• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@bettyx no, my máme pro štěpku myčku na auta, potom kuličkovou dráhu, člověče nezlob se-ale je to s medvídkem pu, potom dřevěnou stavebnici, kde pomocí šroubování sestaví jeřáb, auto atd...potom od babiček dostane tablet s abecedou, potom společenskou hru Povím ti mami, lyže nebo boby...prostě spíše už jen takové společenské hry atd..a protože miluje Bleska:slight_smile:, tak jak vy, tak ještě jídelní nádobí s Bleskem. Ondra je prtavec, ten z toho nemá rozum a po štěpkovi má naprosto vše, takže jen z výchovného hlediska, aby si štěpka nemyslel, že dostává dárky jen on, dostane nějaké oblečení a možná zabalím nějaké hračky po štěpkovi-to byl malý a ještě si je nepamatoval a jsou krásné a nezničené
5. pro 2012 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 to mi povídej! ti co mají různopohlavní děti to mají mnohem jednodušší, protože totéž je u nás! co se Šímou když máme doma po Štěpovi i "z prdu kuličku".... jinak včera jsem jukla do naší dárkárny a kluci oba dostanou taky novou jídelní sadu -Šíma medvídka pú a Štěpa auta! :grinning: tak to bude mít s vaším Štěpánkem podobný a tu hru s autama to je taky něco ve stylu člověče nezlob se :grinning: .. tak je to docela sranda že budeme mít něco obdobnýho :grinning: .. jinak hru povím ti mami máme doma a jako i se nám zadařilo něco sestavit -já povídala a Štěpa ukazoval obrázky a takhle jsme to dali dohromady a teď to tahá Šíma a furt mi ukazuje s velkým úsměvem kartičky kde se staví budka pro ptáčky a volá pipi!... to je furt čiči a pipi a bééé a baf... to je úplně mimo :grinning:

mmch! koupila jsem si logopedickou knihu plnou rad a různých cvičení a zjistila že je Štěpa dosti neohrabaný s jazýčkem! takže cvičíme už tři dny s jazýčkem... tak snad se někam zase posuneme a k něčemu se dohrabeme... :pensive:
Zítra má ve školce nemocnici pro medvědy, tak si má vzít plyšáčka a budou se na nich děti učit obvazovat a skusí si první pomoc -podle mě blbost -u tříletých dětí.. ale tak co no... teď mě volá! koupili jsme si sadu veselá modelína tak musím honem jít ochutnat zmrzlinku :wink:
5. pro 2012 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@bettyx jj, beztak to je uplně stejná sada, je to od disneyho, hrnek a talířky...:slight_smile: nojo, nad těmi auty společenskou hrou jsem taky přemýšlela, ale pak jsem si říkala, že do něho zase toho Bleska nebudu tak rvát:slight_smile:tak snad se bude hra líbit i štěpínovi našemu.
A jakou tu knížku sis koupila? jo, ono na vývoj správné výslovnosti, zejména L, R, Ř je pohyblivost jazyka potřebná, jsi dobrá, děláš to dobře, nejdřívě rozvíjet slovní zásobu, potom mluvidla a až potom třeba nácvik hlásek
5. pro 2012 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@pajinka29 no, dobře.. nevím jestli dobře, ale snažím se mu co nejvíc pomoct zatím sama... naučila jsem ho už dřív L -to jsem ti psala -ale řekne ho jen samostatně -ve slovech ne.. a když jsme prvně cvičili, tak mi pak došlo že vlastně on při svých slovech nepoužívá jazyk! hned jsem to vyskoušela a řekla si slova který používá nejvíc a nejčastějc a který z něj doluju a opravdu ty, který jsou jednoduchý bez jazyka řekne jako nic -samo někdy s běžnou chybou pro tříletý děti -že šišlá... a ty co používá míň a tam je jazyk už projevuje -třeba slovo domek z něj prostě nedostanu... a pak je jasný proč řiká mamika a babika... knížka se jmenuje učíme naše dítě mluvit -napsala to Jana Bezděková -má to být odbornice na logopedii... zatím jsem ji prošla fofrem rychle a teď děti spí a díky Mikuláši mám všechno hotový,t ak beru zvýrazňovač a jdu studovat! :sunglasses:

jak jste přestáli Mikuláše???? :slight_smile:
5. pro 2012 ve 21:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@bettyx tak tu knížku neznám...
Mikuláš byl v pohodě...ve školce jim řekli, že čert zaspal, takže tam byl jen anděl s mikulášem, dostali nějaké balíčky a byli spokojení. No a doma jsme nikoho domluveného neměli, takže našel dobroty za okýnkem a potom chodil a hledal pro všechny.museli jsme pamatovat z výchovného hlediska i na Ondru a taky jsme si nadělili i s manželem:slight_smile:
7. pro 2012 v 10:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek