• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
jo a ještě musím říct! že ten můj mrňousek umí krásně pápá, snaží se paci paci -to má pacičky v pěst a dělá tedy paci paci a nádherně žvatlá -řiká tata, baba, avavava, e-e, nene, kuk a káka, stojí jak hřib, leze po 4 a jak rychle! to je fakt něco a včera se postavil o naši postel a snažil se ručovat a popolízt po 2, ale to mu nešlo... :sunglasses:
14. črc 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak šimoneček mimo pápá a paci paci ukazuje jak vaří myšička kašičku -teda ťuká si prstíčkem do dlaně no.... podá si Štěpánka džusík, strčí brčko do pusinky a pije! a jak! to mě fakt dostává... Štěpa nejdřív foukal dovnitř, ale možná je to tím že je tak malinký a saje všechno se mu dostane k ručičkám... ale i tak!!! :grinning:
24. črc 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx je to šikulík!!!ale oba dva jsou krásní, koukala jsem na fotky a radost pohledět. JInak já jsem dnes druhý den od porodu bez manžela a zatím zvládáme krásně. Kluci jsou oba zlatí, tak mám radost, že to jde. štěpka si Ondru hlídá, když pláče, hned letí s dudlíkem a utěšuje, chce s ním ležet, pomáhá s přebalováním...mám z nich radost...
24. črc 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 oooo, tak to je mnohem lepší než náš Štěpa! ten teda brášku má asi rád -podělí se s ním o všechno! to měl Šíma snad dva měsíce, vzbudim se a pán celý hnědý! no hodný bráška ho naládoval čokoládou... o pitíčko se s ním dělí, hračky mu půjčí, pomáhá mu ťapkat jak jsem psala, pusinkuje ho, ale že by pomáhal někdy s přebalováním?? nebo malýmu podával dudana?? to mu dával jen první den! jinak mu je spíš bral..
Jinak se mi Štěpa komunikačně strašně zlepšuje -to je bomba! už řekne prakticky celou větu -i delší -musim ho teda nakopávat a říkat mu slovo od slova, ale zopakuje to... dá se říct že umí všechno, ale zásadně se vyhýbá slovům, který obsahují L! takže si myslím, že tak jako tak bychom u logopeda skončili, protože když už se rozhodne že něco s L řekne, tak ho zamění s G...
24. črc 2012 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak to já si zase myslím,ž e náš štěpka se moc nepodělí...je to lakomec..dokud mu mimi nezasahuje do jeho okruhu, tak je to ok, ale až mu začne brát hračky, bude hůř :confounded: teda hledím, jak se štěpka rozjel s tou řečí..to,ž e neumí L ve třech letech je uplně normální. že ho vynechává nebo nahrazuje jinou hláskou je mnohem lepší varianta, než kdyby to L říkal špatně...
31. črc 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 fakt?? tak to jsi mě potěšila.. mám trochu naději že se to naučí... já totiž co slyšim děti mluvit tak L říkají místo R, R se nám taky moc nedaří, ale je to vtipný s tím mluvením!!! tuhle chtěl klíče do skříňky s autíčkama a přišel mami dej mi -ale na klíče už jen ukázal :grinning: ... jinak normálně mami dej mi pusu, pust mi pogadu -pohádku... už jmenuje ty svoje miláčky pat a mat.. a řiká že se jmenuje Šépa a něco co zní jako doupek, koupe, ale je to drábek -ale myslím si že na něj je to prostě těžký... a když nechce opakovat, tak normálně řekne to ne! a nic s ním nehne... no a řekne si o pití a dnes konečně!!! při otázce? pití? ty máš žízeň? tak bez napovídání řekl v klidu ano.. dostal pití a děkuji :slight_smile: .. mám z něj fakt radost...
a pokud jde o dělení, on se to Štěpík naučí! taky máme rezervy -hlavně co se týče těch hraček, ale není to tak strašný.. o dobroty a pití se dělí hezky -hračky nedá asi žádný dítě, ale třeba tě Štěpík v tomhle překvapí! však bude mít cvik ze školky :wink:...
a co Ondrášek?? je to hodné miminko? nechává tě v noci vyspat?? jinak vše nejlepší k prvnímu měsíci! :wink:
Jo a Šíma kecá! řiká -m.m., tata, e-e, nene, káká (švagrová klára), p.p.p.p na pápá a umí paci paci, prstíčkem točí na vařila myšička, pápá hezky i teda s tím doprovodem p.p.p. a ručičkou dělá brm brm o pusinku, co ho zajímá na to ukazuje -je to strašná zvědavka zvědavá!!! :grinning: ..
31. črc 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx R bude říkat, až bude umět L. To je normální postup. Náš štěpka taky ještě R neříká, ale L už jo. Ale vzhledem k tomu, že štěpka začal mluvit tak pozdě, tak mu dej čas. L se cvičí u logopeda většinou až tak od pěti let. Jestli mu chceš nějak pomoct, aby mu to šlo lépe, tak s ním cvič motoriku mluvidel. At si zkusí olíznout horní ret, horní zuby atd...s velkou pravděpodobností zjistíš, že mu to nejde..a dokud to nezvládne, tak to L nepůjde. To se tvoří totiž jazykem za horními zuby...a ještě si dej bacha, at si při tom pohybu jazyka nahoru nepomáhá dolní čelistí, jakože by tu pusu skoro zavřel...ne, musí mít pěkně otevřenou pusu a přitom dávat ten jazyk nahoru, olizovat horní rty atd...chce to čas a správná motorika mluvidel je pro L velmi podstatná.
jinak ondrášek je zatím hodné mimi. Nemá-musím to zaklepat-takové ty večerní řevy způsobené bolením tak, jak to míval štěpka. Občas sice zapláče, ale za chvilku to přejde. Spíš začíná plakat, když se nudí a leží v koší..chtěl by, rošták, nosit. V noci spí celkem pěkně-třeba dnes se nakojil o půl deváté, pak až o půl druhé a potom v šest. Ale to je výjimka. Většinou se hlásí po třech hodinách. za deset minut koja odpadne a je klid. Takže zatím si nestěžuju. Ale věřím, že bude hůř. Ale jinak mi to zatím přijde vše takové jednodušší, než u štěpánka. Už prostě člověk ví, co a jak a nejvíce náročné je jen to, že je musí oba dohromady nějak skloubit, aby byli spokojení oba :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to znáš sama dobře.
31. črc 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to máš pravdu -to je nejtěžší... ale dostali jsme se do toho rychle! teď je to v pohodě... a jak ti malý začne sedět a trochu se posouvat, tak to teprve bdue bomba! :grinning: .. jinak jsi mě vážně potěšila.. to jsem vůbec nevěděla že i s L se děti perou.. já na něj vždycky "zpívám" melodie ve znění lalalala a to se docela snaží tak dělat -hrozně si přitom líže tu pusinku -to je fakt, al ehrozně ho furt chválím když to tak dělá, tak doufám že to půjde!!! teď jedeme na týden na dovolenou s tříletým mluvícím chlapečkem, tak snad to pro něj bude víc než prospěšný..
no a Ondráška ti závidím! Šimonek totiž vstává ještě teď alespoň pětkrát, šestkrát za noc :frowning2:
31. črc 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx L a R a Ř a sykavky, to jsou ty hlásky, které logopedi hlavně "spravují". Takže bud v klidu. Tohle vůůbec neřeš, zaměř se jen slovní zásobu a skladbu věty, zpívejte, říkanky říkejte, občas tu motoriku mluvidel provádějte a to by v tom byl čert, aby to nešlo:slight_smile:
a kampak fičíte? A to jedete s tím, jak hraje toho pejska?:slight_smile:a malej ti spal už od začátku tak špatně?nebo se to potom pokazilo, jak začly třeba růst zuby?
31. črc 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jedeme k nám na chatu -je to v lese, v chatový oblasti -je tam klídek, čisto a rostou tam houby! jo, je to ten chlapeček co hraje pejska, štěká, piští, vzteká se, nechává si všechny hračky a nehcce nikomu nic nechat... a to bude mít v listopadu bráchu, tak to bude něco a jeho máma je stále přesvědčená o tom že on žárlit nebude že se toho nebojí... tuhle jsem se ho ptala jestli se mu líbil jeho bratříček (ona ho tahá po všech vyšetřeních a byli na UZ) a on řekl že ne, že ho nechce.. Teď tu byli abychom domluvili podrobnosti odjezdu a on tu zbalil domeček na motoriku, vysypal z něj všechny ty tvary a naládoval tam autíčka a vynesl to ven! Štěpa to nesmí a nedělá to a ten Míša prostě neposlechne a Štěpa si přišel, viděl že to je jeho, otevřel domek, vytáh auto a v ten moment začal Míša vřeštět že to nééé, to je míši, ať mi to nechá -a nebyl k utišení protože Štěpa si vzal "povišajta" tak řikám že proč by si ho nevzal když je to jeho a on si s tím zrovna nehrál -no to nešlo..pak mu to auto šel vyrvat z ruky.. moc se na to netěšim, ale Míši tatík nám pomáhal tam odstěhovat kuchyň, tak jim ten nápad o společný dovolený nemůžeme tak nějak odmítnout..
Šíma takhle blbě spinká už od miminka a se zoubkama (musim zaklepat) nemáme vůbec potíže.. u Štěpíka se prostě objevil zub a nebyl ani protiva, ani neměl teploty, nic... a Šíma má zatím jeden zoubek, ale vylezl taky najednou a bez obtíží, tak doufáme že to tak bude i dál :dizzy_face:
musím na chatě držet děti hodně zkrátka aby se mi Štěpík nezvykl chovat jako ten Michal..
ps.: Míša je o měsíc starší -jsou mu tři a 7měs. a jezdí v kočárku... úúúúúúlet!
31. črc 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak jsme se vrátili z dovolený.. a můžu ti říct, že když naši super kámoši odjížděli i s klukem, tak jsme tleskali radostí! ten kluk jejich!! mít ho doma, tak ho od rána do večera snad biju.. to je děs!!! on je má úplně na háku, maximálně si mamku s taťkou vychoval a vycvičil!! to je něco, on praští mámu a nic, kopne psa a nic, jenom se mu vyhrožuje -nejdřív že ho plácnou, pak že půjde k doktorovi a pak že nedostane brambůrky, ale skutek utek, ve všem se šťourá, nic nejí, kromě brambůrků a čokoládiček a bombonků a pije výhradně mulťáky.. švagrová řikala že bude mít brzo zkažený zuby, ale on už je pěkně zkažený má! má jedničky a dvojky žluto hnědý a ty kazy! on řekne já chci a oni mu hned vyhoví... a zjistili jsme že vlastně co mají dobrý je, že on mluví, jinak nic.. divili se, že si Štěpa sám obuje i zuje boty, vyfouká si jídlo, obědvá bez řečí, vyčistí si zoubky, oblíkne si slypáky i tepláky -on te Míša v podstatě nic.. všechno co Štěpa měl sebral a to je míši a řval jako kráva když to chtěl, nebo když si chtěl půjčit něco od něj, míša mu všechno sebral, co měl dobrýho to mu sežral, ta jeho máma!! byli tam 10min. a ona aniž by se zeptala mu nacpala všechny sýry který si Štěpík přivezl který občas mlsá -kiri.... pak na ně měl chuť a já čučela jak debil kde jsou... sežrala tam pomalu 9kg melounu, do dovolený neznala krkovici, divila se že pod jabka do pečiva dávám strouhanku a nejvíc si pochutnali na lunchmeatu (doufám že to píšu dobře) a jsou rádi že si Míša zvykl každý den snídat mlíko -ani jeden den se ho nedotkl!! každý den jsem to vylívala.. Štěpa to zkousnul první den a od druhýho dne byl strašně smutný, neřekl ani slovíčko, když Míša vlezlo dovnitř, on šel ven a naopak -vůbec s ním nechtěl být, ale jenom odtáli, tak začal mít náladičku, furt běhal a nakonec si před večeří přitáhl židli k lince, vyndal si talíř, dal si ho na stůl,sednul k němu a řekl dej-mi-papat! :grinning: a učíme se hezky L a docela nám to jde.. týden jsme podle nálady cvičili L a dnes odpo mu řikám la-le-li-lo-lu a on to docela zvládal.. ještě to L není 100%, ale někdy ho řekne bezvadně! fakt paráda a jindy je to takový mix mezi L a G... jinak povídání a Míšovi a jeho chování a o tom jak mu všechno rodiče žerou a zobou mu z pazoury, to je na strašně strašně dlouho... napsala jsem jen zlomeček ze zlomečku a je to parádní román..
14. srp 2012 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx No teda, škoda takové dovolené...doufám, že tam s vámi nebyli tak dlouho a moc vám to tam nezprotivili. Sťěpík je jednička, že to všechno takhle zvládá. Já se trošku bojím školky, jak to všechno bude zvládat, tak ho celé prázdniny cepuju, at se obléká, věci si dává na hromádku, at se sám obslouží, obuje atd..no, obouvání nám moc nejde-jen papučky a to už teda považuju za úspěch, ale že by si obul botasky, to ne...sám se obleče, kromě ponožek, u těch dělá scény.ale nakonec to zmákne, ale ty moje nervy poslouchat u toho ty hysteráky. Ale taky bojujeme s jídlem. On prsotě moc nejí. A to mu nedáváme nic jiného, jakože sladkosti, multáky atd..on má jen ovoce přes den a když pěkně jí, tak za odměnu lipo.prostě nějak nemá apetit. jsem z toho celkem nešťastná, protože co potom bude předvádět ve školce, to se děsím..ale přitom jíst sám umí. Vy jste šikulíni, že už fičíte i nácvik hlásek!jsi fakt výborná máma a obdivuju tě, jak to všechno zvládáš.
15. srp 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, škoda slov, fakt.. byli tam 6dní, tak jsme se rozhodli si to o den prodloužit.. jaký oni mají způsob života, teorie a priority.. jako pro nás to byl týden údivů... jak oni plýtvají potravinami a surovinami.. každý den musí oni dva mít snikrsku -já to ani neumim napsat -občas si to koupíme, ale to je dvakrát do roka a je to moc... kluk brumíka -taky ho dětem občas koupím... ale ne každý den -radši peču domácí dobroty ale třeba na mikuláše, velikonoce apod. -jinak to nekupuju.. pijí zásadně sladký limonády a kávu -nic víc a teda musí mít každý balík křupků... ten taťka musí mít každý den maso a sex -jinak to cítí na psychice -to tvrdí.. ona se divila z čeho to dělám řízky -co to je za maso.. no byla to krkovice.. tak mi řikal aže ona je dělá z toho jak je tam ta kost.. no myslela kotletu -ani nevěděla jak se to jmenuje... a ten kluk.. no, my jim ho hlídat, tak jim vrátíme fialovou kouli... ale to by nás tatík asi zabil, protože to má taky teorii -jak se dovim, že Míšu někdo ve školce uhodil, tak tam vlítnu, zfackuju učitelky, podám si haranta i jeho rodiče.. my jenom zírali! taky řek že těm učitelkám hned řeknou že je Míša ochotný jíst výhradně z jednoho talířku a jedním příborem -to mu tam budou nosit.. a že jim řeknou aby Míšovi dávali papat dýl jak ostatním dětem, nakrájeli mu to, vyfoukali a že je nutný ho krmit aby alespoň něco sněd.. což jsme teda viděli... no, tak jsme tam zjistili, že ten Míša má akorát to, že umí mluvt, jinak je naprosto neschopný cokoliv si udělat a nesmí se proti němu slova říct...
Jinak Štěpánek krásně opakuje abecedu, ale neřiká teda r, ř a L jsme se teď naučili akorát to neřekne ještě ve slově -zatím jen samostatně nebo tedy la-le-li-lo-lu.. od příštího týdne bych už ráda ho trénovala na např. bl, hl, kl -jak bude chtít a co mu půjde no... noa zvládám a výborná máma.. nevím, nevím... ale snažím se mu pomoct jak to jde a myslím si že mám určitý zásluhy na tom kam došel za těch 6měsíců.. mě se tak líbí jak teď počítá! :grinning: .. to je hrozně vtipný! jendá! duá! tsi! pet! osum! devet! deset! sto! nebo řekne pet! set! :grinning: .. jo a je teda fakt že ho musím sem tam nakopávat s odpovědí hlavně na otázku kolik ti je a jak se jmenuješ, al ejsou mu teda tsi a jmenuje se Šépa Kábes :grinning: :grinning: :grinning: -drábek je halt pro něj těžký, ale Štěpán bude ve školce jediný, tak snad budou učitelky se jménem spokojený :sweat_smile: :confused:
15. srp 2012 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 PŘEKVAPENÍ! ŠÍMA CHODÍÍÍ!!! ne teda úplně, ale udělá 5kroků úplně sám a bez držení a opory!! a to na dovolený začal stát bez opory a najednou mi dělá kroky! jsem z toho jelen.. navíc dnes slavíme deset měsíců.. no není to šikulín??
a Štěpa dnes řikal ,,oupy oupy koša sesa kopy" tak jsme čučeli a řikám mu šla nanynka a on pokračoval ,,do zelí", ale to krásný L to je podruhý co se mu ho podařilo použít ve slovu.. no a pak ještě ,,anila mys kašiku".. takže dnes jsme ukecaní jako blázen a včera přijela máma a ona mu řiká ahoj, kde ses tu vzal?? (přišel z pokojíku) a on jí v klidu řekl ,,ahoj, tady take" a ukázal jí jak přišel :sweat_smile:
a Šíma označuje bubliny z bublifuku tuky tuky -a je to ověřený že to je na bubliny! :sunglasses:
23. srp 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 je a ještě musím říct, že mi včera Štěpa ukazoval nálepky -máme pohádky kde se dolepují zbytky obrázků samolepkami a já to mám docela ráda, protože u toho přemýšlí, sám to lepí, hledá, a popisujeme si to.. a včera mi furt řiká kamíjek -kamen od ohniště tam byl, kukuzise -kukuřici jsme lepili a byla zutá, tak i barvu jsme přidali a byla tam modá sepise -tak jednomu prasátku se lepila modrá čepice :slight_smile:, pohádka byla ,,tsi pasaka" a ještě mi včera začal u pohádky auta řikat pitstop a tunig -jako tuning...
mám z něj ohromnou radost ajk se hezky lepší
23. srp 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx ahojík, no tak šíma je teda borec!!!!!!to se už vůůbec nezastavíš. A štěpka taky paráda, jaké dělá pokroky. je hlavní, že se už nějak rozmluvil a myslím, že ve školce se domluví. A on jde do té logopedické školky, nebo běžné ms? A jak se těší?
23. srp 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 do normální.. do logopedický mi ho nevzali kvůli bydlišti.. ale tady je učitelka která dělala logopeda a její syn (tomu je už pomalu 40) měl prý veliký potíže s mluvením a má je furt -vím to od ní.. viděla ho v květnu když jsme tam byli na skoušce a pár minut ho poslouchala a ta dylina co ho bude mít ve třídě řikala že teda fakt neví jak se s nim domluví, že teda asi rukama nohama a tahle se na ni koukla a řekla že prostě patlá a není ani první ani poslední a že právě ten její syn atd. a že ho bude procvičovat když ho bude mít...
No, a ta "úča" Šrěpíka??.. já nevim.. to je kadeřnice, znám ji z nástavby byly jsme spolužáci -ona, já a můj manžel... nikdy nepatřila mezi ty chytřejší, ale vetkla se na VOŠ sociálně právní a začala vykládat že studuje na univerzitě práva a teď všude píše Dis. -ale bez legrace i na cedulce na tričku kde je napsáno učitelka má Dis. -šla dělat teda úču a stojí za prd! když jde se školkou ven, tak je slyšet přibližující se řvaní na děti a pak teprve štěbetání dětí a furt ona jak na ně řve -co děláš! kam to zase deš! koukej se zařadit! si hluchej?! děláš si srandu! co tam zase vyvádíte! buď te trochu potichu! ... furt matlá telefon v ruce, furt telefonuje, smskuje, tváří se namyšleně, nemá problém urážet rodiče ve stylu že oni teda svoje děti neumí vychovávat, co by je měla učit když nic neumí a ona je úča a kdo je víc... no.. fakt se na to těšim.. spíš to vidim tak, že tam Štěpa přestane do těch tří měsíců chodit..
nutný je ještě poznamenat, že ona vykládá že teda fakt neví jak s mým malým domluví, přitom sama má co vylepšovat.. mě zásadně oslovuje Vení -neumí L.... představuje se ve jméně s U -neumí R... a další jiný písmena..
23. srp 2012 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tohle co píšeš mě naprosto zvedá za židle, jak může naší budoucnost vychovávat někdo takový?????To se pak celý národ může divit, co zt těch dětí roste. Copak není dost školených pedagogů? o tom tedy dost silně pochybuju...štve mě to, já bych takové místo brala všemi pěti a kvalifikaci na to mám víc než dostatečnou, ale tady v okolí to nehrozí. Jak může učit děti někdo, kdo sám mluví nemožně? K čemu je takový učitel, který nic neumí, nic dětem nepředá, není pro ně dobrým vzorem???Já bych na ni psala stížnosti a to opravdu a někde na kraj...ale chápu, že na vesnici, kde člověk mezi těmi lidmi žije, to musí být těžké, jít proti skoro sousedům...
24. srp 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 přesně tak.. to je to -tady hned všichni ví odkud vítr vane.. ale máma proti ní jde jak to jde! :grinning: .. teď byla ředitelka celá překvapená že to je kadeřnice, pak byla překvapená z otázky kde by vzala praxi když je jedináček a je jediná v rodině -sourozneci rodičů děti neměli a ona s dětmi nikdy nedělala a říďa koukala jak spadlá z višně... a to prej ještě rozhlašuje jak se bojí nástupu mýho Štěpíka -že prý jsme super kámošky -přitom to neni pravda... a bojí se že nás to rozdělí protože ona vyžaduje na rodičích její výchovu... a taky kvůli tomu mluvení.. já ji nějak ráda nemám, bavim se s ní spíš kvůli Štěpovi že ho bude učit...
jo a Štěpa dnes řekl tetce když přišla z práce ,,ahoj, kde si by-a" a pak když chtěla pusu tak jí řekl ,,ty ces zase pusu?" tak docela zírám, že mojí mámě normálně odpoví, tetce odpoví, se sestřenicí se baví.. no, vneděli nám přijedou se podívat dvě holčičky z rodiny.. jedna má 4 a druhá 10let.. ta velká je moc hodná, milá holčičkaa ta druhá nevím! naposledy byla taky hodná holčička, ale to měla dva roky...
24. srp 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak dnes byla návštěva! přijela sestřenice mámy s holčičkama -jedné jsou 4, druhé 10... Štěpánek je viděl pod schodama a řikal ahoj! kdo to je? poďte! a pak je zvláštní že ho slyšim jak popisuje obrázky na bombonech! co tu je Štěpánku se ho ptala ta sestřenice a on autobus, sepise, nanuk, bota, opise.. odpověď! opravdu je tohle bota? já myslím že to bude letadlo.. odpověď! ne, to je bota.. a fakt byla.. nejvíc zvláštní je, že si s tou malou čtyřletou krásně hrál u sebe v pokojíku, dělili se o bombony, byli na sebe maximálně hodní a hlavně!!! normálně si rozuměli! já koukala jak blázen! hráli si s duplo letadlem -oba dohromady a normálně se domluvili na počtu figurek, dokonce převáželi zvířátka! já čučela jak blázen! že ona mu normálně rozuměla... a když odcházeli, tak řikáme Štěpovi aby poslala holčičkám pusinku a on strašně plakal že už jedou pryč! tak jen řikal, néé pusu né.. a pak ahoj, čau... a brečel a brečel...
jinak si malý pán koupil batůžek do školičky a dostal od holčiček nádhernou bundu nepromokavou že ji mají holčičky taky, tak budou mít stejný :slight_smile:... tak na tý školce zatím slušně vydělává! to si koupil trička, slypáky navíc -máme jich dost, ale tyhle budou školkový.. máme už gumáčky podepsaný, dvoje bačkůrky, oblečení, pláštěnku a mamka utírá slzy pokaždý když otevře lihovku, že.. ach jo.. kdyby normálně mluvil, tak ho mám doma.. tohle opravdu nezvládám.. jak jsi na tom ty?
27. srp 2012 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak to je paráda, že se pěkně domluvili. uvidíš, děti mu ve školce budou taky rozumět a bude se mu tam líbit. u mě jsou smíšené pocity-někdy se těším, že už bude ve školce, neb doma se vyloženě nudí, i když s ním chci něco dělat, tak moc nechce, chce za dětma, pořád hlídá, jestli jsou sousedi-mají pětiletou holčičku-doma, aby si s ní mohl hrát..prostě pro něho už nejsme tkaoví partáci..tak si ve školce odbude to své, já se aspon budu moci věnovat ondráškovi, ted to bylo v tomto smyslu horší, protože štěpka mě moc nenechá se s ním mazlit atd...a po školce se zase budeme věnovat štěpkovi...ale jasně, že je mi líto, že je jedna etapa už za náma...naštěstí ještě další tři roky před náma..ale je mi líto, jak to letí. Ondra bude mít už dva měsíce...
28. srp 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hrozně nám to uteklo, co.... takže doma máte trošku žárlení :dizzy_face: to je pěkný! vidíš jak jsi žádaná! :sunglasses: ... školky se fakt děsím.. no, už je středa! jinak dnes jsme měli generálku na vstávání a spíš tam asi chodit nebudeme! :grinning: .. Šimonek se stále budí hodinu co hodinu a už jsem tak unavená že to spíš mám z doslechu a většinou se vzbudím s oběma dětma v posteli.. a dnes jsme právě měli vstávat na kalmetizaci -kontrola po dvou měsících od očkování a měli jsme tam být mezi sedmou a dvanáctou! ale je to přes celou Prahu! máme to se čtyřma přestupama a celkově jedeme skoro dvě hodiny.. tak si řikám že když má být dnes to vedro že pojedeme hned na tu sedmou.. takže to dopadlo tak, že v sedm jsme vyrazili z baráku! :grinning: .
Necháš Ondráška taky očkovat na TBC ?
29. srp 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jo, toho vstávání se taky děsím, ráno si chrupkáme pěkně do osmi a to už bude ve školce. Může tam dojít tak do půl deváté, ale potom už hned dělají ty řízené činnosti a on by si nevyhrál, a nechtěl by tím pádem hned malovat nebo tak..takže ho tam chci vodit na osm, pěšky s kočárem je to tak 35min chůze, než je oba vypravím atd, takže vstávačka o půl sedmé. Dnes jsem koupila fix na textil a začnu probírat oblečení,které bude mít do školky a označovat jej. JInak včera jsme měli v MS informativní schůzku a musím říct, že se mi to líbilo, působili na mě mile, lidsky, ředitelka, která tam učí, má něco přes 60let, celý život to dělá a přijde mi, že je to její životní láska. O dětech mluvila krásně a já doufám, že si tam ty učitelky vede v podobném stylu, jaká je ona. říkala, že se všem prdolkům pomůžou, nbeudou nutit do ničeho, můžou si tam vzít hračku z domu, kdyby jim bylo smutno.. navíc školkovné uplně směšné, nabízí i dost kroužků...a taky říkala, že žádné dítě není zlé, že je potřeba zjistit důvod konfliktu a že si to hned ve školce řeší učitelky a rozhodně si nestěžují, že ten dělal to a ten zas tohle..
29. srp 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ty jo! já puknu závistí! nám řekly že děti hračky nosit nemají, ež pak musí řešit stížnosti typu to je moje a oni nevědí jestli je to jejich nebo ne, ale když to bude nezbytný tak ať to alespoň podepíšeme.. jedna čitelka je tam starší paní, taky tak kolem 60 a ta teda děti miluje a ty děti ji mají strašně rádi.. ale má až ty starší.. ty první má ta kravka a to je taková suverénka! to je hnus! a ta ředitelk aji polně miluje! a furt jí cpe že když si udělá vysokou, tak jí nechá svoje místo ředitelky že je bezvadná, přitom to co vidim a slyšim to je hrozný... já tam Štěpu budu vodit vyloženě s odporem.. a jinak žaluje všem rodičům.. kdo si přijde pro špunta tak tomu hned dává referát o tom jak zlobil že teda jejich výchova je špatná, že mají ty děti učit tohle protože pak ve školce je s nimi problém... bla bla bla.... závidim ti :pensive: a přeju ti to :slight_smile:
29. srp 2012 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Tak my jsme šli do školky na osm, šel s náma i martin, chtěl být u tak významného dne...tak má dovču a objednal bagra, tak nám ted srovnává zbytek pozemku, at muzem dosét trávu.Tak jsme dnes zvládli start ve školce na výbornou. Představil se, všechno povyprávěl, na co byl tázán a ani nám nezamával. To jen my museli zatlačit nenápadně slzu, jak Tak snad nás odpoledne při vyzvedávání přivítá s úsměvem.učtelku tam má jednu tak kolem 45let, tak ho snad postaví do latě, vypadala řízněji a jednu mladou...a co vy?
3. zář 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahoj, tak my taky tam byli na osmou... přišla jsem si ro něj přesně po obědě v půl1 a??? no jako Štěpánek katastrofa! tak jsem docela zírala a pokračovala.. on se netočí když na něj zavolám, odbíhal od stolu při obědě, nechtěl si čistit zuby, jako zabaví se sám to je hodnej ale dělá to i v nevhodnou dobu když my máme program a když jsem děti posadila všechny na kobereček tak on utek!
tak jsem si tak řikala jak je vidět že to s dětma prostě neumí! já neřikám, že mě poslechne na slovo, nebo se otočí když zavolám, nebo že mi neutíká od oběda, ale tak vleze prvně někam kde ještě pořádně nebyl, je celej mimo z hraček a věcí který doma nemá a doma se neřídíme jako je 12:00 sedíme jak přikovaný u stolu.. je 12:30 všichni do postýle.. 13:00 jde se! nemyslim si ani že je vhodný hned ten první den hned děti rvát do programu -maluje se -MUSÍŠ malovat, nic jinýho se nedělá.. debilka
3. zář 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 dnes jsme šli na osmou.. nevím no.. po včerejšku -jako kdybych nekojila, tak se láduju neurolem.. ten kluk tam musí strašně trpět.. včera byl dokonce na hambě -to jsem nenapsala.. a důvod?? na písku si zul boty a chtěl tam být bos.. tak kvůli tomu ho po třech hodinách ve školce posadily ty kravky na hambu.. pak ta naše "kámoška" jim ohledně manžela sdělovala důvěrný informace ještě ze školy a prostě jsme všichni dost rozčarovaní.. mě je furt blbě z toho co toho kluka tam dnes čeká co tam asi dělá -fakt síla.. a přitom ráno když jsme tam šli, tak už tam tak nespěchal jako jindy a při převlíkání pomáhal a byll strašně hodný a klidný a ostatní maminky tam dětem řikaly -koukni na toho chlapečka támhle jak je hodný a pěkně pomáhá!
4. zář 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx Jsem docela vykulená, že se něco takového může dít ještě v této době. Neříkám, že mají děti dělat co chtějí, podle toho taky ty dorůstající generace vypadají, ale první den hned tohle, to je masakr. četla jsem i diskuzi ohledně tvého komentáře. Být tebou, zkusila bych najít někde na netu ten konkrétní metodický pokyn ohledně 14denní adaptace, aby jsi mělo něco v rukách, až na ně budeš startovat..jinak tě pošlou někam, že ty tomu prdlačky rozumíš...je mi štěpíka líto a to, že se bojíš, aby se nezasekl v tom mluvení je podle mě velice opodstatněná obava...
mě jen učitelka řekla-a to, až jsem se zeptala slovy-dalo se to s ním? že je divočejší, ale že to zvládnou a usmívala se u toho, tak pevně věřím, že jí to vydrží
4. zář 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak jako já dnes ani neurózou neobědvala a špatně se mi spalo -celkově je mi blbě.. fakt síla! jinak dnes??? no jako je to stejný jako včera a pozvala jsem si na něj ředitelku aby viděla jak se chová -vůbec nechce poslouchat a shodly jsme se na tom že bude velice problémový.. krávy všech krav!!! nic víc! tak jí řikám že jeako co si tak o něm povídaj že neni nic zvláštního a ona že jako tam má 20 dětí a že to prostě nejde aby se takhle choval...
Když jsem si pro něj přišla, tak si hezky hrál s kuchyňkou -vařil tam kuře a servíroval na stolečku.. i se salátem a dezertem a pak si k tomu sednul a dělal že to papá a přišli jsme domů a on se mi verhnul do kuchyně a cpe se a cpe se!!!! je to normální????
4. zář 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx MASAKR!!!! Pošli na ně kontrolu, tady vidíš, že to s nima nejde..nejde jen o tvé dítě, ale i děti ostatních mamin..je to vše dané tím, že ta učitelka prostě nemá tohle vystudované...krááááva. Tohle přesně jsem slyšela, když štěpka chodil do cvičení a když mě pozvala, at to vidím, co dělá, tak jsem jen viděla dítě, které se snaží a nechápe přesně pokyny cvičitelky, která ale nemá trpělivost...a to,ž e tak jí, mu tam snad ani jídlo nedali, nebo se s ním nepárali..být tebou, ještě to chvilku zkusím, jestli se jako zadaptuje nebo jak bude reahovat on na školku, jestli tam bude chtít chodit..a jestli ne, tak se na ně vyprdni, nech si ho doma, stejně jsi ho tam chtěla mít..než ho stresovat a příhlaš ho raději příště do nějaké jiné, nebo mu zaplat na dva tři dny v týdnu soukromou, kde se mu budou věnovat a z které nebude mít nervy on ani ty
4. zář 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek