• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras jo, tak to znám...my máme v rodině to stejné...babička má taky alzheimera...můj tatka s ní je přes den, už nepoznává lidi, okolí...ale nechtějí ji dát do ústavu, protože tam by ji nadopovali a šlo by to rychle z kopce...no, možná by si mamka i něco našla, nevím, jak jste na tom ted, ale babčka nemůže být už ani chvíli sama, šlo to tak z kopce během roku, takže stejně nevím, jestli by tvoje mamka potom mohla vypadnout ven. Je to obět..ale jsou to jejich rodiče...těžká situace. Nemáme společné víkendy, vánoce, nic, protože musí být u babi
1. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak asi mi není přáno, furt nic, ani když jsem procházela nově vytvořená alba na úvodní stránce, tak jsem to tam nenašla....
1. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zas to tam není, nechápu:frowning2: to jde mimo mě:frowning2:přitom to dělám stejně..a ty holky už to fakt viděly
1. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 u mojí babi se to projevilo hlavně na řeči. nejdřív vůbec nemohla stručně něco říct, všechno dokola opisovala strašně ze široka a po vyčerpávající půl hodině jsme se dozvěděli , že třeba byla u holiče. Teď už není schopna v podstatě dát dohromady větu. Furt jen to a to a tamto tadyhle....., člověk se snaží domýšlet, ale už moc úspěšní nejsme.
A přitom babička byla opravdu vysoce inteligentní, měla hrozně veliký rozhled. Právničinu, kterou vystudovala začala dělat až v důchodovém věku, protože za komoušů nemohla. Bezva se jí to dařilo, ale poslední část případu už musel za ní dodělat strejda, už nebyla schopna komunikace.
Já myslím, že i když budou bydlet spolu, tak třeba naši budou furt mít nějakou pečovatelku alespoň na pár hodin denně....
1. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to neva, asi nějaká záhada.
Ona babi je jinak fyzicky na tom opravdu docela dobře. Někdy si až člověk říká, jestli není lepší, když odchází člověk tělesně než když přestává fungovat ta hlava....babička už taky semtam neví, kdo je kdo, ale to ještě není tak časté, ale furt všechno klasicky schovává a obviňuje všechny okolo, že jí to berou (zubní kartáček apod), nejvíc to odnáší samozřejmě máma, protože je s ní nejvíc.
No nic, smutné téma, ale je to život, někdy mám pocit, že to nemine ani mě....
1. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a kdo jí diagnostikoval toho alzheimera? Má i jiné potíze? To víš, pracovní zájem:slight_smile:
jinak ty děti už v tom věku fakt nejsou děti:slight_smile: ale když nemáš zodpovědnost, tak je to ok
1. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a ty penízky super
1. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras neboj, Bára to zmákne...aspon pak nebudete mít ponorku :wink:
1. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ona nějak jednou měla takový výpadek paměti, vůbec nevěděla, že má zlomenou ruku a kde je, ale jenom na chviličku, tak jsme si mysleli, že ai nějaká mrtvička a pak nějak v závislosti na tom ji poslala praktická lékařka i na tato vyšetření. Pravda je, že to podchytili v dost ranném stádiu. Teď jí bylo 80let a myslím, že už to bylo řečeno snad kolem 70tky až teď ty poslední roky už to jde hodně rychle.
1. únor 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras aha, tak to jo, to jsou klasické příznaky. Babi je taky fyzicky ok, ale neumí si ohřát jídlo, nepostará se o sebe, nechápe, které oblečené na kterou část těla atd...a to byla taky velice inteligentní. Má ekonomku, byla učitelka na zákldace, uměla jazyky...jo, je to horší, když odejde hlava, aspon pro okolí, protože už s ní nemáš kontakt..je ve svém světě...nechci být zlým prognostikem, ale to, co popisuješ, babička dělala cca před rokem a ted je už úplně mimo, iinkontinentní...
1. únor 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já se bojím, že to pro ni bude trauma, radost, že jsem po 4 dnech tady a hned zase pá na další 4 dny a pak ještě jednou. Aby pak nebyla absolutně přilepená a nebála se, že jí zase odejdu....ale tak naši ségře hlídali, když byl nejmladší asi 1,5 celých 14 dní. Ale právě si říkám, jestli by nebylo lepší 14dní v celku než takhle roztrhaně, ale zas aspoň babičky ušetřím 2 dopoledních hlídání
1. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já myslím, že by to v celku bylo určitě pro Báru lepší...ono je prckům dětem u babi dobře a když pak vidí rodiče, tak si teprve uvědomí, o co přišly..
jinak jsi měla pravdu, smazali ty fotky, protože jsou svatební...jendé holčině z druhé diskuze to taky smazali..to tam měla jen jednu pro přčdstavu, aby jsme viděli, jak vypadala..to jsou trapáci
1. únor 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, člověk to taky tak očekává, že to asi už půjde k úplné neschopnosti velmi rychle. Už te´d se jí v noci stane, že jde místo na záchod na křeslo....
No, pitomé je, že to fakt pak strašně ovlivňuje celou blízkou rodinu. Ten, co se o ní nejvíc stará je úplně uzavřený do tohodle koloběhu a začne třeba i zanedbávat své ostatní blízké...máma teda říkala, že to dopustit nechce, jakmile by to zašlo takhle daleko a babička už by nás stejně nepoznávala, tak by jí strejda zaplatil nějaké opravdu dobré, luxusní zařízení (je hodně bohatý, ale je ve dne v noci v práci, takže jinak než jeden víkend v měsíci + finanční zajištění pečovatelky apod pomoct nemůže)
1. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to byste měli super..u nás nic takového nehrozí. strejda je velice rád, že se o to stará mamka a uplně se z toho vyzul Ani jeden den ji nepohlídá, nic. Je to totálně na mamce a tatkovi.
1. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 :angry: hm, to teda mi už fakt přijde ujetý, kdybys tam měla jen ty svatební, ale máš další 3 s prckem....

Já teda věřím, že tu babičinu nemoc nějak rodinně ustojíme, táta je fakt anděl a mámu fakt podporuje a pomáhá, ale je jasný, že i on má svoje hranice.....
1. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, ještě jsem se tě ptala, jak je na tom bára s mluvením.?
1. únor 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to je fakt smutný, to naštěstí u nás rodina funguje fakt hodně dobře (až na malé výjimky), i když jsme třeba na tom ekonomicky hodně jinak než strejda...on je takový bručoun, ale zas v tomhle je takový zodpovědný
1. únor 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, prostě me to mrzí i proto, že nikdy nemůžou štěpu o víkendu hlídat, protože jsou u babi. Nemůžeme mít společné Vánoce, nic. Porstě se všechno točí kolem babi a přitom nás už nepozná a druhá babi, která nás pozná, miluje atd, nás envidí, protože se pořád hlídá ta druhá...jeto těžký, aby to nezasahovalo do chodu rodiny.
Koukám toho máme čímdál více společného.
1. únor 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já myslím, že Bára je na tom hodně dobře, už v roce dala min 20slov dohromady (to, na co se nás ptali na prhlídce v 1,5 bára už v roce předčila), dává dohromady věty typu: nanynka hačí na Barunku...., strašně rychle si pamatuje slova písniček, takže jich už umí hrozně moc. To víš ženská dobře ví, že jí musí pusa šlapat na plné obrátky :grinning:
A co vy? Kluci bývají zas pohybově víc napřed....
1. únor 2011 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to mi padá brada dolů....to jsme oproti vám mimoni:-/
1. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my tak jako slovní zásoba podle mě docela velká, ale nespojuje do vět, nebo minimálně-věta typu mimi hačí...:frowning2: ale chodíme do schodů, ze schodů, běháme, dnes jsme byli ve cvičení a byl tam moc šikovný..nejen pohybově, ale i sociálně, nebal se cvičitelky, plnil její pokyny, jiné děti, ač tam jsou po milionté pláčou, nejdou za cvičitelkou atd...
1. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 škoda, že máme společné i tyhle smutné věci :frowning2: naši už toho o víkendech taky moc nemůžou, protože tahat někam babičku je velmi náročné (když je teplo, tak na tu chalupu jedou, ale většinou je z toho babička úplně vykolejená a už si není schopná obout ani boty, co leží před ní, protože je prostě nevidí....), navíc mám pocit, že je hodně zatěžuje ségra se 3dětma (to je zase jiná dlouhá rodinná historie, o tom zas jindy...) a manželem na baterky. Tak mám někdy pocit, že bych měla ségru trochu umírnit, ale mám jí fakt ráda, vycházíme dobře, jen jsme nebe a dudy - ona filosof, bohém, já taková hodně zemitá a praktická...
1. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras nojo, oni by právě štěpu taky poholídali, kdybych poprosila. ALe je mi to blbé, když vím, kolik mají péče kolem babi.
Kdybychom měli společnou i tu řeč.-)
1. únor 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky a únoráčci,moc ráda se připojít k této diskuzi.
Ahoj Šári a Barunko :slight_smile:
1. únor 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelie hurá, konečně někdo další. Vy se koukám, holky, znáte, co? :wink:
1. únor 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Známe z diskuze i osobně :slight_smile: Jdu nahoru pro opičáka,moc toho nenaspal a huláká tam :grinning:
1. únor 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
se zblázním asi... :grinning:
1. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petronelie takže vy jste taky v únoru? Máš taky takového divocha, jako já? Někdy si myslím, že ho opravdu přetrhnu
1. únor 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no vidiš, my ty schody furt velmi opatrně, sama jen pár nižších a většinou stejně chytám. Ale jak je taková rytmická a tak, tak teda když někde něco předcvičují, tak to se hned chytá taky, normálně se třeba stydí,
jsme vzhůru, promiň a ječí, takže snad zítra
1. únor 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek