• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
tlapi jseš si jistá, že bys chtěla do 19m přenášet dítě s sebou po bytě kamkoliv se hneš?
fakt nevím, co z toho je dobrýho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
záchvěv dobrý, třeba se blejská na lepší časy!
13. lis 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byzz, ona Marinka do 19ti mesicu nelezla? To mas pravdu, ze je to dosti nepredstavitelna predstava :slight_smile:
14. lis 2009 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi to lezla, ale jaksi ne za mnou, asi jí připadalo, že zdrhám a že mě po 4 nedožene nebo nevím, prostě jak jsem odcházela, začla nešťastně brečet a nehla se z místa....zkoušela jsem ji lákat s krátký vzdálenosti, ale nic....tak jsem nosila, jak začla chodit, tak jí to přešlo, asi už si připadala pak na stejný úrovni jako já :grinning:
14. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz, tak to sis užívala, koukám...

tlapi, držím palce, ať takových záchvěvů jen a jen přibývá! jinak taky souhlasím s byyz, mě moje aktivní dítě celkem baví a nějak nemám ten pocit, že kdyby bylo dýl ležící, že by to bylo lepší:slight_smile: je fakt, že všude vyleze a nevíme, jestli se dožije dospělosti, jak furt padá, ale vypadá to, že je gumovej :grinning: :grinning: kromě boulí nic vážnějšího, snad to vydrží:slight_smile:

ale poslední dny jsou šílený, pevně doufám, že mu rostou zuby a že se to teda časem zlepší, ačkoli v puse žádné otoky nepozoruju :confounded: v noci je ze mě dudlík, ve dne nosič, sice chodí, ale když nemá jo nějak zásadní podnět, tak řve mama a ukazuje na mě tím svým tlustým prstíkem jakože ho mám vzít do náručí (ne, nejsem cílová stanice, nejradši by prozkoumal vnitřek horních skříněk v lince, utrhnul lustr apod.). No jsem z toho utahaná a jen se modlím, aby ten zub už vylezl a hlavně aby to teda byl zub! snad jo, dnes byl opruzenej a nevím teda jakou to másouvislost, ale Julka se taky víc prudila jen v období růstu zubů :confused: :sweat_smile:

miq, Dorotka to určo do roka stihne! ib nám taky občas protékají, nevím, jestli to nesouvisí spíš se zvětšujícím se objemem močáku :sweat_smile: teď mám období, že mi vyhovujou BG...
14. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
byyz pozoruju to zvětšující se číslo v profilu to je fakt mazec jak to utíká :stuck_out_tongue_closed_eyes:

mě pohyblivý děti nevadí, Jonáš byl teda horší než Dorka , ona je děsně opatrná žádný boule nemá,když se jí něco nezdá bezpečný tak do toho nejde :grinning: :grinning: no snad jí to vydrží, normálně se naučila slézat z gauče aniž bysme jí to učili a aniž by z něho spadla asi je geniální či co :grinning: :grinning: :grinning:

Tlapi držím palce ať do Eli vydrží :wink:

dneska jsem měli párty , jonášek slavil 3 narozeniny, docela dobrý byl tu pěkný šrumec o který se nám postaral synovec, je to fakt sranda pozorovat dorku jak se těm dvěma snaží vyrovnat a výská radostí a když jí pánové přiberou do hry :grinning: :grinning: :grinning: tak je na vrcholu blaha :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , dokonce se párkrát zapoměla a chtěla se za nimi rozběhnout po pár krocích sice spadla ale jak byla rozjetá tak si toho ani nevšimla :grinning:

Lenchi chceš nasr..., :stuck_out_tongue_closed_eyes: Dorka už spí celou noc dneska se probudila ( nebo spíš jí jony probudil ) až v 7 ráno pak se teda ke mě přicucne, ale v noci jí stačí jen dát dudlík a spinká :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
BG jsou prostě super, sice je jednou taky pročůrala ale to jí měla snad 4 hodiny, takže když teď hrozí že bych jí nemohla přebalit tak jí dovycpu vkládačkou a je ok což u IB nejde :confounded:
15. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no, kdyz ja za to nemuzu, ale mne pripada, ze to je proste jednodussi s dite´tem, ktery mizi ze zorneho pole za hodinu nez kdyz mizi za 5 vterin :slight_smile:

zachvev nic. byl to nejaky omyl
16. lis 2009 v 09:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
byyz: s tim nosenim tp je husty! asi uz se prestanu rouhat...
16. lis 2009 v 09:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak už nám zase funguje počítač. :dizzy_face:

Jonáškovi vše nej ke krásným třetím narozeninkám!!!! :slight_smile: Dorka je šikulka, jen tak dál.

tlapi nevzdávej to! Určitě to bude dobrý. Vem to tak, že neegzistuje předškolní dítě (nepočítám děti s postižením), které by neumělo chodit na záchod. Chce to prostě čas, aby dozrála. Tím ale nechci říct, že to Eli bude dělat až do pěti. Jen jsem tím chtěla říct, aby jsi se to pokusila hodit za hlavu a prostě počkala. :wink:

tak už jsem myslela že v pátek pojedeme do nemocnice. :unamused: To, že mě pravidelně tvrde břicho moc neřeším, beru od doktora hořčík, ale to mi dělalo i při Honzíkovi. Ale občas mě bolí břicho a ledviny, jak při menzesu. No a ve čtvrtek mě bolelo docela dost, polejvalo mě horko a tváře jsem měla rudý jak Marfuša. :frowning2: Naštěstí noc byla už v pohodě a druhý den taky. Tak jsem ani k doktorovi nechodila. Nesnáším nemocnice :confounded: tak dokud mě nepraskne voda nebo nezačnu krvácet, tak mě tam asi nikdo dobrovolně nedostane. Teď už je mi zase fajn, ale raději si začínám chystat věci do porodnice (projistotu). :sweat_smile:
16. lis 2009 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
http://www.tradiceapribehy.cz/clanky&kraj=12 docela dobry :slight_smile:

jeziiis, jony ma dneska narozky!!!! Velika gratulace!!!

janduli: to jo, tim se chlacholim, ale nevim, jak mam reagovat v dane situaci... navic ted uz se vyhradni i posrava do cehokoliv, tak to je fakt megamazec!!! nastesti uz kvuli tomu ze skolky nevolaji.

a)mam ji nechat byt, davat pliny (ktery za nic na svete nechce) a nic nekomentovat a cekat az si na to prijde sama?

b)nebo treninkovky a ptat se, jestli nechce curat a posilat ji tam, i kdyz vim, ze tam nepujde a stejne rekne "nepocebuju, ja se ulcite nepoculam" (coz me dycky malo platny, at se branim, jak chci vytoci...)

co byste delaly vy?

rekla bych, ze je to psychosomaticky, protoze dneska pod vidinou obleceni si krasnych novych kalhotek s obrazem sla curat na zachod. Tak si je pak za odmenu oblikla, s tim, ze se bude snazit curat na zachod a za chvili se divam na jeji zdeseny vyraz. sama se lekla, ze pocurala..schvalne to asi fakt nedela.... Navic ma tu prcinu uplne cervenou, nicene ji to prej nestipe.
nejspis je ve stresu nebo strachu, takze to neumi ovladat a dokud to nesetrepe, tak se to nevyresi.... Hlavne se mi nechce moc do ceska tedka, bo uz slysim vsecky ty kecy okoli.... uz ted je mi ji lito...
myslim si, ze z toho ma mindrak i sama ze sebe...
16. lis 2009 v 19:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo Jonášek už má tři roky :dizzy_face: velká gratulace
janduli, mně bolí břicho každou chvíli...i u malý jsem to tak měla, to jsem teda brala magnézko, ale teď když neberu nic, je to lepší, tak pochybuju, že to k něčemu bylo
tlapi já bych asi dočasně zkusila a) a prostě bych ji přebalovala jako Jáchyma :pensive: i když radost bych z toho teda taky neměla
16. lis 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, ty ji dáváš na záchod jen když si sama řekne? my jsme se teda Julky v kritickém období neptali a prostě ji na záchod v určitých intervalech dávali, když nebylo možné se na ni spolehnout...třeba každou půlhodinu...držela jsem ji a spolu jsme potichu poslouchali, jak to teče:slight_smile:a pak jásali :sunglasses:

velká gratulace Jonáškovi!!!!!

holky, s těmi porody ještě chvilku počkejte, ještě máte čas :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: to se ruzni... ale obecne si sama nerekne nikdy. nekdy se necha posadit nekdy ne. ale dycky se brani, ze nepotrebuje nikam chodit, protoze se urcite nepocura.

ted jsem v jedne chytre knize nacetla, ze ji mam dat proste maly kalhotky a vydrzet, tak nevim.
17. lis 2009 v 10:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, nojo, tak to jo...to je pak těžký...

holky, Julka má takové negativní období, že všechny mé pokyny neguje (běž - nepůjdu, zavři - nezavřu apod.) přitom se někdy šklebí, jakože mě zkouší. Dnes jsem ji před koupáním posílala se vyčůrat a zase odmítala, vrtěla hlavinkou a opakovala, že se nevyčůrá, tak jsem jí hrozila prstem a tvářila se přísně, ale ne nějak hodně, ona stejně pořád opakovala, že nepůjde, ale přitom ale šla na záchod a svlíkala se. Evidentně to na mě zkouší, já jen nevím, jak ideálně jí ty hranice ukázat. Včera mi kupříkladu řekla, že mě nebude poslouchat! Nehádá se, prostě konstatuje, že nebude poslouchat maminku. Tak já jí říkám, že bude, jinak bude maminka Jůlinku plácat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak nevím, jak na ni, abychom toto období prošli bez ztráty květinky :sweat_smile:

miq...dnes jsme byli u tchýně a Julka si tam našla miminko, chovala ho a říkala, že vypadá jako Dorotka a pak si ho vzala domů k ostatním miminkům a stále mu říká Dorotka:slight_smile: Vzala si ji domů, protože prý - cituji - se bude s Josefínkou a Matyldou kamarádit, budou se mazlit a dávat si pusinky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Už má teda tři miminka...Matylda se ale asi postěhuje, s ní si moc nehraje, jo a pak má ještě Pepíčka, takový plastový nahatý dítě, s tím se koupe :grinning: nejradši má Josefínu, tu neustále kojí, uspává, posadí ji třeba do židličky ke stolku, obloží ji hračkama, jídlem a pitím, pak na ni zálibně kouká a tvrdí, že je teď Josefínka spokojená :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: dokonalá matka :sunglasses: jen mi teď kamarádka v centru trochu zkazila dojem - Juli si naložila všechny mimina a panenky do kočárku - naskládala je na hromadu na sebe a kamarádka odtušila, že Julie bude asi v dospělosti pracovat v márnici :confused: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
http://www.barrister.cz/knihy/266/dobry-pejsek-pro-kokinko-preskoci-i-pres-hovinko/ to je boziiiiii, to musime mit!
btw. nasla jsem navod na chcani...
na rodine jsem prosla poradnu a nasla miliony podobnych pribehu, jako je ten nas. Az mam skoro pocit, ze je to uplne nrmalni. taky se mi mrte ulevilo, bo to resi i maminky 5tiletych deti, ktere maji sevreny zadek, bo jde za par mesicu ditko do skoly... Uklidnilo me, ze nejsme sami, ze to neni nijak zvlastni a ze mame 3 roky na to, abychom to vyresili, coz je tezka pohoda :wink:
18. lis 2009 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi to je fakt dobrý jsem se docela nasmála :grinning: ( tu knížku myslím )

já jonášovi taky musím připomínat aby se šel vyčůrat protože někdy v zápalu hry nebo koukání na telku si nejdřív cvrkne a pak ječí čůrat a kakání to samý :sweat_smile: :confused:

Lenchi to jsem rádi že máte dorotku doma :grinning: :grinning: :grinning:
dneska jsme se byli fotit už mám fotky takže můžete mrknout na facebook :slight_smile:

byyz janduli neblbněte máte ještě čas :grinning: :grinning:
18. lis 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenchi miq já se ještě nejmíň měsíc rodit nechystám, jen jsem chtěla uklidnit janduli, že to je normální :grinning:
tlapi tak to je super a bylo tam i nějaký řešení? jako co s tím?
18. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. pridej me! jsem zvedava, jak opice!!!

byyz: jojo, davat kalhotky, chcani nekomentovat, ma si utirat louze, prat pradlo sama a hrozne chvalit, kdyz se vycura na nocnik. ovoce bychom meli sklizet za 14 dni.... tak drzte palce
18. lis 2009 ve 22:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se taky rodit zatím nechystám, byyz je pravda, že jsi mě tím uklidnila. :wink:

tlapi držím pěsti ať se vám to povede. :slight_smile:

mig. taky moc pěkný fotky :grinning:
19. lis 2009 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
mig. omlouvám se fotky jsem neviděla. Asi jsem tě na facebooku našla, ale na album jsem se nedostala. :cry:
19. lis 2009 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
babky, ještě s mláďaty počkejte :slight_smile:

Tlapi
nechala bych to co nejvíc na Eloušovi. Když chce kalhotky, tak ji v tom podporuj (přinese Ježíšek). Nehodu společně v klidu ukliďte a chválit - každý úspěch v počátku řádně oslavte! Co třeba slíbit, že za každý den, kdy se nepočůrá, budou po nějakou dobu nové kalhotky?

budu brát naposled před Vánocema od farmers, tak jestli někdo něco chcete, písněte co nejdříve :slight_smile:

U nas se blýská na lepší časy. Janek už 3 noci docela spí. přes den si hraje, pase koníky buší do hrazdičky a hlavně nehuláká :grinning: .
19. lis 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Nazdarek!
udelala jsem test. rekla jsem elusici, ze kdyz bude mit do vecera suchy kalhotky, ze dostane regulerni tabulku cokolady. (chtela jsem zjistit, jestli to kontroluje nebo ne) a hadejte co? cely den se nepochcala!!!!!

usuzuju tedy, ze vypsychla neni a ze holt musim vydrzet, az ji to prestane bavit... :rolling_eyes:
23. lis 2009 v 11:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!
Tlapi moc blahopřeju!!! :wink: Jen tak dál. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
23. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, tak teď jí čokošku dávej každý den, ubírej po kostičce a až dojdete ke dni, kdy dostane jednu kostičku, tak už to třeba bude lepší:slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. lis 2009 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jako kazdy den tabulku cokolady???? na to asi fat nemam...navic vcera byla nedele, takze zadna skolka.... ve skolce fakt chodit nechce, boji se tam mimo tu jejich mistnost.:( dneska ma slibenou zmrzlinu po veceri. za suchy kalhotky.mam tip jeste od svagrove. udelat tabuli. za suchej den namalovat slunicko, za mokrej mracek a za slunicka odmeny...
ale bacha, vcera si nerikala, jen se chytla mezi nohama a sla dobroolne s nama...
23. lis 2009 v 16:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi super :slight_smile: teď ještě vymyslet co kromě čokolády jí bude motivovat a máte vyhráno :grinning:
když tak o tom přemýšlím tak je to vlasně normální , třeba do práce taky nechodímě pro potěšení ale pro prachy ( to je ta motivace :grinning: :grinning: )

mě přijde že v tomhle věku děti vytyčují nový hranice :rolling_eyes: , my jsme měli krizovku v sobotu, jonáš se rozhodl že když mě bude dostatečně dlouho ignorovat tak nebude muset dělat co mu říkám , což mě samozřejmě vytočilo, protože jsem u něj stála mluvím na něj a on se otočí a dělá že mě neslyší, žádný AP řešení jsem neměla tak prostě dostal na prdel no a když to udělal asi po pátý za dopolene tak jsem fakt měla pocit že vyletím z kůže :angry: :angry: :angry: :angry: no a když jsem se ho ptala proč neudělal co jsem mu řekla (vysmrkat se ) tak mi řekl že se ještě chtěl koukat na vodopád( to jsme byli v parku) tak jsem mu povídám že mi to nevadí ale musí mi to říct a né stát a dělat že mě neslyší , chvíli na mě koukal a pak řekl že prý jo :grinning: no a najednou je klid neříkám že poslechne na slovo :grinning: :grinning: :grinning: ale už mě přestal ignorovat :slight_smile: ale taky dost často používá že ještě nemůže něco udělat protože :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning: a bude hůř

Dorotka se dneska rozešla jakoby už ztratila zábrany :dizzy_face: krásně vybrala i zatáčky a sama z toho měla takovou radost že jí oči úplně zářily jakoby říkala mami koukej já už se nebojím :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ziso gratuluju ke spaní a at vám to dkouho vydrží :slight_smile:
23. lis 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro ty kdo nejsou na facebooku , dal jsem pár fotek alba tady :wink:
23. lis 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, takže jste roku taky utekli :dizzy_face: :dizzy_face:

tlapicko, já ani tak nemyslela, abys jí kazila denně žaludek čokoládou, to byl napůl žert :stuck_out_tongue_closed_eyes: myslím, že vaše aktuální úspěchy jsou výsledkem všeho, co teď děláte, že taky má tu pozornost a tak - však jsi psala, že najíždíte na nový systém a výsledky čekáš do 14 dnů - tak to ani tak dlouho netrvalo, co:wink:?

a s těma hranicema to je prostě klasika...s Julií je to lautr to samý :rolling_eyes: :rolling_eyes: teď aktuálně kdykoli mi odmlouvá a já ji napomenu, tak začne dělat lítostivý scény, ať se na ni nezlobím, tak jí většinou klidně odpovím, že se na ni nebudu zlobit, když mě bude poslouchat - miq, jak píšeš, že Jonášek oddaluje věci, protože...tak Julie to samý - nemůžu papat, protože si stříhám apod. ale jak jsi Jonáškovi vysvětlovala, že ti musí říct a od té doby, že je to lepší...tak takovou zkušenost nemám, já se opravdu snažím jí horem dolem všechno vysvětlovat, respektovat její potřeby, ale ona je asi ještě tele, protože vysvětluju stále dokolečka ažádný zlepšení se nedostavuje. Máme tu dost střety s mamkou, která rozhodně tu AP bibli Respektovat a být respektován nečetla, takže mým dětem neustále říká věci, který mi jdou dost proti srsti - když Hugo začne plakat, tak aniž by zjišťovala, co se stalo, seřve Julku, pořád ji tlačí do takových podivných rolí - jsi hamoun, jsi zlobivá apod. - Huga taky neustále okřikuje - copak o to, to já taky, protože to je neřízená střela a demoliční četa, rozbíjí neustále věci i sebe - ale pak se nemůže divit, že ho Juli taky pořád peskuje - holčina dělá jen to, co vidí u nás, to slyším, jak používá moje výrazy...takže mámu pořád napomínám, což je taky dost blbý, ale ona jak je jinak vychovaná, v jiný době, tak absolutně odmítá pochopit, co se jí snažím sdělit, že dělá podle mě špatně a většinou končí naše diskuze jejím rezolutním prohlášením, že už mi nemůže nic říct apod. nojo, naše společné soužití dostává trhliny :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale snad to přežijeme :sweat_smile: :confused:

včera byl v MC fotograf, tak máme opět nějaké fotky, jen tak trochu, nějak to stáhnu a nabídnu ke koukání:slight_smile:
24. lis 2009 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
fotky nemam, ale video buldozera.... http://www.youtube.com/watch?v=wHs0gFTQWys
kdybyste chtely videt pokroky u nas.... vice zitra, packo!
24. lis 2009 ve 23:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi tý brdo to je dobrý Jachous fakt skoro leze :astonished: :astonished: tohle dorka dělala tak v 9 měsících :grinning: :grinning:
26. lis 2009 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nas docela zmena! Elousice chodi ze skolky stale prochcana, ale doma si rika uz i bez odmeny, pokud se ovsem neciti nejak vyrazne ukrivdena. Hlsi i venku a v obchode. huraaaa. Otik rikal, ze rano vzdycky nadsene leti do skolky, ani se pomalu nerozlouci. Ja ji teda vetsinou v tak nadsene nalade nevyzvedavam, ale myslim, ze se to celkove lepsi, zacina trosicku rozvazovat nemecky, tak se asi otazka casu, kdy si troufne jit na zachod i tam...

Musim Vam rict, ze je to fakt uleva!

Jinak me stve, ze strasne fnuka nebo rve, kdyz neco chce, misto toho, aby si o to normalne rekla, delaji to vase deti taky? Opici se po jachousoj.

A ctete detem pred spanim, nebo vypravite? Poslouchaji nebo se porad hemzi v posteli? Ja mam vzdycky sto chuti ji necist, kdyz lozi po posteli, seda si a prerusuje.... mam vyzadovat aby lezela, nebo je to hemzeni normalni?
27. lis 2009 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek