• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
autor
miquel: chci dve ty aio onesize organic. kapsovku nee. :slight_smile: to je moc prdeni, kdyz uz je to tak drahy, tak at je to moltexka do pracky a hotovo.... zadny cpani :slight_smile:
jestli ji chces, tak dej vedet do uterka :slight_smile: v utery objednavam....

s tim kojenim :slight_smile: elousice si v porodce dycky jen cucla 3-5 minut a ja byla nerves, ze vubec neji, tak jsem prudila sestricky na novorozeneckym... Ona ji zvazila pred a po a rikala, ze toho sezrala mnohem vic, nez je normalni, takze at jsem v klidu a jsem rada, ze mam mliko atd.... sousedka na pokoji kojila asi pul hodiny a elous jen chramst chramst a spala dal... takze tezko predvidat...
13. pro 2008 ve 23:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
babky akutní dotaz - jsou děti ve 2 letech schopný ležet 5 minut bez hnutí, když musej (nebo by musely)? nebo třeba i dřív, ideálně od roku a půl....jestli to jde takhle brzo vysvětlit, že teď musí hajat, i když nechce?
14. pro 2008 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: elous je nevychovanej samorost, tu bych nedonutila lezet ani minutu, ale nektery deti jsou rozumny a da se s nima domluvit... za odmenu udelaji ledasco (my odmeny nepestujem) takze jako vsecko je to desne individualni
14. pro 2008 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz no Jony by určitě 5 minut ležet bez hnutí nevydržel na to by nezabrala žádná odměna :sweat_smile: sice spoustu věcí chápe a udělá i¨když mu to vysvětlím ale to aby byl v klidu k tomu ho fakt nedonutím :grinning:

tlapi já to kojo možná moc řeším :sweat_smile: ale já jsem fakt šestinedělka jak vyšitá :rolling_eyes: , když se Dorka včera poblila jak šakal tak jsem tady dvě hodiny bulila že si ani s druhým dítětem neporadím :confused: dneska opět když jsem jí nechalal asi 15 minut pít tak se za hodinu poblinkala 2x včetně oblečení a zavinovačky :stuck_out_tongue_closed_eyes: no ale plíny má počlraný dost tak jí to snad stačí

jo musím se pochlubit normálně nám docela jde bkm, teda né že bych to tak žrala ale vždycky při přebalování to zkusíme do umyvadla a většinou se zadaří, včera to zkoušel i robert a povedlo se , malá se tvářila taaaak blaženě fakt miluju ty její ksichtíky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
14. pro 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm, tak koukám, že klid nejde žádat ani po starších dětech.....no máme jít zas na to brutus vyšetření ledvin, kde prostě musí bez hnutí ležet, kdybyste mi napsaly, že rok a půl dítě už je toho schopný, tak to odložím, ale takhle asi dřív bude lepší - nebude si to snad tak dlouho pamatovat
14. pro 2008 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig
skladem něco mám (pruhované schované pro Tlapičku). Zítra večer budu asi dělat další objednávku, tak pokud se pro ně rozhodneš, tak písni, které barvičky chceš a objednám je (jsou zatím myslím všechny). Od Disany beru taky, ale balíček od nich mi došel v pátek, takže příští objednávka bude až za nějakou dbu. Jejich zavazovačku skladem nemám - oblíbenější jsou HHS.

Toho blinkání se neboj. Naše blindila (a pořád ještě dost) opravdu hodně. Měla jsem zpočátku jen na blindění 40 plen a tak tak stačily. Doktorka říkala, že je to vcelku normální. Že přibítá pěkně a je v pohodě a že se to zlepší. Zlepšuje se to pomalu, ale přece. Měli jsme ji jen dávat do zvýšené polohy (hlavu výš než nožičky) a spát na bok. Pak už jsem se nebála ji ani nechat spát bez dozoru. Ublinkává v podstatě až do dalšího jídla. Co je zajímavé, když ji mám v manduce nebo šátku, tak neblinká. Navíc je nějak naruby. Když si odříhne, tak blinká, když ne, tak neblinká. Tak nevim.
Dr.říkala, že pokud pěkně prospívá a je v pohodě, tak není nutné ji nijak omezovat nebo to víc řešit. Jen hlídat tu zvýšenou polohu a tak. Pokud by to prý přetrvávalo v nějaké velké míře až bude starší, tak pak by se to řešilo.

Byyz
Možná je to hloupost, ale nedalo by se to vyšetření udělat, když mimčo spinká? Asi by to bylo těžké načasovat :unamused: ...každopádně držím pěstičky, ať to dobře dopadne. :wink:

Dnes už jsme konečně doma (sice trochu na staveništi, ale doma), tak začnu dohánět restíky (hlavně ty mejlíkové). Dnes mi teda asi lehnul manžílek, takže si připadám, že už mám děti dvě (aspoň vím, jak je na tom lenchi s mig.....teda trošičku :wink: )

Zítra máme poprvé oficiálně otevřeno v obchůdku, tak jsem zvědavá. Sice to ještě není v takovém stavu, jak bych si představovala, ale docela se těším. Tak držte pěstičky :slight_smile: .Dnes mi dorazily svrchňáčky od Bummis a hodně mile mě překvapily. Taky tam byla jedna Tots botska pro panenky - je srandovní. :slight_smile: . Taky jsem trochu doplňila stránečky o nošení, takže pokud byste měly nějaké náměty a připomínky, tak sem s nima, doplním to. :sunglasses: .....Dík
14. pro 2008 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso to by šlo asi těžko....když teda odhlídnu od toho, že teď už spí přes den tak jen půl hoďky v kuse, takže načasování dost složitý, tak tam maj plno od 6 rána až do večera a nemůžou nás tam nacpat, kdy si řeknem, navíc se to musí udělat 2 hodiny po injekci (fakt nevím 2 hodiny předem, jestli bude spát) :sweat_smile:
no zejtra jdem na nefro, tak to proberu s doktorkou

holky, letos mi vybouchly snad všechny dárky, který jsem kupovala přes net - na bráně nemaj ani jednu věc, co jsem chtěla, takže jsem si musela vybrat jiný, dárek pro manžela (ne z brány) mi přišel jinej, takže ho zejtra pošlu zpátky a budu doufat, že se to do Vánoc stihne, dárek pro bráchu jsem sháněla hrozně dlouho (věděla jsem přesně, co chci) a našla jsem jedinou věc, která přesně odpovídala, v jediným obchodě....a je vyprodaná :rolling_eyes:
14. pro 2008 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky!
Hugo taky hodně blil, teď s to zlepšilo, ale to břicho ho furt trápí - po jídle řve, protže ho to asi talčí, takže dokud si neodříhne, tak je neppokojenej, pak mu zase v břiše začne šrotovat to mlíko a začne ho to asi bolet, protože řev nanovo...no ne po každým kojení,a le dost často.

v šátku ho nosím nastojáka, protože v kolíbce se mu to moc nelíbilo - asi to zmáčknutý bříško :sweat_smile: :fearful: zkoušela jsem kříž s kapsou vevnitř, někde jsem četla že je to lepší než naopak...ale dnes jsem zkusila svůj oblíbený naopak kříž s kapsou venku a pro mě i pro něj to bylo mnohem lepší a takový kompaktnější! a vejde se mi pod menší bundu :grinning: :grinning: dokonce jsem měla pocit, že má lepší oporu hlavy, i když podle toho, co jsem četla by to mělo být naopak...tak já se asi nafotím v různých úvazech a posoudíte mi to, jo?

Hugo roste jako z vody, ale ty mini hadry mu ještě jsou...na chvíli :grinning: hlavně mám pocit, že je mu to všechno krátký, bude po tátovi chlap jak hora :grinning:

bkm moc nezkoušíme, ale asi má tendence si o čůrání říkat, protože často se mi stávalo (poslední dny ale valtsně už ne tolik), že byl nespokojenej a já ho chtěla přebalit a on zrovna čůral, když jsem mu sundala plínu! s těma zavazovačkama HH moc spokojená nejsem, nejde mi do toho zabalit, jsem asi levá, do té disaní mi to jde, ale tyhle ne! přijdou mi hrozně veliký! používáme jen čč složené do novoskladu nebo vv, všechny ostatní plíny mi na něj přijdou moc mega, ještě počkáme:slight_smile: navíc on dost kadí, takže stejně musím pořád přebalovat, mě by hodně savá plína nic moc nevyřešila.

byyz, chjo, chuděrka, takový hnusy musí absolvovat :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

dárky taky moc nemám. ale mám dva druhy cukroví :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2008 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi seš dobrá - já mám jeden druh (půlka se spálila) a 2 těsta v ledničce....snad tam ještě chvíli vydržej, dneska se k nim taky nedostanu :grinning:
15. pro 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky , jenom na skok jdu si lehnout to noční kojo mě nějak zmáhá no hlavně to přebalování to je fakt opruz :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dneska jsme byli v poradně malá přibrala za týden 360g :grinning: takže jí to její krátký cucání asi stači no a to blinkání se snad taky zlepší, problém je že ona si skoro nikdy neodříhne a pak blindí :sweat_smile:

my dárky moc neřešíme , největší dárek je Dorotka :dizzy_face: :dizzy_face: no a Jony dostane i nějaký hračky :grinning:

no já to na toho stojáka taky vyzkouším a dám vědět :wink:

byyz achjo ty doktoři fakt nejsou soudný nebo snad nemají děti tak držím palečky ať vám to dobře dopadne :slight_smile:

ziso já si ty HHS musím rozmyslet , pořád s nima ještě nejsem moc kámoška :confused:
15. pro 2008 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig,
to je v pohodě, ta akce platí do 22.12. Tam, kde beru Disanu nakonec asi budu objednávat dřív - už je tam odsud poptávka i po jiných věcičkách. V klidu si to rozmysli.
Dnes byl první otvírací den a byla tam paní, která hodně obdivovala tu hnědou mandu (navíc s Vánoční slevou :slight_smile: ), takže mám dojem, že se u nás moc dlouho neohřeje. I kapsa se jí moc líbila. Po nějaké době za ní přišel manžel, že jako manda dobrý, ale že už v čem nosit mají (nosí v šátku a mei tai). Paní ho donutila si zkusit v manduce malého ponosit...no a pán najednou obrátil s tím, že je sice dost konzervativní na to, co už má, ale že monda je fakt proti tomu pohodlná. Paní zářila....no jo, řekla bych, že Vánoce už bude manda trávit jinde :slight_smile:.

Pokud by kámoška chtěla tuhnědou či kapsu s vánoční slevou, tak ať dá vědět do konce týdne (na závazně objednané zboží před Vánoci bude sleva i při pozdějším odebrání).

Jinak je fajn, že se malé tak pěkně daří. Asi prostě umí pořádně sát, šikulka.

lenchi
já od začítku používám dvouvelikostní kalhotkové plínky a to je taková pohoda, že mi cokoliv jiného připadá zbytečně složité (ale jsou dražší, to je fakt). Jejich savost jsme nějakou dobu opravdu nevyužili, ale po cca 3m už jo. Tu zavazovačku HHS jsem si schválně s malou zkusila. V té velikosti problém nebyl (stačilo založit konce), ale nebyla jsem moc nadšená z toho zavazovaní u mrněte (to mají asi všechny zavazovačky, co :slight_smile: ). Myslím, že nejsou špatné, ale dvouvelikostní kalhotkovky u mě prostě vedou - asi jsem pohodlná :slight_smile:. Malá měla u čtvercovek tu řídkou kojeneckou stoličku všude (minimálně na svrchňáčcích téměř pokaždé, sklad nesklad).

Byyz
Já si říkala, že je to asi blbost, ale nenapadlo mě, jak jinak dobrovolně přesvědčit takhle malé dítě, aby v klidu leželo bez hnutí 5 min. Taky držím pěsti, ať to dobře dopadne.
15. pro 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jeden tip.
Nepřemýšlely jste místo těch zavazovaček o Pandách od Popolini. Je to hodně štíhlá kalhotková jednovelikostní plenky na zapínání přímo do látky - letos novinka. Není tak savá, jak jiné popolinky, ale je levná a docela pohodlná na užívání a dobře schne. Obsahuje navíc jednu menší vkládací plenečku. Stojí okolo 200 (podle materiálu). Příjde mi určitě šikovnější než zavazovačky (určitě pro dítko do 1 roku).
Tak na ně mrkněte.
:wink:
16. pro 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, tak to přibírá fakt pěkně:slight_smile:

ziso, já nevím, já jsem asi škrt, ale když mi čč stačily na první dítě, tak na druhý budou taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: aspoň než trochu povyroste :sunglasses: na Julku jsem jela v čč hoooodně dlouho, doma přebaluju po každým učůrnutí, já jsem na tohle praštěná, takže by mě savá plína nic nevyřešila:slight_smile: první kalhotkový plíny jsem Julce pořídila, když jí byly asi čtyři měsíce, byly to haipy a používali jsme je hlavně ven. pak už jsem teda ocenila savopst a pořídila různý další plínky, ale stejně u mě vždycky vedly vícevrstvý a čč, kalhotkový na ven a na noc jsem stejně dávala moltexky. teď na Huga jsem si pořídila ty HH zavazovačky a nevím, zatím jsem se s nima taky nesžila. A když jsem se naučila ten novosklad tak ani nemáme podělaný kalhotky :sunglasses: na noc jsem mu dnes zkusmo taky dala látku a dobrý:slight_smile: dostal dvě čč - jednu novosklad a jednu "vkládačku" a bez problémů:slight_smile:

ziso a kdeže jsi v Ústí koupila ty vlněný botičky?
16. pro 2008 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak, takovej dlouhej příspěvek a smazal se mi :rolling_eyes: tak ve zkratce
na začátku jsem taky používala čč, pak jsem přešla na kalhotkovky a teď mám nejradši ty nový od miq, protože i když přebaluju po každým čůrání, tak třeba HD je malá schopná "prostřelit"

zas sem začla odstavovat, tak držte pěsti, zatím se mi dneska daří udržet kojení po 3 hodinách (dřív běžně po půl hodině)

jo a tlapi dotaz asi na tvoji švagrovou (říkalas, že je pediatrička?): je běžný, že se roční dítě kvůli měření tlaku hospitalizuje? (nemám do toho moc chuti, trávit čas v nemocnici, kvůli takový "blbosti"), prej je to kvůli tomu, že se musí měřit ve spánku
16. pro 2008 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi,
já jen chtěla nabídnout alternativy k popřemýšlení. U každého jsou priority u látkovek někde jinde. My jsme peníze až tak neřešili (v podstatě jakýkoliv systém látkovek je levnější než jednorázovky). Řešili jsme vlastně látka versus papír. Chtěli jsme to nejfunkčnější a nejpohodlnější pro nás i pro prcka, aby to vydrželo na víc dětí, aby s tím nebyl větší problém při cestování a tak. Také občas doma používám vícevrstvé čtvercovky, ale jsem doma tak minimálně, že se chci na plínu na 100% spolehnout (i v trochu delším čase), což u čtvercovek moc nejde. Moltexky jsou sice dobré jednorázovky, ale pořád jsou to "jen" jednorázovky :slight_smile: .
Ne, každému prostě vyhovuje něco jiného. Pokud jsi už vychytala používání obyčejných čč, tak proč ne, ale já jen tiše smekám :slight_smile: . Pochopila jsem, že uvažujete o doplnění plíneček, tak jsem jen chtěla dát dobrý tip, nic víc.

Ty botičky jsem koupila ve stánku s vlněnými věcmi na náměstí v UO. Jsou tam teď skoro každý den.

Byyz
HD opravdu nejsou z těch nejlepších plínek. Zatím nakonec většina z těch, které znám a látkují, končí u kalhotkovek - většinou Popolinek nebo TotsBotsek. Před těmi, kdo vydrží látkovat jen na čč a sem tam je doplní o vícevrtvé, fakt smekám. Dřív to taky ženský zvládaly, takto určitě jde. Já bych ale své kalhotkové pohodlíčko už nevyměnila :sunglasses: . Možná proto mě Moltexky až tak nenadchly (opět opakuju, oproti jiným papírovkám super jsou!)

My se teď chystáme začít přikrmovat, tak jsem taky zvědavá. :unamused:
16. pro 2008 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
caute zensky!

klasicky zacnu od konce! takze byyz, mluvila jsem se svagrovou a rikala, ze zalezi, jestli jde opravdu jen o tlak (to se dava nejakej budik na zapesti a to se pak jde domu, pokud je v dosahu ten pacient) ale ze jestli to ma neco spolecnyho s tema ledvinama, tak to na hospitalizaci urcite je, bo se tam dela hodne testu a odberu soucasne a porad se musi cekat na vysledky a postupne se vylucuji mozne diagnozy, takze se ti muze zdat, ze se nic nedeje, ale ve skutecnosti se toho deje hodne. domu se da jit na propustku, ale az po nejake dobe

co se tyce vysetreni, tak je normalni, ze se deti uspavaji (neintubuji, jen se jim da maska a nadychaji se malicko) a za 10 minut sou vzhuru. to je bezna praxe a nechape, jaktoze ji neuspavaji na ty vysetreni, takze se na to poptej a pripadne vymen odborne pracoviste za nejake odbornejsi :slight_smile: neklidny deti se uspavaji do 3 let bezne.

mysli si, ze hlavne pujde o vysetreni metablismu nadledvinek... plus ten tlak je potreba hodne hodnot, nestaci jedna atd... prej je to teda docela zavazny problem :pensive:

zisa: jednu starou pandu jsem videla nazovo u adamcu (sanami) a ta me teda nezaujala vubec. nejak jsem ji nepochopila.

k ty hhs.chtela bych jen dve. myslela jsem si, ze si muzu zvlit barvu jakou chci.... ale ono to vypada, ze musi byt 2ks od kazde.... takze neslo by to nejak vymenit? tj. Miq. nelibila by se ti jedna hneda a jedna prouzkovana....
je mozny, abys to takhle nejak zkusila v ramku udat ziso? nebo se musim rozmyslet, kterou dvojkombinaci si vezmu? napisu pak mejla, az se dostanu...
radsi posilam....
16. pro 2008 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi tak tos mě nepotěšila.....
to pracoviště je super odborný, ale dospělácký, speciální dětský takovýhle tady není....ale zeptám se na to

hhs - na bráně píšou, že můžeš koupit od barvy i jen jednu plínu, že to rozdělávaj
16. pro 2008 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. zavazovacky popolini maji tady v babywalzu (nepamatuu si cenu, kdysi jsem to psala byyz, ale mohli uz zdrazit, vim jen, ze byly levnesi nez v cr, tak kdybys chtela, muzu ti vzit na zkousku kdyby meli....) je to ta strikovana hadra s tkanickama jako disana...

lenchi: ja miminka nosim jako prase na stojaka v krizi s kapsou ven, presne jak pises, pripada mi to bezpecnejsi a pro oba prijemnejsi.... kdyz uz se trochu dmimincila, tak ve 4 mesicich? jsem prehodila na ksk dovnitr....
takze ty mi mluvis z duse, at si pisou co chteji, nikdo me nepresvedci, odeme se rady nedockas :slight_smile:
cukrovi mam 3 druhy!!!! joho, jsem nejlepsi! jenze mam taky zdravy tuk tuk a jen jedno dite! a holky naaadhernou patchworkovou tasku.. jsem byla v nedeli sama doma a sila jsem, ty vogo, jak na ni cuim, tak slintam, to jsem snad ani nemohla vyrobit ja!!!!!!!!! bomba! prilezitostne vyfotim!!!

byyz s tema darkama je to maraz, ale ja bych si teda nelajsla kupovat k vanocum neco pres net v prosinci, to je podle me pozde, ale ja jsem uchyl, v cervenci mam vetsonou polovinu, takze se nemuzu zbavit pocitu, ze si za to tak nejak muzes sama :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

elousoj jsem nechtela nic kupovat, ale nakonec se nejake veci nasbiraly samy.... puncosky, nocni kosile, tschibo malovaci tabulka s gumovanim (to jak tam jsou nadrceny magnety a jak se jezdi s tou tuzkou protipolem,tak se ty nadrobeny magnetky shlukujou....) to jsem milovala jako mala. nechtela jsem to jeste kupovat, ale ukazala jsem to v sobotu o. a ten se nadchnul a hnedle ji to koupil... a taky dostane dvd. benjamin blumchen doktorem, aby mela neco z mistni tvorby a pochopila, ze ji u doktora nikdo vrazdit nechce a zavrela zobak.
a to jsem urcite jeste na neco zapomnela, takze z meho pohledu nechutne hmotne nic....
16. pro 2008 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, hezva, tak ukaz ziso, jak pecujes o zakazniky.... rozdelas???? :confused: :dizzy_face:
16. pro 2008 v 16:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz. tak to je celej problem... urcite se ozvi, bo eva tvrdi, ze uspavani deti na vysetreni je naprosto NORMALNI. ona delala v nemocnici, takze vi, o cem mluvi....
16. pro 2008 v 16:17  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi,
ty hhs se prodávají po 2ks. Ke 2 balením (tedy 4hhs) jsou 2 vkládačky. Co se týče těch barev, tak to klidně nějak nakombinuju. Jestli chceš jen 2, tak to nějak zkusím udělat. 1 vkládačku ti k nim taky dám (i když normálně není). Ty Pandy jsou letos nové, tak nevím, jestli jsi viděla to samé. Na první pohled mě také nenadchla, ale po vyzkoušení mě docela mile překvapila. Není tak savá, ale jinak je docela fajn - neprotéká a je štíhlá. Taková levná kalhotkovka. Je sice jednovelikostní, ale neumím si ji moc představit u dítka nad 1 - 1,5r.

Takže ten můj nápad s uspáváním zas tak úplně mimo nebyl jo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ?Já si fakt neuměla představit, jak jinak udržet malé v klidu.
16. pro 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak zitra prijedou nasi. tatka se strasne tesi rikama mamina :slight_smile:vy ho znate vsechny az na zisu, jakej to je brucoun, ale mamina rikala, ze je jak malej kluk. koupili si jizdenku ice, takze pojedou rychlovlakem :slight_smile: nemeckym shinkansenem :slight_smile: kdyz mu nekdo vola co a jak a ze neco, tak pry hrde machruje do telefonu, ze bohuzel nemuze, jelikoz je v zahranici a tak! vsak ono ho to prejde, az bude mrznout s elousem na klouzajde :slight_smile: haha
16. pro 2008 v 16:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: ja tech hhs tolik nechci, bo si brousim zuby na ty sekacove, co do nich tedka curaji hugo s dorkou :slight_smile: myslim, ze do leta nejakou vytridi :slight_smile: nechci moc investovat.... ale jeste to teda promyslim... vkladacka nevkladacka je mi asi sumak.

no a save plinky mi moc nerikaji.... mam vic nez 10ks uzasnych miq.plinek http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=584306&vReferer=%2Fphotos%2Fmiquel a jeste nejake frote v zaloze na dalsi kousky...
nejaky bambusovy be na noc
a jinak me zajimaji temer vyhradne AIO :pensive:

chci mit nejaky zaklad a pak dokoupit co bude treba. miminko jsem nelatkovala, tak zacinam uplne od nuly...
navic o. jede vyhradne moltexky :confounded:

holky, kolik bych tak mela mit cc? nevim, jestli mi staci, co mam, asi budu muset dovezt erar od nasich :confused:
a to by stacilo, jdu neco delat! loucim se! jsem vas tady pekne zahltila, tak se omlouvam!!!!

Byzz, kdybych pak zapomnela, marince preju strasne moc zdravi do noveho roku!!!!

jo a posledni vec! svagrova nakonec koupila sedajdu v cechach, tak se nam uvlnilo nejake misto v aute.
Ziso: vzala bych Ti moltexky....
co vy ostatni, jak jste na tom? chcete nekdo chleba? musim probrat s O. kolik mista toho bude, kolik veci muzu naslibovat :slight_smile:
tak kdyztak piste pls. vcas :slight_smile:
16. pro 2008 v 16:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to jako se vším. Každému prostě sedí něco jiného :wink: , naštěstí už je z čeho vybírat. Nebo si udělat vlastní, proč ne. Jak už jsem psala, ty HHS ti klidně dám jen 2. 1 proužek, 1 camel. Ty zbylé časem prodám.

jak jsou ty m balené? Po kolika kusech?
16. pro 2008 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to je ruzny.4ky maji 42ks. jinak si to nepamatuju, tak jukni na google.
16. pro 2008 v 16:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
fajn, promyslim to a dam vedet.
16. pro 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kdyz pouzivas striktne jen latkovky a nemas vedlejsi investice do papirovek, tak si klido clovek muze koupit pliny na urovni, ale kdyz je to tak pul na pul, tak se mi to zda skoda. Vse je samozrejme otazka penez, ale ja si radsi za usetrene penize koupim kus kanafasu na patchwork :slight_smile:
16. pro 2008 v 17:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
To máš určitě pravdu. :wink: . Opravdu je to o penězích. Jsem ráda, že jsem si mohla plínky vybrat bez ohledu na penízky (teda úplně bez ohledu samozřejmě ne). I ty naše "drahé" látkovky jsou pořád levnější než jednorázovky. Navíc plánujeme víc mrňátek, takže se ta počáteční investice pro nás určitě vyplatí - i ten komfort používání. Jistě je ale možné na plínkách ušetřit ještě mnohem víc. ...a když ušetřené penízky umíš ještě přetavit v něco hezoučkého jako patchwork, tak proč ne :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Teď teprve se mi daří trochu lépe si srovnat den, takže mám i trochu času na soustavnější práci - zatím ji věnuju obchůdku, ale ruční práce jsou fajn. Patchwork se mi moc líbí, ale neumím ho:slight_smile:. Já se zmůžu tak maximálně na pletení ponožek:slight_smile:. Jsem hroznej praktik. No a ponožky pro mimčo můžou být za večer hotové. :sunglasses: Nemám moc trpělivost. Koukala jsem na tvé Pavučiny a máš tam fakt hezoučké věcičky. :slight_smile:
16. pro 2008 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, Marince všechnio nejlepší k včerejším narozeninám!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

no, já jedu v čč hlavně když je mrně ještě mrňavý, když byla Julka velká - nebo větší - tak jsem hodně používala miq plíny :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kromě nich jsem si koupila BL bambusky, s těma jsem taky spokojená, ostatní všechny plíny co jsem kdy měla jsem obratem prodala - zkoušela jsem tots bots, haipy, bum huggera, mám teď vlastně i konopku tuším BI a taky z ní nejsem nějak odvařená...na otestování jsem si od miq půjčovala kushiesku a taky nic moc...prostě poměr cena výkon nějak nenacházím - jen s těma bambuskama jsem víceméně spokojená:slight_smile: já navíc když jsem doma, tak je to pro mě nejpohodlnější používat ty čč a vv a Julku jsem vlastně od půl roku zkoušela dávat na hrnec, takový pokus o bkm, co moc nevyšel, ale odplenkování nakonec celkem brzo jo:slight_smile: já ne že bych si nemohla dovolit koupit drahý plíny, kdybych si to doma uměla dobře obhájit, ale prostě nejsem přesvědčená o nezbytnosti téhle investice...i když občas mám období, že mám chuť utrácet a zvažuju - ale nakonec většinou nic nekoupím, když se vážně zamyslím nad tím, jestli to skutečně nutně potřebuju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: MM je na prachy jak hlídací pes, zvlášť teď, když stavíme a je kríze :sweat_smile:

tlapicko, dohnala jsem tě, už mám taky tři druhy cukroví :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

jo a asi nic chtít nebudu, chleba ještě mám a navíc jsem zjistila, jak úžasný je chleba s tou bramborou, jak tu psala miq kdysi - je vynikající, nědělám teď jinej! takže směsi mi ještě chvíli vydrží :sunglasses: a když budu látkovat naplno a nebudu blbnout po nocích s papírem, tak mi ty balíky moltexek taky vydrží :sunglasses:

tlapi, jestli si na ty HHS nezvyknu, tak je protřídím asi ještě dřív než do léta a ráda ti je přepošlu :slight_smile:
17. pro 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapicko
tak jsem dnes v Ústí narazila na letáček, že si tam nějaké paní založili klub patchworku :wink: . Tak jsem si na tebe vzpoměla :sunglasses: . Ani bych nevěřila, co se v takovým mrňavým Ústí všechno najde :grinning: .

Jestli jsem správně pochopila, tak doma pečete chlebíky? Pořídili jsme pekárnu tchánesovým jako vánoční dárek, takže jestli máte nějaký tip na recept na dobrý chlebík, tak prosím prosím písněte :sweat_smile:

Teď jsem si všimla,že mi včera utekly během psaní zprávy nějaké příspěvky, takže jsem reagovala možná trochu nesrozumitelně....no jo, ale to se mi občas stává i normálně :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , tak se kdyžtak předem omlouvám.

Cukroví jsme letos vyřešili tak, že jsme ho s mamkou upatlali na chalupě, zatímco se nám doma dělaly okna:slight_smile:. Takže druhů je víc, ale.....uznávám, je to nefér, babičky jsou nedovolený doping :wink: . Přiznávám se, že já jsem v podstatě jenom slepovala....a ochutnávala (což je určitě také záslužná činnost) :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

No a co se týká plínek, tak bych alespoň na chvíli změnila téma :slight_smile: .
Jinak rozdělávám téměř cokoliv - i vrstvené čtvercovky prodávám po jednom, dokonce i moltexky. Já se prostě snažím, aby to pro maminy bylo co nejdostupnější (manžel mi občas říká, že jsem houby obchodník). Já si ale myslím, že se to všechno vždycky nějak vrátí (a nemyslím teď zrovna jen v penězích). Trochu jsem přemýšlela, že bych při obchůdku zřídila i bazárek, ale to je ještě asi daleko.....

...frčim do hajan.... :pensive:
17. pro 2008 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek