• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
ááááá, to je paráda!!!!!!!gratuluju!!!!jen ať sílí a sílí, čárečka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

miq, do MC určo nepůjdeme, já mám ve čtvrtek vždycky školu :sunglasses: ale řeknu vám, že e mi z toho celkem úzko...teď jsem projížděla webovky, kde máme elerningový kurz, jakože abychom se přes týden neflákali :stuck_out_tongue_closed_eyes: a k danému tématu je tam i diskuzní fórum. Tak jsem pročítala příspěvky...jako všemu jsem v zásadě rozuměla (ne všem slovům :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), ale asi bych nebyla schopná něco podobného z fleku napsat! A nemám slovník, je někde zarachanej mezi krámama, jak jsme se stěhovali, musím si zítra koupit novej, stejně jsem měla jen takovýho kapesního šmudlu. Prostě mám hrůzu z toho, že budu zítra muset mluvit a vyjde najevo, že mám neuvěřitelně malou slovní zásobu...zvlášť co se týče daného tématu pro tento týden - je to o porodnosti, demografickém vývoji, o tom, jak se naše konzumní společnost staví k tomu mít děti, jestli jsme společnost přátelská k dětem (a rodině) apod. - ne že bych k tomu neměla co říct - ale moje vyjadřovací schopnosti jsou naprosto příšerné!!!!!nejen vykojenej mozek, ale i těhu demence! a věřím tomu, že se na mě zítra jako k těhuli určitě obrátí pozornost a budu nucena doskutovat!!!!to bude taková vostuda!!!!! :pensive: :pensive: :fearful: :fearful: :zipper_mouth: :zipper_mouth:

tlapi, kdyby měli nějaký úžasný věci pro miminko - jakože kdyby ti něco vyloženě padlo do oka, tak můžeš něco pro Huga přivézt, ale jinak my se zásobíme tady:slight_smile: hehe, teď mi psala kamarádka, že byla v sekáči a koupila tam Jůlince čepici :grinning: že ji prostě musela koupit :grinning: to mě pobavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kdy přijedeš? já kvůli těm malým moltexkám...já už začínám mít rodící horečku! už uvažuju o tom, že bych si měla sbalit zavazadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a napadá mě, co by se stalo, kdyby mi začaly bolesti třeba ve škole :grinning: bych musela urychleně sednout do vlaku a doufat, že nebudu rodit někde po cestě, ale že to vydržím až do Ústí, já jinde rodit odmítám :stuck_out_tongue_closed_eyes: no, ve vlaku bych to možná taky dala, aspoň by to bylo dobrodrůžo :grinning: :grinning: :grinning:

ze šátků se milíbí asi nejvíc podzim, ale já jsem spíš na jednobarevný :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem se těšila, že té kamarádce prodám šátek a koupím jiný a oni si koupili manducu a nosí Marionku v ní...v té novorozenecké vložce, takže to asi jde :sunglasses: a to je zajímavý - kamarádky muž odmítal nosit v šátku, proto koupili manducu, v té nosit chce! nějakej divnej, ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ?u nás to bylo obráceně a jestli se nepletu, tak u tlapicky taky, že?

já jdu lehnout do peřin a přemítat o těžkém osudu neschopné studentky němčiny :pensive: :pensive: :pensive:
1. říj 2008 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: prijedeme 18.10., do trince pojedeme v pondeli, takze to v trebovy vyhodime 20.tyho. doufam, ze to staci, jestli ne, tak holt budes muset par dni prezit s alanama z dm :pensive: my to uz neposunem...

k te skole... nprosto chapu tve pocity, napadne mi pripominaji sebe pred dvema rokama.... s tim rozdilem, ze ja uz japonsky umela obstojne, takze jsem si spis trosku zamachrovala, o to horsi to bylo na ukrajinstine :slight_smile: Posledni mozny skolni den jsem nakonec nejela, bo me bolelo bricho, tak jsem se bala....
a tysis mohla dat predmety vsecky do jednoho dne na dennim, jo? to skvely!

no a s tou manducou.... otik v ni nechce nosit, bo mu je mala, strasne se mu zarezava vsude a tlaci. o satkovani toho vic nakecal nez nanosil, On nosi v krosne jedine, jenze ta se nam vetsinou nechce brat, bo je moc velka a tak.... takze jsem ja soumarici maminka skoro porad. Kdyz vidim brachu..... ten nosi snad vic nez svagrova... tak uplne zarlim... musi se priste zlepsit tatka jeden!

hele byla jsem se tady zptat na toho mclarena a baba mi doporucuje geschwisterwagen?! :angry: :frowning2: :confounded: :sunglasses: mne? To by me asi mrsklo na chodici batole takovou obudu :confounded:
2. říj 2008 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, to samozřejmě stačí, mám v plánu rodit v termínu, kvůli škole :stuck_out_tongue_closed_eyes:

a prosím tě, co tys to vlastně studovala? japonštinu a ukrajinštinu na UK nebo jak? chápu to dobře?

já to mám kombinovaný studium, takže to je standart, že je to v jednom dni:slight_smile: navíc jsem dnes zjistila, že odpolední přednáška je úplně na h...o, takže na ni nebudu chodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: máme vždycky semináře a přednášky po 14 dnech - se obměňujou, takže jednou za dva týdny budu mít krátký den a přijedu domů dřív:wink:

Jůlinka je nemocná :frowning2: jsem byla ve škole a pak jsme volala mamce, jen rutinní kontrola,jestli je vše ok...Juli horečky šílený a zhnisaný oko. Byli u doktorky, nic závažnýho neshledala, po čípku Julce klesla teplota, teď večer před spaním jí zase vylazela, oko už má lepší, ale kapeme jí do něj nějaký kapky. Miquel, myslím, že to nebude mít od Jonáška, spíš jsem měla naopak strach, jestli už to neměla včera (jako bacilonosič:wink:) a nenakazila ho...

navštívila jsem dnes Bránu, jsem měla chvíli čas:wink: a omrkla jsem naživo ty vložky do podprdy: ty MAM jsou pěkně velký, ale takový tenký, myslím, že bych je musela mít mrtě vycpaný - asi neprotečou, jak jsou z vlny, ale musí v nich určitě být nějaká další vrstva - nějaká vevnitř je, ale tenká. tak jsem tam ještě koukala na IV a POPOLINI - ty jsou oboje celkem velký a tlustý, popo jsou tlustší, taky o kilo dražší :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale obojí jsou v balení po třech párech, IV za cca dvě kilča, popo teda za 280 asi. pak tam ještě měli ty disany pletený, ale ty se mi nelíbily: neměla je tam teda rozbalený, ale působily na mě dojmem, že budou škrábat. a ještě tam měli něco, ale to už mě vůbec nezaujalo, tak si to nepamatuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale úplně mě nadchla ta vlněná čepička od engela, ajk už jsem tu o ní psala! teda měla tam velikost 50/56, takže děsně pidi a měkoučká a heboučká...mmmmmmm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: vážně o ní uvažuju :sunglasses: i když nevím, jestli by nestačila nějaká ta bavlněná...do šátku, že? navíc už nějakou čepku silnější mám, takže jako základ by jistě stačila bavlna, plus kdybych ho dala na stojáka, tak by ta hlava víc koukala a přidala bych tu čepku, co mám. No nevím, ještě pouvažuju:slight_smile:

Laco taky vždycky u šátkování prudil, že ho to tlačí, ale kdž jsem mu řekla, že mu ji teda seberu a ponesu si ji sama, tak si to všelijak napovoloval a nedal mi ji :grinning: :grinning: ale myslím, že jak to půjde, tak bude nosit v ergu na břiše - to mu kupodivu vůbec nevadilo! na zádech mu to vadilo děsně, jak se mu to všude zařezávalo, ale na břiše ne! dnes na Bráně si nějaký lidi obhlíželi manducu a prodavačka jim tam na dotaz vysvětlovala, že by se mimi opravdu nemělo nosit čelem ven:wink: a byla tam ilusinta, ale vzhledem k tomu, že se ani odsud prakticky neznáme, tak jsem se k ní nehlásila, ale má už taky pěkný bříško, ale takový malinký! a to jsem měla pocit, že je nějak podobně těhotná jak já :sweat_smile:
2. říj 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: ja myslela, ze mas denni... tk to je pohoda :slight_smile: ja to mela na palackeho v olmiku.
Eli ma rymu. asi mi nastydla v postylce :confused: jsem ji nejak spatne oblikla a ona se spatne prikryla :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak nechce spat v postlce a uz dve nci spala s nama v postei, fuj! teda ja tam dneska nespala, protoze v ty dire mezi postelema je to o zivot!

dneska je tady statni svatek, tak byl otik doma. je tu tedka pekny dusno! zacali jsme se spolu bavit asi ve tri a v pet zase odkvacil do prace, se z toho fakt uz pose*u. Uz mi zacinaji dochazet nervy.... Nejak to uz trva moc dlouho a jeste ty hormony k tomu a je to zoufaly.... navic se desim, bo ma prijet svagrova se svagrem pristi vikend, takze otik snad doufam nebude v praci, ale zase tad budem litat s nima, bo si chteji koupit auto (v lepsim pripade.) v horsim bude . v praci a budu je mit na krku ja a jestli zacnu blit jak sakal, tak vazne nevim, jak zatajime tehu, coz by bylo zadouci vzhledem k tomu, ze jim to nejde uz nekolik let.... takze pokud to maji vedet, tak by bylo dobry, aby se to dozvedeli napred a rozdejchali to, bo online by to mohlo byt velmi neprijemny...

jinak jsem se rozhodla, ze pujdu do toho maclarena, bo me o. sere, jak maka, tak sobecky si rikam, ze kdyz nemame jeho, tak at mame aspon pohodli za jeho prachy :cry: + potrebuju zmenu + neverim, ze jane prezije dalsi dite, kdyz bych ho zacala konecne pouzivat... pricemz se k nemu dostavam Lenchi.

Mamina ho dneska privezla s tim, ze reklamaci neuznali a ze vymena ty zadovy operky by stala 460 kc. Pej se nam nedovolali, abysme odsouhlasili platbu, tak to poslali z5 neopraveny.

za cez jsem rada, bo to se mi zda nehorazne drahy s prihlednutim k tomu, ze cely kocarek stoji 3000 tady v N...
navic ho chci mit jen jako zalozni u babicky a kocikovat s maclarenem... kdyby se to opravilo za penize, tak bych mela cerny svedomi kupovat maclarena....

Nicmene bych ho docela rada nejak opravila i presto, ale nejak podomacku... napadlo me, jestli by si s tim nevedel rady Laco, kdyz je pres ty plasty.... predstavovala jsem si, ze by se do kazde te casti navrtala dira a podeprelo se to nejakou destickou, ktera by se tam zasroubovala, co myslite? Zkus se pozeptat, kazdopadne to nijak nespecha, on ma taky frcak... jeste se zkusim zeptat dedy, on je sikovnej porad sedi u televize, tak ze by mel zasluznou cinnost :slight_smile: chtela bych to zprovoznit nejak vyhledove...
3. říj 2008 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, taky jsem teď trochu utrácela s tím, že když už se pasoval do role živitele, který dělá prachy a není nikdy doma, že já teda přijmu tu roli utrácející manželky :angry: ale není to teda můj ideál...nemyslím to utrácení, to mi nevadí :grinning: u nás je to pořád stejný jako u vás, prakticky se nevídáme, jen se míjíme...ale teď to nějak neřeším, minulý dva týdny měl takový depkoidní, bála jsem se, aby to zas neschytal v plný síle, ale práce uzdravuje a teď je už celkem v pohodě, když celý týden dřel jak mezek :grinning: :grinning:

a s tím souvisí i následující: věřím tomu, že by si s tím Laco nějak poradil - kdyby chtěl...nemluvila jsem s ním o tom teda, nebylo kdy, ale když tady zakopávám o kabely, který už měsíc přeinstalovává, když už měsíc řešíme, že jde kvůli tomu máme blbě televize, když od doby, co jsme se nastěhovali nebyl schopný zapojit naše dvd (rekordér má svoje výhody), tak silně pochybuju, že by to opravil dřív než porodíš minimálně třetí dítě :confounded: :confounded: :confounded: absolutně se nezříkám odpovědnosti a kdybych věděla jak, tak to opravím, ale jsem totálně netechnickej typ, takže ti ráda opravu zaplatím, klidně tu servisní za pětikilo, ale nemám ve svým stavu sílu se handrkovat s Lacem, kterej je zoufale protivnej, když se jedná o věci, který jsou pro něj nepodstatný (aby sis nemyslela: stejně nepodstatná pro něj byla teď kontrola z finančáku, když po něm chtěli dohledat stále další a další doklady, tak při každý novým požadavku vypadal, že tady něco rozkope - a to šlo o celkem slušný prachy, který s tím auditem souvisely a o který ještě pořád můžeme přijít!) je mi to fakt trapný, že jsem způsobila takový malér :pensive: :pensive: :pensive: a pak nejsem schopná to napravit :pensive: :pensive:
3. říj 2008 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
v poho, lenchi, ja myslela, ze uz mate klidek, bo to tak na me pusobilo... my to nejak osefujem, kdyz to neopravi deda, tak to opravi O. a stihne to urcite do porodu druhyho :slight_smile:

Je to pech, ze to s tema chlapama stji tak za ... ja uz se tak tesim az to skonciiiiiiii, boze!
jsem tedka takova lemra. nic me nebavi, nic se mi nechce! bez mtivace, bez zivota! fnuk. Uplne cumim, jak je ten protejsem dulezitej a co s clovekem udela....

To petikilo v zadnym pripade jane dat nechci, at uz bude z cikoli kapsy. takovy zlodeje uz dobrovolne podporovat nebudu! nehlede na to, ze je asi zahada, ze nam se to nikdy neulomilo.... ty to tedka zaplatis a nam to rupne za mesic znova, vid, to urcite! kdyz by to bylo podlozeny tou destickou, jak si predstavuju, tak by to bylo komplexne vyreseny navzdy!

takze ted uz jen vypatrat, kdo to udela... my mame vrtacku, deda ma sroubky a desticku taky najde, takze bud se bude chtit jemu, nebo na tu pujde O. az bude volneji :slight_smile: a nejakou nahradu skody si vymyslim :grinning:
3. říj 2008 ve 22:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
možná že to působilo, že máme klídek, protože jsem teď byla víc v pohodě a neřešila to, jinak je to furt stejný - teda teď ty dva týdny to bylo "klidnější", bo náš zedník měl cosi s rukou,takže se nestavělo...teď dřou zas jak koně, aby nám do toho nenachumelilo :pensive: :pensive: :pensive: (příklad: včera ráno Laco vstával před půl sedmou, já odjížděla do školy, on vstával s Juli, tu v osm předal babi a jel na stavbu, stavěl do jedný, pak jel pro nějaký materiál, s tím strávil odpoledne, večer šel na noční, ráno přišel z práce, spal dvě hodiny, pak hop vzbudil dodavatel, že mu veze zboží, takže vstal, ošéfoval to a jel na stavbu, tam byl do šesti, pak přijel domů, dal si vanu a večeři a šel do klubu, kde bude pinglovat třeba klidně do tří, pak přijde domů, lehne si na chvíli a o půl šestý vstává do práce - má denní...tak asi tak. A to by měl jít zítra večer samozřejmě zase na bar, ale to už jsem mu nedovolila, tak si sehnal brigádnici...)

jo a co brácha a Zamazal? tuhle jsem viděla v nějakým časopise od něj dům a byl příšernej! tak jsme si trochu říkali, že je možná dobře, že na něj nemáme prachy :stuck_out_tongue_closed_eyes: navíc, když jsi říkala, jak s bráchou "bojujou"...
3. říj 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: aspon to ma laco pestry.... na ty stavbe aspon vypne :slight_smile: Otik mluje se znicit fyzicky :slight_smile:

ja to zvladala docela dlouho dobre bych rekla 4 mesice, ale tedka se to na me nejak navalilo.... ruzny lidi, co se s nim chteli setkat at uz tady nebo vikend v mnichove.... jeho jidelnicek, bo se snazi hubnout, ja mu vyvaruju jak kokot, cekam na nej do noci a on se priplazi v jedenact sezere na co prijde... a ja mam po nalade

no proste uz mi pretekla ryska tolerance a sere me uuuuplne vsecko! Fakt co udela mi vadi..... dneska jsem nevydrzela rano sla jsem se projit na cerstvy vzduch.... pridu domu, elous sedi u krtka a on cumi do pc. tak jsem krtka vypla, sjela ho jak malyho haranta, ze to je teda humus, jestli se fakt nezmuze na vic, nez po mesici, co vidi svoje dite ho posadi pred bednu a byla jsem jak soptici fuji nanovo.... pak jsem je vyhodil ven a sli, to jsem cumela! tak jsem sla varit a zehlit, co asi, ze jo? pak prisli, o ji sundal boty v predsini, tkze komplet vsechen pisek se vysypal doma a zbytek, co v bote tustal vysypal na Chotbu!!!! vcera ji myli!!! tak jsem ho sjela znova, jak mu jako jo, kdz neco naprga a nekdo mu to smaze, tak to sel teda zamyst.... ale to je jedno za druhym.... tedka pokrok, zacali jsme se bavit! bo kdyz mu neco potrebuju rict, tak cumi na novinky. nemuze se na me divat! proste holky, des bes! uz at se to uklidni, uz se to tahne od cervna a me dochazi dech!
Nemuzu se zbavit pocitu, ze na nas proste se*e!
je to zacarovanej kruh! ja jse nasrana, takze mam rudo pred ocima a on se se mnou tudiz taky nechce bavit, bo to nema smysl. tak si me proste nevsima, aby si tu situaci nehorsil...
ja uz chci mit zase rodinu!!!

navic si tedka zase nasral do bot!

je tady u nej na karme borec z cech, zadaval mu praci, ale nemel cas ho kontrolovat. on to udelal, jak to pochopil, ale jinak nez to o. chtel. je to spatne testovany. Jirka odjel na 14 dni na dovcu do cr. a tedka to v tydnu pojede, ale jsou tam velky prusery, takze je bude muset opravit O. bo nikdo jinej do toho nevidi....
k tomu jeste stary strasak rfk a jako bonus analyza pristich realisu... den ma bohuzel pro naseho tatku pouhych 15 pracovnich hodin, takze to proste nema kdy udelat, ze? tu analyzu bude delat pod tlakem na posledni chvili a vysledkem bude, ze ji udela blbe, tzn, spatne odhadne potrebne lidi a cas, takze zase se zavrta do dalsich kontinualnich s*acek! to je proste neverending story. a to me na tom ubiji uplne nejvic, bo ja se vzdycky upinala nejakymu datu, kdy to skonci, ale tedka to proste nema konec!

domecek od zamazala uz je naprojetovanej a vypada bajo eno nuno! nevim, jak probihalo dojednavani, jeste jsem s nima nemluvila....jestli to bylo bez problemu, nebo jak...
akorat se nemuzu zbavit pocitu, ze na nej maji malou parcelu... boji se, ze jim ho neschvali obecni urad, tak uvidime, jak to dopadne. pokud ostatni domy na tom svahu budu normalni, tak je asi budou asi vsichni nenavidet, jestli to schvali...
4. říj 2008 v 00:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, koukám, že si tu hezky depkujete....se přidám jo? manžel je naštěstí v pohodě, ale ze sebe sem nějaká nesvá, mám prostě pocit, že jsem naprosto neschopná matka, že prostě něco dělám špatně (ne že bych věděla co), že se moje dítě nikdy nenaučí chodit, normálně jíst ani se obejít beze mě

jediný, co je ochotná jíst jsou křupky (a stopový množství zeleniny, ovoce a rohlíků, ale fakt minimální), posadím ji vedle sebe, abych se mohla teda najíst aspoň já, začne se po mně sápat, položím ji na zem, začne fňukat, k samostatným přesunům ji přemluvím stěží, na parketách vůbec, to je prostě na čtyřech a pobrekává, vstává zásadně jen o mě a u toho mě šťourá do oka nebo tahá za vlasy, v noci kojím co hodinu.....prostě začínám mít pocit, že sem nikdy neměla mít dítě, protože se o něj nedokážu postarat....a ještě sem nějak nastydlá, fakt super
4. říj 2008 v 00:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz a nelezou jí zas nějaký zuby? skoro se mi to tak podle popisu zdá :stuck_out_tongue_closed_eyes: já mám takový pocit, že Julka měla takovýhle období taky, že jsem to hodně řešila, ale nakonec se to samo nějak upravilo, když jí bylo co teď Márince, tak taky nejedla - jen přesnídávky, ale zeleninu a maso ani náhodou, pár lžiček - jak říkáš, stopový množství...to nebude matkou, ale dítětem, buď v klidu:slight_smile:až si Márinka vyřeší co potřebuje, bude zase v pohodě:slight_smile:myslím, že oni v tomhle období jsou děsně frustrovaný, že chtějí spoustu věcí a nedokážou to ještě tak dobře, tak fňukají:slight_smile: aspoň tak jsem si to vysvětlovala:wink:

tlapi, já měla vždycky za to, že máš vzornýho muže a ideální domácnost :grinning: hele, tak Laco je to samý v bleděmodrým, ve čtvrtek ráno hlídal Juli a je mi jasný, co dělali - on seděl u pc a ona si tu na zemi pod ním hrála s medvědama, všude se tu váleli :angry: no, k tv ji neposazuje, protože je na to taky vysazenej, na odkládání dítěte k tv...aspoň něco. Ale co se týče úcty k mojí práci je to to samý - já vyvařuju a těsně před dokončením oběda mi řekne, že teď hned musí odjet a že si to sní potom!!!!!takže já jak debil vyvařuju a pak mu to musím ohřívat a ohřívat :angry: sanžím se, abychom byli doma společně jako rodina aspoň občas a na chvilku a podřizuju vše jeho programu, ale ten se mění z minuty na minutu, takže kolikrát tvrdneme doma, protože měl přijít, tak abychom se s ním aspoň potkali a on přijde na poslední chvíli před odchodem zase někam jinam :angry: :angry: no, navíc se kolem něj musí chodit po špičkách, protože dře a je utahanej a já nedělám nic :angry: no,v tom má skoro pravdu, fakt se teď nepředřu, ale vzhledem ke svýmu stavu...jsem moc ráda, že jsme u mamky, je to trochu snesitelnější, když tu nejsem pořád sama :slight_smile:

ale pocit, že na nás sere mám taky :angry: :angry: :angry: vy aspoň občas jedete na nějaký výlet, ale my? když nemusí makat, tak doma spí :angry: no nic, tak teď jim musí mega zvonit v uších :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz, lenchi ma asi pravdu! ja do toho nemam co mluvit, bo takovy stavy neznam, ale zase moje dite nema zuby, zejo.... :sweat_smile:

lenchi: stoji to za... a doufejme, ze to brzy skonci.... Mne prijde, ze mm super rodinu a idealniho mazela, jenze vsichni jsme jenom lidi a i na nej je toho moc, takze kdyz uz ani nevi, jak se jmenuje, tak me bude tezko opecovavat a delat mi pomysleni... musime to nejak preklenout a zase bude dobre.... u nas to teda neni, ze ja nic nedelam, nastesti :slight_smile: on by ani necek, ze se flakam a on dre :slight_smile: to ne... Jsou to proste jen lidi, kteri nevi, kam driv skocit... Kdyz mu v praci pada vsecko na hlavu, tak nepovazuje za dulezity se jit v 7 najist, aby to do sebe neladoval o pulnoci... kdyz prijde domu uz v 10, tak rekne, ze nebyl ani na obede...

abych mu nekrivdila, tak ja tady pipkuju a on smazi livance k snidani! :dizzy_face: snazi se, ma cerny svedomi, ale nejde s tim nic delat, bohuzel....
4. říj 2008 v 10:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vidíš, drahoušek:slight_smile: to by Laca nenapadlo a černý svědomí kvůli mě...možná někdy má (třeba minulý týden, jak zazdil ten náš odvoz z nádraží), ale já to nepoznám :stuck_out_tongue_closed_eyes: dokud se neodkope, že ho to mrzelo apod. že by jako smažil lívance, aby si mě udobřil....???ne!!! :grinning: ale s tím jídlem je to fakt šílený i u nás! myslím, že mrtě zhubne, tímhle způsobem, protože třeba upeču chleba, on ho sežere k večeři, tak mu řeknu, ať si druhý den koupí ráno pečivo, až pojede na stavbu/do práce apod., že mu to přece zabere 5 minut se někde zastavit. A on mi pak řekne, že neměl ani těch pet minut...

ale já si myslím, že oni to prostě mají jinak, že jim občas křivdíme...třeba věřím tomu, že Laco to všechno dělá pro nás - z jeho pohledu a neuvědomí si, že bych někdy víc ocenila ...třeba ty lívance :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2008 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, tlapicko a co vlastně O. na miminko???stihlo mu to už dojít :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? resp. stihla jsi mu to už říct? :grinning:

teď jsem byla na tématu: jak zvládáte poslední týdny těhu...mno, mezi ty manžílky opečovávané ženy asi nepolezu, bych z toho měla zbytečně depku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
O si prave nepotrpi na sladky kecicky..., spise se cini :grinning:

samozrejme souhlasim, ze uhel pohldu na danou situaci mame oba naprosto zkresleny a neodpovidajici... Obe strany to resi moc dogmaticky, takze nici pristup neni spravny a objektivni.

Co na mimi O? vzhledem k tomu, ze jsem se ho ptala, protoze jsem nevedela co odpovedet Zuzce na tuto otazku, tak rekl na otazku, jestli ma radost :"jo, docela jo" Ale nevim, jestli tomu verim... nejaka carka... takze zatim mu to moc nedochazi, ale je fakt, ze to je diskuse, na kterou se cas udelal a nijak se v ni nespechalo... takze z meho pohledu velmi pozitivni pristup :slight_smile:
5. říj 2008 ve 20:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau depinky :grinning: tady zavládl nějakej podzimní splín, co :sweat_smile:

to že chlapi nevidíte vám fakt vůbec nezávidím :frowning2: já si to nedovedu ani představit , ale jinak to mluvení nemluvení funguje i když chlap doma je :confused: taky si nejak lezeme v poslední době na nervy, ale je to i moje chyba já sem fakt hrozně náladová asi to je tím že je mi fyzicky čím dál hůř a skuhrám že to do porodu snad nevydržím :sweat_smile: mám depku z toho že se nemůžu věnovat Jonymu jak bych chtěla dokud na něj mám ještě čas a dneska jsem tady bloumala že bych jako už mohla připravit něco pro miminko dokud ještě funguju :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže se mi do ničeho nechce připadám si furt jak vyždímanej citron :pensive:

Byyz mi měli od 9 do 11 měsiců taky nějaký divný období, Jonďa byl furt ukňučenej nic ho nezabavilo na dlouho , myslím že mu taky rostli zuby , docela se to uklidnilo když pak začal chodit , s jídlem jsme problémy neměli tak to neporadím , ale zastávám názor že když dítě není podviživené tak by se do jídla nemělo nutit , ono to stejně nepomůže akorát je z toho člověk na nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: křupky ani rohlíky nejsou na škodu :grinning: , jo vlastně jsem si vzpoměla že v týhle době měl Jony rád kůrky od chleba jsme mu je skoro usušily a on si je pak žužlal a byl spokojenej, jen je nějak nejedl všechny měkké zbytky skončily na zemi :grinning:

Tlapi třeba budeš mít tohle těhu pohodový a nebude ti blbě , já bych ti to přála :slight_smile:

Lenchi aco julinka už je jí líp ?
5. říj 2008 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo miq, to me nenapadlo svyst to na podzim :slight_smile: to neni spatnej napad!
nahodou vcera byl tatka doma! byli jsme na blesaku a nemela jsem naladu, nebylo tam hriste, a bylo tam desnejch lidi, takze jsem si to moc neuzila. koupili jsme neco malo, ale na hadriky jsem nemela energii.

dneska uz zase samozrejme frcel, ze.... ale byl uz ve 4 doma, takze jsme zvladli vencit spolecne.

Miq. chystej chystej! At muzes pak relaxovat a odpocivat, az bude hur! Vaz si toho, ze mam muze doma a hezky si ho hyckej, az ti poleze na nervy, vzpomen si na nas :slight_smile:
5. říj 2008 ve 22:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,
tak lívance nesmažil, ale včera dopoledne jsme byli na společném nákupu - aspoň něco - procházka se psem a dítětem do Tesca v krásném nedělním dopoledni -co si člověk může přát víc? :grinning: :grinning: :grinning:

Jůlinka už je zdravá, ale já jsme to od ní asi chytla, večer mi teda bylo hůř, teď je to trochu lepší, ale pobolívá mě v krku a jsem taková nějaká rozbitá - klouby, hlava, záda - znáte to, ne:wink:? nějaká mrcha viróza asi, ale já bývám celkem odolná a rychle se z toho obvykle vyhrabu. No, odpoledne jdu do poradny...jsem se teď vážila, to je hrůza, jak přibírám, mám fakt co týden to kilo :unamused: a to teď ani moc nejím, protože jak je Hugo už velikej a tlačí mě na žaludek, tak musím jíst jen po troškách, jinak je mi blivno :confounded: tak nevím, asi to mám ze vzduchu :stuck_out_tongue_closed_eyes: no, až porodím, tak na tom začnu pracovat, abych zas byla čupr :sunglasses:
6. říj 2008 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
panejo, vypada to, ze se blyska na lepsi casy!

jak u dr? pohoda? ja du normalne zitra :( jsem si volala o termin v listopadu a sestricka na me vyjela (este ze moc nerozumim) ze pristi tyden maji dovolenou a ze v zadnym pripade nesmim prijit pozdeji a ze maji volno jen zitra v pul paty! Doktor prej chce videt kazdy tehotenstvi hnedle v zacatku a ze proste musim... tak tatka spibil, ze si na s bahnu u banky prebere ve 4 dite. To jsem teda zvedava, jak to dopadne. (ne ta prohlidka, ale to jestli ji vubec stihnu...)

lenchi: uz jsem vymyslela odskodneni!!!! pamatujes si, jak jsme se onehda bavily o tech cd do auta?
myslis, ze bys mi mohla neco vyrobit? prosim prosim!!!

a jeste mi poradte. 3necka babi resi co ma koupit elousakoj k narozkam a svatku. at se zamyslim, jak se zamyslim, tak nevim. Napada vas neco, co by deticky ocenily?
6. říj 2008 ve 20:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nojo, Eli má svátek teď někdy - dnes - včera - zítra? jsem na to někde koukala, když jsem šla kolem kalendáře :wink: tak všecko nejlepší:slight_smile: já jsem hrozná,jsem zazdila i Jonáškův svátek, ačkoli jsme se s miq viděly asi den předtím :sweat_smile:

no já jsem teď Julku pozorovala, jak si hraje s bačkorou - pokoušela se jí šněrovat - tak mě napadlo jí koupit takovou tu dřevěnou hračku s dírkama a šňůrkou, takový jakoby "vyšívání", spíš šněrování, ale tím jsem se vyčerpala :sweat_smile: k vánocům dostane určitě taky nějakou literaturu - už dlouho nic nedostala, teď objevujeme skryté poklady v naší knihovně :sunglasses: čteme o pejskovi a kočičce (nejoblíbenější) a Křemílka a Vochomůrku - na dvd ji to moc nebere, ale čtená verze celkem jo:slight_smile:

v poradně dobrý, Hugo je nááááádhernej!!!!! byl natočenej "ke mě", takže jsem si ho mohla prohlídnout, krásně mu byl vidět obličej, dnes byl neuvěřitelně kvalitní obraz, skoro jak na 3D :dizzy_face: no a má velký lacovy oči (měl teda zavřený) a malinkej nosík ajko Jůlinka - je Lacovi hrozně podobnej, aspoň mi to tam přišlo:slight_smile: Julka je taky celej táta, ale jestli se mi to nezdálo, tak Hugo bude totální kopie :stuck_out_tongue_closed_eyes: už se na něj moc těším:slight_smile:

jako před chvílí jsem byla na diskuzním fóru na školním webu pro studijní účely - to fórum tam je, abychom si v diskuzi prosvištili němčinu. A témata jsou teď vyloženě rodinná - osobní plány do budoucna - kolik dětí plánujeme apod., zda je ČR Kinderfreundlich, proč západná země "vymírají" atd. A já jsem se teda ještě nepřidala, protože se v němčině necítím natolik silná v kramflecích, abych těm pipinám řekla, co si myslím :angry: tam se to pořád jenom točí kolem peněz, všechny bez rozdílu, ať už mají nebo nemají děti, si stěžují na přístup státu a společnosti...no prostě jsou hrozně negativní :confounded: mě ale přijde, že si nemáme moc na co stěžovat - zrovna včera jsem viděla nějakou reportáž o tom, jak si ženy na západě po 16 (někde víc někde míň) týdnech musí vybrat, jestli dají dítě do jeslí a půjdou makat, nebo budou doma a zadarmo - taky tam zaznělo, že máme jednu z nejdelších MD v Evropě - to považuju fakt za velký luxus! a hlavně mě pobavilo, jak si děvčata stěžují na problémy s nastupováním s kočárky do MHD...že jako bez auta se česká matka neobejde...to jsem fakt nechápala! tlapi, je to na "západě" lepší? nebo je i tam praktičtější používat nějaké nosítko???? jsem zvědavá na odpověď :stuck_out_tongue_closed_eyes: já totiž moc dobře nevím, jak si to jako představují...no, místo abych se tu vykecávala bych měla vzít do ruky slovník a trochu do nich rýpnout, že :sweat_smile: ? dnes už je nechám:wink:

tlapicko, cd se vyrobí, to zvládnu sama :sunglasses: a můžou tam být mp3 nebo jen klasický formát? nebo může být oboje s tím, že klasiku si pustíte v autě a mp3 doma? protože spoustu báječných věcí mám jen jako mp3 :sweat_smile:
6. říj 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježíš já taky kalendář nesleduju, tak všechno nejlepší Eli k svátku

ad hračky: to neodhadneš, v sobotu jsme byli s kámoškou v Ikeii koupila jsem si pro mimi hrací hračku a Jonášek si s ní furt hraje :grinning: :grinning: tak mu jí asi budu muset nechat, jo a ještě má velkej úspěch prodlužovačka s vypínačem s tou si dovede hrát i půl hodiny :grinning: :grinning: takže proč vymýšlet nějaký sofistikovaný hračky :sweat_smile:

Lenchi ty si teda dobrá já na tom utz většinou moc nevidím :sweat_smile: natož abych poznala komu je mimi podobný :grinning: my jdeme na kontrolu v pátek už se strašně těším :slight_smile:

Tlapi a co fazolka už je vidět srdíčko :dizzy_face:
7. říj 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq tak podvyživená stoprocentně není :grinning: spíš je tlustá, má ode mě snad tvaroh nebo co
tyjo, holky, vám ty těhu starosti závidím, ale lenchi seš fakt dobrá, že poznáš na UZV podobu, my ji nepoznáme doteď a na ultrazvuku jsme nepoznali ani pohlaví
jo a zuby asi rostou, slintá jak bernardýn....a navíc mám pocit, že mi nějak dochází mlíko :unamused:
ale depka už mě celkem přešla, manža mi dneska řek supr zprávu, ale zatím se nesmí prozrazovat :dizzy_face: (no, já bych vám to klidně řekla, ale určitě by si to náhodou přečetly nějaký nepovolaný oči, tak radši nic)
a jinak už zas tradičně nevím, co jsem chtěla...
jooooooooo ještě: Eliška je 5.10. (a Marina 10.10. kdyby vás to zajímalo)
7. říj 2008 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdarek!
vsem diky za gratulace!
Lenchi: na zapade v nemecku se zije s detma zatracene dobre. mas pravdu, ze md je tady jen rok nrozdil od cr.ale zase tady je 154 euro kindergeld snad do 18 velky ulevy na danich, takze se to vyplati snad i na prachy. Tady ve meste je vsecko moderni a bezbarierovy vcetne tramvaji... priznem se, ze ac jsem nosici rodic, na urady chodim s kocarem, bo mi to prijde jednodussi se hrabt v papirech, kdyz nemam na brise nebo na kline chobotnici....

Lidi jsou tu vsichni k detem pritulny a delaji porad opicky, takze zabavej deti i sebe a cesta lip utika (mhd, fronty v obchode, atd...) v cechach vzdycky silim, jak se nekde objevim, tak vsichni oci vsloup. Uplne tragicky to bylo v tom brne, jak jsme byli s holkama tehda, jsem tam porad neco pindala... vside jsem si pripadala jak obtizne hmyz, bo jsme byly asi vysoka koncentrace deti... asi nejtragictejsi to bylo v hospode prebio na obede, kde byla marinka nastvana, ja ji tam chovala (odesla jsem ven, abych nerusila, ale ty vrazedny pohledy jsem si vazne vychutnala) miq. rikala, ze to nevnima, zavidim! Ja jsem rozmazlena! Na zapade se mi s ditetem zije fakt dobre.... a to nemluvim o nadhernejch hristich, ktery jsou fakt vsude!

Amerika a jejich 12 tydnu je samozrejme horsi...
8. říj 2008 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Byyz: marince preju vsecko nejlepsi s predstihem, bo se 100% zapomenu v den d :slight_smile:

a k mrnousoj.... 5+2 srdicko mlati jak o zivot, jsem cumela!(muze to byt tim, ze ma vnitrni ultrazvuk? pres bricho by to asi nebylo videt, ne? )2mm, za tri tydny znova na odbery atd... dal mi nejaky minitabletky za 9 euro, ze to musim zrat prvni trimestr.
jinak asi nic. Slavim, bo zatim nebliju.... Kez bys mela pravdu Miq.!!!
8. říj 2008 v 09:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to vidíš! já jsem nějaká asi laxní k takovým věcem...nějaký zásadnější problémy jsem nikdy neřešila a okolí si nevšímám, ani těch případných vražedných pohledů (ale nějak si je neuvědomuju, spíš se na mě všichni smáli)...možná to bylo tou mateřskou pýchou, že jsem si vždycky říkala, že na nás všichni koukají, jaký je Jůlinka nádherný dítě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a co se týče bezbariérovosti, tím, že toho nemusím moc vyřizovat nikde, atk nemám problémy - MÚ je bezbariérovej a sociálka taky, do cukrárny, kde nás s kočárkem nechtějí, nechodím ani bez kočárku, nebezbariérový obchody nenavštěvuju, mám přece na výběr, kde nechám svoje prachy, ne:wink:? vlakem jsem párkrát jela, vždycky jsem měla spíš obavy před jízdou, cesta byla většinou v pohodě, železničáři až na výjimky ochotní a milí...MHD tu nemáme:slight_smile:

k tlukoucímu srdíčku gratuluju! já teda nevím, jestli je to vnitřním utz, ale mě Skalickej takhel na začáku vždycky vyšetřoval vnitřně :confused: a co to máš za tabletky? kyselinu listovou?není trochu drahá :confused: :confused: ?

miq, já obvykle na utz taky nic moc nevidím, ale tentokrát to bylo výjimečně dobře vidět, tak jsem si to užila:slight_smile:

byyz, a jak jsi přišla na to, že ti dochází mlíko?
8. říj 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, ja nerikam, ze se zije v cr s detma blbe, jen rikam, ze mne osobne se s ditetem zije v nemecku lip. Nepotrebuju si pestovat hrosi kuzi. Nebojim se jit do jakykoli hospody. Nemusime resit, kam se muze a kam ne, kde nas radi uvidi a kde ne... takovej freedom celkovej, no. je to v globale velmi prijemny.

v Letaku, co nema barieru mechanickou, tak ji ma personalni.... zacina se to trochu lepsit, bo asi prichazi o ksefty. kdyz lidi zaneviraj, bo dite ma tedka kazdej mladej.... Nezbyva tedy, nez zacit prehodnocovat postoje, aby nekrachli.

Elous se naji pouze ze zidle. V cesku velmi casto v hospode zidle neni... V Nemecku se nam to prisaham jeste nestalo! je to spousta malickejch vecicek, ktery beres jako samozrejmost, ze jsou a v cr to proste neni, takze to pak kazi dojem. V globale to neni zadna hruza, ale pohodlicko taky ne.

ty tablety jsou folio forte a je to jod a listovka a jeste neco. hlavne to je malicky... minule mi o. koupil mamavit nebo co a to byl fakt humus nevetsi. Obri tableta jak svina, bleeee
8. říj 2008 ve 12:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo byyz, napis do ip tu novinu, mne to desne zajima a taky jsem se tady online sverila!!!! horim zvedavosti!!!!
Uz se vi, kam se bude firma stehovat?...
8. říj 2008 ve 12:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jo a lenchi, ty cd jsem zapomnela... auto umi jen ty stary klasicky formaty, ale domu nejaky mp3 proc ne :slight_smile:
diky!

jo a typy n darek. To nemusi byt jen hracky :slight_smile:
to "vysivani " jsem nekde zahlidla a to neni spatnej napad...
8. říj 2008 ve 13:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz to je dobrý :grinning: , tak márince taky všechno nejlepší :slight_smile:
ty máš vlastně mommys AIO , ještě je používáš , dají se nějak vycpat pro starší dítě ?
a co sucháše furt drží ?

Lenchi budeš dokupovat pro Huga nějaký svrchňáky, já jsem uvažovala o bambino mio, tys je měla na Julku jakou velikost xs nebo s jak ty velikosti odpovídají ? já stejně plánuju ze začátku hlavně čč tak si říkám že by tohle mohli být dobrý pulky, flísáky a vlňáky si vyrobím jestli teda někde neujedu, holt nákupní euforie ještě nepominula :grinning: :grinning:

ještě k vaší filozofický debatě, tady lidi strašně spoléhají na stát, ať se to týká mateřský nebo důchodů podpory atd.
naše česká mateřská je naprostej luxus, to se fakt jen tak nevidí , mě někdy přijde že by lidi chtěli kapitalismus ale se socialistickou morálkou :sweat_smile:
jediný co mi tady vadí je že člověk pokud má malý děti tak prostě jen tak nesežene práci na částečný úvazek což třeba v anglii bylo úplně normální , takže člověk buď sedí doma tři roky nebo se hodí jak debil na full time :confounded:

Tlapička má asi pravdu s těma hřištěma a hospodama , to ostatní je všechno o lidech já si fakt myslím že češí jsou dost netolerantní co se dětí týče , brečící nebo vztekající dítě je hned nevychovaný všichni čuměj na matku jak na debila, já to teda moc neřeším ale někdy mě to docela se.e

jo Tlapi gratuluju k srdíčku, já měla s Jonym fakt pohodový těhu, bylo mi sice ze začátku trochu "divně " ale proti tomuhle těhu fakt pohodička takže to třeba bude kluk :slight_smile: a nebude tě trápit
8. říj 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mig. no podle nejakyho cinskyho kalendare to ma bejt kluk. ja nevim, jestli chci kluka. bojim se, ze bude zlobit a a budu na nervy. kdyz to tak kolem sebe vidim, tak se mi zdaji ty kluci strasne narocny. :pensive: prosim, vyvratte mi tento nazor :slight_smile:
no hele, kdybych neblila, to by bylo zuuuuzo. je mi zatim taky jen tak trochu divne...kez by to vydrzelo. s elouse uz to toudle dobou melo vysoky obratky...
8. říj 2008 ve 22:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, to mi mluvíš z duše - taky jsem to zezačátku hrozně prožívala, že jsem měla strach z kluka, ale teď je mi jasné, že Hugo bude stejný zlatíčko jako Jůlinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nějak jsem se v tom zklidnila...ale obavy jsem měla úplně stejný :sunglasses:

miq, já mám po Juli dvoje BM - asi S?nebo M? mě se teď nechce chodit dívat, ale myslím, že S, oni mají ještě menší velikost a tu jsem nebrala. Kamarádka do nich teď dává holčičce čč na novosklad a nemůže si to vynachválit, jsme myslela, že to nebude fungovat, ale prý je to v poho. Nějaký vlňáky bych brala...ale rozepínací, novošek se přebaluje furt...to by mě asi brzo omrzelo to pořád svlíkat. A co ty plíny od tebe? jakpak to vypadá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ?
9. říj 2008 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek