• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
autor
Jsem chtela rict, ze se Zdenek pekne nadre na 3 syny :slight_smile:
7. led 2010 ve 21:10  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zensky, vy jste snad zapadly nebo co?
8. led 2010 ve 20:05  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
trochu jsme zachumelili:slight_smile: dnes jsem třikrát odklízela sníh a stejně to není nic moc platný...no, aspoň byly děti na čerstvým vzduchu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

byyz gratulujeme a jsme moc zvědavý na průběh a podrobnosti a tak:slight_smile:

já jsem teď po několik večerů trávila nad finálním výběrem obkladů do koupelny a bylo to děsný! ale už je máme objednané, teď trpím u výběru obkladů do kuchyně, čili jak je mým dobrým zvykem, neustále přehodnocuju celou koncepci a mám neustále pocit zmaru a začínám chápat, na co je dobrý nechat si dům navrhnout skutečným architektem...třeba příště:slight_smile:
8. led 2010 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky , to počasi to je docela mazec, teda mě to zase tak moc nevadí pokud nemusím nikam autem, dneska mě málem sestřelil nějake čur.... co v tomhle marastu předjížděl 4 auta najednou a vůbec mu nevadilo že jedu v protisměru ještě že ta silnice byla dost široká na 3 auta :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

jinak dneska jsem měla náročný den matky na mateřské, ráno jsem sklidila stromek, pak jsem jela na sjezdovku lyžovat , potom jsem si skočila do bazénu a nakonec prohrábla pár výprodejů , uff jsem utahaná jak pes :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ještě že mám tak hodnou maminku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: výbornej relax

zítra půjdeme asi sáňkovat , dětem se to líbí a já si to taky moc užívám :slight_smile:
8. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tyjo Lenchi, to Ti fakt nezavim, neni sranda vymysled neco nadcasovyho, co nebude za 5 let trapny nebo okoukany...

miq, to zni jako sen! Neco takovyho se mi fakt nepostesti :slight_smile: Ale ziju s krasnou snnovou letni ideou. hteli bysme jet s O. do Japonska (bez deti) na krajkarsky kongres, fujisan, hokkaidou, za rodinkou. Proste 14 dni neskutecnyho blaha... Vypada to, ze si rodina jakz takz deti rozebere :slight_smile: To je tak neskutecna predstava, ze si to vubec nedokazu predstavit.

sankovani zni dobre, ale tady je snehu jen malicko, nicmene neco ma spadnout o vikendu :slight_smile:

I kdyz mi moc do sankovani neni. chytil me dneska mocak, tak resim, jestli to nejak dokazu vyresit sama nebo jestli budu muset k dr. Otik je dneska ve skole a zitra cely den taky, tak to bude vesely. Od te doby co elous chodi do skolky nejak nemam rada vikendy...

Taky u Jachyma cekame na nestovice, takze se moc nenudim, ale bacha, uz mam vybaleno!!!

Co si myslite o rozdeleni deti na prazdniny?
8. led 2010 ve 21:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
nazdar babky, jenom jdu pozdravit, dneska jsme se vrátili z porodnice
porod fofr, teda nejdřív docela dlouho nepravidelný kontrakce, každá jinak silná a tak, pak mi rupla voda a do hodiny hotovo :grinning: (ale ta hodina teda byla dost drsná :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
malá očividně potřebovala víc času na dopečení, i tak měla jen 3130g a dost problémy s udržením teploty (1. den strávila z inkubátoru, když ji zkusili vyndat, klesla jí teplota až na 35,2)
ale je to zdatnej savec a už má zpátky porodní váhu (a já asi tak trojnásobný prsa)
opět jsem ovšem za těhu nabrala 17 kilo a porodem shodila 4 (u Márinky taky) - to je míň než dítě, voda a placenta, takže to fakt nechápu, to zas bude dlooooooooooouhý hubnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
tlapi jaký 3 syny???? s těma teda už nepočítáme, aby bylo jasno :grinning:
9. led 2010 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí
jo a děkuju všem za gratulace :slight_smile:
mimochodem epino super vynález, nemám ani škrábaneček :sweat_smile:
9. led 2010 ve 22:08  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky! Taky blahopřeji k holčičce. :slight_smile:
Co je to epino? :sweat_smile:
10. led 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, to jsou teda pomůcky. Snad to zvládnu i bez toho. :wink:
10. led 2010 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
byyz tak to je super porod, příště už to ani nestihnete do porodnice , co :grinning: :grinning: :grinning:
jsem ráda že ti to epino pomohlo :wink: :slight_smile:
přeju ať malá hezky přibírá, když je teď taková zima
a co márinka jak se tváří na sestřičku ?

janduli epino je fakt super věc , já porodila 4 kilový dítě bez nástřihu a jen s jedním stehem :dizzy_face:

včera jsme byli sáňkovat , dorce se to moc líbí :slight_smile: , teda ona je z toho sněhu nadšená, dokud se jí teda nedostane do obličeje, je chudinka v kombinéze jak koule , ale to jí nebrání šmějdit jak to jen jde :grinning: :grinning: :grinning:
dneska jsme jonášovi vyzkoušeli lyže ( takový dřevěný na normální botu ) strašně to chtěl zkusit chodil tady po ulici, ale jakmile párkrát spadnul na prdel tak ho to přestalo bavit a bylo po lyžování :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
10. led 2010 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
To jsem moc rada, ze se to s epinem tak vydarilo :slight_smile:!!!

jinak jachym sedi a chodi podel francouzskyho okna drzicese parapetu, asi me klepne.

Se chcanim jsme nakonec byli v nemocnici, dostala jsem atb a odpocinek na luzku, takze tatka asi zustane doma, hec! Dela nam tedka mamku a ja spim a sem tam pomuzu :slight_smile:
10. led 2010 ve 21:07  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
hehe, tak to je nejlepší, tlapicko, jen ať se tatínek postará :stuck_out_tongue_closed_eyes:

byyz, tak to bylo rychlý:slight_smile: přeju ať holčinka přibírá a ať jste všichni zdraví!

janduli, já jsem teda taky epino nepoužívala a taky jsem rodila čtyřkilový dítě bez nástřihu a je jedním stehem, tak nevím :confused: ale já neměla problémy ani u Julky...nástřih je něco, čeho jsem se vždycky neuvěřitelně děsila, nějakou fobii z toho mám, no teď už nemusím mít, žejo...

tlapi, koukám, že Jáchym je podobný akční dítě jako Hugo :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 14:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Já se nástřihu nebojím, u Honzíka mi ho dělali a to měl jen něco málo přes tři kila.
Nevím proč ale víc jsem se bála klyzmy a tu mi naštěstí nedělali. :sweat_smile:
Už to očekávám každým dnem, poslíčci jsou každodenní součástí. Dnes ráno mě pořádně bolelo
břicho (v pravo), už jsem se bála, že je to slepák. :fearful: Naštěstí jsem to zaspala a teď už mi je fajn. :grinning:
12. led 2010 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lenchi: jojo, casto si na vas vzpomenu! v koupelne chvata smer stetka na zachod, jak pride eli ze sklky, tak masti olizovat jeji posoleny boty...

BYyz: Drzim palce, at se fajne szivate a At Darja pekne pribyva :slight_smile:

Janduli: Myslim na Tebe a drzim palce!!!!

Jinak holky, premyslela jsem, ze bychom se mohly mozna schazet nez deti povyrostou zvlast, co rikate? Kdyz nad tim tak zamyslim, tak v tech 6ti detech mi to prijde jako mazec a vzdycky si rikam, ze jsem vubec nestihla probrat, co jsem chtela :( Nemate podobny pocit?
13. led 2010 v 19:33  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
14. led 2010 ve 22:06  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj jen krátce. Tak už to máme za sebou, dnes nás pustili. :grinning:
Terezka se narodila 13.1. ve 03:55 :dizzy_face:
http://orlicky.denik.cz/miminka/miminka-narozena-v-usteckoorlicke20100116.html
16. led 2010 v 19:20  • Odpověz  • To se mi líbí
janduli, gratuluju :slight_smile: :slight_smile: Terezka je moc hezounká :dizzy_face: už se těším na šátkovací zkušenosti :wink:

ženský tady to nějak umírá néééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

u nás nastala velká změna, Robert se konečně rozhoupal a přerušil podnikání :wink: :wink: takže spodek bude volný k bydlení :slight_smile: jen teda nevím jak mu bude dlouho trvat než tam něco vytvoří :confounded: určitě se mu nebude chtít udělt tam kuchyni a obývák jak mám v plánu :angry:
přemýšlím co uděláme s těma šatama snad se podaří něco prodat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

u Dorotky se začíná projevovat osobnost :stuck_out_tongue_closed_eyes: začíná se pěkně vztekat :grinning: :grinning: :grinning: ale jinak je to zlatíčko, jen jí nesmím vypustit někde venku to je teda mazec je jak neřízená střela :grinning: :grinning:

Tlapi to snad není možný jakej je jachouš drak takle to vypadá že bude v 8 měsících chodit sám :grinning: :grinning:
na ty plínky jse už koukala jsou krásný , ale ta cena :sweat_smile:
17. led 2010 v 09:54  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
juuuu, velika gratulace, janduli!!!!! Tak at se rychle szijete a honzik at pomaha :slight_smile: a at se vyspite atd , atd...

miq. skvela zprava, i kdyz hodne prace pred sebou,... Robertovi se nedivim! dole delat kuchyni kdyz mate nahore tak krasnou.... Sama bych do tho po zkusenostech teda nesla...

Myslis, ze nejaky saty neudete v nejakych pujcovnach?

Myslim, ze v osmi mesicich chodit nebude ani nahodou. On ma ty nohy docela gumovy a nemuzou ho unyst, jenze on to nechape... Ale tedka se docela zlepsil, zacal byt trochu opatrnejsi, tak jsem rada! Po tech drzkach, co hazel pri pusteni se se asi poucil a zase se zpusovne drzi jednou rukou...

jinak tedka prozivam fakt krasny obdobi.... jak jsem byla nemocna a o. se zdrzoval doma, tak se e. strasne zmenila a je neskutecne hodna, jakoby to ani nebyla ona.... vsecko dela s chuti, posloucha, pomaha.... MAZEC!

Netusila jsem, jake ma dopady rodinne vyziti....
a taky jsem cetla knizku o komunikaci, co jsem dostala od jeziska, tak jsem mozna hodne zmenila styl jednani a ve vysledku se kombinace techto dvou veci rovna zazraku!!!!
17. led 2010 v 16:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
janduli, gratuluju!!!ať Terezka pěkně roste a dělá vám jen radost:slight_smile:

tlapi, ten Jáchym se fakt něja shlédl v Hugovi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Hugo taky stále padal a padá, je pořád samá modřina, dost chudák vytrpěl v pátek v MC - nejdřív dostal dveřma při otvírání, potom ho chlapci zavírali do skříně a přivřeli mu tam dost blbě prst...doma taky pořád někam padá, má hlavu samý šrám :sweat_smile: :sweat_smile: jinak gratuluju ke klidnému období, myslím, že si to zasloužíš, vzhledem k tomu záhulu předtím a všem těm náročným dnům s Eli...

ale nemyslím si, že bych se chtěla scházet bez dětí...zas bych musela řešit hlídání a navíc bych nerada děti ochuzovala o setkání s kamarády :stuck_out_tongue_closed_eyes: zvlášť teď, když si Juli konečně tak oblíbila Jonáška, pokaždé to je mega vítání a objímání a výkřiky ahooooj Jonášku!!!hrozně srandovní:slight_smile:

miq, gratuluju k novinkám ve vašem bydlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: však už bylo načase! budeš mít dobrý výhled z kuchyně i z obýváku, jestli si tam necháš ty výlohy :grinning: :grinning: náhodou co si pamatuju z Anglie (Skotska), tam to bylo normání a ani záclony neměli!

my jsme dnes měli rodinnou oslavu mých a Julčiných narozenin, tak tu byl šrumec:slight_smile: Julka s Hugem ještě dostali dárky od zpožděného Ježíška, takže co se týče počtu dárků - druhý vánoce! ale dobrý, dostali nějaký dřevěný auta a vlaky k vláčkodráze a od nás dostala Juli nádobíčko - hrnce a krnečky, tak může kuchtit:slight_smile: ješt :grinning: jsme chtěli vyrobit kuchyňku, ale nějak jsme to nezvládli, tak Laco vzal tlustej fix a na stoličku namaloval během oslavy dvě plotýnky a bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sunglasses:

nojo, nějak nám to tu skomírá, ale já jsem poslední dobou dost internetově nekomunikativní, maily nepíšu, na žádný diskuze nechodím...jde to se mno z kopce:slight_smile: :grinning:

dostala jsem knihu, tak si jdu asi číst:slight_smile:
17. led 2010 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děkuji za gratulace. :slight_smile:
Zatím je malá moc hodná, zatím se s ní pěkně vyspím (dnes se budila např. v 01.00, v 03:30 a pak až 6:30)
paráda že? :grinning: Jen aby jí to vydrželo.
Možná je to odměna za to moje poporodní trápení. :sweat_smile:
Lenchi dodatečně vše nej k narozeninkám tobě i Julince. :wink:
My jsme v sobotu dodatečně oslavili Honzíkovi šesté narozeniny.
Kdyby Terezka počkala jeden den, tak by měli narozeniny ve stejný den.
Ale takhle je to asi lepší, vlastně je to úplně jedno. :sweat_smile:
18. led 2010 v 08:12  • Odpověz  • To se mi líbí
přidala jsem Terezce do alba dvě fotky z porodnice, tak mrkněte. :slight_smile:
18. led 2010 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Janduli, to je krasny takovy spinkaci miminko! Jaky jsi mela poporodni trapeni? To spani v noci je tak akorat, ne? :wink:

Lenchi: tak ta stolicka s plotynkama je neco dokonalyho! Elous s tou stolickou travi totiz mrte casu a je to idealni vyska!!! Urcite se to osvedci :slight_smile:

chudak hugo, nema to nejaky zhmozdeny?

Add rande: nemyslela jsem, ze bychom se schazeli bez deti, ja je tez nemam kde odlozit :slight_smile: myslela jsem, ze bych si na Vas vyclenila dva dny... ze bych se sesla jednou s Tebou a detma a jednou s Miq. a detma :grinning: Se nejak neumim vyjadrovat! sorry!
18. led 2010 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
janduli gratulace :slight_smile:
trochu to tady zas zmrtvělo, já teda teď nějak nemám čas ani náladu....snad se brzo dostanu aspoň k dodání fotek :slight_smile:
18. led 2010 v 18:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Je to super, přes den stihnu něco udělat a v noci se docela dobře vyspím. :sunglasses: Jen aby jí to takhle dlouho vydrželo. :sweat_smile:
Porod jsem mělo docela fofrovej. V jednu jsem přišla na to, že mám pravidelné kontrakce po 10. min., po druhé hodině se to najednou změnilo na jen po 2. min. Tak jsem zbudila Honzu a už jsme frčeli. V 2:55 jsme dorazili
do porodnice a ve 3:55 se malá narodila. :grinning: Po porodu jsem nějak víc krvácela, tak mi dali nějakou injekci a nechali
si mě tam ještě o hodinu déle, než normálně. Nevím jestli jsem se trhla nebo mě nastřihla, ale sešitá jsem. Při
sezení mi stehy vůbec nevadili, ale udělal se mi tam hemeroid ( a ten je teda dost nepříjemnej). Největší trápení
jsem měla při kojení. Strašně to bolelo. Bradavky jsem měla v pořádku, žádné prasklinky a pod. Když malá pila, tak
mě bolelo uvnitř prsa, asi jsem měla přicpané ty kanálky. Ale nevzdala jsem to vždycky jsem zatnula zuby a prostě
jsem to přetrpěla, jakmile se mi začalo dělat mlíko, tak se to trošku zlepšilo. Teď už mě nejvíc bolí jen pár prvních
potáhutí a pak už se to docela dá. :wink:
Druhý den po porodu mi dělali ultrazvuk a doktor tam našel nějakou větší sraženinu, tak jsem dostala injekce do
zadku a prášky na potporu krvácení. :confounded:
Ale teď už se cítím docela fajn. :dizzy_face:
19. led 2010 v 08:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Panejo, to je stejne nefer, ze nekdo muze klidne rodit doma jinej je rad ze je ad i v nemocnici....
Janduli, drzim palec, at se rychle zahojis! Da se toho hemeroidu zbavit nebo uz je to na furt?

S tim kojenim je to taky husty. Ja mela nechutnej nabeh na zanet a to mi normalne pri prisati vhrkavaly slzy do oci, jak to bolelo. Fuj! Drzim palcem, at se to vsecko dobre rozproudi!!!!
19. led 2010 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Janduli, holky jsou holt hodnější :grinning: Dorotka taky spinkala a budila se jen na kojení takže pohoda , začala blbnout až když jí začali růst stoličky , takže vám to snad taky vydrží :wink:
hemeroidy jsou na prd, zkus si koupit nějakou mastičku , mě se osvědčila Preparation H a Procto-glyvenol , trvalo to sice nějakou dobu , ale nakonec se to spravilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
držím palce ať se i to kojení brzo srovná :slight_smile:

Byyz a jak vy válčíte ? je malá hodná ?

Tlapi já nechci novou kuchyň , já bych chtěla jen tu stávající přestěhovat dolů :grinning: ta místnost kam bych jí dala je jen o 30 cm širší a to by nemusel být takový problém, voda i odpady jsou kousek elektrika taky , teď záleží jen na Robertovi, největší problém je ta vlhkost , dneska jsem to zkoumala a je to fakt dost mokrý chjo :confounded:

samozřejně že by bylo nejjednodušší udělat dole jen ložnici a pokojík ale to je takový na prd, přijde mi to nelogický uspořádání domu, teď už si Jony hraje na dvorku klidně sám a když jsem nahoře tak na něj nevidím :confounded: , když něco chce furt lítám dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. led 2010 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky za podporu. :wink:
Mastičku mám nechala jsem si hned v pondělí poradit v lékarně, mám tu Preparation H. Vypadá to že
sice pomalu, ale zabírá. Už docela můžu sedět. :sweat_smile:
S tím kojením zkouším co se dá, co jsem kde vyčetla. Měnit polohy kojení, nahřát před kojením prsa mokrým
teplem, atd. Asi se to taky zlepšuje. :unamused: Uvidíme, nechám tomu čas.
Musím končit, malá se zbudila. Zatím pa.
20. led 2010 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
janduli, jachym moc neumel jist, dali mi v porodnici kojici kloboucek a ted mi doslo, ze s nim to bolelo mnohem min, takze doporucuju!!!
20. led 2010 ve 13:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
čauky ,

já jsem tak vytočená, že bych střílela :angry: jonáš je hroznej :angry: :angry: :angry: :angry: , vůbec neposlouchá , totálně mě ignoruje a navíc jak může tak ubližuje Dorce fakt nevím jak na něj :frowning2: nechápu jak to holky zvládáte bez babiček :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsem ráda že si ho babi zítra veme a já trochu vychladnu :sweat_smile: :confused:
navíc mě pěkně štve i Robert protože samozřejmě odmítá vůbec uvažovat o tom že by se dole udělala kuchyň , ale na co mi bude dole herna když tam děti stejně nemůžu nechat samotný ( oni tam ani nevydrží osamotě) o tom že by tam mohli spát ani nemluvím :sweat_smile: to mi jaksi taky nevysvětlil
dneska jsem obvolala pár půjčoven v okolí a jedna paní si přijela a dokonce i vybrala pár šatů takže aspoň něco mi trochu zvedlo náladu :grinning: snad se ještě podaří něco prodat :slight_smile:
21. led 2010 ve 21:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek