• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 tak pozor.. dnes jsme šli s manželem na schůzky.. je zvláštní, že když jme si to šli vyřídit -řekli jsme si že budeme ještě hodní a probereme to s nimi v klidu a mezi 4 očima -resp. 6... no a výsledek? z úči vypadlo, že Štěpánek je vlastně úplně v pohodě!!!!! že teda chce chodit víc do druhý třídy, tak se snaží se tam dostat a nechce sedět s ostatními dětmi na koberečku a povídat si a nechce jíst... že mezi dětmi je to super, že se okamžitě začlenil a hraje si se všema dětma a oni s nim a že se o něj nebojí když jsou venku protože se krásně zabaví a hezky si hraje... když jsem si pro něj odpoledne přišla, tak si brouček hrál! ale jak on byl hodný! on si hrál v kuchyňce! dával na talířku do trouby kuře a pak to servíroval, ale i se salátem, přílohou a dezertem a pak si k tomu hezky sednul a dělal že to papá... a jak byl hodný! ah jo.. no jako řeknu ti že se mi to vůbec nelíbí, tak jsem vybuchla že teda mě to velice zajímá, že zítra tam budu s ním celý den -bude s námi i Šíma.. a chci to vidět!
před schůzkama jsme sopli pár rodičů a ptali se jak to zvládají a všichni řikali že jim děti pláčou, chtějí utíkat a učitelka řiká že moc neposlouchají..
mmch!! dnes ráno! vlezli jsme tam a u dveří plakala holčička od sousedů... nechtěla pustit tatínka -a plakala ať ji tam nenechává, že chce jít s ním a co na to učitelka? pojď se mnou! zamáváme tatínkovi z okna až půjde kolem.. no neni ona debil?
4. zář 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak jsem zvědavá, s čím příjdeš, jaké bylo tvé pozorování...i když to bude asi zkreslené tím, že tam jsi a vnímá tě jak učitelka tak štěpka a asi se víc oba snaží..
u nás dobré, štěpka se těší, zatím se mu tam teda nepodařilo usnout a myslím, že i s jídlem tam bojují, nicméně učitelka nic neříkala, nestěžuje si,ráno, když jsem ho tam zavedla, tak si hrála s ostatními dětmi a jak tam vešel štěpka, hned ho pozdravila, zeptala se, jak se vyspal, jestli se těšil a byla taková milá..tak snad překousnou i to jeho neposlouchání, špatné jezení atd...
5. zář 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no tak pozor... já se snažila moc neangažovat, ale je to jasný! ráno si Štěpánek hezky hrál, pak se zavelelo uklízet, tak pomohl uklidit nějaký lego a šlo se do jeho třídy... tam se nasvačil -bez problémů -snědl chlebík se sýrem a jablíčko... pak si hezky hrál -to je nechala říďa snad půl hodiny což se mi zdá jako blbost takhle krátce, pak se opět velelo uklízet, tak pomohl ač nerad a šlo se do kroužku na kobereček.. Štěpa tam nechtěl... tam se bavili o tom jakou mají značku ve školce a ukazovali si obrázek psa, kočky a koně a chtěla po nich vědět jak co dělá, pak že si zazpívají skákal pes a jedno plačící dítě po mamince dostalo rovnou vynadáno že kvůli němu neni slyšet.. pak se šlo pro kartáčky na zoubky a že si děti budou čistit v kroužku na koberečku zoubky.. to Štěpa taky nechtěl, ale chtěl Šíma, tak tam s nimi seděl dobrovolně i s kartáčkem on... Štěpa tam seděl když se zpívalo a když se řikalo jak dělá kočka... jinak nechtěl.. pak se šlo ven! sám si šel do budníčku pro svoje botičky, sám si tam dal zase bačkůrky, obout mu pomohla učitelka z druhý třídy... a šlo se ven, bez problémů, nezlobil, nic. pomáhal pak i uklízet a šlo se na oběd! Štěpa seděl u polívky, nechtěl ji, tak jsem k němu přišla a dala mu jednu lžíci do pusinky sama a pak už papal dál sám, sám si odnesl talíř a druhý chod repete, nechtěl, dostal jednu lžíci a jedl dál sám.. SOUDRUŽKA učitelka na to jak děti jedí dlabala, její pomocnice tam lítala od dítěte k dítěti a každýmu takhle dala ochutnat a každý dítě něco prostě snědlo! řekl si o pití, na záchod v pohodě, nikde žádný problémy!!! jen ten kobereček, tak nevim co mi to vykládala! a ředitelka mi dneska řikala že on je kolektivně absolutně bezproblémový dítě, hraje si, nebrečí, ale ten kobereček mu asi vadí a že je zvědavá na zítřejší výtvarnou práci, takže zítra jdu zase! a mě si tam Štěpa pomalu vůbec nevšiml! jenom když jsem ho tam lámala na ten kobereček..
a jinak musim říct, že SOUDRUŽKA s těma dětma absolutně neumí jednat, dělá z nich akorát dementy, když to řeknu tak blbě..a za mnou tam chodilo jedno dítě za druhym! furt!! a pár holčiček se na mě přímo nalepilo až mi ta druhá učitelka řekla že jsem nějaká oblíbená :slight_smile: .. no a jinak je to logopedka a řikám jí že jsem ráda že Štěpa i za ty dva dny úplně mění dtyl řeči a ona mi řekla že takových děti viděla tucty a že to půjde že když něco už řekne,t ak to řekne i líp jak děti co normálně komunikují.. tak jsem dnes absolutně bez nervů, malý ma špinavý tričko od jídla, takže si myslim, že opravdu ho k tomu se nesnažily přimět... takže tak
5. zář 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx podle popisu je štěpka naprosto parádní a bezproblémové dítě!!!To si myslím, že můj štěpka se tam chová hůř a nemyslím si ani náhodou, že by v tom kroužku vydržel sedět:frowning2: snad na to vyzraje věkem, časem
6. zář 2012 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak dva dny za námi! takže takhle.. dnes jsem vlezla se Štěpíkem do třídy a slyšim ze všech stran ahoj teto! paráda, sotva po deseti minutách u mě byl pomalu celý hlouček těch mladších dětí se kterými se teda už známe.. na učitelku dlabou -oni chtějí na záchod a nejdou to oznámit jí, ale volejí teto! já du cůat, jo? a tý pipině to samosebou neni, že oni radši jdou za mnou, než za ní... Štěpa dnes opět v kroužku neseděl, zoubky si v kroužku ale vyčistil a máma to s ředitelkou vyřešila sama.. já prostě se klepu a mám tu nevýhodu, že když už ten pomyslný pohár přeteče, tak prostě urážim a ona umí jednat tak aby se ostatní chytli za rypák, takže to udělala teď za mě a musim se od ní to jednání pořádně naučit abych mohla špuntíčky pořádně bránit sama a ne s tlumočníkem... nicméně jsem jí strašně moc vděčná že to udělala, protože se strašně změnil přístup ke všem dětem a nejen ke Štěpánkovi...
ale v kroužku s dětmi sedí zvědavka Šíma, čistí si s nimi zoubky -to si musel dnes vzít svůj kartáček a Štěpánek si dnes v tom kroužku rychle ty zoubky taky vyčistil a šup na hračky! budu tam ještě zítra, pondělí a úterý a uvidí se jestli tam budu ještě dýl... chci tam být tak dlouho, než prostě bude trošku ochotnější a víc se tam otříská.. jinak jsem slyšela od různých rodičů, že teda tohle je ten Štěpánek o kterym doma furt slyšim! takže dětičky řikají doma jak si pěkně s nimi hraje, tak to mám radost a mluvení?? dnes řekl babičce při odjezdu -dobe dojet a zavo-ej.. takže fajn! super věta a odpoledne mi řiká u silnice -jede auto? ne? tak deje!
tak doufám, že to bude o.k...
6. zář 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettyx tak snad se to nějak vystříbří...u nás je vše ok, dnes šel opět s radostí, učitelka, která byla náhodou v šatně mi štěpku pochválila, že je šikovný, že pěkně maloval i jim sám zazpíval.druhá zase říkala,ž e už tam včera konečně spal a i pěkně jí a všechno sní, což jsem hleděla, protože doma je to boj. Tak jsem na něho pyšná,ž e je takový šikulka. už dělali i první výrobek a prý se snažil.
7. zář 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ano, u nás se dnes poprvé malovalo -vybarvovala se kočička, ale nechápu proč soudružka dětem rozdala sešitých 5 obrázků sešívačkou a řekla jim že budou vymalováva jenom ten a ten... jiný ne... blbka fakt! nic víc
No závidím ti že to máte super! závidím to všem.. my halt bojujeme ale je to z obou stran..
Jinak jedna holčička mi dnes řikala teto, uklidila bys mi prosím botičky? tak se jí ptám jakou má značku, ona že šnečka, tak jsem jí šla dát botičky do budníčku na šnečka a ta minda mě viděla a řekla že si děti ty boty musí uklidit samy, že to za ně ve školce nikdo dělat nebude a myslela to obecně a ne jako že já bych nesměla.. ale nevim co je na tom špatnýho.. tříletý dítě hezky poprosí, odpoví, vyndá si bačkůrky a přezouvá se a všechno a jenom chce takovou prkotinu -asi z nich chtějí mít fakt vojáčky! mám chuť udělat Švejka a koupit malýmu uniformu v kostýmech
7. zář 2012 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahoj, tak zítra bude Štěpánek ve školičce sám.. už teď je mi špatně.. jinak teda na koberečku už sedí, ale zoubky si nečistí, ale mluvila jsem s tou pomocnicí -ona pomáhá tý krávě hlídat děti a dává jim oběd -měly by se z fleku vyměnit! ona mi řiká, že proč tam ještě chodím, že je Štěpánek úplně v pohodě, tak řikám že kvůli tomu koberečku a ona že to mám nechat plavat a úplně vypustit že prostě až se bude nudit si hrát sám, tak si rád mezi ty děti sedne sám.. a ta kráva úča ho tam nutí a buzeruje... ji nenávidim... ale ta pomocnice je na ty děti tak hodná.. ona se s nima baví, pomáhá jim, hraje si s nimi, u oběda jim pomáhá -klidně i krmí!, pomáhá uložit do postýlek, převlíknout i ven s nimi jde.. a tamta je taková namyšlená blbka -si myslí že když jim zakráká skákal pes (má absolutní hluch) tak je nějak světoborná -ona na ty děti jinak úplně dlabe a fakt mě drtí když se jde venku a ona řve Aleno! Dane! Emo! ... to už neni Alenka a Dáďa a Emička.. u oběda si ani nepřejou dobrou chuť a ona místo pochválení jak ty děti co řvaly po mamince nebrečí a jedí, tak jim řekne no vidíš. když neřveš tak se i najíš!..
11. zář 2012 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx
@pajinka29
Ahoj holky, tak my se konečně tak trochu zase zajely v tom našem kolotoči a to co tu čtu u Betty, tak je mi úplně blbě a až se stydím, že jsem řešila naší Báru, která má úplně pohodové učitelky a vše je OK, z toho, co Bet píše bych se asi zhroutila :frowning2: To jsou opravdu nějací magři, bych jim tam poslala inspekci. Moc ti přeju, aby se to nějak srovnalo a pokud ne, radím to co Pája - máš možnost ho mít doma, tak ho odtamtud případně můžeš vzít, jestli to tak dál bude pokračovat...ach jo, co si ty naše robátka někdy musí zkusit :frowning2: Poptala bych se ostatních rodičů, jak se jim ta učitelka zdá a pokud vás bude víc, což nepochybně bude, protože každý rozumný rodič musí vidět, že je něco špatně, tak se můžete ozvat. A když Vás bude víc, nemůže už to ředitelka přehlížet a možná se jí trochu otevřou oči ohledně paní učitelky (jestlůi se jí tak dá vůbec říkat :angry:, kazí nám jméno).
Já jsem se celé prázdniny dost nervovala, jak to všechno zvládneme - Bára MŠ a já ty prvňáky. Měla jsem strach, protože Bára dospěla do věku - mě se bude po tobě stýskat, mami a brečela třeba, i když jsem ji nechávala u zbožňované babičky...Ale Bára na 1, poplakávala ráno 2. a 3. den než jsem odešla a pak už byla úplně v pohodě. Dokonce tak, že ji teď můžu vyzvedávat až kolem půl 4, protože je v pohodě a che si ještě hrát na zahradě nebo s dětmi. Jak už je starší, tak si i s ostatními víc vyhraje než loni. Včera zrovna na ní volal jeden chlapeček, když odcházela: Ahoj Báro, ty moje lásko!!! a Bára volala: Ahoj Libore, ty můj kamaráde!!! :grinning:
Já s prvňáky taky celkem OK, i když hlavu mám jak pozorovací balon - hlavně teď na začátku je to zápřach, naučit je úplné banality, co u starších dětí tě ani nenapadne, že by to mohlo být těmhle prťousům nejasné. Ale jsou celkově šikovní, je tam teda jeden rušitel, hodně slabá holčička, ale jinak dobré. Mám tam chlapečka na vozíčku, to jsem měla taky strach, ale je to úúúplně v poho, protože 90% dětí jsou na něj z MŠ zvyklé a vůbec nevnímají, že by byl jiný, spíš se přetahují, kdo ho bude vozit, kdo mu bude pomáhat, takže šikulové. :slight_smile: Snad to tak půjde dál, i když je toho někdy nad hlavu. Ráno to vstávání v půl 6 je teda zatím očistec, ale snad se zase zajedu a Bára ty odchody ráno zvládá kupodivu daleko lépe než loni. Myslela jsem, že se bude víc sekat a bouřit, ale zatím je dobrá, asi se do MŠ fakt těší.

Páji, je fajn, že u vás je to s učitelkami i Štěpkou všechno v pohodě. Vypadá, že byl na MŠ fakt zralý a bude tam spokojený.

Celé prázdniny jsme byli v Dubinách - teda Ondra non stop a my tak 3 dny tam a 2 dny v Praze, takže nějaká dovča se nekonala - jen já a Bára jsme byly týden s našima na Šumavě. ta rekonstrukce je fakt zápřah - hlavně pro Ondru a to i z psychické stránky: hrozně se furt bojí, že se něco pokazí, že o těch prázdninách nebude moct pracovat se zedníkem (spadl ze žebříku a dlouho ho bolela záda nebo si pustil traversu na prst a do ruky také pořádně nemohl nic vzít, ale naštěstí vše celkem rychle i silou vůle překonal a fungoval) a nemůžeme si dovolit platit dalšího dělníka, který by Ondru nahradil apod. Do toho termíny z banky...Ondra, když přijel na neděli domů, tak jen seděl u počítače a vyhledával různá konstrukční řešení, srovnával ceny, nemluvil o ničem jiném, já na nervy ze školního roku, ale nechtěla jsem ho tím zatěžovat, takže jsem to dusila v sobě.... a pak jsem 3 dny před začátkem roku probrečela...no moc veselé prázdniny to nebyly, ale nějak jsme to zvládli, teď nás v druhé polovině září čeká střecha a okna. Uvnitř už se to pěkně rýsuje a snad do konce října se zbavíme zedníků, takže se přestane platit od hodiny a začnou už přijíždět jen odborníci na elektřinu, vodu apod, kteří udělají určitou práci, za tu dostanou zaplaceno a zase odejdou. ...už to snad bude méně nervů.

Tak holky, snad jsem tímto románem napravila mojí dlouhou nepřítomnost, mějte se fajn, pusu dětem a vy se držte :slight_smile:
11. zář 2012 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Teda šári, máte to náročné. nervy ze stavby, to známe. Myslím si, že Martin stavbou a nervama kolem ztratil tak pět let života, byl v neustálém stresu, nebyl schopný ho dostat z hlavy. I ted v létě, pořád řešil, že ještě nemáme terénní upravy, vše chtěl dělat sám, což teda podle mě 1000m2 upravovat hraběma a rýt sám je teda masakr, takže tchán nakonec přes jeho protesty objednal bagříka a ten to tady rozvozil -hlínu po základech atd a ted zasel trávu a už nás budou čekat spíše ty veselejší věci typu sázení stromů...
Stěpka chodí do školky rád, moc se mu tam líbí, jen jsme ted měli drobnější starosti-jak je děsně živý, tak třeba utíká a rozmáchne se a někoho nechtěně bouchne. chodí s ním do třídy docela tutíni a ti to berou jako bití, tak se ted pořád štěpkovi vysvětluje, zakazuje a poslední dny to vypadalo,ž e to snad zabralo, učitelky ho chválí, že už to nedělá a že je jinak šikula, ale stejně chodím do školky se stresem, jestli to zase nedělal. ale jinak mu školka velice prospěla, naučil se sám oblíkat, kromě bundy, to pořád nějak nechápe, jak má chytnout, ale boty, ponožky atd zvládá sám. Do školky jezdíme na kole-teda on, já táhnu kočárek, tak se před ní jště trošku vyřádí, aby se potom vydržel soustředit na ty klidové činnosti v rámci vzdělávacího programu. Ve školce už měli dvě divadla, pár výrobků už visí na zdech, takže se zdá, že s nimi celkem pracují. i nějaké básničky nové mi říkal:slight_smile:
Věřím, že je to s těmi prvnáčky náročné na max...ale ty to zmákneš, jen nechtěj být perfekcionista za každou cenu...Obdivuju tě, já bych takovou náročnou a hlavně zodpovědnou práci nezvládla...
20. zář 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ahoj, já si řikala kde je ti konec a je to jasný! :slight_smile: .. máte fakt hodně starostí -začínám být šťastná že my děláme jen vnitřní úpravy typu -podlaha, výmalba, postavení nový skříně.. a ta věta ahoj lásko! ta mě fakt dostala! to je tak pěkný! a že jste ve školce v pohodě taky super! my halt bojujeme -začala jsem do tý školky chodit taky, pak Štěpík onemocněl! pomalu 14dní byl doma a včera zase nastoupil! též se mnou a dnes sám a ta "učitelka" tam nebyla -byla tam holka která studuje peďárnu a má vztah k dětem a je to strašně velký rozdíl! ta jako úča mi řekne jak je to katastrofální a děsný a tahle mi dnes řekla že to všechno půjde že co nechce dělat teď tak ho k tomu svede dav ostatních, jinak je to super, takže jsem dnes poprvé!!! odcházela ze školky naprosto potěšená, bez neurózy, klidná.. dobrý.. :slight_smile:

@pajinka29 Pájo, tobě se musím pochlubit! jak píšu Šárce dnešní recenzi, tak mi ta holka řikala že jí trochu mrzelo že když po Štěpíkovi něco chtěla, tak to sice pěkně alespoň 4krát zopakoval a pak zamířil na druhou stranu! :grinning: .. a to mě fakt pobavilo! a on jak pěkně ale začíná mluvit! to je úplně super! on řekne že je "Štěpa", nebo "Štěpá-ek" to N tam jako spolkne, ale zopakuje mi anglicky abecedu i slovíčka :grinning: -to se strašně směju když od něj slyšim že má ,,nous" místo nos, tak mě to fakt rozesmívá.. perfektně řekne ahoj, čau, řekne nádherně dobou noc! dobí den, nasedanou řekne :grinning: .. nákadák, kakot, autobus -no je toho tolik, že to ani nevypíšu! a když chce víc lásky přijde a řekne ,,mami, dej mi pusu!" to je nejhezčí věta kterou slýchám :grinning: .. někdy se jen přitulí a řekne pusu.. no krásný fakt.. samosebou digidigi neopouští, ale teď se prostě fakt domluvíme..

Jinak holky!! "paní učitelka" když jsem tam včera byla.. tak tam začala řvát na jednu uplakanou holčičku! ,,já sem ti řekla že budeš zticha!" já fakt zírala... a mám tak trochu strach, aby nevyužívala toho že Štěpa prostě tu komunikaci nějak extra neovládá -on hlavně opakuje.. jinak jsem se dověděla že je na ni stížnost na ÚP a po naší stížnosti si ředitelka začala tu holku kontrolovat a sama přišla s uznáním že je na ty děti velice nervózní a že s ní měla dlouhý rozhovor, ale jak je vidno, tak jí moc neprospěl...
no a závěr z toho jak jsem docházela do školky taky???? všechny děti mi říkají teto, chtěj si se mnou hrát, holčičky chtějí abych s nima hrála na mámu a já že budu táta a Šíma naše miminko, o pití se chodilo za mnou, hlášení na záchod taky za mnou, zapínání bundiček a oblíkání vest na ven taky za mnou a slečna úča je na mě neskutečně nakrkaná! :grinning: .. uplakaný děti po příchodu jsem měla hned v klíně a pak se ke mě dostala zpráva že ředitelka o mě smýšlí! :grinning: :grinning: :grinning: -takže nastupuju do autoškoly kdyby se tam uvolnilo místo! protože i kdyby to bylo místo pomocnice, tak to mám u nosu -tady jinak práce není! a je na to potřeba řidičák...tak mi držte palce
25. zář 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettyx no téééda, to by bylo super, takové místečko!!!!! To bych ti moc přála!!!!! Jinak jak jsi psala ve statusu, že nevíš, co se s dětmi děje ve školce..já si myslím,ž e pokud ho tam někdo netýrá, nešikanuje, tak je to relativně normální stav. Prostě už to má okoukané, není to pro něj tak nové a proto ti běží vstříc..ví, že tam zase zítra půjdete, tak si to nepotřebuje užít na max...můj štěpka tam chodí moc rád, první týden dělal hysteráky, nechtěl jít domů a potom už mi běžel naproti, přesto se ráno těšil..prostě už ví, že tam bude chodit, že to není, jako když jsme šli jednou za čas do herny, kde musel využít každou minutu, než ho od tama odtáhnem..ale to, že ti štěpík brečel, to není dobré. taky mě napadlo, jestli to není třeba i dětmi. I děti dokázou být škaredé a šikanovat, ne třeba fyzicky,ale verbálně, třeba je mimo kolektiv...kdo ví
26. zář 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no to právě není.. on tam s dětmi nemá vůbec žádný problém.. s každým si hraje a co jsem tam s ním chodila, tak jsem nezaznamenala jedinkrát že by se od něj někdo odtrhnul, nechtěl s ním jít -naopak! má tam dost kamarádů kluky, holky, je to jedno -a jednoho kamaráda tam má extra! ten chlapeček za Štěpíkem furt běhá..
my právě vůbec neměli žádný problémy z odloučení -ráno do školky běžel, ani se nechtěl převlíkat, rovnou by si hrál... a jka píšeš ty! byl oříšek tam odtud Štěpu vyhrábnout... to si i protestně lehnul na zem a křičel a musela jsem ho vynášet -i se schovával dětem do postýlek! a včera najednou přiběhnul ručičky natažený a volal ahoj! a dnes tohle.. nemám z toho vůbec dobrý pocit...
pokud jde o too místo, tak bych ho brala všema 10 hned! se Šímou by nebyl problém, protože děti zaměstatnců do školky můžou chodit kdykoliv a on už pěkně chodí a taky jak mele! to je sranda! mama, tata, baba, papa, tiky taky, ťuky ťuky, haf!, dej, dudu, ham, blá blá se naučil a samosebou se naučil i digi digi :grinning:
26. zář 2012 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bettyx takže to bude tou učitelkou
26. zář 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no mám ten pocit že tam prostě něco nehraje.. no jak pro něj půjdu tak se schválně optám co se stalo... a uvidíme! občas jsme chodili do človíčkova si hrát s dětmi a když se tam objevil nějaký malý prudič tak se šel zabavit jinam a víc se ho nevšímal.. stejně tak jako s tím Michálkem jak jsme byli na chatě... ten Michal to je takovej krkoun, nikomu nic nepůjčí, nepodělí se, naopak každýmu sebere! velmi schánčlivý klučík... fakt... no a Štěpa z něj nebyl, tak se od něj uklízel jinam.. on se nepere a na každýho takhle hodí bobek, takže mi to právě je velmi velmi velmi divný!! to určitě není ze strany dětí
26. zář 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx tak jak? Copak jsi zjistila?
3. říj 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 vůbec nic.. nikdo mi nebyl schopný odpovědět.. jinak ode dneška opět marodíme.. no, marodíme.. manža je nemocný a furt to tady šíří a léčit se moc nechce.. takže jenom se mi děťátka uzdravila, tak Štěpa už zas frká a kašle.. tak jsme byli u doktora a došli jsme si pro fotky -ale je divný, že tam dnes nebyla bezvadná "paní učitelka" a Štěpík by si býval šel hrát.. šel se mnou hned domů bezu řečí, ale chtěl si tam zalízt mezi ostatní děti, no...
co vy?? furt dobrý???
jinak naše pokroky!! Štěpík sám pojmenovává barvy, na otázky mu s odpovědí musíme pomoct, potřebuje k tomu nakopnout, ale jinak nádherně opakuje slova... máma řiká že asi bude ráčkovat, že divně řiká r, ale to řiká jen u slova éro -a když ho tak poslouchám, tak řekne něco mezi gr a chrčením, ale myslím si že tyhle závěry jsou předčasný -co jsem si tak všimla tak někerý děti r neřeknou ještě v první třídě... tak L jsem teda řešila, ale naučil se!! a R nechávám být jako poslední až se trochu rozkecá sám...
jinak Šíma!! to je bomba!! máme teď kotě.. tak máme čiči a taky pipi, ale jakmile vidí zvířátko -je jedno jaký, tak volá pipi :grinning: ... jinak dej, ne, jo, mama, tata, baba, papa, koukej, totoje -otázka!!!!!!, dudu, e-e, a!a! -to je štěkání... fakt čumim.. doufám, že nepřestane jako Štrěpíno..
3. říj 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@akras
ahoj holky, tak dnes má náš Šimonek 365dní! strašně nám to uteklo.. chodí -no, spíš běhá.. mele jako blázen! dělá strašně roztomilýho, ale moc se snažit nemusí, protože je... už měsíc jsme všichni nemocní.. pořídili jsme si kotě -nevím jestli jsem zmiňovala... je to fakt pošuk (kocour)
Štěpánek půjde možná v pondělí už do školky... tento měsíc byl akorát 1. a 2. a dále marodíme.. fakt síla... v květnu jedeme všichni tři na školku v přírodě -to se pěkně v rozpočtu prohneme..
no a Štěpánek.. to bych se roztekla -jak on začíná hezky mluvit... ráno, už mě nebudí Šíma a jeho křik, ale tahání a ,,vstávej mamiko, vstávej" :grinning: .. ,,poď, cupat" -čůrání :sweat_smile: .. ,,mamiko, bobonky" (papat, pitíko) ,,mamí, postav mi to" -kuželky :sweat_smile: -vidí naši fotku všech a řekne ,,to sem já, to je mimiko, mamí, tatí!".. ,,koukej se, ptásek" nebo pések, košika, sepice, .. a venku! ,pozor! auto, bacha!" bych fakt chcípla -to se mi tak líbí a nejvíc mě rozesmívá jak umí odmlouvat.. kde koho to strašně krká, ale my jsme za to tak vděční!
no a teď ho silně chytlo vaření -vaříme jedině spolu... fakt bomba... nejvíc ho baví palačinky, tak copak asi teď furt večeříme! :grinning: .. i se snaží ozdobit talíř -pan estét..
přidávám fotky
A jak se daří vám holky????? úplně to tu "umřelo", co..
23. říj 2012 ve 02:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx jsou krásní!!!!!a šíma je teda extra šikovné mimi, to se musí nechat. a ten dortík je luxusní. Nojo, máš recht, moc se ted neozývám...ale máme se fajn. Ve školce se štěpánkovi líbí, i když musím říct,že už teda přitáhl domů pár sprostých slov nemluvě o nějakých moresech...ale asi to k tomu všechno patří. Hlavně, že je spokojený, něco vyrábí, umí spoustu písniček atd...Ondrášek roste jak z vody a je to zlatíčko..jen se ted trochu pokazil v noci, ale možná je to ještě reakce na druhou hexavakcínu. ale jinak je to miláček..snaží se překulit na bříško, ale zatím vždy skončí na boku...
26. říj 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to je ještě takový miminko... moc mi chybí když byli oba kluci taková pidimiminka -furt jim dělám otisky ručiček a nožiček a furt se k nim jako k miminkům chovám... Šíma se mi zase pokazil přes den.... krásně mi chodil spinkat hned po obědě do půl jedný mi spinkal a i na dvě hodiny! a prostě v úterý měl dva roky a ve středu už mi odpoledne nespinkal a stále nespinká.. asi si řekl že když je mu jeden, tak není žádný mimino aby odpoledne spinkal, takže to mám tady, prostě dvě děti na celý den a je to fatk hukot.. Štěpík mi pomáhá svařením! dnes zase.. e to sranda... rozbil vejce -spadlo mu na zem a já to neviděla a jenom slyšim ,,o-ou vajko, saka" :grinning: .. takže se fakt teď bavim když už konečně něco řiká.. a Šíma má novinku. náš Mates už neni čiči, ale matě čiči :grinning: ..
No a školka, řeknu ti že za ten týden co jsem tam byla taky bylo slyšet od těm prťat tříletých dost sprosťáren ale je fakt blbý když si o děti přinesou a někde mezi lidma s tím vyrukujou, tak by se člověk propad... mě stačí to óvno co Štěpa umí -každý ví co to znamená... je to blbý no, ale tak hlavně že se tam Štěpánkovi líbí -to je nejdůležitější, my teď bojovali a i když mi bylo líto že bylo Štěpovi jedno jestli máma někde je, tak je horší to jak tam plakal... no, uvidíme teď.. měsíc tam nebyl...
26. říj 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx no ,ono to nejsou jen sprostárny, ale také prsotě blnutí u jídla, na všechny říká ty jogurte nebo tak...v šatně se plácá papučema do hlavy-prostě jak kdyby byl nějaký retard, když to napíšu hnusně..dnes jsem viděla, že to v šatně dělali i jiní kluci, takže je mi jasné, že to nedělá sám, což mě trošku uklidnilo, že nejen my máme takového divocha...a nemá šíma ten spánek trochu narušený tím,že je štěpí doma, nechce být víc s ním..přece jen, když byl ve školce, měl více klidu
26. říj 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat". Poznámka admina: “od toho je na MK přímo diskuze.”
26. říj 2012 ve 14:28 • andysek111
@pajinka29 to určitě tím nebude.. on je Štěpík doma celý měsíc a až teď začal takhle tohle.. no, al eteď mi usnul.. to jsem fakt nečekala.. Štěpa ho kousnul :fearful: -on si s ním chtěl Šíma hrát a jemu se to asi zrovna nehodilo, tak ho kousnul a já si ho vzala k prsu aby přestal plakat a usnul, no... jenže se mi to teď akorát nehodí, páč máme za chvilku vyrazit pokoupit něco do ledničky....
no tak to jsem nečekala že i takhle.. to je ale hustý! mě se to teda jeví směšný takhle nezůčastněně, ale týkat se to mě, tak nevim jak bych se na to tváila.. ale útěchou ti je že to dělají i jiný děti a nemusíš se tím v prostorách školky znepokojovat
26. říj 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ty já chcípnu! Štěpa sotva něco řekne a už dva dny fakt chcípu smíchy, páč si tu hraje s autíčkama a pořádá závody a odpočítává! ,,fí, ťů, van, gou!" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. říj 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 překvapení všech překvapení.. dnes mi slečna ze školky (je to zkušená holka, studentka a je normální!) řekla jak je Štěpánek fajn, že nechtěl teda venku přiběhnout zpátky když dětem dovolila běhat ve spadanym listí, ale že když řekla že se za ní vrátí všechny hodný děti, tak prej přiběhl až ji skoro porazil jak tam musel být honem první a chytit se jí a co jsem čučela nejvíc ze všeho! Štěpánek prý u oběda hlásil že si pro něj máma přijde po ó! tak jsem se zeptala jestli se nespletla a prý to opravdu řikal a pak mi řikala jak hodně opakuje, že když se vrátili z venku, tak řikala ať si děti zujou botičky a Štěpánek hned Štěpí, boty dolů :grinning: :grinning: :grinning:
30. říj 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahojky!
musím se honem honem pochlubit, že Štěpa se naučil báseň pro mikuláše. dnes během koupání jsem ho přiměla několikrát zopakovat mikuláš ztratil plášt, mikuláška sukni, nejedli, nespali, byli oba smutní :grinning: :grinning: já se ták nasmála -řikal přesně ,,mikugás, ztatil pást, mikugása suki, nejedi, nesali, byji oba sutni" :grinning: :grinning: ... já vim.. vypadá to děsně, ale řekne to a to je prostě úspěch nad úspěchy.... stejně tak zpívá skákal pes! to je taky ,,skáka pes, pes oves, pes zegego nóku, sesebe dese bes, pá(r)o na koboku" a umí toho víc jen slova pokulhávají, no... -ale musí se mu nechat, že má hudební sluch -ten se s tónem nesekne... a Šíma asi taky bude mít, páč dnes jsem na něj "zpívala" tón a on ho opakoval a pak zvýšený a zase se ho snažil napodobit -to je jasný, nejde mu t o -spíš pomalu zaječel, ale na roční batole super :slight_smile: ..

A co vy??? jak se vám daří? co Štěpánek ve školce, Ondrášek doma a oba spolu? :slight_smile:... u nás teda začíná v tomhle trochu rivalita... Štěpa začíná být trošinku krkna na autíčka, ale dá se to -ještě se netlučou.. :sunglasses:
2. pro 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo! ale nejvíc mě baví jak si Štěpa už řiká o svoje potřeby -mamiko pitý, papat, po-ádu (pohádku), koku (coca cola), bombonky, suseku (sušenka), cuat, kakat, pomoc, dobí (dobrý), upado (upadlo), dej mi to, vstávej, poď, posím, děkujú, coko-ádu (čokoláda), táme (támhle -když neví jak si říct, tak ukáže prstem a řekne tohle), .... -mám z toho radost.. a i logopedka ve školce mi ho chválí, že se učí dobře -že si s ní hezky povídá, ona mu vesměs rozumí, odpovídá jí a hlavně jí poslouchá! jí a ještě jednu holku která je tam na výpomoc, ale má na to vzdělání a studuje i VŠ, ale ředitelka ji tam nechce zaměstnat na plný úvazek a drží si tam toho smrkáče nervózního a děti urážejícího... no, tak tyhle dvě on poslechne na slovo a když ne, tak obě vědí jak na něj aby poslechl na podruhý a vždy jim to vyjde a hodně ho chválí.. a ta kravka co ho má ve třídě má furt nějaký problémy, ale asi se nám rýsuje lepší budoucost -snad! protože se našla další maminka (6z15) která si stěžovala a navíc tahle maminka poskytla peníze od podniku na dostavbu školky :grinning: :grinning: :grinning: -a tý se pomalu zobe z ruky! takže bomba... ale ta hodná učitelka logopedka chce odejít :pensive: a teď na mikulášský besídce mi řikal jeden kamarád -jeho dcera chodí do třídy se Štěpou, že si holka doma hraje na školku a že strašně křičí na panenky a jmenuje tam všechny spolužáky a řiká jim že zlobí a otravujou.. taky bomba, ne???? ale on je taková trubka, ten si stěžovat nebude :rolling_eyes:
2. pro 2012 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bettyx no téééda, to teda dělá obrovitánské pokroky!!!To je bezva!!! To bych na začátku, když jsi psala o vašem mluvení ani náhodou netipla, že bude tak pěkně povídat!!!!
My ve školce dobrý. Taky má více problém s jednou učitelkou z těch dvou, co se mu tam střídají..neumí děti zaměstnat a potom je dává na hanbu, protože mají roupy...s tou druhou to je celkem dobré. Naučil se spoustu písniček, básniček, jen moc malovat nechce a vyrábět..ale tak snad to ještě půjde..ale jinak tam chodí moc rád. Ta vaše kráva je drsná, on teda i štěpka říká, že ta jedna na ně křičí, ale on je takový splachovací, není taková citlivka, aby mu to vadilo..prostě divoch, no...
Jinak se máme fajn, tento týden mají mikulášskou besídku, příští týden vánoční a potom si ho chci nechat doma, aby náhodou něco nechytil a Vánoce neodstonal. Ondrášek je miláček hodný, jen v noci se budí na kojo co tři hodiny a někdy i v mezičase. ale přes den je zlatíčko, roste jak z vody:frowning2: Přetáčí se sám na bříško, zpět to ještě neumí, ale je trpělivý..to štěpka hned hulajdal, že chtěl přetočit a tady ten v klidu počká, až se k němu dostanu a přetočím ho :grinning:
3. pro 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky pomalu pečeme cukroví, vybíráme dárky..prostě klasika... :grinning: co budeš mít pro štěpíka ty?
3. pro 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to se máte! a školka -nechodíte do tý naší? ta kravka taky neumí děti zabavit a pak zlobí a ona je umí pak akorát znemožňovat a nadávat jim... s těma Vánocema máš pravdu! taky to udělám! ještě příští týden a bude doma... o víkendu začneme píct cukroví -včera jsme upekli se Štěpou perníčky a dnes je zdobili -blbý je, že může zdobit jen chvilinku, protože on tu cukrovou polevu hned olíže :grinning: ... no a dostane nějaký skládačky, společenskou hru auta, oblečení, pak dostane vláčkodráhu se stolem a příslušenstvím -ještě něco tam má, ale my kupujeme tak průběžně od léta, takže si to nepamatuju :confused: musim zaklepat že se nám ještě nestalo aby dostal něco dvakrát :sunglasses: a Šíma dostane autíčka, skládačku pro batolata, stejný oblečení jako Štěpa, velkou didaktickou kostku, set pro malýho pana řidiče a taky už nevím.. co dostanou tvoji kluci? :slight_smile: -já už se na to tak těšim! to bude něco.. musim si ještě koupit kupu kapesníků, protože nevím jak u vás, ale já nevidim na cestu do obýváku od okamžiku kdy se zazvoní na zvoneček -klika že máme kameru -se na to pak kouknu na etapy..
3. pro 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek