• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
no to prostírání je krásnýý.. ty jsi ale šikulka :slight_smile: :slight_smile: :grinning:

já peru ve slizu a teď mám i Ecover ten tedy zkouším jen na lepší oblečení :grinning: ještě bych chtěla sehnat quatl excel je to český eko prášek vyhrál nějaký test na ekolistu a stojí pakatel, jenže ho tu samozřejmě nikde nemají :angry: bohužel na některý Jonyho zaprasený bodička je sliz krátkej ale na plínky dobrý :wink:

moltexky mám ty největší myslím že jsou od 12 kilo kupovala jsem je kdy měl jony tak 9 a v pohodě mu seděly :slight_smile: klidně si na eli kup taky ty největší

musím končit jdu pařit s bandou z volejbalu na převánoční mejdan do kuželny už se těším jak malá to bude sranda nikdy jsem kuželky nehrála jen bowling tak jsem zvědavá jak mi to půjde :sweat_smile:
19. pro 2007 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miquel, doufam, ze sis uzila parbu zac je toho loket! pekarna tedka dela testo na rohlicky, co budeme mit na svacinku na cestu dom, tak jsem zvedava, jak to dopadne. (je to mamci recept, ale davam odhadnute mnozstvi pytlikoveho drizdi, tak jsem teda zvedava...)
jo a dekuju ti za pochvalu, uplne se cervenam :slight_smile: jsou 4 a trvalo to teda mrte moc casu.
koukala jsem na testoviny na praci prasky a hodne tam ty eko haneli... nevidelas to? prej bud perou stejne jako voda pokud se dobre odbouravaj nebo se odbouravaji i hur nez nektery neeko, tak jsem z toho zase pojala podezreni, ze je to byznis. ecover tam byl porad videt v ty reportazi, ale konkretne o nem nic nerekli :rolling_eyes:
chtela bych zkusit ten sliz. jak ho delas?
jo a elousovy zapraseny hadry nevypere teda nic... ani wanish. takze kdyz se neco nenavratne pokyda, tak se smiruju s tim, ze je to navzdy, teda pokud to zaschne.
holky, ja jsem asi divna ale zase laskuju s myslenkou koupit eli ty vlnacky.... a ty vicevrstvy plinky. kdyz jedu jen tak napul papir a napul latka, tak peru porad prazdnou pracku plinek... tak by to chtelo davat ty latkovky i na spani, ale tosi s tema fleesackama netroufam...
20. pro 2007 v 18:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já makám na vánocích, takže nestíhám sem chodit :wink:

tlapicko: já se za odbornici na plínky zas tak nepovažuju:wink:, skrzevá to odzkoušení:slight_smile: peru ve slizu všechno a pořád, ale mám zásadní problém - mám to prádlo děsně tvrdý, plíny jsou jak šutr. Jenže jsem skrblík, tak mi přijde neekonomický kupovat něco jinýho, co pere zhruba stejně. Běžné zašpinění mi vypere sliz normálně, ultra fleky stejně nevypere nic :angry: Přemýšlím o tom, jestli nepřidám při výrobě sodu, když to má takový zatvrdlý výsledky, občas Jůlinku fakt lituju, když si na plíny sáhnu :sweat_smile: :sweat_smile: a podotýkám, že ocet přidávám!!!nebo že bych přidávala tu kyselinu citrónovou do každýho praní? já nevim, ale budu to muset začít nějak řešit, začínají se mi plíny lámat v pucích :grinning: :grinning: :grinning: nebo zkusím schválně jednou koupit normální prášek, co se stane...

moltexky mám nějakou velikost ne tu největší, tu druhou největší a v poho, Julka teda nemá ani devět kilo...

s těma moltexkama jsi mě ale nahlodala - a to jsou ty normální, jedničkový? a je jich 42 v balení za 260,-? to vychází potom stejně jako ty dvojkový, myslím cenově...

miquel, já ještě úplně nevím, kdy se k tobe stavím, ale spíš to bude jen tak jako na otočku, jen že ti zanesu ty věci pro tlapicku a zas poletím - spíš ti napíšu sms, nebo zavolám, až jak se mi to vyvrbí časově, jo?

tlapicko, já jsem normálně tu podložku vůbec nemohla najít, pak jsem ji našla aměla teda fleky, to jsem ti psala, že určitě půjdou vyprat...no posypala jsem to solí na skvrny a nechala přes noc a pak vyprala a něco malinko tam ještě zůstalo :sweat_smile: :sweat_smile: jsou tam takový malinký flíčky, spíš to něčím někdy poblila, protože na to nikdy netentíčkovala :wink: tak nevím, jestli to budeš chtít, nebo ti ještě můžu dát slevu a nechat ti u miquel nějaký penízky zpátky...

jo a já na noc dávám jednorázovku - teď jsem se rozhodla dospotřebovat ty huggiesky, co mi ležely ve skříni už strašně dlouho, protože jsou do 9 kilo, tak abych je nemusela vyhazovat nepoužitý :grinning:
20. pro 2007 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak to vemu od konce. hagisky na noc sou desny... malo poberou.
tu podlozky chci flek neflek, to je v pohode.ale muzes miquel dat 103,50 (aktualni kurz eura)za ty separacky :slight_smile:
add moltexky: vsechny stoji stejne, kazde baleni ma jin pocet plinek... klidne koukni na netu ktera velikost kolik plinek obsahuje. na obalu je miminko co lezi mamince na ruce. no a je mozny, ze jsem uplne vylizana a uz ani cenu nedoneu domu... fakt se mi ale zda, ze staly necelych 10 e. nemuzu si pomoct. zalezi v kolik zitra vyjedem, mozna se pro ne po ceste stavime, uvidim. vzhledem k tomu, ze manza jeste neni doma, tak v planovane 4 asi nepojedeme. a v alnature oteviraji v osum, tak pokud se vyhrabem az po osmy, tak bych tam skakla, a tedy ti mohla i nejaky koupit. kolik by zalezelo kolik bys chtela a taky kolik se nam vleze.
s tim slizem: gedren psala, ze dava sodu a mejdlo s jelenem. tos me teda ale odradila... tak asi zustanu u toho persilu senzitiv... to mam pikslu za 3 e na nekolik mesicu, tak to nebudu resit. sliz pres vyjde na 20kc a ja dam 90, coz neni takovej rozdil kdyz si vemu na jak to je dlouho....

takze zatim paaaacko!
20. pro 2007 ve 21:41  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapicko, ale to je jen můj problém, s tím slizem, miquel má plínky krásně bílý a měkký, když jsem viděla její haipy a srovnala to s mýma, to byl fakt rozdíl...

na ty moltexky kašli, vyjde to nastejno jako dvojkový a ty si můžu koupit sama, budeš mít honičku už i bez toho, určitě :wink:

jo, včera mi přišla pekárna!!!je krásná, ale budu píct až po jéžišku :sunglasses: :sunglasses:
21. pro 2007 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi, ja si du koupit jedny pro sebe je mi jedno, jestli vemu jeste jedny pro tebe ses si jista, ze je fakt nechces? kdyz uz tam jdu?
manza prisel o pul jedny z prace, tak musime vypadnout, at se prospi :slight_smile:
pekarnu zavidim a jsem zvedava.
21. pro 2007 v 07:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a co se hnicky tyce, tak pokud bych to nemohla nebo nechtela udelat, tak se nenabizim a vykaslu se na vas :stuck_out_tongue_closed_eyes: ohledy brat fakt nemusis. :sunglasses:
21. pro 2007 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tyjo holky, tak jsem se jen tak stavila ve schlekrovi tady a zjistila jsem, ze je tam maji taky... v nejblizsi drogerce, chapete to? to jsem co. kazdopadne jsem koupila dva baliky tech do 18kg 42ks. tak kdybyste se precijen nektera rozmyslela, ze ho chcece, klidne ho dam dal, ja si je muzu koupit kdykoli hned u baraku za 9,99. takze tak :slight_smile:
21. pro 2007 v 09:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já jsem byla včera úplně kantáre :stuck_out_tongue_closed_eyes:
pařba byla super, asi začnu zase chodit na volejbal, fakt mi ta naše banda chybí, ten loket už asi lepší nebude jen si asi rači pořídím ortézu :unamused: holt už nejsem žádná mladice :grinning:
přišla jsem domů asi o půl jedný a samozřejně do deseti minut se Jony probudil úplně pročůranej on i postýlka asi jsem blbě nainstalovala vlňáky no a to ho tak "naštavalo" že byl do 3 vzhůru :rolling_eyes: :rolling_eyes: to jsem fakt byla hotová měla jsem tři pivka a jak člověk vyjde ze cviku tak opička byla pěkná, no a v sedm budíček
musela jsem ho po o odvízt k babičce abych si mohla lehnou neboť kocovina byla nelítostná :grinning: :grinning:
25 máme jít na štěpánskou zábavu tak nevím jestli rači nebudu abstinovat i když to Jony bude spát u basbči tak se snad vychrupeme

jinak Jonďa se moc nelepší :confounded: dr dneska konstatovala že je to začínající zápal plic , že jako "zkušená matka" :sweat_smile: :grinning: :grinning: to snad zvládnu doma , jen když dostane horečky nebo bude dušnej tak máme jet do nemocnice tak doufám že ty atb. snad brzo zaberou a budeme mít vánoce doma a v pohodě :slight_smile:

ještě k tomu slizu, pokud nemáš možnost sehnat suroviny v německu tak bych se na to vykašlala, myslím že
Persil je bez fosfátů takže není až tak škodlivej, jinak jsem v tesku sehlnala ten qualt excel tak příště otestuju na plínkách a písnu jak pere, má optický zjasňavače tak by měli být bělejší :wink:
21. pro 2007 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky, jak je po Vánocích? :sunglasses: :sunglasses:

miquel, díky moc za dáreček, fakt mě to potěšilo, rodina na to trochu koukala (rozbalila jsem si dáreček večer pod stromkem:wink:), fakt už jsem za exota i mezi svýma :grinning: :grinning: :grinning: - pro tlapicku: miquel mi ušila k vánocům látkový vložky:wink:

jak to dopadlo s vyrovnáním účtů tlapičce? kolik komu dlužím?

právě jsem vyndala první chleba z pekárny!!!úspěch!!!!!je vynikající!!!pekla jsem z přiložené směsi, přidávala jsem trochu mouky, aby z toho byla "tuhá koule" a fakt je dobrej... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: příště navolím tmavší kůrku...

papa!
25. pro 2007 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nazdarek holky!
u nas vanoce teda so so. elousak byl nejakej prejetej mrazem a v noci po jeziskovi jen horela (teplota jako prase.) tak jsme v nemocnici vysobmrovali panadol, jelikoz zadna otevrena lekarna nebyla... rano ma 38,7 a vecer 38. mela ucpanej noc, takze tedka marodi. jsme na tom jako miquel, bojim se jit ven, kdyz tak hicuje. zda se mi, ze se trosicku osypala. takovy jemny pupinky na ksichtiku a cerveny pupinky na zadech a nozickach... rikam si, ze je to asi ta sesta nemoc, ale nevim. jsou to radosti!!!

Lenchi, mockrat dekuju za darecek! ani nevis, jak jsem se zastydela, protoze jsem pro vas nic nemela, ach jo!!!
jinak co se dluhu tyce, tak visis me tech 10e za moltexky, co jsem ti vnutila :slight_smile: nechame to na priste nebo to muzes poslat na ucet. je mi to jedno. treba zjistis, ze ty moltexky nechces a vratis mi je :slight_smile:
jo a eli dostala od miquel frote kalhotkovou plinku!!! to je co?

no a mam radost, ze pekarna pece!!! vitej do klubu! budeme si vymenovat recepty!!! ja se chystam na kukuricnou mouku tedka. zkusit neco bezlebek :slight_smile: tak paaaacko
26. pro 2007 ve 12:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, u nás byly vánoce v pohodě Jonáškovi se moc líbí světýlka na stromečku, jenom se bojí jehličí :confused: takže se ho ani nedotkne :grinning: no aspoň ho neškube, a co holkám jak se jim líbí stromeček?

Tlapičko to fakt vypadá na šestou nemoc jestli jí už slezla teplota a má vyrážku tak to bude ono :wink: není to nic hroznýho jen mě doktorka říkala být pár dnů doma v teple takže ven asi teď rači nechoďte
náš zdravotní stav už raděj nekomentuju, přijde mi že se to vůbec nelepší , osmý den atb. a pořád chroptí a chroptí :frowning2:

no Robert látkový plínky bral tak jako normálně ale když jsem se vytasila s látkovýma vložkyma tak se tvářil tak jako že jsem se asi zbláznila :sweat_smile: , teď už si zvykl :grinning:

trochu vám závidím tu pekárnu, u nás to neprošlo :frowning2: , ale recepty klidně pište vyzkouším je růčo
v jedný zelenině mají směs na bezlepkový chleba, kilový pytlík no možná ho taky zkusím

včera jsme byli poprvé vyzkoušet naší třebovskou sjezdovku, bylo to docela dobrý , málo lidí jen toho sněhu by mohlo být více, je to super mít lyžování přímo ve městě :grinning:
26. pro 2007 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tlapičko, já ti to radši pošlu na účet - jak jsi to psala posledně - dobré účty dělají dobré přátele, tak mi písni do IP č. ú., ju?

chudák Eliška :frowning2: , já jsme včera přemýšlela nad tím, ja to dělám, že mám pořád tak zdravý dítě, až mám strach, abych to nezakřikla :fearful: :fearful: už má osm zubů, teď jí lezly tři najednou, tak to bylo fakt dost drsný :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:

vánoce skvělé a nejskvělejší, fakt že rodinná pohoda, Julka nadšená z dárků, myslela jsme, že jí to moc brát nebude ještě letos a ono jo :wink: v albu mám nějaký fotky.

miquel, hlavně že je aspoň nějakej sníh, když už ta sjezdovka stála tolik peněz :grinning: :grinning: já nelyžuju, takže my to moc nedoceníme:wink: my spíš tu cyklostezku
:sunglasses:

tlapicko, já zatím pekla jen ten chleba z pytlíku a byl fakt moc dobrej, zítra se chystám na vlastní směs - podle receptu z dámy, tak mi drž palce!!!
26. pro 2007 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Miquel, Ty jsi Třebovačka? Já tam mám rodinu a chatu na Srnově :slight_smile:
26. pro 2007 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, jsem ze třebové a lenchita taky
srnov je naše oblíbená vycházková destinace :grinning:
a ty pocházíš odsud ?
27. pro 2007 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miquel, ze Třebové pochází moje maminka, je tam i pohřbená :cry:
Na srnov jsme jezdili každý rok od mého narození. Je to můj druhý domov. Jinak říká Ti něco hostinec na Stráži?
27. pro 2007 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak hlasim, ze eli je uz lip. minimalne uz nema teplotu, hura! my jdeme dneska chlastat, tak jsem zvedava, jak dopadnem. Jinak Miquel, nemuzu absolutne sehnat frote? kde ho kupujes? zacinam se obavat, ze musim koupit nejaky levny rucniky a rozstrihat to, jenze levny rucniky nic nenasajou :(
teda v nemecku ho maji, ale je priiiiiserne drahy :frowning2:

lenchito, chces porad jeste ty kalhotky na julinku? koupila jsem tmavemodrej flees a nabijeci patenty :astonished: takze budu tvorit pro rodinu kvuli sireni osvety. :slight_smile:

na lyze se chystame asi do ricek i s detma. tak nejak se prostridame v hlidani i lyzovani... budeme u nasich s brachou a tehuli a druhym brachou a dvema prdolama, tak jsem zvedava, jak to zvladnem :confused:
27. pro 2007 v 16:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, na stráži to znám , ale byla jsem tam naposledy před hooodně lety, je to takovej spíš pajzl a navíc dost z ruky, ale chodí tam občas přítel , protože dělá v depu a mají to přes silnici :wink:

Tlapičko, to froté mám z místní partiovky, je hrozně levný a přitom supr kvalita, jestli chceš pár kousků jim tam ještě zbylo, tak ti ho můžu koupit, mají myslím ještě to žlutý a růžový a modrý :wink: tak když tak dej vědět, prý už další nebude
z ručníků by se ti to blbě stříhlalo a bylo by asi i hodně odpadu, ale musím přiznat když měli v tesku slevy na ručníky tak tam měli takovou úžasně jedovatou zelenou že jsem si říkala že by z toho byla krásná plínka :grinning: holt úchylka :grinning:
27. pro 2007 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miquel, já tam přesně před rokem dělala :wink:
27. pro 2007 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jeeee Miquel, prosim prosim, kup mi ho! asi tak na 5-6 plinek, ruzovou moc nechci, ale jestli je tech ostatnich barev malo, tak neva, beru i rozovou. :slight_smile:
jo a v lednu si muzeme dat rande, manzu uz odvolali z dovolene, takze 2. odlita a v patek prilita. hajzlove :frowning2:
tak prosim o plinkove pokracovani v lednu. kdybych si mohla odvest to frote i strih, tak bych byla stastna jak blecha, jelikoz lusinta ma vlnacky skladem, tak mi to snad vsecko 2. posle :slight_smile: (ty vicevrstvy plinky budu mit barevny :( jiny ted nema)

jo a eli je desne nevrla, taky byl jonda nervni z ty sesty nemoci?

Lenchito, radsi se nerouhej ohledne toho, jak je julinka zdrava, ja jsem takhle machrovala u miquel 23. a mam to! tak radsi pssssst!!!
28. pro 2007 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucija, tak to teda nejsi dlouho z domovských končin :astonished: , tak nám napiš něco víc, teď bydlíš v Praze nebo nekde poblíž a jezdíš do Třebové, my všechny tři co sem chodíme se známe osobně (díky koníkovi ) tak jestli budeš chtít tak se můžem někdy domluvit :wink: potřebuju nějakýho chlapa jako posilu pro Jonďu aby ho ty holky nepřeválcovaly :grinning: :grinning:
ale pozor my jsem tady nakažlivý :grinning: :grinning:

Tlapičko, já tam zkusím zaskočit příští týden snad budou mít otevřený, střih můžu okopírovat hned , předem upozorňuju že při šití froté je děsněj bordel :sweat_smile: :sweat_smile:
a kdy ti mají dojít ty barevný vv, já by je chtěla vidět :stuck_out_tongue_closed_eyes:
mě ta šestá nemoc přišla jako pohoda, Jony nebyl nevrlejší než obvykle když je nemocnej, dr mě upozorňovala že ta vyrážka může svědit, neošívá se ti Eli kvůli tomu? Jonďa se nedrbal teda jenom pytlíka a to dělá i normálně :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning: , preventivně jsem mu dávala Zyrtec , měli jsem ho doma , kamarádka myslím dávala fenistil
ten tvům manža má teda nevděčný povolání :confounded: zlatý nádražáci :slight_smile:

dneska jsme byli na řece bruslit , měli jsme s sebou 5ti letýho synovce dostal k vánocům brusle tak jsme ho s Robertem učili bruslit, byla to docela sranda, pekelně se snažil, je hrozně šikovnej po hodině zkoušení se už docela přesunoval sám, hrozně se těším až Jonďa povyroste a budeme ho taky takhle učit :slight_smile:
28. pro 2007 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miquel ahoj, já tam byla loňský podzim-zima jako odpočinek od Prahy. Šimon je toho důkazem. Otěhotněla jsem změnou vzduchu, nejspíš :grinning: I když myslím, že tomu trochu přispěl i přítel :grinning: Jinak jsem z Karviné a těch osm let jsem v Praze. Ale do Třebové jezdím často. A už se úplně těším na léto až začnu okupovat chatu :wink:
Jen jestli Jonáškovi nebude vadit, že jeho posila je ještě nechodící :sweat_smile: To mu asi moc nepomůže :wink: Jinak v tom fráčku je k sežrání :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2007 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Miquel, to bys byla zlaticko, kdybys mi to omrkla, pripadne skoupila!!!:grinning: Lusinta to ma poslat ve stredu, tak uvidime, jak to dojde. navrhuju se tedy sejit v patek a toi uz bych to snad mela mit doma :slight_smile: co ty na to?
jinak eli je jak vymenena, co jsme dojeli k nasim, vubec nevim cim to je. svagrova rikala, ze ta sesta nemoc nesvedi a eli se ani nedrbala, tak nevim, o co ji slo... s tema bruslema jsi me teda naladila. jako blazen... :dizzy_face:
zitra jedeme na lyze, tak jsem zvedavka.
a ty kapicky na nos pro jondu je mucoseptonex. a davat tak dlouho, dokud se ty rymy nezbavi :sunglasses:
30. pro 2007 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda v novém roce!!!
lucijo, zdravím z České Třebové:wink: Těším se, že se tu třeba někdy potkáme :slight_smile:

tlapicko, v pátek by to šlo, mám radost, že se uvidíme!!!

já jsem normálně nešťastná z té pekárny :frowning2: nějak se mi nedaří - jediný dobrý chleby byly z těch přiložených směsí, to byly chlebíčky jak buchtičky, mňam! Ale vlastní výroba nějak selhává...pekla jsem
1. ten kmínový chleba jednoduchý z receptů na Dámě. Bohužel jsem dala odložený start a použila normální kvasnice - v tom bude asi problém, protože chleba totálně nenakynul a byl nízkej a mokrej a fuj, takže letěl do koše.
2. opět jsem to zkusila, ale bez odloženého startu, to už se povedlo, ale oproti těm ze směsí byl chleba takový hutný...ale jíst se dal.
3. koupila jsem směs v lidlu, při hnětení se mi zdála moc řídká, tož jsme přidávala mouku a asi jsem to přehnala, protože byl nakonec sice k jídlu, ale taky takový hrozně hutný a rychle ztvrdl
4. dnes jsme pekla podmáslový chleba z receptů na dámě, ale asi byla chyba v tom, že jsem blbka neohřála to podmáslí, bo to opět vůbec nenakynulo (a použila jsme instantní droždí!) a letěl do koše ihned po upečení
5. teď jsem tam ze zoufalství dala (potřebuju nutně chleba, doma není nic k jídlu, hehe :sweat_smile: :sweat_smile: ) vlastní směs - půl na půl hladká mouka a žitná chlebová, voda, kvasice, kmín, tak uvidíme, teď se to hněte... jdu to omrknout, jestli to něco nepotřebuje, ale asi mě mrskne, jestli se to nenaučím!!!!!kolik chlebů jsi vyhazovala ty, tlapicko? asi žádnej, coooo? já jsem takový nemehlo :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
1. led 2008 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak někoho tak tupohlavýho svět neviděl!!!já jsem tam zapoměla dát hák a vrčelo to naprázdno! doufám, že mi mezitím nevystydla ta voda :frowning2: :frowning2: achjoooooo :frowning2: :frowning2: :frowning2:

miquel, s tím bruslením mi mluvíš z duše, mě se navíc hrozně líbí, jak se bruslí na Třebovce a v Přívratě na rybníku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: romantika :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: už se těšíme :dizzy_face: :dizzy_face: manža si plánuje koupit brusle, no já taky žádný nemám...konečně trochu nachumelilo a je pořádná zima :sunglasses: :sunglasses:

miquel, máš doma ještě nějaký to froté v zásobě? kamarádka včera porodila a mě napadlo, že bych jí mohla od tebe pro děti koupit dvě nějaké úžasné plínky :dizzy_face: :dizzy_face: chystá se taky látkovat, snad jí to s dvojčaty vydrží :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: má kluka a holčičku a docela velký rozdíl ve váze - Terezka měla skoro tři kila a Lukášek jen něco přes dvě...ale rodila skoro v termínu,TP měla 14. 1. a porodila včera - ale nevím ještě jak, odhaduju to na vyvolávačku nebo na císaře, chtěla to stihnout do konce roku :sunglasses:

tak já jdu zkontrolovat zas tu hrůzu v kuchyni, úplně mě přechází nadšení pro pekárny :frowning2: :frowning2:
1. led 2008 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoooj lenchito,
náááhodou. co se tyce pekarny, tak te obdivuju, protoze ja si nikdy netroufla experimentovat natolik, abych dala normalni drozdi. chleby podle receptu na dame jsou dycky tussi nez ze smesi. tedka v posledni dobe jsem si navykla davat celej balicek drozdi, at se pise v receptu cokoliv. skutecne jsme nevyhodili chleba zadnej, ale my jsme horsi jak prasatka, snime vsecko :confused:
jinak manza to se mnou procital a rika, ze ty haky tam zapomnel dat taky. jeste si toho stihnul vsimnout pred pecenim, tak je tam soupnul haky a pustil cely znova... no a ty studeny mokry suroviny teda ohrivam v mikrovlnce na pokojou teplotu, lip to pak kyne. a taky nam chutna vic misto vody mliko :astonished: .
takze neboj neboj, to se spravi!!!
zabruslit jsme si byli taky nez nachumelilo na rybnik. tak nadsena jsem nebyla. jsem totalni lemra. objela jsem ho jednou kolem dokola a byla jsem uplne mrtvaaaa (jezdim na kanadach)
s tim patkem mam radost, ze se to hodi, jeste domluvime podrobnosti on fly...
dej vedrt, jak to dopadlo!!!
1. led 2008 v 15:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak chleba...je k jídlu, to je úspěch:wink: chuťově mi přijde rozhodně lepší, než ten bílej kmínovej, mám ráda chuť žitný mouky, mňam. Ale stejně není dokonalej, málo nakynul a je takovej hrozně nízkej... :frowning2: :frowning2: :frowning2: a je zase takovej hutnej, koncentrovanej, hehe, stačí kousek a člověk je sytý:wink:

se nediv, že chci používat normální droždí, jsem škrt, sušený stojí 10 Kč a čerstvý 2-3 koruny!!!A ohříváš mlíko nebo jiný tekutiny jen na pokojovou teplotu, nebo na teplejší? Jak se někdy třeba uvádí, že má mít voda 35 stupňů?

jo a ty naše nepovedený byste nejedli ani vy...to byl fakt humáč :angry: pošli mi nějaký tvý oblíbený recepty! A něco jednoduchýho prosííííím!!!

jo a když děláš ze směsi, přidáváš tam ještě mouku, aby to bylo tužší, nebo se prostě držíš návodu? A jak to děláš s odloženým startem? používáš ho i při svých receptech, nebo jenom na směsi?
1. led 2008 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no vidis! to je bezva, ze se zadarilo! jinak co se tyce ohrivani vody, tak nevim. nemam teplomer :grinning: proste aby to bylo trosicku vlazny, bo kdyz je to moc teply, tak to vykyne jak blazen a pak se to propadne.
receptiky ti vytisknu, pokud je tady mam v pocitaci nebo pokud najdu svuj dudlik :slight_smile: 10 kc to nestoji,kdyz koupis nejaky neznackovy... navic mne to prijde v pohode, protoze mam na vyber kupovat chleba v pekarne za cca 5 e. tak mi pripada 10kc za drozdi zanedbatelny. s normalnim muzes testovat a zjistovat co a jak, az budes namakana na tom sypacim. nicmene udelalas z toho normalniho kvasek nebos ho tam nadrolila jenom tak?
ke smesi uz nikdy nic nepridavam.ono to vypada ridky, ale jak se to upece, tak je to nadychana pena...a je to dobry. :sunglasses:
1. led 2008 ve 21:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pekařky :grinning: , my jsme taky žádnej chleba nevyhodili, ale já bych když tak vyhodila už těsto :sweat_smile:
přidám svoji trošku do mlýna, sušený droždí je rychlejší než čerstvý ( někde jsem to četla) , možná ty programy v pekárně nejsou na čerstvý stavěný a navíc mě přijde práce se sušeným jednodušší z čerstvýho dělám jen knedlíky
droždí kupuju v krytu myslím že tam stojí asi 3-4 kč :sunglasses:
když jsem dělala chleba podle nějakýho receptu tak jsem skoro vždycky dávala víc vody , protože ručně se to tuhý těsto blbě zpracovává
Lenchi já myslím že jde hlavně o praxi nakonec to budeš mít v malíčku uvidíš :wink:

jinak hlásím že ten slejzák nebude moc být u nás protože taťka bude doma a asi by takovej plínkovej babinec nepřežil :grinning:

holky představte si že jsem včera prodala našeho starýho favouše už jsem ani nedoufala říkala jsem si že ho budu muset dát do bazaru nebo hodit ze skály :sweat_smile: :grinning: :grinning: , no to fakt byl nejlepší dárek do novýho roku :dizzy_face:

Lenchi , froté mám ještě na tak 2-3 plíny , je žlutý , takže jestli budeš chtít tak ti klidně dvě můžu ušít
1. led 2008 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele, tak u nás jsou vám brány otevřené, sice netuším, jestli bude manža doma - nejsem si jistá, jka mu teď vychází směny - buď bude v práci, nebo ne...ale on to zvládne, zaleze si kdyžtak s knihou do postele, to mu neva :wink:

já jsem právě do směsí radši přidávala mouku, protože to bylo fakt takový bahýnko a na dámě psali, že to má být tuhá koule, tak dík za radu, příště nechám bahýnko a budu mít pěnový chlebík, teď zrovna jeden dokončuju, ze směsi a mouky jsem tam přidala jen trochu - ono totiž jak je to bahňatý, tak je to přilepené k jedné stěně a mám pocit, že se to pořádně neprohněte...

miquel, dík za tip na ty kvasnice, to víš, já chodím jen do tesca a tam mají nějaký extra drahý :angry: :angry: ale jak jsem dělala těsto z normálních, tak to taky šlo, nedělala jsem kvásek, jen jsem to tam nadrobila, ale příště až to budu zkoušet, dám celou kostku a uvidím!

a miquel, kdybys mi mohla ty dvě plínky ušít - a myslíš, že bys zvládla nějakou nexborn velikost? nebo myslíš, že když se to ohrne, tak to půjde i na mini mimina? aspoň na tu holčičku, ta má skoro tři kila, chlapeček je mrně dvoukilový...
2. led 2008 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek