• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
tý jo byyz v kolik ti to dítě chodí spát :astonished: tohle já fakt neznám do osmi jsou obě děti v pelechu a já mám klid :confused:

ziso, moltexky občas protečou, pokud do nich dorotka hodí nálož za dva dny tak jí to proteče kolim nožiček celkem spolehlivě, čůrání to zatím udrží, ale Jony když jí měl na noc tak jí občas taky pročůral, ale obojí se mi občas stane i s látkovkou :wink:

ad eko prostředky, jak psala Lenchi používám Qualt excel, zkusila jsem ecover ten teda nepral vůbec dobře :unamused: ještě ořechy to bylo jako bych prala v čisté vodě :rolling_eyes: :confounded: a občas ještě peru i ve slizu, na plíny dobrý ale jinak fleky moc nevypere, místo aviváže používám ocet a když peru nejaký flísový mikči tak aviváž od ecoveru
do myčky používám sonett nebo ecover a občas když mám hodně mastný nádobí tak absolutně neeko calgonit ,eco prostředky umyjí nádobí docela dobře jen nesmí být moc mastný, když jsem používala jen eco tak mi myčka po čase brutálně smrděla takže jednou za čas tam hodím tabletu calgonitu a mám klid :sweat_smile:
už asi rok se chystám vyzkoušet Don gemini ale ještě jsem se k tomu nedokopala :grinning:
jinak vás můžu uklidnit, podle nějakýho zákona se u nás nesmí prodávat prací prostředky které obsahují fosfáty , což je ten největší humus pro vodu , pak se divíme že máme všechny rybníky a spol. zelený a plný sinic, takže prát v persilu apod. zase není takový zlo co se týká vody , eko přívržencům vadí spíš parfémy a jiný složky, což já osobně zase tak moc neřeším, ovšem naši zákonodárci zapoměli na prostředky do myček a ty vesele obsahují až 30% fosfátů :angry: :angry: takže tam se určo vyplatí vyměnit za eko prostředek :wink:
a když už jsme u tý ekologie tak můžete vyzkoušet eko čistič, já ho používám už víc jak rok a jsem s ním fakt spokojená, "recept" je , 2dcl octa, 50g kyseliny citronový a 20ml saponátu (používám nějakej koncentrát od Ulricha) to všechno dám do takový tý nádobky se sprejem od nějakýho koupelnovýho čističe , a používám na umývání celý koupelny i na záchod se to dá použít v kuchyni si dělám variantu bez octa s větším množstvím saponátu a super to umyje nerez dřez , sklokeramickou desku i mikrovlnku :wink:

toť vše přátelé dítě řve jdu kojit :grinning:
16. únor 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se musím zcela neskromě pochválit, dneska jsem dodělala kapsu a jsem z ní naprosto nadšená hodím pár fotek do albíčka :sweat_smile: :slight_smile: už mám v hlavě i mikču na nošení musím rychle vymyslet střih než mě ta rtvůrčí nálada opustí :grinning:
16. únor 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dnes po noci konečně sucho :slight_smile: . Dala jsem si záležet, aby měla pořádně srovnané všechny vnitřní gumičky a aby to měla dost na fest. Asi ji jsou fakt trochu velké. My máme v podstatě jen kahotkovky (klasiku taky, ale to dávám jen na doma, když se tak kutálí po bytě a mám čas ji často přebalovat.
Moltexky jsou opravdu mnohem lepší než Pampersky atd (z moltexek alespoň není tak moc po....na zádech), ale s látkovkama, které používáme, se to fakt nedá srovnat. Krom prvního měsíce, kdy ji byly trochu velké a nebyly oprane, se mi nikdy! kajdění mimo nedostalo a pročůrala se mi jen 2x v noci přes flísáčky (byly jí už asi menší) a bylo to po fakt dlouhé době. Navíc tedy byla spíš navlhlá, než mokrá.

Naše látková výbavička sice nevyšla nejlevněji, ale jsem čím dál radši, že ji máme. Nemusím s sebou všude tahat náhradní oblečení. Takže příště s náma zase pojedou látkovky.

Dnes jsme našli další zoubek, takže předchozí probdělé noci jsme svedli na to - snad. Už se nám trochu daří ji cpát zeleninku a dnes zbaštila první misku kašičky - tak jsem zvědavá, jak bude spinkat.

Děkuji za postřehy k ekoprostředkům - budu tlumočit. :wink:
16. únor 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 21:49 • radus.b.
holky dneska jsme byly s malou na zkušební hodině Helen Doron (byla zdarma, kupovat kurz za 12000 nehodlám, ale chtěla jsem vědět, jestli takovýhle básničky a hraní už jí bude bavit) a bylo to fakt výborný - mrňa se mě doma drží jako klíště, tady začla vsedě u mě, pak si nasyslila polštářky na sezení, co byly v okolí a nakonec kradla lektorce hračky a obrázky, co ukazovala.....ostatní děti se držely maminek a malá prošmejdila a prozkoumala celou místnost :grinning: nechápu, že mě doma nikam nepustí a na cizím místě ji nezajímám
jo a z vašich dětí, jak jsem si dělala srandu, že jsou "velký", tak dneska jsem zjistila, že je oproti ostatní fakt mrňavá (aspoň nikdo neměl poznámky, že ještě nechodí)

miq super kapsa i opička :dizzy_face: normálně taky nechodí spát tak dlouho, ale jak jsme nemocný a ležíme celej den na roztaženým gauči v obejváku tak si to takhle brutálně posunula :rolling_eyes: doufám, že se to srovná, až se zase na spaní přesunem do ložnice....
17. únor 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ziso, máš v obchůdky plavečky miminčí?
17. únor 2009 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
tak jako po včerejší návštěvě u miquel jsem se večer ptala Jůlinky, jak se jí tam líbilo - referovala tatínkovi. A ona povídá, že se Jonáška bála :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: trdlo jedno :grinning: :grinning: :grinning:
18. únor 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak už jsme konečně doma. Bylo to fajn, ale přecijen je to doma takové zaběhlejší :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Trošičku mi tam chyběl bezproblémový přístup k netu a taky jsem se těšila na lyžování v TV (tam ČT4, anu Eurosport nechytají).
Každopádně jsme si s Johy docela užily tatínka, i když tam taky dost pracoval.

Moltexky jsem nakonec zvládla :wink: , ale už jsem se těšila na svoje látkovky :grinning: . Johy včera od 20h do 1h vstávala co čtvrt hodinku, pak byla dvě hodinky vzhůru (masírovala jsem dásínka, cpala do ní čajíček, cvičila s nožičkama - aby se uvolnilo bříško, gelík na zoubky a nakonec i panadol). Pokud jsem svítila, šlo to. Jak jsem zhasla, tak byl klid, jen když cucala - pak už to fakt nešlo. Asi ve 3 mě manžílek poslal do jiného pokoje, že se musím alespoň chvíli vyspat, že už si určitě vymejšlí. Nosil ji, choval, zpíval, hladil po vláscích, četl ji,....zkoušel snad všechno. Johy se ale s naprosto trpícím výrazem koukala na dveře a histericky ječela (neplakala, ale křičela). Všichni jsme to vydrželi asi hodinu a půl. Pak jsem vyměkla a vysvobodila manžela ze spárů naší dcery. Jak jsem se objevila ve dveřích a vzala ji k sobě, bylo ticho. Jak jsem ji položila, opět šílený histerák. Strčila jsem ji prso a byl klid. Během chvilky usnula. Vhudinka u toho ale tak lítostivě povzlykávala....fakt mi ji bylo líto. Kolem páté jsme všichni usnuli. V 6:30 se opět vzbudila s výrazem - Jsem vyspinkaná do růžovoučka, co s tím mamko budeš dělat? (mezitím jsem ještě jednou kojila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
Byla to fakt novinka. Naše dítko skoro vůbec nepláče, nevzteká se, tatínka zbožňuje.... V noci se sice budí často, ale nadlábne se a chrní dál (většinou alespoň 1,5 - 2h). Tak nevím, co se stalo, co ji trápilo.

Dnes spinká už půl hodinky, tak snad jí to vydrží (narvala jsem do ni asi kýbl kaše :grinning: )

Byyz
jo jo, miminkovský plavečky mám (nejlepší a nejlevnější jsou asi od Popolinek - mám ale i jiné), pokud bys měla zájem o konkrétní barvičku a velikost, písni. I AIO od TB budou (určitě i zelené hvězdičky).

Lenchi
Zítra budu tak od 2 do 3 v obchůdku, tak kdybys chtěla vyzvednout věcičky, písni.

Mig
jsi šikulka :wink:
18. únor 2009 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi :sweat_smile: :confused: no co nadělám, Jony když se včera vzbudil tak byl hrozně zklamanej že už tu julinka není :frowning2: tak jsem mu řekla že když jí nepůjčí hračky tak si šla hrát domů, tak jen koukal ale asi mu to nedošlo :sweat_smile:
včeran večer jsem upletla jednu merino ponožku , šlo to docela rychle, když se dneska utrhnu od internetu tak snad dodělám tu druhou :grinning: :grinning: rozmysli si to s tou vlnou, ju :wink:

byyz, proto miluju mateřský centrum když už nevím co s dítětem tak ho tam vemu ( když jsme náhodou zdravý :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a dvě hodiny o něm nevím :grinning: :grinning: ale organizovaná zábava není nic pro nás

ziso dětičky někdy umí potrápit :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jsem docela nešťastná z dorotky, dneska jsme byli na kontrole a jak jsem předpokládala tak proti minulýmu týdnu nic nepřibrala, vůbec nechce jíst, některý kojení jsou v pohodě ale někdy jí tak 2-3 minuty a pak už prostě nechce když jí chci dát častěji tak si prso nevezme ani za nic , zkoušela jsem odsát a dát jí z lahve , to si nevzala ani náhodou :frowning2: mám docela strach že jestli to takle půjde dál budu mít málo mlíka :confounded: Robert říká že je to modelka drží dietu už od mala :sweat_smile: :grinning:
18. únor 2009 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig
stejný problém měla švagrová (malej dokonce hubnul). Nakonec používali suplementor (nebo tak nějak se to jmenuje). Chvilinku trvalo, než se s tím naučila, ale během asi 14 dnů až měsíce (přesně nevím) se pěkně rozjedl a pak už baštil zase jen normálně z prsu. Jinak opět můžu doporučit horkou linku kojení - stačí tam brnknout. Jestli chceš, tak bych asi někde číslo našla. My jsme to naštěstí nepotřebovali, ale znám několik maminek, které to úspěšně využily.

A malý dotaz. Merinovlna na ruční pletení se dá někde koupit? Pletení ponožek je jedna z mála věcí, kterou zvládám, tak bych se možná pokusila pochlapit :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2009 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig
odkaz na ten suplementor - většina pojišťoven takovéto pomůcky v rámci programu pro těhotné a kojící proplácí

http://www.dnformed.cz/medela/produkty/suplementor.php
19. únor 2009 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso velikost na 9 kg a víc, barva třeba žlutá? ale máš jich víc ne? že se budu moct podívat a rozhodnout na místě, žejo? :grinning:
miq tak to nevím, naše dítě sosalo furt.....teď dělá to, že se ráno před vstáváním tak na cca hodinu až 2 přicucne a hned jak se probudí a pustí tak chce JÍST a hlavně PÍT....tak co u toho prsa dělá????? nebo že už fakt nemám mlíko? fakt nevím.....když ji odcucnu dřív (protože tak dlouho to vydržet je fakt nad moje síly) tak děsnej řev, uklidnitelnej jedině jídlem a pitím.....nevíte, co s tím?

jo a výroba - musím se pochlubit, koupila jsem pánský svetry na MMB z merino vlny, z jednoho dělám tričko s dlouhým rukávem na spaní, šiju v ruce, střih jsem vytvořila obkreslením Márinčinýho trička, už je to skoro hotový a vypadá to fakt dobře, to jsem teda nečekala, pak dám fotky....akorát výstřih bude trochu divokej, no ale na poprvý...
19. únor 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz
většinou mám plaveček více. Ono se to dá špatně odhadnout. Někdy mi tam čtvery leží měsíce a pak jsou během týdne pryč. Neboj, něco bude - snad i žluté :wink:

Tlapi,
jak to vypadá s malýma nebělenýma moltexkama? Bude ještě něco? Teď se několik dní skoro nedostanu na netík, tak promiň, že takhle narychlo.... :wink:. Kdy tedy pojedete do ČR? :sunglasses:
19. únor 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso, tu merino vlnu budeme objednávat na www.vlnap.cz je to vlna Maxi color, mají na ní teď akci , budeme objednávat spolu s Lenchi , když budeš chtít tak když tak písni ať je to za jedno poštovný :wink:

byyz to je dobrej nápad tak až bude pyžamko hotový tak ho nafoť jsem zvědavá

dneska jsem studovala na www.kojeni.net včem by mohl být zakopanej pes, zkusila jsem jinou polohu a ono to asi zabralo malá se vůbec nevztekala a krásně pila :dizzy_face: :dizzy_face: , jen je to takový krkolomný takle kojit můžu jen doma , fakt nevím jak bych to udělala někde jinde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. únor 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
ziso, promiň, že jsem se neozvala, včera jsem tu nějak nebyla a dnes jsem byla ve škole, už mi to zase začalo:slight_smile: takže musím přijet jindy, třeba v pondělí? musíme vykutat auto z pod sněhové závěje :sweat_smile: :sweat_smile: já už se na ty tepláčky těšíííím a docela mě krká, že se k tobě nemůžu dostat :confounded:

chudák Johanka, to jí muselo něco pěkně trápit, no snad bude líp:slight_smile:

miq, to je teda blbý s Dorotkou, zkuste ten suplementor, jak doporučuje zisa, nebo aspoň zkoušej cvičně odsávat, abys nepřišla o mlíko!já jsem dnes přijela ze školy a tam jsem neodsávala, takže jsem byla jak z té pohádky: kůzlátka děťátka, maminka se vám vrátila, mlíčko přinesla, teče mlíčko po vemínku a z vemínka po kopýtkách, pojďte honem sem!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hugo byla ale akorát po jídle, tak jsem odsála přes 200 ml :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

miq, k té vlně: vzala bych tu červenou směsku a teď kolik...kolik myslíš, že by bylo potřeba na tu čepičku? myslíš, že kdybych vzala dvě balení té vlny, že by mi to na návleky a čepici pro Juli stačilo? a pak bych asi vzala na vlňáky pro Huga, snad bych tchýni zlomila, aby mi to upletla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: taky teda asi dvě balení, když chci s delší nohavičkou...to bych vzala tu modrou, co z ní má ty návleky - jo, Hugo má úžasný návleky a ponožky, mrkněte do alba:slight_smile:

holky, co požíváte funkční bundy na nošení, takže asi jen ziso?, mám dotaz: když dítěti z té kapsy na břiše čouhá jen hlava, co se děje potom, když usne? normálně malýmu fixuju hlavu pruhem šátku, ale když tam není? teď jsem koukala, že ta tvoje bunda to má vlastně jinak, tam by to šlo, fixovat šátkem, ale jak by se to dělalo třeba u bundy tohohle typu? tys měla vlastně taky to mamapončo, tam to bylo podobné, ne?
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_zbozi&skupina_id=176&zbozi_id=MamaB6
mě se hrozně líbí, ale fakt mi tohle vrtá hlavou...
19. únor 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: plinky budou a prijedeme v sobotu. muzeme se domluvit na pristi tyden... dvojky dvoje urcite, trojky nevim jestli mam jedny nebo dve a nechce se mi jit divat :sweat_smile:
19. únor 2009 ve 23:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozvu se večer, teď musím fičet

mig
vlnu budu chtít určitě, večer písnu jakou a kolik

lenchi
k bundě ti taky písnu večer a na návštěvě se domluvíme

tlapi
příští týden jsme v UO, takže dej kdykoliv vědět (asi kromě pondělka) a budu se těšit :wink:
20. únor 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso, ok! ty trojky tady mam jedny a do biosuproe asi uz dneska nestiham. doufam, ze to neva
20. únor 2009 v 11:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se chlubím :slight_smile:
v mým těhotenským albu jsou fotky pyžamka, šila jsem to v ruce, je to můj první výrobek a moje šití obsahuje jenom černou a bílou nit a jednu jehlu, takže omluvte kvalitu :grinning:
20. únor 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mig
takže vylnu bych si vzala : 4x modrobéžová 10050, 2x hnědobéžovorežná 10051,2x růžovozelenooranžová 10055). Už se těším.
To je moc dobře, že se vám podařilo to kojení vychytat. :wink:

Lenchi
fixovat hlavičku šátkem v mamaponchu nebo těchto typech bund opravdu nelze. to je podle mě velká nevýhoda. S manducou to u MP šlo, ale nebylo to moc pohodlné - ty gumičky jsem upevňovala výstřihem. Pak mi zase ale foukalo za krk a u bundy ke krku to nejde. U té mé nrní nrjmenší problém ani s šátkem, ani s mandou. Ta bundoška, jak píšeš, myslím není nepromokavá a mají tam dítko s nohama vysícíma dolů, takže těžko říct, jak by vypadala s nožičkama kolem pasu a taky si nedovedu moc představit oblékoní - hlavně s dítkem na zádech. Alle pěkná určitě je. :sunglasses:

Tlapi, těším se.
Ještě vestředu dopolko jezdíme plavat. Tak jen dej jinak vědět a budem se těšit. :slight_smile:
23. únor 2009 v 06:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek!

elous ma tedka kasel, tak bych nechala hromadne setkani na pristi tyden, at deticky nenakazi...

ziso: chtela jsem navrhnout zrovna stredu odpoledne nebo pak ctvrtek. Dej vedet, co Ti vic sedi a v kolik. mne je to jedno....
23. únor 2009 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi,
videla bych to raději na čtvrtek tak kolem 14h. Vyhovuje? :slight_smile:
23. únor 2009 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: jojo :slight_smile: domluveno, ctvrtek 14. scitni mi, prosim jen tak nahrubo z hlavy za kolik ten nakup radove mam, at jsem v obraze :slight_smile: a pisni kdyztak pls. do mejlika, dekuju!
23. únor 2009 v 15:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, chtěli bychom do Ústí na výlet, poradíte mi, je tu nějaká restaurace s dětským koutkem? díky Hanka
23. únor 2009 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj vespolek, tak jsme konečně doma :slight_smile: byly jsme od pátka do dneška zase ve špitále, malá má atb. nějak jí ta rýma sedla na průdušky a nechtěla jíst a navíc i blinkala :stuck_out_tongue_closed_eyes: je to fakt na prd
no hlavně že nehubne, ale už dva týdny nepřibírá doktorům se to moc nelíbí snad jí ty atb. zaberou a konečně ta váha poleze trochu nahoru :confused:

ziso registruju
lenchi tak si to rozmysli s tou vlnou ať nám jí nevyprodají , jo :slight_smile:

byyz na těch fotkách to vypadá docela dobře :grinning:

tlapi příští týden snad už budeme trochu lepší a ten srazík dopadne :wink:
23. únor 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hakanka
s dětským koutkem je to v UO slabší. Pokud vím, tak má dětský koutek jen kavárna pod radnicí, pak sportcentrum VUB (tam je to docela fajn) a pak Chata na Andrláku. Tam je to moc příjemné - i ten výlet a většinou tam i dobře vaří. Tady mají opravdu pěkný dětský koutek v nekuřáckém salónku. Není to ale úplně v UO - je to rozhledna hned u UO. Nechci křivdit, ale nevzpomínám si, že by v nějaké jiné restauraci v UO měli dětské koutek.

Mig
Vás se to teda drží :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Tak ať jste krzy v pořádku!!!! :sunglasses:
24. únor 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak vlna je objednaná, vypadá to že jsme jí objednali tolik , že ani nebudeme platit poštovný :grinning: dodací lhůta je 2-3 týdny :wink:

dneska jsem cvičně odsávala, abych se ujistila že fakt nemám málo mlíka, tak jsem Dorku kojila z jednoho a z druhýho jsem v pohodě odsála 90ml :slight_smile: což myslím že není málo no a místo dalšího kojení jsem jí strčila to odsátý mlíčko a vypila ho všechno bez vztekání :grinning: tak přemýšlím jestli nedělám něco blbě když jí kojím, že se skoro pořád vzteká :rolling_eyes: asi zkusím zavolat nějaký laktační poradkyni už mi došli všechny nápady co jsem vyčetla na netu :confused:

už se strašně těším na jaro dneska jsem šli na procházku, Dorka v šátku a Jony pěšky, nevěděla jsem kam dřív koukat jestli dolů abysme nešlápky do nějaký kaluže nebo nahoru aby nám něco nespadlo na hlavu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem se dočetla, že Dorotka má dneska svátek, tak všechno nejlepší :slight_smile:
26. únor 2009 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, všechno nejlepší Dorotce:slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

taky už chci jaro!!!ale venku to slibně taje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a už jsem viděla i kočičky!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. únor 2009 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj díky moc. byli jsme na Andrláku, bylo to tam moc fajn.
27. únor 2009 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek