• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras jsi šikovná...jsem brouzdala ještě vaším albem a našla jsem tak odkaz na vaše stránky...neměla jsem moc času, tam jsem jen zběžně koukla na svatební fotky-teda doufám, ž eneva...a moc ti to slušelo..kdepak jste tu svatbu měli?
28. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak mám zase o čem přemýšlet. Předevčírem mi přišla od kamarádky z VŠ nabídka, že její manžel, který má cestovku, shání na 14 dní (3 krátké zájezdy) průvodce pro děti do Paříže :astonished:
tak se to ve mě mele :confounded:
28. led 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jasně, že neva, měli jsme ji v Kostelci nad Černými Lesy, poblíž má Ondrova maminka chalupu a rok před námi se tam vdávala Ondrova kolegyně a moc se nám tam líbilo. No a 2 roky po nás se tam ženil Ondrův svědek, Ondra šel taky za svědka, tak se tam pořád vracíme :slight_smile:
28. led 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jakože tři zájezdy po 14 dnech? nebo celkem? jeslti celkem, tak bych hned jela..předpokládám,že to tam znáš a navíc, kdyř je pro prcky, tak to nebude muset být uplně tip top
28. led 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, vypadalo to tam moc hezky, žádná snobárna, příroda kolem..pěkné
28. led 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 bylo tam super to, že jsme měli na vše dost času. každá svatba měla pro sebe víc jak hodinu, z toho obřad asi 30minut. Když jsme byli na nějakých svatbách v praze, na úřadech i třeba jinde, tak to běželo jak někde ve velkovýrobně manželství - obřad za 10min hotový a už se tam rvali další :unamused: , tak jsme rádi, že jsme našli toto místo
28. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 je to celkem, kdyby ne, tak by to vůbec nepřipadalo v úvahu. - 3 zájezdy asi 4 denní a vždy se vracíme ráno a druhý den večer zase jedu.
bylo by to hlavně náročné na hlídání Báry, protože Ondra si jako učitel jen tak vzít volno nemůže, takže by vždycky musely babičky minimálně půl dne hlídat a Bára beze mě ještě nikdy tak dlouho nebyla :confounded:
28. led 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras naše svatba, byt proběhla v PV na radnici byla tkay moc hezká. Nikdo nespěchal, obřad přes 20minut, přijeli jsme pozdě, takže jsme nikoho nepotkali:slight_smile: a po nás byl taky klid, takže jsme si připadli výjimečně
28. led 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak to vám to taky vyšlo, je pravda, že my byli hlavně na svatbách v Praze a blízkém okolí a to bylo teda maso :confused:
28. led 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak teď mobilizujeme babičky, jestli by do toho s námi šly, naši mají trochu problém, že tu zrovna budou hostit taky nějaké francouze, ale zas by tu dobu mohla pokrýt Ondrova maminka.
Musím to v pondělí potvrdit nebo zrušit.
V Paříži jsem samozřejmě několikrát byla a máme tam i kamarády, na které bych se mohla obrátit o radu, kam by bylo vhodné děti vzít - program bych totiž na 2 dny asi vymýšlela sama a ten 3 by se jelo do Dysneylandu nebo Asterixparku....
Dnes se dozvím, co na to naši a taky mi má volat ten šéf a sdělit mi taky za kolik by to bylo, protože zas třeba za 5tis bych to nevzala. To by bylo moc nervů za málo muziky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to zní fakt skvěle...ale cestu, ubytování, jídlo atd, by ti hradili sami? Já bych do toho možná šla i za menší prachy. Ono, hodí se každá korunka, zvlášt, dkyž chcem stavět:-/ a zase tam člověk přijde na jiný myšlenky. A podíváš se zase do světa
28. led 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Taky by mě zajímalo, jak jste vypadali. Nemáš někde taky fotky? na svatbách docela ujíždím (teda v rozumné míře, ráda koukám na fotky a hlavně šaty). Já bych se hned vdávala znovu, protože už asi nebudu mít šanci si den připadat tak hezky princeznovsky :sweat_smile:
28. led 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to máme..ale do alba je tady dávat nechci..tak nevím, jak ti je zpřístupnit...
28. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a máš recht, ten den si řlověk připadá krásně a důležitě..navíc nám nádherně vylšo počasí, focení jsme měli v tkaovém romantické parku u rybníka...
28. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jasně, to je prostě klasický průvodce, navíc jsem pro ně zajímavá, protože jsme si s Ondrou dělali před lety dokonce kurz průvodce cestovního ruchu (já s FJ, Ondra s AJ) a jsem ještě učitel, takže jet se třídou a učitelkami je prostě moje parketa. Asi to teď závisí od toho, jestli budou moct hlídat naši a to se dnes dozvím.
Ty peníze bych řešila, protože když vezmu v úvahu, že Ondra by dělal přípravy po nocích, babičky a dědové by vyplýtvali část dovolených, tak mám pocit, že se to prostě musí aspoň trochu vyplatit.
Je fakt, že by mi i vystavili potrvzení, kdybych pak třeba hledala někde práci v cestovním ruchu apod. A určitě je to příležitost si zase trochu popovídat francouzsky na lepší úrovni než s dětmi v kroužku. Tam si tak akorát říkáme skáču jako tygr, plavu jako delfín :grinning:
28. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já to přežiju :wink: , už si to ale představuji, fotky u vody musí být moc hezké. my teda nějak nezvládly v rámci šrumce se vyfotit v parku. Přijelo nám na svatbu šíleně moc kamarádů (bylo na obřadu asi 70lidí), což teda fakt potěšilo, ale nějak pak nezbyl čas, udělali jsme spíš fortky s rodinou a kamarády přímo u té kaple a dál do parku už jsme se nedostali. Pak už byl čas jet na oběd, takže nic....
hele, teď nás zamknout, že si o svatbách máme jít povídat na beremese :sweat_smile:
28. led 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, ty jsi fakt akční. to já mám sice FCE a státnice z Aj, ale jak s tím ted nic nedělám, tak neumím už lautr nic. Takový průvodce byl vždycky můj sen-teda do té doby, než jsem pochopila, že to není nic pro rodinný život, ale cestování miluju-ale je fakt, že než se otravovat s bandou lidí, na tkreé člověk musí pořád čekat, tak si ted s martinem raději proštudujem všechno dopředu a pak už sami lítáme po těch místech bez průvodce a skupin. Miluju poznávání nových lidí, míst, vdechování atmosféry a seznamování se s jejich stylem života...jsem na to trochu úchyl...jak vidím cizince, tak jsem jak posedlá:slight_smile:))
28. led 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 A svatbu jsme měli na sv. Václava 28/9 a počasí nám taky přálo, bylo tak akorát, aby mi nebylo zima v šatech, ale zase žádný hic. pamatuju se, jak jsem si chodila vybírat šaty v třicetistupňových vedrech a jak na mě navlékly spodničku a sukni, tak mi úplně tekly čůrky potu po nohou a fakt jsem si připadala trapně, když mě do toho oblékali. ty materiály jsou takové neprodyšné. Kdybych se vdávala v takových vedrech, tak snad někde skolabuju.
28. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my se brali 22.9.2007. počkejt, to jsi už byla tehulka, ne? měli jsme horko, ale už takové to podzimní, všude zbavené listí..prostě paráda. Mám totiž moc ráda babí léto, proto jsme to tak volili. I kdytku jsem měla do oranžova, martin měl tmavě hnědy oblek, měla jsem sampagne šaty...prostě takové ty pozdimní barvy...
28. led 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To je div, že sis nějakého cizince nevzala. U nás ten kurz byla takový nenadálý nápad. Blo to tehdy ještě z peněz ke svatbě a oba jsme si říkali, že pracovat v cestovním ruchu by se nám líbilo a bude to dobře vypadat v životopise. Ale byla to teda taková divná záležitost, nakonec jsem u koušek dostala ze všeho 1)FJ, historie, itinerář, cest.ruch), jen ze zeměpisu 4 :confused: a to jsem měla Německo, ale prostě nebylo v mých silách se to nějak našprtat (hlavní město každé spolkové země...), no trapas to byl, ale prolezla jsem.
Spíš jsme si mysleli, jezdit jako delegáti spíš než přímo průvodcovat. Ale už jsme to nějak nezvládli.
Mě to teda nechybí, ale Ondra by se ještě hrozně rád někam pracovně podíval - učit na nějaké škole v cizině třeba rok....no, ale už to moc reálně nevidím, když máme stavět...
28. led 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nojono, jak má člověk děti a jiné závazky, tak už se odtud nedostane, jen jako na dovču a to ejště jestli, když budeme splácet hypotéku:frowning2:
28. led 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nene, my se brali v roce 2006, pak jsme si ještě rok počkali. Mimčo se povedlo hned na první pokus, ale v 10tt zamlklé těhotenství, na to jsme přišli na dovolené v Itálii, takže revize apod proběhla tam, byl to teda nepříjemný zážitek (zájezd se vrátil bez nás, pro mě si naštěstí přijeli kamarádi, kteří nebydleli tak daleko a po pár dnech si nás u nich vyzvedla máma a vezla zpět do čech), pak jsme měli pauzu 3měsíce a hned na druhý cyklus se povedla Bára :dizzy_face:
28. led 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak, cizince bych si nevzala. myslím,že i když člověk umí dobře jazyk, stejně tak trochu ta jazykovýá abriéra je a brání ti v detailech poznat člověka. V češtině poznaš jakékoliv zabarvení a hned ti to o člověku více napoví, ale v tom cizím jazyku je to více povrchní...a taky jiné zvyky mě zajímají, ale to neznamená, že bych je chtěla držet. Na to jsem zase češka jak poleno:slight_smile:spíš je pro mě ideální najít si v cizině přátele a stěmi poznávat jejich zemi...
28. led 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jééé, to musela být krása :slight_smile:
Jinak my taky radši jezdíme sami na vlastní pěst a nejsme moc typy na takové to válení u moře - to jsme si zkusili na předsvatební cestě na Corfu a teda nic moc, nebylo tam co dělat. Radši jezdíme po známých, kteří jsou teda v té Itálii a pak ve Francii, ale naším snem je teď skandinávie (a klidně i poznávací zájezd), to je můj sen, musí to tam být nádhera. tak třeba, až Bára trochu odroste a něco našetříme....
28. led 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tjá jsem tula, já jak jsem tam viděla to lomeno devět, tak jsem to brala automatiku 2009 :confounded: to teda musel být šílený zážitek:frowning2: já byla v 6tt s martinem v alpách na tůrách a špinila jsem a byla jsem taky na nervy. ještě jsem ani neměla těhu potvrzené od dr, tak jsem se bála, jesti to není třeba mimoděložní nebo tak....Naštěstí šlo jen o hematom a nakonec bylo všechno ok...ale nervy to byly.:..jeslti budu podruhé těhotná, tak do žádné ciziny nejedu.
28. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras heč a tam já jsem na poznávačce byla :grinning: a vřřele doporučuju, nádhera....
28. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jojo, já bych taky cizince asi nebrala, jsme vlastně ráda mezi svými, kde mám svoje jistoty, zázemí, zas takový dobrodruh nejsem. Furt mám ze všeho až zbytečné nervy....i myšlenka Ondry, že bychom právě ještě mohli jet někam na rok do ciziny je pro mě docela náročná na přijetí, ale kvůli němu bych to asi udělala. Ale děsí mě třeba otázka jak zajistit doktory pro Báru, pojištění, očkování atak, ale to by si člověk určitě zjistil
28. led 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jinak svatební cesta kréta a paráda. SKoro ani ejden den jsme neleželi u hotelu na pláži. Taky proto jsme si ji vybrali. Jezdili jsme tma po památkách a přírodních divech..měli jsme pronajatého skůtra, pak auto...byli jsme v horách, a klášterech, na vykopávkách, soutězskách...ale jinak milujeme hory, takže Tatry, Alpy...to byly asi nejhezčí dovolené
28. led 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak ono, kdyby tam pracoval, tak by od kolegů všechno věděl, pomohli by, kdyby byl problém...to není, ako kdybste jeli do USA umývat nádobí. Kdyby dělal kvalifikovano práci, tak by to za to stálo. NAvíc, udělat je asi potřeba to, když jsi ještě na mateřské, potom už školy, škola...to se už nikam na dlouho nedostanete.Takže kdyby ta možnsot byla, jela bych.. Jasně, tay bych se bála, ale jedete do civilizace-předpokládám, že nechce do bangladeše:slight_smile:
28. led 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 V té itálii jsme byli lyžovat, teda já tomu lyžování moc nedala a měla jsem to posvěcené od dr., naštěstí se ukázalo, že se mimi nevyvíjelo už asi od 4tt, ani mu nenaběhlo srdíčko, takže jsme to nezavinili (z čehoš jsem teda měla strašný strach), tehdy jsem totiž krátce chodila k doktorce, která neměla ani svůj ultrazvuk a poprvé jsem měla jít až ve 12tt :angry: , kdyby to bývala poznala, mohliu bychom si tyhle lapálie v cizině ušetřit....ale zas musím říct, že s Ondrou nás to hodně posílilo, člověk v takových situacích pozná, co má za pertnera a jestli se o něj může opřít.
28. led 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek