi řikal dede a těch slovíček bylo víc, ale táta už rok nevyslovil, táta můj umřel aod tý doby jsme dede neslyšeli... pak se naučil řikat vysoko když chtěl něco ze skříně a na to už taky kašle..
Je jen tvrdohlavej, nebo se mám nechat vypsat k logopedovi?
celej den nezavře pusu, ale neni mu rozumět a já už bych mu tak chtěla rozumět.. ani nevíte jak mě dohání k šílenství to jak věčně veje... máma-hmmmmmmm-hůůůůůůůů -to je hrozný... já nevim co chce a on je naštvanej že ho nechápu
14. zář 2011 v 01:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx já jsem logoped:slight_smile: Je pravda, že toho štěpánek moc neříká, ale na druhou stranu, viděla jsem mnohem horší případy. Většinou logoped říká, že do tří let je čas. A ptá se, jak je to v rodině? Kdy jsi začla jako mimi mluvit ty? Kdy manžel? tyto mluvní předpoklady se velice dědí, takže pokud jste mluvili i vy později, tak je příčina nasnadě.
Na sousedku peč. Děláš to moc dobře. Vše komentuj, jeho slovní obraty opakuj a rozšiřuj. Tedy pokud řekne baba pápá, tak řekni, ano babička papa, babička jde pryč. Když čekně třeba jedno slovo, tak ho dopln třeba slovesem. A pořád ho chval.POkud je dítě v běžném komunikativním prostředí a není tam nějaká závada, tak se pro něho v podstatě nedá nic víc dělat, musí samo vyspět. KLuci jsou obecně pomalejší. Hlavně ho nenutit k opakování po vás!!!!!! Neupozornovat na to, že nemluví!!!!! Jen chválit, podporovat každý pokus o mluvení. Celemu okolí zakázat nucení k papouškování, většinou to vede potom k mluvnímu negativismu a děti se zaseknou uplně.
jen ohledně těch příčin-jednou z nejzávažnějších příčin opožděného vyvoje řeči je porucha sluchu..slyší štěpík dobře? ALe ve většině případů je to opravdu pouhé opoždění díky dědičnosti, nebo prostě vrozenemu talentu na řeč. Ale to se řešívá až tak kolem tří let. Do té doby děti stejně s logopedem cíleně nepracují.
15. zář 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a jak vy? Co Barunka? Už si to ve školce sedlo? Je to ale stejně šikulka. A co ty a práce? Jaké máš děti? doufám, že zase nemakáš do úmoru? takže hypo ještě pořád není? NO, tak snad se to už pohne. My máme zastřešno a začínají se dělat vnitřky. Hurá. ALe taky to je síla, MArtin pořád musí hlídat, aby nám pořád nenacenovali práce navíc, aby penízky neletěly oknem. Firmy to pořád zkouší, darebáci
15. zář 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahááá, no slyší dobře... ale je flegmatik, takže to víme spíš omylem že slyší.. někdy se na zavolání otočí, někdy ne, někdy když někam jdeme a on běží napřed a voláme aby stál, tak někdy se zataví, někdy zrychlí... a prostě dělá si to co se mu zrovna líbí a hodí se mu -tchýně řiká, že manžel byl ale úplně totéž -že i měla pocit že je hluchej podle toho jak se choval.. jinak teda kdy jsem mluvila já nemám tušení -to neví ani máma a táty se teda už nezeptám... u bráchy totéž -nikdo nám to nepoví... manžela nevim přesně, ale do tří let to stihnul a švagrová ta měla slova už v roce... no, ale třeba bratr tchýně mluvil pozdě a jeho dcera začala mluvit až po čtvrtym roce... takže takhle by to v rodině i bylo...
No a jinak včera jsem mu nechtěla nafouknout balonek dokud mi jako neřekne co chce, tak zněj nakonec vypadlo fůůůů... víš on řikal i těžší slova, ale přestal s tim.. tak nevim jestli bych pro jistotu neměla skočit k doktorovi aby mu pořádně prohlíd uši, ale myslim si že špatně neslyší -když je mrzutý a zapnu mu pohádku u který se hodně směje, tak hned reaguje ikdyž je potichu...
15. zář 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ono ve třech letech by se měla dělat preventivka u pediatra a její součástí je i zkouška sluchu. To s tím zastavením, to je jasné, že někdy neposlechne nebo tak. Ale spíše si všímat, jestli třeba slyší, že letí letadlo, nebo jestli se otočí za autem, které jede ještě v dálce..prostě takové ty bezděčné zvuky, jestli se otočí směrem k nim, aniž by jste jej upozornovali, hele, tam je letadlo! Nebo jestli slyší, jak manžel přichází domů atd..ale jinak si taky nemyslím, že to bude sluchem. Spíš bud zlenivěl, když pžestal říkat slova, co uměl anebo mu prostě vypadly ze slovníku. To se stává. Jasné,. že nebude používat slovo děda, když už ho nemá...jak říkám, netlačit na něj, pořád mluvit, stimulovat ho a nenutit ho papouškovat. Ono to z ničeho nic udělá skoky.
15. zář 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, věřim ti... víš mě se lidi ptají jestli mu třeba čtu -že to prý pomáhá, ale já mu nečtu a to má svůj důvod.. jemu je to fuk.. nebo jsem si to alespoň myslela že je mu to fuk, ale prý to děti vnímají ikdyž si toho nevšímají, takže si mám klidně lehnout, vypnout všechno co má zvuk, číst a nechat ho ať si dělá svoje, tak to schválně prubnu -ale jestli mě vůbec nechá.. když jsme měli snahu mu číst, tak nám to zavřel a odešel i s knihou, ale pak jí sám listuje, dělá že čte a intonuje u toho stejně jako my když už se nám podaří přečíst nějakou tu větu... a teda pokud by sluch záležel na tomhle, tak slyší dobře, protože na auta reaguje, když je slyšet letadlo, tak hned kouká jestli ho uvidí -bydlíme u letiště, takže jsou vidět vždycky když neni odkloněná dráha... ukazuje na něj a i párkrát z něj vypadlo etado.. ale on prostě ty slova řekne jednou, dvakrát a pak se na to vybodne aby to opakoval.... třeba si řiká co by se předváděl :angry:
15. zář 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fajn! se čtenim to asi opravdu nepůjde!!!! ráno jsem vytasila knihu zvědavýho kraba a malej pán přiskočil a jenom se kniha otevřela, začal honem otáčet stránky, to se mi nelíbilo, nenechala jsem ho to dělat dál a snažila se číst i přes jeho jekot že nemůže listovat a jeho praní se s tim a nakonec to dopadlo tak že se vzteky švihnul o zeď (byli jsme v posteli, naštěstí je tam mantinel postele, ale ten o moc měkčí neni) a nakonec jsem od něj dostala vzteklou bombu mezi oči...
Takže to asi opravdu nebude to ono.. ještě to prubnu před spanim o obědě..

Asi má i období vzdoru! nikdy nebyl zlej.. jednou mi dal facku -zvteky -už nevim kvůli čemu, ale tu dostal zpátky (ale jenom malinkatou, ani nezčervenal, ale lekl se!!! účel to splnilo) a od tý doby to neudělal... teď jsem mu to nevrátila -jenom slovně.. tak uvidíme... jdeme si uvařit brambory! máme ze včera vepřovej plátek na houbách :slight_smile:
16. zář 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx a co kdyby jsi mu ty pohádky říkala bez knížky, z hlavy? Stěpánek měl dříve tendence taky jen obracet listy a přeskakovat-a navíc, upřímně, ono čtení pohádky slovo od slova tak malé dítě nemusí ještě vydržet, tak jsme prostě před spaním vyprávěli. Já si sama zopakovala ty pohádky jako je Karkulka, Smolíček, KOblížek, Budulínek a pak jsem mu je svými slovy, jednoduše říkala, dkyž usínal, já ležela u něho a on poslouchal. Nebyl rozptylovaný listováním, obrázky a jen poslouchal. Postupně se ke mně začal přidávat
16. zář 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pajinka29 Ahoj, tak se u nás také přeci jen projevily trochu problémy s MŠ.
V neděli v noci strašně plakala, až hysterák, kašlala a dávila, průběžně celou noc. Ale jinak vypadala OK, tak jsem jí začala oblékat ráno do školky, ale nezdála se mi, tak jsem z toho byla špatná, že ji v takovém stavu budu nechávat ve školce, furt poplakávala..., no nakonec se těsně před odchodem pozvracela, takže aspoň bylo jasno, Ondra si vzal OČR a zůstal s ní dny doma. pak jsem trochu panikařila, protože ze středy na čtvrtek začala v noco zase takhle v noci hysterčit, dávit, ale celkem rychle to přešlo...no, ale stejně myslím, že to bylo trochu psychické. Ve čtvrtek jsem jí tam nechávala pačící, ale pak celý den OK a dnes ráno neplakala, ale byla zaražená a celý den v pohodě. jen vždycky šíleně spustí, když pro ni přijdu. Myslím, že prostě po celém tom dni musí popustit ventil, celý den se drží, je statečná, tak si to pak ventiluje. Taky razantně odmítá půjčovat svoje hračky, dělit se s někým o cokoliv...no, holt přišla do kolektivu a musí se tam prodrat, tak snad se to zase uklidní, protože na hřišti jen řve, že nic nepůjčí, šíleně s všechno chrání, pak ječí, že nepustí nikoho na houpačku.....och och, co týdny udělaly s mojí miloučkou holčičkou. Ale chápu to, je toho na ní také moc, určitě se to v ní mele a musí se s tou situací nějak srovnat, tak vysvětlujeme, snažím se klidně a doufám, že to časem přejde.
Někdy to taky na mě přijde a musím si večer trochu poplakat, přeci jen je to těžké ji vidět jak třeba pláče, když ráno odcházím, být furt děsně pozitivní, abych to na ní nepřenášela, tu nervozitu a přitom mě každý večer bolí žaludek, jak to bude ráno probíhat....tak si někdy večer také popustím ventil a ulevím si.
Jinak v práci dobrý, teď je bezva, že každé pondělí mám jen první hodinu a pak jezdíme s dětmi do Benešova na plavecký výcvik, tak to je pohodička. Tím i odpadají všechny tělocviky až do konce listopadu. Kolegyně bezva, dobře si rozumíme, líbí se mi tam, i když po 4. hodině HV nebo pracáku už skoro nemám hlas....
Bára si umí hezky sama hrát, navléká vášnivě korálky, dokáže i navlékat řadu - jeden válečkový korálek, jeden korálek kulatý a střídat...., sama si oblékne volnější kalhoty, svlékne tričko, sama si sundá kaťata, vyleze na záchod, sleze, utře se (ne kakání)....ale plínku na spaní má furt a kaká většinou do ní. nechci ji teď drezůrovat ještě s odnaučováním plín, až si to všechno v MŠ sedne, tak jí je už seberu. Taky ani nevím, jak bych to ráno v tom honu dělala, kdybych měla ještě čistit pokakanou postel. Vstávám v půl6, Bára v 6h, pustím jí krtečka, přitom vypije mlíko, na nočník, tam jí oblíkám, po 3 dílu krtečka vyčistit zuby a jedem, vyrážíme před třičtvrtě na 7. Snídat moc nechce, někdy si dá něco v autě.
Jen jsem trochu nepomyslela na to, jestli bude zase zima se závějema, tak teda budeme muset vstávat ve 4h, aby Ondra odházel sníh z auta :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...to mi nějak nedocvaklo, snad tak krutá zima nebude. I tak budeme muset vyrážet dřív, abych třeba to auto jen odmrazila a nedejbože závěje na silnici....to ještě bude oříšek. Snad si na to vstávání brzo zvyknu, protože zatím teda dost krize, po příjezdu domů mi padaj oči a přežívám jen na kafi do večera, večer si dám ještě jedno, abych dodělala přípravy, ale jsem schopná usnout i ve 20h.
@bettyx děti se často rozmluví právě až ve školce, je prostě asi tvrdohlavý a takhle mu to vyhovuje. Naše MŠ učitelka tam má syna, kterému také nikdo nerozumí, mluví málo a jsou mu 4roky. Do 3 let ho nech, pak bych možná někam zašla jen pro klid. Báře už vyšetření sluchu dělali na 2leté prohlídce cinkali a ťukali různými pžedměty jí za zády a sledovali, jestli bude reagovat....No, však pavla je logopedka, tak tu máš fundovanou konzultaci :slight_smile:

Tak holky zase pa a hezký víkend
16. zář 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, zkusim všechno co mi radíte.. jsem nakloněná všemu.. teda téměř.. třeba to nakonec zmákne stejně hezky jako nočníček :slight_smile: .. na to jsem doslova pyšná... už chodíme bez plínky i na hřiště a do místního obchodu -fakt už ji máme jen na noc a když jedeme mimo -tak v autobuse se moc dobře nevyčůrá, takže to jsou dva případy kdy ji má :sunglasses: ... jinak je 100% bez ní

Moc vám holky děkuju za rady.. jsou k nezaplacení! přijdu si jako totální ucho, ale tak radši se zeptám.. nemyslim si že bych byla na tom nějak špatně.. mýmu klukovi fakt nic nechybí, ale jen ty plíny jsme potřebovali vyrušit a teď to mluvení.. a díky vám jsme zmákli plíny, tak díky vašim typům zvládneme i řeč!!!

@pajinka29
@akras
Tak hezký víkend! :grinning:
16. zář 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Ahojík, tak jak je? Už se to blíží mílovými kroky, že? všechno v pořádku?
@akras A co vy? Jaké jsou u vás novinky? CO práce, stavba, školka s Barunkou? Asi je toho ted moc a spousta nových věcí..My pořád žijem domečkem, už to vypadá mnohem nadějněji-pod střechou, s přípojkama, vylitá podlaha s kanalizací, částečně hotové vytápění, okna...ale jsou stavebníci ve skluzu.
Jinak štěpka má ted nějaké období puberty či co. chvilku se směje, do toho brečí, chce se přitulit, za chvíli mi řekne mami pryč a odstrčí mně...no, veselé je to s ním, Navíc ubližuje dětem na hřišti, schválně je plácá, čeká na jejich reakce a nechce si to nechat vysvětlit, že se to nesmí
7. říj 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahoj, děkuju za optání! příští týden máme termín, dnes se doktor zhrozil že mám hrozně maličký břicho a na pohmat měkký, tak udělají příští týden možná UZ jestli to miminko neni moc malinký, ale to bych neřekla, páč Štěpánek byl taky schovanej :sweat_smile: .. no a jinak v září se nám to začalo doma konit -strejda si zlomil ruku, skončil v nemocnici a tam chytil na oddělení průjem, ale pozor! nevim co to bylo za vir, ale on umřel! takže poučení do života! k lékaři i s průjmem!! včera bylo poslední rozloučení a dnes konečně doděláváme kuchyň!!! ve středu tu byl poslední dělník!! a za všechno může elektrikář že to tak dlouho trvalo!! tkže pozor!!! až budete potřebovat některá elektrikáře, tak si neberte jistýho Macháčka z Kladna -je nespolehlivý, nedochvilný, neřekne že nepřijde když má přijít, nezavolá když řekne že zavolá, telefon povětšinou nebere, pak píše sms no a při práci furt mele pantem místo toho aby makal a ještě chce vozit domů.. síla...
No a malym jsme začali číst, nejdřív nechtěl, teď to vyžaduje a máme všichni dojem že se jeho žvatlání mění v napodobeniny slov! zase řiká teta, včera mi řek "nejez to!" a chtěl abych místo oběda šla číst, volá mámo, na čůrání si občas řekne fuj, když jako nerozumí něčemu -nejen teda řeči, ael i věcem, tak řekne co?, tak řeč se nám asi taky vybarvuje :p..

Jak je u vás??? :slight_smile:
7. říj 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx No paráda!!!!Takže čtení se chytlo! To je super, to ted ta řeč pojede rychle dopředu.Jen škoda, až bude mimi, asi nebude tolik času a otázka, jak na to vše štěpík zareaguje...
jj, firmy, to je kapitola sama pro sebe. U nás taky domek zpožděný, naštěstí aspon odvádí stavaří kvalitní práci, tak prostě jen jsou pomalí, no:frowning2: takže slíbeny termín určo nebude...ale snad to bude do vánoc.
10. říj 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nakonec jo.. snažím se být hodně trpělivá a zatím to jde... nejvíc se mi líbí když se na malýho kouknu a vidim jak se na mě kouká a usmívá se.. ale třeba si ještě nechá číst od tchýně, jinak od nikoho -ostatním knihy zavírá, zacpává si uši a odchází, nebo jim tu knihu vezme a odnese -a mimi budeme ke čtení brát taky -pokud nebude spinkat a v nejhoršim zacpu pusinku mlíkem :sunglasses: .. no a teď, bobek malej, kouká ráno na Mickeyho klubík -a asi to znáte! Mickey tam má ouška který mu nosí věci na ulehčení úkolů a když se ptá co zrovna se mu bude hodit za věc, tak Štěpík vždycky na tý obrazovce ukáže na tu správnou věc! :slight_smile: .. z toho jsem totálně mimo..

Jinak zpoždění prací mě fakt nepřekvapuje.. my už to dodělali, ale měli jsme zpoždění 14dní a šlo o místnost 2,5X5,2m.. tak jak by panu Macháčkovi asi trval dlouho barák! no fakt síla!!!!! Budu vám držet palce ať máte Vánoce v domku!! a jestli odvádí pořádnou práci, tak alespoň že tak -zpoždění za kavalitu se vyplatí! tenhle umělec nám tady ještě provrtal kabel ve zdi -elektrikář! se fakt vyplatil, takže se tu lítalo po baráku a zkoušelo se kde nejdou zástrčky a světla aby se to mohlo v jističi odpojit a on to mohl opravit!! trouba...
10. říj 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettyx Tak jak? Ještě nic? Doufám, že nám dáš vědět a pošleš foto mimi!
14. říj 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ahoj, ne, ještě nic.. za hodinu jedu do poradny -zase.... ale přírůstek jsme tu měli! myš se sem nastěhovala a teď musí mimčo ještě počkat, protože mu myš pokálela totálně celou postýlku a nenechala se vyhnat ani plašičem! a to je teda něco, protože ten se nám vždycky osvědčil!!! tak se včera večer nalíčily pasti a ve 4ráno se ozvalo cvaknutí.. tak snad byla jen jedna...
Jasný že dám vědět, ale vidím to ještě na jednu poradnu za týden..
14. říj 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ale koukám, že už přenášíš..nebo blbě vypočítali termín porodu? Nebo jsi i se štěpíkem byla na vyvolání?
14. říj 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@bettyx
Ahoj holky, omlouvám se za delší nepřítomnost, ale nějak každodenní kolotoč pohltí všechen můj čas a pak není chvíle si v klidu sednout k PC, aniž bych musela dělat přípravy...
Bára ve školce dobrý - teď měla sice několik dní, kdy v šatně, když jsme se převlékly, začala plakat, ale vždy předám učitelce, dám pusu, řeknu, že pro ní přijdu a odcházím (nic jiného ani dělat nemůžu, abych stihla práci) a prý je za chvilku v pohodě a celý den pak OK, má tam kamarádky (prý tam šíleně morduje nějakého chlapečka, který si jí na začátku děsně oblíbil, furt jí chodil pusinkovat a muchlovat, ale Bára z toho moc nadšená nebyla tak přestal, no, a jako typická ženská, když ho odkopla tak teď za ním zase leze ona, válí se po něm, až musí chlapeček volat o pomoc :grinning: ), vypráví, co dělali, chodí si až 3x přidávat jídlo :slight_smile: v pátek byla ještě akce od školy dýňobraní, kde se sešla celá obec, takže se tam viděla s dětmi z MŠ a je vidět, jak je ráda.
Já v práci taky celkem OK, někdy líp, někdy hůř, teď od středy přecházím nějakou chřipku, ale už je to lepší. Ve středu mě po práci Ondra s Bárou uložili do postele, Bára mi nosila všechny plyšáky, prášek, pití, pak mi četla, zpívala, tancovala a pak mě dokonce nechala spát :slight_smile:
Noci a večery máme teď trochu složité, Bára si navykla na to, že tam u ní zase ležím, než usne, což se teď snažíme odbourat - 1. den hučela a brečela asi hodinu, v pátek neusnula v MŠ, takže byla hotová a usnula hned, ale včera katastrofa - šílený histerák, až se poblila :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nevěděla jsem, jestli jí něco je (předtím jednou řekla, že ji bolí ucho, brada...)nebo jestli jen zkouší. No po hodině vytuhla, ale za hodinu byla znova vzhůru a že jí bolí bříško,držela si uši, už mi připadala úplně mimo, takže nakonec skončila u mě v posteli a ještě asi 4 hodiny se budila s řevem...no hrůza. Ráno úplně OK, tak nevím, jestli fakt jen nevydírala, potvůrka jedna...uvidíme, co dnes.
Jinak máme konečně zažádáno o hypotéku, ve středu byla v Dubinách odhadkyně a v po nebo út by se měli ozvat z banky, co dál.

Páji, máte krásné fotky z vinobraní, taky bych se k tomu takhle chtěla někdy dostat. Bezva, že pokračujete celkem zdárně ve výstavbě, za chvíli se stěhujete :slight_smile:
Bettyx, ty nás teda napínáš, dnes jsem si nostalgicky prohlížela fotky z porodního sálu a vzpomínala, jaké to bylo...tak snad to bude u tebe pohodička, jako to byla celkem u mě. Držím palce a určitě se ozvi....jinak se prckovi ani nedivím, že se mu ještě nechce ven, já bych do postýlky s myší taky nepospíchala :wink:
23. říj 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek