• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
tlapi tak to je masakr, ale zas policajti dobrý, s tím lístečkem, já bych vůbec nevěděla, co dělat
lenchi dík za PP, je dobrej, takovej slušnej a žádný přehnaný nároky (ale dobrý, žes jim tam napsala, že to maj na netu, tak ať to koukaj udělat - se nemůžou vymlouvat, že to nejde nebo něco)
14. lis 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jojo, ten listecek bl prijemnej :slight_smile: kdyz nam odtahli auto, tak jsme museli zjistovat kde je....to bylo radosti, ze ho neukradli..... ale uvidime, jestli vydrzi do zitra, nez ho o. odveze do servisu. zamkli jsme radici paku, tak snad....
14. lis 2008 ve 21:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyby vám připadalo, že máte moc práce...
http://www.duggarfamily.com/photos.html
za povšimnutí stojí, že maj auto....zajímalo by mě, jak to dělaj s plínama :grinning:
14. lis 2008 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo...už blbnu, chtěla jsem říct, že stojí za povšimnutí, že maj ergo
jo a budem s manžou objednávat trička tady odtud: http://shop.neatorama.com/
tak kdyby se vám něco zalíbilo, můžete se přidat, ať není tak velký poštovný...maj i bodýčka pro mimina
15. lis 2008 v 01:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2452 todle je docela jebacka, ale faaaakt mnamka. ale cerstvy!!!! gumati to :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. lis 2008 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky pomooooc, zdechnul mi cesky mobil a nemam nabijecku!!!!! nevim, kdy se uvidim s janickou, ktera mi ji pujci, takze kdyby neco :grinning: , piste rychle sem! :sunglasses: diky moc :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. lis 2008 v 15:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo kde máme Lenchi :astonished: snad nerodí :sweat_smile:

holky mám depku, zatím teda neoprávněnou ale stejně, včera jsem byly v poradně , všechno o.k. ale dr prohlásil že příští týden Dorku přeměří, že mám dost velký břícho a když bude velká tak půjdu v 38tt na císaře béééé :frowning2: já o tom vím od začátku, že to tak může skončit jenže teď když je ta věc už velmi aktuální tak jsem strašně vybobkovaná :confused: :rolling_eyes: protože už vím co mě čeká
byla jsem teď tak naladěná na normoš porod, cvičení s epinem mi jde fakt super tak jsem byla přesvědčená že bych porod zvládla levou zadní :sweat_smile: tak tady přemlouvám prcinu aby si dala říct a vylezla kudy má , aby mě zase nemuseli fiknout :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Tlapi s tím autem je to fakt k vzteku, ukradli vlastně kulový ale tý škody kolem :angry:
jj ta deka je krásná i mají suprový barvičky :slight_smile:
teď nechápu vy jste v čechách nebo jsem zase mimo :sweat_smile:

byyz ty fotky jsem už někde viděla jen by mě zajímalo jestli těch 17 dětí porodila jedna žeská nebo mají nějaký adoptovaný, každopádně je to maso ataková velká rodina :grinning:
15. lis 2008 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, jo, to rodila jedna ženská a je myslím zase těhotná
a taky mám mírně depku, mně to kojení už fakt vadí, ale zas si říkám, co když malej nějak ubližuju, když jí nedám + si připadám jak sobecká matka, když chci v roce odstavit, jenom kvůli sobě :zipper_mouth: jak jste odstavily vy?
15. lis 2008 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo miq. to je husty!!!! to mas jako ja :slight_smile: ja mela taky planovany v 38tt. ja jsem teda hrozna mne se to libilo :slight_smile: akorat kdybych tam nemusela tak dlouho smrdet! ale slysela jsem, ze tady nejsou tak prudny vizity.... nikdo se prej nehrabe ve vlozkach, aby kontroloval ocistky a tak :slight_smile: tak jsem na to zvedava...
15. lis 2008 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale je to fakt skoda, kdyz se tak pilne pripravujes.... nicmene ten ortel zni dost drsne! mne rikala dr, ze jestli bude 38tt moc mala, tak ze se to radsi posune na 39. takze mam takovej pocit, ze pokud bude vsecko v poradku, tak ze te na tu kudlu zase poslou :( je to smula!

jsme normalne ve ffm. auto je v servisu, bude to stat 270 euro plus ty sragory co nam ukrad asi nejdou sehnat samotny :( chjo. asi budem muset koupit celou nejakou navigaci.... :(
15. lis 2008 ve 22:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: ja neodstavovala eli se v 8mi mesicich odstavila sama. kdyz se ji hlava priblizila k moji koze, dostala histerak.

jinak mam taky depku.... o. zase vubec neni doma.... dneska zase cely den v praci, tedka dela nejaky dopis (odpovida na poptavku prace z nemecke burzy)
vysedava do noci v tydnu..... fakt humus! uz mi nejak dochazi dech.
15. lis 2008 ve 22:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě nerodím, nebujte se:slight_smile:

miq, to je fakt smutný :frowning2: :frowning2: :frowning2: ty máš vyloženě pech :frowning2: ale budu ti držet palečky, ať to vyleze tudy kudy má:slight_smile: ale v tom 38 tt by to třeba potom vyšlo tak, že bychom byly spolu v porodnici, když se teda nerozrodím nějak dřív, ale v termínu - ne? já bych na tebe týden počkala a pak bychom si zažádaly o společný pokoj :wink: budu myslet na Dorku, ať se rozhodne sama vylýzt dřív než tě kuchnou!

byyz, já jsem ještě neodstavovala :sunglasses: nějak mě to nevadí a celkem mě to i baví... :sunglasses:

tlapi, s tím autem to je hrůza, že se tohle stane v západním německu by mě nenapadlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: naše auto je teď v takovým stavu, že by se ho asi každý zloděj štítil, fakt stavební auto - ale nutím Laca, aby ho uklidil a umyl, než pro nás pojede do porodnice! tak doufám, že to dopadne - taky pořád nemá čas :angry: ale teď jsme na tom trochu líp - jak se večer brzo stmívá, tak nebývá dlouho na stavbě, takže se i vídáme:slight_smile: včera byla teda děsně strhanej, takže celý den prohnípal, ale když byl chvíli vzhůru, tak se vzepjal k takovým výkonům, že Jůlince vyrobil "balón" - resp. přinesli jsme si z jabkancový puti nafouknutý létající balónek a on mu přidělal "košík" a převáželi s Jůlinkou rozinky - nic víc to neuneslo :grinning: a dnes budeme mít opět rodinný den - jedeme odpoledne do Přívrata na pohádku a pak nějaký návštěvy učiníme, tchýně s tchánem měli naroeniny a my ostudy jim už skoro měsíc dlužíme dárky a gratulace :sweat_smile:

tlapi, vydrž, bude líp:slight_smile:

včera jsem pekla chleba s bramborou a byl VYNIKAJÍCÍ!!!!!!! takhle dobrý chleba jsem snad ještě neměla!

jo a bavila jsem se s paní ze sekáče o porodech a ona mi vyprávěla svůj příběh - byla v Ústí cca dva dny v bolestech a nebyla otevřená dostatečně a na monitoru se ty kontrakce ukazovaly dost malý, až si teda nechala píchnout vodu, aby se jí to rozjelo ale stejně jí nevěřili, že už rodí, prý ji PA řekla,: no tak si na ten stůl teda vylezte - a ona pak porodila do tří minut :confused: pak jí řekli, že jak má sádlo na břiše, že jim ten monitor zkresloval kontrakce! a perlička - rodila jen s PA, doktor jí přišel jen zašít :wink: taky bych to tak chtěla - teda ten porod s PA, ne ty dvoudenní bolesti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jonáškovi všechno nejlepší k narozeninám!!!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. lis 2008 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ajoooo, taky gratulujem!!!! hlavne hodne zdravi!!!
16. lis 2008 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkujeme za přání :grinning: my jsme slavili už včera, ale nějak jsem to nezvládla napsat večer jsem na tu depku dopíjela šampaňský co zbylo a tak jsem nějak vytuhla :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
byla docela sranda, hlavně jak se Jonášek snažil sfouknout svíčky na dortu , tak umorně funěl ale nějak ten vzduch neuměl nasměrovat takže plamínek se ani nehnul :grinning: a všichni dospělý byli mrtvý smíchy
z dárků měl hroznou ardost, čím větší blbost tím větší radost, Robert mu donesl z práce žlutou helmu tak tady lítal a ječel že je bořek stavitel :grinning: :grinning: :grinning:

byyz já jsem odstavila Jonyho v 11 měsících, to už jsme kojili jen ráno , večer dostával sunar, jinak spal celou noc
já jsem teda nějak neplánovala to odstavení, ale na posvícení jsem se trochu víc opila a ráno mi nešlo odstříkat mlíko a bylo mi blbý dávat ho malýmu tak jsem si řekla že ho asi odstavím, nějak se po prsu nescháněl bylo to v klídku ráno prostě místo prsa dostal flašku a bylo :slight_smile: tak nějak jsem plánovala kojit max. do roka no nakonec jsme skončili o měsíc dřív :wink: no rozhodnout se musíš sama, možná bych zkusila dát Marince večer UM místo prsa a uvidíš jak se bude tvářit a jestli bude líp spát

Tlapi ty jsi měla při císaři narkozu nebo spinál ?
16. lis 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
spinal :slight_smile: ucila jsem je japonsky, skalickymu to docela slo :grinning: strasne jsem se vztekala, ze tam nevidim, ale oni za nic na svete nechteli dat pryc ten zelenej hadr. tesila jsem se, ze se budu divat, jak ji vyndaj a nic
16. lis 2008 v 15:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi , ty seš masochysta :fearful: :fearful: to ti nevadilo že se ti hrabou v břiše v přímým přenose :astonished: já jsem asi cíťa
a ukázali ti Eli když jí vyndali ?
16. lis 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no mne to prislo strasne zajimavy, takze jsem byla vazne zklamana, kdyz jsem se nemohla divat.... to neni masochismus, to je zvedavost :slight_smile: kde to uvidis? mne nechtela nechat priblizit ani dr, kdyz pichala elousoj usi.... stejne jsem sla. :confused:

jak ji vyndali, tak rikal skalickej, pane jo, to je macek a hodili ji do pliny a ukazala mi ji sestricka (pochovat jsem nemohla, mela jsem hadicky na rukach) a pak ji odnesli na novorozenecky, kde zavolali o. ze uz je tam, tak sel fotit, jak ji umyvaj a oblikaj :slight_smile: pak si ji vzal k sobe a ja lezela v predsali, kde mi merili tlak, docela dlouho 10 min?
16. lis 2008 v 17:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
strašně zajímavý :astonished: já se nemůžu koukat ani když mi berou krev natož abych se mohla koukat jak mi řežou břicho :confused:
tátovi takle ve spinále dělali nějaký vyšetření ledvin kamerou a on včechno viděl na tom monitoru a říkal že to bylo strašně zajímavý vidět se jak vypadá zevnitř :stuck_out_tongue_closed_eyes: to byste si asi rozuměli :grinning: :grinning:

mě na tom císaři dost se*e že bych musela být v nemocnici min. týden a pak budu dost odkecaná ani si nebudu moc pochovat jonyho :stuck_out_tongue_closed_eyes: no nic už to nebudu řešit počkám až jak to dopadne pžíští týden :wink:
16. lis 2008 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq no já teď kojím ráno při vstávání (ale o to malá nestojí, to já, abych mohla dýl ležet :grinning:), pak 1-2x odpoledne a večer při usínání...no a pak ta noc, ta teda každou chvíli....
no nevím, jestli se na UM nechá překecat, večer už nechce ani vodu ani nic, jen prso
no řekla jsem si, že do roka zruším ty 2 odpolední a ty noční (ty teda nevím jak), no a pak uvidím, třeba mě to zase začne bavit a nebo skončím úplně

tlapi seš můj člověk, to bych chtěla taky vidět, jak mi vyndávaj dítě :dizzy_face:
16. lis 2008 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda vy máte touhy :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: já bych radši rodila normálně :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

miq a proč zrovna císaře? proč ti ten porod "jen" nevyvolají vlastně?

byyz, u Márinky to vypadá spíš na fixaci na prso než na mlíko - nerostou jí zuby nebo něco? Julka taky takhle vyváděla a chtěla v noci často pít, když jí neco bylo, pak to zase odeznělo...a od 16 měsíců spí sama bez koja celou noc - to je náš úspěch a dopracovala se k němu naprosto sama - já vím, že je to asi spíš hrozné...ale já jsem nikdy neměla nervy an to, abych ji nechávala vyřvat :pensive: a jsem ráda, že si na to přišla sama, že je lepší spát celou noc:slight_smile:

teď se učí spát ve vlastní posteli :stuck_out_tongue_closed_eyes: konečně jsem oddělala bočnici z postýlky, jak jsme ji měli vždycky přiraženou k naší posteli - kdybych věděla, jak je to jednoduchý, nečekala bych tak dlouho, až se Laco uráčí a udělala bych to dávno sama - takhle jsem to teda taky dělala sama:slight_smile: Julku tam dávám asi čtyři dny? a dnes už se nesnažila v noci ani přelézat ke mě a spala v posteli celou noc, až ráno se přitulila na mlíko:slight_smile:
17. lis 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, ja teda nevim, ale rekla bych, ze se jim nelibi to velky bricho, ze by treba ta jizva mohla prdnout nebo neco, bo to musi bejt brutalni tlak na ni pri porodu...
kdyby mi rekl doktor to co miq, tak bych byla vypsychla, ze to prdne pri mem stesti a ze me pak budou horko tezko stupovat a rezat a nevim co, tak bych doufala v klidny porod bez koplikaci planovanou sekci, ale mam asi o kolecko min.....

Miq.drzim palce, at se Ti sen o prirozenem porodu splni a hlavne at je vsecko v poradku a at te zase na posledni chvili nesmikaj!!!

lenchi, ty jsi sikula s tou posteli :slight_smile:
17. lis 2008 v 10:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Tlapička to celkem vystihla, v ústí nechtějí po sekci rodit přirozeně dítě větší než 3,5 kg , protože tak nějak asi platí čím větčí dítě tím víc se musí tlačit a tím větší je riziko že to jizva nevydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jinak ta velikost břicha jizvě nevadí, protože je až pod ním :grinning: já s ní nemám vůbec problémy, nijak se to nenatahuje :wink:

robert je toho názoru , že se mám rači nechat fiknout než něco riskovat takže z jeho strany moc podpory nemám :sweat_smile:

vyvolávat porod znova nechci, oni ani nějak nemají jak, jsem proti těm jejich medikamentům nějak imuinní nebo co, s jonym jsem měla kontrakce vlastně 24 h to jsem se otevřela asi na 3cm :stuck_out_tongue_closed_eyes: pak to teda chtěli popohnat oxitocinem no a jak mi ho píchli tak mi naběhla kontrakce a ta běžela a běžela prostě mi děloha vůbec nepovolila a J. se začal dusit a pak už to bylo šup šup na sál :confused: takže po této zkušenosti další vyvolávání nechci
17. lis 2008 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo ja bych sla na planovanou sekci pokorne s nadsenim... vnimam to stejne jako Robert :slight_smile:
jsem zvedava, co ceka me na jare... ale obavam se, ze pokud mi naordinuji planovanou sekci, tak budu uplne v klidu a spokojena... normalniho porodu se desim....
mam pro to dva duvody.... to ze elous byla porad vzhuru nohama uz od 2? tt az do porodu muze znamenat, ze mam nejakou posahanou delohu. to se ale casem rozkoduje....
a dalsi je ten, ze moje porodni skore v 38tt bylo asi takovy, ze absolutne nic nejevilo jakoli naznaky pripadneho pozdejsiho porodu.... otevreni zadne. pak se koukalo na cipek nebo co, taky nic... takze si myslim, ze by to u me slo tezko nekdy bez problemu....

ovsem, jestli to Tobe dusevni klid nedodava, tak je neco spatne :(
a ty fakt myslis, ze ta jizva zadnej napor nema pri porodu? to by me nenapadlo... jsou tam prerezany brisni svaly, ktery uz nikdy nebudou fungovat, takze si myslim, ze mit spatny vliv na porod musi, ale nemam nic nacteny, je to jen muj selskej rozum.... treba s porodem brisni svaly nemaji co delat?
17. lis 2008 ve 12:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi fixace na prso, to bude přesný :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky ji nehodlám nechat vyřvat, ale noční kojení do 16 měsíců nevydržím, proto taky hodlám nejdřív zrušit denní kojení, a pak...no snad to nějak půjde, řvát ji nenechám, přinejhorším budu trpět dokud k tomu nedojde sama :angry: :grinning: stoličky teď prudit přestaly, těma to nebude

já miq rozumím, taky bych nechtěla císaře....
17. lis 2008 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo, dneska už jsem myslela, že dítě nejenže neusne bez prsa, ale rozhodně nehodlá bez prsa spát, normálně přes hodinu!!! mě nepustila hrůza :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyj byyz, to je husty. to si vubec nedovedu predstavit!!!
17. lis 2008 ve 21:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no pokračování - za čtvrt hoďky byla vzhůru, poslala jsem tam Zdeňka, řev se nekonal, jen občas se ozve takový ospalý éééééééé, tak snad usne, bo já nejmíň následující hodinu kojit nechci :unamused:
17. lis 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzka na andrejca aplikovala v 9ti mesicich po uz nesnesitelne dobe, kdy se nevyspali system 5-10-15
ale vy k tomu mate jeste daleko :slight_smile: stejne jste dobry, ze ty deti chlacholite! elous jak mela anginu, tak nez ji zabraly atb, tak O. koupil spunty do usi, pripadne ji vykopem do jine mistnosti!
kdyz rve u me v naroci az mi praskaj bubinky a nenecha se utisit, tak at si trhne. jsem taky jen clovek! taky to musim vydrzet, kdyz mi je blbe.
17. lis 2008 ve 22:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem to nedokoncila... po 3 dnech zacal spat celou noc bez problemu. a chrape dodnes :slight_smile:
17. lis 2008 ve 22:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek