• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
29. čer 2009 v 00:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig. taky přejeme krásnou dovču :slight_smile:

tlapi
tak jak probíhá počáteční sžívání :wink: . Trochu si neumím představit, jak lze celou noc vstávat na kojení a pak celý den kmitat s druhým drakem (i když Elouš chodí nějak do školky, ne?) ....

Já si na místní porodnici fakt nemůžu ztěžovat, ale několik drobných skvrnek by se ještě vylepšit dalo.
Nejdřív mě trochu nepotěšilo vyplňování papíru při stazích po 1-2 min. V tu chvíli bych asi podepsala zcela cokoliv, jen aby mi s tím dali pokoj - ale to je asi dost individuální.
Pak bych určitě ocenila, kdyby za mnou mohly návštěvy na pokoj, ale na druhou stranu bych určitě nebyla nadšená, kdybych chtěla spát, nebylo by mi dobře atd. a courali by mi tam cizí lidé....takže to radši budu mít soukromí na pokoji a chodit ven. A když jsem už třetí noc vůbec nespala, protože téměř vkuse řvalo dítko kolegyně, tak už jsem taky málem lezla po zdi. To vše by asi řešilo jen, pokud by byly samostatné pokoje, ale to je asi dost nereálný luxus. Takže pokud bude volný pro příště nadstandart, tak ho beru, ale pokud ne, tak to určitě taky v pohodě zvládnu.
Každopádně budíček kolem 6h (jestli si dobře pamatuju) mi fakt úplně nutný nepříjde....

Na mandučí kapsičku jsem taky docela zvědavá - i tady je to teď novinka
Jednu na zkoušku vezmu, tak když budete chtít mrknout....taky máme několik novinek, tak snad to včas doplním na stránečky - už teď máme IB a budou i věci od HD atd.... tak jste vítané na čumendu :grinning:

Lenchi
tepláčky a čepička už se chystají. Až dorazí, písnu

byyz
už jsi zkusila ten puškvorec?
29. čer 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso, to je brutal, ze uz to mas za par!!!!!

u nas szivani docela ok... Elous je narocna, ale nastolila jsem rezim NEKOMPROSNE odpocivame po obede... Jachym je hodny, v noci vetsinou ji jen jednou.... chodim spat kolem pulnoci, to mu dam a pak tak v pet... po obede musim spat jinak jsem uplne grogy v 8 vecer... od elouse si moc neodpocinu, bo se moc ve skolce neaklimatizuje, takze tam chodim s ni.... sbalim jachouse na bricho a jdeme.... tam jsme do jedne... 2x tydne
Kdyby na me nelezla ta unava, tak by to bylo vsecko v pohode... dneska prileti nocni kosile s trineckou babickou, tak to bude zase vetsi pohoda, doufam...
ja k tomu vsemu stale jeste preorganizovavam, vybaluju atd..... celou sobotu jsme stravili resenim koberce... privezou to pristi ctvrte, tak se tesim... ta plovoucka tady je desne studena a bojime se, ze ji znicime.... v minulem byte jsme znicili pod stolem parkety a stalo nas to 300, takze tomu chceme tedka predejit...

uz jsou tady, takze na nemocnici budu reagovat pozdeji!
29. čer 2009 ve 21:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso vyplňování papírů během stahů taky nechápu a to jsem tam chodila 3 tejdny před porodem do poradny a ještě jsme měli jeden falešnej výjezd.....ty tam museli mít všechny informace už aspoň pětkrát :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mandučí kapsička mě taky zajímá, snad to nebude jen mrňavka na mobil a klíče :grinning:
jo a puškvorec jsem zkoušela...jako pomáhá to, i když ne úplně a taky málo vydrží ten účinek, bych ho musela brát po 2 hodinách.....kolikrát nejvíc sis ho za den dala? tam píšou 3x denně, tak se zas nechci za těhotna předávkovat
30. čer 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem tu, babi venci, snad to stihnu!

Ziso, ty jsi nejak spletla tu moji objednavku!!!!! V balicku byl jeste slintacek a jeste jedny navleky.... tak jsem velkym dluznikem!

ted k te nemocnici... tady se clovek musi nekdy od 36. tt nekde v nemocnici nahlasit. to znamena, ze se vyplni nejaky formular a pak se jde na sesternu, kde udelaji nejake vysetreni a doptaji se na potrebne dal... pri prijmu uz se nikdo na nic nepta.

s tema navstevama to tam bylo uplne v pohode.... lidi jsou tu nejak tolerantni.... moje spolubydlici kurdka mela navstevy fakt casto, ale ty hodne sedely a nic nerikaly a jeji tchyne mi hodne pomahala... kdyz jsem se jeste hooooodne tezko pro jachouse zvedala, tak mi ho vzdycky podala, nekdy ho i utesovala... kdyz jsem zavrela oko, jako ze chci spat, tak se vsichni sebrali a vysmahli do kafeterky.... fakt pohoda!

k tomu rvani mimin v noci... proto je tady ta kojirna a prebalovarna..... jak zacne dite rvat, tak se seberes a jedes na babystation, kde t rvani nikomu nevadi a obstaras si potrebne.... jak vriskle zpacifikujes, vracis se na pokoj. je to trochu opruz odchazet, ale zase na druhou stranu to ma hooooodne co do sebe... moje druha spolubydlici ruska mela hooooodne uvrestenou evu a tam jsem byla opravdu rada, ze sla pryc, bo bych se fakt nevyspala. takze to lze resit v mych ocich velice elegantne... otazka, jestli by byly cesky natolik solidarni, aby s tema uvriskanejma miminama odchazely....

s tim nadstandartem mi ani nemluv.... chtela jsem tam byt s o. kdyz se vratil z kanady a mel par tydeni dvolenou kdyz nastoupil do nemecka... hodne velkou cast tehu jsme nebyli spolu, tak jsme si planovali, jak bude se mnou v porodce..... jenze ten nadstandart je porad plny a je na nej poradnik jak sina, takze kdyz jsem hlasila na prijmu v nedeli, ze ho chci, tak na me dosla rada za 9! dni... o. tam byl se mnou dva dny a z toho rozkladaciho kresilka, co tam meli na spani ho bolely zada jeste 2 mesice...

budicek tady zadny neni, ale kapacku mi chodili napichnout tak nejak...

az bude mit tu manduci kapsicku, tak dej vedet!!!! mne jeste nenapsali z toho debilniho obchodu, jestli ji budou mit nebo ne.... ach jo.

co je HD? urcite se v zari stavim :slight_smile: doufam, ze nebudes mit vyprodano.
1. črc 2009 v 19:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz
já si ten puškvorec vždy prostě stříknu do pusy, když mi je nic moc a za chvili je to dobre. Když je horší den, tak určitě víckrát, než 3x. Nevim, kolikrát přesně, ale předávkovat se tím myslím nedá. Puškvorcem určitě ne a toho alkoholu, kolik při tom do sebe dostaneš je taky tak malinko, že to mimču uškodit nemůže.
Ono by to mělo mít i dlouhodobější účinky. Prý když se to bere pravidelně, tak by to mělo být i dlouhodobější. Tak uvidme. Já osobně jsem moc spokojená. Pokud by se ti nechtělo moc kapkovat, tak ještě mají čajík. Tak by to šlo určitě kombinovat.
Mandučí kapsička asi moc velká nebude, ale větší než klíčenka určitě :wink:. Podle obrázku taková ledvinka. Na ukázku jednu vezmu a pak poinformuju :wink:.

Tlapi
to nebyla chyba, to byl malinkatej dáreček pro Jáchouše :grinning:, snad poslouží.

My si ztěžujeme na porodnice, ale když to porovnáme se situací před několika lety, tak to je teď luxusní interhotel. To soužití na pokoji strašně moc záleží na tom, koho chytneš. Stejně tak to vřískání. Kolikrát to ta mamina myslí dobře (sama po porodu ještě není úplně OK). Mojí spolubydlící taky malá pořád vřískala - prostě jen měla hlad. Po asi 4 h revu vkuse jsem ji ukecala, ať si zajde za sestřičkama, že jí poradí a po pěti minutách byl klid. Ona prostě jen nevěděla, jak na to a nechtěla nikoho otravovat (sestřičky). Pak už to bylo v pohodě.

Celkově si ale nemůžu ztěžovat. Vždy se najde něco, co se dá zlepšit, ale celkově mám určitě převážně pozitivní zkušenost. Také to, co by vyhovovalo mě, by pro jinou maminu mohlo být nepřijatelné....takže se budu snažit chytit ten nadstandart, ale pokud to nedopadne, tak se budu radovat z mimíska a těšit se domů :slight_smile:

A s těma papírama - buď si je příjdu vyplnit dopředu, nebo, pokud by mi to už bylo hodně nepříjemné, je prostě vyplňovat odmítnu. Myslím, že stejně podpis v takovémto stavu nemá kdovíjakou váhu, kdyby na něco došlo. Ale to jsou jen spekulace. Předpokládám, že to bude vše v pohodě a že se prostě se sestřičkama i s doktory dá dohodnout v klidu. Snad. :slight_smile:
Ještě jednou bych zopákla. Na porodnici v UO si já osobně ztěžovat vůbec nemohu. V zásadě si v dostupných podmínkách neumím moc představit, co bych chtěla navíc.
Trošku asi bude i problém v tom, že chtějí v UO rodit maminy i z dost daleka a pak je tam při tomto babyboomu takový nátřesk, že se to holt pak odráží jinde. Mě spíš trochu děsí to, že bydlím 5 min. od nemocnice a může se mi stát, že mi řeknou, že je prostě plno a pošlou mě jinam. To by mě fakt štvalo. No, ale nebudu hned myslet na extrémy.

HD je Haipa Daipa. Ono toho bude nového víc . Snad to nějak hodím na stránečky :slight_smile:, ale asi to hned tak nebude. Teď doma budujeme, stěhujeme, přemísťujem, tak nějak nestíhám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

No a už začínám i na své výkonnosti cítit, že jsem těhotná :grinning: :grinning: :grinning:.
Tak mažu do pelíšku, ať se aspoň trochu dospím (přes den mi to nějak nevychází).
Ono už je to asi fakt za pár...... :astonished:
1. črc 2009 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
juuu ziso, to je moc mily!!!! tak moc moc dekujeme za darecek!!!
no a k te porodnici, ono to tady vypada, ze to usti hanim, ale neni to tak!!!! mne to prislo desne super a byla jsem vcelku nadsena az na parcialni hovadiny, ktery me nakrkly.... tedka me proste jen udivilo, ze to jde vsecko jeste ve vetsi pohode :slight_smile: a bylo to moc prijemny....
1. črc 2009 ve 23:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no zensky, kde vam je konec?
6. črc 2009 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi
dnes nám domů montují vestavěné skříně, takže jsem v pondělí odpoledne udala Johy k babičce a jedu jak šroubeček. Ještě před tím jsme se rozhodli, že zároveň prohodíme ložnici s obývákem. To znamená vyklidit komplet úložné prostory v bytě, odvézt 50l staré skříně z masivu vše to protřídit (to byla nejhnusnější práce)....a připravit k namontování. Takže už někdy od minulé středy každý den od rána do večera "tvoříme", takže trošičku nestíhám dělat cokoliv jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Teď právě nám ty skříně montují, takže mám chvilku čas - k tomu už moc platná nebudu. Už se ale strašně moc těším, až to bude hotovo :sunglasses:. Večer snad už budeme mít kráááásný byteček. Pak si ale asi na pár dní vezmu dovolenou já a Johy bude pro změnu hlídat maminku.

Mimochodem Johanka minulý týden poprvé spala u babi a je naprosto v pohodičce. Musím říct, že je to fakt náhlá pohoda, když je už tato možnost. Hm, ale na dlouho se radovat nebudu :slight_smile:. Od září to začne nanovo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A co Jachouš? Spinká, nosí se? :wink:

tento týden budu brát u Mamaji, tak mi prosím ještě jednou zopákni, co jsi tam vybrala. Vyzvednutí nespěchá, prostě až to výjde, tak to výjde.

Lenchi dorazily tepláčky a čapka, tak to na tebe u nás čeká.

Budou (teda už jsou)i nějaké merinonovinky od bundles. Já jsem naprosto nadšená z kojící podprsenky - teď dělají i černou a taky kojící košilky, takže až dám zas dohromady víc věcí, tak určitě svj šatník doplním (jako každé merino se nemusí často prát a je to antibakteriální, takže by neměly hrozit záněty a ten komfort nošení i v tomhle vedru je naprosto bez chyby).

Mig
ještě dovolenka? Asi jo....jsem časově trochu dezorientovaná :sweat_smile:

Večer se pokusím ozvat, jak dopadla akce kulový blesk :grinning:
8. črc 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky,
u nás chodí obvykle Julka večer spát po deváté večer, takže pravidelně vytuhávám pak s ní, přes den jsem v zápřahu, takže nestíhám sem chodit, ani nemám energii :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dnes jsem se jich zbavila obou, hehe, doufám, že už budou chrnět, myslím, že byli pěkně vyřízení :grinning: :grinning: :grinning: udělali jsme si výborný výlet a asi je to zmohlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: byli jsme v Brandýse - nejdřív jsme načerpali energii v cukrárně, pak si vyšlápli na hrad, obloukem se dostali k labyrintu, tam celkem louho blbi a bloudili a zakončili jsme to na hřišti, takže jsme si to fakt užili:slight_smile: odměna v podobě spících dětí je sladká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ale určitě se budou budit, já je znám, mršky :angry: :angry: :angry: hlavně Hugo, to je takový lump s tím spaním... :confounded: :confounded:

ziso, závidím skříně!!!my chystáme domeček na zedníka, co nám přijde dělat omítky, až se vydovolenkuje, za dva týdny :sweat_smile: :sweat_smile: je tam práce jak na kostele, ale co, nakonec to snad postavíme :grinning: :grinning:

Hugo je hrozně akční, není chvilku v klidu. Včera jsem tak přemýšlela, jestli by si uměl sednout (viděla jsem ho, jak "sedí" - jako spíš klečel, ale měl od sebe nožičky, takže seděl :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a Laco mi na to opáčí, že by to asi uměl, ale nemáme šanci to zjistit, protože proč by jako měl sedět? je fakt, že když ho posadím, tak vydrží na místě asi půl minuty, pak zdrhá. Pořád někde padá, protože se postaví prakticky o cokoli, ale pak zapomene, že neumí chodit a někam vyrazí a natluče si, trdlo:slight_smile:

Julka se taky činí, začalo ji hrozně bavit zpívání - před asi dvěma týdny ještě neuměla jedinou písničku nebo básničku sama, teď jede jak drak, už jich umí spoustu, trochu jí to trvalo, ale myslím, že se s ní nakonec domluvíme :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera jsem vytáhla kytáru a Juli ji čapla a drnkala na ni a u toho si zpívala :grinning: :grinning: :grinning:

tak já jdu zas něco dělat:slight_smile:no...jsem docela hotová, tak asi jen poplatím účty a půjdu poslouchat Anděle a démony od Browna, máma někde splašila "audio knihu", čte to Táborský a je to celkem napínavý, nic intelektuálního, že, to není, ale to mi mi taky hlava nebrala :grinning: :grinning:
9. črc 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlásím z5 z dovči :slight_smile:

bylo to celkem fajn dětem se u moře moc líbilo rodiče si vůbec nedpočali :grinning: :grinning:

nejnáročnější byla asi cesta jeli jsme přes Maďarsko protože jsme chtěli ušetřit :sweat_smile: tam jsme jeli přes noc podle kámošvi super navigace a dvakrát jsme se dokonale ztratili dojkonce nás jednou navedla na nějaku polní - lesní cestu :confounded: no aspoň jsme prozkumali maďarský venkov :grinning: :grinning: no tak zpáty jsme jeli raci podle mapy maďároš jsme projeli v pohodě a za Bratislavou nám prasknul výfuk takže jsme se jen modlili abysme dojeli domů :stuck_out_tongue_closed_eyes: naštěstí se povedlo :slight_smile:

Jonáškokvi se docela zpravilo dýchání už vůbec nefuní takže super doufám že mu t nějaký čas vydrží
na dorku mořské klima mělo taky vliv prožezali se jí během týdně 4 zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes: zvládala to docela statečně když bylo nejhůř tak nurofen pomohl :wink: no a já jsem zase měla možnost vyzkušet menstruační kalíšek :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: musím říct že super je to fakt skvělej vynález :slight_smile:

pokračování příště jdu chrupat :pensive:
10. črc 2009 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
cau zensky!
mam za sebou par neprijemnych dni. Bolela me koza jak svina predevcirem jsem se prbudila s 38,4 . tak jsem se vydesila, ze mam zanet prsu a mastila k dr, bo jsem si vygooglila, ze se na to davaji atb.... o. jede zitra s e. na dovcu, tak jsem to nechtela nechavat na pozeji, bo mi bylo vazne zle.... dr. rikal, ze zatim je to jen milchstau a ze zanet zatim ne. dal mi recept na atb s tim, ze si je mam vyzvednout jedine, pokud se mi to nepodari rozehnat...
je to teda mazec, pripadam ji jako otrok svyho prsu. hebamme mi dala nejaky homeopatika a olej, ktery mam michat do tvarohu a obkladovat a pak jeste prej obkladat "aisom" tak jachous dlabe jen z toho zaspuntovanyho a to druhy odsavam. uz mam plnej mrazak mlika...navic nemuzu satkovat, coz ma za nasledek, ze jsem zjistila, ze jachym neni tak hodne miminko, jak jsem si myslela, ze jen satek je proste dokonalej.... takze po dvou psychodnech nenoseni jsem vytahla na zkousku mandu, jestli by to treba neslo a ejhle, slo... takze mje predsevzeti, ze minimalne dva mesice budu satkovat jsou momentalne ta tam....

k te mamaje: chtela jsem kravickovou mommiesku, je mi asi jedno jaky zapinani... poradte! mozna bych zkusila suchac...
pak bych chtela jeste bavlneny barevny ctvercovky, ale to tam koukam asi nemaji....
a ta merino pidi cepice z finska taky jeste neni, ze? AAA KOUKM ZE JE 3-18 MESICU HNEDA :slight_smile:
tak to je asi vsecko :slight_smile:

od bundles asi taky neco budu chtit, tak pak dej vedet... s tema skrinema jste museli mit dost podobnej mazec, jak my s tim stehovanim. jednim slovem psycho! tak doufam, zes to nejak ve zdravi prestala....

Miq. super, ze si deti uzili dovolenku... Jsem tedka takovem lenchitinem kolotoci a tesim se na prazdniny.
jsem zvedava, jak se bude elousici more libit. desne se tesi do letadla, ale zrusili jim let, takze musi jet do kolina ice dve hodiny a pak teprve na letiste a letet do burgasu, tam pak taxikem na misto urceni.... jednim slovem oprus... do toho burgasu nic nelita!!!!!!! elousice porad trpi na ty kasle... chvili se probehne bosky po byte a zase kasle... takze jsem zvedava, co s tim to more udela, tata tvrdi, ze se da dokupy, tak doufam.

mazu vyndat buchtu z trouby, nez shori, takze se loucim!
11. črc 2009 ve 13:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi ten ucpanej kanálek je na prd a bolí jak čert :rolling_eyes: já to měla s Jonym když jsme byli ve špitále, mě sestry radili před kojením prso nahřát pak promasírovat to zatvrdlý místo a odstříkat ( brečela jsem u toho bolestí ) a pak teprve kojit , aby musel prcek pořádně tahat no nakonec to pomohlo a ten špunt jsme uvolnili , tak se ti to snad podaří zvládnut bez zánětu držím palce :slight_smile:
to moře je fart skvělý nevěřila jsem tomu jak rychle uvidím na Jonym změnu snad to eli pomůže taky ono by to mělo pomoci i na ten ekzém ne ? a kam že to vlastně letí :sweat_smile: nějak mi to nic neříká :confused:

zatím to ještě nemám spočítaný , ale jak jsem tak kukala na last minuty tak příští rok bych mořná rači někam letela než jela autem je to fakt unavný hlavně pro děcka a finačně to taky vyjde sro na stejno :astonished: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lenchi díky za ty cd jony teda nejvíc posluchal pejska a kočičku , když najdeš to štěňátko tak bych h taky brala :slight_smile: aspoň na chvíli byl klid

dneska si tady děti hráli spolu :dizzy_face: :dizzy_face: tedy za asistence tatínka jony stavěl komín z kostek a dorka to bourala :grinning: :grinning: dcela se u tho zasmáli tak si pořád říkám že se blýská na lepší časy a až naše "placka" bude trochu pohyblivější tak možná budu řádit spolu, dorka teda krásně sedí ale o nějakém přesunvání nebo pokusu o lezení zatím nejde mluvit, ale jny byl taky takovej a chdil v 11 měsících :grinning: :grinning:

ziso na tu kojo košilku jsem koukala , kdybys jí měla v obchůdku tak si jí přijedu vyzkoušet myslím že bude dobrá i pr nekojo matku :grinning:
12. črc 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: jeste jsem zapomnela na ty bi blnacky retro L. ale to tez vubec nespecha. elouso to zvlada s tema deravejma a pro jachouse casu dost.

Holky SOS!

Jak jste to delali s vajecinovejma cc? ja nejak nevim.... hazu to to kyble na sucho i s tema ubrouskama a separackama a milenka mi to nejak nechce vyprat, mrcha. 3 dny zaschlou plna naloz tam necha stopy...
to se ma ta posrana separacka fakt vyhodit? nebo to mam skladoat na mokro?

jinak uz mam prazdninyyyyyyy. elousice s tatkou uz je v rychlovlacku do kolina. O. si koupil mistenku a ten vlak byl uplne plny. Nekdo jim sedel na miste a jemu se nechtel je vyhodit, tak jsem zvedava, jestli si teda sli sednout nebo jestli za priplatek 8 euro stali v ulicce :slight_smile:..

U nas novinka, ze elous opet cura do nocniku... kdyz jsem ji poslala curat na nocnik, tak se na me podivala a rika: Neeee, mami, ja budu curat do plinky, vis? tak jsem se nastvala, ze teda jako dost!
takze za kazdou louzi a pochcany kalhoty studena sprcha a ejhle! za dva dny bylo po plinach. jeste teda podporene odmenou vecernickem za suchy den... (krome spani, teda....)

miq. jachous uz mi to vychlemtal do mrte, jenze on jde spat ve 23 a vstava v 5 a to se neda vydzet... a nejsem schopna si dat budik co 3 hodiny, abych sla odsavat.... takaze pres den to vypije a v noci se to nafoukne... a tak porad dokola..... uz to je docela v pohode, ale kdy to bude uplne ok?

s tim morem... jedou do pomorje v bulharsku. jsou tam plaze s cernym lecivym piskem, takze deda bude prej o+e zahrabavat :slight_smile:...

co se tyce financi, tak nevim.... o. platil nakonec asi 500 za letenku pro ne dva a bydleni neplatime, bo si deda objednal cely apartman a pozval je :grinning:
letadlo je fajn, ale je blby, ze clovek neni mobilni... vylety a doprava na cilove misto je komplikovana...
takze kazdy ma svoje.
12. črc 2009 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a holky, mela byste nektera zajem o kanadsky pulky cotton bottoms M 7-14 kg? dostala jsem sestery od kamosky a ona uz je nebude chtit vracet. ja upotrebim tak 3 maximalne a to si jeste fandim, tak bych troje poslala dal... kdyby se vam nekomu hodili, tak se prihlaste. jsou prudce sterilni bile barvy na suchac, zadny igelitaky. nekdy je davam e. na noc. predesilam, ze za ne nic nechci.

Byyz: na tebe myslim predevsim jako castecny revanz za pujceni malych kushiesek, co ty na to? Mas prednostni pravo...
12. črc 2009 ve 20:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ty tam ty plíny vážně házíš i s těma hovínkama :astonished: n to se ani nedivím že se nevyperu
posraný separačky vyhazuju teda pokud tam je jen malej šprkaneček tak ho pláchnu vodou a když se ty hovínka dostanu na plínu tak je taky opláchnu vodou hodím do kýble a vypere se t dcela slušně teda milenka to není tak nemůžu čekat zázraky :grinning: :grinning: :grinning:

ještě tomu prsu myslím že mi to trvalo tak týden než se to spravilo teda než mě to prso přestalo bolet úplně já mám i teď občas takový bolestivý zatvrdliny , ale jak to odchytnu včas a nenechám to ucpat úplně tak to je během jednho dne v pohodě :wink: no odsávat moc taky nemá smysl pak budeš mít víc mlíka než je potřeba a Jachuš ti h nevypije a bude to pořád dokola :frowning2:

já jsem taky přemýšlela o černém moři, kamoška tam byla s prckama a nemůže si to vynachválit pr děti je t prý ideální tak jsem zvědavá co na to eli

jinak jsi docela drsňák s tou sprchou :grinning: :grinning: Jony jí taky dostla asi dvakrát když se vztekal tak že skor nedýchal pak už stačilo jen říct bude studená sprcha a byl klid n holt nejsem mc AP matka :sweat_smile:
12. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mig: kdyz me to oplachovani pripada jako desna spotrea vody.... jako ty fleky na tech cc. nejsou nijak tragicky :sweat_smile: a z tech posranejch separacek vyhodim vetsinou po vyprani tak 2 do kose, ze se nevypraly.

a nedelas si ten olejovatej roztok na vlhceny ubrousky? mam tady hromadu tech ubrousku na zadek a nechci to vyhodit... tak bych to necim napustila a recyklovala :confused: :grinning:

myslis, ze se mi to bude tak moc opakovat? s elousem jsem to tak delala furt a nikdy jsem to nemela... budu si muset davat bacha, jak rikas, priste uz bych t poznala, tak vycucat do mrte...

holky, zvazuju, ze bychom prijeli 2-3. tyden v srpnu a pak na vanoce...

jako ja vim, ze jsem nechutnej drsnak, ale s ni se to fakt po dobrym jakkoli neda... nic neposlechla, na vsecko odmlouva... naprosto se s ni neda domluvit.... taky lze, jak kdyz tiskne. :( za zlobeni a neposlouchani jsem ji zamkla do pokoje arkrat a ted uz staci jen pohrozit, ze ji zavru a najednou to jde....
Je to hnusny, ale jinak to nejde.... O. se snazi byt ap teoretik, ale kdyz ma o vikendu praxi, tak je taky veskery ap ta tam a to nema zdaleka tak nervy na pochodu jak jo, kdyz se s ni ores tyden nevidi, zejo.... jsem zvedava, co vyroste z tohodle.... ona je tak brutalne tvrdohlava, ze mi z toho jde hlava kolem.
12. črc 2009 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky:slight_smile:
tlapi, já teda taky separačky vyhazuju:slight_smile:)))ubrousky prakticky nepoužívám, odmalička jsem ho myla v umyvadle, takže jen na cestách, myslím, že jsem s ním zatím spotřebovala asi tři balíčky? a z toho ten jeden vykrámovala Julie, takže asi tak:slight_smile:

se zánětem je to blbý, to vůbec neznám...takže neporadím...

se sprchou jsi vážně drsňačka. já jsem na tohle nikdy neměla a jen doufám, že to nebudu potřebovat. To jsme si vždycky říkala, když se někde řešilo noční spaní a "vyřvání", že jsem ráda, že jsem to nemusela nikdy řešit - ne že by Julka nějak úžasně spala, ale neddělalo mi to nikdy problémy a vlastně až v 16 měsících začala spát celou noc bez mlíka. Doufám, že to nebuu muset řešit u Huga, který se budí hooodně často. Včera jsme byla celkem asi utahana, protože si matně vybavuju, že se po mě něco plazilo, pak si to našlo zdroj a připojilo se, nakojilo se to a zase to usnulo :grinning: :grinning: :grinning: takže společné spaní má své výhody :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nevim proč, ale nějak blbě spí, i z večera se často budí...nojo, ono se to časem zlepší:slight_smile: já při tom druhým dítěti jsem taková laxnější, vidm, že jsem se kolikrát nervovala zbytečně: proč nespí, proč nejí, proč nedělá to a to...a teď vidím, že většina Julčiných vrstevníků je na zhruba stejné úrovni, takže proč se stresovat? ale to tady jen tak filozofuju trošku mimo mísu. no nic. zpátky na zem: jako Julka neposlouchá, taky zlobí, ale maximálně jí plácnu, nikdy mi to nepřišlo nějak extrémní...teď zlobila se spaním, to jsem jí vyhrožovala, že půjde spát sama k babičce :sweat_smile: pořád chce, abych s ní byla večer při usínání, jednou to byly šílený scény, kdy hrozně plakala, ale strašlivě se snažila plakat potichu, aby nevzbudila Huga, protože to ví, že by dostala naplácáno. Mě jí bylo tak líto, nemohla jsem jí ani ukonejšit a to bylo jen kvůli tomu, že jsem s ní neležela! To bylo zhmotněný zoufalství... :pensive: :pensive: asi jsem měkká...jedina z mála, co mi fakt vadí, je, že mi neustále strká ruce do výstřihu - ne přes den, jen v noci, ale prakticky pořád, ať spí jakkoli, vždycky mi rukou zajede pod košili a vošmatlává mě :angry: :angry: :angry: a pak mi děsně vadí, že má ještě dudlík, ale nejsem schopná s ní ten boj vybojovat...tak to oddaluju - navíc nemám moc poporu v rodině...no, jak mi tuhel řekla kamarádka: do tanečních s ním nepůjde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: včera jsme četla fígl, že se má ustřihnout ta špička a řekla jsem to jako nápad Lacovi a víte co mi řekl? prej: chudák Jůlinka! :grinning: :grinning: hrozně ji rozmazluje:slight_smile:

tyjo, plácám pátý přes devátý, tak sorry :sweat_smile:

tlapi, PULky by se mi šikly, ale nechci je zadarmika, tak si něco vymysli:slight_smile:

ziso, máš i ty IB vnitřnosti? L-ka? a jaký máš barvy skladem(pochopitelně ne těch vnitřností, ale IB) :stuck_out_tongue_closed_eyes: ?poslední dobou je Hugonepřebalitelnej a navíc když jedeme někam pryč, tak chci mít spolehlivý plíny:slight_smile: takže asi budu utrácet...pořád jsem přemýšlela, jak to řešit, ale tohle bude asi nejlepší:slight_smile: mám v plánu koupit ještě jedny IB komplet a troje vnitřnosti a to už mi sna potom sakra musí stačit, ne? :grinning: :grinning: ale přiznávám, že na noc má Hugo papírovku :pensive: :pensive: pořád pije a čůrá...a mě se nechce ho v noci přebalovat...s látkou jsem chtě nechtě musela. Nojo, s Julkou to bylo to samý.

včera jsme byli na bioslavnostech, bylo to tam výborný, vynikající jídlo, Laco vtipkoval, že si tam dá bioklobásku a biokofolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale dali jsme si guláš a steak z biohovězího a bylo to vynikající. ještě jsem pak měla jáhelník, taky obrý. A biopečivo, mňamka:slight_smile: a měli tam stánek s příroní kosmetikou (hlavně Lavera) a tam jsem pochopila, že jsem si vzala málo peněz! To byly neuvěřitelný ceny! Ale prostě jsme to nějak neodhadli s penězma, blbě jsme se domluvili a měli sotva na jídlo, tak jsem chudinka sušila hubu a koupila si než jednu pleťovou vodu za 15,- Kč (ostatní věci už nebyly tak výrazně levný, ale ceny byl v porovnání s cenama třeba v DM tak poloviční, někde i níž!
12. črc 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kdyz to je asi moje chyba, ze jsem tak drsna, ja na ni proste asi nemam trpelivost. Kdyz jsem s ni sama doma, tak se domluvme, ale jak je tu nejaka navsteva, tak je proste k nezabrzdeni... tedka na ni zase chystam drsnarnu....

zlobi ve skolce... prudi, ze tam nechce, tak tam jsem s ni, ale ona prudi porad. drzi se me za nohu a fnuka, ze chce pryc. kdyz se vzdalim na 20 centimetru, tak sebou svihne pod stul a tam rve jak tur. chapete to? nase eli? ji byla nejaka nase pritomnost nebo nepritomnost uplne sumak!
kdyz tam je s babickou, tak se normalne zapojuje, hraje si, zpiva atd...
tak jsem nejak nabyla dojmu, ze postupne zvykani nema smysl, ze ji proste musime omylat o hlavu, ze tam bude sama. ze ji tam tatka privede a ja si ji vyzvednu a proste ji tam strcime.... asi bude nejakou dobu rvat, az pochopi, ze tak to je a nejde s tim nic delat.

jak byste to resily vy?

s dudlikem to resi kamoska taky. mam kluka o pul roku starsiho nez je Julinka. Ona zase chce vyzkouset, ze pujde do obchodu a ten dudlik vymeni za nejakou vysnenou vec.... Maminka si to domluvi s pani prodavackou a skvrne dudlikem zaplati tu vysnenou vec, cimz padem se ho dobrovolne vzda.... jestli to funguje nevim... Ona to ma od nejake britky, ktery to na holcicku zabralo.

za ty pulky nic nechci. dostala jsem je zadarmo, tak co bych mela jako chtit? jen mi pripomen, at je dovezu, az to bude aktualni....

A s tema ib... vy vyperete jen ty vnitrky a nacvaknete novej do tech "starejch" gatek?

na bioslavnosti bych sla, kde to bylo? byly tam nejaky remeslnici? ja miluju jarmarky a kupovani veci primo od vyrobce...
13. črc 2009 v 09:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé my už jsme bez dudlíku :dizzy_face: to jsem vám možná ještě nepsala , co
ono se to nakonec tak nějak vyřešilo samo, robert furt na Jonyho tlačil a nechtěl mu ho dát, já jsem tak nějak někdy dala někdy né a když už povětšinou v pohodě usnul bez dudlíku tak jsem se ho přestala ptát jestli ho chce a on na něj nějak zapoměl :grinning: :grinning: teda občas kňoural že ho chce tak jsme mu řekli že se ztratil a je to :slight_smile:

začnu tím jednodušším , ten zánět se možná může opakovat fakt nevím , ale já jsem to měla už s jonášem :confounded: ale nikdy to už nebylo tak hrozný jako napoprvé protože jsem to ošéfovala už na počátku tak to bolelo tak jeden den max což je už pohodička

pulky bych jedna možná taky užila teda podle toho jak bude chtít byyz

k těm plínám , proč dáváš separačky když je s hovínkama nevyhazuješ není to teda zbytečný :astonished: já je tam dávám kvůli tomu abych nemusela oplachovat tu plínku, pokud teda nechceš vyhazovat- oplachovat tak bych ty pokakaný plíny možná skladovala namokro aby ti ty hovínka nezaschly

teď ještě k elišce jako zkušená dvojmatka :grinning:
myslím že nevíc problémů je kvůli tomu že se narodil Jachouš
i když už ti dělala naschvály když jsi byla teprve těhotná může to souviset s očekávaným miminem, jonáš se taky začal chovat jinak tak 3 měsíce před porodem oni to ti prťata vycítí i když jim o tom nic neříkáš , ale mluví o tom jiní lidi kolem a tak nějak si myslím že i vycítí takovou tu předporodní nervozitu maminy
to že na tobě nebyla závislá si jemon myslíš , byla ale nepotřebovala to dávat tak najevo když tě měla jen pro sebe, některý děti jsou očividný mamaináci některý ne, Jonáš taky nebyl , vždycky jsem si myslela že je víc závislej na tátovi ale co se narodila Dorka tak tu svoji závislost dává mnohem víc najevo hlavně tím že se začal dost vztekat a vůbec víc "zlobit" a gradovalo to tím že byl v tý nemocnici jen s tátou a já doma s dorkou ty záchvaty co měl po návratu byla fakt děsný, zkoušeli jsme to řešit všelijak nakonec asi nejvíc zabralo řešení "po dobrým ", např. někdy upřednostní Jonyho před Dorkou aby neměla pořád přednost jen ona - třeba když příjdeme domů oba řvou hlady tak nejdřív dám oběd Jonášovi a Dorce říkám musíš chvíli počkat než dám oběd bráchovi , to úplně vidím jak poolřeje že dostal přednost :wink:
pokud chceme jít někam na procházku a zrovna nepotřebuju jít na konkrétní místo tak se ho zeptám kam chce jít nebo co chce dělt a řídíme se podle jeho přání to my pomůže když zrovna potřebuju jít někam konkrétně a J. se moc nechce když mu slíbím že třeba odpoledně půjdeme kam chce on tak většinou svolí a obejde se to beze scény
když mě naštve že vybuchnu a seřvu ho nebo mu dám na zadek tak mu pak , až vychladnu v klidu řeknu proč jsem se zlobila
zavedli jsme mazlící rituál , né že bysme se před tím nemazlili , ale ukázala jsem mu že pokud je smutněj nebo mu něco nejde tak to jde vyřešit i jinak než vztekáním, takže jsem když mi třeba něco spadlo nebo mi něco nešlo tak jsem nahodila smutnej obličej a řekla maminka je smutná protože mi tohle nejde můžu tě obejmout nebo dát pusinku to mi určitě pomůže ( pokud nechtěl tak jsem ho nenutila ) pak se obejmeme a já potom nahodím úsměv a řeknu že už je to dobrý, že mi to pomohlo , chvíli to trvalo ale teď už přiletí párkrát za den že se chce přitulit obejmout takže jsme docela eliminovali počet scén

jo a teď k tý školce , já bych jí tam násilim nedávala , myslím že to není nutný, pokud je opravdu trvdohlavá tak v ní jen zvýšíš averzi vůči školce a ještě žárlivost vůči bráchovi kterej bude s tebou sám, pokud se jí tam s babičkou jinak líbilo tak ve školce ten problém nebude
můžeš zkusit taktiku postupného odcházení , to jsem dělala s Jonášem jak nechtěl chodit spát sám , uff trvalo to dva měsíce ale teď už chodí spát sám jak po o tak i večer a chodil spát sám i na té dovolené
prostě když budete v tý školce tak jí řekni třeba já si skočím na záchod za chvilku jsem zpátky , na chvíli odejdi a pak se vrať a řekni už jsem tady a za chvíli jí můžeš říct já si třeba jdu umýt ruce za chvíli jsem zpátky odejdi na trochu dýl a když to bude v pohodě tak ty intervaly budeš prodlužovat až nakonec odejdeš úplně
13. črc 2009 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je mazec - pořád nic nic a teď takováhle smršť :grinning: . Dočetla jsem, ale nevím, jestli budu stíhat odpovídat.
Teda hlavně, jestli jsem podržela na co:sweat_smile:

Tlapi, pokakané separačky vyhazuju - to je největší výhoda.
S prsama taky problém nebyl, takže neporadím, ale každopádně držím pěsti, ať je to co nejdříve pryč.
ib SIO by opravdu mělo stačit jen vyměnit vnitřky, ale ještě jsem to nezkoušela. Já jsem naprosto a maximálně spokojená s našema Two Size a když už si chci jen tak z plezíru vzít AIO, tak mám nakonec stejně 100% nejradši IV - teď jsem Johance přidala jednu větší zvířátkovou, aby tu menší už mohla pomalu přenechat bráchovi (je jí ale pořád ještě slušně). Na to, že už jí byl rok a od narození má pořád jednu velikost je to docela dobrý ne :wink:.
Tu čepičku myslíš sloní, že? :slight_smile:

Lenchi
ib SIO mám už jen zelenou (samotná střeva minule nedorazila) a AIO modrou, ale chystám se je brzy doobjednávat, takže kdybys chtěla nějakou konkrétní barvičku, tak dej vědět.

Kde byly ty bioslavnosti? Určitě bychom také na podobnou akci vyrazili - hlavně kvůli jídlu, samozřejmě :grinning:

Mě hodně zaujaly ty audioknihy :slight_smile:. Jsem na ně fakt ujetá - každý večer při nich usínám (teda střídám období, kdy čtu a kdy poslouchám, ale u té knížky se občas tak zahltám, že je po půlnoci a já pořád louskám....). Myslíš, že by bylo možné si ty Anděle a démony půjčit? Taky bych něco dodala :wink:

Mig
Kojící košilku mají myslím jakoby spojenou s kojící podprsenkou, takže je potřeba vzít správnou velikost - tak případně jakou?
13. črc 2009 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady to fakt zije!

miq. diky za poucnou reakci spousta veci, co pises se mi moc libi a neco vyzkousim....
davam si pozor, abych jachouse neuprednostnovala, ale jak pises, nejkritictejsi jsou navraty domu s hladovejma obema :unamused: to ji dam dycky honem neco ke stolu, co si sama sni a jdu kojit :slight_smile:

jeste k tem plinam.... no, mne jaksi nebavi tridit na jednotlive casti ty posrany kusy... na papirovkach se mi libi, ze se to uhledne zabali do jednoho balicku, ktery se vyhodi, tak ja proste zabalim posranou latkovku do uhledneho balicku i s tema ubrouskama a hodim do kyble. nechce se mi tom zkratka hrabat....kdyz nektery separacky zustanou posrany i po prani, tak teprve vyhazuju.... pripada mi to tak jednodussi, ale jestli chci mit cisty plinky, tak to budu muset zmenit...

zisa se o pulky nehlasi a na bazi kdo driv prijde.... prohrala. Omlouvam se!
vsem ostatnim priklepavam po jednech :slight_smile:

elousice je tez strasne fixvana na tatu, tak uvidime, jak u more, jestli ji budu chybet nebo jestli to bude v pohode...

s tim vybiranim, co chce delat a kam chce jit... kdyz nechavam elousici moznost volby, tak ji to preroste pres hlavu je rozjivena a chce rozhodovat porad a o vsem. To jony nedela? elousice musi mit na vyber pouze v nepodstatnych hovadinach.... napriklad jaky chce jogurt nebo kdyz se jde na hriste, tak na ktere hriste chce a tak.

skolka a taktika postupneho odchazeni:
ja ji reknu: hele, ja si zabehnu jen pro piti a hned jsem z5, jo? a ona rekne, jo, mami. ja odejdu a uz lezi pod stolem...to je divny, ne? celkove se ke mne chova ve skolce uplne jinak nez kdekoli jinde.... vubec to nechapu.

ta ucitelka rika, ze mne nechce nechat odejit kvuli bratrickoj, ze se ji zda nefer, ze on je se mnou a ona ne, coz je presne, co rikas....
prave planuju, ze bychom prehodili tu cestu do cech na srpen, bo ve skolce maji prazdniny a aby si zajela ten ritual, tak ji to nechci kouskovat, protoze by si nezvykla nikdy.

problem byl podle me hodne ty babicky tady, protoze ona nechtela byt ve skolce, kdyz vedela, ze by mohla byt s babickou na hristi... tedka uz tu nikdo z venci nebude, tak to snad taky trochu pomuze na to, aby vedela, ze neni takova moznost vyberu....

ziso: jojo, cepicku slonici. a nemas moznost od nekoho ty barevny ctvercovky?
vecicky od bundles bych si pak taky nejaky vzala, tak dej vedet, az to bude aktulni...
13. črc 2009 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono to vypadá že jsem chytrá jak rádio , ale já mám docela dobrou knížku odkud čerpám tyhle rady :wink: ale je bohužel jen do pěti let pak nevím co budu dělat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
jinak tlapi neboj ono se to časem zlepší, až si eli na bráchu zvykne :slight_smile: u nás se to zlomolo když se dorka začala smát tak ve 3 měsících myslím a Jony zjistil že když dělá opičky tak se dorka směje a bylo vyhráno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jo ještě jsem chtěla napsat k tomu lhaní, v tomhle věku mají prťata bujnou fantazii a někdy nedokážou rozpoznat co je realita a co fantazie takže oni vědomě nelžou , věří tomu co říkají , nevím jestli to eli dělá ale Jonášek mi pořád dává" dárek" a přitom nemá nic v ruce ale já stejně musím nastavit ruku aby mi to do ní dal :wink: :grinning:

ziso mě u té košilky jde hlavně o to aby byla fakt dlouhá což to triko není tak jsem si myslela že když bys měla nějakou skladem tak bych si vyzkoušela hlavně tu délku jinak k tý velikosti ty máš podprsenku jak ta velikost odpovídá jinému prádlu

jinak jsme měli dneska veselý večer, taťka byl pomáhat kámošovi , tak jsem byla na koupáni sama, to proběhlo v pohodě pak jsem udělala nejdřív kaši dorce protože už byla utahaná a když jsem jí dala flašku aby se nakrmila jen jsem se otočila že dám něco k večeři jonymu tak jí hodil na hlavu takový kbelík na hračky :angry: no řev jak blázen jonáš už se klidil do koupelny protože dobře věděl že to přehnal :angry: , no prcina má na čele bouli jak blázen a ještě trochu rozseklou kůži ale na šiti to naštěstí není :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak jsem jonášovi zatrhla večerní čtění pohádky a když jsem šla přebalit dorku do koupelny tak za mnou přišel že si čte pohádku sám :astonished: :confused: no a pak se na něj mám zlobit :grinning:
13. črc 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale to víš, že jsi chytrá jak rádio, jinak bychom s tebou nekamarádily :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: aspoň máme kam chodit pro radu :grinning: :grinning: :grinning: ne, náhodou se mi to moc líbí, ten tvůj způsob zvládání vzteku :dizzy_face: dnes se Julie vztekala šíleně - u babičky jsem jí zatrhla, aby zbouchala pytlík gumových medvídků, dovolila jsem jí jen prá - to byl spouštěcí mechanismus, už byla utahaná a pak už to jelo - že chce být v kočárku, to nešlo, že chce, abych ji nesla - jak bych pak asi vezla ten kočárek? no a průběžně řvala, že "něco chce" - tzn., že chce něco dobrýho, většinou. ale to jsem jí nedovolila. A doma jsem ji už nějak chtěla uklidnit, aby šla spát, tak jsem ji pevně objala (metoda pevného objetí, to praktikuje zase jiná moje kamarádka) a řekla jsem jí, že ten pláč takhle zastavíme, že ho z ní "vymáčknu" :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to se nám kupodivu podařilo a když začala zase nabírat, tak jsem ji zase silněji zmáčkla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: uklidnila se a během minuty asi usnula. Včera ty scény co dělala, to bylo luxusní, do toho se přidal Hugo, bo se praštil do hlavy...to už jsem se nad nima musela začít smát :sweat_smile: :sweat_smile: No, problém byl na začátku nevím přesně kde (asiže už chtěla jít ven a já zdržovala oblékním, snídáním apod a vyhrožovala jsem jí, že jestli to nesní/nevypije, tak nikam nepůjdeme), ale pak začala vřískat v ložnici, kde spal Laco po noční a to jsem ji vzala a odnesla do obýváku - a z toho měla celkem trauma, ačkoli jsem jí nechala otevřený dveře, tak potom pořád plakala, že jsem jí tam "zavřela" :sweat_smile: :sweat_smile: ta mrška snad ví, o čem se tady bavíme? donedávna se skoro vůbec nevztekala! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ziso, tu IB si vezmu modrou (tmavě modrou), velikost L a k tomu troje ty střeva.

tlapi, u nás to taky trvalo celkem dlouho, než se Juli srovnala s bráškou a to se můžeš snažit jak chceš, ale konečný "vyrovnání se s tím" je stejně asi na ní...držím palce!!!
14. črc 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda pár dní tady člověk není a takováhle smršť....fakt se mi nepodaří zareagovat na všechno, tak aspoň, co si pamatuju

tlapi svrchňáky nechci, už je skoro nepoužíváme, mám 2 IV a jedny natahovací vlňáky a fakt je skoro nepotřebuju, jen když jdeme někam ven a vlňáky na noc
Elišku bych do školky taky nedávala, zas jsem četla v nějaký asi jiný chytrý knížce než má miq, že by se starší dítě aspoň půl roku po narození sourozence nemělo dávat do školky, že to pak bere jako něco, kam musí kvůli miminu
s tím souhlasem a pak řevem to znám....já Márince řeknu, že jdu na záchod, ona mi to odsouhlasí (říká "jo" a to zní fakt skvěle :slight_smile: ), udělám dva kroky a řev
kupodivu když jí řeknu, že jdu pro pití/jídlo/umejt si ruce......tak mi to odsouhlasí a v klidu počká, až přijdu, jen ten záchod jí vadí a fakt nechápu proč

lenchi strkání rukou do výstřihu jsem Márince "zatrhla" (prostě jsem jí tak dlouho ruce oddělávala, až přestala), zrovna tak různý oštípávání u usínání, kroucení bradavkou......prostě co mě bolí, nebo mi není příjemný, tak jí fakt nedovolím (jinak teda skoro všechno :sweat_smile: )

a už fakt nevím, co bych a chci spát.....tak dobrou noc :slight_smile:
14. črc 2009 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo ještě jsem chtěla říct, ať mě místní dvojmatky neděsej, už teď mi z toho občas jde mráz po zádech, kde seberu kapacity na druhý dítě....no ale nějak se to udělá....doufám :grinning:
14. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo, chudera dorka :frowning2:

miq. k tomu lhani: to co popisujes dela kamosky kluk. Hrajou si tak... elous me treba kopne do bricha (vi dobre, ze to nesmi, bo tam mam bolistku, ze jo...) pak se na ni zlobim a jeste to vytahnu u snidane. Otik se na ni zle podiva a rika :"eli, tys kopla maminku do bricha?" a ona rekne: neeee, nekopla. a tak no...

je straaaaaasne vycurana. rika, jen to, co si mysli, ze chceme slyset... docela ji totiz davam neco za odmenu a tak tedka vsechno dela zjistne.
to tak nemate?

rikala jsem vam tady jak jsme ji odplenili? taky to neslo po dobrym.

tak myslite, ze mam bejt v klidu, bo vsecky momentalni problemy plynou z jachouse?

byyz: do skolky zacala chodit jeste nez se narodil... nemam bohuzel manzela nemce a ona je fakt nemozna a misty az nestastna na hristi... (kdyz si tam s ni chce nekdo hrat a povidat, tak ona stoji a cumi, za chvili rekne kein deutsch a de pryc... to je vazne smutny. pripada mi, ze z ni kape beznadej...) se skolkou zlobi, bo cejti, ze to na nas zabere, ale ta jeji beznadej je hosi, bo to nedava nijak najevo, jen je dycky strasne smutna a zarazena... to si myslim, ze ji vnitrne trapi teda vic...
V zadnym pripade nechci cekat jeste pul roku, nez "dozraje " na skolku, protoze si vypestuje mnohem vetsi trauma v kolnim kazdodennim zivote... Ty dve dopoledne v tydnu podle me nejsou tak strasnostrasne strasny, aby tim byla traumatizovana, navic, kdyz se ji tam libi... ta ucitelka je tez bezvadna :slight_smile:
bylo by lepsi, kdyby chodila jeste driv, jenze to neslo, bo jsme se stehovali...

lenchi: jeste k tomu dudliku: do sesti let prej hrozi, ze si vypestuje dite cucani palce. zejmena, kdyz na drsno seberou rodice dudlik, takze pokud se tvari zubar, ze ok, tak to nicemu neva, ne?

tak ja nevim, jachous mi usnul na balkone... v jedenact mel jist a furt chrape.... nachystala jsem si siti a uz jsem nejaka utahana... a on je porad dead.
15. črc 2009 v 00:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo holky, jsem se tedka hrabala starou postou.... rok 1999, co jsme si mejlovali, kdyz jsme se jeste neznali s o. osobne a musim rict, ze to je faaaakt mazec. musim se za sebe vazne stydet a fakt nechapu, ze mi na ty hruzobesy odepisoval...
15. črc 2009 v 00:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo, chudák eli, úplně s ní soucítím...i když stejná mateřština není zárukou domluvy - včera v obuvi přišla k Jůlince nějaká holčička a říkala jí, ať si zkusí nějaký boty a Julka jí na to odpovídala, že se kouká na pohádku :grinning: :grinning: :grinning: no ale nakonec se domluvily a když jsem k nim přišla, byla už Juli zutá :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já nevím, jestli nejsou nějaký erupce na slunci, Julka chce neustále usínat se mnou a děsně na mě visí, je taková ufňukaná trochu...

dudlík: řekla jsem jí, ať si vybere, jestli chce usínat se mnou (u mě v náručí) ale bez dudlíku, nebo sama (já otočená zády), ale s dudlíkem. Hádejte co si vybrala... :angry: :angry: :angry: dudlík nad matkou vítězí v plné čáře :angry: :angry:

byyz strkání rukou do výstřihu během dne, na veřejnosti atd. jsme už takovýmhle způsobem zvládli, problém je noc. Měla jsem období, kdy jsem fakt neustále tahala její ruce z výstřihu, zapínala se až ke krku, ale stejně to nepomáhá, probudím se a slečna mě zase osahává :angry: když ne mě, tak otce, je sice placatej, ale nebrání se :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda babky, ještěže školku zatím neřešíme - u nás pak asi půjdou děti do školky současně (no, uvidíme), takže by to mohlo být snažší. Každopádně ten jazyk je určitě nevýhoda.

Naše prtě už "konečně" samo chodí a najednou objevila i spoustu dalších věcí - vyleze na libovolný gauč, postel, křeslo...a dokonce i bezpečně sleze. Konečně začala říkat máma (dřív než máma uměla volat i na tchánesovic psa - Juro :angry:) No ale každopádně je to teď miláček. Jen je naprosto nezadržitelná. Cokoliv pasivnějšího (jako třeba přebalování či sezení na nočníku) je pro ni naprostá ztráta času. V přebalování ve stoje už jsem machr :wink:. Měla nějaké průjmíky a vyhodila se jí na zadečku vyrážka, takže teď líta po bytě jen v klasických slipečkách (aby tu špinavou podlahu nevytírala prckou :wink:). Je v nich naprosto kouzelná. Vždy, když se počůrá, tak udělá most na rukou a začne si to pod sebou vytírat - jenže - na rozdíl ode mne- nemá v ruce plínku, takže to patlá po sobě, po bytě...ale alespoň to vždy hned poznám. :sunglasses:

Tlapi
Vzala jsem ti Mommysku radši s patentky - myslím, že je lepší - lépe se dá zmenšit a neopírá se SZ. Retro vlňáčky v L byly poslední :sunglasses: , tak snad dorazí. Ty barevné čtvercovky ti splaším (barevné nebo s obrázky? - asi bych sehnala obojí, tak si vyber). Ostatní by mělo být. Od Bundles určitě brát budu, ale nějak s tím nespěchám - na druhou stranu se na černou kojopodprdu už dot těším.... :slight_smile: .
Je teď nějaká novinka - plenka pop in. Mělo by to být něco hodně šikovného s možností připnutí noční vkládačky (první AIO použitelná na noc :sunglasses: ) . Na okouknutí jsem 1 vzala, tak jsem zvědavá. Taky už bude k nahlédnutí ta mandučí kapsička, tak až přijedeš, bude snad na co mrknout
:slight_smile:

Lenchi
Ty náhradní vkládačky v L nebudou dříve než za měsíc. Prý se jako náhradní dají použít VV čtvercovky...no nevím. Rozmysli si to, pokud je budeš i tak chtít, tak ti pak ty vkládačky přiobjednám, až budou :wink: .
A ještě maličkost - jak ta audiokniha??? :sunglasses: :sunglasses: :grinning:

Mig
Ta kójo košilka by měla být dost dlouhá (alespoň to píšou), ale zeptám se ti přímo, kolik má cm. Skladem ji jen tak brát asi nebudu - je to dost kaček a byla by spíš náhoda, abych se trefila do velikosti případné zájemkyně.

Byyz
I já si zatím užívám sladkou nevědomost jednomatky (na dlouho už to ale asi nebude). Konečně mi s malou začala docela pohoda a už to tu je zase :confounded: :confounded: :confounded: . Ale ne, docela se těšim. To mi pak připomeňte :wink:
16. črc 2009 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek