• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
autor
hele, nemocnice v usti nad orlici je na zebricku nemocnic 9. v reublice, to je supr, ze? a hadejte, kde je ta nejlepsi???? Trinec :slight_smile: http://www.novinky.cz/clanek/155320-dve-nejlepsi-nemocnice-jsou-podle-pruzkumu-na-severu-moravy.html
26. lis 2008 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer,
dneska mi manžílek poslal odkaz na vaší diskusi (ne, že by běžně koukal na diskuse o dětech :grinning: , ale vyběhla mu ve vyhledávači, když sháněl něco jiného :slight_smile: ), že by mě mohla zajímat.
Jsem také z Ústí a shodou okolností mám právě ten malinkatý obchůdek s látkovkama, o kterém tu šla řeč. Měla jsem z toho velikou radost. Už jsem si říkala, že se tu látkovky asi moc nenosej :slight_smile: .

miquel,
je to takový malý obchůdek v budově firmy Investa uni. Zatím se mi ale ještě nepodařilo z jednoho okna udělat aspoň napodobeninu výlohy, takže to opravdu z venku zatím není poznat. Vzhledem k tomu, že jde o dost okrajové zboží a nefungujeme dlouho, tak je i otevírací doba zatím po dohodě. Jinak je tam ale někdo skoro pořád. Tak stačí vždy jen dát vědět (elespoň orientačně), kdy máte chuť přijít se podívat a otevřu :slight_smile:. Dost věcí na prohlédnutí je skladem, ale pokud si vyberete cokoliv od firem, které zastupujem (třeba na netu), tak do několika dnů budou (i s cenou se dá často alespoň trošku něco udělat :wink: )
Kromě plínek máme i věci na nošení, ale o tom třeba jindy. :slight_smile:

Jinak jsem moc ráda, že jsem našla tuto diskusi. Mám radost z každé podobně laděné maminy, kterou objevím :slight_smile:. Takže pokud Vám to nebude vadit, ráda bych se k Vám čas od času připojila :slight_smile: .

Moc se těším!

PS: Hugovi taky vše nej!!! :sunglasses:
26. lis 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso! bezvadny! vitame Te do party! to je skvely mit zastoupeni za rohem :slight_smile: urcite to budeme sirit, sec nam plice budou stacit!!! mate na webovky buttonek? dala bych si ho na pavuciny :slight_smile:

jinak bych se rada vnutila k vam na webovky s nasima testovacima nosicima clankama, kdyby se Ti libili, tak je klido uverejni :slight_smile: lidi maji radi pribehy ze zivota :slight_smile: nejen reklamni slogany ....
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=116
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117

do obchudku bych se moc rada podivala po vanocich... budu shanet vybavu na miminko :slight_smile: mam zalusk na par kousku bum genius. Myslis, ze poridim??? nejaky fesacky podlozky prebalovci a vic zatim nevim :slight_smile:
26. lis 2008 ve 22:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapičko, to je fajn :slight_smile:
Co se týče těch webovek, tak to určitě nějak vykoumám. Vše kolem toho si dělám sama (mezi kojením, přebalováním...no znáš to :slight_smile: ), takže mi to jde dost pomalu. Butonek zatím nemám, ale určitě vyrobím a pošlu.
Na tvě stránky jsem koukala a moc se mi článečky líbí, takže každopádně tam odkazy dám (doufám, že brzy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ).
Bum genius zatím nemám. Je to hodně novinka a ještě jsem se nedopídila k tomu, kdo je výhradním distributorem pro ČR, ale posnažím se. Zatím mi nepřišly ničím tak převratné oproti tomu, co tu zatím je - a jejich cena je dost vysoká. Ale jak jsem říkala, ještě jsem je v ruce neměla, tak nemůžu soudit, ani neznám nikoho, kdo je už zkoušel. :frowning2: .
Přebalovací podložky se určitě najdou - mě osobně se nejvíc osvědčila od Tots bots - je pěkná a zároveň praktická - má zateplenou vrstvu...naše mládě si jí oblíbilo :wink: . Však se můžeš klíďo přijít jen mrknout a okouknout, co se u nás najde. Na ohmatání mám věci, které se mi osobně osvědčili, nebo na ně mám dobré reference od známých látkařek, nebo mě něčím hodně zaujaly. Z každého typu něco.

Ža chvilinku už budeme mít čas krmení a většinou u ní vytuhnu :grinning: , tak se zase ozvu zítra.

Hezký večer :slight_smile:
26. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: slysela jsem, ze latkarky v britanii jedou vyhradne na tech bum genius, tak ten zazrak chci vyzkouset, kdyz uz mame na stary kolena konzervativni anglickej kocarek :slight_smile:

jak mas velky mrne?

jsem rada,ze se ti clanky libi, zapotily jsme se nad nima tady vsecky.... nevim, ale jestli se ti hodi do kramu, kdyz mas "jenom mandu" ktera je stejne nejlepsi z meho pohledu...
mne se se proste libi propagovat tu myslenku :slight_smile: dokud nenosi rodice v klokance, tak je to fajne :slight_smile:
ja potupne skoncila u kocarkovani :pensive: alespon prozatim :frowning2:

O. mastil do prace cosi opravit a ja mastim do perin!!!! dobrouc!
26. lis 2008 ve 23:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. ted nesmis rodit!!!! zdecha mi mobil a nabijecku budu mit az v nedeli rano :(
27. lis 2008 v 09:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tezka samomluva tady :slight_smile: jsem tedka zjistila, ze mi nedelal trippla, ale NT screening :slight_smile: tak aspon neco za ty prachy.
27. lis 2008 ve 12:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo to teda čumím jak se nám to tu hezky slejzá to abysme za chvíli přejmenovali diskusi na látkařky z ústí a okolí :grinning: :grinning: :grinning:

zisa super já se určitě přijedu někdy podívat ale teď asi né spíš až porodím :stuck_out_tongue_closed_eyes: nebo vlastně já nevím, pořád si plánuju že zajedu ke svobodovi pro ryby na vánoce než tam bude nával a to je vlastně kousek od vás no ještě uvidíme já vlastně nic moc teď nepotřebuju to bych spíš jen očumovala , ale jinak jsem moc ráda že něco takovýho budeme mít za rohem :slight_smile: :dizzy_face:
my máme ve Třebový taky MC určitě by se tam dala udělat prezentace kdybys chtěla :wink:
vytváření webovek je moje noční můra jestli si to děláš sama tak obdivuju :wink:

bum genius plenky plánuju taky nakoupit jen teď nevím jestli tu kapsovku nebo AIO chci mít něco pro parádu k dr. a na cesty je fakt že je dost drahá ale zase je jednovelikostní tak by měla vydržet dlouho, jestli se v nejbližší době rozhodnu tak pak určitě napíšu reference , jo a pokud vím tak je prodávají jen na latkovky.cz

Tlapi ten NT screening je něco místo triple testu , to je jako to vyšetření za těch 150 eur :confused: já už si to nějak nepamatuju ale četla jsem že existuje nějaký lepší testování než tripple ale doktoři v čechách to nechtějí dělat a drží se zuby nehty tripplu takže možná je to kvůli financím asi :confounded: a jak ti to dopadlo?

o porodu mi ani nemluv já tak závidím Lenchi že to má už za sebou :sweat_smile: je mi den ode dne hůř :frowning2: a ty každodenní poslíčci jsou fakt na palici :angry: kdyby to aspoň k něčemu bylo a já se nakonec rozrodila, ale mám strach že nakonec tady budu skučet do termínu a pak mě stejně fiknou :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a ještě jsem se chtěla zeptat jak moc se ti Eli vzteká teda jestli máte nějaký nový výlevy, Jony když se mu něco nelíbí tak začal mlátit lidi kolem sebe nebo mrská vztekle hračkama a když si náhodou nějakou rozbije tak pak zase řve abysme mu to spravili, já teď nějak nevím jak reagovat protože když sebou mrsknoul na zem tak jsem ho prostě nechala ale jestli takle bude demolovat byt nebo bušit do lidí tak to mi přijde docela blbý nechat bez odezvy :confounded: ale být ho nechci
27. lis 2008 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě jsem napsala dlouhý příspěvek, ale než jsem ho odeslala, vypršel čas a byl fuč :angry: - poučení pro příště :frowning2: .
Až malá usne, pokusím se ho nadatlovat znova. Zatím ahoj.
27. lis 2008 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso, to je k vzteku, ale co nadelame! ja to tady dycky zaplacavam kratkejma prispevkama, abych pak pocitac nerozmlatila :slight_smile:

miq.bg.: presne, kdyz jsou jednovelikostni, doufam, ze se invstice rozlozi :slight_smile: kdyz ti nebude vyhovovat, vezmu si ji od tebe na testovani :slight_smile: ses ve vyhode....
jestli byyz nebude v dohledne dobe tehule a jestli moje mimino nebude zase od 20 tt kp, tak bych si mozna vzala to epino. Ovsem vse je otazka penez, ze :grinning:

ja dneska zjistovala ohledne toho nt. a zistila jsem, ze se dela tohle za penize na vyzadani (kdyz je svolnej doktor a da doporuceni) i tripple. ze to neni bud a nebo.... Ale. v cechach ti muzou delat jen utz, kde se meri to sijove projasneni. u me 2,2mm, takze ok. 3 je prej blby.
jenze tady ne. tady to jde ruku v ruce s krevnim testem (to mi dneska rano dr. volal prej:" Dobre rano! Mam tady tu krv. ja v 8 oci zalepeny, jsem chvili nechapala, kdo to na me mluvi za chlapa slovensky) :grinning: tomu rikam servis za svoje prachy :dizzy_face: no a on vezme hodnoty z toho utz a z ty krve, nahaze to do nejakyho programu a to vypocita nejakou pravdepodobnost... to prej bude delat o vikendu. Ale jeste v ordinaci rikal, ze na ty krvi uz vpodstate nezalezi, bo to sijove prjasneni je 2,2 :slight_smile:
takze vsecko v cajku a kdyz se mi narodi postizeny dite, tak mi je proste souzeny a neda se s tim nic delat. sama pred sebou mam 100% cisty svedomi a o 150e lehci penezenku.
27. lis 2008 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak to tady ctu, tak se porodu uplne desim.... cim to je, ze u nekoho je to v pohode a u nekoho takovy ocistec? to neni fer. drzim palce, at to klapne aspon tentokrat :slight_smile:

miq. jak to dopadlo s tou nevestou, co se chytla na webovky? pujcila si u vas?

no a konecne k tomu elousovi:
jsem se nad tim potrebvala hloubeji zamyslet, ale na nic jsem neprisla. nic takovyho, co popisujes nedela :confused:. na VSECKO rika NE! treba das si jogurt? " Ne! jogurt papat!" a uz sedi v zidlicce.
pujdeme ven, jo? NE! a uz bere za kliku se slovy "a hriste" a tak je to to se vsim. musim vsecko lsti! normalne se skoro nedomluvime.
i presto je tedka docela kouzelna... tedka mame bych rekla jedno z lepsich obdobi... tuk tuk
drzim palce, at se jony zklidni, bo babo rad, co s tim. zkusim se zeptat zuzky, jak s ni budu. to je takova mamina, co zvladne jakekoli mnozstvi deti vzdy s prehledem a usmevem. Jak z televizni reklamy... Nicmene fakt skoro vzdycky. nechapu, jak to dela!

hele, jeste jsem se chtela zeptat na mikulase, ale to je asi zcestny, co? tady musi deti nachystat ven boty a mikulas jim do nich neco nadeli. rano se jdou podivat a najdou to. tak to zkusim, to by mohlo byt roztmily.
27. lis 2008 ve 20:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapičko,
no vidíš, já zase četla, že Británie jede v Tots bots (mimochodem ty jsou opravdu fajn a teď mají i hodně povedenou novinku :slight_smile: ). A pak má jeden věřit "zaručeným zprávám :slight_smile: . Na ty Bum Genius jsem zvědavá. My jako fešácké plenečky používáme buď AIO od Imse Vimse nebo Easy Clean od Mommys touch - to je barevná jednovelikostní kapsovka, která se dobře pere (jasné i z názvu :slight_smile: ). Hezkých pleneček je k dostání docela dost v mnoha barvách, stačí si jen vybrat.
Nošení je především můj koníček a jsem přesvědčena - na malé se o tom utvrzuju -, že je to pro děti hodně přínosné (viz článečky, na které odkazuji na www.orlickeplinky.cz). Začaly jsme s babyvakem, ale z něj Johy hodně rychle vyrostla - ale byl bezvadnej. Pak jsme zkoušeli různá nosítka i klokanky, ale vždy nám při jejích užívání hodně brzy začalo něco vadit. Během toho vždycky jednoznačně vítězil šátek. Můj muž však šátek moc nechtěl - líbí se mu, ale obává se, že ho neuváže správně a v létě se v něm potil (on se potí skorove všem). Tak jsme po vyzkoušení zkončili u manducy a u té zůstáváme. Proto nabízím zatím pouze manducu a šátky. Nabízím většinou to, co mám vyzkoušené já nebo někdo známý a úspěšně.
Obchůdek jsem založila především proto, aby látkovky a "zdravá" nosítka byla dostupnější i pro mamky v menším městečku - Ústí a okolí. Doteď se muselo nejblíž do Pardubek. I předtím jsem čas od času povídala o látkovkách, ale většinou to ztroskotalo na jejich nedostupnosti. Maminku, která není zcela přesvědčená o jejich používání, to může odradit - počáteční investice není malá a bez osahání si správně vybrat není lehké. Každý výrobce vychvaluje to své....no znáte to. Jde mi hlavně o to, dostat takhle všestraně výhodné a především zdravé zbožíčko mezi širší povědomí.
Stejně tak nosítka - jde o to, přiblížit zdravé nošení. Jsem tedy ráda za jakýkoliv propagační článeček a osobní zkušenosti.
Když jsem úplně poprvé Manducu vyzkoušela, tak jsem jí neměla dobře nastavenou a malá v ní vřískala. Neřekla jsem ale, že je blbé nosítko, ale že já asi dělám něco blbě - a byla to pravda. Když se mi to povedlo správně, tak byla malá naprosto spokojený nošenec. Toho bych chtěla ušetřit nezasvěcené maminky....no jo, už se zas hrozně vykecávám :wink:
Takže zdravě nosme a látkujme, ať už si k tomu vybereme cokoliv a seženeme to kdekoliv!

Naší Johance bude 5 měsíců. (k "testování" ale "používám" mimča z celé rodinky a okolí. :sweat_smile: )
Mimochodem konečně spinká :slight_smile: - dnes na plavání přišla na to, jak má krásný zvučný hlásek, takže celý den se nahlas směje a výská - je to treperenda. Praktikovala to i při usínání. Odedneška u nás asi bude dost hlučno :grinning:, ale je to miloučké.

(Teď to radši odešlu a budu pokračovat v dalším příspěvku)
27. lis 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Předchozí příspěvek mi taky zmiznul, ale před odesláním jsem si to uložila :slight_smile: , takže se podařilo :grinning:
No holky, nejsme mazaný??? :wink:
27. lis 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig,
Ten screening mi taky dělali. Můj doktor je jediný v okolí (alespoň to říká), který ho dělá a pro své pacientky i zdarma. Byl tam se mnou manžílek. On je hodně zvídavej, takže asi půl hoďky s doktorem probírali, jaké jsou jeho výhody, co co znamená atd....byla jsem tam trochu navíc :slight_smile: . Ale jsem už pořádně poučená. Mimochodem termín, který mi v něm vyšel (lišil se od oficiálního) nakonec přesně dopadl :slight_smile: , tak na něj mrkni :wink:
Když budeš mít čas a chuť, tak písni a na okouknutí plíneček atd se domluvíme :slight_smile: . Je to opravdu kousek od Svobody. Teď každopádně držím pěsti k porodu. A nebooooj, bude to OK!

Do MC v ČT jsem se chystala písnout už dlouho, ale ještě jsem se k tomu nějak nerozhoupala - naše zlatíčko vyžaduje neustálou pozornost :grinning: , znáte to. Ale určitě se na to chystám. :sunglasses:
27. lis 2008 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: ja byla zarputila pemprsacka! zejo miq :wink: a nechapala jsem ty latkarky. miq. mi nijak nevyplachovala mozek jen tak sem tam neco suse urousila a pak mi holky ukazaly jejich vybavicky a uz jsem byla lapena... + okolnosti. A presne jak pises! zadny latkovky jsem si nekoupila jen proto, ze to neslo v obchode. miq. mi sehnala bezva frote za par kacek, dala mi bajecny strih na plinky a na fleesace a s pocatecni investici do 500kc. jsem mela apartni vybavicku.... no a pak uz jsem vedela, co potrebuju, co mi chybi a zacala jsem nakupovat pres ten debilni net...

hele a mas moltexky? :confused: nevis, od ceho se odviji jejich cena v cr?
pak my me taky zajimalo jakou ma obchodni srategii manduca. chci totiz vyprudit a donutit pi. vojtiskovou z letaku (maji pobocku i v usti), aby to s ni zkusila.... jenze se obvam, ze nabizi manduca moc male marze, aby to bylo zajimave pro komercni obchudek.... nevim.... jednou jsem tam vlezla, kdyz meli na ceduli "velky vyber nositek" jsem se sla podivat.... jenze z meho pohledu nemely zadne! znate to..... 3 p*dele klokanek a divnou krosnicku za 600kc. sla jsem ji ukazat mandu i lenchino ergo. koukala na to, ze na tom jako nic neni a coze, to stoji tolik, to bych vzivote neprodala.... takze ty jako konkurence, kdyz to tam rozsiris, tak se lide zacnou ptat a pidit se a mozna, ze si najdou cestu veci co za neco stoji do komercnich detskych svetu...
je to blby pro Tebe, bo bys mela min kseftu, ale zase by bylo skvely, kdyby masy lidi vedeli, ze klokana neni jedna z moznosti reseni.... prodavat treba kocarek a k tomu zvyhodnene nositko by taky bylo reseni, ne?
jinak ja jsem taky uchyl na noseni.... total ortodoxne vyplachnutej mozek, ze devcata :pensive:
tedka potupne vozim v kocare :pensive: taky se s kocarkem stydis? :confused: :sweat_smile:
27. lis 2008 ve 20:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moltexky me moc nezajímaly, protože jsou hrozně drahý a výhoda látkovek pro mě zdaleka není jen v ekologii - ty ostatní moltexky nemají. Když jsem byla v tom obchůdku v UO, tak mi ta paní vyprávěla, že jí tam nějaká paní (možná jsi to byla ty :slight_smile: ) ukazovala nějaká nosítka a že to jsou v podstatě zbytečně drahé nesmysly....takže asi proto je tam nemají.
Jinak obchodní strategie manducy jsou především takové, že nechtějí, aby se prodávaly v komerčních obchodech bez náležité péče, zkušeností a servisu. Když to někdo používá špatně, dělá tomu dost negativní reklamu. Navíc jim jde také o princip vycházející z typu toho zboží.
Já jsem zatím na začátku (fungujeme krátce), ale doufám, že se mi podaří dostat krámeček do většího podvědomí a s ním i ty bezva věcičky. Pokud si krámeček na sebe vydělá, tak budu moct rozšířit nabídku a reklamu a....no jo, zákony trhu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Kočárek sem tam vytáhneme - hlavně na rodinné procházečky, pro babičky a tak. No a jak přituhlo, tak to klouže a to už si bez kočáru nerisknu. Nejsem rozhodně dogmatik, takže nic proti kočárkům a pokud se sem tam použije papírová plínka, tak se ztoho taky mrňatům nic nestane.

....ale mnohem lépe se opravdu cítím s malou na břiše :slight_smile:
27. lis 2008 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje tady to teda jede

ad webovky- tenkrát ta nevěsta přišla rozhlídla se a řekla že chce šaty šampaň, což nemáme, na bílý kouknout nechtěla takže to bylo celkem rychlý :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale už mi volalo pár lidí s dotazama, moje číslo musí mít z webu protože nikde jinde není a taky si na googlu můžu kouknout jak tam lidi chodí už tam bylo 190 lidí tak snad se to trochu pohne časem, teď je mrtvý období :slight_smile:

jinak Jony taky na všechno odpovídá né nebo já nechcí a přitom se žene že to udělá :grinning: :grinning: ale to mi neva taky už to mám vychytaný :wink: :wink: jo pokud se nevzteká tak je taky hrozně roztomilej, hlavně jak už začíná uvažovat a vykládá mi ty svý rozumy někdy je to fakt sranda :grinning: :dizzy_face:

hele Tlapi ty mě s tím epinem překvapuješ :slight_smile: :slight_smile: střelím ho tomu kdo bude chtít a dřív potřebovat další dítě neplánuju takže ho už potřebovat nebudu :wink:
btw. Lenchi psala že porodila v poho bez nástřihu a to s ničím necvičila :astonished: :slight_smile:

já teda nejsem zase taková nosička jako Tlapička, ale druhý dítě asi budu nosit víc oni mě okolnosti donutí, jen doufám že tohle dítě bude trochu lehčí než Jonášek, ten když viděl jak ukazuju mandu kámošce tak už chtěl taky na záda on se nosil hrozně rád ale nevím jestli ho budu ještě tahat holt 15 kilo je už dost ale zase bych měla dobrej trenink a brzo měla zase lepší fyzičku :grinning: :grinning: :grinning: mimi budu mít ve předu v šátku a Jonďu v mandě na zádech a budu jako soumarka , co :grinning: :grinning:

ziso , no já bych se právě chtěla mrknout na na flexitots holky to tady dost chválí, a mommysky máš taky nějaký skaldem ?
politiku manduci chápu , takovýhle zboží se fakt nedá prodávat vedle komerčních klokanek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, něco málo mám i skladem - zatím si nemohu dovolit nějaké velké skladové zásoby, takže jsem zvolila spíš taktiku víc vzorků a míň kusů od každého, každopádne po dohodě do několika dnů splašim (rozhodně nemám skladem všechny barevné varianty a tak...ale to už jsou drobnosti).

Flexitots jsou vážně bezva - rychle schnou, jsou poměrně savé a měkké a prťousům dobře sedí - nejsou ani příliš objemné. Na kratší dobu se dají použít i bez svrchních kalhotek. Já do nich tedy ještě dávám Popolíňáckou bambusovou vkládačku, ale to je asi trochu moje uchylka - cpu je všude :slight_smile:
27. lis 2008 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: tohle me muze vazne nadzvednout! ona tam ma klokanku z umely hmoty chicco za 2500, kterou ani neumi zakaznikovi ukazat a bude rikat, ze tohle je zbytecne drahy???? no to je jedno... na toto tema uz jsem se vasnila az dost.... Ona miluje kocarky, nosila jen v klokance z nouze ci donucena okolnosti, bylo ji to nepohodlny a tak to zakaznikum vymlouva.... ja jsem pro ni ten uchyl, co taha novinky z nemecka a prudi... kdyz jsem se tam objevila se satkem, tak mi jen rikala, ze me to brzo prejde, ze bude tezka a ze ji neunesu.... kdyz byly elousoj roky 2 a ja nosila stale na full time, tak jen kroutila nechapave hlavou.... a mozna i prave proto lidem rikam: v detskym svete neprodavaji nic, co je k necemu. co za neco stoji se kupuje na netu nebo v tezno naleznutelnych kamennych obchudcich...

k moltexkam mne taky dostala miq... tady stoji totiz balik pemprs stejne jako balik moltex... a neda se srovnat rozdil.... z moltexek nejsou podlitiny, nasaji mega moc, NIKDY je neprosrala.... ekologie je pro me prijemne + jako bonus. Hodne cestujeme, takze si nedovdu predstavit pouzivat pouze latkovky.... beru si z moderni doby vsecky vymozenosti, ktere nabizi.... doma za klidecku jsme latkovaly a vylety, cesty do cr, pobyty u babicek (caste presuny) to baleni me neskutecne ubiji a jeste se starat o latovky, to by uz fakt bylo po mne!!!
tedka je to pul na pul.... vzdycky dny latka, dny papir. (pocura dve az pliny denne) takze bych prala porad prazdnu pracku.... nahazim k tomu rucniky a musim prat casto, bo to tak strasne smrdi..... Ty batoleci davky jsou fakt nechutny, zlaty mimino. a pak zase nez nasbiram dalsi pradlo na 60, tak nezbyva nez dat papir. prani na 40 nepripada v uvahu (nacuchne tema chcankama vsecko ostatni obleceni a pliny i po vyprani smrdi jak psi ksiry) je tady nejaka fat desna obyc pracka :(
btw. svagrova pouziva moltexky taky, jen proto,ze jsme jim je rivezli a oni si nejak vsimli, ze maruska se ze vsech ostatnich papirovek prosere, ale u moltexek NIKDY.... jenze bracha jezdi do nemecka, takze je vozi, nekdy ji vemu ja.... za ty zlodejsky prachy v cr fakt nevim nevim... proto jsem se te jako prodejce ptala, bo by me to zajimalo, proc to stoji o 100% vic nez tady :confused:
27. lis 2008 ve 22:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
k tomu noseni. elous byla 100% nosenec a ja se o ni nikdy nemusela starat. verim, ze je to tim nosenim..... doma se valela pod hrazdickou a ja jakobych dite ani nemela.... pohodicka..... jak pises, znate to, dite si zada pozornost, tak ja neznam :confused: :sweat_smile: myslim si, ze to fakt ma smysl. kamaradka tady nosi miminko a doma si kiky taky ani nevsimne....
27. lis 2008 ve 22:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zas se mi smazal příspěvek, ach jo :confounded:
27. lis 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to pravda. Malou nosím hodně (ne teda 100%), ale také si rozhodně nestěžuji, že by se nějak vztekala a vyžadovala mě. Spíš mě to nedá nekomunikovat s ní a nechat jí jen tak pod hrazdičkou. Teda samozřejmě ji nechávám, ale ono jí to po chvíli (někdy tak 30 min) přestane bavit a chce na bříško. Ona je fakt drak, pořád musí něco zkoumat, kousat, tahat....no a na bříšku jí zatím samotnou nenechám - ještě si není tak jistá (je jí necelých 5m).

O Moltexky jsem se nezajímala, protonevím, proč jsou u nás tak drahé - ale začíná mě to zajímat, tak se zkusím po tom popídit. Na cestování látkáče ideální nejsou, ale zatím jsme to docela zvládli. Párkrát jsem měla i papíráky, ale skoro vždy se mi z nich pros..., takže jsem se pokorně vrátila k látkovkám. Moltexky bych určitě zkusila, ale doteď mě k tomu nic nenutilo, spíš naopak (cena, dostupnost). Navíc je v mém okolí nikdo nepoužívá, tak jsem nevěděla, že jsou i funkčně fajn. Jak je to ale s tou ekologii u Moltexek? U nás žádné speciální "kompostovačky nejsou" a savé jádro není plně rozložitelné nikdy. Navíc prodyšnost u Moltexek a tedy i s tím spojená zdravotní rizika jsou srovnatelná s papírovkama, nebo ne? Možná se ptám hloupě, ale já ty Moltexky zatím fakt neřešila. :slight_smile:
27. lis 2008 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja jsemstrasna matka! tedka se s ni nakomunikuju az hruza, tak si myslim, ze jsem ji zadna trauma nevsimavosti nezpusbila, kdyz byla ten pritulenej nosenec :slight_smile: ale co bylo v peti m. se moc nepamatuju...

az zjistis od ceho se ta cena v cesku odviji, tak dej vedet :slight_smile: kdybys chtela, muzu ti privezt testovaci balik :slight_smile: za 50%ceske ceny ha ha ha :grinning: ale uz je asi dlouho vozit nebudu.

nekompostujou se, jen se udajne rozlozi na skladce driv :slight_smile: musi se hazet do smesneho odpadu nikoli do popelnic na biofall. tam jen ten obal :slight_smile: mne proste vyhovujou, hreje me, ze stoji stejne, jako pemprsky, takze volba je jasna... jo a udajne maji nejaky stempl pro atopiky jako jedine, coz nase madam je. takze taky plus pro ne :slight_smile: maji nejaky genialni tvar. zadne specialni pruzici gumicky, ale presto nedelaji otlaky a neprotecou. plinka sama o sobe trochu smrdi, ale kdyz je po...neco, tak mi prijde, ze neni citit skoro vubec... narozdil od jinych papirovek nebo latkovek.... kdyz elous pocura latovku, tak na 10 metru smrdi, jak hodne nechutny nadrazni pansky zachody. a uplne nejhorsi je na to bamboo extra. s ni se neda spat v jedy mistnosti ani s otevrenym oknem......
jo a z moltexek se neprudi, z pemprsek jo, takze prodysnost asi mnohem lepsi, ale to jen podle me zkusenosti nicim nepodlozene. ted se tu rozmohly jeste belene eko moltexky, ale ty se mi zdaji horsi. tj. mene save
27. lis 2008 ve 23:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem samozřejmě nemyslela, že bys jí způsobovala nějakou újmu nevšímavostí :slight_smile: . Jen, že mi to nedá, že jsem stejně pořád ve střehu... Taky jsme s ní pořád někde v prachu - mimiplavání, cvičení, návštěvy, procházky atd, takže pak není moc času doma něco tvořit. No a radši blbnu s ní než...třeba dělat webovky :wink: .
Každopádně nošenečci jsou na 100% spokojenější a pohodovější mimča :sunglasses:

Já mám se smradlavostí úplně jiné zkušenosti. Narozdíl od papírovek (klasických v obchodě) naopak smrdí mnohem méně - většinu mám bambusové Popolinky. Švagrová se divila, jaktože je pokajděná, když k ní čuchala a nic necítila. Nejí ale ještě tuhou stravu, tak pak to asi bude většímazec. Čůrání naopak necítím vůbec. V klasických papírovkách to bylo mnohem horší. Na ty Moltexky jsem čím dál zvědavější, takže pokud by je bylo možné testnout, budu moc ráda. Já byla taky atopička, proto má malá bambuskové plenky. Zatím vypadá, ona atopička není, ale to se uvidí časem. Každopádně používám radši to, co pro atopiky je. Takže se na Moltexky těším :sunglasses:
28. lis 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, vyřizuju mnoho pozdravů od Hugíska :slight_smile: :slight_smile: je to nádherný miminko, tentokrát skoro blonďák a celej po mamince :grinning: :grinning: jsem tele a zapoměla jsem doma foťák takže foto bude až v neděli v orlickým deníku Lenchi se doma rozbil comp takže neví kdy bude víc fotek :unamused: :angry:

ziso počkej až začneš přikrmovat to pak teprve dítěti moč smrdí a kakaní taky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
než jsme začali s příkrmy tak jsem v poho skladovala plíny na sucho ale teď je normálně musím vymáchat v umyvadle a pak ještě jednou před praním v pračce jinak smrdí i po vyprání , prát musím minimálně na 60
Tlapi já teď peru tak každej 5. den máme jednu plínu na noc a jednu na odpo spaní, když je po použítí vymáchám v horký vodě tak mi vydrží neplesnivý těch 5 dni ale někdy taky peru poloprázdnou pračku
moltexky na noc nemůžu dát protože je Jony bezpečně pročůlrá takovou sací schopnost prostě nemají :confused:

co se týče papírovek mám stejnej názor jako Tlapička, když už papírovku tak proč nepoužít tu ekologicky šetrnější :wink: když je to za stejnej peníz , jinak mě děti v papírovkách smrdí i počůraný vždycky když někomu chovám dítě tak hned vím že je mokrý podle čuchu
nevíte jak je to s těma eko Alana plínkama z dm, teď jsem dostala nějakou slevovou knížku a jeden balík by mě vyšel stejně jako moltexky, Tlapi tys je zkoušela jsou dobrý ?
28. lis 2008 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě poznámečka.
Jako přítulný nošenec je naše malá taky nejspokojenější. :wink: Já mluvila o čase, kdy leží v postýlce nebo pod hrazdičkou. Je tam hodná, ale brzy jí to přestane bavit a chce změnu - jinou hračku, polohu a tak. Takže k ní často odbíhám.
Ale už se to lepší - leccos si už podá sama, přemístí se a už se lépe zabaví sama.
28. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
naydarek!!! Miq. teeeda, tys byla za lenchi!!!! tak povidej nejaky drby! jsem desne zvedava! kdy je pusti domu?
miq.mozna bych to machani mohla vyzkouset, ale prijde mi to uz pak desne narocny energeticky.... mraky vody na premachnuti (tepla tece az za chvili) a jeste to cuchat. (dobrovolne se niceme u takovymu zatim nevystavuju)ale uz nemusim jist ty homeo. nevite o nekom, komu by se hodily? klidne je daruju! staly 8e a je jich tam jeste hodne, takze mi je lito je vyhodit...
tobe se ta prazda pracka co nevidet vyresi :slight_smile:))

mne prijde, ze ten smrad je desnej posledni pulrok... asi, jak se ty davky zvysujou nebo co.... uz aby byla bez, ale to bude hodne dlouho trvat, bo bezmezne miluje svou flasku pred spanim a nenecha si ji vzit :unamused:
co davas jonymu jako nocni plinu? a vy nemate zamorenou celou loznici???

ty alany jsou tak na den... na noc vubec. nejsou spatny, ale moltexka nasaje vic...asi lepsi nez 2kovy moltexky(ty me osobne nedojaly)...na miminko budou asi uplne v pohode.
tady stoji tusim 8 euro, takze vychazeji levneji nez m. ale i tak kupuju radsi m. takze asi tak.

ziso: mozna ze si to uz nepamatuju a idealizuju si to, jaky ze to s tim miminem bylo.... tusim ze v te dobe jsem zrovna nejak chystala svatbu :slight_smile: takze noviny, palickovala ozdobicky, delala kyticky na klopy a jiny hovadiny..... a taky jsme hodne spaly.

jeste k te obchodni strategii mandy.... ja to teda nechapu. nevim, jak je mozny si ji dat blbe, vzdyt je to tak jednoduchy... :confused:

mne teda pripda lito, ze clovek musi byt trochu ujetej, aby se dostal k dobrymu zbozi a jeste ho musel asertivne nekde slozite shanet....

treba tady je komercni babywelz, kterej ma sortiment popolini, nic vic a prodava ergo... zadnej vyber atd. ale lepsi nez nic.... koho to zaujme tam, tak muze patrat po necem lepsim dal a jinde a koho to uspokoji, tak si muze jako totalni laik odnest z trapneho obchodu kvalitni nositko. to mi teda nepripada, jako uplne zcestnej pristup naopak..... masam lidi rika, hele existujou latkovky, hele, minino se da nosit i v satku (amazonas pouze) nebo v babybjornu :( nebo ergu.a taky tady docela lidi nosi...

ja treba navrtala do mandy obe svagrovy. kdyby nemely me, tak ani nevedi, ze neco takovyho existuje. :confused: a jak si chrochtaji blahem.... oni jsou tipicka cilova skupina komercnich obchodu, ale necemu zdravemu se nebrani, jen proste nemaji ani chut ani energii to nekde hledat a googlit..... ted uz vedi, ze jsem dement a vsecko konzultujou se mnou (jedna teda...)

v cem je ta vyhoda zamereni na uzky okruh spotrebitelu?
28. lis 2008 ve 12:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
btw. od ty doby co nenosim me porad nekde pobolivaji zada :( dycky jsem se chlacholila tim, ze kdyz nosim, nemusim sportovat :slight_smile: a je to fakt, ze kondicku jsem mela, bo jak jsem sedla na kolo, tak mi manzel nestacil a nechapal, jak je to mozny.... normalne jsem po sezone totalni lemra a do kondicky se dostavam pul sezony :wink:

v tech odkazech u noseni me zaujal ten AP clanek na noseni :slight_smile:
28. lis 2008 ve 13:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapicko,
ta zaměřenost samozřejmě žádná výhoda není. Asi jsem se špatně vyjádřila. Jde o to, že s tím moc lidí neumí zacházet a nedokáže nosítko předvést a vysvětlit. Proto výrobce manducy nechce, aby to ježelo v běžným komerčním krámu bez náležitého vysvětlení.
Ty už jsi zkušená nosička, ale věř mi, že i do manduca se dá používat špatně.
Když jsem ji zkoušela poprvé, musela mít malá ještě novorozeneckou vložku. Protože jsem jí neměla zapnutou správně a k tomu nastavené popruhy, tak tam měla strašně roztažené nožičky a pořádně vřískala.
Dokonce už jsem viděla i lidi, kteří se do m snažili mimčo nacpat čelem dopředu???

Jasně, že by bylo fajn, kdyby měli pořádné nosítko a alespoň nějaký typ látkáčů třeba i v nějakém normoš dětském krámku, ale evidentně to tak zatím nefunguje (podle mě je to ale spíš otázka času). Jde prostě o to, že lidé, co tyhle krámky vlastní tomu asi moc nevěří. Napřiklad nechápou, proč takový "neznačkový" kousek látky jako manduca stojí skoro tolik jako z jejich pohledu "super" chico nosítko. Jinak si to zatím vysvětlit neumim.

Také jsem takto pár lidem ukázla manducu - a k mému překvapení se naopak docela brání. Dost často proto, že nechtějí nosit vůbec - že to moc zatěžuje záda, rozmazluje mimčo a podobné bláboly....ale sem tam se někdo najde a chce poslouchat, naštěstí :wink: . Holt to ještě chvíli potrvá, ale myslím, že se to časem ujme a rozšíří a pak už to bude rychlovka :slight_smile:. Většinou ještě jakž takž projde šátek. ....teda doufám :wink:
28. lis 2008 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ten AP článek mi poslala jedna známá - fyzioterapeutka. Taky látkuje a nosí a snaží se to propagovat. Mimochodem taky skončila u manducy. :wink:

Jinak máš určitě pravdu, že spousta lidí se dobrým nápadům a osvědčeným věcem nebrání, jen je někdy těžké se o nich vůbec dozvědět.
28. lis 2008 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek