• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
no tak to vidíš, svět je malý a češi jsou všude :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tyjo, tak to na tebe budeme moc myslet, aby to všechno dobře dopadlo, ať už normálně nebo císařem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

přišel balíček ode mě včas? proběhla předávka?

já jsem normálně pěkně vytočená, chtěla jsem přerušit a už jsem se ani nestresovala školou, ale tenhle týden jsem teprve začala komunikovat se studijním a bylo mi řečeno, že takhle v půlce semestru pouze z vážných důvodů, jinak že si mám oddělat semsestr a pak si můžu přerušovat do alelůja :angry: :angry: :angry: tak jsem z toho mírně na prášky, nemám tucha, jak to zvládnu a strašně se mi do toho nechce!
15. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tedka mam peknej frcak, omlouvam se! Lenchi, uz od vcera Ti chci napsat, ze balicek dosel! predavka probehla, tedka je nekde smerem na prahu...

s tim zarizovanim to je frcak, ale nema smysl, aby to trvalo dlouho, kdyz jsme tu jen na kratko, ze jo....navic, kdyz je to jen na kratko, tak na tom nezalezi :slight_smile:

lenchi: s tim prerusenim je to smula, ale ty jsi sikula, tak to zmaknes v pohode, ne? kdyz jsmese naposled bavily, tak jsi ani prerusovat nechteal :wink: tak drzim palce, at na tebe prijde chut i energie!!!
15. kvě 2009 ve 22:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek maminky!

Tak se po dlouhé době hlásím pod novým nickem :sunglasses: v Jičíně se nám docela rozjela diskuze a doma s malým to bylo náročný,než jsem si udělala nějaký režim. Kryštof už má půl roku a dole dva zuby! Koukám,že Hugísek a Dorotka už se taky mají pěkně k světu :slight_smile: Tlapi gratuluji k miminku!!!

Teď koukám,že tlapicka píše lenchi o přerušení studia :frowning2: já se konečně rozhoupala a příští rok jsem si chtěla podat přihlášku do HK...je to při mimču tak hrozné?
Kromě vás neznám nikoho,kdo dělá vysokou při mateřské,nevíte,kde bych se o kombinovaném studiu dozvěděla nejvíc? Myslím třeba nějaké diskuzní stránky na tohle téma...mám spoustu otázek a nevím kam se obrátit. Nebo rovnou na studijní? Tak jestli budete mít čas mi odepsat,budu moc ráda,i když to sem na koníka uplně nepatří :sweat_smile:

A jinak už doma taky máme pekárničku! Včera nám ji přivezli a je super :slight_smile: táta slíbil,že nám mouku bude vozit z německa...zkoušela jsem dnes nějakou mouku z Tesca,ale asi jsem nevybrala uplně dobře :confounded:

Tak vám přeju krásnou dobrou noc - edita alias naikee :grinning:
16. kvě 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se zase na víkend uklidili na chalupu - byla to pohodička :sunglasses:
Taťku máme zase na služebce, tak jsem byla ráda, že si jí tam užívali taky ostatní. Je to zlatíčko.
Teď přemýšlím, jak jí trochu změnit (spíš obohatit) stravu - už jí to evidentně přestává stačit. K svačince zvládne 1,5 přesnídávky a za necelé 2 hoďky už zase huláká hladem. To samé po obídku (a to už jí tam dávám většinou i masíčko). Jí 6-7 krát za den + ještě kojení. Přibírá spíš míň, než je běžné. Každopádně je naprosto v pohodě a začíná chodit - takže asi i větší výdej energie. Navíc je po tatínkovi a ten má taky neuvěřitelné spalování. Baští jak 2 a je pořád hubeňour (teda je normáně štíhlý, ale na to, co sní...). Tak to asi dceruška podědila :slight_smile:

Tlapi
Až věcičky dorazí, písnu. Snad se to k tobě dostane nějak včas :slight_smile:. Taky trohu řešíme byteček - vestavěné skříně a asi vyměníme ložnici (velkou) s děcákem (malý, ale útulný - na druhou stranu hlučnější). Nerada bych každou chvíli stěhovala postele sem tam :slight_smile:. Je fajn, že vám zařizování odsejpá.
Taky držím moc pěstičky, ať vše dobře dopadne!!!

Lenchi
Myslím, že to přerušení by se dalo zařídit. Napiš dopis proděkanovi pro studium, že ti marodí děti...atd a jsem přesvědčená, že s přerušením nebude zas takový problém. Oni jsou někdy na studijním až příliš důležití. Přerušit si můžeš, kdy chceš. Otázka je, za jakých podmínek a co je ti uznáno. Závažné důvody jsou hodně volný termín....neboj, to bude OK
17. kvě 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme se vrátili z Leťáku a sem fakt mrtvá :sweat_smile: furt sme courali po pouti
ziso ani mi neříkej, že malá začíná chodit, se fakt picnu, Márinka tak max. 1 krok
17. kvě 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky!
tlapi, hlásím, že balíček dnes dorazil a už jsme šátek prubli :sunglasses: :sunglasses:
18. kvě 2009 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, přistěhovala jsem se před třemi měsíci do Ústí a hledám nějaké dobré duše, abych se tu necítila tak sama. Mám měsíční holčičku a i když máme prima taťku, tak není nad kamarádku se kterou se dá pokecat nebo vyrazit někam ven.
Koukám, že je tahle diskuze pěkně rozjetá, tak snad mě přiberete mezi sebe :slight_smile:
19. kvě 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau ženský kde to vázne , se někde opalujete nebo co :grinning: :grinning: :grinning:

kami vítej, klidne se přidej ať je nás víc :slight_smile:

dneska jsme byli s děckama na výletě na Vochtánce ( s dalšíma 7 maminama) byla to prostě paráda, počasí nádherný děti měli výběh jak blázen , po tom včetejším dešti bylo všechno tak krásně zelený :grinning: :grinning: no co dodat , na oběd jsme zašli do hotelu praha v potštejně to byl dobrej šrunec, myslím že někteří hosté (chlapi) fakt nechápali :grinning: :grinning: :grinning:
děti jsem poctivě namazala opalovacím krémem a sebe nějak ne tak jsem se trochu přismahla :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zařizuju dovolenou už to tak nějak vypadá že pojedeme do Chorvatska :sweat_smile: n= že bych nutně musela k moři ale prý by to mohlo trochu pomoc Jonáškovi tak to asi riskneme, jeli bysme začátkem července , dokud je dorotka ještě imobilní dřív to nestihneme protože nemáme pasy ty budou až za měsíc
už teď mám hrůzu z tý cesty hlavně z toho jak to zvládnou děcka hlavně jony :confused:

byyz taky jsme chtěli zkusit jet do Leťáku na pouť ale pak jsem si to rozmyslela Dorka byla o víkendu dost protiva a myslím že ten rachot na poutí by se jí nelíbil
a co Márinka už vyzkoušela nějaký atrakce :wink:

edit to to letí ještě nedávno jsme pánovali porod a ted je prckovi už půl roku :astonished:
k tý pekárně já peču skoro výhradně ze smesí z lidlu , jsou dobrý a vcelku levný , na experimenty s vlastními recepty mi nejak nezbývá čas :sweat_smile:

tlapi tak co ještě jsi celá :grinning:

ziso co si pamatuju tak kolem roku Jony jedl fakt hrozný porce, radost pohledět , teď toho sní tak polovinu :grinning: a začal chodit v 11 měsících tak schválně jestli nás trumfnete :wink:
20. kvě 2009 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

nebojte se nic, u nas nic noveho! babicku uz tady mame, tak miminko asi spechat nebude, ze :slight_smile: zitra pofrcim zase do porodky na kontrolu, tak budu zase chytrejsi :slight_smile:

vcera jsme byli s kamoskou z uherskyho hrdiste na bezu :slight_smile: vyrabim tedka totiz stavu :slight_smile:

vitam editu a koukam, jak puk, ze uz je maly tak velky :confused: jinak ja vysku nedelam, zvazovala jsem to, ale zatim se porad poflakuju v deutschlandu.... Lenchi to zvladala v pohode. vzdycky jsem ji obdivovala!!!

stejne tak kami! Pribereme Te rady! jen nevim, jestli tu s nami vydrzis, jsme trosku ujety baby :slight_smile: ale to zjistis rychle :slight_smile: primo z usti je tu bohuzel jen zisa... pak je tu zastoupena trebova a dve uprchlice z letohradu :slight_smile:

lenchi: jsme rada, ze to v pohode doslo, mamina rikala, ze to posilali obycejne, tak jsem mela trosku strch :slight_smile: zatim nelitujes vymeny?

kamoska, co jsem ji ten satek sebrala uz si koupila manducu a vypada blazene i dominik i ona, tak myslim, ze ho ani neoplace :grinning:

ziso, diky za info! vezmu si pak asi jeste i nejaky navleky.

holky, mam strasne moc pliiiiiin a vubec nevim, kam je mam dat! dostala jsem od kamosky huru vv a pulek, ktery ona dostal od sve anglicke kamaradky, tak se v tom fakt jako utapim! jeste se mi sesly vsecky moje frote gatky a kushiesky od byyz a zavazvacky od lenchi (MOC DEKUJU!) a rikam si, ze bych mela zacit delat nejaky prezentace!!!!

jerr, rodina vstava, tak ja mizim!!!
21. kvě 2009 v 07:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,
tak já za chvíli jedu do školy na první testík...právě jsem dopsala práci, co jsem jí měla odevzdat už dávno, ale aspoň že mi ji vezme ještě dnes:slight_smile:

edit, studovat s jedním dítětem je něco opravdu jinýho, než studovat se dvěma...takže se toho zatím neboj:slight_smile: ale babičky jsou nenahraditelný, na to bacha! občas je potřeba do té školy zajít a vláčet sebou dítě...bych asi nechtěla:slight_smile:i když mi v úterý říkala paní ve skriptárně, že vídá i studentky s novorozencema, jak chodí na přednášky! já na přednášky zásadně nechodím ani bez dětí, takže nechápu :grinning: :grinning: :grinning:

tlapicko, pořád na tebe myslím, jestli jsi ještě celá, držím palce ať je to co nejrychlejší a bez problémů a komplikací! šátek je parádní, výměny nelituju, Hugovi vyhovuje dokonce asi trochu líp než ergo, protože jak je ještě mrně, tak musí mít v ergu schovaný ručičky, zatímco v šátku už si je troufá mít venku (že není celý zachuchlaný, no však si to umíte předsatvit:slight_smile:) no a to se mu líbí:slight_smile: taky už jsem nevydržela jeho zoufalý pohledy a dala mu najíst něco jinýho než mlíko :sweat_smile: on se mi vrhal na jakýkoli jídlo, který jsem jedla a když jsme kolem jedli všichni, tak byl úplně nešťastný, to si od Julky snad ani nepamatuju:slight_smile: a když jsem mu zkusmo včera dala mrkev, tak byl naprosto blažený, snědl těch pár lžiček, co jsem mu odměřila aotvíral pěkně pusinku, celkem mu to šlo jíst a vypadal, že by si dal klíďo i víc! ale macecha už mu nedala:slight_smile: každopádně "velká" strava ho popobídla k nečekaným výkonům a Hugo už je na kolínkách a "hrcá", nevím, jak tomu říkáte vy, nebo jak se tomu má říkat, ale prostě je na čtyřech a péruje v kolenou. Mám pocit, že je tak o měsíc zhruba napřed před Julkou, uvidíme, jestli mu to vydrží:slight_smile:

miq, Chorvatsko ti hrozně závidím, nám ho tatík slibuje příští rok, je fakt, že příští rok si to trochu užije i Hugo, letos zas jen ta Malta..teda malta :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kami, vítej a přidej se, budeme rádi!

ad pekárna...tuhle mi Laco řekl, že mám radši chleba kupovat, že mu ten z pekárny nechutná a když jsem pak byla velice viditelně smutná (to totiž byla jeho reakce na "můj" chleba, nikoli ze směsi a já měla pocit, že se mi fakt povedl, ale prý byl sladký), tak mi řekl, že domácí chleba mu občas chutná, občas ne, zatímco ten kupovanej je pořád stejnej polystyren. Tak já už nevím. Hehe, pak jsem chleba nějakej koupila a nechutnal mu ale já řekla, že na kupovanej chleba reklamace nepřijímám :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ziso, asi bych to vybojovala, to přerušení, ale zkusím to nejdřív nějak zvládnout, těch 15 kreditů snad do kupy dám:slight_smile: ale některý předměty si ráda zopakuju, protože některý zkoušky jsou vážně nad moje současný síly :confounded: :confounded: :confounded:
21. kvě 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se po čase zas dostala k dopisování....teda než mě načape manžílek, protože mě pak zas požene do pelíšu (prý mám mnohem víc odpočívat :grinning: :grinning: :grinning: - znáte to)
Taťka se nám vrátil ze služebky a malá je z něj úplně paf. Pořád se kolem něho motá a celý den doma mele Táta, táta......

mig
my sice už capkáme, ale než bude chodit sama, tak to ještě asi potrvá. Trénuje ale poctivě....jen se mi s tímpupíkem už trochu hůř za ty ručičky vodí.... Tak se jí to capání líbí, že jsme jí museli pořídit už velkácké bačkůrky a v týdnu jsme capkali po náměstí.
Už v týdnu dorazily bundlí věcičky a jsou fakt hezoučké. Docela mě zaujaly jejich nové tréninkovky - je to kombinace bavlněných kalhotek a merinokalhotek. Tak uvidíme :slight_smile:.
Přesně po tomhle tričku, co mám pro tebe jsem pokukovala, tak ho alespoň mohu obkouknout. Je fakt hezoučké.
červený gown je tímto vyprodán :slight_smile:. Byly jste s Tlapičkou poslední, na koho vyšel
:grinning:

Kami
Jasan, vítáme :slight_smile:

Lenchi
15 kreditků určitě zvládneš, jsi šikula! Já si teda moc studium neumím představit ani s 1 dítkem...natož se 2.
I když ona prezenční forma je trochu něco jiného, než distanční či kombinovaná.....Každopádně držím pěsti.

Tlapi
Už to máš za chvilku, co :wink:. Ono to fakt nějak utíká......já už se taky začínám pomalu kuálet. Minule mi teda bříško rostlo o dost pomaleji...no jo, už jeto vytahaný :slight_smile:
Gown máš u nás, tak jen dej vědět, jak ho chceš doručit. Jestli se někdo zastaví, nebo jestli to chceš taky někam poslat..... Trošku vám ho závidím :grinning:. My máme kupu bavlněných spacáčků a gowníků (malá skoro v ničem jiném nespí), takže by mi asi další jen tak neprošel....třeba příště :slight_smile:
22. kvě 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso super už se moc těším :dizzy_face: :dizzy_face:
já doma raději neříkám kolik mě to bude stát , myslím že taťka by pro moji merino mánii pochopení neměl :rolling_eyes:
zkoušela jsi to triko mám strach aby mi nebyli krátký rukávy :confused:
já právě moc pyžamek po j. už nemám ty větší zvládl zlikvidovat jak v nich chodil nebo lezl a nový jsem si prozřetelně nekupovala a tak si říkám že když ten grovn bude nosit tak do tří let tak se to možná finančně vyplatí :grinning: :grinning: :grinning:

teď tady plánuju to chorvatsko a mám z tý cesty fakt hrůzu , asi budeme muset jet přes noc což se mi moc nechce ale zase budou děti spát , ubytování už máme vybraný , tak už si pomalu začínám psát co všechno musím vzít s sebou , ještě že máme tak velký auto :grinning:

Lenchi mi zítra do tý javorky asi taky dorazíme , koukala jsem do zpravodaje a má tam toho být docela dost tak snad se bude něco jonymu líbit
jsem fakt zvědavá na dorku jestli jí bude mrkvička taky chutnat :fearful:
22. kvě 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nestačím se v té vaší diskuzi moc orientovat...Vidím, že tady řešíte plno problémů, až mi jde z toho hlava kolem :slight_smile: A znáte se nějak osobně nebo si dopisujete jen přes koníka?
Tlapicko, ty žije někde v cizině? jestli jsem dobře pochopila tak v Německu?
Ziso a jak se žije v Ústí? :slight_smile: Já se tu pomalu rozkoukávám a musím uznat, že je to krásný kraj. Přístěhovala jsem se z Brna, takže si zvykám na život na malým městě.
22. kvě 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kami jj známe se osobně, ale nevídáme se moc často , a tak kecáme na koníkovi, vyjímkou jsme asi já s Lenchi jsme obě z český třebový a máme i podobně staré děti tak se vidíme celkem často :slight_smile:

a co že jste se přestěhovali na maloměsto a jak jsem jmenuje malá
22. kvě 2009 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar babky
vítám nováčky
tak jsme se dneska vrátili z Pardubic a ségra už je vdaná paní :dizzy_face: hezký to bylo na hradě a tak, až stáhnem fotky, tak dodám
jo a malá asi přece jen začne chodit, včera udělala už 4 kroky samostatně!!!! za jednu ruku teda chodí jak profík
na reakce nemám sílu, jsem mrtvá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. kvě 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso, posli mi prosim kolik kam mam zaplatit prevodem, jestli to jde, chtela bych, aby to tatka jen vyzvedl a neplatil... je s nim totiz tezka domluva! diky moc.

kami: tady se orientuje dobre, vetsinou toho moc nenapovidame a neni tu preplneno, jako jinde :slight_smile: spise mame na neco ponekud nestandardni nazory... tak to s nami ne kazdy vydrzi :grinning:
co se nasi adresy tyce,tak jsi pochopila spravne :slight_smile:

jinak holky, mam novinku. elous jde od stredy do jesli.

bude chodit v pondeli a ve stredu na 4 hodiny. tak jsem zvedava.... na hristi je jak debilek, tak se snad jazykove rychle chyti.
25. kvě 2009 v 19:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
tlapi ty jsi ještě celá :grinning: (budu otravovat dokud neporodíš ) a co ti řekli v nemocnici ohledně porodu ?
napiš jak se eli líbí v jeslích, myslím že malý děti se domluví v pohodě ikdyž neumí moc tu řeč určítě bude brzo mluvit německy stejně dobře jako česky :wink:

já bych chtěla zkusit dát jonyho na zkoušku do mc dělají tam jedno dopoledne pro před školičkaře jako že tam může člověk nechat dítě třeba na hodinu a odejít chtěla bych si otestovat jak to zvládne :fearful: do školky půjde sice až na podzim ale bude dobrý to vědět :wink:

byyz gratuluju k chození :slight_smile:

mám novinu dorotka se konečně přetočila na bok :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: sice na břicho to ještě nebylo ale aspoň nejaký dílčí úspěch pro maminku :sweat_smile: pomalu začínám věřit že se jí to nakonec povede :slight_smile:
jo a jonášek už začal jezdit na kole :astonished: teda s těma postraníma kolečkama :sweat_smile: ale když jede po rovině nebo trochu z kopečka tak valí tak rychle že za ním musím utíkat :dizzy_face: :dizzy_face: jsem překvapená jak rychle se mu to povedlo naučit, třkolku máme doma už rok a na tý mu to šlapání vůbec nešlo nakonec to nechtěl ani zkoušet , ale když mu robert zprovoznil "velký" kolo po bratránkovi tak chtěl pořád jezdit a po pár pokusech už šlape jak zkušenej cyklista :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

tak už máme doma bundles , grown je super dorotka v něm spala první noc
tričko je taky fajn ten materiál je mnohem přijennější než engel jen bohužel, jak jsem se obávala , jsou mi trochu kratší rukávy ( jako skoro u všech triček ) mám holt ruce jak opice ale ta barvička je fakt nádherná

kdybyste chtěli někdo něco na bráně tak napište budu objednávat pro děti moirácký trika i přestože máme v autě klimatizaci tak v těch vedrech byli v autosedáčkách oba úplně propocený :confounded:
27. kvě 2009 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miquel já jsem se přestěhovala do Ústí za přítelem, který odsud teda taky nepochází, ale přišel sem za prací. Já za ním dojížděla na víkendy a definitivně jsem se sem odstěhovala až když jsem nastoupila na mateřskou-což je od března. Malý město mi nevadí, i když jsem samozřejmě zvyklá na obchoďáky, a třeba oblečení se tady nedá nakupovat :slight_smile: Spíš mi vadí, že tu nemám rodinu a svý známý. Na to se těžko zvyká.
Jinak malá se jmenuje Barborka a narodila se už v Ústí. Ze začátku jsem přemýšlela, že bych jela rodit do Brna, ale nakonec jsem ráda, že jsem si to rozmyslela. Tady ta porodnice je víc domácí a sestřičky byly úplně supr.
Jak zvládáš dvě děti, mě zatím stačí jedno :grinning: A to si myslím, že Bára je hodný miminko.
Tlapicko a jak ses dostala do Německa?
28. kvě 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kami , to je dobrý mi taky uvažovali o barborce :grinning: ale to bych malý nemohla udělat když se narodila 5.12. :grinning: :grinning:
jj ústecká porodnice je dobrá na tak malý město :wink:
obchoďáků s poravinama je tu víc než dost :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale to ostatní je trochu slabší :confounded: no do Brna to není zase tak daleko tak si můžeš občas zajet nakoupit tam :wink:
no já mám sice dvě děti, ale taky dvě babičky v důchodu , takže když je potřeba tak mi pohlídají, neumím si předstvit jak bych to občas dělala bez nich :sweat_smile: ale není to zase taková hrůza , dorotka je hrozně hodný miminko, zato Jonášek mi to vynahradí je to pěknej raubíř :dizzy_face: :dizzy_face: no uvidíme jak budu stíhat až malá začne chodit

v ústí je hezký mateřský centrum, myslím že každý pondělí tam mají vyhrazeno pro maminky s malými miminky když tak zkus mrknout na web , mc se jmenuje medvídek :wink:
28. kvě 2009 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek,

to vis, ze jsem porad 2v1 :slight_smile: do nemocnice vyrazim za chvili. u dr. jsem byla vcera, nastesti k nemu pujdu zase az po sestinedeli. je to dost opruz, celkem daleko z NI...
k porodu ani moc nevim, co mi v nemocnici rekli, hodne si domyslim, rozumim mozna tretinu a to si jeste fandim.... :stuck_out_tongue_closed_eyes: kazdopadne jde o to, ze si mam vybrat! rekla jsem, ze chci rodit normalne, ale kdyz bude nejaky problem, tak se cisari nebranim... dr. mne pripravovala na to, ze se cisar muze opakovat kdyby se mi rozjela zase ta moje otrava.
elous uz byla v 39. davno venku a taky jsem s ni byla milionkrat vic otekla,mela jsem desnou anemii v predoperacnim vysetreni a mela jsem o 10 kg vic!!!! takze doufam, ze mam naslapnuto dobre a ze by se to mohlo povest... mozna uz mam i kontrakce :slight_smile: jestli jsou to krece hooooodne dole.... nicmene dr.rikal, ze to jeste potrva, ze se jeste netlaci, tak to znamena, ze se neotviram asi.... kamosku tedka ve francii smikli,bo mela kontrakce jak bejk, mala musela ven a ona byla furt zavrena. to samy znama tady ve frankfurtu, tak uvidime...
pristi tyden ma hebamme dovolenou, tak uvidime, jestli ji budu prudit nebo ne..... tipuju, ze jo :grinning: .

jo a na brane nic nechci, cekam na novy webik...

ve skolce jsme byli zatim jen na cumendu, na ostro pujde ve stredu s doprovodem, tk uvidime. ona je potvora zla, bere detem veci, tak doufam, ze ji tam vychovaji... Jinak je totalni nezmar. je to s ni cekem narocny, bo si moc nechce hrat sama,ale hlavne porad neco zvani. jak je den dlouhe, tak tu klapacku nezavre, vsecko okmentuje, no hruza... tak ji snad ta nemina zbrzdi :slight_smile:

kami: manzel po mnne chytil toulavy boty, takze sel do firmy, co mela pobocky v zahranici a nejdriv odjel do kanady, pak se musel kvuli Eli vratit do Evropy a jinde nez v nemecku zrovna zadny projekt nebezel, takze jsme prechodne zakotvili tady, nez mala odroste malinko a pojedeme z5 do kanady, jenze se nam tu zalibilo, ta krize atd... tak holt bydlime tady...o nas se muzes neco dozvedet na pavuciny.cz :slight_smile:
29. kvě 2009 v 07:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
po delsi době mám zas chvilinku, tak se pokusím dohánět....:slight_smile:

Kami
Já myslím, že v Ústí se žije dobře :slight_smile: . Jsou tu všechny potřebné úřady (navíc nedaleko od sebe), lékaři, nemocnice, velice dobré sportovní vyžití a sem tam i něco kulturního. S nákupem jiných věcí než potravin a drogérie je to trochu slabší, ale na tak malé město to docela jde. Navíc jsme na hlavní trati, takže se vlakem dostaneš za chvilku do Prahy i do Brna a jezdí to často. A o pěkném prostředí, přírodě atd se snad ani zmiňovat nemusím. V létě možnosti koupání (ať už plovka či přehrada) a v zimě Orlické hory....no vlastně sjezdovku tu má skoro každá vesnice - třeba i ČT...viď Mig a Lenchi :grinning: :grinning: :grinning: (musela jsem si rejpnout :wink: )

Já studovala a žila pár roků v Praze a vážně bych neměnila (Prahu mám ráda, ale jen tak na návštěvu)
Manžel je taky z UO, ale on zase pro změnu žil několik let v Brně (měl domeček v Bílovicích)....vrátil se kvůli mě :slight_smile:. Navíc je nadšenej do hor a to mu tam chybělo. Občas sem za námi jezdí jeho kamarádi a všichni tvrdí, že ho naprosto chápou, proč si vybral žít tady. Do brna jezdíme docela často - je to opravdu dobře dostupné.

Mig
Jsem ráda, že se bundle věcičky líbí. Myslím, že na podzim budu brát stejné tričko :slight_smile: . Já mám také všechny rukávy jako tříčtvrťáky a už to tak nějak beru (co není speciálně prodloužené, to nemá šanci).

Tlapi
Většinou je to hodně o intuici. Pokud máš ty sama pocit, že je vše v pořádku a že je vše na dobré cestě, tak to tak většinou dopadne. Každopádně držímě pěsti.

S kočárkem jsme to nakonec vyřešili úplně jinak. Byli jsme se podívat v Praze na ten Phil and Teds a upřimě mě ro zklamalo. Na to malé mrně (u 2 dětí naráz) je tam opravdu hodně málo místa a hlavně to není skoro vůbec nijak kryté - ny zimu dost nepraktické. A stejně tak to starší nad ním není vůbec nijak kryté a to sedátko pro 2. dítko je hodně.....chatrné. Prostě je to příliš mnoho kompromisů z komfortu pro obě děti. Jinak je hodně lehoučký, dobře ovladatelný.....kdybychom měli větší odstup dětí, nebo tu nejhorší dobu přes jaro léto, pak bych o tom možná uvažovala, ale takhle ne. Navíc s doplňky se to vyšplhá na docela dost peněz. Takže máme lehčí dobře ovladatelnou terenní čtyřkolku se spoustou vychytávek a doplňků v ceně, navíc 5 let záruky a další drobnosti - vše za hodně dobrou cenu (mnohem nižší než PT). Prostě musím počítat s tím, že jedno mimi budu nosit. Na jaře už by Johance mohlo stačit jen stoupátko a zpočátku holt budem jezdit ve 2, nebo autem....nebo babičky....no a na nošení se stejně docela těším :wink: . Tak snad to nějak půjde :slight_smile:
29. kvě 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi hele kdyby tě to těhulkování už nebavilo tak zkus ten nápoj mě to zabralo :slight_smile: :grinning:
a té hebamme rozumíš a půjde s tebou k porodu ?
no jsem zvědavá jak to nakonec dopadne a hlavně co to bude :slight_smile: vlastně bysme mohli dát nějakou tipovačku néé holky , já teda myslím že to bude kluk jak buk :wink: a doufám že se ten blbej help syndrm nebude opakovat , držím palce :wink: :slight_smile:
eli je drak to jsme viděli u nás :grinning: :grinning: , já myslím že jí to neuškodí , hlavně se trochu otrká , já jsem myslela že jony taky bude drsnej lae bohužel je to zatím spíš takovej malej ňouma :sweat_smile: když jsme někdy na hřišti kde je víc dětí tak si nechá všechno vzít předběhnout se na skluzavce a tak :grinning: n snad se nakonec naučí trochu se prosadít , proti nám mu to jde až moc dobře :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:

ziso no tak jste nakonec ušetřili :grinning: je fakt že ta kamarádka měla druhý dítě v dubnu
nošení máš už namakaný s johankou tak ti to teď už půjde samo , stupátko je dobrý ale ve sněhu nepoužitelný no ale vlastně ono s malým prckem člověk v zimě na moc dlouhý procházky nechodí , my než jsme se vždycky vykuprdily :confounded: tak jsem mohla znovak kojit :grinning:.
29. kvě 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj,
jen hlídám, jestli se tu nerodí, jinak moc nemám čas a energii kecat...tak jen hlsáím, že žijeme, že Hugovi chutná...

ziso, ke kočárku: každýmu sedí něco jinýho, ale někdy je fakt kumšt přijít na to, co to je, jestli jsi na to přišla, tak to je výborné :sunglasses: :sunglasses:

miq, já sázím na Františku :dizzy_face: :dizzy_face:

včera jsem udělala dvě zkoušky a jeden zápočet, ale že po dnešku s dětma jsem utahanější mnohem víc :grinning: :grinning:

perličky mých zlatíček: včera večer čtu pohádku, Hugo u ní usne a Julka mi najednou vezme knížku a praví: nebudit Huga! chceš číst sama!(nepoužívá chci, vždycyk jenom chceš nechceš:slight_smile:) a pak si "četla " sama a potichu:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dnes opět při ukládání - Hugo se probudil asi po pěti minutách spánku a když jsem tam přišla (Julka mě volala, ještě nespala), tak Hugo hobloval na všech čtyřech a měl u toho šílený záchvaty smíchu. nevím z čeho, ale tlemil se děsně dlouho :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a Julie mu povídá: co se řehtáš? máš spinkat! :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek!

u nas velke pokroky! sobotu jsme sehnali stul na pocitac konecne, tak mame zase nase oblibene ypocetni stredisko doma, huraaaa... totalne jsme prestehovali obivak, ze uz mame jidelni kout a tak, takze uz to nebudeme mit tak daleko :grinning: . S kuchyni jsme moc nepohnuli, spise naopak. chteli jsme povesit takovou tu tyc, co se na ni esi ruzny vecicky, korenky atd, jenze se otikoj povedlo provrtat elektrickej kabel, takze nefacha digestor a ta tyc jaksi probijela, tak musime pozvat nekoho, kdo to oprai a zadela. Uplne se desime, kolik to bude stat.... navic se zase bude muset sundavat skrinka s nejvetsi pravdepodobnosti, ach jo.... ten clovek, co se na to prijde podivat dostane za ukol jeste povesit svetla a skrinku do koupelny, tak tajne doufam, ze mimino jeste ydrzi a ze se stihneme zabydlet jeste nez vyklopim :slight_smile: drzte palce!

lenchi, vazne jsem se pobavila nad historkami z terenu :slight_smile: je s nima nekdy vazne sranda k popukani, to je fakt :slight_smile: kdyby si to clovek jen pamatoval... mastim spat, elousice bude vstavat asi pekne brzo. dneska odpadla asi o pul sesty uplne vyrizena. jezdila s babickou na kole. (ma takovy dreveny behaci.)
1. čer 2009 ve 23:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako tlapi, jestli jsi se pobavila mýma historkama, tak ti musím napsat, že probíjející tyč zase velmi pobavila mě :grinning: :grinning: :grinning: já vím, že to není moc k smíchu... :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nám se jednou stalo, že jsme měli ve dřezu kupu nádobí a já se ho chystala mýt a pustím vodu...a ta voda normálně probíjela! Tak jsme pátrali po příčině snad půl hodiny a nakonec táta vyhrabal z pod té hromady nádobí ZAPNUTÝ mixér! :sweat_smile: :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak já sem pořád lezu a kontroluju, jestli nerodíš, asi nebudeš posílat sms z deutschlandu, cooo, tak zaúkoluj O., ať nám pak písne! kdyby to byl frčák :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, sem psat asi nebude, spis sledujte ty mrtvy pavuciny :slight_smile: Ty obzivnou az to bude aktualni.

mixer je taky dobrej :slight_smile:
2. čer 2009 ve 14:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi jj jsou to zlatíčka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: já takový story nemám , ale tuhle si jony místo toho aby spal tak vylezl do postýlky k dorce že bude spát s ní , uff ještě že jí neumačkal , holt ta její postýlka není pro dvě děti dělaná :sweat_smile:

elekrykářský stories jsou dobrý :grinning: :grinning:

jaký má hugo míry ? my jsme byly včera v poradně a Dorka už má 7,46 a 70cm mám skoro strach že za chvíli vás předhoníme :grinning:
2. čer 2009 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: sice nás ještě nemáte, ale dotahujete slušně :grinning: :grinning: Hugo měl taky 70 cm a nějak těsně pod 8 kilo, tuším 7,90 :sweat_smile: :sweat_smile: to dělá ta velká hlava :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady je zase mrtvo....tak to trochu oživím
miq tímto ti oficiálně oznamuju, že se toho epina přece jenom zbavíš :grinning:
jinak teda máte fakt velký děti, jak to děláte :confused: naše zámora má asi tak 75 cm
jo a miq, ta gratulace k chození byla předčasná, byly to fakt jen 4 kroky a od tý doby zas používá jen jeden krok když už není zbytí, jinak se jí na nohy vůbec nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. čer 2009 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
husteeeee, gratuluju!!!!!! aspon budu mit kam lifrovat tehu zbytky :slight_smile: tak drzim palce!

dneska mam termin a jdu na kontrolu do porodky.tak jsem zvedava, jestli si me tam treba nenechaji.
4. čer 2009 v 08:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek