• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
čus,
dnes to vypadá s dětma už líp, včerejší noc byla dost divoká, Huga asi hodně bolelo v krku, dnes jsem ho intenzivně léčila apřidala nějaký babský rady a vypadá líp, dokonce tam ani neslyším nikoho kašlat! dávám jim od úterka KALOBU - to je nějaká novinka, naše doktorka dokonce říkala, že si s tímnějaký cestovatel snad na nějaký expedici měl vyléčit tuberu? no, prostě na Julku to asi působí...dávám jim taky sinupret...nechci to zakřiknout, ale zdá se mi že jsou lepší:slight_smile: zítra jedu s Julkou do oucmanic na tu ekofarmu, máme tam domluvený nějaký program, tak se těším, že se dostanu mezi lidi!!!

vánoce a narozeniny...dnes dal Laco Julce vláčkodráhu, co měli dostat k vánocům...nevydržel :grinning: :grinning: já vím, proč nenakupuju na vánoce moc brzo dopředu :grinning: :grinning: ale teda máme teskáckou a je to děsnej šunt, chceme koupit ještě ikeáckou, na fotkách vypadá líp, aspoň tam ejsou ty hnusný plastový kousky, ble. takže narozeniny: hugovi chci koupit dřevěnýho tučňáka nebo něco podobnýho na tyči, jak to strká před sebou a ono to pleská nohama :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ještě mu nechám koupit nějakou hračku do vany, mají tam pár stříkacích mrch a čtyři kelímky, tak bych to viděla na něco zábavnějšího:slight_smile: julka bude slavit zároveň svátek, asi jí dáme elektrickou mašinku k té vláčkodráze, tu máme koupenou. Jo a Hugo ještě dostane takový dřevěný auto, už ho mám od léta, Jula už svoje samozřejmě taky dostala, že...tatínek rozmazluje...

vánoce - julka dostane kočárek, přeje si ho, tak ho má mít:slight_smile: asi nějakou knížku...nevim, pro ni něco vymyslím, potřebovala by batůžek, taky jsem viděla takovou balanční desku, že na tom stojí a snaží se dostat kuličku kamsi, je tam takový labyrint http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19166292 tak třeba něco takovýho...pro Huga moc nevím, uvažovala jsem o tatře, velký auto na písek nemáme...taky mu chci pořídit nějakou dřavěnou velkou mašinku, dělají se takový skládací, mají tyčky a na to se napichují destičky a jiný nesmysly...líbí se mi i to ikeácký auto-jeřáb s vkládačkou. a julce k narozeninám chystáme kuchyňku - tu vyrobíme svépomocí a nádobíčko jsem už koupila:slight_smile:snad bude mít radost:slight_smile:

ten zmrzlinářský stroj je dobrý, ale mám obavu, že by Julku bavil jedno odpoledne a pak by tu překážel :sweat_smile:

to zas bude krámů, už teď tu není hnutí...jo, ještě mě napadá hopsadlo-míč s držením, vytáhla jsem velký balón a denně na něm blbneme, Julka by chtěla skákat sama, ale na tomhle velkým to holt nejde. měla bych si tohle teď nějak vytisknout a rozdat příbuzenstvu:slight_smile: ne, my jsme předběžně domluvení, že si řekneme, co kdo chce, abychom to nepřeháněli:slight_smile:
29. říj 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pane jo, to je smrst. u nas frcak, zase vikendova navsteva, takze napisu zacatkem tydne
30. říj 2009 v 19:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ženy, kde to vázne??? :confused: :confused: :confused:
3. lis 2009 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: to je mazec, ze uz Hugo chodi, ani nevim, jestli mam gratulovat nebo ne :slight_smile: ja propadam panice, bo j. uz bravurne odcouva dva metry a dela pro me desive pohyby na koni! ja jeste nechci, aby lezl, pomoooooc.

miq. ty veky byly normalni, tady koupit nic takoveho nejde... recept je to z damy, ta s 5ti hvezdickama, urcite ji najdes... zatim jsem, ale dycky pridavala do testa vodu. co ten kvasek?

k prvnim narozeninam jsem urcite nekupovala jeste nic mozna puncochace nebo tak., takze nepoadim, ale hodne se mi libi "kugelbahn" ruznobarevne diry a ruznbarevne kulicky se kladiivkem zatloukaji do diry, kde pak projedou po klouzajde ven. to je pro tydle mrnata. urcite se po tom pohrabu po ebayi :slight_smile:

jejda, tatka me vyhani, tak pokracovani zitra :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. lis 2009 ve 21:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi ty nevíš co je žitnej kvásek :astonished: ty taková pekařka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
na tu veku kouknu snad to zvládnu, tedy časově, asi kašlu na dort někde něco objednám a nebudu to patlat doma :sweat_smile:

včera jsem pekla první chlebík s kváskem, zatím teda není ještě zralej tak jsem tam dala přidávala trochu droždí , chlebík je dobrej , jsem zvědavá jestli se nakonec dopracuju k celokváskovýmu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dneska byly děti uznáni zdravými, ale dr. mi nedoporučuje dávat Jonyho do školky, no uvidíme, je to na prd :confounded: fakt to bylo super mít jen jedno dítě :sweat_smile: :sweat_smile:
s dorotkou budu muset na kožní opět jí vylezla nějaká vyrážka tak jsem dneska zkoušela obvolat kožaře v okolí , tady ve třebový mi dali termí až za 5 týdnů , ještě zítra zkusím ústí jsem zvědavá jestli budou vstřícnější :stuck_out_tongue_closed_eyes: doufám že mi nebudou chtít vnutit kortikoidy nebo nějaký jíný hrůzy :frowning2:
3. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. vim, nevim, slysela jsem o tom, ale zkusenosti nemam zadny, tak jsem zvedava co se toho kvasku tyce

k legu: elous si s nim nikdy nehrala a je v obou sklkach, takze to jsem zavrhla. zuzka rika, ze si hraje andrejko na navstevach s tematickym legem (farma, zoo, stavba atd.) to staveci co ma doma ho taky nebere, takze bacha...

seva nevim co je, zmrzlinar je fajn pro rozumny deti. prtata strkaji modelinu do pusy :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze bych to taky spis medoporucila.

btw. gratuluju vsem uzdravujicim se detem!!!

co se vanoc tyce, tak j. dostane pouze od pribuzenstva. jesli mu neco koupim, tak to bude par kousku pop in a haipa daipa skritkovska hneda teplakovka. je to drahy jako cert, ale naaadherny

u elousice uvazujeme o vlackodraze, vsude kde ji maji ji miluje a navic jachous to urcite taky oceni, az bude vetsi... nechame to koupit asi pribuzenstvu (ikea) a pak v zime/na jare byva v chibu stejne dobra a kompatibilni za dobrou cenu, tak pak prikoupime, aby u toho slo neco postavit...

kuchynku zavrhuju, nikdy ji nezajimala ani v jedne skolce jako lego. ona chce byt v kuchyni se mnou a vyblbne se dost v te opravdicke.

zato bych ji poridila nekolikapodlazni garaz. tu miluje ze skolky a sedi u ni hodiny. Nicmene je to plastovy, tak se mi to trochu ekluje. jeste nevim.... musim vyrazit na blesak....

zvazovali jsme i detsky kufrik na koleckach, aby si tahala svoje veci sama :slight_smile: a kazdopadne vsecky cd. sverakovych pisnicek, bo je k smrti miluje a my zamrzli nekdy v roce 2003
4. lis 2009 v 10:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lechi: drevena masina s napichovacim nakladem je bozi. elous ma dve a hraje si s nima fakt fest... jedna je ze zkrachovale vyrobny drevenych hracek v usti a jedna je z ikea (zakoupena na blesaku za 2,50) to urcite doporucuju.
4. lis 2009 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jeste jsem zapomnela, ze mamina chysta knizky (klasika-spalicek, tatinku, ta se ti povedla, pejska a kocicku)cteme pohadky pred spanim a e. miluje rikadla.
4. lis 2009 v 10:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeste jsem zapomnela, ze budu chtit urcite pro e. veci na bastleni... barevny ctvrtky tvorive sablonove brozur´ky atd...
4. lis 2009 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi
ty ses teda rozjela :slight_smile:
Jakž takž stíhám dočítat, ale odepisovat už je to horší :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Už se nám podařilo jakž takž sehrát (zachraňuje nás šátek a manda), ale někdy je to dost mazec - zvlášť, když se pár dní doma taťka kvůli práci téměř nevyskytoval, babičky nebyly v dosahu a venku hnusně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Drandili jsme po venku - Johy na zádech a Janek hulákal v kočáře - střídavě. Ještě jsem musela zvládnout nákupy a taky Johančiny zoubky. Roste ji naráz 8!!! zubů. Zvládá to ale fakt dobře. Vždy domů dorazím splavená a snažím se co nejefektivněji do bytu vynosit děti, nákup, kočár, atd. tak, aby Johy nespadla ze schodů (pokud není v mandě)......no co vám budu povídat.
Pak si ale vždy sednu (radši se teda nerozhlížím po bytě, z kterého se Johy snaží systematicky dělat kůlničku na dříví) a jen si říkám - hlavně že jsou zdraví :slight_smile:

btw
pořídili jsme stoupátko za kočár a docela dobrý. Je na to sice ještě docela malá, ale na kračí popojíždění nebo volné procházky bezvadné. Když spěcháme, jedem na dýl nebo musím něco zařídit, tak je bezkounkurenční manda - snad časem přidám i tu fotku :slight_smile:

Vánoce ještě nevím, ale určitě pekáč na sníh, možná batůžek či učící kostku. Moc se mi líbí prstoví maňásci z Ikey a taky asi nějaké hezké nádobí - ráda jí u stolu. Pro Janka netuším - možná ty maňásky no a pak se uvidí - spíš symbolicky. Dřevěný vláček se mi líbí taky. Knihy jsou jasné, ty chybět nesmí:slight_smile:. CD Svěráka u nás taky frčí - teď jsme pořídili nějaký výběr.

Tlapi
Seva je supr stavebnice, ale asi spíš pro starší dítě - mě to hodně bavilo asi až ve škole.

Jinak mám pro tebe dobrou zprávu - Pop in zlevnili :grinning: (prý má dodavatel lepší podmínky), takže je to supr plína za supr cenu. Při dokoupení nočních vkládačej ji lze používat jako SIO :sunglasses:

mimochodem, když jsme u těch dárků, - Johy od taťky dostala k prvním narozkám kompletní Cimmermanovy hry (knižně) se všemi podpisy a věnováním. Sice to neocenila ihned, ale celý život bude mít vzpomínku na první narozeniny (na rozdíl od hraček, oblečení atd...).
4. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso já si ten tvůj šrumec rači ani nepředstavuju :sweat_smile: :grinning: ale bude líp, doufám že honzík už trošku spinká i v noci :wink:
my jsme to stoupátko využívali docela dost , ale když byl sníh tak to bylo docela na nic :sweat_smile:

jo neštvěte mě s těm plínkama furt si říkám že bych ještě nějaký aio užila teď ty plínky schnou fakt dlouho :confounded: no nějakou výmluvu si musím najít :grinning:

no vidíš tlapi jak jsou ty děti různý u nás stavebnice (takový to velký lego) je na denním pořádku :grinning: dřevěný vláčky moc úspěch nemají, vláčkodráhu máme u babičky s tou už si Jony docela vyhraje jo a ty garáže by se mu taky líbily ještě popřemýšlím , ale nebudu tp přehánět , už teď mám hrůzu z toho co dětem zase nadělí příbuzenstvo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

dneska jsem pekla druhý chlebík z kvásku tak uvidíme , ještě tak týden budu pěstovat a pak už by ten kvásek měl být dostatečně zralý aby zvládl kynutí bez kvasnic tak uvidíme ženský na dámě nekecají :grinning: :grinning:
4. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky!
My máme dobré zkušenosti s vláčkodráhou, Honzík ji dostal k třetím narozeninám a dodnes si s ní (s přestávkami) hraje. Koupili jsme mu tescovou a jsme spokojeni. Další docela úspěšný dárek byl těsně před 3 narozeninami k vánocům - stoleček s nářadím taky z tesca. My jsme na to tak trošku vyzráli nakoupili jsme po vánocích ve slevách a Honzík to dostal buď v lednu k narozkám nebo až na vánoce. :wink:
Loni dostal roboty na ovládání, které si přál, kolo a už nevím. :sweat_smile: Letos dostane taky pár věcí co si přál - např. dinosaura který se mění na robota, hru na PC, knížku o dinosaurech, magnetickou stavebnici atd.
Já taky peču chleba - v domácí pekárně (osvědčila se mi směs na selský chleba z Lidlu).
Koukněte na tyto stránky jsou moje oblíbené, teď tam přidala i recepty (super jsou ty rohlíky). :wink:
http://www.brydova.cz/
:grinning:
5. lis 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ziso: drzim palec, at se to s casem upravuje k lepsimu! Jsi borka a urcite si to umis dobre zmanazovat...

cimrmani jsou fajni, miluju je a umim vsecko zpameti :slight_smile:)) to je moc hezkej darek. videli jste nekdo ceske nebe? slysela jsem same rozporuplne reakce...

pop in me tesi. kolik budou stat?

miq. je bozi, ale bacha, dlouho to schne! o dost dyl nez genius... ale jsou to skvely svrchnaky a tak vubec :slight_smile:
super! ze mas ty hracky otestovany. se neumim obratne vyjadrovat. jsem nechtela rict, ze jsou blby, bo e. si s nima nehraje, jen ze je dobry koupit neco, co mas otestovany, ze fakt jede :slight_smile:

ja zadnou hruzu nemam, bo si asi vsecko objedname :slight_smile:

add. pekarna: totalne mi odesla nadoba :frowning2: tak uprosim tatku, at mi doveze novou...
nastesti jsem tu obevila nedopecene peciv v igelitu s cca tydenni trvanlivosti, ktery si clovek dopece, to je docela fajn, bo je to jako cerstvy

ale stejne je to hrozny sledovat, aby bylo pecivo, jsem uplne odvykla. e. si nosi snidani do skolky....
5. lis 2009 v 18:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
brej večír vespolek!
ziso, obdivuju, že jsi schopná s mrňatama fungovat několik dní bez asistence někoho dalšího! je to nářez, být na ně sama a to u nás je ten věkový rozdíl přeci jen větší, takže teoreticky by to mělo být snazší :sweat_smile: a že u toho ještě zvládáš obchod je pro mě neuvěřitelné!

u nás relativně pohoda, máme za sebou teď několik pěkných klidných dnů, tak si chvíli užíváme :sunglasses:v pátek jsme byli juknout na haloweenské party v MC, jen na chvíli, většina tam spala, ale i když jsme utekli relativně brzo, tak jsme si to výborně užili, bylo to senzační, hráli jsme krvavý koleno a další veselé hry, které jsem nehrála asi sto let:slight_smile:

včera jsem na chvíli zdrhla bez dětí do Trpaslíka, dvě hodinky bez dětí mě maximálně osvěžily :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

pekárna - peču teď pořád a už hodně dlouho se mi nestala "nehoda", a to kupodivu si moc nelámu hlavu s přesnými recepty :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes: koneckonců minulý týden jsme byli v tom oucmanickém ekocentru a tam nám ukázali, že prakticky stačí jen mouka a voda, příp. plus kvasnice, v poměru "aby se to dobře hňahňalo" a byli z toho překvapivě celkem dobré housky! a pekli jsme je venku v peci, heč :sunglasses:

dárky: hugovi jsem koupila a už dala zvíře na tyči, co pleská nohama, když se strká a sice se mu to líbí, ale moc nechápe, co s tím jako má dělat, tak to poponáší :grinning: :grinning: :grinning: vláčkodráha se zatím taky nějak moc neujala, Julka vozí vláčky v kočárku :grinning:

děvčata, nechcete někdo koupit k Vánocům svému dítku tuto knihu:
http://www.b4upublishing.com/M02/fBook_Detail.aspx?BokID=18&Lang=CZ&CatID=17
mě se zdá absolutně krásná a normálně v knihkupectví ji mají za 180, tak kdybyste někdo měli zájem, objednala bych to přímo u výrobce...poštovné mají 49, takže by se to vyplatilo i u jednoho kusu, ale kdyby vás zaujala, přidejte se:slight_smile:

co se týče hudby, svěráka neposloucháme, u nás frčí bejbypank :sunglasses: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:!!! www.bejbypank.cz muzika je tam volně ke stažení, doporučuju, je to vtipné:slight_smile:

plíny zatím nemám v plánu dokupovat, ačkoli mo cnevěřím tomu, že se Hugo odplení tak brzy jako Julka, takže myslím, že ještě minimálně rok budeme balit :rolling_eyes:
8. lis 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi
my jsme takový knížkomaniaci, takže vyšívanou Karkulku určitě berem :slight_smile:
Kachna na tyči je u Johanky hit stále - pěkně nám to pleská o parkety. Taťka byl v pátek v Ikey, měl koupit Jeřáb a místo toho přivezl vláčkodráhu. S tou si prý bude hrát raději :grinning:

Tlapi
jsou kolem 430
Asi letos taky budou on-line Vánoce :slight_smile: .
Snažím se stíhat, co se dá, ale s velkám kočárem a Johy na zádech jsem spíše postrachem prodávajících :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Pokud je johy na volno, tak je to ještě veselejší. A když děti nemám (stalo se mi to úplně vlastně zatím jen jednou - kontrola u dr), tak si čas užívám jinak. Teda myslím tím, když mám jen jedno.

Pokud mám několik dní děti sama, tak děkuju za to, že jsou oba nošenci. Šátek mi umožňuje trochu řídit Honzikovo spaní a Manda podnikat delší vycházky a nákupy s Johy. Jde to zvládat, ale jsem si vědomá toho, že mám štěstí, že mám moc hodné děti. Jnek sice v noci stále ještě moc nespí (ale nepláče u toho) a Johy se zabaví sama - stačí ji hlídat, povídat si s ní, trochu motivovat a mazlit se, vždy, když chce.
Poslední dobou je z ní čím dál větší kojenec :sweat_smile: - mám pocit, že tím hodně kompenzuje žárlení. Oboum to ale dost prospívá.
Jo a taky mi hodně pomáhá heslo jedné mé kolegyně:
Bordel v bytě=šťastné dítě.
Tak se toho držím a je nám dobře. Občas uklízím (teda zdá se mi, že pořád), ale rozházené hračky atd fakt neřeším.
Hlavně, že jsou zdraví, ne? :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :wink:

Pořád si říkám, že se nám ta péče, probdělé noci atd vrátí ve spokojených človíčcích. Zrovna včera nemohla Johy usnout (nestává se to), tak jsme ji chvíli nechali. Byla naprosto úžasná, rostomilá, mazlivá. Janek taky spokojeně vrněl a usmíval se v křesílku.Tak jsme si s manžou říkali, že za takové chvilky ta honička a zmatky vážně stojí.
Pak naštěstí usnula úplně v pohodě, tak nám to dojem nepokazlo.

Už jsou zase vzhůru, tak frčím :slight_smile:
9. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziso, to heslo taky znám a praktikuju :grinning: :grinning: ke kojení - když se narodil Hugo, tak jsem Julce taky mnohem víc umožňovala kojení - zvlášť v jednom drsném období :sweat_smile: teď už bych ji snad i považovala za odstavenou:slight_smile:

dnes jsem dostala fotky - byli jsme minulý týden v ateliéru, hehe, tak mrkněte:
http://www.facebook.com/album.php?aid=2028868&id=1225540764&l=a50efd8e0e
9. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi opravdu krásný fotky!!! :dizzy_face:
10. lis 2009 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenchi fakt moc hezký fotky :slight_smile:
musím se taky co nejdřív objednat abysme letos stihli udělat ty kalendáře :sweat_smile:

ziso tak jsem přemýšlela o tom spaní, já měla na obě děti fígly, Jonášek v noci nespal pokud nebyl pevně sešněrovaný v zavinovačce a to až do půl roku :sweat_smile: pokud se mu ručičky dostali ven tak s nima ve spaní furt šermoval a to ho budilo a Dorotka zase spala jedině na bříšku, já vím doktoři to nedoporučují ale ona na zádech proste nespala to se pořád budila a kňourala , na zádech byla jen když se kojila a když skončila a já spala tak do mě kopala abych jí otočila :grinning:
bordel neřeším ani teď přijde mi to jako ztráta času :sweat_smile: s dětma to prostě nejde nebo možná jde ale to bych nedělela nic jínýho než po nich furt uklízela :confused:

včera jsme byli s Jonáškem poprvé cvičit a bylo to moooc fajn oběma se nám to líbilo a já jsem si užívala čas jen s ním což se nám moc často nepodaří, jsem ráda že se jony tak zapojil v poslední době mi přišlo že se dost stydí ale tentokrát ho ostatní děti doslova strhly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. lis 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
panejo, to je zase smrst.

lenchi: knizka se mi nelibi, tak se nepridam :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,

pliny resim a jeste asi dlouho resit budu... Nase madam se fakt odplenit nenecha, resp. necha.. Ma jasnou predstavu, jak by to chtela. maly kalhotky a az se do nich vycura, tak prevliknout do cistyho. eventelne jeste moltexky by brala (ty jsem na dobro zrusila) takze zuri, kdyz ji rvu do latkvky, bo ji to tlaci a treninkovky tez nechce, bo jsou mokry, bo ji je nechavam. Mne z ni fakt trefi slak... Je to tak tezky se tvarit, ze to vlastne nevadi, kdyz mi to neskutecne pije krev. podle toho, co jsem vycetla, to kvuli narusene psychice (strachu, nejistoty) muze fakt poustet samovolne aniz by chtela. Uz si nemyslim, ze to dela naschval...
Ve skolce to do 12 ti vydrzi, ale rano rve, ze tam nechce... ucitelky rikaji, ze si vubec nehraje, jen sedi u stolu a nekdy striha nebo jen tak pozoruje, co se deje kolem, ale aspon uz nerve. obcas se me zepta na nejaky slovicko, ktery ji utkvelo v hlave... takze nic noveho. Snazim se na ni bejt hodna a trpeliva, coz neni muj styl, ale zatim to zadne ovoce nenese :frowning2: jo a posledni hit je, ze vetsinou do pliny uz i sere :((((((((((( zejmena ve skolce, to mi pak volaji, at si pro ni prijdu, bo na sebe nenecha sahnout, aby ji prevlikly...

ziso: taky jsem dekovala vsem svatejm, za nsitka, kdyz byl j. prudnej. je to proste vynalez k nezaplaceni.
bordel tez neresim. Uklizim pouze pred planovanou navstevou... coz je cca 1x za 14 dni :slight_smile: plus sem tam obejdu valejici se megachuchvalce prachu rucnim vysavacem :slight_smile:

urcite se Ti to zuroci. Ja byla dycky na elousici pes a mam to. Ona je asi po Vobejdech nejaka desne citliva a tak tedka nevim, jestli se dokazu tak vyrazne zmenit, abych se k ni chovala, jak potrebuje nebo jestli k sobe proste tu cestu nenajdeme.... ted mam dost jako syndrom vyhoreni, co se Elouse tyce.

miq. curaci pohadka nezabrala. dycky se jen rehta a rika, ze skritkove budou strasne smutny, ze nemaj curani :rolling_eyes:

ziso: jak to mas s obchudkem? budu chtit par veci do konce roku, mam obednat na brane, at Te neprudim? (haipa daipa hadry, ty pop in, a bundles, manda? )

miq. mne to uplne depta, kdyz tady pisete, jak se Vam ty deti integrujou
lenchi: fotule krasny! Deticky jsou mrte fotogenicky, O. je nastvanej, ze jachous vypada vsude jak dement.

my asi kalendare nestihnem, fnuk. jdem se fotit az 11. a jdeme na vitani obcanku!!!!budou vitat e. i j. :slight_smile:
10. lis 2009 v 18:54  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a nas superni maclaren amputuje prsty, kdyz se strcej nekam pri skladani :slight_smile: super, ze?
10. lis 2009 v 18:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi toho mclerena jsem taky četla to je ten co máš ty :astonished:
už jste sehnali toho psychologa , fakt to vypadá že to bude problém když už to trvá tak dlouho a nelepší se to
:confounded: držím palce abyste to brzy obrátí k lepšímu
s tím vyhořením se ti nedivím je to fakt na palici když nemáš nikoho kam bys občas odložila děti :confused:

Lenchi kniha je hezká ale myslím že u nás jí nikdo nedocení :grinning: ikdyž červenou karkulku čteme skoro každý večer :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ad plíny já se teď rozmazluju , ale potřebovala bych něco rychleji schnoucího takže jestli ta pop in schne dýl jak BG tak to teda nechci :unamused: ale fakt nevím kterou značku vybrat :sweat_smile:
10. lis 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi
kočárku jsem si také všimla....tak bacha :unamused:
A nemůže se Elouš počůrávat právě kvůli školce?
Dnes jsem viděla nějaký pořad na to téma a tam paní říkala, že 3 roky jsou přechodové a některé děti v nich ještě na školku (zvlášť zahraniční) nejsou zralé, takže by počkala, nebo chodila třeba jen na 2h. Taky je prý nejlepší učit děti do školky na jaře - že jsou hodně venku a aktivní, což se jim líbí.

Obchůdek už normálně funguje, takže jen včas přesně písni, co chceš, ať to mám připraveno :wink:

mig
fígl se snažím najít, ale zatím marně
V zavinovačce ječí už od narození - zabírá jen šátek, což v noci moc nelze :frowning2:
Snad něco vymyslím
10. lis 2009 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
psala jsem do maclarena, at mi poslou ty ochranny plasty, jenze ten problem je jen u kocarku, ktery jsou pro amricky trh. Ty co jsou z anglie jsou resene prej jinak a tam se to nikdy nestalo a stat nemuze, takze jsem byla aktivni zbytecne....
kazdopadne deti pri skladani kocaru odhanim, podle me se muzou skripnout kdekoliv, takze asi tak.

miq. psycholozku mi doporucila elousova bejvala dr. v zamberku, tak mozna zajdem...

Nicmene tedka ctu jednu knizku a mam docela jasno.
jsou podle me tri faktory, ktere ji vyvedly z miry a ktere to zapricinily...
a) to ze byla dlouho odstrkovana, nevenovali jsme se ji atd. kvuli bytu
b) jachous
c) skolka
nevim pomerove, co hraje nejvetsi roli, ale je z toho proste nejista a vystresla a nervozni. Proste ma asi tu psychiku nabouranou. Myslim si, ze to nedela schvalne, ale ze to opravdu nekontroluje, protoze je ted uz bezduvodne pod tlakem.
Myslim si, ze se to zacina lepsit, ale urcite to bude trvat nejakou dobu, nez se to srovna. Ona musi pomalu prijit na to, ze ji opravdu mame radi,, i kdyz si s ni nehrajeme, vzdy kdyz ona chce, ze jachous neni souper, ale kamos a ze je to ve skolce vlastne fajn.
To urcite nebude za tyden :( Takze se snazime byt trpelivi a doufame, ze se zklidni.

ziso: s tou skolou nevim, ale nezda se mi dobry napad ji dat pryc. Pokroky se deji, ale pomalu a jak by si zvykala, kdybychom ji tam dali na jare? vedela by, ze si vytrucuje odklad a mohlo by to byt jeste horsi. Navic je to pro me tedka hodne narocn se ji intenzivne venovat a vynahrazovat ji vsecky ty ujmy, takze si vubec nedovedu predstavit, jak bych to tady s ni vydrzela cely den, kazdy den. dve hodiny by nesly, bo by to rozhazelo celou skupinu a deti by zarlili, ze je tam jen na chvili a oni tam musi byt. takze bud 4 nebo nic.

nevim, nechci delat zadne razne velke zmeny, protoze jsme si Xx overili, ze to nefunguje. Navic za 2 tydny budeme mit zvykaci pohovor, takze se s ucitelkama pobavime, jak to jde a nejde, jak to kdo vidi a co by doporucovaly... pokud se usnesou ony proficky, ze by bylo rozumnejsi jeste pockat, tak je poslechnu, ale sama to lamat pres koleno nechci

nakup tedy naplanuju do konce tydne a poslu mejlem :slight_smile: diky!
budou nekde nejake vanocni akce, nebo tak? Chceme dat svagrove mandu v unoru k narozeni miminka, tak jen jestli bude lepsi koupit hned nebo pak.
11. lis 2009 v 11:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jeste jedna vec. Lenchi: neprodavas nahodou toho speedyho ciste teoreticky? Svagrova shani nejakou karu, tak jsem si na Tebe vzpomnela. Potrebuji pry nec uzkeho kvuli vchodovym dverim, coz nevim, jestli speedy je :slight_smile: ale jen abych vedela. Mohla bych ji to pak treba navrhnout...
11. lis 2009 ve 14:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, neprodávám, zatím ne - navíc není zas nějak moc úzkej, do výtahu mám trochu problém, takkže to nebude ideální volba :confounded:

na Elouše nevím, co říct, je mi jí moc líto, nemám tušení, jak bych takovou situaci řešila...Julka je taky taková cíťa, ale zatím se nám daří problémy nějak minimalizovat, naštěstí je čitelná - když se naštve, nebo rozesmutní, jde se "schovat", tak jí mazlím...ale jestli je to dobrá cesta, nebo ji tím rozmazlím, to fakt netuším:slight_smile:

jako velký problém bych viděla to, že jsi na ně skoro pořád sama...já bych asi nedokázala být laskavá, trpělivá a milující, kdybych neměla hlídací babičky apod....a ty děti to sakra potřebujou :sweat_smile:
11. lis 2009 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dneska vecer po pruvodu jsme meli docela zajimavy rozhovor s nasi oblibenou ucitelku ze skolky (24 let v oboru) rikala, ze je elous extreme tvrdohlava a ze to nema, co delat s jazykem, ani vychovou. Z toho ten problem asi prameni... Jelikoz to vime, ze je to palice dubova, tak jsme se snazili byt tvrdsi, bo porad zkousi, kam jeste muze a kam uz ne... a nekdy jsme tu hranici asi nezvladli ubalancovat. Jinak rikala, ze se e. nikdy nechtela pomazlit ani se nenechala pohladit (nejde uklidnit a utisit nekym jinym nez mnou) a dneska byla prej strasne hodna ve skolce, desne Diane pomahala a kdyz nacvicovali v telocvicne zpivani na lampionovy pruvod, tak se k Diane E. prej pritulila a pohladila ji. Nechci to zakriknout, ale myslim, ze se ledy pozvolna zacinaji hybat. A to jeste pysne zminim, ze mi rekla, ze jsem jeji zlaticko po obede a pak odpoledne, ze me ma moc rada. Sama od sebe...

ja to taky nedokazu, na to mam tu skolku! v tech 12 se na ni fakt tesim a je to v poho do vecera :slight_smile:
11. lis 2009 ve 21:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, vy jste dnes taky měli lampioňák:slight_smile:? my taky:slight_smile: to se drží i v deutschlandu? s tím prolamováním ledů držím palce a je fajn, že máte dobrou učitelku ve školce! mě když nedávno Julka poprvé řekla, že mě má ráda, tak jsem tála... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. lis 2009 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si představte že Dorotka dneska udělala sama 7 kroků :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak to vypadá že do roka bude chodit :slight_smile:

lampioňák byl fajn jonáškovi se to moc líbilo :wink:

Tlapi držím palce at brzy najdeš způsob jak na Eli :wink:

dneska jsem se docela naprdla, už asi potřetí v krátký době Dorka pročůrala IB a to jí na sobě měla sotva dvě hodiny, měla mokrou i kombinézu, ještě že u tý dr měli topení na plno než jsem odcházeli tak uschla jinak nevím do čeho bych jí oblíkla , chjo tak nevím jestli je to tím že teď víc čurá nebo už ta plína nedrží :confounded:
holky vám ty plína drží nebo ne
12. lis 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
babky co to máte za akční děti? se fakt půjdu zahrabat :stuck_out_tongue_closed_eyes: druhý si prosím taky chodící do roka :grinning: (ale jinak samozřejmě gratuluju Dorotce k prvním krokům :slight_smile: )
tlapi to teda taky nevím, co bych dělala, ale je mi jasný, že bych z toho byla dost nervní, což by situaci teda nezlepšovalo :pensive: tak jen držím palce, ať se to brzo vyřeší
o babičkách mi teda nemluvte, když je nemám k dispozici a školka u Márinky teda fakt nepadá v úvahu...budem holt nějak muset zvládnout :sweat_smile: (ještě mi to připadá taaaaaaaaak daleko :slight_smile: )
12. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. husteeeee. Sikula!
ib nam neprotekaj, tak nevim.

byyz: tise zavidim, co bych dala za pozdeji se hybaci deti! Jachous zacne lezt kazdym dnem :frowning2:

jinak vcera vecer ze sebe servala plinu a nenechala ji na sebe narvat ani ve spanku, tak jsem pod ni hodila rucnik a cekala, ze bude chcat do postele. rano stala, prisla za nama, lezela chvili s nama a pak rekla:" jeee, tatko, curat" a mastila na zachod. jsem nepochopila, co to bylo za zachvev, ale udelalo mi to desnou radost, ze vsecky postele zustaly suchy, nicmene pres den se zadne novinky nedely....pak jeste prisla a rikala "tatko ty mas radost, ze jsem nepocurala postylku? ja mam taky radost" pak ovsem chcala opet do kalhotek, do pliny a na zachod ne, ve skolce se ako bonus opet posrala do treninkovek. ACH JO.

zitra deme prozmenu na lanpionak :slight_smile:
13. lis 2009 v 19:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek