• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
Nazdárek,tak jak vegetíte?
Koukám,že se tady pracuje, relaxuje, dokonce staví...btw ta ječící matka na zemi.. pěkně ulítlá představa miq :grinning: Byli jsme omrknout nemocnici, přece jen už je mě pěknej kousek a máme to za pár... byla tam taková mladá doktorka a pořád nás pobízela, ať se ptáme..tak jsem se nakonec odhodlala. V jedné knížce o těhotenství jsem četla, že u porodu bude moje porodní asistentka a doktor...ta knížka je v originále zpracovaná týmem gynekologů a porodních sester z anglie..to už mi samozřejmě napovědělo,že to u nás bude trochu jinak, přesto jsem se naivně zkusila zeptat, jestli je možnost,aby byl u porodu můj gynekolog. Okamžitě jsem si nadávala do debilů, protože jsem dostala pěknou sodu..jak si to jako představuju, že by to chtěl tak každý a že i doktoři mají svoje osobní volno atd.
Pomalu to brala jako osobní urážku,takže jsem zvědavá,jestli to takhle bude probíhat až budu mít porod :angry:

Co nevidět si taky chceme koupit kočárek. Myslím, že by se celkem vyplatilo ho koupit v Německu..dnes jsem koukala na net -např. ten samý co tady stojí 15 tam měli za 10. Co myslíte? Tlapičko ty by si to mohla vědět... zdá se mi to nebo se to opravdu vyplatí :slight_smile:?
10. srp 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek!

hlasim se jen kraticce, uz jsem strasne unavena. byly jsme tedka na mosele s brachou na kolach, tak se teste na pavuciny.... protahli jsme oba voziky, bylo to docela fajn. Az na elouse, kterymu se venkov moc nezamlouvava kvuli nizke koncentraci hrist.... kdyz jsme jeli na lodi, tak byla hrozna... je posledni dobou silene rozivena, coz je v pohode v domacim stereotypu, ale peknej oprus v bandb :sweat_smile:

lenchi, na zidlicku napisu recenzi pozdeji, musim si to nechat projit hlavou... jeste to nemam moc utribeny.

miq. ja se teda moc nestydim a chovam se na verejnosti hrozne, ale todle je moc i na me... nechavam ji, at se vyvali, dle potreby a jdeme dal. nemci nastesti delaji ze se nic nedeje a zamerne cuci jinam, takze mi to nijak nevadi. pohrdlive pohledy bych asi moc nezvladala.

naike: osobne bych si v nemcku kocarek nekoupila a kdyz tak v kamennym obchode, kde jsou o dost drazsi.... vychazim z toho, ze ten nas krap jane je furt nejakej posahanej, takze uz ho dam zase reklamovat. koupila jsem ho v usti, ale pobocka je i v letohrade, takze mi narame vyhovuje, ze jim ho vrznu do obchodu a tim to pro me konci... neplatim zadne hrozne postovne, nemusim nikam jezdit.... proste idyla...

urcite je spousta mamin, ktery s kocarem nemaji problemy, ale my lehce pochroumatelne veci kupujeme v kamennem obchode, kvuli komfortu reklamovani... zensky to tady v nemecku kupuji, ale co pak delaji, kdyz se neco pokazi nevim...

lenchi: gratuluju ke stavebnimu povoleni!!! drzim palce, at vsecko klape a tesim se na dojmy...

ale tedka uz jdu chrapat! dobrou!!!
11. srp 2008 v 00:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
naikee a nemůžeš rodit někde jinde? já bych se teda nemocnici, kde mi vynadali (tohle jde říct přece i slušně) nejradši vyhla....a ve spoustě to jde, ale je to spíš na domluvě přímo s tím doktorem, kterýho tam chceš, jestli je ochotnej
jo a oprav si profil, takhle to vypadá, že už 8 let přenášíš :grinning:
11. srp 2008 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nevim jak to mám opravit..Už jsem si myslela, že jsem to udělala poprvé jak mi psala miq. ale teď koukám,že se ta změna vůbec neukládá..achjo. :confounded:
13. srp 2008 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sláva! Tak snad už nepřenáším :grinning: ...byyz dík, zeptám se doktora. Co diplomka? Co máš za školu? Taky bych si chtěla dodělat vysokou...jak to jde při dětech?
13. srp 2008 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz, ja bych to tak tragicky s tou porodnici nevidela.... to ze te nekdo nastve a chova se jak debil neznamena, ze u porodu nebudes mit stesti na skvely lidi a obracene.... staci jeden blbec, kterej te total vytoci at ma povest porodka sebelepsi ...

lenchi: k ty zidlicce:

postupne se mi zacina libit vic a vic. nemam k ni zadne vyhrady... za super uzasnou a dokonalou ji asi jeste dneska neprohlasim, ale za rok uz asi jo. ac se to nezda je super vychytana. treba ta tycka dole slouzi dokonale jako zasunovadlo.nohou si ji prisunu jak potrebuu uplne v mziku, nemusim vstavat...jak mame tedka hodne navstevy, tak na ni dost sedavam a je to pohodicka... obcas z ni elous zdrha na stul, ale to dela i z normalni, takze to zidli tezko vycitat... jsem moc spokojena....
kdyz me neco nastve, budu informovat :slight_smile:

naikee. ja chci taky studovat, az se vratime domu, ale jeste nevim co... ty uz mas vybranno?
13. srp 2008 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
když tlapi, já hrozně nesnáším, když je na mě kdokoliv nepříjemnej a na ty místa už nechodím :sweat_smile: asi magor no
naikee....diplomka si myslím, že docela jde, školitel je toho názoru, že to nemám šanci stihnout a ať to odložím, ale to už nemůžu (leda bych platila strašný prachy, což nechci)...školu mám antropologii a genetiku, fakt zajímavý...při dětech, no zatím mám jen jedno a jde to blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale některý lidi to zvládaj v pohodě
jo a ještě si vytvoř album, ať si mám co prohlížet :grinning:
13. srp 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar, nějak nestíhám...nic :grinning: no a bude hůř :grinning: zatím to vypadá tak, že v pondělí se bude vytyčovat, o dalším víkendu se vyhrabe díra a pak už se budou dělat základy! zatím všechno klape, jen laco má stále víc výraz uštvaného muže :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

naikee - já sdílím názor byyz, nemám ráda takovéhle jednání - navíc pokud se domluvíš se svým doktorem, určiotě by to nějak zařídit šlo - např. můj doktor to normálně nabízí (ale chce za to několik tisíc :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) já vím, že při prvním porodu to je dost těžké, ale věř svým pocitům a snaž se si to zařídit tak, abys měla co možná nejhezčí porod - v rámci možností, pokud se něco zadrhne, tak to těžko ovlivníš...já zastávám názor: udělej pro danou věc maximum a když to jde do kelu a ty to nemůžeš ovlivnit, tak se tím netrap! já teď po prvním porodu už vím, co chtít a co nechtít:wink: a já měla fakt celkem pěknej porod:slight_smile: a dokonce se snažili dodržet můj porodní plán - nicméně stejně jsem pro ně byla "ta paní, co nechce oxytocin" a stejně mi ho dali, protože porodníkovi končila směna, tak to chtěl trochu urychlit a já už byla tak vyřízená, že jsem neměla sílu odporovat - na to by byla dobrá dula, protže manžel nešťastně koukal jak trpím a určitě by věřil doktorům, že jejich cesta je ta správná...takže tam bych oporu asi nenašla:wink:

hehe, vysoká - já od září nastupuju do Brna...vůbec si to neumím představit! ale musím zvládnout první semestr, abych mohla přerušit studium:slight_smile: když jsem se hlásila, ještě jsem nebyla těhotná...

dnes je mi trudno, Juli ráno prochcala tepláky, pak udělala ještě jednu loužičku, během dopoledního spaní protekla do postele a večer při Krtkovi pochcala gauč....a její mamimamimami už vyloženě nenávidím!!!!!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
13. srp 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, z Tveho predchoziho prispevku nekape zrovna optimismus :confused:
To je fakt brutal, jak ten cas leti :sweat_smile: Nez se nadeu tak budete rodit trebovandy jedny!!!
add domecek. na jednu stranu siiiilene zavidim a druhou preju hodne sil a nervu! Bracha tedka resi domek s patrikem, tak jsem zvedava, jak to dopadne. Uz jsou taky u bungalovu :slight_smile:

U nas to vypada, ze mozna pojedu pristi vikend do ceska a zustanu 14 dni. Jeste to ale neni jisty. Otik ma plne vikendy od pulky zari do pulky rijna, coz znamena, ze bychom museli s elousici letet... letenka je sice levna 3800, ale i tak mi to prijde jak oprus se drat z prahy do letaku, nemit autosedacku a jeste vyplacnout 4 litry jen abych jela na vylet do cech... pokud teda nedojedem ted, tak az pak 11. rijna...

Nepodniknem neco???

na tedka neberu zadne objednavky, jelikoz si otik prehodil dovcu z tohoto tydne na pristi a jestli pojedemdo l-a, tak to bude kulovy blesk jako prase! ze schwarzwaldu domu do fr. a do cr...takze uz nic nestiham koupit.
na dovcu pojedeme asi ted v nedeli. A nastvala jsem se a v sobotu si udelam svuj den. Zase se mi rozpadly moje jedine kalhoty, takze jdu nakupovat!

chovani naseho ditete zacina byt dosti neprijemne... dneska mi v babywalzu stropila vztekaci scenu, ze chce auticko.... boze jak jsem rada, ze nam nerozumi!!!! zacne byt kazdym dnem ten nesnesitelnej fakan, ktery mi vzdycky lezly na nervy. Je uzasne svehlava a kdyz se clovek ridi jejima potrebama, tak je jako milius.... ale beda, jak se ma prozpusobit ona nam.... to je docela peklicko... Byl tu tedka bracha s maruskou a svagrovou, tak jsme porad tak nejak ohybali program, jako dycky a najednou z toho je docela problem.

jo a lenchi, jak se tedka pouzival ten nas krap na Marouse, tak jsme se shodli, ze to ulomeny polohovaci madlo je docela oprus. jsem to tak na oko zalipla, ale moc to nepomohlo, takze ho necham opravit. Doufam, ze to nebude zadny tragicky a ze se k tomu postavi celem jako minule :grinning: tj. ze se na to zaruka nevztahuje, ale ze v ramci udrovani dobrych vztahu to teda vymeni...

s tou skolou jsem to mela podobne, ale mas vyhodu, ze ti staci jeden semestr... ja tam musela zustat dva roky, nez jsem mohla prerusit, takze jsem se rozhodla, ze rodina pohromade byla pro me dulezitejsi a ze cas na studium teprve prijde...tehdy jsem aspon jeste vedela, co studovat...

lenchi, Julinka normalne uz zvlada obleceni bez plinek? ja porad stagnuju u holyho zadku, to funguje dobre, ale bojim se, co bude, kdyz dam majtky....
14. srp 2008 ve 14:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeste jsem chtela rict ze elous ujizdi na rozinkach.... dlabe je misto piskotu, huraaaaa. jak nema moc zubu, tak to dlouho zvejka a pak zblajzne. bezva!

a byli jsme v hospode, kde meli rostouci zidli a malem z ni letela na tlamu behem 5ti minut 3x. zacinam byt skutecne nekriticka k te stokke.... mame ji nevm kolik tydnu a jeste z ni nezuchla ani naznakem... ta stabilita je vazne superni! (to bude u jitra stejny) tamta byla jina designove.
14. srp 2008 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženský, tak jsme se vrátili z Pastvin, byli jsme tam od pondělka, docela dobrý, spali jme na šlechťáku, kemp byl poloprázdněj takže docela klídek :slight_smile: :sunglasses:
musím říct že s Jonáškem je to docela záhul , je nějak moc odvážnej, nejen co se týká vody, ale klidně si vyšlápne sám po kempu , v pohodíčce by vlezl k cizím lidem do stanu takže jsme museli být furt jak ostíříži , aby se nám někde nestratil nebo neslítnul ze skáli do vody :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi si budu muset pořídit vodítko :grinning:

naikee a kde se vůbec chystáš rodit ? jo a ještě z kterýho týdne je ta fotka v pasu , vždyť tam nemáš vůbec bříško :confused: tý jo holky jak to děláte, já už teď vypadám jak když pašuju meloun :sweat_smile:
mě taky nasr... :angry: jedna doktorka v ústecký porodnici, když jsem nastupovala na vyvolání porodu tak mi dělala utz, a naměřila Jonymu skoro 4,5 kg :grinning: a prohlásila "vy si to vykrmíte a my to pak musíme rodit" :astonished: to jsem fakt nevěděla co tím jako myslí tak jsem jí jenom odsekla že já jsem sama měla porodní váhu přes 4 kila tak sklapla :confused: jen jsem si říkala že doufám že jí nebudu mít u porodu no nakonec mě rodil můj gynekolog ale to byla spíš náhoda on je víc v nemocnici než v ordinaci tu má jen jednou týdně :wink:

tlapi vítej do vztekacího klubu :grinning: :grinning: jo jo někdy je to fakt na palici holt se z těch našich miminek stávají odsobnosti a to stojí trochu nervů :dizzy_face: já občas ujedu a buď ho seřvu nebo mu naplácám, teda né z a to že něco chce a mrskne sebou kvůli tomu na zem ale spíš že neposlouchá, včera nám 3x po sobě bezhlavě vlítnul z chodníku do silnice dvakrát jsem mu řekla že to nesmí no a když to udělal potřetí tak jsem se už neudržela :frowning2: pak je mi to vždycky hrozně líto ale co mám dělat, když nic jinýho nezabírá :pensive:
ještě jedna otázka k tý židličce, je Eli schopná si na ní vylézt sama, já jsem si furt říkala že na ní nechpěcháme Jony je s tou ikeáckou docela spokojenej, jenomže ho do a z ní musím zvedat což je dost záhul a fakt nevím jak to za chvíli budu zvládat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ještě jsem chtěla trochu rozvířit téma porodu, už docela dlouho sleduju místní diskusi o epi-nu, jakej na to máte holky názor, já o něm docela uvažuju, teda pokud budu moct rodit normálně, protože stav věcí"tam dole" :grinning: se mi docela líbí ( jediná výhoda císaře) a nějak se mi nechce být zaštupovaná :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. srp 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq tak ta sestřička je fakt super: ONI to musej rodit???
já jsem pro epi-no už skoro rozhodnutá a to ještě ani nejsem těhotná, sice sem střihlá nebyla, ale trochu sem se natrhla a to byla Márinka docela mrňous
15. srp 2008 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. jsi super matka! ja kdyz ji vysvetlim 8x, proc to nemuze a pros se dela, co se dela a ona se zase vali po zemi, tak me vazne nasere na celej den... nekdy ji majcnu, nekdy jen servu, ale rozhodne nemam zadny vycitky... jak tu byl bracha, tak porad rikal, "elisko, nemuzu si pomoct, ale pripominas mi tvoji maminku, kdyz byla mala..." takze bych ji to zazlivat nemela, bo za to nemuze, ale ja nezvladam hasit co napacha a jeste se mile usmivat a zarit nadsenim, jak je ma dcerunka sikovna...

do zidle leze elous sama od zacatku a odchazi taky sama uplne v poho... umi to i s vezenim, ale hur...

add epino. myslenka se mi lipi, moc o nem nevim, ale ono se to musi nejak pravidelne nafukovat vic a vic, coz ja pravidelne nezvladam vubec nic. jak se znam, tak bych ho koupila, 2x max. pouzila a pak by me sily stejne... na prevenci fakt nejsem, takze bych se asi nechala rozstrihat :pensive: . Ale jestli jsi dusledna, tak do toho jdi, snad to pomuze....
15. srp 2008 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, dík za poklonu, hele s tím zkaženým dnem mi to něco připomíná, nejsi náhodou ryba :grinning: :grinning: :grinning: 8x vysvětlovat nevydržím já jsem cholerik rychle bouchnu vysoptím se a je klid :sunglasses: to špatný svědomí přisuzuju těhu emocím :sweat_smile:

tak jek to vypadá tak teď přijedeš ? to bysme mohli dát nějakej srazík co :wink:

ještě k tý prevenci, já taky nejsem normálně moc důsledná, ale když mi o něco jde tak se překonám :wink: to jsem ráda že se vám to taky líbí, tak když už jsem to nakousla nemohla bys mi Tlapi zjistit kolik by to epino stálo v D. třeba by to vyšlo levněji a kdybych ho nepoužila tak ho pak střelím byyz :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning: (bože to je fakt vychcanost , co :confused: )

ještě k nočníkům, u nás to pořád nějak nefunguje :frowning2: , dneska se teda jony sice ráno vyčůral i vykadil do nočníku, ale potom dvakrát načůral do konferenčního stolku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a až když se vyčůrá tak křičí mamíí čuruuu takže doma má skoro furt plínku protože mě to nebaví po něm uklízet nakonec fakt budu mít dvě děti na pínách , ach joo :rolling_eyes:
15. srp 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hlasim, ze uz mame oblibene housky. na dama.cz recept cislo 768 a 125

po to epinu se podivam, nevim, moc, jak to hledat, ale moc si od toho neslibuju.... tady moc alternativni veci nejednou. resp. pokud jsi alternativni, rodis v porodnim dome s pa bez dr. ty to umej nachystat tak, ze proste nestrihaji... teda aspon co rikala zuzka...

konecne jsem udelala pavuciny!!!

srazik urcite! kdy se vam to hodi? muzu od 25. dva tydny. ale nemam auto, O ho bere do D. Takze navrhuji nejaky vylet vlackem nebo si pujcim od dedy (nevim, jaky ma plany, tedk jsou na dovce.)
15. srp 2008 ve 22:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele miq. tak to epino tady asi jede nebo co, vyrabi se to v mnichove. :slight_smile: nevim, kolik to stoji v cr http://www.medpex.de/search.do?q=Epino&affiliateid=100&gclid=CI_n9pfckJUCFQhNtAodlWACYA
todle jsem nasla, ale nevim, co je ta cena, bo tam je vic druhu, tak na to koukni...
na ebayi je i sekac...
15. srp 2008 ve 22:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq já ráda odkoupím, jestli bude levnější :slight_smile:
holky mrňa mě brzo sežere, dneska se po mně sápe snad co 15 minut, večer snědla skoro celou avent nádobu, ještě jsem ji dost dokojila a po 3 hodinách se vzbudila na kojení :sweat_smile:
jo a dneska se sama postavila, na to, že ještě neleze, docela dobrý :grinning:
15. srp 2008 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky!
Jůlinka je celkem klidná, teda ne že by se vůbec nevztekala, ale takový záchvaty, jako popisuje miq, to neznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: když jí něco seberu nebo jí něco nedám, tak se teda umí vytočit do vrtule, ale to je mi celkem fuk, nehcám ji, ať se vyvzteká a v duchu si opakuju, že se tak učí zvládat stresové situace :grinning: když se to děje venku, což se moc nestává, tak ji buď nechám řvát, nebo ji odnáším pryč od lidí, aby se uklidnila, nebo se ji snažím zabavit něčím jiným...když mi zdrhá do silnice, tak je to nejhorší, ale většinou si ji posadím na ramena a odnáším pryč, když dělá luky i na mých zádech, je to celkem problém...venku je to vopruz, když někam jdeme, tak ona se zastavuje u každýho kamínku, takže já popojdu, zavolám na ni, že jdu pryč a ona (závisláček, hehe) začhne vřískat mamimamimami a maže za mnou. A to se opakuje stále do kola zhruba po 50timetrových úsecích :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: jo a s tím, že ji občas plácnu si hlavu fakt nelámu, dělám to spíš v okamžiku, když ji mám třeba na přebalováku a ona se tak vzteká, až mě kopne do břicha, takže fakt výčitky nemám, navíc ji plácnu spíš výjimečně, když už mi ujedou nervy a mám pocit, že když to nepochopila osmkrát, po devátý to slovně asi taky nepochopí (např. když vylívá psovi vodu apod.)

epi-no - mám stejný problém jako tlapicka, jsem na takovéhle věci nedůsledná (dokonce si ani nenatírám břicho nějakým úžasným protistriovacím krémem, považte :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) navíc jsem nic podobného neabsolvovala ani poprvé a nenastřihávali mě - jsem si o to teda řekla - lehce jsem se škubla vevnitř, což by nástřih stejně neřešil, ale nic vážnýho, snad jen dva stehy? ale Juli byla relaitivně malá:slight_smile:kamarádka gynekoložka mi říkala, že se jí tuhle strašně dorvala třetirodička! že jí nechtěla stříhat, že při třetím porodu jí to přišlo úplně trapné, že jí pomáhala, seč jí síly stačily, ale že se jí stejně škubla a to docela dost...takže uvidíme, snad se nedorvu až k prd--li :sweat_smile: :sweat_smile: btw. ani pořádně nevím, co to epi-no je :sweat_smile: to je nějaký balónek, co se nafukuje a tím se procvičuje otvor?to musí bolet! já jsem jednou zkoušela masáž hráze a bolelo to jako čert, tak jsme se na to vyflákla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Julka má taky nějaký horší nočníkovací dny...teda je zvláštní, že někdy jií vadí se vyčůrat do plínky, ale prochcat tepláky jí přijde normální! teď jsme měly dvě noci, kdy se kolem desáté vzbudila anemohla usnout, dokud jsem ji nedala na nočník a pak byla až do rána suchá! dnes jsem spala celou noc s ní (vytuhla jsme při večerní pohádce), takže se nějak výrazněji neprobudila na čůrání a pochcala plínu a pak se pořád budila, až jsme to nevydržela a přebalila ji a pak spala jak andílek, až jsme málem zaspaly - jsem v práci:wink:
16. srp 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k čůrání - tlapi, já výjimečně dám Julce tepláky, protože když má holej zadek, obvykle se nepočůrá, ale když jí dám kalhotky nebo tepláky, tak to neřeší...ale zvyšuje se frekvence, když si fakt řekne - a o kakání si řekne vždycky! já mám někdy pocit, že když jí dám kalhotky, tak ona má silný nutkání je pochcat :grinning: :grinning: tuhle jsme šly k babičce a ona čůrala před odchodem, ušli jsme cca 50 metrů a ona čupne na bobek a začne čůrat! ne teda moc, jen si ucvrkne, ale když ji svlíknu, ať se vyčůrá na trávu, tak z ní nic nevypadne! tak nevím...jo a začíná si oblibovat normální záchod, tuhle se vztekala, že nechce na nočník, ale na normální záchod se posadit nechala a vyčůrala se!

srazík beru všema deseti, jakkoli se přizpůsobíme! to mi připomíná, že jsme se miq už taky dlouho neviděly:wink:

byyz, gratuluju k postavení:slight_smile: u nás to bylo obdobný:slight_smile:a pak se naučila lézt:slight_smile: a co se týče toho kojení, to taky znám:slight_smile: mlíčko je stále její nejoblíbenější záležitost:slight_smile: i když pochybuju o tom, že tam reálně nějaký je, spíš mě ocumlává ze zvyku:wink: ale ráno když ji "nakojím", tak pak předvádí takový scény vztekací, když už jí řeknu, že tam nic není a že to stačí! a pořád má tendence se na mě sápat i na veřejnosti...a můžu jí to říkat pořád dokola...nic nepomáhá...ale předpokládám, že z toho vyroste:wink: btw. jak jste na tom s dudlíky? Juli ho pořád na spaní má...kdy jim ho plánujete sebrat? nebo už jste jim ho sebrali? :sweat_smile:
16. srp 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak jsem si prohlídla vaše alba a děťátka máte opravdu kouzelný..i ty situace a komentáře k fotkám nemají chybu :slight_smile:
Ta moje fotka je z 6,5 měsíce a nezdálo se mi,že bych měla malý břicho :frowning2: - dokud jsem to nesrovnala s jinýma těhu. Ale doktor nic neříkal,tak to asi ještě doženu v závěru..už jsem přibrala 7kg a každý den jsem o něco těžší.
Rodit budu v Jičíně. Nejvíc se bojím císařského řezu,to bych opravdu nechtěla...jinak jsem děsna padavka a ještě před měsícem jsem byla přesvědčená,že chci cokoli co mi pomůže od bolesti..teď sem si slíbila,že budu statečná, co mi síly budou stačit...pokud bude možnost vzít si něco na tlumení bolesti,tak fajn,ale nechci spát nebo být mimo až přijde malý na svět. Tak snad mi to vyjde.
16. srp 2008 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem objednala tu židli! už mě ta naše fakt nebaví, dnes jsem měla Julku v té horní části - židlička se stolečkem - na zemi, malovala si v ní a pak z ní vylejzala a celá se překotila :angry: nic se jí teda nestalo, ale mě to tak nadzvedlo, že jsem sedla a objednala židli novou:slight_smile: a na kreslení jí dáme takovou dětskou židli po mě (malinkou) a stoleček se taky nějakej najde a bude to bez rizika - ona je na tenhle systém stejně už dost velká...

naikee, ty nemáš skoro žádný břicho :grinning: :grinning: a tvých sedm kilo mě taky pobavilo:wink: já to radši nebudu komentovat, já se úspěšně blížím plejtváku obrovskému :stuck_out_tongue_closed_eyes: bolesti se neboj! teda jako fakt to bolí - já si naivně myslela, že to všichni zveličujou, ale já si u každý kontrakce říkala, že jsme zase o kousek blíž k Jůlince a pak už to ani tak nebolelo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ber to pozitivně:slight_smile: já bych určitě do žádnýho tlumení bolestí nešla...zvlášť en epidurál, co jsme slyšela, tak ti to akorát může zpomalit porod, pak ti zas musí píchat oxytocin, no zkrátka - přirozený porod = můj cíl :grinning: :grinning: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. srp 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi to je přesně ono, chtěla bych tu úplně nejlevnější variantu, zatím to v D. vychází asi o 2 stovky levněji teda záleží na tom jakej bude kurz :wink:
nějak jsem nepochopila jak funguje ten ebay, to se jako draží nebo co :confused: , ty ceny co tam jsou za ty použitý jsou taky zajímavý (teda jestli jsem to správně pochopila holt s mojí nulovou němčinou je to těžký ) :astonished: no zatím to nespěchá stačilo by mi kdybys mi ho případně přivezla až tu budete v řijnu

Byyz , Lenchi to jste mě docela překvapily, všechny moje kamarádky i ty co měli 2,5kg děti byly nastřihnutý, to jste to měli v porodním plánu že nechcete nástřih :astonished: , kždopádně tohle budeme muset Lenchi probrat , strašně mě zajímá jak se na to v ústí tvářili :grinning:

Naikee, každej má to bříško jinak, zvlášť u prvního to na někom není dlouho vidět
já jsem teď taky přibrala zatím docela málo zatím asi 7 kilo ( s Jonďou dohromady 25 :pensive: ) ale břicho mám už teda dost velký každej se diví když mu řeknu že mám rodit až v prosinci :grinning:
jinak ještě k tomu epidurálu, já jsem ho chtěla, protože mi porod vyvolávali a tak jsem předpokládala že to bude trvat dlouho, což se nakonec potvrdilo, ale než mi ho stihli dát tak jsem měla císaře a protože se spěchalo tak mi nakonec dali narkózu
moje švagrová s ním rodila a nedá na to dopustit, ale je to věc názoru

Byyz taky gratuluju, u nás to taky bylo to samí, už jsme si mysleli že bude Jony dřív chodit než lézt, nakonec se mu podažilo se rozlézt až v 9 měsících , pak už to byl mazec protože se zároveň uměl u všeho postavit a mi museli přeorganizovat celj byt , tak se těš není nad stacionární mimina :grinning: :grinning: :grinning:

Lenchi na tu židličku už se těším :grinning: , až jí budete mít doma tak jí určitě přijdu omrknout naživo :wink: :sweat_smile:

naše záchvaty už jsou mnohem lepší, ale taky se snížilo slintání tak to vypadá že to bude asi mít nějakou souvislost
jo a jak sem napíšu že nočník nic moc , tak najednou chytáme všechno kakání do nočníku :dizzy_face: za posledních několik dní se Jony pos... do plíny snad 2x ale to něl nějakej průjen tak to se skoro nepočítá :slight_smile: bohužel si ale neřekne je to furt jen o tom že ho dáme mi a on zatlačí a povede se, no snad se to bude zlepšovat :slight_smile:

jo ještě lenchi mi máme volno ve čtvrtek a pátek tak bysme mohli něco spácht když bude přijatelný počasí, co :wink:
18. srp 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq já žádnej plán neměla....asi na bulovce moc nestříhaj, protože co sme byly 3 na pokoji, tak ani jedna nebyla střihlá (a to jedna měla asi 4,2kg dítě - a ta se dokonce ani netrhla)
naikee já teda můžu říct, že sem si na žádnej epidurál ani nevzpomněla (jen na začátku na příjmu, když sem musela ležet na monitoru - nejhorší bolest za celej porod :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a pak sem si tak seděla na míči, sprchovala se a vůbec nevnímala okolí....bolelo to, ale zas tak strašný, jak mě strašila máma, to nebylo :grinning:
jinak mám babky problém, můj školitel usoudil, že diplomku nestihnu, domluvil se o tom i s ředitelem ústavu a taky to napíšou na katedru, přitom já si myslím, že to úplně v pohodě stíhám :sweat_smile: dycky mu napíšu co říkáte tejhle části? on odpoví nestihnete to (no takže já píšu dál a vůbec nevím, jestli je to úplná blbost nebo co :angry: )
18. srp 2008 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, tvůj školitel z toho bude něco mít, když to nestihneš? skoro to vypadá, že jo :grinning: :grinning: je divnej:wink:

miq, včera jsme vás viděla v Javorce - s Robertem jsme se i zdravili, ale tebe asi žízeň hnala velmi rychle do hospody :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: byla jsem tam s kamarádkou, tak jsem tě nehonila:wink:

porodní plán v Ústí normálně berou, jsou na to zvyklí:wink: já jsem tam přijela bez něj, bo jsem ho nechala v tom zmatku doma - a PA mi ještě nabízela tužku a papír, abych si to sepsala! já jsem teda nic nesepisovala znova, protože tam byl klid, takže jsme se s PA normálně domluvily, pobavily o tom, co chci a oni se to snažuili respektovat, víceméně...ale třeba mi řekla, že není možné nechat dotepat pupečník, protože by mi nemohli dát miminko hned po porodu na břicho, což je blbost, ale to jsem nevěděla, takže nic...hlavně to chce být dobře informovaná!s nástřihem nebyl žádný problém - ale je jasný, že když porod nepostupuje, nebo je porodník na nástřihy zvyklej, tak tě nastřihne a neptá se tě a ty nepoznáš, jestli to mělo fakt důvod, nebo ne :confounded:
19. srp 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo žízeň je žízeň :grinning: :grinning: ale já jsem hlavně šla obhlídnout ty nový prolézačky u hospody, docela hezký ,ale vymýšlel to snad nějakej debil či co, bavili jsme se tam s několika rodiči a schodli jsme se na tom že jsou pro prcky fakt docela nebezpečný :stuck_out_tongue_closed_eyes: spíš tak pro děti od 4 let a přitom tam chodí hlavně mamky s malýma děckama tak do 3 let no nic holt musí být člověk jak ostříž

ještě k tý porodnici, ono fakt hrozně záleží na koho tam narazíš, mě třeba přijímala taková docela protivná PA ( teda já to tak vnímala) taková "stará škola" to si fakt nedovedu předstvit že bych jí říkala co si přeju a co ne :unamused: no a doktoroj už vůbec ne, jak píšeš člověk fakt neví jestli to co dělá má důvod nebo je to jen zaběhlá rutina, takže teď si říkám že budu cvičit jak blbec a oni mě nakonec stejně fiknou protože jsou na to zvyklí :angry:

Jonďa otravuje :sweat_smile: musím se taky věnovat dítěti :grinning:
19. srp 2008 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo ženská kde jste :astonished: :confused:

mám dvě novinky, ta první je že se konečně Jonymu začalo dařit i čůrání do nočníku , dneska byla první počůraná plína až po odpolením spaní, jsem faaaakt hrdá na to moje zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: vždycky když se mu podaří se vyčůrat tak se zvedne z nočníku lítá po bytě a křičí šikula šikula :grinning: :grinning:

ta druhá novinka je že jsem si dneska koupila pekárnu, to furt Robert řešil co chci k narozeninám , tak mu říkám pekárnu, no a on furt mrmlal, že je to na nic, pak nám přišel leták z billy mají tam nějaký věrnostní akce, a pekárna Moulinex co normálně stojí 2500 je tam za 1500, no nic stejně se mu do toho moc nechtělo tak jsem se dneska naprdla a normálně jsem si jí šla koupit , protože mě to už fakt nebaví :angry: :sunglasses:
koukala jsem na dáma.cz, až na vyjímky si jí tam všichni chválili, ale zmetky se najdou u každý značky, néé :sweat_smile:
takže peču první chleba :slight_smile: zatím to docela voní , jen mám neblahý dojem, že mi to těsto moc nevykynulo tak jsem fakt zvědavá co z toho nakonec vyleze , doufám že to bude aspoň trochu jedlý tak držte palečky :wink: ať to nemusím vyhodit do popelnice
21. srp 2008 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak trochu samomluva :sweat_smile:

tak chlebík se nakonec povedl :slight_smile: , až když to začalo péct tak to jakoby vykynulo :sweat_smile: zvrchu se mi to zdálo docela bledý, ale byl normálně propečenej jen trochu hutnej ale chuťově mňami :grinning:
no ale jsem normálně debil :confused: holky jak vyndáváte ten blbej hák mě se to nechtělo rejpat zespoda, a udělat si do chleba kráter , tak jsem si řekla že ho rozkrojím a vyndám ho do strany, no a co myslíte samozřejmě že jsem se tím nožem do toho háku trefila :rolling_eyes: :frowning2: a pěkmě ho škrábla :pensive:

vypadá to že budu mít novýho koníčka už se těším na další testování, ale je to dost nebezpečný jestli se mi takle bude dařit tak budu za chvíli jako koule :grinning: :grinning: :grinning:

můžete mrknout jak má vypadat pořádnej břuch v 24t :wink:
21. srp 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všichni!
Tak mám svoje první album..no...zatím teda jen o čtyřech fotkách :sweat_smile:
22. srp 2008 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky:slight_smile:
naikee, krásný bříško:slight_smile: ale teda já mám větší :grinning: :grinning: :grinning: jsem tak celkově větší :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

miq, to jsem ráda, že už máš pekárnu:slight_smile: to budeš pěkně přibírat a nebude mi to vedle tebe tak trapný :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Julka už je "skoro" bez plen:slight_smile: na venek jsem jí začala dávat jen kalhotky a tahám sebou náhradní oblečení:slight_smile: ale zatím se všechny nehody odbyly spíš jen malým ucvrknutím:wink: jen mám pocit, že nějak začíná lehce bojkotovat nočník - ona prostě nechce chodit čůrat (nikam), až když si ucvrkne a vidí, že už to neudrží, tak se teda nechá milostivě posadit - no zas jak kdy, ale stává se mi někdy, že ji nutím se vyčůrat a ona nechce a za chvilku si cvrkne na podlahu! Včera jsme dojeli domů z města a Juli spala, tak jsem ji nedávala plínu, ale do postele jsem ji položila na mrtě ručníků, který teda samozřejmě prochcala a pak strašně plakala, protože si počůrala "nanynu" na kalhotkách :sweat_smile: odpolední spaní je jediný, který nezvládá, v noci se budí cca dvě hodiny po usnutí na vyčůrání a pak je až do rána suchá.

Jinak jsme teda přestěhovaný. Mám z toho všelijaké pocity, stýská se mi po našem bytě a nemůžu tam moc chodit, protože se tam dojímám a jde na mě smuteček :pensive: :pensive: ale musím tam ještě pořádně uklidit, ať si noví majitelé neřeknou, že jsme čuňata - nejsou to úplně anonymní lidi, ale naši budoucí sousedi v Přívratě, takže by to bylo trapné.. :sweat_smile: :sweat_smile:
23. srp 2008 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda ženský kde to vázne, a kde se vůbec fláká Tlapička :astonished:

já vám musím napsat dnešní story to byl docela dobrej trapas :sweat_smile:
tak trochu jsem se inspirovala Lenchi a zkoušíme chodit ven bez plínky, doma chodíme na nočník už víc jak týden :slight_smile: a za tu dobu se mi Jony ještě doma nepočůra :dizzy_face: l ( teda nepočítám spaní) no tak jsem dneska potřebovala skočit do knihovny Jonáškovi se tam moc líbí mají tam velkou bednu s hračkama tak mám na chvilku klid a můžu vybírat :slight_smile: , tak si tak prohlížím časáky a jony si jezdí autíčkem a najednou mu vypadne z kraťásků hovínko :sweat_smile: ještě udělal krok stranou a druhý :confused: , tak mě polilo horko a honem jsem hrábla po kabelce že si vyndám ubousky a rychle to seberu, jenže ejhle sáček s ubrousky zůstal v kočáře :fearful: , tak jsem jen zavelela stůj a ani se nehni , letěla pro ubrousky sebrala hovínka a když jsem se ptala paní knihovnice kde je záchod ( nikdy jsem ho tam nepotřebovala ) tak z Jonyho vypadlo další , to už jsem byla červená až na prd..., paní knihovnice pochopila situaci a pustila mě na služební , který byl nejblíž, tam Jony dokonal potřebu už do záchodu :grinning: :grinning: :grinning: uff to jsem se faakt zpotila
poučení pro příště , musíme co nejdřív koupit slipečky , když už se mi pos.....na veřejnosti tak z něj ty hovínka aspoň nebudou padat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:

naikee, to je fakt malinký bříško, ale hezký :slight_smile:

add pekárna, zatím se daří, jen chleba co jsem dneska pekla nám moc nechutná, ale je to jen asi blbej recept, musím ale péct každej den protože ho stihenem sníst , skoro začínám litovat že zvládne upéct jen kilovej chlebík :confused:
25. srp 2008 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek