• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
byyz :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no hurá tak teď už můžu gratulovat nééé :grinning:
koukám že budeš mít prcky o 2 roky jako já to je super a ještě navíc pod stromeček :slight_smile:
na epino tu sedá prach tak já ho nachystám :wink:

jinak k tý délce , dr se taky divila :astonished: že je tak dlouhá no holt to bude asi modelka :dizzy_face:
mám trochu depku že se furt ještě nepřetáčí , ale prý to nevadí, zato se už docela dobře plazí, včera skoro spadla z postele :stuck_out_tongue_closed_eyes: už měla ruce přes hranu :sweat_smile: ještě kousek a byla dole, ale zjevně jí to nevadilo byla vysmátá :grinning:
taky jsme už začali se zeleninou, docela jí chutná :slight_smile: , jen jí to nějak nejde víc toho má v brindáku než v žaludku :grinning: jo a taky teď když něco poblindí (blinká furt docela dost) tak je to faakt super, zlatý mlíko :sweat_smile: to zas abych nosila jen černý trička nebo se nedoperu :confounded:
4. čer 2009 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo mám nějakej pošahanej počítač teprve teď se mi ukázal příspěvek tlapičky :confused: furt sleduju pavučiny jestli náhodou :grinning:
to jsem taky zvědavá jak to dopadne , ale jestli si tě tam nenechají tak koukej informovat jsem napnutá jak špagát :wink: :grinning:
4. čer 2009 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím...nestíhám,nedočítám,jen jsem zaregistrovala byyz :dizzy_face: :wink: tak congrats!Ať prosperujete oba dva :wink:
Jen jsem chtěla vlastně napsat, že nám už tuhne základová deska a v úterý začnou stavět stavebnici takže do konce července stojí hrubá stavba pod střechou! :dizzy_face: :confused: tak to vypadá fakt slibně, že se pohrnu do "Kraje" už opravdu na jaře 2010,to by bylo super a přes zimu budeme dělat vnitřky.
Děláte taky nějaké "mikro" srazy nebo jak to vlastně máte? :confused: Chodíte někam do MC? Že bychom se někdy se spraťouchama přidali :wink: Ale mám poněkud giganty :grinning: :wink:
Mějte se...zase někdy přilítnu a snad to i dočtu :rolling_eyes:
4. čer 2009 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, gratuluju!!!!!To je paráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tannawe, mikro srazíky děláme příležitostně, když se tlapička nebo byyz objeví někde poblíž, tomu, že se s miq scházíme už ani neříkám srazík :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: chodíme většinou tady do mc ve Třebové, dnes tam bylo faaaakt živo, odpoledne se slavil den dětí a byla ještě narozeninová party pro děti narozené v létě a pozvali nějaké divadlo, takže program byl a děti se vyřádily:slight_smile: jestli někdy pojedeš kolem, tak se ozvi, nemusíme se omezovat na MC, můžeme vymyslet výlet, záleží na počasí.

hlásím, že dnešním dnem jsem překonala magickou hranici 15 kreditů a teď už jedu nad plán a můžu se s klidným svědomím přihlásit do dalšího semestru :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: čekám ovace :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tlapicko, jak to dopadlo v porodnici?
4. čer 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta už je to tady, huráááá , mrkněte na pavučiny :slight_smile: :dizzy_face:
tlapi velá gratulace :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no parááááááááááááááááda :slight_smile: tak maj taky páreček :dizzy_face: a je to pěknej dlouhán! tak se připojujem s gratulací :dizzy_face:
5. čer 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
samé krásné zprávy!Jáchymek je teda pořádnej chlap, hodně zdraví vám oběma tlapi.

Lenchi,teda klobouk dolů,pěkně si se s těmi zkouškami rozjela :slight_smile: takže přerušování nebude? A jaký obor máš,jestli se můžu zeptat? Já bych chtěla příští rok zkusit ekonomku...už jsem tam dva roky byla,tak aspon vím do čeho jdu..snad budu mít dost času se připravit na přijmačky..jen nevím kde...v Hradci není a o Pardubicích jsem neslyšela nic moc dobrého a na Prahu si netroufám :unamused:

Kryštof je neobvykle hodnej,když jsou kolem něho jiné děti..jen leží a kouká..teď už teda sám zvládne sedět,i když občas sebou plácne do polštářů a pak se buď hrozně směje a nebo se vzteká...kolikrát si říkám,jestli je to uplně normální,že takhle malý dítě zatne pěstičky,až se mu třesou ručičky,celej zrudne a cení na mě ty dva zoubky co má dole :grinning: snad to nebude vztekloun. Dneska jsme na procházce viděli kachnu s malýma hyperaktivníma kačátkáma,malej vypadal,že ho to zajímá,tak jsem letěla pro rohlík...nakonec jsem zjistila,že to co Kryštofíka tak fascinovalo nebyly kachny,ale zábradlí...no,asi si ještě budu muset počkat :sweat_smile:
5. čer 2009 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je krása!!!gratulujuuuuuuu, tlapicko!!!!!!

a že bys mi dnes, miq něco jako řekla? já si to přečetla až teď!Julka po dnešním výletě usnula o půl pátý...jsem fakt zvědavá na večer :confounded: :confounded:

Hugo mi tu řádí, tak zas mizím, edito, studuju němčinu v brně - obor "lektor cizího jazyka":slight_smile:
6. čer 2009 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi :sweat_smile: ježíš já myslela že už to víš :confused: ale že jsme pokecali cooo :grinning: :grinning: :grinning:
jony padnul hned a spal do 4 teď si s ním šel lehnout taťka tak jsem zvědavá v kolik usne, my jsme byli ještě navečer na procházce a samozřejmě že nás chytla ta bouřka :unamused: takže jsme pěkně zmokli :sweat_smile: tak jsme se nakonec toho deště dočkali :grinning: :grinning: :grinning:

byyz ony tady vlastně všechny dvojmaminy mají páreček :grinning: to jsem teda zvědavá co budeš mít ty :slight_smile:

edit jen počej až budeš mít doma místo miminka batole to si ještě ráda vzpomeneš :grinning: :grinning: :grinning: ale neboj každý období má svý kouzlo , zrovna dneska jsem zatlačovala slzičku když Jonášek chodil s Jůlinkou za ruku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq právě si říkám, jak to všem tady vychází do páru :grinning:
no to sem zvědavá na nás...ale vzhledem k tomu, že chcem víc dětí, tak bych asi uvítala spíš holku, aby měla Márinka parťačku věkově blízkou :slight_smile:
6. čer 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi
moc, moc, moc gratuluju :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: . Je to pořádnej dlouhán :wink: . Doufám, že vše proběhlo v pohodě a jste oba v pořádku. Podle foteček vypadá, že v naprostém :slight_smile:

byyz
také se připojuji s blahopřáním k očekávanému přírustku :wink: . Kluk nebo holka....to je úplně jedno. Každé má své pro a proti a všechny jsou naše zlatíčka :grinning:
7. čer 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to jsem ještě chtěla - ten jáchym je fakt krásnej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a zdá se mi to, nebo ne? je podobný tlapicce? já myslím, že joooo :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Hugo se stále staví na nohy, začíná to být jeho nejoblíbenější poloha :sweat_smile: :sweat_smile: :confounded: a dnes jsem ho přistihla v takové té pozici těsně před sedem :dizzy_face: :dizzy_face: jakože byl na všech čtyřech a pak si zadečkem hrcnul na bok :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dál mu to zatím nejde a když ho kusmo posadím, tak se kácí, tak jsem se ho ptala, co blázní s těmi pokusy, proč se do toho hrne, když mu to nejde, ale jen se řehtal :grinning: :grinning: dnes jsme sekali zahradu a užili si u domečku krásné odpoledne :dizzy_face: :dizzy_face:
7. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso dík....jo jasně, že to bude moje zlatíčko, ale teď už myslím i na Márinku víš, u prvního mi to bylo buřt :grinning:
já mám ségru o 17 měsíců mladší a je to paráda, i když i s tou o 9 let mladší si rozumíme (nějak dospívá nebo co :slight_smile: )
lenchi ani mi neřikej, že se staví :rolling_eyes: naše smrádě za žádnou cenu chodit nebude, leda, že se zapomene a udělá 3-4 kroky směrem ke mně, zejtra jdem na 18m prohlídku, tak už vidím, co nám na to doktorka řekne (už v roce se tvářila ustaraně, že malá ještě nechodí :pensive: )
7. čer 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdarek! Hlasim, ze jsme uz od vcera doma!

Uz jsem vyzkousela dneska mobyho lenchi: Docela je to prijemny, ale je to osklivy, jsem zedava na srovnani s didym :slight_smile:

elousice je prae s babi v mimiskolce, tak mam pohodicku... Jachousisko je zlaticko hodny, zatim jen spi, jen mu moc nejde kojo. strasne blbe se prisava, tak dycky silim. v porodce mi dali kloboucek, tak to mu celkem pomaha, ale uz se fakt tesim, jak se to nauci rychlejc. elousice se dycky okamzite zahryzla, div mi bradavku neurvala, todle ji olizuje jako kocka, pak pet minut nadava a pak se milostie zakousne...

byyz, tak nevim, jestli Ti nemam hnedka privest z5 ty kushiesky???
10. čer 2009 v 10:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi v poho, minimálně půl roku je čas na ty plíny :slight_smile:
jo a doktorka kupodivu v pohodě, že když už malá pár kroků sama udělá, tak že jí necháme čas na rozhození do konce prázdnin :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé čauky Tlapi, to jste docela brzo doma :astonished:
jakej byl porod, jsem zvědavá na zážitky z deu. porodnice :slight_smile: a co eli jak se jí líbí brácha :confused:
Jáchymek je ti hrozně podobněj taková minitlapička :grinning: :grinning:

dorka se taky blbě přisávala ale asi za týden se to naučila a pak už byla docela pohoda :wink:

byyz neboj ona se určitě rozchodí :wink: vzhledem k tvýmu stavu je lepší když ti nikam nezdrhá :grinning:

dneska jsme byli na kontrole u ortopeda a Dorka už má kyčle v pohodě, dokonce už se jí udělaly jadýrka :dizzy_face: jsem hrozně ráda že se jí to spravilo tak rychle a nemusím jí nijak omezovat teda né že by to bylo zatím potřeba :sweat_smile: ale vlastně už se jí podařilo se překulit z břicha na záda ale obráceně ještě né , ale už se točí aspoň na bok tak to snad brzo dokáže :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. čer 2009 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tlapi a co ta akupunktura? funguje to? nebos rodila císařem? (to sem se nějak nedočetla)
ale hezky sem si u fotek zaslzela :grinning:
10. čer 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak podrobnosti o porodu rikate, jo? chystam clanek srovnani nemocnice cechach a v nemecku na pavuciny, takze se nebudu nijak dlouze vasnit :slight_smile: neco je lepsi tam, neco onde. V globale mi to prislo lepsi asi tady... Bohuzel mi byla akupunktura na hovno, bo se mi zhorsila krev, takze si me tam nechali a nenapadne ze me vymlatili souhlas k cisari vsemoznymi argumenty..... tady si totiz zpusob porodu rodicka vybira....

na operacnim sale se mnou byl otik, coz bylo skvely a jeste skvelejsi bylo, ze nam nikdo nerozumnel, takze jsme to propovidali a bylo to desne fajn... Personal byl desne milej, vsichni se snazili vtipkovat, vsichni me hladili a utesovali, ze jsem si pripadala jako batole, co ma rozbity koleno....
jak to prislo k sobe, tak musim teda rict, ze jsem upela jak svina, mrte to bolelo a noc jsem vylozene protrpela. Nesmela jsem do rana vstat, na bok to neslo, bo rozrezany bricho a na zadech jsem nemohla vydrzet, bo jsem je mela rozbolavely od spinalu.

po operaci za mnou prisla skatulla na pokoj a jeste me ujistovala, ze jsem do dobre rozhodla pro ten cisar, bo mel Jachous snuru kolem krku a stejne bych skoncila na cisari tak jak tak, i kdyby mi to vyvolavali... holt mi neni dano zakusit normalniho porodu, no. Po dvou cisarich uz se normalne rodit nenechava, je to moc riskantni, takze pripadne dalsi dite jedine 14 dni pred terminem planovanym cisarem bez debat... no radost. Jsem si pripadala jak hypochondr, kdyz jsem skuhrla o neco na bolest, ale sestricka rikala, ze druhy cisar boli mnohem vic... druhy den uz to byla docela pohoda pod praskama, bylo mi fakt z hodiny na hodinu lip. V pondeli mi vynda hebamme stehy.

navstevy tady muzou libovolne na pokoj a jsou do osmi.... muze se schazet i v kafeterce, kde je kafe, caj, voda nebo v cekarne u porodnice, kde je moc pekna pohovka :slight_smile:

pro soukromi a ohleduplnost v noci je u novorozencu prebalovarna a kojirna, takze jak se dite vzbudi a cloek je fit tak ho chnapne a odveze osefovat tam nebo si muze prebalovat na pokoji, ale umyvadlo na koupani tam neni... veci nejsou na pridel, skrinky jsou na pokojich. pokoje jsu po dvou a ke kazdymu koupelna...

Zejtra prijde Hebamme a budeme koupat v kybliku. nevim, jak se to dela, tak co bych to nenechala ukazat, ze :grinning:

a pak uz neim, co bych vam rekla...

elous je na jachyma zatim v pohode, ale na poradu dne je chcani.... potvora jedna. treba ji poslu na nocnik, ona rekne, ze ne, ze nepotrebuje curat, ze je vycurana a do pul minuty nachcije brutalni kaluz pod sebe. No a taky vubec neposloucha, takze je s ni fakt blba domluva...

jo a pekne dekuju, ze vypada, jako ja.... vzdyt je takovej osklivej :confused:
10. čer 2009 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi :grinning: :grinning: je hezoučej a vlasatej (škoda že tu není zavistivej smajlík ) :grinning:

tak si počkám na pavučiny no, jinak je to teda mazec že vás pustili ta brzo domů :astonished: ale jak píšeš tak to vypadá na pohodovej porod :grinning: :grinning: halvně že jste oba v pohodě
fakt nechápu jak jsi zvládla uvázat si dítě do šátku takhle brzo :confused:

dneska jsme měli tay dobrou čůrací příhodu, Jony chodí už čůrat sám na velkej záchod a dneska při večeři šel taky jako čůrat jenže měl kraťasi s docela utaženou gumu takže jak si je sundával tak mu tak guma přiskřípla pinďoura hezky nahoru a jak začal čůrat tak počůral nejen sebe ale i achličky odpatový koš a dveře :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :rolling_eyes:
10. čer 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kami79 • Včera v 10:06
Ahoj,ráda bych si pokecala s někým, kdo se přistěhoval do Ústí. Zatím tu totiž skoro nikoho neznám :frowning2: Mám skoro dvouměsíční holčičku...
Jinak se mi v Ústí líbí, je tu krásný okolí, i když trochu kopcovatý a s kočárem se celkem natahám :slight_smile:

melounek75 • 2d • Včera v 16:00
Čau, tak to seš teda akční, že už jsi to založila. Snad nám to nezavřou, když už tady jedno Ústí je. Napiš, jak se holčička jmenuje a už se narodila tady u nás?
Já jsem tady na ty kopce zvyklá, tak už mi to ani nepřijde, spíš mi vadí, že není moc kam s kočárem chodit, mám tak čtyři trasy a to je všechno, přijde mi, že udělám pár kroků, a jsem vždycky z města venku.
A do mateřského centra nechodíš? Já jsem chodila při prvním dítěti a bylo to fajn, že jsem se dostala mezi lidi, ale teď už to moc nestíhám, u tohoto menšího jsem byla asi je 4x. V pondělí mají od 10 hodin miminka.

kami79 • Dnes v 08:49
Ahojky, malá se jmenuje Barborka a už se narodila tady v Ústí. Já právě přemýšlela, jestli rodit tady nebo ještě v Brně, ale před porodem se mi už nechtělo nikam jezdit a navíc se mi tady ta porodnice líbila. Nakonec jsem byla moc spokojená, bylo to takový víc rodinný a sestřičky měly čas mi poradit s kojením. To v Brně se rodí jak na běžícím páse, tak vím od kamarádek, že s tou péčí nebyly zas tak spokojený.
Tím jak jsem tady chvíli,tak ty trasy s kočárkem nemám zas tak ochozený. Bydlíme kousek od Tesca, tak chodím směrem k letišti nebo ke koupališti po cyklostezce.
Jinak do mateřskýho centra se chystám, ale v šestinedělí jsem ještě nechtěla chodit a ted zas jedu příští týden pryč. Ale určitě to tam chci omrknout.
Jak si psala, že se nedostaneš domů víc jak jednou za 14 dní, tak to docela závidím. Já ted jedu do Brna po víc jak měsíci a už se strašně těším. Samozřejmě nejvíc na rodinu a pak taky na kamarádky, který mi tu moc chybí. Já sice řidičák mám, ale zas nemám čím jezdit, protože přítel potřebuje auto do práce. Už jsem ale zjišťovala, jak se cestuje s kočárkem vlakem a až bude Barunka trochu větší, tak bych takhle chtěla jezdit.
A ty už sis tu zvykla? A jak to zvládáš se dvěma dětma?
11. čer 2009 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky, nebudete nektera kupovat neco na brane?
11. čer 2009 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé tlapi, právě jsem si tam objednala kalhoty....tak jestli to rychle objednáš, klidně jim můžeš napsat, ať mi to přihoděj k balíku
holky mně je tak špatně :frowning2: nemůžu vůbec nic jíst a pomáhá mi jenom grep...částečně, horší je, že nemůžu ani nic pít, buď je mi z toho blbě, nebo sice není, ale mám pak hrozně hnusnej kyselej pocit v puse....ach jo, už jsem zapomněla, jak to bylo hrozný :unamused: minule se mi udělalo líp až někdy v 17. tejdnu, to mám pocit, že fakt nevydržím
11. čer 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz, to jsem mela taky, ale fakt mi pomohly strasne moc homeopatika na radu miq..... prvny tyden, co mi bylo zle jsem myslela, ze chcipnu, jen jsem se alela na gauci...

chtela jsem na brane zlevneny scoon gate, http://www.branakdetem.cz/sckoon-kalhoty-pro-latkovky.htm obj.c. 1043 v hnede. velikost je tam uz jenom 6-12 mesicu. tak kdyby to laplo, bylo by to bajo :slight_smile:
11. čer 2009 ve 23:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zkusim to teda objednat. predpokladam, ze ti jde balicek do prahy, ze?
12. čer 2009 v 00:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, ale vzala bych ti to do Leťáku, pojedem v červenci, to ti stačí ne?
tak jim tam připiš, ať mi to přihoděj do balíčku
jaký jsou ty homeopatika? jsem ochotná vyzkoušet všechno
12. čer 2009 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mne tady dali nux vomica, stalo to 8 ecek a zabralo to az po nekolika dnech.

Nakonec jsem si tam dala osobni odber a poslu tam kamosku :slight_smile: takze diky moc za nabidku!
12. čer 2009 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem našla nějakou stránku, kde jsou všechny homeopatika rozepsaný podle potíží, na těhotenský nevolnosti jsou dokonce 4 druhy, podle různejch příznaků.....tak jsem si jedny vybrala a uvidím....řeknou mi v lékárně dávkování? na tej stránce je i prodávaj a dávaj k nim návod, ale flaštička stojí 80 korun + bych platila 90 korun poštovný
tlapi ty gatě jsou pěkný a jen za 200, tak to jsem zaváhala s objednávkou, teď už to mám zaplacený, tak už nebudu blbnout
12. čer 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz
u tohoto těhotenství v podstatě nevím, co to jsou nevolnosti :grinning: ....možná je to náhoda a tentokrát to snáším lépe, ale vždy, když mě začínalo být divně, kápla jsem si pár kapiček puškvorce a téměř okamžitě to bylo OK. Pomáhá mi to i teď, když mě občas pálí žáha - v podstatě hned je to pryč :slight_smile: . Je to taková malá lékovka od nějakého bylinkáře (Jukl???). Stojí kolem 50Kč. Maji ho určitě v UO v Apatyce naproti autobusáku a také v ČT. Předpokládám, že bys ho sehnala i v Praze. Mam i čajík, ale ten mi tak dobře a rychle nezabírá. Tak to zkus :slight_smile: .
15. čer 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso puškvorec? copak jsem vodník :grinning: začaly se ty nevolnosti nějak mírnit, ale ten puškvorec teda zkusím, když je to i na žáhu...jak to najdu na netu, normálně do googlu puškvorec?
jo holky, kdy jste teda prohlásily, že dítě chodí? když se občas rozhodlo, že teda půjde po dvou (tak dejme tomu 1x za hodinu, dvě, min. 10 kroků) nebo když už víc chodilo, než co jinýho? nevím, jestli už můžu říct, že Márinka chodí, nebo ne :grinning:
15. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz
je to bylinková tinktura. Jejich stránky jsou http://www.jukl.cz/, tak mrkni.
Já je kupuju přímo v UO, ale určitě je budou mít i někde v Praze. Kdyžtak si jim písni, kde.
Já a zbytek rodiny od nich používám víc doplňků (zeměžluč, hořčík, pak nějakou směs na imunitu - je i pro děti atd.).
Jinak myslím, že Márinka už chodí :wink: . Nejde o to, jak často, ale že alespoň občas to už zvládne. :slight_smile:
16. čer 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek