• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
Čau holky a dětičky,
tak se zase hlásím po delší době, nějak to v tom pracovním procesu nestíhám :unamused: Zvlášť teď před Vánoci už jsou děti ve škole úplně mimo, nejdou zklidnit, takže je to dost náročné, do toho přípravy na Vánoce, tkový nějaký marný úklid, který je hned druhý den zase pryč.... Zase mě to vybičovalo a ještě nikdy jsem neměla napečené cukroví tak brzy, jak to už můžeme dělat s Bárou spolu, tak celkem využívám každé volné chvíle a pečeme....no, první plech vždycky spálím, nějak to nejsem schopná koordinovat, tu společnou práci.
Na začátku prosince jsme kooooonečně :astonished: podepsali hypotéku, založili účet Báře, spořící účet a k tomu jsme dostali spoustu různých darů a mezi nimi i 2 VIP lístky na Spejbla a Hurvínka pro Komerčku. Tam to bylo s ohromným rautem, dílničkami pro děti a o přestávce, před a po představení byl na jevišti čert, Mikuláš a anděl a děti tam chodily zpívat a dostaly CD Hurvínka a nějaké maličkosti, tak tam Bára vystřihla holku modrookou, ale čerta se bála, tak jsem musela na podium s ní. takže tak u nás proběhl Mikuláš, pak měla 1 den průjem, takže vše ostatní, co měla připraveného od nás, tak teď jíme postupně sami s Ondrou, sem tam jí ještě něco dáme, ale už ne jako od Mikuláše. Od toho dostala jen adventní kalendář. Ona teď nezná míru a řve, že chce všechno sníst najednou...měli Mikuláše také ve školce, tam dostala nějaké dobroty a byla to děsná scéna, že jsem ji nenechala zdlábnout vše hned.
Ondra teď tráví všechny víkendy promrzlý v Dubinách, už zbývá jen vynést postele a je prázdný barák.
V sobotu jsme tradičně byli na Pražském hradě na vánočním vystoupení Chorea Bohemika, je to super vánoční koncert pro děti (chodili jsme tam i my se ségrou jako malé, tak teď pokračujeme s dětmi). Zpívají se tam koledy, ztvárňují tanečně a pěvecky a herecky různé tradice, hází mezi diváky preclíky, rýži, rozdávají dárečky... (každý návštěvník donese nějakou maličkost, dá se to do košů a z toho se pak podělí děti...), no je to vážně bezva....
@bettyx chce to asi vyladit ten režim, ale jinak to zvládáš bezva.
My ač s jedním dítkem, tak většinu nocí také nespíme v kuse....budíme na čůrando (i když včera jsme to teda nevychytali a počůrala se a pak dokonce ještě jednou k ránu znova :frowning2: ) a pak na různé jiné podněty tak někdy běhám třeba 3x....
to Vám teda ten lumpík pěkně vymaloval, asi bude umělcem :grinning:

Na vstávání jsem si už docela zvykla, i když te´d jsem fakt utahaná a potřebovala bych trochu spánku navíc. Dnes ráno jsem poprvé zaspala a to se mi fakt nestává. probudila jsem se o hodinu později než normálně - v půl 7 a to už normálně pomalu jdeme k autu, takže jsme vylítli během 15ti minut, Bára celá vykulená, že nemá ráno Krtka....a to jsem měla ještě dozor, děti úplně na odstřel, takže dnes fakt šílenství. Už chci ty Vánoce a chvíli prázdnin.
@pajinka29 Vám ten domeček taky hezky roste, koukám na FB.A co pořizujete od Ježíška?
Já na mimibazaru sehnala velkou kuličkodráhu, tak to myslím bude hit, pak máme rozšíření ikea vláčků, knížku Křemílka a Vochomůrku, ještě mám objednaný zpěvník s piánkem CD a notami podle barviček na klávesách - jsou to teda jen koledy, je to objednané v nabídce přes školu, ale furt to tam leží, nikdo si pro objednávkový list zatím nepřišel, tak doufám, že to ještě do Vánoc nějak dojde.
babičky kupují nádobíčko, xylofon, hopsací míč a dřevěné puzzle a tím asi končíme.
Ondrovi jsem na slevydnes koupila vaucher na pobyt pro dva v Budapešti na pololetní prázdniny, zařídila hlídání, koupila jsem k tomu průvodce, tak snad bude rád, dlouho jsme spolu sami nikde nebyli.
Mějte se krásně a užívejte předvánočního shonu :slight_smile:
13. pro 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@akras
Ahoj holky, tak Vám s dětičkama přejeme moc hezký Vánoční svátky, bohatého Ježíška a jen decentní vybrečení dojetím -pokud brečíte.. já totiž hrozně brečim... už včera to začalo.. říkala jsem dětičkám že se jen dvakrát vyspinkají a přijde Ježíšek... ach jo.. mateřství ze mě udělalo neskutečnou měkotu.. A JSEM NA TO HRDÁ!! :grinning:
Tak ještě jednou šťastné a veselé Vám i Vašim dětičkám :wink:
23. pro 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluji k novému stavu, Páji, ať to šlape :slight_smile:
Tak koukám zůstanu s tím počtem ratolestí pozadu, no, holt, co se dá dělat: my na jaře ještě bydlet nebudeme :unamused:
28. pro 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Šári, já doufám, že my na jaře bydlet budeme..ale taky se to vleče..sice je to už u konce, ale o to dýl to ted trvá:frowning2: děkuju za gratulaci...a nemyslím,ž e jsi pozadu...ty zase chodíš do práce, Barunka je spokojená a budeš zase moct cestovat-viz dárek pro Ondru. TO my se hned tak někam nepodíváme, pokud tedy vše dobře dopadne.
28. pro 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Včera se začaly bourat v Dubinách zdi!!!! hurá :dizzy_face:
3. led 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no paráda!!!!!A kdy plánujete, že by to tak mohlo být hotové?
@bettyx
@akras a jaké byly Vánoce a Silvestr? My na silvestra šli spát v deset :sweat_smile: člověk si holt s dětmi váží spánku:slight_smile:
V8noce byly fajn, jen jsme je hodně projezdily, doma jsme byli v podstatě jen na Štedrý den a domů jsme se vrátili až v úterý. ALe bylo dobře. štěpánek byl nadšený z dárků a já taky:slight_smile:
3. led 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já myslím, že my tak příští jaro. Já když to tam viděla úplně vystěhované, tak jsem žasla, jak je to tam veliké a když jsme zedníkovi říkali, co má vybourat, tak jsem si to konečně fakt dokázala představit, jak to tam bude vypadat.
Vánoce bezva a stejně jako vy jsme jezdili po babičkách, pak jsem od 27.do 29. byla s Bárou doma, chtěla jsem s ní trochu vyležet její kašel, což se nepovedlo, asi holt bude ráno a večer buchcat celou zimu. Na Silvestra jsme byli u kamarádů a v neděli to brali domů přes Dubiny, abychom dali instrukce zedníkovi. je skvělé, že nám počká s penězi do konce ledna, protože se nám něco zaseklo na katastru, co ještě potřebujeme, abychom mohli čerpat hypotéku. Ale teď má ten zedník prostě čas, tak tam maká.
Ráda bych s Báro vyrazila někam za sněhem, aby vůbec věděla, jak vypadá. Na jednu stranu je tohle počasí parádní na ty cesty do práce, nemusím řešit závěje a namrzlé silnice, ale zase na druhou stranu mi ta opravdová zima trochu chybí. Tak uvidíme, jestli třeba ještě něco bude o jarních prázdninách.....
A jak ti je, těhule? Zvládáš to zatím dobře?
3. led 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Jako těhu krása....ráno se mi občas navalilo, ale jinak totálně v pohodě, ale nechci nic zakřiknout. Bříško ještě ani moc neleze, tak je těžké štěpkovi vysvětlit, že mi po něm nemá hupat, že tam má brášku nebo sestřičku.
S těmi Dubinami to je paráda, budete to tam mít krásné, podle fotek to tam mělo atmosféru. takže tak rok na tom budete pracovat-ten zedník s Ondrou, nebo i nějaká firma?
A známí mají děti, takže to bylo na silvestra fajn i pro Báru, co? Taky mi sníh chybí, tohle počasí je děsné, nebo kdyby aspon mrzlo a svítilo sluníčko, ale tahle tma a déšt :angry:
4. led 2012 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ty jo!! já čučim! tak ty budeš zase maminka! to je tak báječný! asi jsem slepá, že jsem se doteď nevšimla! :grinning: :grinning: :grinning: .. Moc moc gratuluju a přeju jenom dobrý, žádný komplikace a ať je miminko zdravé a bráška ho miluje tak jako ten náš toho svýho!
5. led 2012 v 01:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx nene, nejsi slepá, já to sem hodila až po Vánocích,. až se to řeklo všem v rodině, měli to jako dárek!:slight_smile:no s tím milováním se bojím, že to taková sranda nebude, štěpka je celkem zvyklý na to,ž e ho všichni jako jedináčka obskakujeme..no, jsem zvědavá, jak to bude všechno. Ale to ještě předbíhám, ještě je kus těhu přede mnou
5. led 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to je jasný! tak Vám přeju abyste byli překvapení jako my -Štěpík teda měl děti rád vždycky ale tohle bylo jiný a láska nám drží stále.. než dnes usnul, tak jsem četla pohádku a pak kouknu a kočičák dával Šimonkovi dudlíček když mu vypad a hladil ho.. nádhera!!!!
Řikala jsem si jestli sis to nechala jako dáreček pro všechny -museli mít ohromnou radost! je to štěstí, tak si to užívejte :slight_smile:
6. led 2012 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@akras
@pajinka29
Jo holky, málem bych zapoměla.... můj kluk sice neřekne kloudný slovo, ale hodně se mu líbí když mu čtu čísla.. když nevíme jak uklidnit třeba ve frontě, tak počítáme -to má rád a asi jsem to už sem psala, ale pozor! od Ježíša dostal dřevěnou číselnou skládačku.. tak si řikám že udělám pokus a holky, bez keců, ten kluk ty čísla umí! všechny do 10.. on je pozná a správně je seřadí! to fakt čučim a musim se s tim pochlubit, protože praskám pýchou!
Jo a dnes jsme byli v lidlu a tescu -za 1, premiéra nákupu bez pleny -absolvovali jsme za výbornou! i s pitím... no a za 2, řikám mu když táhnul vozík aby si dával pozor a neuhodil se a on začal volat pozo! pozo! a navíc jsem zjistila proč na mě volá babí! vždycky když jdeme do patra za babičkou, tak voláme už od schodů babí! kde tě máme? babička je vlastně jediná koho voláním oslovujeme a Lení nebo Léňo je pro něj složitý, tak prostě babí.. docela sranda -ještě nemám 25 a už jsem babí :sunglasses:
8. led 2012 ve 03:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettyx tak to je teda frajer. To ten náš pusu nezavře, ale rozhodně si nepamatuje čísla ani barvy ani nic jiného. ALe puzzle začíná skládat parádně a hodně dílů.
8. led 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx super, bude z něj matematik, to se hodí, všechno vám to jednou spočítá :wink:
@pajinka29 my s puzzle tedy trochu zápasíme, spíš, když jí to jednou ukáži, tak si pak pamatuje ten postup - že např. nejdřív byla hlava koně, pak hříva, nohy, pes ležící u jeho nohou....
Bára napočítá asi do 15, ale prostě jen numeruje, pamatuje si řadu, pozná dva a tři věci, zkouší něco spočítat, ale většinou něco spočítá 2x....
barvy ale umí perfektně všechny no a mluví také dost slušně.
je vidět, že ty holky jsou takové více verbálně vybavené a klukům to zase pálí víc v technických směrech.

Tak my zase od zítra týdenní maraton,v Dubinách zdi vymlácené, plánovaly jsme kuchyň, co kde bude kvůli vodě....tak je to takové hezké, že se to rýsuje a člověk plánuje, plánuje a doufá, že rozpočet vyjde (zatím si necháváme asi 200tis. rezervu, tak snad to víc nepřepálíme).
Dnes jsme si byli pro staronovou sedačku ke strejdovi, tak snad se nám bude spát lépe než na té staré. Je moc krásná, celá vanilkově žlutá, tak jsme nadšeni. :slight_smile:
Tak páááá a užívejte si rodinek
8. led 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No jo, puzzle -s těmi už taky makáme.. jsou to děti šikovný! :grinning: :grinning: :grinning: .. u nás halt kromě toho mluvení je všechno v pohodě a plenky jsme dohnali -i barvy tak nějak když chce tak spolupracuje, ale on je paličák paličatá.. prostě musí chtít a když nechce, tak s ním nikdo a nic nepohne -to bude terno! v září do školky a už to jasně vidim! ředitelna dost děti na veřejnosti pomlouvá, tak se toho děsim -nemá problém říct že některý dítě je perfektní a jiný je úplně debilní -tak to řiká..
@akras to bych opravdu nereda, aby nám všechno jednou spočítal.. :wink: to bychom se dočkali.. hehe
8. led 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky! dnes velká premiéra.. vzala jsem toho mýho princezňáčka do kina na kocoura v botách a jeli jsme busem a bez plíny a opět jsme to zvládi na 1! i s půl litrem fanty.. bomba.. šikovný kluk..
a myslim si že se Šímou takový problém s plenama nebude.. on pláče hned jak se počůrá a nepřestane dokud nedostane suchou, tak snad se to nazakřikne.. navíc hodně komunikuje, tak třeba bude i brzo mluvit.. ale to bych taky nerada zakřikla :confused:
11. led 2012 v 01:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras
@pajinka29
nějak se tu rozmáhají úchylové.. tak jsem udělala to co většina a uzamkla si album jen pro přátele, tak jsem vás, holky, označila... :wink:
12. led 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx copak se stalo? Jinak jsi dobrá, že tak pěkně zvládáš obě děti, s úměvem a ještě s nimi jdeš do kina atd...fakt smekám, TO já na tom budu určitě hůr...jsem strašný spavec a už ted se děsím té únavy z prokojených nocí:frowning2: Jinak Stepka je šikulín!!!
12. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nevím, spoustu maminek tupsalo že zablokovávají alba a den před tím jsem viděla reportáž ve zprávách co se dá kde najít za úchylárny..
To zvládneš! bude to fajn, uvidíš.. taky si přispím -Štěpa už tady běhá od osmi a já vylezu tak v deset -ostuda!!! spim jen na jedno oko a pustim mu pohádku v počítači, tak je hodný.. snídani připravuju už večer abych právě nemusela z postele na dýl :sunglasses: .. Uvidíš jak to zvládneš -půjde to samo.. a Štěpánkovi se určitě bude kamarád líbit -to je jasný..
16. led 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@akras
Ahoj holky, tak je to tu... dnes jsme byli na okčování se Šimonkem a přestavte si, řikám tomu doktorovi že Štěpík stále nemluví a on mi řek že teda mu dává měsíc do těch tří let a pak půjde k psychologovi..
Já nevim.. jsem z toho docela mimo -on má pár slov který používá.. ale je jich hrstka -spíš hrstička.. upozorní na cokoliv slovem pozo(r,l,u), jak kdy.. dneska tomu doktorovi řek dík když mu podal kostky ať si hraje, na mě volá babí když něco chce, řekne bububu a pak bagi! když se mu něco nepovede, tak o-ou, řekne ne, nebudu, nebo ne, to ne.. když chce, tak i souhlasí jo a včera dávali reklamu jak tam zpívají děti sluníčko, sluníčko a on najednou s nimi řek ,,stane se ne" už to dál neved.. pak klasika bába, pápa, bum, fuj, "Bas" když vidí toy story a když má radost že se mu něco povedlo tak tleská a řiká to-so... ty jo... a manžova máma je na mě našvaná že jsem to hned neřekla že něco mluví a že z něj teď, vlastně kvůli mě, bude dělat blbečka..

nechápu to.. v roce řikal táta, máma, bába, tete, dede, pápá, ham, pak místo tety řikal káka -páč řikáme Klárka, řikal vysoko, dob(r,v,l)ou, zakaj (oskar, náš pes), brďa (bedna), když chtěl na židli a byl na ni pes, tak řikal di doů a prostě najednou přestal.. z ničeho nic.. přestal to úplně používat.. už dva roky neřek táta, poslední měsíc už neřek ani máma -teď jsem prostě babí.. když chce pít, tak přinese hrnek, když chce jíst, tak si otevře lednici, nebo špajzku, když chce pohádku, tak si vybere jakou a přinese mi dvd, na nočník si ani neukáže -to je na mě! ale tuhle vzal na záchodě toaleťák -to se zasmějete- a chytil švagrovou za ruku odtáh ji do obýváku.. pes se tam vyprázdnil! mrcha... a dal jí ten papír do ruky, ukázal na hromadu a řek fuj! aby to uklidila :grinning: ..

Jsem teď z toho celá špatná.. mám pocit, že jsem blbá a neschopná máma která se neumí zastat vlastního dítěte.. vůbec mi neni dobře :pensive:
25. led 2012 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jednou když si udělal hromádku do slipů, tak mu to manžel dával pryč a dal mu to blízko k obličeji -páč jsme si řekli že když mu to jakkoliv zhnusíme, tak si dá třeba příště pozor, tak se začlo tim, že musel ukázat kam to patří, musel pomáhat s tim to vyklepat a pak bylo další kolo že musel kartáčkem ty slipy omýt, ale to nakonec brečel když jsme mu to vzali, tak poslední co zkusil bylo tohle.. a on začal opakovat pryč to dej! a od tý doby má zase furt jenom zakatou, kysagitu, ugi, sígo, dukuduku siguji, jakatuje a igisagitu -z toho co tak identifikuju.. a to prokládá těma miličkostma co ovládá
mám pocit děsnýho zklamání -svýho. ne z něj..
25. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx nechci být nějaká přísná nebo tak, ale tohle přece není o zastávání dítěte. To, co píšeš, sice je pár slov, ale na to, jak mluvil v jednom roce a jak ted, tak je ten pokrok bohužel hodně malý a je strokrát lepší, dkyž se na to podívá odborník, než říkat, že štěpka všechno zmákne a potom před školou mít děsy, že to vlastně není pravda. Ve třech letech by už měl mluvit, neříkám, že ve větách-i když průměrně dětí ve větách takto mluví. Psala jsem ti to už tady někde na začátku, pokud se do tří let nerozmluví a tohle je hodně malá zásoba, to by měl mít tak v roce a půl, tak šup k logopedovi. Nevím, proč chce dr k psychologovi, asi chce komplet vyšetření a navíc, logoped by tě pravděpodobně k němu hnal potom také. Pro stanovení diagnozy dysfázie je právě potřeba psycho a neurologické vyšetření. tyto děti mají NORMALNÍ intelekt, jsou motoricky trochu neohrabanější, neumí zpívat, rytmicky tleskat, jsou horší v malování atd...a s tím vším se musí pracovat, aby byl do školy rozmluvený. Logoped má často co dělat, aby stihl od čtyř pěti let vyvodit třeba sykavky a L, R, Ř...štěpka nemá ani slovní zásobu, je potřeba na tom pracovat. A co je podstatné pro TEBE! NENI TO TVA VINA!!!!!! Dysfázie (pokud je to ona, nejsem u něho, abych ho mohla přesně diagnostikovat)vzniká na základě drobných mozkových postižení, třeba při porodu chvilku byl utlačený a mohla prasknout cévka atd.. Neovlivní ji výchova, péče o děti ani to, jak se mu věnuješ. Je to to stejné, jako když se narodií někdo se srdeční vadou. takových dětí je hodně a většinou v jejich dospělém životě ani nepoznáš, že kdy měli jaký problém. ALe je potřeba na tom pracovat od útlého věku.
25. led 2012 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx upřímně, tchýně je kráva, ty jsi dobrá matka, že jsi to přiznala a sama cítíš, že ot není v pořádku, tak proč to zastírat a říkat, jaký je to mluvní machr. Není na tom nic na ostudu, za tohle nikdo nemůže. Je potřeba udělat pár vyšetření, kterými se potvrdí diagnoza, popř. příčina a bude se s ním pracovat, nic víc, nic méně. Jen mě trošku zaráží, že v roce mluvil hezky a zaseklo se to potom, to u výš popsané dysfázie nebývá, tam je ten vývoj plynule skoro pořád nic neříká, ne, že přestane užívat to, co říkal. K tomu právě dochází, když je porucha sluchu-což podle všeho nemá, nebo mentální porucha, ale to podle všeho taky nemá, nebo nějaká duševní porucha...a to neposoudím...tak uvidíš, neboj se jít k odborníkům, od toho tu jsou a ty jako správná a milující matka by jsi měla stát o to, aby štěpánkovi bylo pomoženo. Takže jsi udělala jen a jen dobře a peč na tchýni!!!
25. led 2012 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no víš, já už to doma řikala, al evšichni to utli že to je blbost, že to nemůže vnímat... ale týden po jeho prvních narozeninách umřela jeho prababička -bydlela tady, a její dcera Štěpíka hlídala když ta zpráva přišla a najednou zůstal v podstatě sám, všichni začli hystericky brečet, nikdo se ho nevšim a byl takový zaražený.. tohle teda trvalo týden a pak to vyvrcholilo pohřbem.. za dva měsíce umřel můj táta -jeho jediný děda a že ho měl sakra rád a tahle situace se opakovala a za měsíc repete, protože jsme tátu pochovávali až za měsíc a prostě mluvit přestal a já si myslim jestli to nemá souvislost.. já vim že výrazu smrti nerozumí, ale byl v tý situaci kdy se to stalo a myslím si že je možný že vnímal všechno to napjetí a smutek.. tady mi lidi řikaj že je to blbost -teď v září mu ještě umřel strejda, ale to už nemluvil
jinak teda nemá žádný problém s motorikou, hudebně je na tom dobře! včera na harmoniku se nsažil hrát znělku pata a mata a jak mu to šlo, brnká to kytary -to ho baví a i do piánka -jsem koupila pro děti klávesy a hrajeme si a zpíváme lidovky... myslela jsem že by to mohlo pomoct, al eŠtěpík chce hrát sám :wink: , když máem karaoke, tak bere mikrofon a vydává melodie a taky u toho tančí.. ale je hlava dubová! když on nechce, tak se můžeme rozkrájet a neotočí se ani na jméno
25. led 2012 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 teď jsem se schválně koukla do deníčku miminka.. a v 6měsících tam máme že řiká jejej, a jeje, v sedmi a osmi k tomu přidal tata, mama, baba, papa, dede, didi, v devítí napodoboval auta, v deseti má teta!!! mimi, mé -asi ovce.. a v roce už dlouhý á ve slovech a přidal hop, haf, ham.. jméno švagrový káka řek až dýl a jen párkrát a dvakrát jsem ho slyšela říct Štepa a v den naší svatby jsme se modlili aby nemluvil, protože v ten den přišel na dopdeje! a mojí mámě přines knihu a řek cís.. ale to už nikdy neopakoval.. a to bylo téhož roku v létě a prostě přestal..
25. led 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, zatím během těch dalších dvou let se objeví slovo který párkrát použije a pak na něj peče.. nevím co si mám myslet.. ale pak zase nechápu tu jeho řeč trhovce.. no, dnes jsem se rozhodla že všechno vezmu do vlasních rukou a začneme s tvrdym tréninkem! vypnu všechno! ať ho nic neruší a budeme se jako učit.. dnes jsme začli.. postavili jsme si panelák z lega a všechno co panáčci dělali jsme řádně komentovali, dělali jsme scénky -jindy taky, ale dnes trochu jinak.. a večer při čtení jsem se otočila přímo na něj, a mluvila na něj jako na hluchýho -založila jsem to teď na tom aby na mě koukal a já pořádně artikulovala a četla pomaleji než jindy.. no a když něco chtěl tak jsem ho odbyla že mu nerozumim a nechápu co má za problém, nebo požadavek, přitom mi bylo jasný že chce pata a mata a k tomu tyčinky...
třeba má jen problém ty písmenka poskládat..
25. led 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx možná ten problém jak píšeš, s hláskama má, ale v tomto věku to už taky není normální...právě i ti dysfatici mají tento problém, že to slovo neumí složit...spíš je zajímavé, že se opravdu ta řeč tak krásně ukázkově vyvíjela a pak to utlo. I kdyby měl problém hlásky ve slově správně řadit, tak by se ta slova měla aspon trochu podobat-a oslovení osob v rodině by měl zvládat...Nevím, je to zvlástní, určitě bych k tomu odborníkovi šla. A ted s tím výcvikem pozor, at mu to spíš ještě nezprotivíš a nezasekne se uplně. opravdu jen formou hry a moc ho nenutit papouškovat. Uvidíš, třeba ta psycholožka najde něco, třeba i to, že ta úmrtí ho poznamenala...intelekt je určitě v pořádku, takže tam bude nějaká drobná odchylka v něčem..ale bude třeba to řešit..Vem si, že potom začne chodit do školky, děti mu nebudou rozumět, učitelky taky ne a on z toho bude postupně frustrovaný, že mu nikdo nerozumí, že neví, co chce a to potom vede k tomu, že ty děti vůbec nemluví a k různým depresím atd...takže s klidem, zaměřte se na to ted víc, ale nijak ho necepuj a uvidíš, co ti řekne potom doktor. Rozhodně tam asi něco není v pořádku, to už není takové to běžné opoždění kdy se říká,ž e chlapci mluví později. JE mi to líto, já vím, že se to čte blbě, ale musíš vědět , žatakových mamin je spoustu a ty děti jsou pak v pořádku...dokonce tady na MK je diskuze myslím s názvem děti s poruchou komunikace nebo tak nějak a uvidíš, kolik je tam mamin, které majís tejný problém...třeba tě to zvedne na mysli
26. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 já nevím.. nejsem z ničeho moudrá.. stejně mi přijde blbý abychom čekali ještě měsíc než se něco začne, nebo nezačne dít.. teď chtěl abych šla mu nasypat pár lupínků... tak jsem mu je nedala dokud mi neodpověděl že je chce -chtěla jsem slyšet jo a to mi nakonec řek... uvidíme.. nechci ho do ničeho nutit -aby opakoval apod. jen se na něj víc zaměřit.
Večer jsem se snažila ještě najít školku kam dochází pravidelně logoped.. našla jsem ji a je od nás blízko, ale už je to praha a my už nejsme praha, tak jsem tam napsala a prakticky nemá šanci aby ho tam přijali, ale tady do školky jít nemůže! ta holka sama neumí mluvit, jak to má naučit dítě který se potřebuje naučit mluvit... to budeme pak chodit k logopedovi aby se odnaučil šišlat jako ona? to přece nejde.. úča v mš by neměla mít vadu řeči.. já chtěla jít teď od října na peďárnu, tak vím že v oboru pro MŠ je podmínka že uchazeč nesmí mít vadu řači a musí umět plynule číst.. ona neumí ani jedno -tím pádem je to nevhodná školka už z tohohle hlediska..
to víš, ale přijali ji jako učitelku, idkyž má tohle a ani nemá na to vzdělání -ze známosti jde všechno...
26. led 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx no, ony jsou speciální MS pro děti s vadami řeči...jasně, muselo by se dojíždět, ale jsou...a jinak bych šla do normální MS a docházela ke klinickému logopedovi. Myslím si, že k tomu tě ten tvůj dr chce poslat-na to člověk msuí mít od pediatra žádanku a taky chce toho psychologa, aby to měl všechno v jednom. Myslím, že se asi dr snaží. CHce to mít v rámci tříleté prohlídky. většinou to pravidelné docházení logopedů do ms není až tak dobré, nejsi u toho, nevíš, co a jak s ním máš cvičit. ONo je potřeba to vidět, aby sji pochopila, jak přesně s ním máš dělat...proto bych byla spíš proto, jít k tomu klinickému logopedovi, kde na každé hodině musíš být přítomna..at víš, co a jak doma dělat a čemu se vyvarovat. Těch je spousta. Jinak je taky potom možnost, v PRaze je foniatrická klinika a tam děti třeba na pár týdnu hospitalizují a pracují s nimi atestované logopedky, foniatri, psychologové...ale to je až krajní mez. Nejdříve bych šla k normálnímu psychologovi a logopedovi a do normální školky, aby byl řečově stimulován od šikonvých dětí
26. led 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no abych řekla pravdu, tak bych ho nikde nenechala.. sama jsem na děti vázaná, že když jsem včera hledala školku a zatim jen hledala! tak jsem řvala! neskutečně.. nemůžu za to.. brečim furt -jakmile se něco stane, tak řvu.. a i ta školka bude moc pro nás oba natož nějaký pobyt někde... to by bylo moc! stačila porodnice.. to bylo utrpení.. zvládli jsme to jako dobře, ale já byla furt nešťastná a on od doby co jsem se vrátila nedokáže překousnout to, že jdu jen na záchod! asi se bojí že ho zas nechám pár dní s někým jiným..
26. led 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek