• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
autor
nazdarek! konecne se hlasim! docela nestihacka. mame navstevni tyden... mela jsem ya posledni dva dny dosti tvrdou zkousku ridicskych schopnosti... Malem to odprdnul jeden sportak v maintalu vcera :grinning: chumelilo jak svina a jak sedim v zirafe nahore, tak jsem si ty mysky kdesi podemnou vubec nevsimla. (o. tvrdi, ze urcite nedaval blinkr) jel na T z hlavni na vedlejsi a ja vyjizela z vedlejsi na hlavni... No radost. Stihnul se ale uhnout sikula, nastesti mel asi pekne siroky gumy, jako spravnz porsche, takze mu to nepodklouzlo a ve skarpe neskoncil.... na kazde ceste jsem zabloudila a zarekla jsem se, ze bez navigace uz fakt nejezdim, bo to se neda stihat v tom provoyu cist vytisteny pokyny a ridit.... nebo asi da, ale ja to nezvladam.

Jak to vzpada v CT u nadrayi????? neco novyho????

Lenchi: jak jsem cetla Tvuj prvni prispevek, tak mi uplne zatrnulo. Jsem moc rada, ze je Julince lip a ze rozumni!!!
jinak bacha na psychiku nasich batolat! Andrejco od Zuzky nafinguje levou zadni neboc, aby nemusel do skolky!jsou to vyborni herci, takze je s tim potreba pocitat.Nerikam, ze to Julinka finguje, to ne, ale muze to treba kvuli Hugovi trochu dramatizovat, protoze nemocnz mrne ma rodice vic naklonenyho na svoji stranu!
Takze dryim palce, at jste co nejdriv v pohode cela rodinka!
4. pro 2008 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi
zavinovačky nemám (teda dala by se ta z merinovlny, ale to je fakt úlet). My jsme zavinovačky používali s úspěchem. Měli jsme asi 4 (většinu jsme dostali), což je zbytečně hodně. Naše Johy měla jednoznačně nejradši úplně obyčejnou flanelovou zavinovačku (s trochou výplně). Stále tehdy asi 120Kč. Určitě bych nekupovala s vlnou, protože se to špatně udržuje a funkčně to třeba není. Je dobré mít alespoň 2. Malá hodně ublinkávala, tak jsme prali často. Jen vyber správně velikost. Není nutné kupovat ty největší. Stejně tak po 3. měsíci už bude chtět mít volné ručičky. :wink: Ale bylo to bezva. Doteď má jednu v postýlce a spinká na ní. Taky se dá dobže použít jako hrací i přebalovací podložka nebo do kočárku.

Mig, tak co svařák, zabral? :wink:

tlapičko
Na silnicích je to vždycky o papulu...v autě se někdy nestačím divit, jak umím nadávat - když někdo suverénně nedá přednost, předjíždí jak magor... Řídit mě docela baví, ale popravdě si víc užívám, když řídí manžílek. Má holt naježděno mnoho a mnohonásobně víc. Každopádně je fajn, že všechno dobře dopadlo.
4. pro 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tady koukám žádný oslavy neprobíhají :confused: ale předpokládám, že se tu obecně ví, že miq už to má za sebou? teda zisa to asi vědět nebude, když na ni miq nemá číslo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

včera jsme spolu měly dooooouhlý rozhovor, tak už všechno vím, ale nechá to na miq, ať se pak pochlubí, ona tu moji porodní storku taky nereprodukovala :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale Dorotka je prý celá po tatínkovi :dizzy_face: :dizzy_face:

tlapi, ony ty Julčiny náladičky asi taky souvisely s nevyspáním, protože včera jsme kupříkladu spali všichni až do devíti :confused: a Julka byla celý den zlatá :sunglasses: a dnešní noc byla taky relativně v pohodě - jen večer nemohla Juli usnout, ale to nesouviselo s bratrem, ale s tím, že byla hooodně odpočatá, tak dělala blbosti, ale byla u toho hrozně roztomilá, pořád něco žvatlala, beruška, tak jsme ani nemohli být přísní rodiče, protože jsme se pořád museli smát těm jejím vejšplechtům :grinning: :grinning: :grinning:

zavinovačku máme tda nakonec půjčenou od nějaké mamčiny známé - dokonce nám půjčila dvě! jednu už Hugo podělal, po vyprání tam zůstaly žlutý fleky, tak snad to časem zmizí :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

on je fakt úplně jinej než Julka! ta nemohla být chvilinku sama .- jako spát třeba sama, když jsme ji uspali v náručí (no, prostě když mi třeba po kojení usnula v náručí) a odložili jsme ji, tak se většinou brzy probudila, jemu je to šuma buřt, ten spí pořád a všude a je mu jedno, že není u někoho...až je mi to někdy trochu líto...v noci spokojeně chrupe v postýlce (na "balkóně") a jedinej, kdo se na mě pořád sápe je Julie :stuck_out_tongue_closed_eyes: ne, není to tak hrozný:slight_smile:

tlapi, dej bacha, když řídíš v takovým marastu! jsme měli už několik bouraček v takovýmhle počasí, naštěstí to vždycky dopadlo dobře...
6. pro 2008 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
husteeee!!! ja nic nevim!!!!!!!!!! chcipnul mi mobil:(

kdy se dorotka narodila? Povedlo se to normalne?????????

velikanska gratulace!!!!!!!

Lenchi: s tou zavinovajdou: mela jsem pujcenou takovou starou, jako byly na nas... na tri stuhy a prisla mi milionkrat lepsi nez ta rychlozavinka.... tu jsem sila o chlup vetsi s festovnima zipama s hebouckym flanelem uvnitr :slight_smile: obecne si ji zamilovaly obe svagrove, ale mne vyhovovala ta old fashion :sweat_smile: :confused:
6. pro 2008 ve 14:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to snad můžu prozradit....opíšu sms - Tak už jsem na světě jmenuju se Dorotka narodila jsem se 5.12. v 1.32 hod a mám váhu modelky 3,97 kg....přirozeně
Lenchi tak se pochlub se svojí porodní story! nebos to tu někde psala?
6. pro 2008 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky obrovská gratulace!
Je to kus ženský :slight_smile: .
6. pro 2008 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, jo, psala jsem to tu někde výš, v nějakým příspěvku, kde si stěžuju na Julku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

miq rodila přirozeně - jakože ne císařem, ale celkem si užila :unamused: a říkala, že kdyby se jí někdo o půlnoci zeptal, co je lepší, tak že by řekla, že císař :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale víc už neprozradím, nechám to na ní :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tlapi, nojo, vždyť takovou věc, jako se zavinovačka, bych si teoreticky měla být schopná ušít i já!!! :grinning: :grinning: :grinning: ale teď mám a využívám ty dvě půjčený, tak se do toho nebudu pouštět...jedna je rychlozavinovačka a druhá ta o které píšeš, klasika, old school :sunglasses: :sunglasses: střídáme to a vžilo se pro něj označení houska nebo vánočka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

normálně mě hrozně bolí pupík! vůbec nevím proč! zítra jdu kvůli něčemu k praktické Mudře, tak se zeptám :confused:
7. pro 2008 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi tak sem si to přečetla a koukla na fotky....ale Hugo je teda krásnej!!! se divím, co se Lacovi nezdálo :grinning:
7. pro 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, díky díky, já vím, že je krásnej, Laco měl vlčí mhu :stuck_out_tongue_closed_eyes: už to taky vidí, jakýho máme fešáka :dizzy_face: :dizzy_face:

dopoledne jsem byla u svojí doktorky, tak jsem jí nahlásila, že mě od včerejška bolí pupík a ona na to koukla a je to pupeční kýla :confounded: :confounded: tak jsem hned mazala na chirurgii a tam to potvrdili a musím na operaci :angry: :angry: :angry: normálně ta operace je na pět dnů v špitále!!!hrůza, ale tady se prý rojíždí tzv. "jednodenní chirurgie", takže by mě ráno kuchli a večer bych mohla domů to doležet, což by bylo super, aspoň něco, na tu bídu...zatím jsme to odložili na leden, aspoň až budu po šestinedělí, ale musím se hlídat, kdyby se to zhoršovalo, nebo bych měla teploty nebo zvracela, tak okamžitě pod kudlu :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
8. pro 2008 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj ženský tak hlásím že už jsme doma :slight_smile: :slight_smile: hurá hurá už m to v tý porodnici blbý nebavilo :angry: o víkendu bylo asi 12 porodů tak byli rádi že se nás zbavili :wink:

později napíšu víc musím jít kojit tu naši čertici :dizzy_face:
8. pro 2008 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
juuuuu a je to miminecka jsou doma!

velika gratulace Miq.!!!

holky uz se na Vas tesim!!!!

lenchi: koukala jsem do albicka! Hugo je teda hyper suuuuuss :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. pro 2008 ve 14:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda miq, tiše závidím, že tě pustili tak brzy!!!! to mě tam nechali standartních 5 dní... :rolling_eyes: hlavně referuj, jak to u vás probíhá, přeju, ať to Jonášek zvládá líp, než Julka - i když u nás je to už taky relativně dobrý:slight_smile: ale to ukládání ještě nemáme úplně vychytaný :rolling_eyes:

tlapi, dík :dizzy_face:

miq, šup šup, hoď sem fotky!
8. pro 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jen krátce , porod vám popíšu až budu mít víc času

hele Lenchi to je divný mě ta kýla po porodu vůbec nebolí i mi říkali že se může sama zatáhnout, to se ti udělala už v těhu nebo až teď :astonished: jo a s tou operací , kamarádky dceru operovali na galenu ráno jí tam přivezla a v poledne si jí vyzvedla takže to byla rychlovka :wink: zkus se na to poptat

zavinovačku mám jednu kupovanou a dvě ušitý, to zvládne každej :grinning:

Jonášek je z Dorotky docela nadšenej, jen divně koukal když jsem jí kojila, nějak nechápal co to dělám :grinning: ani se mi nezdá že by žárlil , ale zatím je Robert s náma doma takže se nemusí cítit nijak odstrčenej
ona byla dneska celej den hodná asi mi chtěla vynahradit tu noc kterou celou prořvala :stuck_out_tongue_closed_eyes: jak se mi udělala mlíko tak se nějak přepiila a pak furt buď blindila, krkala šťukala nebo kajdila v 5 ráno jsem to nevyržela a šoupla jí k sestrám že si fakt potřebuju aspoň na hoďku lehnout :rolling_eyes: chudinka má opruzenej zadeček tak zkouším látkovky a vyzkoušeli jsme i bkm :grinning: hezky se mi vykadila do umyvadla :dizzy_face: :dizzy_face: no doufám že dneska v noci se trochu vyspíme jdu si už lehnout potřebuju se trochu dospat :grinning:
8. pro 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig,
moc gratuluju. Ta fešanda za tu námahu stála ne:slight_smile:.
Teď přeju pevné nervičky a hodné dětičky :wink: , ať se dáš brzy dokupy. V šestinedělí jsem chodila spát s malou kolem 19-20h :slight_smile: . Tak dobrou. :sunglasses:
Kamarádce se 6.12. narodil chlapeček Adámek, tak jste se možná potkali :wink: . To je ale bezvadné, tolik dětiček. :dizzy_face:

My jsme teď v azylu na chalupě. Doma nám mění okna, takže je to mazec. Naštěstíjsme zaúkolovali taťku a měly bychom se s Johy vracet do nového a vyklizeného.... :sunglasses: .....mám ale obavy, že přijedem, udám dítko, čapnu hadr......

Tlapicko
Včere jsem se na pozvání dostala na takovou minibesedu s paní, která testuje šátky na nošení, tak jsem byla docela překvapená - povídala o různých typech šátků a některé věci by mě vůbec nenapadly. Měla jsem malou v manduce, tak z ní byla nadšená.
Dnes mělo být v MC v UO setkání látkujících maminek. Měla to vést kamarádka, ale onemocněla, tak jsem to brala za ní, ale bylo to dost narychlo (uf).... Nakonec tam byla jen 1 látkující maminka, ale několik...zatím ještě nelátkujících :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . Dostalo se přirozeně i na nošení...
Tak nějak z toho vyplynulo, že budou pravidelná setkání podobně smýšlejících mamek na různá témata (látkovky, mošení, BKM, kontaktní rodičovství, výchova...).
Mám z toho docela radost, tak snad se zadaří.
8. pro 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso, to je dobrý s tím MC - to bychom se mohly s miq někdy zajet mrknout, až budeme z nejhoršího venku :stuck_out_tongue_closed_eyes:

miq, jaká byla první noc doma? ta naše dnešní byla totožná s tvým popisem té noci v porodnici, od jedný do půl pátý, akorát si k tomu přičtěte druhý dítě, který smutně kouká a nemůže spát a žádný sestry v dosahu, kterým by se dalo dítě frknout :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: nevím, co s tím....Julka se mi prostě budí na každý Hugovo zakňourání :frowning2: :frowning2: :frowning2: a pak nemůže usnout - prostě musí nejdřív usnout Hugo, abych se mohla otočit k ní a ona mohla zabrat, protože když jsem otočená k němu, tak Juli bedlivě pozoruje, co to dělám a asistuje mi. Jo, o půl pátý jsme usnuli, protože jsem vylifrovala Laca s Hugem do obýváku, tam počkal, než uspím Julku a pak jsme si zase děti vyměnili a já uspávala Huga, nakonec se mi to povedlo. :unamused:

my jedeme látkovky standartně od příchodu z porodnice, na noc teda dávám moltexky, ani nevím proč...jo, mimo jiný proto že mám málo kalhotek a nestíhám je točit...no, taky jsem si řekla, že začnu látkovat i v noci, až se nám trochu zajede režim, což bude nevím kdy :confounded: :confounded: :confounded:

miq, bkm je dobrý, já mám pocit, že Hugo už reaguje na "signál" - tekoucí vodu v umyvadle :grinning: :grinning: kdykoli mu tam jdu umýt zadek, tak si ještě přidá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale je to celkem nechutný, jak s***e do umyvadla... :sweat_smile:

a taky ho prakticky vůbec nemažu a zatím se neprudí...
9. pro 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi
to by bylo skvělé, konečně by dorazil někdo, kdo už s tím má zkušenosti. Cílem těchto setkání by mělo být vzájemné obohacování, podporování (občas dost složitě vysvětlujeme, že to, že malou nosíme atd. není rozmazlování, ani žádný můj výmysl...)
Neboj, brzy to bude v pohodě. Šestinedělí má něco do sebe....každopádně přeju hodně trpělivosti a síly :wink: .
Budeme se na Vás moc těšit!

mig
Tak už dorazilo zbožíčko - v něm i hnědá manduca, kapsa na mimčo, supr šátek v sadě s botičkama a čepičkou a další. Tak až budeš mít čas a chuť na prohlídku - nebo kámoška, tak dejte vědět :slight_smile: . Mimochodem od příštího pondělí bude pravidelná otvíračka vždy v pondělí od 15 - 17h a jiné dny po dohodě. Jo a snad bude obchůdek už poznat i z venku.

Chtěla bych se zeptat. Kdy jste začaly mrňata přikrmovat? Prý by se mělo od půl roku, ale já mám pocit, že jí to zatím úplně v pohodě stačí. Sice v noci vydrží jen tak 2-3hoďky (dřív 5-7), ale jinak je úplně v pohodě a přibírá až až. S příkrmama problém nemám, ale zase jí nechci něco spát jen proto, že to je v příručce.
Jak jste to měly se spaním?
Dík za radu. :slight_smile:
9. pro 2008 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi já ani nemám odvahu napsat jak to u nás bylo v noci :grinning: no Dorotka je prostě zlatíčko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , budila se po 3 hodinách jen si tak trochu zakňourala já jsem jí dala mlíčko a už by zase spala, ale musela jsem jí přebalovat protože je jako průtokáč to se jí teda vůbec nelíbí, přebaluju v koupelně tak je to v pohodě Jonyho to vůbec nebudí :slight_smile:

ale Jonďa je zase na atb. začal sípat tak to už si fakt nerisknu , má zánět průdušek jak vyšitej, prý ho mám co nejvíc separovat od Dorky, což je v našem bytě docela těžký, no aspoň máme prý spát odděleně tak dneska budeme chrupat v obýváku a kluci v ložnici :slight_smile:

jo s tím MC to zní dobře, až se vyhrabeme z nejhoršího :sweat_smile: :grinning:

ziso já bych přijela mrknout , ale obávám se že teď to asi nedopadne, možná po vánocích, ale tý kámošce to řeknu, budeš dávat na manduku tu vánoční slevu , abych jí měla na co nalákat :wink: :slight_smile:

my začali přikrmovat zeleninou od půl roku, ale Jony skoro měsíc nic nesnědl , začal jíst až když sem nu do zeleniny přidala maso :grinning: :grinning: ale my jsem od 6 týdnů částečně přikrmovali UM, nějak jsme nepřekonali laktační krizi a já jsem se už nerozkojila, UM dostával na noc a spinkal od 3 měsíců s jedním kojením celou noc takže neporadím
9. pro 2008 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek holky!

konecne mam cas na vas sednout a vyjadrit se :slight_smile: nadopovala jsem se latteckem na memcinu a ted mam poledne, tak konecne vyridim restiky, mejliky a tak :slight_smile: hura!

lenchi, ja nejak prehlidla ten Tvuj desnej prispevek ohlednety kyly...To je vazne jako ze spatnyho filmu!!!drzim palce, at to dopadne na tom galenu...

Miq. To je skvely, ze je Dorotka takovy zlaticko a ze je Jony v klidu :slight_smile:

Ale ty bacily v ty trebovy jsou fakt desny!!!!! ach jo, nezavidim Vam to.... zas na druhou stranu to je zatezkavaci zkouska takova, ze vetsi uz nemuze byt... Kazdopadne az vam bude nehur,tak si rikejte "mame zazemi, vzdycky muzu nekomu jedno dite vrazit :slight_smile:)) ja se z toho asi po.... muj workoholik by nezustal doma snad ani kdybych byla na smrtelny posteli :sweat_smile:

ziso: Jsi dobra duse naseho kraje!!!! Jak ja bych na besedu zasla.... normalne me zacina mrzet, ze tam nejsem a nebudu :( snad se to nekdy povede naplanovat, ze prijdu taky vyplachovat mozky....

s prikrmama mi detska dr. rekla, ze deti na um. se prikrmujou od dokonceneho 5. mesice a koeny od dokonceneho 6. mesice, takze jsem zacla zeleninou v 7. ale myslim si, ze je to jedno, bo se ty nazory meni jako moda.... mamina rikala, ze ja jsem byla prikrmovana od 3. ze se to tak proste delalo....

se spanim nevim.... u nas mel dycky nocni sluzbu O. bo ja jsem mrtva a hlucha kdyz spim, takze vstal, dite nacucnul k prsu a sel spat.... ja se nekdy vzbudila a dite uklidila, jindy se malem pridusilo pod perinou bo ja nemela tuseni, ze tam je..... no pripad pro sicialku, co ti mam povidat...
9. pro 2008 ve 22:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, buď ráda, že je Jonášek takový šikula! to ta naše závislačka...tý to bude trvat ještě asi dlouho :pensive: ne, přes den je pohoda, noc je špatná - ale třeba dnes v noci Hugo vřískal o stošest, bolelo ho bříško a juli se vzbudila až po chvíli, ale zato potom hrozně plakala, že Hugo pláče, byla z toho upřímně nešťastná, že ho něco bolí :sweat_smile: :sweat_smile: a Laco mě pěkně nakrk, protože jak obě děti plakaly, tak mě nejdřív zbuzeroval za to, co jsem jedla, že Huga bolí bříško a pal mi poradil, abych ho přestala kojit, když má chudák takový problémy!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: tak jsem mu řekla, že já mu nemluvím do toho, jak staví dům a vede bar a on ať mi zas nekecá do těchhle věcí :angry: :angry: nic o tom neví a prudí :angry: :angry: :angry: pokračování noci už bylo v pohodě, mám pocit, že se sice malinkými krůčky, ale někam suneme...

já jsme začala přikrmovat po šestým měsíci, ale na nějaký reálný dávky jsme se dopracovali až tak v 11 měsících, předtím neměla moc zájem, pokud tě nic netlačí, nevidím důvod, protč ten začátek neodložit - pokud vám třeba malá neleze zvědavě do talíře a nemá zájem taky ochutnat, to bych pak zkusila jí už něco dát:slight_smile:

Julka začala spát celou noc až někdy v 16 měsících! do tý doby se budila tak 1-2 krát nezávisle na tom, co večer jedla. Takže si mylsím, že to bude individuální...

Holky, tuhle jsem koukala na tuhle kapsu a moc se mi líbí, zatím ji asi neupotřebím, dítě se mi vejde pod bundu, ale moc mě to neba a až bude mít hlavu venku tak mi potáhne na krk...
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=181&zbozi_id=HoppK3
11. pro 2008 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
okna už máme vyměněná, ale pořád jsme ještě v azylu u tchánesů (taťkovi úklid bytu nějak trvá), takže se na net moc nedostanu.
Večer to snad bude lepší a na vše odpovím - teď už zas letím. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Moc děkuji za rady :wink: , snad to nějak zvládnem :sunglasses:

Vánoční sleva bude i na mandu i na kapsu (pokud ji bude chtít)

lenchi,
ta kapsa je supr doplněk pod bundu-hlavně pro nosiče - i cena jde. Viděla jsem ji, ale přišla mi dost malá. Navíc nejde dát na zimní bundu. Pro menší dítě je bezvadná, pro větší navrch mi nepromokavá MaM přišla lepší.
Určitě je to ale jedna z těch povedených - hlavně pro nosiče.
11. pro 2008 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byly jsme cely den v tahu a ja jsem ulne mrtva! jdeme spat.... jak nenosim, tak me boli zada, hlava, no des. fakt duchodce hadr...

lenchi: to tahnuti za krk mi lezlo s eloi strasne na nervy, takze jsem to vyresila koupi par kousku rolaku a bylo po problemu :slight_smile:
11. pro 2008 v 18:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi to je fakt dobrý , ty jako spíš tak tvrdě že tě ani dítě neprobudí :grinning:
no ikdyž dneska v noci jsem si připadala taky jako hrozná matka, malá se budila nějak častěji a já byla nějak vyhotovená tak jsem jí vždyčky strčila prso a usnula šla jsem jí přebalit až někdy ve 3 ráno naštěstí teda nebyla pokakaná kajdila až když jsem jí otírala řiťku :grinning: :grinning: no klasika

Lenchi, já jsem tak hrozně ráda že to mám v pořadí uřvaný dítě hodný dítě :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: teď si to fakt užívám, pokud můžu soudit tak je skoro jedno co jíš, pokud dítě trpí na prdíky tak bude řvát stejně dokud se nebude víc hýbat a půjde mu to prdění líp :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale vykládej tohle chlapům :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

tak jsem měla včera pěkný splín :frowning2: , byly jsme s Dorkou na kyčlích a bohužel to vypadá že budeme muset mít abdukční peřinku , má kyčle jen z jedný třetiny zakoubený tak nevím na jak dlouho to bude my jsme v rodině žádný problémy s kyčlema neměli, zatím dávám 4čč na široko má prdelnu jak brouk pytlík :sweat_smile: zatím furt vymýšlím jak to mám dělat s plínama asi si budu muset pořídít nějaký zavazovačky nebo já nevím zatím to tak nějak pytlíkuju jak se dá :confused:
11. pro 2008 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
chudák Dorka :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: to zvládnete, držíme palce:slight_smile:

Hugo si fakt ty prdíky užívá...no, i když jsem v noci lehce zapochybovala, jestli to jsou skutečně prdíky a není náhodou problém někde jinde, protože jsem ho pak ze zoufalství ještě dokojila a on vytuhnul! on chvíli pije, pak přestane a asi mu to nestačí a já v domění, že už má dost ukončuju kojící seanci a ono mu to třeba nestačí :sweat_smile: teď před chvílí taky - docela dlouho jsem ho kojila, pak u toho usnul, pak se probral, plakal a kroutil se jak žížala a pak jsme ho ješět dokojila z druhýho a on usnul! ale teda přibírá závratnou rychlostí - včera měl už 4610 g !!!!!je to kus chlapa, po tatínkovi, jo a má 56 cm!!! :sunglasses:

ziso, právě, že jsem si loni šila kapsu doma a je na malý miminko hrozně velká, tak zatím nosím pod bundou, ale připadám si jako slon :sweat_smile: tak ještě uvidím, teď to stejně s nošením asi bude chvíli na prd, když jdu v lednu na tu operaci, pak si budu muset dát chvíli pohov :confounded: :confounded: :confounded: ješět uvidím:slight_smile: ale vážně uvažuju o koupi těch úžasných chlupatých botiček:
http://www.branakdetem.cz/det_obr.htm?pod=detail/vlnenebotecky3.jpg
když nosím, tak mi přijde, že má studený nožky a tohle by užil i do kočárku, v nejhorším případě - korbičku už máme doma (byla v meziskladě našich věcí u tchýně), ale zatím nepoužitou :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dnes jsme byli venku - Hugo v šátku a Julka pěšky - to mi vyhovuje nejvíc!!!ale ona toho zatím ješět moc neuťape, navíc chodí hrozně pomalu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. pro 2008 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso, ty botky asi nemáš v nabídce?
12. pro 2008 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte, hlasi se lemra :slight_smile:

miq. no ja bych se mozna i vzbudila, ale to uz byl o. vzdycky, tak na nervy, ze to radsi osefoval hned sam, nez aby tise cekal a trpel, nez prijdu k vedomi.... dodnes to je tak.... kdyz je nouze, dela mliko v noci on a kdyz se rano vidime, tak rika, co rikala ze spani :slight_smile:
jako spatna matka si nepripadam, bo to nemuzu ovlivnit, za to muze priroda!

Dorka to ma blby s tema kyclema, ale noseni hodne pomuze! svagrovy druhej malej musel nosit chvili nejaky ksiry a znamy mala nejaky dlahy ci co.... je to spis asi normalni... spis je to opruz, ze s nima pak clovek musi litat po doktorech mnohem vic!

lenchi: elousak byla silena, zabiral ji sabsimplex od 4 odpoledne :slight_smile: ale vetsine detem nepomaha.
k noseni: ja po cisari na doporuceni nenosila 3 tydny. pak jsem zacala opatrne po trochach.

nedokazu posoudit, jestli je ta kapsa vic vychytavka nebo dira na prachy....kdybych ji po nekom dedila, tak bych byla ale rada, ne ze ne :slight_smile:
12. pro 2008 ve 13:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminy, si dovolím se vám sem vetřít....
Vím,že jste znalé v nošení dětí v šátcích,hodlám si šátek pořídit,ale je jich spousta a já si nevím rady.Můžete mi pomoci?Nemáte zkušenosti s baby bagem?díky předem za rady a tipy
12. pro 2008 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Janul: z toho co jsem vyzkousela mi prijde nejlepsi pomer cena vykon sanami exclusive :slight_smile:

nase nove mrne budu nosit v satku didymos pruhy, ten je skvely, ale zbytecny pro nekoho, kdo hodla nosit jen prilezitostne...
mne jeste trci doma guatemalsky po Eli. Neni spatny, ale tesim se na didyho, takze Ti ho muzu klidne nabidnout kdyby se ti libil :slight_smile: je to 4,7m a chtela bych za nej 1500 kc. fotky najdes v albu...
satek je skvely na miminko, ale Ty bys na deticky urcite skvele uzila manducu..... to je nosenicko pohodlicko par excelans :slight_smile:
jestli mas chut, koukni na
www.orlickeplinky.cz
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=106
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=117
http://www.pavuciny.cz/?act=article&aid=116
12. pro 2008 ve 14:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
budu objednavat na latkovky.cz bum genius, tak jestli nekdo neco chcete, at je to pri jednom postovnym :slight_smile:
12. pro 2008 ve 22:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
pořád jsme ještě v azylu, takže se k počítači moc nedostanu. Dnes už ale chci spát doma, i kdybych si měla v obýváku rozložit stan :slight_smile:. ....o tom popovídáme později.

Lenchi
Tyhle botičky v nabídce nemám - samostatně mám botky z merinovlny
Já sama používám hodně teplé podkolenky, popřípadě návleky. Jinak jsem v UO na náměstí koupila botky z ovčí vlny za 160kč, které jsou taky fajn. Na malé mimčo je stejně asi nejlepší šup pod bundu. A větší kapsa se dá většinou stáhnout na menší. Jo a taky se dá šoupnout na záda (ta s límcem pro nosiče ne). Mimochodem samotný přidělávací límec jsem loni dostala k těhotenským věcem v Litexu, takže ho tam asi i mají (předpokládám, že nebude ani drahý, když ho dávali zdarma).
Už jsem si zvykla na to, že na mě lidi koukají jak na hrocha, když jdu s malou pod bundou (mám manželovu z lamí vlny z Ekvadoru, takže sama o sobě je trochu nápadnější :sweat_smile: ) a je mi to šumák. Jsem spokojená, že je mé mimčo spokojené a v pohodě - i pro mě pohodlíčko, tak ať se ostatní klidně diví.

mig
my sice dečku nenosili, ale také nebyly na první kontrole kyčle OK. Nosila jen dvouvelikostní popolínku a fleesove svrchňáky (jsou nejširší a nejtužší) a na druhé kontrole bylo vše OK a na třetí už nás propustili.
Pokud bys chtěla zavazovačku, tak je do vánoc akce na HHS - jsou k nim zdarma vkládačky.

janulko
schodou okolností jsem min týden byla na besedě s paní testující šátky.
Nejlépe dopadl kvalitou Didymos (ale je dražší), Šanami prý na tu cenu taky OK - já mám od nich myslím Obláček a jsem spokojená. Nejvíc nadávala na šátky od Medly. Teď mám v nabídce 3 typy od MaM - to jsou také dobré finské šátky (buď bavlněné, nebo s konopím) a jsou v sadě s čepičkou a botičkama.
Musím včak říct, že od té doby, co mám manducu, tak jsem šátek prakticky nevytáhla :wink: . Pro mimi nad 4m mi příjde lepší - a je sním snažší manipulace.
Pokud přecijen půjdeš do šátku, tak si určitě najdi někoho, kdo tě s ním pořádně naučí zacházet. Špatně uvázaný šátek není dobré nosítko.

Pokud se na manducu nebo na šátky (jdou dost na odbyt - vánoční slevy, tak snad budou nějaké skladem :slight_smile: ), tak mrkni na www.Orlickeplinky.cz a přijď se na to podívat a vyzkoušet si.

Tlapičko
Už jsem na ty HHS koukala, jsou to hezké barvičky. Písnu ti brzy mejlík :slight_smile:

Tak jo, letím za mládětem :slight_smile: :slight_smile:
13. pro 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

Tlapi já nevím možná mě ukecáš a nakonec si bum genius taky objednám :grinning: já jen furt nevím jestli tu kapsovku nebo aio organic, který budeš kupovat ty ? já už je skoro objednala jenže teď s tím širokým balením nevím jak bych to pytlíkovala :confused: i když to nebude mít na pořád, jen jak píšeš mi přišlo líto že zase budu muset lítat po doktorech, jakoby nestačilo že tam jsem furt kvůli Jonymu :frowning2:

ziso když už jsi nadhodila ty HHS máš i ty nový barvičky mě se hrozně líbí ty pruhovaný a ta zelená a růžová :wink: já mám zatím tři pomalu se sžíváme zatím mi teda nejdou moc dotáhnout ale ani není potřeba Dorka zatím nekadí žádný nálože , já jsem na Jonyho měla zavazovačky od disany a s těma mi to přišlo jednodušší tak spíš přemýšlím že si zase koupím tyhle ty máš taky v sortimentu ?

janulkam já mám taky šátek od šanami, jsem s ním spokojená , jak píšou holky záleží kolik chceš investovat :wink: až bude malá větší budu jí stejně nosit v manduce :slight_smile:

včera jsem poprvé měla Dorku v šátku na procházce, docela se jí to líbio hned vytuhla jen to nandávání je docela boj protože jak má to široký balení tak mi do tý kolíbky jsem blbě zasunout, až budu nosit na stojáka tak to bude hračka ale zatím mám strach, je taková celá gumová :sweat_smile: jo a ještě musíme vychytat oblečení, samozřejmě jsem to přehnala a byly jsme obě spocený jak myši :grinning:

Lenchi člověk by řekl že u druhýho dítěte bude mít to kojení vychytaný co :grinning: no my s tím taky bojujeme, prostě ještě nevím co malá chce a potřebuje, mě přijde že pije hrozně málo fakt jí to i stopuju :sweat_smile: pije třeba jen 5- 8 minut a pak někdy vydrží hodinu a někdy klidně 3 :confused: a když pije dýl tak se mi většinou poblinká ale né hned ale třeba až za hodinu mám strach jí dát spát třeba ven do kočárku aby se mi neudusila :frowning2: no uvidíme v pondělí v poradně kolik přibere
vzpomínám jak si mi ukazovalal věcičky pro Huga a mě se to zdálo hrozně malinký :grinning: :grinning: :grinning: no jestli hugo bude přibírat jak Jony tak budete v půl roce nosit vel 80 :grinning: :grinning:
13. pro 2008 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek