• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
bojovka bohužel vzbudila i dítě, takže se snažím uspávat v manduce, ale zatím bez výsledku, ale jinak dobrý no, teď to zas asi zkoušej přes dveře nebo co, protože rány jak z děla (máme plastový okna, nejsem si jistá nakolik to jde rozbít)
no paní byla vevnitř v zamčeným bytě, klíč v zámku a spadla a nemohla se hnout (no je dost stará, tak jestli si něco zlomila)
4. lis 2008 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo byyz to je dobrá kovbojka, doufám že se k tý paní nakonec dostali :stuck_out_tongue_closed_eyes: to my připomíná jak se rozčilujeme na naší babičku , protože furt nechává klíče v zámku , takže by se k ní nikdo v případě potřeby nedostal, no jo starý lidi jsou si v některejch věcech dost podobný :sweat_smile:

tak test proběhl úspěšně, asi :sweat_smile: , no ráno byl J. počůranej, ale plína + vlňáky to udržely :slight_smile:

holky učinila jsem objev, to vám musím napsat, o víkendu jsem dělala bramborovej chleba, no a bylo tam napsaný že dost vykyne, no vykynul tak že mi nadzvedl víko u pekárny :grinning: ten byl jenom z bílý mouky, v pondělí jsem udělala kmínový kam se dává žitná mouka a přidalal jsem do něj taky bramboru no a taky byl krásně vykynutej a kyprej, tak dneska zkouším chlebík z celozrný mouky s baramborou tak vám pak napíšu jestli taky dobře vykynul :wink:

mám bruálně sladký období , každej den si musím dát něco sladkýho, pokud možno se šlehačkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , dneska jsem si upekla domácí krtkův dort tak jsem zvědavá jak dlouho vydrží :grinning: zajímavý je že jsem od 30tt nepřibrala :dizzy_face: teda na váze, jsem skoro nevěřila vlastním očím, za to břicho mi roste kosmickou rychlostí, včera jsem se měřila a už má stejnej obvod jako s Jonym před porodem :astonished: tak to jsem fakt zvědavákam se tentokrát dohrabu, už i tak skoro nezavřu dveře na záchodě, protože se tam nevejdu :grinning: :grinning:
5. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek. byyz: svagrova se nevyjadrila. asi bracha nevyridil, todle napsal tata
Fotku jsem viděl nevím ale elementarní vyš tzv. Jaterních testů lze asi pro jistotu udělat.
takze nic moc. jak budes u dr na rocni prohlidce, tak se zeptej :confused:
5. lis 2008 v 11:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
panejo tady to je teda dramo!!!!!jak to dopadlo?

ja byla v noci taky nasr. bo O volali, kdyz mel nemcinu, ze tam cosi zhucelo, tak si zavolal tago a mastil do prace to bylo 22,30 . nevim, kdy prisel, ale o pul paty telefon, ze to zhucelo. ten vzbudil elouse, kterej asi 3/4 hodiny histericky rval, takze jsme ji nakonec udelali mliko.... Kdy o odesel rano nevim. vstavala jsem v 10 a elous 10,45.... vazne zuzo...

miq. zjistila jsem, ze jsem prosvihla jeden Tvuj prispevek v tom frmolu :slight_smile: Uz prijela ta pani na saty a vybrala si?
musim se podivat na finalni verzi webovek :slight_smile: ...
5. lis 2008 v 11:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, ty měteda pěkně prudíš, že vůbec nepřibíráš!!!!já co týden to kilo :angry: už abych porodila, nebo se se mnoujednou zutrhne výtah :pensive: :pensive: to je tak nespravedlivý...a přitom nemám pocit, že bych se tolik přežírala... :pensive: :pensive:
5. lis 2008 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukám, že dnešní noci byly úžasné všude...u nás teda nakonec klid, odpoledne měla Julka 39,3 po spaní, po panadolu a zábalech jí to za hodinu slezlo na 38,8!!!takže jsme se radši vypravili na pohotovost do Ústí, kde konstatovali, že se nic neděje - mezitím Juli pookřála a lítala tam po chodbě jak blázen, fakt nemocný dítě:wink: dnes už vypadá dobře, v noci kašlala, tak nevím, z čeho to měla, na pohotovosti nám doktroka řekla, že to k očkování nebude, že to je brzo. Ale dnes už je bez teploty - teda zatím.

miq, to s tou bramborou taky zkusím:slight_smile:
5. lis 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq jojo, do půl hoďky bylo po všem, ale jestli už je paní zpátky doma, nebo si ji tam nechali nevím
ty jo tlapi, sem doufala, že tvůj táta řekne, že to je blbost....no mocs mě nepotěšila, sem si vzpomněla, že jak malý dělali odběry krve (cca ve 4 měsících) kvůli ledvinám, tak měla jaterní testy trochu zvýšený, ale dr se tvářila, že to je v tomhle věku normální....jo a včera jsme byli kvůli šelestu na kardiologii, naštěstí jen nedovřenej foramen ovale (vyřazuje během těhu plicní oběh) a dr říkala, že by se to mělo spravit samo, kontrola až v březnu, takže jestli do toho budou ještě játra, tak se půjdu zahrabat
lenchi mrňa má taky teplotu....teda ráno měla 38,7 a byla ufňukaná, zábalama sem to srazila na 37,7 trochu se prospala a teď tu bordelaří, tak snad dobrý, jiný příznaky k tomu nemá, může to bejt od stoliček? klubou se tak 3 najednou
5. lis 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, byyz, doufam, ze budou holky co nevidet ok....
ted neco k tatkovejm radam do zivota ohledne teplot u deti... taky uz mame za sebou svoje.

setrepavat se nemusi zabalama apod. do 39. nad 39 jo. pokud maji deti 40 a radi jak cerna ruka, tak se nic nedeje, jde o virozu, ktera za 2-3 dny odezni. Pokud lezi jak mrtvola, nechce pit atd. zavani to nemoci a pruserem...

takze klidek!

byyz. no ja na tatu dam, takze bych ji tu krev udelat nechala, at mam klid... je to stejne v pr. jaktoze je marinka takove chudak... vzdycky jsem si rikala, ze diti mladejch maminek pri sile, musi byt zdravy!!! musis mit nervy ze zeleza! drzim palce, at se vsecko spravi!!!
5. lis 2008 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, takže nesetřepávat do 39? já myslela, že je hranice 38, tak jsem jí obalila nohy mokrou plínou
jo tlapi, zdravý.....vrozený vady (různý závažnosti, počítaj se tam i takový, co se na ně přijde třeba náhodně v pubertě) má 5-10% dětí, takže já už před těhu byla smířená s tím, že to může bejt klidně naše dítě...
5. lis 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: to je husty... ja nic takovyho nevedela, ani nezjistovala. Myslim si, ze je strasne tezky se rozhodnout mit dite. Ja bych to asi nedokazala. (myslim tim prvni...) ja jsem ve vleku. resim veci az prijdou, bo kdybych vedela co a jak, tak si to nikdy nelajsnu... a pak si taky myslim, ze mame nekde jasne dany, jak co bude nebo nebude a stejne to neovlivnime...takze suse cekam jak to dopadne...
5. lis 2008 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já měla ve škole genetiku, embryologii....tam jsme to poslouchali furt, nejhorší asi byla praxe v Motole na antropologii, to jsem fakt měla pocit, že zdravý dítě prostě nikdy nemůžu mít
5. lis 2008 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak chlebík vypadá že vykynul hezky :slight_smile: jen ho ještě dopíkám zdál se mi trochu lepkavej , takže ta brambora fakt asi funguje na lepší kynutí, vím že ve spoustě receptech ta brambora byla jen mě se jí tam nikdy nechtělo přidávat :sweat_smile:

Lenchi já to měla s Jonym taky tak, tloustla jsem i ze vzduchu +25 kilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak si to teď užívám :grinning:

hele Tlapi neměl by táta i nějakou radu pro mě, jsem ze sebe fakt nešťastná, jakmile se mi něco zlepší tak se zase něco dalšího přidá :stuck_out_tongue_closed_eyes: nejdřív mě jen bolela hlava v krku a uši, to se zlepšilo asi za tři dny a jak se mi uvolnila rýma tak mě hlava a uši přestali bolet no jenže jsem dostala kašel, teď už kašlu jak starej tuberák s tím břichem fakt žůžo no a dneska ráno jsem se probudila s hnisem v očích :frowning2: výtěr jsem měla negativní takže žádnou infekci nemám je to prý "jen viroza " a mám mít klidový režim a dostatek tekutin, skvělá rada :sweat_smile: :confused:
5. lis 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s tou bramborou to je fakt. ja jsem teda lina a nedavam ji, ale moje mamina je cpe do vseho uz roky :grinning: do i strudlu zeli a tak
5. lis 2008 ve 14:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, tak ta brambora je na kynutí? jsme ji tam jednou dali a pak jsme usoudili, že teda rozdíl v chuti žádnej, tak na to kašlem :grinning: ale mě teda hezky kynou i žitný a celozrnný chleby
5. lis 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. dedoj jsem Tvuj prispevek poslala, tak se snad vyjadri neco babskeho vymysli :slight_smile:
5. lis 2008 v 18:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky!
miq, to ti fakt nezávidím, jak se z toho nemůžeš dostat :confounded:

co se týče horečky - do 38 nesrážím, nad 38 dávám panadol nebo tak něco - ale panadol mi přijde slabej - včera jsme jí na radu doktorky dala i ibalgin - prý se to může kombinovat - a to zabralo mnohem rychleji a mám pocit, že to má i delší trvání, ten účinek. Zábaly jsem jí dávala až když měla nad 39. Tchýně mi poradila (má to od známý doktorky), že ji mám balit nožky nad kotníky a ruce, že ji nemám dělat celý zábaly. A doktorka na pohotovosti nám zas říkala, že je lepší udělat vlažnou koupel. Tak si vyber - obojí jsou rady od lékaře! každopádně u Julky poznám jak vysokou má teplotu - kolem 38 je horká, ale čilá a hraje si a je v pohodě, jak to leze výš, tak je to horší, kolem 39 už je víceméně apatická a nemluví a jen kouká.

Dnes odpoledne měla opět 38. Ještě jeden den a začnu se bát - máma to hrozně prožívá už teď, ale ona je ten typ - když měla juli posledně horečky a já byla ve škole, tak s ní letěla k doktorce, že jestli to není meningitida...nedávno měla Juli kašel a máma zas, že to je určitě černej kašel...a že jsem nezodpovědná matka, že se netrápím...a že je Julka pořád nemocná...no, myslím, že znám málo dětí, který jsou nemocný tak málo jako ona :slight_smile: takže to tak černě nevidím:slight_smile:máma je hodně opatrná.
5. lis 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíte holky já horečky vůbec neznám, J. měl horečku 39 jen když měl 6. nemoc jinak má max 37,5

Lenchi já to s tím Mc zítra nevidím reálně, nerada bych tam na někoho prskala bacily, možná v pondělí :wink: ale na ten lampionový průvod bych šla :slight_smile:

včera mi psala kámoška z Vamberka že má malá taky horečku 3. den ale jinak jí nic není podle jejich dr. viroza tak asi něco takovýho řádí , snad se s tím brzo poperete :wink: :slight_smile:
6. lis 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já to taky nevidím reálně, že bychom šli do MC - dnes teda už Julka teplotu nemá, ale trochu kašle a navíc jestli měla virózu, tak bych radši ještě počkala,než jí zas vypustím mezi bacily :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše mrně už taky bez teploty, teda ani 2 dny ty teploty netrvaly, co to mohlo jako bejt?
6. lis 2008 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, asi erupce na slunci, ale dost mě to štve :angry: teď má kašel - ale jen krátce po tom, co usne! nebo zas naopak nad ránem! ale přes den vůbec...tak jí před spaním dávám sirup a je klid, ale stejně je to divný...a blbý je, že s ní musím ven, musím nakoupit, ale snad už to nějak zvládneme...

včera jsem četla lusintin porodní příběh - nááááádhera :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takhle bych si to taky představovala :dizzy_face: ale moje rodina by to se mnou stoprocentně odmítla absolvovat, takže klasika:slight_smile: ale chystám se napsat Koditkovi, jestli by nebylo možný, aby první poporodní ošetření/vyšetření udělali až po těch dvou hodinách a nebrali mi ho hned...já vím, že jde jen o cca deset minut, ale posledně mi i tohle málo dost chybělo, když mě pak hned vezli na kyretáž a pak mi po narkóze nechtěli Jůlinku dát... :frowning2: aspoň že ji nechali s tatínkem, to je výborné:slight_smile:když čtu někdy ty příběhy z velkoporodnic, tak si říkám, že fakt zlatý Ústí!
7. lis 2008 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky sem to četla, krása :slight_smile:
já bych se sice bála (ani vlastně nevím čeho), ale krásný to je
lenchi v každej druhej porodnici pražskej tvrděj, že to vyšetření dělaj u mámy, ale skutek utek :angry:
7. lis 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooooooooo a taky jsem vám dlužná výsledek bojovky - paní má zlomenej krček
7. lis 2008 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
chudák...jestli je hodně stará, tak to je doooost blbý :frowning2: jak jsem to bohužel viděla ve svým okolí, tak to je v pokročilým věku dost závažný problém, který vyvolává další a další...i když hodně záleží na vitalitě dotyčného:slight_smile:
7. lis 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek! tak jsem to taky cetla, ale zda se mi to nerealne sladky. Myslite, ze to neni prehnany?

chudak pani, to ma blby.
7. lis 2008 ve 13:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem taky dočetla, fakt mě to dojalo, jak píše Lenchi já bych neměla to zázemí ale hlavně bych se strašně bála takže pro mě domporod není to pravý :confused:
sladký mi to nepřijde ( jenže ty hormony dělaj svý :grinning: ) přijde mi že to lus vyšlo jak si plánovala :slight_smile:

chudák paní, ještě žes jí slyšela a dostala se k ní ta pomoc :wink:

hele holky když už rodíme, v jaký pozici jste rodily ? já jsem začala cvičit s epinem a vůbec mi to nejde tlačit v takovým tom pololeže musím být ve dřepu jenže mám strach abych to pak vydržela jak dlouho to trvá vytlačit mimino :sweat_smile:
7. lis 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, já rodila jakoby vsedě, na té porodnické klasické mrše, ale ono je to polohovací, takže to bylo víceméně vsedě,jen jsem měla záda do obloučku malinko, že se vytvářel tlak na břicho, jak jsem byla ohnutá a tím jsem si i pomohla Juli vytlačit. Já nevím už jak dlouho jsem reálně tlačila...ale nebylo to moc dlouho...15 minut? ale v Ústí mají i porodnickou stoličku myslím a porodní vak, takže bys nemusela být ve dřepu, ale mohla by sis takhle pomoct. Jen jevím, jakou s tím mají zkušenost, já myslím, že mizivou:slight_smile: já bych to ve dřepu nevydržela, mě stačí, když musím jít někde na záchod, kde si nechci sednout, už to je pro mě problém :sweat_smile: už mě nohy neunesou :grinning: :grinning: :grinning: původně jsem měla v plánu (ne v porodním) zkusit i jiný polohy a porodnický inštrumenty - ale pak jsem byla ráda, že jsem ráda:wink: před samotným tlačením na tom křesle jsem tlačila ještě docela dlouhou dobu na balónu - Juli byla celkem vysoko, takže jsem si tak tlačila nasucho, aby se dostala níž. Takže jsem si tam tak seděla, pohupovala se a na kontrakci tlačila. Ale to už bylo snad to nejhorší za mnou - myslím bolesti. Ne, nejhorší vlastně bylo, když jsem byla v závěrečné fázi a byly to takový tlaky, že jsem měla pocit, že se rozpůlím a měla jsem strach tlačit...pak jsem se ale naštvala a zahodila strachy za hlavu a na dvě zatlačení byla Juli venku:slight_smile:

mě to taky sladký nepřišlo - přehnaně - mě to přišlo celkem realisticky popsaný...ale čišela z toho taková pohoda :dizzy_face: prostě necháš tělo, aby si to řídilo samo a nemusíš např. poslouchat rozkazy zdrav. personálu - teď tlačte - teď netlačte, teď dýchejte takhle, teď takhle... miq, třeba jak jsme se bavily posledně o tom klystýru - to je přesně ono - já jsem taky klystýr nepotřebovala, protože tělo se prostě očistilo samo před porodem:slight_smile: ale radši jsem si nechala předepsat yal:slight_smile:
7. lis 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq já zatlačila jen 3x a malá byla venku, takže tak 2 minuty to trvalo :grinning:
taky na tom porodním "křesle" (spíš stole), první zatlačení na boku a pak na zádech, myslím, že jsem to taky měla přizdvihlý, ale to už si nepamatuju
tyjo lenchi, koukám, že Ústí je proti pražskejm porodnicím dost napřed, tak mi trochu vyšlapte cestičku a já tam přijedu porodit :wink:
7. lis 2008 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo my to křeslo moc nezkoušeli, měla jsem ho nastavený tak aby mi to bylo co nejpohodlnější když mi točili monitor , jo a ještě jsem si na něm k ránu schrupla :sweat_smile: tu stoličku jsem zkoušela to je teda nic moc neměla bych se tam o co zapřít , to jsem zkusila a nebylo mi to pohodlný ani náhodou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já jsem si říkala že by možná bylo dobrý kdyby byl Robert za mnou a přidržoval mě, takle nějak nám to myslím ukazovala Margita na cvičení ona vůbec propagovala hloboký dřepy :grinning: :grinning: no uvidíme jak to nakonec bude
už bych to nejrači měla za sebou :confused:

dneska mi volali z brány, že nemájí jedny separačky jestli chci jiný nebo jak, tak jsem řekla že na to nespěchám ať je když tak dopošlou později, tak to snad dneska poslali, takže brzy můžeš očekávat zásilku :wink:
7. lis 2008 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky!

Tak už jsem taky maminka!!!

Ráda bych vám představila našeho syna Kryštofa-zítra mu bude už 14. dní, narodil se 27.11. v 15:09 přesně na druhý termín a moc se s tím nepáral...v 11 jsem jela k doktorovi na kontrolu,ten mě poslal do nemocnice a ve 3 už byl prcek na světě! Když jsem "umírala" ve sprše na baloně,tak jsem si nadávala,že jsem nic necvičila,ale ono se to obešlo bez nástřihu a všech těch věcí proti bolesti! Ne,nebyla jsem taková hrdinka,přiznám se,že jsem v jednu chvíli myslela,že to vzdám,ale doktorka se mnou moc nediskutovala.. oznámila,že mi nic dávat nebude,že začíná 3. doba porodní a jde se tlačit..když bylo po všem byla jsem ráda... Měla jsem jen pár stehů...nechali si nás v nemocnici 5 dní, protože malej trochu zežloutnul.
Jesli chcete, dala jsem do alba pár fotek :slight_smile:
Kryštof je zlatý dítě, pláče jen když mu vyloženě něco je-má hlad atd. tak snad mu to vydrží. Nechápu jak to zvládají mamky co mají doma uřvané děti nebo dvojčata...je to andílek,ale i tak dá docela zabrat.

Tak zatím ahoj, musím se na něho jít mrknout, jsem bez něj jak bez ruky :sweat_smile:

A držím pěsti lenchi a miq at máte stejně pohodový porod jako jsem měla já!
8. lis 2008 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naikee ooooobrovská gratulace :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: malej je nádhernej já miluju vlasatý miminka :grinning:
koukám že porod jsi zvládla úžasně to to je skvělý , fakt závidím , kdybych se mohla opičit tak se opičím :grinning:
užívej si maminkování a napiš nám jaký děláte pokroky :wink:
8. lis 2008 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek