• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
tlapi, joj tak to jsi jela kolem "nas" :sunglasses: , no ja vam sem moc nechci lezt, jsem takova neaktualni "krajanka" ale zrovna na vikend jedeme do Lanše :grinning: tak uz se moc tesim!
Jinak vas ale rada procitam :wink:
8. led 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tan jen sem lez :slight_smile:
ziso omezit noční kojení nevím jak....malá se budila od půl roku tak po hodině, no vlastně možná i teď, já nevím, jedinou radu co mám, je společný spaní...spím nahatá, takže mrňa se přicucne, ani o ničem nevím a vklidu spím dál :grinning: (tu dobu, jak často se budí, tipuju podle buzení než jdu taky spát)
8. led 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tý jo vy jste to zase rozjely :grinning: :grinning: :grinning:

byzz gratuluju k nenásilnému omezování kojení to je asi to nejlepší :slight_smile:
já taky spím s malou v posteli ona v postýlce spát moc nechce a tak mi to kojení cca 2-3 hodiny tak nevadí ale nahatá zatím spát nemůžu to by bylo míko asi všude :grinning: :grinning: uff doufám že se to časem upraví teda dřív než za rok :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
už Márinka chodí nebo se ještě rozmýšlí :slight_smile:

tady je ten recept na chlebík s meltou http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=4844

ziso plavání je fajn, taky jsme chodili , ale Jony byl dost nemocnej tak jsme pak museli přestat, ale vodu miluje do teď a vůbec se jí nebojí což je fajn :wink: já jsem hrůza koupila jsem mu plavečky z obyč. plavkoviny za 39 :sweat_smile: :confused: no holt skrblík, ale taky posloužily dobře až na to že teda neudrželi čůrání ( což teda neudrží ani ty papírový) a když se jednou Jony v šatně počůral tak na mě jedna maminka koukala jako na prasátko co nechá dítě čůrat do bazénu :sweat_smile: :rolling_eyes:
ta podložka 100x70 určo bude stačit , budeš mít v pondělí odpo otevřeno ? možná bych se zvládla stavit :sweat_smile:
9. led 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq to já na začátku taky nemohla spát nahatá pokud jsem nechtěla mlíčnou koupel :grinning: a nechodí, rozmejšlí se, ale už je o hodně odvážnější, tak snad se jednou pusít úplně :slight_smile:
plavání - Márinka se vůbec nechce ani koupat, takže jít s ní do bazénu nemám odvahu :frowning2: jen ji dám do vany tak hroznej řev, nepomáhá ani když se koupu s ní....sprchování jí kupodivu nevadí
9. led 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo koukám na ten odkaz....to je teda seznam :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ty votruby do toho dáváš taky? to je snad pro prasata ne? :grinning:
9. led 2009 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: elous nesnasi domaci koupani dodnes, nikdy ho nemela rada, ale koupani v bazene nebo laznich teda faaaaakt muze.
otrupy sypu skoro fsude, abysme meli vsichni krasny *ovinka :slight_smile: vlaknina je pre desne dulezita.

tanawe: je ta tady s tim zemepisem cely posahany, bud v klidu :slight_smile:

zisa: k tem plaveckam.... elous ma o neco pevnejsi jak Jony. pravda natahovaci (na to obcasne koupani to nebyl nikdy problem) je to tusim 74 velikost, ale jsou ji uz asi rok a pul, tak nevim.

myslim, ze odpor k jednorazovym drogistickym vyrobkum tady mame spolecnou vlastnost asi vsecky :slight_smile:.

Miq. z ktery strany jsi odparnula tu bg. na zadech nebo na brise, jako kdyz sijem miq. plinky?
9. led 2009 v 15:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig
já jsem ani jiné plavečky nesháněla - tyhle se mi prostě líbily a nemusela jsem je shánět :slight_smile: . Plavat jezdím s kamarádkou a ta v UO prý jiné než jednorázové plavečky nesehnala. Nakonec ulovila nějaké natahovací naducané v Litomyšli. Kdybych je sháněla a stačilo by jim to v tom kojeneckém bazénku, tak by asi klíďo stačily ty z normální plavkoviny - jen nevim, jak by zachytávaly tu kojeneckou stoličku :confounded: :grinning:
Jo jo, v pondělí by mělo být normálně otevřeno. Jen tam pořád ještě není zvenku poutač (hotový je už několik týdnů, ale v takovémhle počasí by se to prý nedalo nalepit. Takže to budeš mít trochu bojovku :wink: . Budu se těšit. Pokud to nevýjde, tak příště. Nebo dej vědět, kdyby se ti to hodilo někdy jindy, a otevřu :wink:

Pořád ještě trochu řeším ty příkrmy. Nějak se mi do toho nechce :unamused: . Dostala jsem nějakou knížečku "Aby dětem chutnalo" , tak jsem ji začala pročítat, že se přiučím, jak správně začít přikrmovat, a docela mě to zaujalo. Byly tam hodně podrobně rozebrány různé publikace a stravovací doporučení včetně různých typů a druhů příkrmů, citované studie... Beru to trochu s rezervou, ale většina jejich tvrzení dávala smysl a měli je i docela dobře vysvětlená a podložená.
V podstatě říkali, že klasické skleničkové a krabičkové příkrmy pro děti většinou vůbec nejsou vhodné pro inzerovaný věk. Je pravda, že květák od 4m, vepřové od 6. atd....to mi fakt nepřipadá moc vhodné, ani přirozené. No ale nevim, nejsem výživový odborník. Hodně tam rozebírali souvislost s alergiema a atopií...předávkovávání bílkovinami...atd. Jsem z toho teď dost rozpačitá. Sice už se těším, až se zas někdy vyspím, ale zas to noční (i denní) kojení mi až tak nevadí. Pokud by jí to uchránilo před ekzémem a jinými chorobami (hlavně civilizačními), jak píšou v té knize, tak budu klíďo dál jen kojit. Malé zatím evidentně mléko stačí. Tak nevím :fearful:
Po Vánocích se malá v noci budila fakt po hodině a navíc u toho vždy hodně povídala, takže se fakt nedalo kojení zaspat. :slight_smile: Mimochodem taky se už před delším časem propracovala do naší postele :wink: . Možná tobylo V cukrovím, ale teď zas začíná spát lépe (tak 3 kojení za noc, což je fajn). Jsem moc ráda, že to děláte vlastně stejně - jsem pod neustálým tlakem babiček, jak malou rozmazluju a že na mě vůbec při ukládání nesmí vidět...???? Už se ani nesnažím nic vysvětlovat. Jak říkáte. Pokud v noci nežvatlá, tak ani nevím, kolikrát a kdy jsem ji krmila.
Včera nám dávali žaluzky a na dnešek spala krásně (jen 2 kojení v noci). Máme teď v ložnici fakt tmu, tak to asi pomáhá.

Tlapi
nevím, jak ty bg., ale AIO imzáče mají upáranou jednu vpředu a jednu v zadu - takovej kompromis :wink:

Ještě jedna malá poznámečka
Mám už jen několik posledních kousků mandy za loňské ceny (kolem 2290) až je vyprodám, tak budou (tak jako v celé ČR už teď) za 2590 a víc (dle typu). Takže jestli máte nějakou kámošku, která se chystá na mandu, tak ať to neprošvihne :wink:
9. led 2009 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: tatka(obvodak) i svagrova(pediatricka, jejiz maminka je primarka na detske dermatologii) mi stale obijeli o hlavu, dodrzovat bezlepkovou dietu do roku. Je to vhodny i pro zdravy deti, nejen pro ty ohrozeny. vsichni tvrdi, ze ta strava ma na kuzi ohromny vliv, takze jsem trhla a vsichni se mi dycky posmivali, bo jsem dycky vysilovala, ne to nesmi atd...takze prikrmovat jo, ale kukuricny krupiny v samosce misto rohliku a podobne :slight_smile: mne rekla doktorka at zacnu prikrmovat po dokoncenym sestym mesici, tak jsem zacala..... docela dlouho jedla prikrmy hodne malo, takze kojo prevazovalo... ani jsem se o to nijak nezajimala, jestli je to dobre nebo spatne, jestli brzo nebo pozde.... dodnes eli milujetreba pohanku :slight_smile: a dalsi zdravi veci. sklenicky jsme dycky pouzivali na cestovani. Nikdy jsem se ale neridila tim vekovym rozmezim.... kupovala jsem to, na co byla zvykla z domu.... drogerkovy baby dream nebo babylove nikdy nejedla bio nebio, ujizdela na hippu. tady v nemecku nikoho ani nenapadne diteti varit. Otika se ptal sef, co eli ji, ze kdyz byl jejich male rok (je asi o 2 mesice starsi nez e.)tak ze manzelka chtela vyzkouset ji uvarit jidlo... a porad to resili, jestli maji nebo nemaji, jestli z domaciho umre nebo to prezije. O. koukal na Tomu jako JOJO, bo kdyz sefoj rek, ze vareny ji od zacatku a kupovany z nouze, tak na nas malem volal socialku... takze asi tolik k prikrmum...
9. led 2009 ve 20:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi
Dík, docela jsi mě potěšila. Já jsem pořídila pár skleniček s mrkvičkou atd., abych pak měla do čeho ládovat ty domácí výtvory. Je fakt, že nejčastěji a nejkritičtěji tam hodnotil (do jednoho roku striktně zakazoval) autor právě obsažený lepek a kravské mléko (téměř všechny kaše mají obojí), taky med a slazení kaší vůbec. Taky dost brojil proti masu do 1 roku. Prý to děti (zvlášť dál kojené) vůbec nepotřebují, ba naopak je to pro ně příliš....
Koupila jsem teda krabičku rýžovopohankové kaše v biokvalitě (300g za 27kč, oproti 92Kč za 250g kaše tuším od Nestle), rýžové mléko a pro mě trochu syrovátky a mrkvového džusu(mám trochu problém s tím vařit si a dát si prostor pro jídlo, takže ať má malá trošku kvalitnější kójo).
Na jaře zaseju mrkvičku a bude biozeleninka :wink: :grinning:

Trochu jí tedy zatím budu dávat té mrkvičky, ať mám klid od okolí :slight_smile: pak ještě třeba brokoličku a brambor. Až si zvykne na zeleninku, tak jí dám trochu té rýžové, pohankové, kukuřičné nebo jáhlové kašičky. Popravdě jsem pohanku ještě pořádně nejedla, tak na ní asi najedu společně s malou :wink: . Příklady táhnou :grinning: :grinning: :grinning:
9. led 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: ja kasi davala sinlac. je to doplnek k HA mliku.... bezlepkove kase davam dodnes. je zbytecne organismus zatezvat vic, nez je nutne, ma ho dost v celozrnych domacich chlebech :slight_smile: ten sinlac byl drahej jak svina a taky pekelne sladkej :( naprosto ho milovala.... tedka kupuju bio milupa kukurice nebo rejze, ale ta se dela do mlika.... takze HA. maso jsem normalne davala, ale strasne malo.... taky mela eli spatnou krev a prvni se dr. ptala, jestli ji davam maso, takze z meho pohledu asi dulezity je.... u nas doma se moc nevyskytuje, bo O. je vegetarian.... tak si ho delame jen pro sebe. ja ho mam rada, ale malo a malo casto.

jidlo jsem si pro e. varila dycky cely hrnec a mrazila to v pidi plastovych krabickach. dycky jsem to rano vyndala z mrazaku a v poledne ohrala :slight_smile: uplne mi to vyhovovalo. varit jednu mrkev kazdy den by me asi jeblo.
9. led 2009 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi - ale já nemám odvahu jít s ní do bazénu, když je ve vaně hysterická....třeba časem
tos mě pobavila s tím vařeným jídlem...naše dítě mělo asi 2 kupovaný skleničky za celej život (a snědla z každý asi 5 lžiček) já teda měla výhodu, že už na začátku příkrmů měla 4 zuby, tak jsem jí něco vrazila do ruky a bylo, ze lžičky moc nechtěla, ani teď nechce z těch malejch plastovejch tak používám naše velký lžíce nebo vidličky na oběd a zbytek jídla je prostě na chytnutí do ruky a ožírání
kaše jsme nedávali vůbec, jen jednou za čas s náma (cca 1x za 2 měsíce) o něco jsme přišli? (vono vařit kaši dítěti, který z toho sní 2 lžičky, jestli vůbec něco, to by se na to každej vybod) kupujeme ve zdravej výživě instantní šestizrnnou a rejžovou a do toho kus rozvařenýho ovoce i s tou vodou a to je dobrota
jo a maso do roka taky skoro neměla, nemá ani moc teď (prostě jí se mnou) takže se snažím jíst tak, abych neměla výčitky, že to dávám i jí (hodně ovozel, sejry, semínka, občas si uvařím vajíčka, a oběd těstoviny s něčím, brambory s něčím nebo polívka)
10. led 2009 v 00:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky!
koupání a plavky: my máme taky popolini, ale už jsme je teda dlouho nevytáhli - kupovala jsem je, když jsme chodili na kurzy plavání pro kojence, ale dopadlo to neslavně a Juli pak asi půl roku nesnášela vodu, když jsme byla těhotná, tak jsem do bazénu s ohledem na své okolí nechodila, teď ještě chvíli počkám až se dostanu do normálu a pak začneme chodit častěji, snad.

příkrmy: Juli jedla a jí málo, takže jsem kupovala skleničky, vzhledem k tomu, kolik toho snědla mi přišlo neefektivní a neekonomické se s tím vařit. Do roka jsem byla jak hlídací pes, apk mě to nějak přešlo a nedávala jsem jí jen čokoládu a ořechy a houby? No tak nějak. teď už jí dávám skoro vše - vyhýbám se smaženýmu - v životě nejedla hranolky :stuck_out_tongue_closed_eyes: nekupujeme takový ty barevný cukrovinky - to spíš sušenku nebo čokoládu. Kaše jednu dobu milovala nemléčný - kupovala jsem v DM špaldovou a míchala jí to s přesnídávkama, po tom se mohla utlouct! Ty ze zdravý výživy nikdy nechtěla, mě teda taky moc nejely, přišly mi málo jemný.

teď to asi nebudu moc řešit a ani na to nebudu spěchat...ale uvidíme:slight_smile:

Hugo je stále moc hodné miminko, ale stále větší a větší - v 6 týdnech měl 5480 g a 58 cm! To jsem si teda myslela, že bude mít víc! ale třeba ho špatně změřili :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tanawe, gratuluju k plánovanému návratu do našich končin - jen letmo jsem mrkla na tvoje stránky - pěkný:slight_smile:
11. led 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi :grinning: já to skoro trefila :grinning: :grinning: :grinning: tipovala jsem 5,5 kg, ale tu délku nevěřím že změřili správně Dorka měla 57cm :astonished: to se mi fak nezdá je o kus kratší než Hugo

já teda jídlo moc neřešila :sweat_smile: :confused: začali jsme v půl roce a celý měsíc mi Jony odmítal jakoukoli zeleninu ať kupovanou tak doma vařenou až mi paní v lékárně poradila abych mu zkusila dát příkrm s masem a on snědl celou skleničku :confused: :grinning: :grinning: :grinning: no tak jsme mu začala vařit s masem a bylo :slight_smile: do teď je to masožrout, ale není se co divit když oba rodiče maso rádi :grinning:
kaše jsme dávali instantní , sladký :confused: ty ze zdravý výživy mu nejeli, ale teď už nejí žádný a sladký taky málo, občas kousek čokolády nebo sušenku, čaj klidně vypije neslazenej tak jsem ho snad nezkazila

dneska byl Jony poprvé bobovat s tatínkem mooc se mu to prý líbilo a odpoledne jsme ho vzali na řeku na brusle , takový ty co se připínají na botu, normálně zkoušel sám bruslit :grinning: :grinning: :grinning: sice sebou vzdycky sekl ale vůbec mu to nevadilo ani nefňukal ba naopak a když jsme chtěli jít domů tak byla scéna :angry: tak z něj třeba bude hokejista :grinning: :grinning:
11. led 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
dnes jsme byly s Johy na kontrole. Sestřička nám říkala, jestli jsme někde dítko od minula nevyměnili :slight_smile: Prý už nemáme miminko, ale slečnu.
6měsíců, 70cm, 8150g...obvod hlavičky 46. Dr. tam měla takového houpacího koulecího pejska (starý tak 30let) a z toho byla malá tak hotová, že to vypadalo, žekdyž jí ho půjčí, tak jim tam bude třeba i recitovat :grinning: .

Bylo to fajn. I k těm příkrmům jsem měla pocit, že má rozumný přístup. Tak jsem ráda.

Malá vsuvka: Od příštího týdne budu mít v obchůdku skladem velmi pěkné a levné (do 60kč) návlečky na ruce a nohy, také podkolenky (zatím froté) a punčošky (zatím také froté) pro dětičky. Obyč vezmu až na Jaře. Návleky mohu brát i dámské, ale to zatím počkám, jestli bude poptávka :slight_smile:. Pokusím se ceník i obrázky přes víkend šoupnout na stránky :slight_smile: . Příští sezónu sloní čapky určitě budou, ale nevím, jak dlouho.

Tlapi: Tobě a Johy vezmu určirě hned, jak budou v nabídce dodavatele:slight_smile:

Objednala jsem si pro sebe bundu na nošení dětí MaM Two way - naprosto mě uchvátila :slight_smile: . Je nepromokavá, hřejivá, multifunkční a hezoučká: http://www.mamaja.cz/obleceni-pro-noseni/mam-two-way.
Asi ji vezmu i do obchůdku :wink: . Každopádně budu prodávat svoje fleesové mama pončo (měla jsem ho na sobě jen 1x). Pokud by vás to někoho zajímalo, pošlu obrázky. Já si ho nenechávám proto, že se nedá dost dobře použít s batohem, bez kterého se já ani nehnu. Samostatně bylo ale hooodně příjemné i hezké (alespoň mě se líbilo :wink: .

Mig
vcelku hezký a ne tak drahý vlněný pytel na spaní má Disana, tak mrkni na net.
13. led 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, tak další dvě zkoušky jsou za mnou:slight_smile:hurá!!!ještě asi ism a mám to :grinning: :grinning: :grinning: říkám zkoušky, ale myslím tím i zápočty a kolokvia, abyste si neříkali, co po nás proboha chtějí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ziso, na ty návleky jsem moc zvědavá! z jakýho budou materiálu? jo a to tvoje pončo by mě taky zajímalo...ale teď jsem koukala na to, kolik stojí a asi to bude mimo mou cenovou skupinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: tu bundu jsem na mamaje nenašla! jsem to chtěla omrknout...dnes jsem tak uvažovala nad tím, že bych si pončo ušila:slight_smile:zatím je to fajn, že se mi mrně vejde pod bundu, znárodnila jsem mámě jednu ultrateplou a ultravelkou a navíc nevypadá tak mohutně, jako jiný pánksý, takže spokojeně nosím:slight_smile: jen ty návleky by to chtělo...dokonce jsem zašla v úvahách tak daleko, že byhc mu zakoupila ty drahý merino :stuck_out_tongue_closed_eyes: sloní čapku bych taky brala, pro Huga, tak kdyby byly, tak se taky hlásím! asi se k tobě vypravím - uvažuju o výletu autobusem, v tomhle počasí se mi moc nechce řídit a navíc Julka určitě výlet autobusem uvítá:wink: - z jaké zastávky to je k tobě do obchůdku nejblíž? a funguješ teda každé pondělí?

jo, dala jsem fotky do albíček, tak mrkněte, jak jsme povyrostli:slight_smile:

ziso, hoď nám taky nějaký fotky!!!! teda jestli nemáš zásadní odpor k vystavování rodiny na netu:slight_smile:
14. led 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdar babky,
teda ziso, malá je pěkná :slight_smile: Márinka měla v roce 71,5 cm :sweat_smile:
jo a mohla by sis dát malou do pasu, takhle vůbec nevíme jak je stará (teda teď jo, ale jindy)
lenchi seš fakt dobrá, já bych to se dvěma dětma nedala určitě (vono ani s tím jedním u mě nic moc že :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
Hugo už je velkej :wink: a Jůlinka fakt sladká! :dizzy_face:
14. led 2009 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byyz
Hotovo :wink:

No jo, však nám doktorka říkala, že podobné děti tam mívá na roční prohlídce :slight_smile: . Je větší, ale zas takový extrém to není (dostali jsme nějaké tabulky a do těch se v pohodě vešla :sunglasses: ). Průměr u kojených holčiček je prý 66cm. Ona holt nemá po kom být malá :sweat_smile: . Ale hlavičku má jednoznačně tatínkovu - týden po narození jí naměřili 39 cm :confounded: (těsně po porodu jsem manžílkovi říkala, že teda nemusela mít všechno po něm) :slight_smile: .
Kdo se má s takovou kebulí tahat :wink: .

No jo, hlavně, že je spokojeňoučká.

Mimochodem, jak jsem řešila ty příkrmy, tak mě malá pěkně vypekla. Mrkvičku, co jsem jí vnucovala, prskala po celém bytě, ale pak mi s prominutím "sežrala" půl cedulky z plaveček při pondělní prezentaci. Nevím, jak se k ní dostala. Neustále se tváří, že ještě neleze, ani nechodí :slight_smile: . (jen je mi divné, proč má pořád tak špinavá chodidla a kolínka :grinning: ). Ba ne, měla jsem ji v náručí a ona se mi v těch předváděných věcičkách koulela a povalovala a navíc má fakt dlouhé a neuvěřitelně rychlé ručičky a prstíky. Malá Saxána :grinning:
Na druhou stranu už vím, jak rychlý má metabolismus. Ve 12 to zblajzla a v 18h to bylo venku :slight_smile: . Kdybych chtěla, tak jsem si ji mohla poskládat :sweat_smile: .
Jediné, co mě utěšuje, je, že cedulka neobsahovala ani lepek, ani kravské mléko :grinning:. Šikovná holčička.

Dnes jsme byly s malou opět plavat ve VM. Opět to bylo bezva a opět nechtěla z bazénku. Mazec byla jen cesta zpět. Jela jsem z VM do UO hodinu!!! Po cestě jsem 3 krát ocenila, že jsem jela jak šnek, protože mi auto (máme zimní gumy, ABS...dobrý stav i váha) odmítalo jak brzdit, tak zatáčet. S mimčem za zádama nic moc. V jednom kopci jsem dokonce vážně zauvažovala o tom, jak se vlastně natahují řetězy (o tom, jestli je máme v kufru jsem radši nepřemýšlela). Když už jsem se do toho kopce jakž takž rozjela (pro změnu jsem však už zase nemohla brzdit a zatáčet), tak mi těsně před auto vběhly 4 srnky. Poslední jsem minula tak o 2m. Fuj.
Sice nevím, co říkají o příkrmech ze zvěřiny, ale zrovna dnes jsem to testovat nechtěla.

První místo, kde se dalo brzdit i řídit, byla až křižovatka u Avionu v UO. Údržba v UO byla fakt, v porovnání se zbytkem cesty, velmi dobrá. Celou cestu jen v rádiu hlásili, kde je jaká nehoda, uvízlý kamion (na letních gumách) atd. Dobrou zprávou bylo, že lanovky v Říčkách i na Dolní Moravě jezdí plynule :slight_smile: . Ještěže tak! Bohužel, tuhle informaci Johy naprosto suše prospala (asi tuší, že jí budou lyže ještě velké).

Babky dobrou, jdu se z toho vyspat.
14. led 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to začíná vypadat, že si tu vedu monology....no, neva :wink:

Dnes mi dorazily návlečky na nožičky (přes 20 barevných kombinací). Jsem z nich nadšená (budou za 59Kč). Taky dorazily termopunčocháčky a termopodkolenky (ty jsou spíš na trošku větší dítko, ale Johy jdou). U těch mě teď moc mrzí, že jsem vzala jen jedno balení. Jsou fakt krásné a teploučké. (johy je má teda až k plínce).
(malá poznámečka: Při nákupu nad 1500 budou jedny zdarma)

Taky už mám plenečky z tencelu. Ten matroš je úžasně heboučký a dost savý. Měl by být i funkční. Teď pracuju na tom, abych zjistila, jak je to s praním a sušením - dám vědět :grinning: .

Mig
Udělala jsi dobře, že jsi počkala na ty DS návlečky :sunglasses: .

Už dorazila i ta nová nosící bundoška :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Nafotím a pošlu ukázku.

Máz z toho všeho radost, tak jsem to hned musela písnout :grinning:
16. led 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso vítej do klubu velkohlavých dětí :grinning: Márinka má taky hlavu po tatínkovi, ale naštěstí jí začla takhle růst až po porodu :slight_smile:
jo a z papíru si nic nedělej, to je Márinky nejoblíbenější jídlo doteďka....dřív to jen tak žužlala, teď ho regulérně jí! (ukousne, rozžvejká, spolkne, ukousne další, rozžvejká...)

jo, když už máš malou v pase, tak ještě tvoje fotka, její jméno a nějaký album :grinning:
16. led 2009 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cau zensky.... dobaluju, co se da, zitra jedeme na hory, tak drzte palce, at jsme vsichni zdravi a at nam klapne pocasi! Uz se docela tesim. bude to rodinna akce :slight_smile: jedou oba moji brachove s rodinama, tak se snad uzijeme :slight_smile:

ziso, nevim, jestli stihnu odpovedet na mejlik...Jestli ne, tak se omlouvam!
16. led 2009 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holciny...tak tak stiham docitat...ale zajimaji me ty vase vychytavky, kde to jako mam pohledat?? :confused: :sweat_smile:
Jinak ja se uz tesim zase do V. C. pristi tyden valime do Lanskrouna, deti hodime do Sobkovic k nasim a tradaa manzel me laka na sjezdovku...ufff,toz nevim jestli to dam, nestala jsem na lyzich od 14 let, nic extra tedy. Tlapi koukala jsem na tvoje stranky, mooo fajne! :slight_smile: :dizzy_face:
16. led 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nějak nestíhám psát :sweat_smile:

Tlapi přeju šťastnou cestu a buď opatrná těhule jedna :slight_smile: žádná lyžovačka , jo :grinning:
trochu závidím měli jsme možnost jet na týden taky na hory ale Robert nechce kvůli dorce, tak nikam nejedem :angry:

ziso, schválně jsem koukla na Jonďovi rozměry v půl roce a měl 9kg, 72 cm a hlavu 48 cm takže zatím vedeme :grinning: dorka snad bude menší :slight_smile: ¨
na tu bundu se těším jak jsem pochopia tak se dá nosit i normálně jen nějak nechápu jak se tam napasuje ta kapsa když se nosí na zádech :astonished:
pončo bych neužila taky když nesu dítě tak mám automaticky baťoh na zádech
ty návleky jsou za super cenu :wink: ale asi si stejně koupím i ty žabičkový ty jsou fakt kouzelný :dizzy_face:

snažím se nastřádat si nějaký mlíko do mrazáku pro případ nouze vím že jste si taky holky odstříkávali, chci se zeptat jak udržujete odsávačku, doufám že se nemusí sterilizovat :astonished: já jsem jí jen umyla a opláchla vařící vodou tak to snad stačí :sweat_smile:
16. led 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. diky! to je skoda, ze nejedete... O. se neboji, ten by jel :slight_smile:

odsavacku jsem vyvarovala jedou za tyden, jinak umejvala v horky taky.... myla jsem ji jednou denne.... mela jsem ji porad ve dverich lednicky :slight_smile:
16. led 2009 ve 20:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tann jaký vychytávky? něco mi ušlo?
ty jo, koukám, že to dítě máme fakt nějaký malý....nebo vy velký?
veselá historka z natáčení: jedeme s manžou MHD domů a Márinka se kření na paní co sedí za náma (kření!!! tudíž byly vidět všechny zuby) a paní na ni: ty jseš hezká, jedeš domů? máš tak půl roku viď? Zdeněk: nene, 4 měsíce paní: aha, 4....
no takhle to asi nevyzní, ale měla sem co dělat, abych se nezačla smát nahlas

ještě veselá příhoda s manželovou hlavou:
byli jsme koupit klobouk....
Zdeněk: no tenhle je nejlepší, ale stejně mě ještě trochu tlapčí, můžete mi přinýst větší?
prodavač: větší se nevyráběj :sweat_smile:
17. led 2009 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz
Johy fakt není prcek, ale do tabulky se prý vejde v Pohodě. Oproti Jonymu drobná slečinka :wink: .
Až budu mít nějaké zveřejnitelné hodící se fotečky, doplním.

tlapi
neva, až budeš mít čas, tak písneš :slight_smile: , teď si hlavně užíjte hory!
Už jsem dala dokupy ten sortiment na stránečkách, uf.

mig
žabičky na tebe budou čekat :grinning: . Ta bunda má moc šikovně vyřešenou možnost připnutí vkládacího panelu na záda. Johy je ještě prcek, tak se na zádech trochu ztrácí. Půjčím si větší dítko a udělám vzorové foto. I na ta ostatní fota musím počkat, až se mi vrátí manžílek a nafotí nás. :sweat_smile:
Jony je fakt kus chlapa :wink:. To bude mít Dorka bezva, že nad ní bude držet ochranou ruku takovej velkej brácha. :sunglasses:

tannawe
spoustu vychytávek mám ze svého miniobchůdku v UO, ale vychvalované Bum Genius zatím dodat neumím. :frowning2:
mrkni na www.orlickeplinky.cz

Včera jsem trochu vylepšila informace o sortimentu na stránkách, tak mrkněte. Přivítám každou připomínku! :wink:
Moc dík. http://www.orlickeplinky.cz sekce sortiment

Ještě jedna poznámečka:
Hlásíme první zoubek :grinning: :grinning: :grinning:
- nakonec jí to skoro vůbec netrápí, ale přecijen jsem jí párkrát mázla ten Mundisal gel (když vřískala a nevěděla jsem proč, tak jsem to svedla na zoubek :wink: )
17. led 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano ano, zisa pochopila kam mirim a vrele dekuji za odkaz! Uz tam mazu at to vsechno scihnu! :slight_smile: :wink:
No uz se do kraje vazne tesim, az zacnu zkoumat okoli, kde co nakoupit, kam zajit s detma, kde porodit atd. Ale jeste musim vydrzet!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2009 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se dnes pochlapila :grinning: a dala jsem na stránečky nějaké fotečky - vznosně nazváno Fotogalerie :sunglasses:
http://www.orlickeplinky.cz/fotky.htm

Zatím jsou tam jen nové návlečky, termopunčošky a termopodkolenky pro mimča, ale až ulovím někoho, kdo nás bude ochoten fotit (třeba manžílek :wink: ), tak tam doplním i manducu, pomůcky pro nošení a především tu bundu MaM Two way - s dítkem, bez, na břiše, zádech, jako vestu.... Jsem z ní čím dál nadšenější :sunglasses:

Včera mrňka usnula až kolem 23h. (snažila jsem se ji uspat od 19h). Většinou během 30minut usne. Ufff. Myslela jsem si, že bude alespoň dýl spát potom. Houby. Strašila co hodinku :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Ráno byla ovšem přesná jak budík a celej den naprosto usměvavé, čiperné a pohodové dítko. Zato já byla totálně KO (manžílek taky, ale ten to měl v kombinaci s basketem - zapomíná, že už není nejmladší a dva celé zápasy za víkend holt už cítí, když v noci nespí :wink: ).
Dnes nás zachránila babi :grinning: . Dvě hodinky vozila. Jak se za ní zabouchly dveře, oba jsme téměř na povel vytuhli :sweat_smile: . Ještě, že ty babičky existujou!!! :sunglasses:
18. led 2009 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso, přesně! ještěže existujou babičky! bez nich bych byla naprosto nemožná :grinning: :grinning: :grinning: a hlavně bych asi nestudovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

včera jsem myslela, že mě vomejou - v pátek mám nějaký zkoušky a testy a postupně se mi toho nabalovalo víc a víc, až jsem včera zjistila, že bych měla dělat 5 záležitostí! Tak na to se můžu, víte co :stuck_out_tongue_closed_eyes: Musím to nějak osekat, to bych se asi položila - mám totiž navíc nemocný děti :unamused: Juli má už od soboty teploty a hnusnej kašel a stěžuje si, že ji bolí v krku. Hugo si nestěžuje, ale kašle taky pěkně hnusně :frowning2: dnes jsme byli u doktorky, no zatím to není nic vážnýho, napsala Julce ATB s tím, že je máme nasadit, pokud bude mít večer a ráno zase teplotu. Tak doufám, že nebude :frowning2:

ziso, pěkný pěkný, stránky se rozšiřujou, chválím :dizzy_face: :dizzy_face:

jsem koukala, jak to v Ústí v MC žije! to se s tím naším nedá srovnat...ziso, měli bychom si tě objednat na prezentaci:slight_smile:

holky, kdo máte jakou zkušenost - uvažuju o nějakém funkčním oblečení na nošení - je lepší moira nebo vlna? tlapčina Eli nosí moiru, to vím a josu s ní spokojení - nosili jste někdo ve vlně? Jsem dnes místo učení sjížděla web Engelu a kochala jsem se :sunglasses: :sunglasses:
19. led 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi
držím pěstičky, aby byly děti brzy fit :sunglasses:

Já nosím v Merinovlně. Podle mě je hřejivější a hlavně přírodní. Navíc Manymonths dělají své věcičky tak, aby byly použitelné dlouhou dobu (různé vychytávečky) - zhruba 1,5 r, což je u malých dětí dost. Vlna je navíc samoregenerační. Merino se testovala na 90dní bez praní při každodenním používání - pořád splňovala hygienické i pachové požadavky. To nevím, jestli moira umí. Já s manželem nosíme moiru hodně....manželovo tričko je ale po několika dnech (nebo po 1 zápasu :grinning: ) jako odstrašující zbraň.
Moira je určitě fajn, nemám vůbec nic proti, ale my si jednoznačně vybrali na malou merinovlnu.
Navíc věci z moiry jsou spíš podvlíkací, merino je hezké a funkční i samostatně. Tak asi tak :slight_smile:

Jsem ráda, že se stránečky líbí. Dnes jsme se snažili nafotit tu bundu, ale fotky jsou fakt...nevystavovatelne - tak to radši zkusíme znovu. (něco možná ale vyberu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) Dnes jsem v ní chodila celý den a bylo to supr! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Psala jsem do MC v ČT nabídku na povídání o látkovkách a nosítkách s ukázkami, ale nikdo mi neodpověděl. Tak uvidím??? :unamused:
19. led 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm..tak to děvčata z MC zaváhala, musíme jim domluvit, až tam příležitostně půjdeme:slight_smile: já jsem si to s tou vlnou tak jako myslela, tak mi to jen potvrzuješ:slight_smile: s Julkou jsme vše zvládli bez speciálního oblečení, ale teď, když jdu ven, mám už dvě děti, což samo o sobě je důvod k většímu pocení :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

koho to zajímá, našla jsem zajímavý info o horečce:
http://www.weleda.cz/Bulletin/horecka.htm
19. led 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek