• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
autor
zatim me snazeni plodi ovoce, tak doufam v lepsi zitrky.

Miq. tise zavidim, jakej je jony kabrnak! docela by me zajimalo, jestli by byla elousice tak vyrizena i v ceske skolce :confounded: Tento tyden je nemocna, tak jsem zvedava na dalsi pokroky.

dneska jsme zkouseli mazdu 5. O byl nadseny, ja zklamana... Zatim mirne vyhrava ten kaskaj ackoli je mensi... ted jeste najit nekoho, kdo nam ho zaplati :sweat_smile:

jako jo, tech 7 mist se hodi, ale zase je fakt, ze to nepotrebujes, kdyz to mas, tak proste jen nekomu zjednodusis zivot,...

lenchi: uz se mi natvrdlo rozpadly 3 hhs, tak jsem z nich udelala vkladacky, aby dal slouzily, budu se s Tebou pak za ne muset nejak vyrovnat...
8. říj 2009 v 19:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi další dítě :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to teda fakt nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen by se občas těch 7 míst fakt šiklo , třeba když jedem někam se švagrovou a přemou tak se už všichni nevejdeme :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale na jiný auto teda nemáme

o plavání jsem už taky uvažovala , jen teď Dorka má rýmu a dostalo se jí to do ačí tak kapeme atb kapky, ale myslím že příští týdn by to už šlo najvíc by se mi hodil čtvrtek nebo pátek tak ve 13 h :wink:
to cvičení s šárkou je jako tancování nebo co přesně ? a chodí tam i kluci ?

Jonyho ta školka nějak zmáhá dneska tady vytuhnul na zemi ještě nebylo ani sedm prostě odešel od večeře a lehl si na zem mysleli jsme si že si hraje a po chvíli slyšíme chrápání :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: přemýšlím že ho budu nechávat ve školce i na spaní , třeba by usnul apak by nebyl odpoledne tak utahanej , no uvidíme
ráno to bylo docela krušný , když jsme přišli do školky tak tam nějakej kluk dělal svý máme hrozný scény no jonyho to docela vzalo takže se taky rozbrečel , byla jsem z toho taky trochu na měkko ale když jsem si pro něj přišla tak byl v pohodě :dizzy_face: šikula můj :dizzy_face: :dizzy_face:

jo ještě k Hugovi :grinning: :grinning: já vidím hrozněj rozdíl mezi klukem a holkou, jonáš byl hrozněj rapl v tomhle období byl samá boule a modřina, Dorotka je na sebe hrozně opatrná sice taky už pěkně šmejdí pořád chodí kolem všeho možnýho ale ještě žádnou bouly nebo modřinu nemá když si chce ze stoje sednout tak si nejdřív dřepne a pak opatrně posadí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
čus,
to cvičení je cvičení, ne tancování, chodí tam i kluci:slight_smile: je to klasika, valí se brambory apod. :sunglasses: s tím plaváním se ještě domluvím s tchýní na hlídání Julky, protože máma nám odjíždí do lázní, tak budeme tři týdny siroty :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tlapi, ty plíny nějak pořešíme, neboj:slight_smile:
8. říj 2009 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi klid, my nemáme žádný auto, takže největší socky jsme tady my :grinning:
tyjo, ten Hugo je fakt akční, já teď slavím, že se Márinka sama dokáže posadit na autíčko-odrážedlo, na motorku ještě furt ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už se umí odrážet, tak asi zejtra skočíme nějakou motorku koupit a bude to mít k svátku

s těma školkama jste dobrý, já myslím, že Márinka na to za rok zralá nebude, ani to nebudem zkoušet, nenechala by se od nikoho cizího pohlídat ani hodinu, tak si neumím představit celý dopoledne (jo, přečetla jsem si téma "jesličky" a fakt nechápu, že jsou tam i mladší děti v pohodě)

jo tlapi, mohly bysme se nějak předběžně domluvit na vrácení kushiesek? kdy pojedete do Leťáku?
8. říj 2009 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: 11.12. na 90% :slight_smile: pisu si, at nezapomenu. staci to?

sedmimistny myslim jako zafira. ze mas ty sedada v kufru a kdyz potrebujes, tak je vyndas... ne porad mikrobus :slight_smile: my na nej tez nemame, jsme svorc ze zarizovani bytu :rolling_eyes:

cviceni je fajn. byla jsem s elousici, ale rodice tam muzou jen 3x a pak uz tam jsou deti sami. je to hned vedle kavarny!!!! luxus! tak pockam az si zvykne ve skolce a pak ji tam dam. 7 ecek za mesic je fakt v pohode...

miq. elousici to zmahalo strasne v miniskolce, ze zacatku spala dycky, ale bohuzel si uz na nasazeni zvykla....
vy se mate, ze muzete davat deti, jak se vam zlibi, kdyz uz tu skolku mate..... ja muzu jen do 12 a konec :(

lenchi:jsi dobra, ja uz se fakt na ty volny dopoledne tesim... A tys julku nechtela davat nebo nemate misto?
8. říj 2009 ve 23:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, ani jsem ji moc nechtěla dávat, neviděla jsem pádný důvod, když jsem doma s Hugem..navíc až budeme bydlet (jestli to někdy dopadne), tak ji pokud ještě budu na MD, tak nebudu jezdit denně do ČT jí dávat do školky:slight_smile: ale navíc kam bych ji chtěla dát, tam mají plno, takže by mi ji stejně nevzali, když jsem ještě na MD....ale věřím tomu, že za rok to vyjde :sunglasses:
9. říj 2009 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dneska byla scéna jak blázen, předávala jsem řvoucí dítě učitelce :frowning2: , asi se Jony včera inspiroval :stuck_out_tongue_closed_eyes:
no ale když jsem si pro něj přišla tak byl vysmátej a učitelka říkala že brečel asi pět minut a pak byl v pohodě :slight_smile: prý každý díte dříve nebo později ve školce brečí ale je to teda docela náročný :confounded: pro mě myslím :frowning2:
asi zkusíme nechavat jonyho ve školce spát, dneska tam spala jen jedna holčina, prý jich tam odpo je jen pár a když my ho tam můžeme nechat na spaní tak proč toho nevyužít, doma my už neusne a od 3 hodin je brutálně utahanej že mám pocit že se mi nekde snad přizabije jak furt padá a naráží do věcí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:

dneska byli děti morový lezli tady po zemi a Jonášek lechtal dorotku a ta se chechtala na celý kolo pořád se otáčela jestli za ni brácha leze , no zlatíčka moje :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: si pořád říkám že to bude super až si spolu budou hrát :slight_smile:
9. říj 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem včera přečetla kus té proslulé bible AP matek - Koncept kontinua... :stuck_out_tongue_closed_eyes: mno, fůra věcí mi tam nesedí (proč, když všechny děti mají toužit po nošení a matčině náruči, se sakra Hugo jako mimino stále vztekal, když jsem ho objímala a usínal zásadně mimo náruč??? ty vzorové indiánské děti prý vůbec neblinkají, ty naše blijou, protože jsou prý stresovány z toho, že nejsou nošeny - pro blilo moje nošené dítě tedy nechápu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - to jsou drobnosti, které jsem dle svých zkušeností nejkřiklavěji nemohla aplikovat na nás:slight_smile:) ale dnes jsem se pokusila jet podle teze - pracujte, dítě má raději aktivního rodiče a přijde za vámi jen když bude něco potřebovat. Tož jsme celý den dělala domácí práce a děti se skutečně zabavily - víceméně - takže skutečně přicházely jen ve chvíli, kdy měly nějakou potřebu (hlad, žízeň, apod.) Dopoledne to ale bylo takový mrtvý, odpoledne se rozjely víc - Julka si postavila "domeček" - přehodila přes stolek deku - a spolu s Hugem to prolejzali:slight_smile:

taky jsme se dnes byli mrknout v Oucmanicích, bylo tam takové tvořivé podzimní odpoledne, mají tam velké ekocentrum Paleta www.paleta.cz/oucmanice Mají to tam fakt mooooc pěkný :dizzy_face: :dizzy_face: s Lacem jsme okoukli kořenovou čistírnu a rybníček:slight_smile: a Julince jsme vytvořili - jsem já vytvořila :stuck_out_tongue_closed_eyes: ježka ze sena :sunglasses: dalo se tam toho udělat mnohem víc, ale s Hugem a stále spěchajícím Lacem to nebylo reálné. Ale fakt doporučuju se tam někdy vypravit! Třeba tuším 30. 10. s naším MC na program Popelka peče placky:slight_smile: Tím mířím na Míšu, nebo se připojí i někdo další?

když jsme odjížděli, tak Juli předvedla svou jedinečnou a stále se opakující scénu - já nechci domů, já tu chci být - takže to byla taková prima tečka... :angry: :angry: Laco jak není zvyklý být s dětmi, tak to dost blbě snáší, dost ho to vytočilo - berušku naši naprosto zbožňuje - ale musí být hodná :confounded: pak v autě trousil, že se těší, až vyrostou a vypadnou z baráku :pensive: na to jsem mu řekla, že jestli si to dlouhodobě a skutečně myslí, že si děti vychovám sama, no príma situace :rolling_eyes: :frowning2: no nic, nějak to s ním už asi dobojuju, jen jsem si chtěla ulevit :pensive:
10. říj 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: ja to nikdy nevidela, ale podle toho, jak tam o tom zvanily mi prislo, ze to musi byt fakt tezky ctivo....

s tou aktivitou souhlasim castecne... elousice me vetsinou nechala makat doma az na vyjimecne trvajici vyvojova obdobi... a vyjimku tvori i pocitac.... v pohode me vzdycky nechala varit, uklizet a tak.... tak uvidime, jak to budeme testovat na j.

to by laco nebyl chlap, kdyby Te nekdy nevytocil! na to ty chlapi preci mame, ne :slight_smile:
12. říj 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a ta paleta vypada moc hezky! jestli to neni moc daleko, tak udelame vyjezdni zasedani :slight_smile:
12. říj 2009 v 19:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi jo to by šlo, mohla bys je nechat u našich, abych k vám nemusela nikoho posílat? dík
12. říj 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak chůdě hugo byl včera nemocnej - měl teplůtku a rýmičku (tu má ještě i dnes)...dost těžce to snášel, hodně plakal, to u Julky nepamatuju, ale spíš proto, že rýmu ani kašel v tomhle věku ještě neměla:slight_smile:naučil se celkem nepřehlédnutelně ke mě vzpínat ruce, abych ho vzala do náručí, je to srandovní, zároveň náročné, je těžkej jak žok :rolling_eyes: jak byl včera nemocnej, tak byl úplně jinej, klidnej, takhle klidnýho jsem ho nikdy nezažila, on mi ležel v náručí bez hnutí a jen hekal, měl fakt dost horečku.

ad KK - neříkám, že je to blbá kniha, ale těší mě, že dnes už je hodně věcí v praxi jinak, než to ona z tehdejší reality popisuje (např. zážitky novorozence v porodnici, fakt psycho). Ale hodně věcí mi přijde nadsazených a navíc její závěry předpokládají, že přijmeš i premisy, že přijmeš její výklad světa...je fakt, že já nejsem asi typický čtenář knih o výchově, většina mi přijde blbá. Ještě jsem si půjčila cosi o sourozencích, co mi doporučovala kamarádka a tam se taky moc nechytám...jo, nebo je vysvětlení, že jsem dokonalá a rady nepotřebuju :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

oucmanice jsou kousek nad brandýsem nad orlicí:slight_smile:

zítra má sněžit, to je vopruuuuuz :angry: :angry:
12. říj 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi :grinning: normálně jsi mě rozesmála s tím "včera byl hugo nemocnej" teda né že bych mu to chudákovi přála :frowning2: ale dorka má rýmu už snad měsíc :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nějak se mi to tentokrát nedaří vyléčit takže dvoudenní rýmu bych teda brala :grinning:
na ten výlet do oucmanic jsem koukala ještě uvidíme jak budeme zdraví ,ale pokud ano tak se rádi zúčastníme :slight_smile:

AP , KK a podobný věci jsou možná zajímavý ale nějak mi přijde že do normálního ( tedy mého normálního) života jsou tak trochu mimo mísu, teda asi ne všechno ale když já podle těchto ideálů nežiju tak podle nich můžu těžko vychovávat svoje děti , ikdyž určitě bych si to ráda přečetla abych si trochu rozšířila pohled na výchovu
je fakt že když dělám domácí práce tak děti si hrají a nijak zvlášť neprudí, ale k tomu jsem tak nějak dospěla sama no , pořád jsem si říkala že dřív taky mámy makaly na poli a doma a musely toho zvládnout mnohem víc než my dneska a děti taky vyrostly bez úhony a naučily se všechno co musí aniž by to s nima někdo extra trénoval :slight_smile:

to počasí je fakt děsný dneska snad sněžilo či co :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemám ráda zimu :angry:
13. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky! :slight_smile:
to počasí je opravdu strašný. :angry:
Potřebuju si trošku ulevit. Nevím čím to je, ale příjde mi že čím déle vařím, tím víc to stojí za prd. :rolling_eyes:
Nedělalo my problém udělat svíčkovou, na paprice, roštěnou a jiné omáčky a byly opravdu dobré. Ale teď se mi to nějak nedaří, dá se to sníst, ale není to ono. Opravdu nevím čím to je. :unamused: Dost mě to štve.
Ach jo. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
13. říj 2009 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady to je tez opruz, nesnezi, ale ch*ije. nic moc pocit s detma, ze je zima na krku, co?

btw. jsem pekne namichchnuta! Moltexky jsou v novem komercim kabate!!!! nejen, ze je ti kokoti beli, ale zmenili i strih, takze uz jsou stejne debilni jako vsecky ostatni hnusky :( Diky bohu, ze uz toho jachouse nehnuskuju :slight_smile:
13. říj 2009 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
propadám trudnomyslnosti :frowning2: už třetí nebo kolikátej den jsme zavřený doma...kdyby aspoň tak nefučelo, tak s nima vyrazím - ale navíc když dnes navečer už tolik nefoukalo a vyčasilo se po té chumelenici (brrrrr), tak Julka vříská, že nikam nechce, že chce bt doma. A ona je poslendí dobou fakt na ránu, kdybych s nima šla, tak bude brečet a vztekat se a mít na zádech dítě, na vodítku psa a ještě táhnout řvoucí Julku? Děkuji nebudu :frowning2: ona je fakt děsná - teda abych jí nekřivdila - třeba celý den je hodná, sladká, báječná, ale pak se v jeden moment zpraští a začne vyvádět kvůli nějaký kravině! Nevím, jestli je to kvůli Hugovi, ale já se vážně moc snažím se jim věnovat oběma! A když jí za něconvynadám, tak začne bulet a říkat, že se chce schovat, to bych si vždycky nejradši nafackovala :pensive: ale přece když zlobí - třeba večer dočtu pohádku a zhasnu a ona začne vřískat, že nechce, pak volá tatínka, babičku a všechny svatý, aby ji zachránili, já jí pohrozím, že dostane na zadek a už to jede... :confounded: Huga nechávám bez komentáře, s tím se musím vždycky nejdřív dost brutálně poprat, aby se nechel uspat u prsa :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: a to vidím, že prostě je unavenej! ale pořád někam leze...zítra dám Juli do školky, má teda malinko rýmu, ale myslím, že to se snese:slight_smile: hugo začal kašlat, tak doufám, že zase brzo přestane...nenávidím podzim a zimu!!!!Julka dnes když viděla, jak sněží, dostala hysterický záchvat, volala: hurá sněží, oblíkneme se a půjdeme ven! hurá hurá!!! trdlo jedno :dizzy_face:

janduli, nebude to jen tím, že těhotný mají jiný chutě? třeba to chutná normálně, ale ty to cítíš jinak...? já to nemám z osobní zkušenosti, ale z Gilmorových děvčat (pro neznalé seriál USA :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) - tam jedna výborná kuchařka začala vařit najednou děsný blafy, ale jí to přišlo chutný, pak přišli na to, že je v tom :sunglasses:

miq, nevím, jak to dělaly ženy dřív, ale myslím, že jim děti hlídali staří rodiče na vejminku a taky máma občas říká, že se děti ppřivazovaly k noze stolu, aby nezdrhaly...jinak si taky myslím, že když máš kuchyň a hernu (obývák je nadnesené slovo :grinning: ) v jedné místnosti, že to výrazně lepší, než když je to oddělené...
13. říj 2009 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
dnešní počasí je fakt mazec....nějak jsem zatím neřešila zimní oblečení pro Johy a hups, je to tady. Tak odpolko vyrážíme shánět botičky atd....to zas bude průvan v peněžence :stuck_out_tongue_closed_eyes: . S oblečením jsem čekala na bazar v Medvídku - je příští týden, takže taky něco málo bude muset být dřív.

brzy budu brát od bundles, taky kdybyste něco chtěly (mají dost novinek), tak dejte vědět.

U nás zatím střídavě oblačno. Děti jsou moc hodné, ale Janek má prohozený den a noc, takže se moc nevyspím. Zato přes den mám čas na Johy. Je to s nima moc fajn, ale fakt už se těším na alespoň několik hodin soustavného spánku. Fakt se divím, jak to má příroda zařízený. Spím tak 4h za den (ne vkuse), ale i tak jsem vcelku v pohodě. Sice jsem roztržitá a občas trochu nervózní, ale jinak fakt OK. Co bychom pro zlatíčka neudělaly.

Už chodíme na procházky - Janek v kočárku a Johy na zádech - bavíme většinu okolí - dobrá výprava.

Honzajz je obřík. Věci po Johance jsou mu beznadějně malé a asi bude hůř :grinning: . Přibral nám za týden 550g - otesánek. Co se vlastně divím, když celé noci jí. Johy byla včera na očkování a ani nepípla. Ještě jim tam u toho rozumovala :slight_smile: - holt šikulka. Mimochodem začala chodit s taťkou do sokola - dobrá dvojka :wink:

Honzajz objevil kouzlo šátku - pořád se chce nosit. Takže doma mám na břiše Janka a venku na zádech Johy - ať žije klid v šestinedělí....ha ha ha , dobrý vtip pro matku dvou mimin :sunglasses:. Snad někdy pošlu fotečku - možná dám na naše stránečky o nošení (ž bude čas :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:)

Lenchi
naši nošenci taky pořád blindí, tak to asi nebude tak horké. Skusím Jankovi vysvětlit, že by měl být dle AP nadšený, když potřebuju uvařit nebo uklidit - zatím u toho musí být taky (v šátku).
14. říj 2009 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že ta má roztržitost a nesoustředěnost je čím dál horší
omlouvám se za překlepy a hrubky (hluboce se stydím).

Jankovi to zkusím vysvětlit (ne skusím :pensive: )....

no jo, no stane se :sweat_smile:
14. říj 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky! uz oprasujete lyze od prachu? :slight_smile: to je fakt mazec, co se v cechach deje.... tady je jen kosa kosice.

mam dnes vybornou zpravu! Elousice dneska vubec nebrecela ve skolce!!!! doufam, v lepsi zitrky. Ona o ni vzdycy nadherne mluvila, ale dneska t poprve klaplo na vybornou.... Vcera rvala deset minut, po tom, co se tatka zdejchnul a dneska to zmakla.... Az na to, ze se tam zabrala do hrani nahore s bagrama a autama, ze se pochcala i posrala :( ach jo... ja uz fakt nevim, co mam s tim chcanim delat.... uz jsem i zmenila taktiu, ze se tvarim, ze mi to vubec nevadi a vubec ji nenadavam, ale podle jejiho sibalskeho vyrazu, kterym mi to dycky oznamuje se nemuzu bavit pocitu, ze to dela schvalne... pritom ale dycky rika, ze nepotrebuje a ze se urcite nepocura, na zachod nejde a pak je mokra za dve minuty.... od ty doby, co tomu nechavam volnej prubeh a vubec ji neperuju, tak uz ani nechodi sama od sebe... kdyz uz se to konecne vyresi? fakt me to maximalne irituje. dneska napriklad cely den curala do gati s ti a vecer mi to vysvetlila u vecere, ze je jako adinka, ze chce curat ve stoje (byl u nas vcera na navsteve, tak ho videla, jak cura, chapete to?) to posrani uz vubec nechapu.... to musi byt nejaka psychicka zalezitost, bo to neni tak davno, co se posrala v male skolce. kdyby jim tak clovek videl d hlavy.... ja bych si asi bez treninkovek hodila masli... nebo by musela mit do skolky proste plinu. uz si myslim, ze bude bez plin driv jachous nez ona.... nicmene moc i ledviny ma v poradku, takze "nemoc" by to byt nemela. rikala jsem si, ze to je jedina jeji zbran proti nam, tak se tvarime, ze nam to je jedno, aby si stacila uvedomit, ze to v mokrejch kalotech zejmena v zime fakt neni pohodlny...
14. říj 2009 v 19:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: bundles budu chit http://bundles.cz/zbozi/13-outdoor/73-merino-podrsenka-bez-zapinani 80/B :slight_smile:

byyz, ziso (to nebude asi uplne aktualni) nechcete vlnacky bi s drackem s ? jachous z nich odrusta... jsou porad jako novy, pritom hodne pouzivany....

byyz: k vasim ty plinky samozrejme hodim!

jachous se tedka taky otocil.... je straslive nesnesitelne hodnej pres den. ani necekne. lezi pod hrazdickou a mlati do ni nebo chrape. v noci me porad vycucaa, ma asi spurt, bo me dycky vycucne do mrte a za chvili chce znova, ta jsem mu chudakovi zacala davat kasi :( ne ze by to pomohlo se spanim, ale aspon se u kozy nevzteka :(

co popisuje zisa s tim spanim bych mohla momentalne podepsat. doufam, ze se mu to zase brzo prehodi!!!
14. říj 2009 v 19:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratuluju k uklidnění školkové situace!!

já jsem asi příšerná matka, nebo nevím...večerní virvál se dnes opět opakoval, dnes to byla možná moje chyba, nechala jsem se unést a naplácala jsem jí. Ale mě ta situace, kdy obě děti se rozlézají z postele pryč, prostě neskutečně vytáčí!!!přitom vím, že když ležíme v klidu, tak jim povídám a zpívám a nakonec usnou a ani to tak dlouho netrvá! mám je nechat vyřvat??? to bych musela zavřít Huga do postýlky a zamknout dveře, aby Julka nemohla ven z ložnice...já nevím, co se děje - je to pár dnů, ale připadá mi to jako věčnost.

a to jsme dnes byli dopoledne ve školce a odpoledne s Julkou na cvičení - to je zase jiný, než chodíme v pondělí, ona je fakt neskutečně šťastná, když může běhat a řádit v tělocvičně :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

tlapicko, vztekání u kozy, i když asi z jiných důvodů, moc dobře znám, je to peklo!!!a noční kojení? proč myslíte, že Hugo pořád tak přibírá? pprotože celou noc nedělá nic jinýho, než že žere :angry: :angry: :angry:

to je krásný mít hodňoučký dítě :dizzy_face: :dizzy_face: já mám hodný děti celý den - jen kolem oběda a večer je to děs - tak nevím, jestli to není moje chyba, mám pocit, že se tak snažím být na ně hodná...dnes na tom cvičení julka po někom něco chtěla, děsně se vztekala a říkala, že to chce "okamžitě" a já se úplně viděla a bylo mi strašně...asi bych měla zpomalit a dát jí víc času na ty věci, co po ní chci? jak to je u vás, když chcete po dětech, aby se oblékly/něco uklidily/přišly apod.? Julka prostě neposlouchá...musím na tom brutálně trvat a pak se asi teda vztekám :pensive: :pensive:

ziso, taky musíme vyrazit pro zimní botky pro Julku, nečekali jsme to tak brzy :stuck_out_tongue_closed_eyes: s tím spaním je to fakt úžasný, jinak bychom asi v tom období po porodu zkolabovaly :sweat_smile:
14. říj 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso jen piš, jak vám to jde (jen dobrý zprávy prosím, už někdy propadám depresi :grinning: )
co tak děláte s dětma, když je hnusně? my sme doteď byli celej den venku, ale v tejhle zimě? no občas vlezem do hračkářství, to je zábava tak na 2 hodiny (na prodavačky radši nekoukám), ve čtvrtek dopo máme MC a v úterý odpo vyzvedáváme v centru bedýnku, ale co se zbytkem tejdne netuším, doma se malá prostě nudí.....rozhodně nevím, jak ji celej den doma zabavit....to tak max půlku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tlapi vlňáky nechci, sou mi hrozně nepříjemný na dotek :sweat_smile:

no dítě mám sice odpleněný, tak sem chtěla pokračovat v osamostatňování, že by třeba mohla začít sama jíst nebo tak.....jedí vám děti samy? vůbec netuším, kdy bych to od ní měla očekávat...ona si se strašným nadšením nabere, zaraduje se, že se jí to povedlo, a pak hodí lžičku zpátky a musím ji nakrmit já :-/ ani se nezvládne svlíknout, o mluvení ani řeč, 90% dně se se mnou domlouvá řvaním "jo,jo" a ukazováním na stůl, na zem, do vzduchu.....a abych hádala, co chce, o hrubý motorice se radši nezmiňuju, protože sem ráda, že vůbec chodí :stuck_out_tongue_closed_eyes: už ani tady nechodím do společnýho termínu, bo všechny děti tam samozřejmě všechno uměj a matky se tam předbíhaj, který co dřív, tak mám pak dycky pocit, že mám opožděný dtě, ach jo

zimní boty jsme dostali, když se Márinka narodila (už teda fakt nevím, kterej dobrák se pokusil to odhadnout :slight_smile: ) a oni jí letos akorát jsou, takže aspoň něco nemusím kupovat :slight_smile:
14. říj 2009 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: s tim uspavanim jsme taky bojovali, elousice tu vyvadela neuveritelny divadla... manipulovala s nama jak s loutkama, musela jsem s ni lezet v posteli a povidat si, po dvou hodinach jsem vylezla, prisel tata, tak musel nastoupit on a zase znova. hruza... nastolila jsem radikalismus. nejdyl v sedum do pyzama a cist pohadku (ta se rusi jedine kdyz provede neco strasne hroznyho) pak chce mit rozsviceno, tak ji dam va vyber, jestli chce zavrit a zhasnout nebo rozsvitit a zhasnout, dycky si vybere zhasnout a zavrit, ale nepinda. Pak si pul hodky jeste zpiva a rika rikanky a pak usne. jde to skvele. ze zacatku zdrhala, to jsme ji proste zamkli a ona rvala do usnuti....ted uz vi, ze je pro ni nejdulezitejsi, aby nebyla pod zamkem, tak se s ni zacina dat domluvit....

se zuzkou resime to stejny, ze nam deti prerustaji pres hlavu a vubec neposlouchaji. Muze to byt do jiste miry sourozencema....
elousici zaviram, kdyz neposloucha, jinak to nefunguje... neco reknu, ona to neudela, tak se ji zeptam, jestli chce do pokoje a ona to pak udela nebo ji zavru a udela to pak hned priste. kdyz je zavrena, tak je teda vztekla, tak vzdycky cekam az se uklidni a pak ji znova vysvestlim uz v klidu, ze ji nechci zavirat, proc tam je atd.

da se s ni vyjit o 100 % lip a hlavne na ni nejsem nastvana, vzdycky se hnedka v zacatku obe uklidnime a nestiham vypenit...

znovu se ujistuju, ze to proste s ni nejde po dobrem. Prestala jsem ji peskovat za pochcavani, sprchuju ji teplou a jedinej vysledek je, ze nejde na zachod ani jednou za den !!!!! chapete to???? Total vsecko pusti do gati. Dneska rano se nam u snidane vychcala u stolu na koberec a vyzname se na nas divala, co my na to. Ze by jako druhou davku sla hodit na zachod to teda taky ne. sup, za deset vterin o krok vedle. To je fakt beznadej. Co s tim mam delat? Chtela jsem tomu nechat volny prubeh, ale obavam se, ze to nejde.... Tohle naschval chcani musim preci nejak resit, ne? co radi vase chytre knihy? pomoooooooc Otik ma teorii, ze si vynucuje pozornost, ze chodit sama na zachod je o nicem, ze kdyz se pochcije a ja ji du umejt a prevlict, tak mne ma sama pro sebe... nekdy mam pocit, ze mi z ni hrabne. vzdycky kdyz mam pocit, ze jsme vyresili aktualni problem, tak se zase rozvine nejakej jinej....

byyz: kazdy dite je nejak zdatny a nejak "levy" elous je fakt dobra v pohybu... vyleze tam, kde zustava rozum stat, je to hodne videt na hristi. ale zase ji totalne nejde malovani... myslim, ze nema cenu to moc resit... uvidis, ze ma vsecko navic v hlave! zuzky andrej byl na vsecko docela nesikovnej a neohrabanej, v cechach mu dokonce odinovali vojtovku, tady rikali, ze to je hovadina... a tedka je to silenej rozumbrada. Je brutalne videt,jak je inteligentni. Elous je proti nemu uplna pipka...

zimu resime playdatem. jedeme za kamoskou nebo kamoska prijde sem a deti si hrajou spolu.... je to fajn v tom, ze kazdej ma jiny hracky a taky, ze se spolu zabavej. maminy si postezujou, jak je deti deptaj a je vecer :slight_smile:

zimni boty zatim neresim, elousici jsou jeste v pohode lonsky, hec :slight_smile:
15. říj 2009 v 09:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeden večer jsem nejdu a vy napíšete romány :astonished:

začnu od konce, jonymu jsou taky loňský zimní botky, sice tak tak ale zatím akutně nový nepotřebuje :grinning: a Dorce dávám jonyho zatím nechodí tak do kočárku to snad nevadí řešit to budu až začne chodit :slight_smile:

Tlapi to počůrávání je fakt oříšek zkusím mrknout do chytrý knížky, ale myslím že ta taktika nevěnovat tomu pozornost je lepší než jí za to peskovat, btw já taky musím Jonyho upomínat aby se šel vyčůrat občas když se do něčeho zabere tak si taky cvrkne do kalhot , jinak já bych možná zavedla něco co jí to počůrávání znepříjemní třeba že se bude muset převlíknout sama a taky ti pomůže tu nehodu uklidit,jinak fakt nevím :sweat_smile:

už jsem se odnaučila děti porovnávat , co se týče motoriky i mluvení
Jonáš se uměl nakrmit tak v 18 měsících vzhledem k jeho pozitivnímu vztahu k jídlu to nebylo tak těžký ho to naučit :grinning: slíkat se uměl tak ve 2,5 letech teď se teda oblíkne už celej ale to jsem s ním dost trénovala než šel do školky , ale třeba kreslení to je teda skoro nulový , jinak ale miluje řííkanky a písničky už jich umí docela dost a teď občas spolu zpíváme a myslím že má i hudební sluch , třeba mluvení si myslím je hrozně individuální to prostě nejde uspěchat

ad uspávání, já teda nemůžu uspávat obě děti najednou to prostě nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže koupeme najednou , Dorka si vypije kaši a jde do hajan, s Jonáškem si přečteme pohádku nebo si ještě chvíli hraje (jak si vybere) a až když Dorka zabere tak jde do ložnice, ale většinou tam s ním musí někdo zůstat než usne ale to netrvá víc než tak 10 minut, nebo když je Jonáš brutálně utahanej tak jde spát první to teda vytuhne většinou do 2 minut a pak jde spát dorka, když chodili najednou tak to prostě nešlo Dorka se uspává sama a když tam někdo byl tak dělala blbosti a to rušilo Jonáška a ten zase nechce usínat sám a vyřvat ho nemůžu nechat to by budil Dorotku a navíc on se fakt bojí když jsem na něj v tomhle směru tlačila tak se mi pak se řvaním budil v noci asi měl noční můry takže to zatím neřeším :sweat_smile: ono to vlastně není tak náročný jen si člověk musí najet nějaký systém

co se týče poslouchání :grinning: :grinning: :grinning: děti prostě nejsou poslušný :grinning: :grinning: :grinning: asi nejlepší je být opravdu důsledný, ale třeba trvat na tom aby si něco uklidil sám je víc nervů a času než když jdu a pomůžu mu s tím, oblíkání je to samý někdy mu to jde ale někdy prostě ne , je to ještě prtě takže když spěcháme tak mu pomůžu, zatím se mi to nevymstilo , spíš mi přijde že když jsem na něj tvrdá tak o to víc kňourá a já jsem nervní a nikam to nevede :confounded:

ziso jo příroda to má dobře zařízený já jsem taky bylo v šestinedělí docela v pohodě ikdyž jsem toho moc nenaspala :slight_smile: jo a Jonášek byl taky docela nespavý miminko ale ve 3 měsících se to obrátilo a od pů roku spal celou noc,takže třeba Honzík bude taky nakonec spavec :grinning: :grinning:
na bundles se ještě mrknu :wink:

janduli, mě taky někdy přijde že čím dýl vařím tím je to horší, občas když spěchám a udělám něakou rychlovku tak je to chutnější něž když se celý dopoledně plácám s nějakou omáčkou :confounded: a nebo máš jen těhu chutě a když si rodina nestěžuje tak je do ještě dobrý néé :grinning:
15. říj 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. diky za povzbuzeni, ale s nadsenim louzicky utira z podlahy a drbe z koberce.... oblika se dycky sama, takze to neni uplne to prave orechove... rozhodla jsem se nechavat ji v pochcanejch treninkovkach s tim, ze zadne gate nema suche, protoze vsecky pocurala a nema je vyprane a ususene... fakt nevim... o. rika, ze asi teda jeste neni zrala a ze ji mam dat pliny, to se mi fakt nezda, kdyz fungovala nekolik mesicu v pohode s jednou nehodou za tyden....

jeste k dovednostem: elousice je hodne sikovna na ruce. strasne rada striha... kdyz ji dam letak do samosky, tak ho klidne hodinu pizla :slight_smile: a taky si striha nehty zasadne sama.... svagrova sili a mumle neco o socialce :slight_smile:

k poslouchani: uricte mas pravdu, ze deti jsou neposlusny, ale vsecko ma sve hranice unosnosti...
Ty mas vyzkousene, ze vam vic pasuje byt mekci, u nas zase nikam nevede, kdyz zmeknu :(

s varenim je u me jasne pravidlo, kdyz na jidle nezalezi, tak je bajecne a kdyz se clovek potrebuje ukazat, tak je to hruza. :(
15. říj 2009 v 17:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty bláho, takový román jsem napsala a ono se to tady neuložilo. :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :angry: :angry: :angry: :angry:
psát znovu se mi to opravdu nechce :confounded:
zítra to zkusím znovu, teď na to opravdu nemám náladu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau spisovatelky :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem vás nakazila, coooo? :grinning: :grinning:

dnes jsme měli klidnější uspávání! hurá! řekla jsem si, že nebudu tak vostrá, mě to koneckonců taky nedělá dobře...dočetli jsme pohádku a já vím, že Julka si chce v poslední době často ještě "číst" sama, tak jsem jí to dnes povolila a zatím se mazlila s Hugem a hladila až do úplného vyhlazení :sunglasses: Julka si v klidu četla, pak si odskočila na záchod, Hugo se taky zklidnil...pak začala vymejšlet, že si ještě dojde pro jinou knížku, tak jsem jí to zatrhla, zhasla, Huga připojila k prsu, ona chvíli kňučela, ale jen chvilku přitulená u mě, pak ještě chtěla povídat pohádku o skřítkách a zazpívat dvakrát oblíbenou večerní písničku a pak z toho oba usnuli :dizzy_face: :dizzy_face: časově to ve výsledku bylo asi stejné jako včera, ale ušetřila jsem si stoprocent nervůůůůů!!!a myslím, že tohle je lepší cesta...vždyť oni usínali bez problémů poslední dobou, nabouralo se to tou Hugovou nemocí, že asi začala víc žárlit nebo co, tak jí musím trochu vylepšit skóre, citlivce :dizzy_face: :dizzy_face:

tlapi, tvoje metody jsou brutální - myslím to zavírání, to jsem udělala jednou a bylo to šílený, ona z toho měla takový trauma...že pak jsem jednou odcházela z obýváku a přivřela jsem dveře a ona spustila takový hysterák, protože s ebála...ona je fakt hrozně citlivá...jak ale jinak na Elišku, to ti fakt neporadím, jak vidíš, nejsem zrovna příkladná :sweat_smile: ale vážně si myslím, že je problém v bráškovi...teď jsem četla jednu psycho knihu o sourozeneckých vztazích, spíš o problémech v těch vztazích a tam bylo: představte si, že jednoho dne přijde váš manžel domů a řekne: protože jsi miláčku tak báječná a úžasná, rozhodl jsem se, že si pořídím ještě jednu ženu, určitě budeš ráda, budete si moct povídat, půjčíš jí svoje věci, svoje oblečení...atd. - noprostě, že to ti první fakt nemají úplně jednoduchý :sweat_smile: :fearful: je to někdy těžký, zvlášť když jsou takhle malý, pochopit, co se jim honí hlavou - dnes zlobil pes, tak jsem ho zmydlila a ona z toho dostala záchvat pláče a teď co: bála se ho přitom, protože na mě ten lump vrčel, nebo se bála o něj, že ho zabiju? upozorňuju, že jsem nebyla v žádným vraždícím amoku, prostě pes k ní přišel a sebral jí z ruky rohlík, tak jsem ho potrestala, aby se to neopakovalo, byla jsem v klidu, celkem...

dovednosti...pohybově žádná sláva, ale lepší se to, vyleze na žebřiny:slight_smile:mluvení taky není silná stránka, dobře si ale pamatuje básničky:slight_smile: hezky maluje, báječně skládá puzzle, je vidět, že je přemýšlivá a trpělivá:slight_smile: někdy si právě proto říkám, žr p ní ty věci chci moc rychle, že ono jí to trochu trvá, než to zpracuje..(př. na cvičení - jeden týden stojí a kouká, jka nám ukazují nový taneček, příště už to dělá bez problémů sama)

boty jsme dnes jedny koupili, takový kozačky frajerský(hlavně byly celkem levný), do sněhu jí chci pořídit sněhule:slight_smile:

dnes jsem pochopila, proč má tak nesmírnou radost ze sněhu...očekává, že spolu se sněhem přijde také ježeček /ježíšek a přinese jí dáááárky :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. říj 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych řekla že je vidět jaký je venku počasí co, když bylo hezky tak sem nikdo nechodil :grinning: :grinning:

Lenchi právě si mi připoměla knížku nešťastnější batole v okolí tak jsem do ní koukla a myslím že budu studovat jak na naše "vesničany", to o těch sourozencích jsem četla než se Dorka narodila a usoudila jsem že není vlastně žádný způsob jak to prvorozeným ulehčit :frowning2: musí se s tím holt poprat a je to fakt těžký

Tlapi zatím jsem na žádnou radu nenarazila, jen na pár podobných případů na netu , většinou maminky píšou že se to časem vyřeší žádný konkrétní rady :confounded: jen mě napadá zkoušela jsi o tom s eliškou mluvit ? co ti na to řekne ? nebo zkus vymyslet nějakou hru na čůrání do záchodu, je to sice běh na dlouhou trať ale u nás to většinou zabere, zabralo to na čištění zubů , polykání léků :slight_smile: sice ze sebe člověk musí dělat trochu šaška ale Jonáš to miluje
jo a tuhle když Jony nechtěl jít do školky tak jsem mu řekla že tam půjdu místo něj ať mě tam odvede , normálně jsem šla do třídy a říkám učitelce že dneska budu ve školce já a budu si tady hrát , ta sice chvíli koukala , ale pak jí to naštěstí došlo a jonáš si nakonec začal hrát a já se mohla zdejchnout bez brečení

my už jsme se taky o ježíškovi bavili , letos mu zkusíme poslat dopis co bude Jonášek bude chtít za dárky, už se těším myslím že letos to bude chápat ještě mnohem víc než loni tak jsem zvědavá jak se mu to bude líbit :dizzy_face: :dizzy_face:
16. říj 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, ja vim, ze je to husty, jenze ja proste nevidim moznost, jak ji povolime, tak se to s ni vazne neda vubec vydrzet :(
mozna sehravaji svou roli geny.... matka i ja se strasne lehko rozjivime a nic na nas neplati... mam pocit, ze to ma po nas.... tohle si myslim, ze nema nic spolecnyho s jachymem, to jsou jiny veci a neni jich malo...

k chcani: davam ji treninkovky a menim az kdyz ma vrchni vrstvu uplne durch. je olezla a smradlava a vubec ji to nevadi. proste na zachod ani na nocnik nechce, rika, ze chce pliny jako ma jachym. mam ji je doprat? ma ji na noc. nejsou lepsi na den ty pocurany treninkovky? na zachod jde jedine za uplatek, jinak ani nahodou. dneska u obeda sla curat asi 4x a vzdycky se vratila s tim, ze nepotrebuje, mam v tom neco hledat? to byl jediny zachvev...
mam se tvarit, ze mi to vubec nevadi nebo spis ji motivovat?

napadlo me, jestli jsem to v ni nevypestovala, kdyz sem ji cepovala, ze se musi po zachodu umejt... je to mozny? zrovna mynuly tydn jsem si rikala, jak je to skvely, kdyz se to dite naji, oblikne, umeje, vycura, vykaka.... ona tohle :rolling_eyes:

premyslela jsem nad tema hrama, ale nic me nenapada, muzes mi dat nejaky priklad?
u nas na cisteni zoubku zabralo, kdyz jsem ji na netu ukazala fotku ditete s medovejma zoubkama.

dneska slavila ve skolce narozeniny, napekla jsem chocolatechip cookies. mely veliky uspech... dostala darek, chodila se slavici celenkou. ucitelka je fotila a dela kazdemu diteti album za celous skolkovou dobu. dostane ho az pujde do skoly, husty, co? to je v cechach taky?

no nic, jdu peracovat. v nedeli mame party a jeste spoustu prace pred sebou....
16. říj 2009 v 19:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi jonáš se po záchodu taky nechce mejt , to se mi nezdá jako důvod k nechození na záchod
hele a jak to dělá ve školce to má tréninkovky a počůrává se nebo tam chodí na záchod , tady ve školce chodí děti hromadně před jídlem a před odchodem ven u vás taky ?
s tou plínou nevím :confounded:
jo ještě mě napadá negování to na Jonáše někdy taky zabere, třeba ráno mu řeknu ať se jde vyčůrat a on nechce tak mu řeknu že se teda jdu vyčůrat sama ať ale nechodí a to bys viděla jak vystřelí z postela a je na záchodě první
s těma zubama to byl horor, nechtěl si nechat strčit kartáček do pusy ani za nic a pak mi lenchi poradila že mu mám říct že musíme vyhnat broučky jinak mu snědí zoubky a on nebude moc papat :astonished: :grinning: , takže otevře pusu já nahodím vyděšený výraz jéžiš těch tam je, honem mi dej kartáček já je vyženu a pak je jako vyháním (čistím mu zuby) občas je jako sklepu z kartáčku do umyvadla te´d už to dělá i jony sám :grinning: :dizzy_face: , už neděláme tohle divadlo každý večer ale když se mu fakt nechce tak prostě udělám šaška ja je vyčištěno za chvilku :wink:

tak mě napadá vymyslet nějakou pohádku co to čůrání dělá v záchodě aby to chtěla zkusit , te´ˇd mě nic nenapadá ještě popřemýšlím
16. říj 2009 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek