• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
lenchita: diky za pochvalu prcku. Na to, ze Elcinka mela nevalne vyhlidky po porodu tak z ni roste proste moc fajn holcina... :wink: :wink:
19. zář 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
HA! Konečně se tu mluví o někom koho znám :grinning: paní Bílá mi asi před 14 dny udělala úúúúplně božskou aromaterapeutickou masáž a ještě jsem návdavkem dostala lahvičku s olejíčkem - doporučuju všem těhulkám, ať si někoho zlanaří..stačí půl hodinky, je to zázrak na bolavý zádíčka :wink:

Jinak ZDRAVÍM všechny známé i neznámé Ahoooj

Byzz jak to dopadlo s tou školou? Jestli si to už psala,tak to znova nepiš,hned se podívám...

Musím se s vámi podělit o svůj momentální zdravotní stav,protože doktorům se jeví jako docela normální,narozdíl ode mě! Mám uplně strašný křeče do noh-hlavně lítka...trvá to už asi měsíc, ne nějak pravidelně,ale zato je to fakt síla...naposledy dneska ve 2 ráno jsem se s řevem probudila,takže si přítel myslel nejdřív,že snad rodím...mě to tak bolelo,že jsem jen hystericky křičela,ať s tím něco udělá... doteď mě to ještě na tom místě bolí..jsem fakt zvědavá,co budu dělat,a6 tu nikdo nebude :frowning2: A co mi na to řekl doktor? Ať beru magnesium!! Jakobych ho kvůli zkrácenýmu čípku nebrala 6-8 x denně!!! Když jsem mu teda řekla,že to nepomáhá,tak ještě zkusil vitamin B...akorát já mám dojem,že vitaminama to není,každý den beru poctivě Gravital a všechno co vyjmenoval tam je obsažený...a změna žádná. Přijde vám to normální? Já už fakt nevim,třeba jsem prostě divná,ale ono to fakt bolí uplně hrozně... Nemám si zajít k nějaýmu jinýmu doktorovi?

Jinak nevím,jestli jsem to tu už nepsala,ale asi ne-konečně jsme si vybrali jméno pro malýho ke spokojenosti všech...Takže za měsíc budeme mít Kryštofa :slight_smile: Babička mu koupila kromě ještě dalších věcí uplně obří huňatej fusak, přičemž jí zřejmě vůbec nezajímalo,jestli se vejde do kočárku :grinning: ale co už,snaha se cení :slight_smile:
19. zář 2008 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe kde teď v Praze bydlíte? a do MC chodíte kam?

naikee škola bohužel nedopadla :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže ve středu jdu na studijní přerušit studium abych nemusela platit a další pokus bude v červnu....no nic no
jo a křeče v lýtkách jsem měla taky, fakt strašný, řekla bych, že to prostě přejde po porodu (mně to přešlo), jinak bych ti poradila asi ještě vápník, ten taky může bejt na křeče
19. zář 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe: v třebovským tescu toho moc bio nemají :unamused: pár pytlíků s mraženou zeleninou :angry: ve Třebový se dá bio sehnat ve zdravý výživě,bez problémů ti objednají spoustu věcí, skladem mají vždycky základní: mrkev a brambory. Něco mají taky v Bille. Já moc bio nekupuju, ze začátku, když jsme začínali s příkrmama, tak jo, jenže prostě na to nemám financ :confounded: takže máme bio výhradně od babičky ze zahrádky:wink:

my se taky teď budeme přesouvat, teda příští rok, doufám:wink: z maloměsta na vesnici, určitě to nebude takovej hukot jako u tebe, ale taky to bude změna...teď žádný velký nákupy neřeším, protože do Lidlu to mám cca 100 m a do Tesca cca 200 m :sunglasses: takže kdykoli cokoli dokupuju...budu se muset naučit plánovanému hospodářství, protože kdybych měla pro každou zapomenutou věc jet autem do města, tak by se to asi celkem prodražilo :confounded: jo a kaufland nám tu teď budou stavět:slight_smile:

a jak jste přišli na Rudoltice? máte tu nějaký vazby? asi jo, když jsi tu byla za švagrovou...

naikee, krásná utz fotka :dizzy_face: :dizzy_face: ty chodíš k Pozděnovi? tyjo, taky jsem tam chodívala, ale když jsem se rozhodla poprvé otěhotnět, tak jsem ho okamžitě změnila za Skalickýho :unamused: a nemáš to trochu z ruky, sem jezdit? já bych ti doporučovala ho změnit...ne kvůli tomu magnesiu:wink: ale kamarádka gynekoložka teď byla těhotná a taky k němu chodí (s ostatníma gyndařema tady se kamarádí, tak jí je to blbý k nim chodit...rozumíte, ne?) a říkala, že si dělala utz radši sama v práci, když viděla, jak to neumí...tím tě nechci strašit, já jen prostě že k němu nemám důvěru...já se zkusím zeptat té kamarádky, co by poradila ona:slight_smile:koneckonců se budu ptát i na sebe:slight_smile:, protože křeče mám taky! u Jůlinky jsem je neměla, teď jo, ale neřeším to a magnesium neberu, ani jsem to doktorovi posledně neříkala, nechci zbytečně něco brát...prostě mám křeče, stejně jako mím i jiný těhotenský neduhy, jako že mě teď začalo trápit zažívání, neustále pocity plnosti, žáha mě teda nepálí, ale i tak nic moc :unamused: navíc je Hugo docela dost dole, myslím, takže mě čutá do močáku, tím pádem pořád běhám na záchod:sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: no, ještě dva měsíce:wink:

Kryštof je moc pěkný jméno! Taky jsme o něm kdysi (tak před osmi lety :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) uvažovali...Hugo zvítězil - včera jsem se Laca opatrně ptala, jestli fakt bude Hugo a on mě tak sjel pohledem, že jsem se neodvážila pokračovat v diskuzi :sweat_smile: ně že by se mi to nelíbilo, jsem s tím smířená :stuck_out_tongue_closed_eyes: , u Jůlinky jsem taky skoro do poslední chvíle zvažovala, jestli by nebylo nějaký jiný jméno lepší :wink:

tannawe, taky máš celkem neobvyklý jméno pro kluka - co na to říkalo okolí?

byyz, to je mi líto s tou školou :frowning2: aspoň na to budeš mít dost času...to zatím odložit a věnovat se Márince :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo, holky, včera mě Laco pobavil: tuhle jsme diskutovali o pekárně a on držkoval, že se to stejně nevyplatí a že se mi často chleba nepovede a bla bla bla, no prudil prostě. No a včera dostal k večeři obyčejnej, levnej chleba kupovanej (zbyl v klubu, tak ho přtáh domů a já přece nebudu píct chleba, když je, ne?). A tak ho rozpačitě žvýkal, pak ho zahodil a s odporem prohlásil, že už úplně zapomněl, jak je kupovanej chleba hnusnej :grinning: :grinning: :grinning: a že ten můj je výbornej :grinning: :grinning: :grinning: tak sláva:wink:

miq, jaký si budeš kupovat ty kojící vložky - ty MAM? a to jako fakt jedna stojí 240 Kč??????to je dost šílený, ne???a ještě se do nich má vkládat další vrstva... :confounded: :confounded: :confounded: já vím, že mi to proplatí pojišťovna, ale stejně...
19. zář 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě na sebe navážu: jak silný jste dávali dětem čepičky do šátku - novorozencům? uvažuju, že bych koupila od Engela tu silnější... na bráně kód 1466. Nějaká beranice asi netřeba, ne? taky řeším, co na mě, při nošení - no, mám tu kapsu, když se dokopu, tak třeba zkusím druhý pokus, aby byla vychytanější, tahle má debilně řešený to přivazování, možná bych zkusila koupit nějaký popruhy v galanterce a našít na to nějaký - teď mi vypadlo to slovo - takový ty bazmeky na zapínání :sweat_smile: na nošení dětí je návod i na pončo, ale trochu se obávám výsledku...hehe, jsem teď projížděla eshopy typu brána a mamaja a jsem u vytržení z chlupatých vlněných botiček...za pětikilo to asi nedopadne, ale jsou kráááásný:wink: stejně jako všechno to úžasný oblečení...no, my máme poděděný, bude nám muset stačit...

btw. miq, jak jsi na tom s plínama? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdar zenský, vy jste toho teda napsaly! tady buduted plkat snad cely dopoledne :fearful:

tannawe: pediatricky jsou v letaku 2 dr stejskalova a janakova.
ke Stejskalovy jsem chodila ja. Uz je starsi a na dotorsky akci v mistrovicich pry rikala tatkovi (byvaly obvodak z tehoz strediska) neco ve smyslu, ze ma dost prace... tak jsme sly s elousem k mlade Janakove, ta byla fajn. Moc jsme se k ni nenachodily teda, ale vzdy nam vysla svstric, kdyz jsem se ji ptala na satek (nemela jsem kocarek) tak rikala, ze nevi, ze se ji to libi, ale at se zeptam pis ortopeda. Tehda jsem jeste nelatkovala, takze nevim, jak je pokrokova, ale vzdy se branila nasazovani drsnejsich leku (atb. atd.) Je ale mozny, ze to neni normalni stav... Mne si vsichni Mudri na stredisku hyckali jako v bavlnce, kvuli tatkovi... takze info odeme asi neni objektivni...
tedka uz chodime k dr. v nemecku a zda se mi to mnohem horsi... laksnejsi pristup atd... ale zase je vsecko zadarmo... v cr nadstandartni ockovani, panadoly a tak.... takze aspon neco.

moje historka z ustecky porodnice je dost dlouha, pokusim se to zkratit. at uz to vyzni jakkoli, byla jsem spokojena a nadavat nemuzu, ale lepsi to bejt mohlo...
rodila jsem planovanym cisarem. vsecko ok. po porodu me zacalo strasne bolet bricho jakoby mezi prsama, ale malicko niz. Myslela jsem, ze chcipnu. Nekolikrat jsem zavolala sestru, ta uz to pak nevydrzela a zavlala doktora. podle myho za hooooodne dlouho. doktor Tagishaka prisel, videl "zbouchnutou pubertacku", tak zacl zjistvat, jestli mi z porodu hrablo a mam nejakou tu psychozu.... ja si furt mlela svoje, jestli mi nemuzou neco dat, ze to fakt brutalne boli... tak mi napsal cipek, kterej me z meho pohledu vratil do zivota. Najednou jsem si priadala uplne skvele, ze bych mohla jit domu. vecir me vzala sestricka do sprchy, pak jsme se sly podivat na malou a ona nechapala, ze chodik, jakobych nemela rozrezany bricho... To lehke simrani v podbrisko nebylo nic proti tomu, co jsem zazivala asi nekolik hodin pred tim.... nakonec mi teda vzali i krev a zjistili, ze ta bolest jsou jatra, ze mam hodnoty jako alkoholik tesne pred smrti... zacali mi davat nejaky tablety. Tatka rikal, ze to je ze skupiny"nepomuze neublizi"
Svagrova pediatricka nemohla pochopit, ze me neprolili kortikoidama a nedali na jip. tohle je pry 50/50 a na malomeste se to asi nechava prirode, at se rozhodne sama, jestli vykrvacis nebo ne. Z jejiho pohledu (dela v Brne v nemocnici) to bylo velmi nestandartni reseni...

toz tak... jinak personal byl super az na jednu sestru, ktera nechala po porodu Otika s nama asi 5 minut a pak h vyhodila, i kdyz zaplatil 500. Rikala, ze musime byt solidarni k te druhe mamince, ktera byla se mnou na pooperaku. (rodila 2 dny predemnou...) Jinak prostory krasny, jidlo ok.... muzu jen doporucit...

matersky centum nevim.... mamka chodi obcas v patek na zpivanky s elousem, kdyz jsme u nasich, ja nechodim nikam.
20. zář 2008 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky tý jo tady se to rozjelo, vítám nově příchozí :slight_smile:

je toho tady tolik že ani nevím na co reagovat
jsem trochu v presu, už konečně nejak tvoříme ty webovky tak se snažím každou volnou chvilku věnovat tomuhle , včera jsem s tím chlápkem "konzultovala" :grinning: po skype snad tři hodiny byla jsem z toho tak vyšťavená že jsem se ani nezmohla na to abych vás tady dočítala :sweat_smile: já vás fakt obdivuju že můžete ještě studovat :wink: až ty stránky budou trochu vypadat tak vám sem hodím odkaz a očekávám tvrdou kritiku :frowning2: ( bojím bojím) :grinning:

tannawe Rudoltice jsou docela hezký a Lanškroun taky je tam hodně firem a to je vidět i na rozvoji města všechno krásně opravený a furt se tam něco staví, ale je to takový typický maloměsto já jsem tam 5 let pracovala a tam snad každej zná každýho :grinning:
o pediatrech nevím, my chodíme tady ve třebový k takový starší dr. sice není moc alternativní ale nic proti tomu nemá, malej byl dost nemocnej tak jsme začali chodit do Ústí k homeopatovi a naše dr nám to schvaluje
ještě mě napadá viděla jsem a albíčku že jsi taky šátkonosička :slight_smile: jak jsi to dělala když se ti narodilo druhý máš skoro stejnej věkovej rozdíl jako budeme mít my s Lenchitou a každá zkušenost mám bude dobrá
mimochodem Zachariáš je faaakt úžasný jméno :wink:

naikee asi tě nepotěším ale ty křeče jsou fakt dost běžný, já taky beru magnezium a nějak to nepomáhá, ale na křeče v lýtkách je dobrý se postavit na paty a zvednout co nejvíc špičky, mě teda ta křeč vždycky rychle povolila :wink: a pokud tě pak bolí nohy zapřáhni manžela ať ti je trochu promasíruje , dobrý je lehnout si na záda zvednout nohy , co nejvíc uvolnit a partner ti nohy jakoby vyklepe mě se po tom docela uleví :slight_smile:
20. zář 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tannawe: vlezla urcite nejsi, kdyz budeme vedet, rady budeme kazat, ze holky :grinning: :sunglasses:

tatka na nakupy miluje penny v usti. uplne se v tom vyziva. Vozi nam i bio mrkev, banany atd. kdyz tam jsme (taky jsem na nej trochu navykla, v Nemecku clovek dostane tudle nemoc brzo) :stuck_out_tongue_closed_eyes: . maji tam i normalni cesky vyrobky klasa a ta bezna biozelenina je z ceskych eko farem, neni to tahany kamionama z nemecka!
Kdyz jsem si procheza tvoje alba a videla tam Ellu, tak me uplne mrazilo! Vubec si nedovedu predstavit, jaky to musi bejt, kdyz miminko bojuje o zivot :frowning2: Asi musis bejt silene silna osobnost, to urcite cloveka poznamena, ze?
Snad uz ma vybrano a neceka ji uz nic oskliveho v zivote :dizzy_face:
BTW. zacharias je super!!!! na dve jsmena bych si asi netroufla teda :slight_smile:

byyz: to me mrzi s tou skolou :( ach jo... jeste dalsi pulrok nervu :cry:

naikee: co s tim doktorem nevim.... taky jsem si docela v tehu zkusila a dr. mi rikala, jak je to normalni bejt otekla atd... z predoperacnich testu, ktery ukazaly anemii si nic nedelala a zelezo mi musel napsat tatka..... nevim, asi uz bych k ni nesla. je hrozne fajn, ale moje duvera je ty tam... takze ve vymene nevidim problem a davam hlas pro...
Krystof je supr! drzim palce, at se nauci r!!! :wink:

lenchi, vcera jsme si tu zalibne procitali tvoje chlebove storry... U nas se neco takoveho nemuze stat, jelikoz Otik je z domu nauceny, ze at koupis cokoli, tak domaci je proste nejlepsi, takze ten by nerek proti pekarne pul kriveho slova (taky je jeho, ze) :wink: a celkem dobre snasi i vyrobu slizu, jogurtu, marmelad, kompotu,... narozdil od vsech okolo nas, kteri si okolo klepou na celo, jak muze bejt nekdo v dnesni dobe tak vymatlanej, aby si to delal doma sam, kdyz to za par susnu koupis v lidlu, ze...
k cepicce se vyjadrim asi takhle.... jsem nadsena z te merino slonice od finu, takze na miminko jednou koupim bez rozmyslu tu malou velikost... to ze netahne za krk, je proste dokonaly!
Jinak kdyz prochzim ty weby, tak uplne cumim, co uz je dneska na noseni za vychytavky.... kdyz jsem zacinala nosit ja, tak to uplne zacinalo a nebylo prakticky vubec nic.... u dalsiho mimina asi vykrvacim nad vychytavkama :sweat_smile:

ufff. jdeme schanet zimni botky :slight_smile: btw. napsala jsem do skolky, co nam tu otevreli u baraku, ze bych tam chtela vrznout na jedno dopoledne v tydnu elousem, aby se uz ucila nemecky, tak mi drzte palce, at mi ji vemou...tady se ceka na skolku minimalne rok, ale tahle je nova a moc se jeste o ni nevi... Zuzce andrejca na dva dny vzali, tak snad to klapne. jak uz mluvi s tema decama na pisku a nerozumnej si, tak bych rekla, ze zaci byt cas to resit....
20. zář 2008 v 11:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to rači budu posílat na etapy bo by mě fakt kleplo kdybych si to vymazala :angry:

byyz to je my líto že to s tou diplomkou nedopadlo tak držím palce ať jsi na druhý pokus úspěšná :slight_smile:
ad plíny vím jsem hrozná , ale já jsem teď neměla na to šití nějak chuť ono my tohu už moc nezbývá tak vydržte do porodu to snad dodělám :grinning: :grinning: :grinning: néé hned jak doděláme ty webovky tak to došiju snad do konce září bych to viděla tak reálně :wink:

Lenchi , ty vložky do podprdy chci ty MaM, těch 240 je za pár ještě musím zjistit jestli my to pojišťovna proplatí , to bych si asi koupila dva páry a na doma bych nějaký ušila ( nevím kdy :grinning: )
jo s tou kapsou jsi mě inspirovala , ještě musím okouknout tu tvoji ty mi řekneš co ti na ní nevyhovuje abych se vyhnula případným začátečnickým nedokonalostem :sweat_smile:
čepičku budu řešit až podle toho jak bude prcina záhřevná, jonáš nosil celou zimu jen slabou úpletovou a i tak byl propocenej ( holt zázhřevnej po tátovi) nějakou extra teplou do šátku asi nebude potřeba
jo ale ty botičky to už jsem taky přemýšlela nekde jsem viděla takový jakoby z beránka byly nádherný ale ta cena no ještě uvidím už mě taky chytá utrácecí takže jestli se neudržím tak asi zrujnuju konto :grinning:

tlapi ještě k tomu epinu klidně to může být 40eur + poštovný, aspoň teď víme za kolik se přibližně draží a že tahle částka je docela reálná, tak snad budeš mít trochu štěstí , díky moc :slight_smile:
20. zář 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. k tomu epinu, zitra jich konci docela dost... snad se zadari. rano to nestiham, jdeme s tomesovejma na blesak ke kostelu, ale o pul osmy, snad budeme doma, tam jsou dve za sebou, takze to snad dopadne....
ja tomu teda nerozumim, jak je tam napsany epino dephine, tak to drazim, jestli pak prijde neco jinyho, tak me asi klepne. ty se vyznas v tom jejich sortimentu? epino delphine je jen jedna vec urcite? ty fotky jsou dost ruzne, tak me to zarazi... jednou v krabicce, jednou v tasticce atd.
20. zář 2008 v 11:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar, konečně to tu trochu frčí :grinning:

hele, jak vaše děti vyjadřujou, když něco chtějí? Julka teď začala dělat to, že třeba chce pít, já sedím u kompu (jako třeba teď) a ona najednou začne vedle v místnosti hýkat, jako kdyby ji něco kouslo a já tam letím, co je jí a ona vydechne: bumbat...tak nevím...před chvílí takhle hýkala v kuchyni u pekárny, protože ta pípala, takže madam chtěla chleba - pekárna ale jen oznamovala, že chce semínka, tak měla slečna smůlu :wink:

dnes je fakt hnusně, tak se částečně nudím, částečně se snažím zabavit aspoň Juli - teď jsme kreslili - mrkněte do alba - že mám šikulku? :dizzy_face: :dizzy_face:
20. zář 2008 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem n to koukala! ta je fakr drson ta Juli, takovyho neco vyprodukuje elous tak za 2 roky :(
u nas je tatka zase v prci :( byly jsme dopo ve meste a myslela jsem, ze ji zabiju, jak byla nesnesitelna, s ni da vyjit, jen kdyz je po jejim. treba de dobrovolne nakupovat do samosky, ale musim ji pohoupat minialne 10 minut pred nakupem a po nakupu...
je to normalni, aby dite takhle vydiralo.... snazim se ridit respektovat a byt respektovan, ale ona me nerespektuje VUBEC! a ja mam celkem ciste svedomi, ze se snazim...
ach jo...
s botama jsem neporidila, letos snad nebude z ceho vybirat, tak kouknu na ebay, jestli tam nebude neco stareho noveho.... zjistila jsem v obuvi, ze ma idealni velikost 24 na zimni boty a to jsou presne ty, co jsem ji nekoupila najare za 20 euro ve vyprodeji!!!! ja jsem takova kra*a, ach jo.
20. zář 2008 v 17:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi a bude hůř...u nás už začalo takový to klasický oddalování spaní - myslím tím, že ležíme v posteli a Juli zahlásí, že chce napít a že potřebuje čůrat apod. :angry: dneska byla tak šílená, že se Laco vzbudil když spal po noční asi po třech hodinách, protože Juli řvala, když jsme šli se psem ven - tam se jí pak líbilo - pak vřískala, když jsme se vrátili...a ona prostě je absoluttně nečitelná, nemám tucha, proč řve a co chce, ale vzteká se fest :angry:
20. zář 2008 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj...tedy musim rict, ze nestiham ani cist...ha ha...
byyz: bydlime na Vysocanech ale do MC jezdim k nasim na Cerny Most do Klubicka.

lenchita: no vazby tam mame na Lanskroun, pochazi odtamtud cela manzelova rodina...a u Rudoltic byly pekne pozemky takze jsme do toho vlitli rovnejma nohama...
Jinak na Zachariaska se moc netvarili, to vite...jezisi, takovy divny jmeno jak mu budeme rikat atd.
Ale dneska uz v tom jedou s nama a je milacek. My mu rikam proste Zaky a on o sobe mluvi jako chlapecek Zak, takze je v klidu a zatim neresi jestli ma jmeno takove ci makove...nam se to libilo a hlavne jsme chteli jmeno od Zet na pamatku manzelova tatinka a ja jmeno zidovsky, takze tak jsme se dopracovali az k Zahcariaskovi...

tlapicka: jezisi...jak to ctu tak mi beha mraz po zadech!!! :fearful: ten cisar nic zavidenihodnyho co?

Jinak se satkem to u nas bylo dost v pohode. Ja jsem mela na zacatek bud satek nebo jeste nositko na maleho a kdyz jsem nekam jela tak jsem si Zaka dala do nositka na bricho nebo do satku a Elci bud za ruku nebo vetsinou radeji do kocarku, tahala jsem vzdycky spoustu veci a bylo to uplne v klidu. Takhle jsme zvladali i presuny po eskalatorech v metru, netreba rikat, ze matka exotka vzdycky spolehlive zabere...vsichni cumeli jak utrzeny ze retezu, ale chlapi me treba pousteli sednout jak videli mrnouska na brichu jak si chrupkal, to bylo fajn...tedka kdyz uz jsou oba vetsi tak nosim vlastne jen Elcu, kdyz je unavena /ma ty problemy s kuzickou, takze kvuli nozickam ji poponasim.../ a Zaky uz satek ted nejak odmita, je to samostatnak a snazi se hrat na velkyho kluka!!

Jinak s tim bio to je velka pruda malych mest, ale v dobe internetu a auta to nejak dopadne. V okoli je par biofarem tak se jeste juknu na net.

A obdobi vzdoru mame ted, je to legrace...ale ja se nedam...Elci uz je nastesti vyklidnena holcicka takze to jde, ale Zak je tedy desny pero a jakmile se nudi tak to umi dat pekne najevo. Vyhazi mi treba cely decak zatimco varim...fakt milacek... :grinning: :grinning:
21. zář 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq.
tak epino se vydrazilo za 54,70, takze pokracovani vecer... jsou tam dalsi dve. koukam, ze lepsi drazit v tydnu nez o vikendu :(
21. zář 2008 v 10:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tannawe: cisar mi prijde v pohode.... nejhorsi je na nem ta izolce v porodnici takovou dobu... sla bych domu mnohem driv, kdyby to bylo na mne. Neni to zadna bolest, jen to tak divne simra. Podle me nejaka naskubla "dira", ktera musi silene stipat pri kazdym ucurnuti musi byt milionkrat horsi, ale nevim... nomalniho porodu se bojim jak cert krize

:pensive:
21. zář 2008 v 16:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo byly sme dneska na blesaku! to je super!!!! koupila jsem elousoj supr hadriky. nadherny saticky mexx za euro. zini kombinezu do snehu za 3 eura, puma kotnickovy boticky jako novy za 5 euro... jem uplne nadsena!
to je neuveritelny, jak se toho chtej ty zazobany maminy zbavit za kazdou cenu... asi uz nebudu nakupovat po sekacich, ale po blesakach!
21. zář 2008 v 17:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miq. koupila jsem epino!!!! nabidla jsem 40,10 a skoncilo to 31,50 + 4,50 postovny, takze za 36 je tvoje!!!
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=180289275323
21. zář 2008 v 19:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapicka: chapu...ja jsem v porodnici videla jednu pani po cisari, sourala se sama do sprchy a jak se tak svlekala tak jsem zrovna vylezala ze sprchoveho boxu a asi jsem se musela tvarit dost sokovana, kdyz jsem videla tu jizvu...tak na me tak soucitne povidala a rika to uz je ted dobry, ted uz stojim sama, ale pred dvema dnema? Tak jsme se tak na adama zakecaly ve sprse, ja s nastrihem, ze jsem nemohla ani zvednout nohu na schudek do sprchy a ona s tou mega jizvou na brisku...no musel na nas byt pohled...ty vyhrezle vany...a kecaly jsme tam jak nekde v kavarne... :grinning:
Ja se prave bala cisare...malej mel ctyri kila a kdyz me to doktor na prijmu rekl tak me omyvali... :sweat_smile: a rikala jsem si hlavne ne cisare. Ne ze bych lpela nejak na prirozenem porodu az tak moc, ale nevim...proste jsem jako dite byla na kyle a v narkoze a dodneska mam z toho divny pocity...a to jsou jen male jizvy dole v podbrisku.
Jsi statecna...takze to zaslouzi obdiv, hlavne ten pobyt na JIP, to bych teda nedala... :wink:
21. zář 2008 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tanawe. mne ta jizva neprijde tak velka. no s tou jipkou a tak.... jsem tam pry mela byt, ale nebyla :grinning: ja nic nevedela! jen me furt merili tlak a brali krev.... o co slo mi rekli az pak pan primar, kdyz me poustel dom a ta svagrova... posleze tatka. a ze me neprolili kortikoidama je dobre, bo kdo vi, jak by to bylo s kojenim... jestli bych mohla zacit vubec, nebo ne...

asi neni ani jedno ani druhy az tak v pohode....ale malo platny, nejak se ven dostat musej, ze? :grinning:
21. zář 2008 ve 21:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé Tlapi ty jsi šikula, díky díky :dizzy_face: :dizzy_face: normálně si vydražila tu lepší variantu co stojí v čechách snad 3 litry , teda doufám že ho použiju :sweat_smile: no vlastně když né tak ho přenechám byyz :slight_smile: aby nepřišlo nazmar

teda vy jste to tady rozjeli s těma porodama a to vás ani žádnej v nejbližší době nečeká :grinning: já doufám že budu moc vyzkoušet obě varianty, ale kdybych měla mít druhýho císaře tak už rači plánovanýho :wink:
musím říct že nástřihu tam dole se ale bojím víc než rozříznutýho břicha no uvidím co budu říkat za tři měsíce :grinning:
ještě něco málo k porodnici v Ústí, já jsem byla docela spokojená, jen se mi moc nelíbila PA co mě přijímala , taková stará struktura, možná není špatná jen jsme si prostě nepadly do oka to samý s doktorkou, ale naštěstí jsem rodila dlouho a stihli se vystřídat směny a nakonec jsem měla Lenchi koukám že u vás začíná vztekací u porodu lidi co jsem chtěla :grinning:
porodní sáli jsou krásný, měli jsme tam s přítelem soukromí nikdo nás zbytečně neotravoval, no a po císaři když jsem spala po narkoze tak on mohl být na novorozeneckým nafotit si malýho jak ho čistili a oblékali a byl s ním do té doby než jsem se probrala a pak asi ještě hodinu na pooperačním :wink:
jediný co je v ústecký nemocnici hrozný je jídlo a to fakt nejsem vybíravá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale to se těch pár dní dá přežít

Lenchi koukám že u vás začíná vztekací období :grinning: u nás se to docela zlepšilo, ale pozoruju jak je Jonďa vyčůranej :sweat_smile: , protože když se začne vztekat mě tak prostě odcházím a nechám ho válet a za chvíli je klid, ale Robert startuje což ho jakoby podporuje v řevu , protože podle něj ignorovaní vztekajícího dítěte není žádná výchova :angry: no nic když si nedá poradit tak ho v tom nechávám :sunglasses:
to jak jsou schopní ti naši špunti manipulovat je až neuvěřitelná :grinning: dneska jsme měli namířeno na procházku úplně jinam než jsme nakonec skončili, když Jony někam nebo něco chce tak nás prostě chytne za ruku a řekne mami tati poď a je vymalováno :grinning: takže když na tom nezáleží tak se jde tam kam chce jony a né rodiče :sweat_smile:

tannawe, já si to tak nějak plánuju že když bude potřeba tak dám prtě do šátku a Jonyho do kočáru, no uvidíme jaká bude nakonec realita :slight_smile:
21. zář 2008 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. to jsem rada, ta pani psala, ze to koupila na ebay od pani, co to pry pouzila jednou a ona asi 5x. jsou tam nejaky 4 pytlicky s dezinfekci. ktery koupila v lekarne a na vyzadani (nechapu jestli za penize prihodi malinikovy listi nebo co.)

jo a s tim pooperakem mi ani nemluv, ta sestra od rany stara kreatura, cos popisovala vyse Otika vyhodila z opoperaku po cca 5ti minutach!!! ale na novorozeneckym se sestrickama byl, jojo.
22. zář 2008 v 10:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele a kterou strukturu kreaturu ústeckou myslíte? Věru? Tu jsem tam vůbec nepotkala! Já mám zas negativní zážitek s jednou - no střední věk, nebyla stará, ale byla fakt na ránu :angry: doufám, že tam zase bude taková mladá, s pirecingem, ta byla úžasná a nosila mi jídlo na pokoj :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dala mi tajně další balík erárních vložek, i když se to nesmělo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já na přirozeným porodu celkem lpím, protože jsem neměla téměř žádný komplikace a myslím, že Julinku bych s takovouhle porodila i sama doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen ten doktor mi zkazil závěr :stuck_out_tongue_closed_eyes: kamarádka mi říkala (teď rodila v Litomyšli), že chtěla, aby se na odchod placenty čekalo hodinu, ale že jí doktorka řekla, že by vykrvácela :confused: tak nevím...všude se uvádí, že by placenta měla odejít do půl hodiny, ale on ji ze mě rval už po deseti minutách natvrdo :angry:

ale co to je za nulový problémy, když čtu ty vaše porodní a poporodní příběhy :sweat_smile: :sweat_smile: jste holky hrozně silný, že jste to zvládly (myslím psychicky), já bych se asi sesypala jak domeček z karet...

nástřihu jsem se taky hrozně bála, tak jsem se nastřihnout nenechala :stuck_out_tongue_closed_eyes: a Julinka byla relativně malá a já jsem objektivně velká, takže pohoda :dizzy_face:

tannawe, takže jste domek stavěli? nebo stavíte? my jsme stavebníci v začátcích, tak se poděl o zážitky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsme dnes s miq byly v MC a přišlo mi srandovní, jak jsme tam obě vedle sebe seděly, vyvalený pupky, zhruba stejně velký :grinning: :grinning: :grinning: miq, tak že bychom zašly na to těhu cvíčo spolu? já bych tam zavolala a nahlásila nás, jestli chceš?
22. zář 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek!

tady hazu link na personal v porodnici:
http://porodnice.czechian.net/personal.htm

z meho pohledu!!!
nesedl mi dr Khalak. prijimal me a kdyz me sel vysetrovat, jestli je eli KP, tak mi hrabnul celou rukou az nekde do bricha, nejsem zadna citlivka, ale vylozene se ve me rochnil a blekotal, no jo, je tam prdelka, je tam prdelka. Moje dr. tam stricila nenapadne ukazovacek a pronesla, ach jo, porad je zadeckem napred... a to je obyc gyndarka. To jako nemuze poznat takovej clovek, co to tam ma dneska a denne taky nejak snesitelne?
ale baba, co rodil, co tam byla zaroven se mnou s nim byla spokojena, takze velmi subjektivni....
Vachata (az na to ze smrdel cigarama, coz nesnasim z domu, )tak je zlaticko spolu se Skalickym.

Tagishaka me nastval, ze mi mohl dat ten cipek na bolest mnohem driv, takze mi je jesympatickej, ale nerozumim tomu... nerada bych mu krivdila. Pomoct mi brutalne pomoh.

pamatuju si doktorku jednu mladou, ktera nebyla moc sympaticka, ale nic proti ni nemam, ko konci uz se na me i parkrat usmala, kdyz zjistila, ze se nekamosim s tou cigoskou,co se mnou bydli co ji vsecko boli a leze ji neuveritelne na nervy...

ta pruderni sestra si nepamatuju, jak se jmenovala, ale je mi povedomy jmeno Králíková Marcela. Nepamatujes se miq. mela do cervena vlasy. hodne od hlavy a kudrnaty. rano dycky silene vetral a bylo ji pred vizitou plno.

Hildebrandová Margita je moje naprosty zlaticko! Ona mi dala ten cipek, ona se o me starala, jak jsem vstala po narkoze, mazala mi protekcne zada necim chladivym a davala mi najevo, ze to mi nikdo jinej neudela...
vecir se dycky zakecavala kdyz zapisovala teplotu. ty cigosce, co byla se mnou na pokoji rozehnala totalne zasutrovany kozy. Nikdo jinej ji neporadil, rano ji rek primar, ze driv jak za 3 dny domu nepude, Margita si ji vzala do parady a rano sla domu!!!! to jsem si ulevila, ugh.... porad mi vyplachovala mozek, jak si nikdy neodpusti toho cisare, ze ta jizva bude videt a ze uz nebude moc tancovat u tyce.... holky, to bylo nec na me!!! Nehlede na to, ze ja mam tu jizvu ve chlupech... to se jako u tyce tanci oholena mezi nohama nahata?????:confused:

S Margit jsme zvanily o japonsku a tak na nocni. Ona me normalne poustela na internet a na mejly na sesterskej pocitac!!!! Procitala si pavuciny a tak. Byla s ni desna prdel... Sem tam jsme si jeste i zamejlovaly ... obcas napise, ze koukala na pavuciny, jak mala roste a tak.... vazne super potesi.

vic lidi se mi nevrylo...

prispeju do staveciho koutku, puste si "vecer na tema" na ct2 20.00 21.9. je to docela zajimavy, ale zda se mi to dost okousany a neuplne, ale i tak to je fajn. je to o ekobydleni a pasivnich a nizkoenergetickych domech.

tannawe: podobna otazka jako Lechi: stavite na dalku??? kdo vam to zarizuje? my jsme na vazkach, jestli nezacit pristi rok stavet alespon hrubou stavbu na dalku z nemecka. nejak se nemuzeme dopatrat rozuzleni, jestli je to realny nebo silenost...
22. zář 2008 ve 20:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé tannawe, my to máme na vysočanskou cca 12 min autobusem :slight_smile: co se v takovým MC dělá? pro 9 měs dítě je to k ničemu co....vona se už doma vobčas dost nudí
tlapi to je dobrej rozbor porodnice, to já si pamatuju jen jednu doktorku, jednoho doktora a jednu PA (jménem) ostatní mi splývaj
jo a miq, já to epino beru, i když ho používat budeš! (to musí jít vydezinfikovat ne) doufám, že ho brzo budu potřebovat (už zkoušíme naostro, ale nejspíš ještě furt moc kojím)
ty baráky sem viděla, ale tak moc mě to nenadchlo, teda ten slaměnej jo, ale zasunovací plazma TV v ekobaráku...no nevím
22. zář 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz, kdybyses kousala v porodnici 11 dni, jako ja, tak bysis zapamatovala par lidi!
tyjo, hele, jestli budes tehotna driv nez ja, tak si me neprej!

treba pak vymeknu a taky to epino vyzkousim, kdyz uz ho mame, ne? az to prijde, tak to omrknu...ale nevim proc, ale mam pocit, ze nrmalni porod jde mimo mne:frowning2:
byyz. ja nerikam, ze me to nadchlo, ja jen rikam, ze to je docela zajimavy videt.... jsem si to poustela dneska u siti vlozek :slight_smile: :grinning:
22. zář 2008 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
copak Margita, ta je úžasná, já jsem se s ní teda moc nepotkala přímo v porodnici, ale byla na kurzech a tam jsme toho nakecaly...si pamatuju, jak nám říkala - nenechte si nic líbit a vždycky dávejte njevo, co chcete, jinak se nic nezmění.Pak jsem jí říkala, že by to bylo fajn ji mít u porodu a ona že k porodům nechodí, že má jiný názory než většina porodky, tak že to vždycky špatně dopadne :sweat_smile: tím víc mi bylo líto, že k porodům nechodí, protože podle řečí je fakt příznivkyně přirozených porodů...

ta "moje" protivná sestra byla Jaroslava Turková. Khalaka jsem měla u porodu, takže je jasné, co si o něm myslím, s jinými doktory jsem zkušenost neměla, šla jsem domů v normálním termínu, takže jsem vždycky jen viděla skvadru na vizitě, koukli mi mezi nohy a zas vypadli :grinning:

normálně Julka nám v noci spadla z postele :sweat_smile: jsme slyšeli děsnou ránu a pak řev, tak jsme tam hned letěli a mrně leželo na zemi a šíleně řvalo...naštěstí se jí sna nic nestalo, vypadá že je v pořádku, ale teda byla to řacha! docela nás to překvapilo, ona v noci nikdy v posteli necestuje, jak usne, tak spí :wink:

ale musím ji pochválit, přes noc už je skoro vždycky suchá! někdy minulý týden teda nevydržela, ale to měli sousedi mejdan a ona tu ponocovala s babičkou a tu nenapadlo ji dát v noci na hrnec, když už byli vzhůru...ale teda odpolední spaní nevydrží, což mi přijde hodně zvláštní, přeci jen spí mnohem kratší dobu:wink:
23. zář 2008 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...tak jak tak ctu ty pribehy z porodnice tak je to vlastne uplne a zas a jen o lidech, klasika. Uvidime jak se situace vyvine, treba porodim doma a bude to... :wink:
Jinak vsechno zarizujeme ohledne stavby na dalku, ale asi vas zklamu, protoze ted se nam to tam nejak komplikuje. Obec Rudoltice vyhlasila krach, proste super akce takze se manzel nastval a ohlasil mi vcera, ze zustavame v Praze a stavba je v nedohlednu. Tak jsem si pobrecela a dneska mam depku jak remen. Zase me utesoval tim,ze budu mit na vsechno kliiiidecek a treti mimi uz muze byt klidne za mesic atd. No nevim, nic mi nepomaha a trapim se a uziram, ze uz chci z velkeho mesta pryc a hrozne me to sebralo. Takze tak jsem na to ted ja...fakt silenost.

byyz: ja jsem s detma chodila uz kolem roku do MC, oni si tam lezou po zemi, vidi nove deti, hracky maji taky jine a me prislo, ze chvili je to tam bavi urcite aspon ze zacatku, kdyz jsou malusaci tak je fakt,ze v zime byt porad doma je o nicem a na prochazku do kocarku nebo do satku clovek taky nechodi porad. Takze deti maji aspon zmenu. Zitra jdeme zase do Klubicka, to maji nejaky program, tak to malej zase zasabotuje, ale velka slecna uz se zapoji a je uplne blazena...

No nic holciny, jdu hledat novy pronajem bytu v Praze nebot ze stavajiciho uz mi hrabe...takze pekny den vsem a vlastne ted si uvedomuju, ze jsem ve vlaknu uz naprosto mimon... :grinning: K...va to me tak s...e ta obec...prominte, ale muselo to ven... :confused: :confused:
23. zář 2008 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
cože? krach? a jak to souvisí s váma? vy už tam ten pozemek máte a nechce se vám stavět v obci, která krachuje? hele a nechcete k nám do Přívrata? to je naprosto jedinečně krásná vesnice, je teda o dost menší než Rudoltice a je dál od Lanškrouna, ale o to blíž ke Třebový :grinning: :grinning: a pozemky se tam prodávají taky :sunglasses: kolem 200/m, ale nezainvestovaný teda a není tam kanalizace - to jen tak pro informaci :sunglasses:

úplně ti rozumím, že tě to rozhodilo, já když jsme bydleli v prvním bytě, garsonce, tak už jsem ke konci ten byt tak nenáviděla, že jsem z toho byla úplně zoufalá a chtěla jsem pryč...teď už jsem to tolik neprožívala, protože
stavět dům je o dost náročnější, takže jsem ten přesun (i kdž zatím jen do provizoria) neprožívala s takovou euforií :sweat_smile:

holky, ale stavět na dálku...bych si fakt neriskla...když čtu ty příběhy o nesolidních firmách a řemeslnících, tak bych si sand ani nenechala dům od někoho postavit a jsem ráda, že na tom dělá Laco se známým zedníkem a máme jistotu, že se to neodflákne :confounded: náš zedník je totiž děsnej puntičkář a když nám rekonstruoval předchozí byt, tak jsme ho pořád honila, že se s tím moc crcá, ale on se nedal, že to chce udělat pořádně :wink:

miq, dnes jsem byla v tom novým sekáči - je u nás, u Lidlu a je výýýýbornej! určitě tam zajdi, mají krásný holčičí newborn věcičky :dizzy_face: :dizzy_face: já tam dnes nechala 400 a zítra mají dostat další zboží, tak tam ještě jdu, navíc tam mám odloženou vestu pro Julku:slight_smile:
23. zář 2008 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tannawe a klidně tu s námi zůstaň, i když se v dohledný době nebudeš stěhovat sem do regionu - tady to je stejně takový divoký - tlapička v Něměcku, byyz v Praze :grinning: :grinning: naikee někde v českým ráji :grinning: :grinning: by se to téma mělo spíš jmenovat: maminky se vztahem k regionu UO :grinning: :grinning: ale hlavně že si rozumíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek