• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
4. bře 2010 ve 22:27 • janka313
autor
jeste k te brydove, verim, ze ma eshop drazsi a uz vubec se tomu nedivim... Je to jednoduchy zdroj penez, spousta lidi u ni nakupuje, protoze jim vsecko naserviruje na stribrnem podnose a komu se to nelibi., ta si to najde nekde na velkoobchode levneji... Vy byste to na jejim miste daly co nejlevneji? Ja se priznam, ze ne.

Jinak kdybyste se chtely naucit neco z ceske tradice (viz treba dratkovani, malovani voskem, vizvicke, susti atd.) Tak je v letorade strasne sikovna pani Alena Tschöpova, ktera by Vam mozna nejaky kurzik udelala :slight_smile: Je to mamcina kamoska :slight_smile: Moje trochu tez :slight_smile: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209411000320607-toulava-kamera/obsah/79950-figurky-ze-susti/
6. bře 2010 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, tak to je jasné, že když to máš se vším sevrisem, tak to bude dražší:slight_smile: Nám tam na kurzu jen ta paní radila, ať se přidáme do klubu tvořivců na fleru a tam že si holky předávají tipy na levnější e-shopy. Jinak ona sama nám říkala, že skoro nejvíc nakupuje ve Třebový v papírnictví, že máme dobře zásobený :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tož jsme dnes absolvovali karneval, viď, miquel :wink: teda náročný trochu, protože místní dýdžej bobo pepa vaňous je fakt kvalitka :grinning: :grinning: písně z dob mého dětství...večer mají sokolové šibřinky pro dospělé, tak jsme s mužem přemýšleli, jestli bude hrát totéž :grinning: včetně "ptáčka", "mašinky" a "macareny" :grinning: :grinning: :grinning: děti se samozřejmě nejvíc rozjely až v poslední půlhodině :dizzy_face: ale to teda pořádně!

ten tip na tu paní je dobrý, to bychom možná mohly využít:slight_smile:)) co, miq?
6. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja bych se tez pridala :slight_smile: jestli vydrzite do kvetna :slight_smile: Tedka pred velikonocema stejne maka, to nema cas na nic :slight_smile:
6. bře 2010 ve 21:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi to jsou zase stránky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: to zas bude na dlouho než všechny ty nápady přečtu :slight_smile:

jasně že Brydova si může dovolit to mít dražší když k tomu dodává zadarmo všechny svoje nápady :wink:

karneval super, jen teda pro mě dost náročný, obě děti jsou v poslední době jak přísavky :sweat_smile: ale nakonec se to jonymu líbilo , ze záčátku furt kňučel že chce domů a nakonec jsem ho odtamtud nemohla dostat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

každou šikovnou paní bereme :slight_smile: :grinning:

jo ještě k těm plínám, asi tě zklamu ale já ty fleky taky neřeším , vanish nepoužívám, nejlepší je mít separačky ty zachytí to nejhorší a pak stačí plínu případně namydlit žlučovým mýdlem ( v dm stojí cca 10kč ) a dyž se to nevypare napoprvé tak čase určitě ano a navíc sluníčko taky dělá zázraky :slight_smile:
7. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Devcata, abzch se mohla konkretne domluvit, tak na co bz mel bzt ten wokshop yamerenz
9. bře 2010 v 16:15  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapi, to jsme ještě neprobíraly...dnes jsem zahlcena patchworkem a myslím, že na to nemám...trpělivost a pečlivost:slight_smile: ale zkusím něco vyrobit na příštím setkání a uvidíme! ale stejně si pořád myslím, že bych se měla víc věnovat němčině:slight_smile: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo a tlapi, tu TB jestli ji nepoužíváš, tak bych si ji odkoupila:slight_smile:

Julka má šílený období, kdy nemůže být ani minutu beze mě, dnes nemohla jít ani do přeškoličky, jak šíleně řvala! tak nevím...Eli to měla podobně, vybavuju si,jak jsme to tu dost řešili a teď už je to dobrý? co pomohlo? komplexní změna chování? pamatuju si to dobře? mám nejasný pocit, že u nás se to odstartovalo mým opětovným ježděním do školy - od té doby mám pocit, že se to rapidně zhoršilo. Před tím třeba jsem ji dala na plavání, kam šla, celkem bez problémů, sice pak pindala, že příště půjde s maminkou, ale příště šla taky beze mě. Minulý týden jsem ji dala na takový program do knihovny, kde byla beze mě a prý tam i bulila - když jsme tam byly spolu včera, tak si mě už pořád kontrolovala. A dnes to byl totální průšvih...jsem zvědavá, co se tu bude dít zítra. Kdyby se tak aspoň ráno neprobudila, až budu odcházet! Ale tomu prostě nevěřím...:frowning2:
10. bře 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: to me fakt mrzi, ze tudle nemoc Julinka taky chytla. To je takovej hruzodes, kterej nikomu nepreju. Osvedceny recept je podle me jen jeden jediny a to cas. S odstupem casu a nadhledem mi prijde, ze to vznika jakymsi nabouranim jistoty v te male hlave a tak se musi vydrzet to obdobi, nez tu jistotu zase ziska... To klidne muze byt tou skolou... mozna je dobry o tom hodne mluvit ze tam jezdis, proc tam jezdis, ze se vratis a tak. Ona to sice vi, ale kdyz se ji to vryje pod kuzi, tak to trosku pomuze. Zkus ji taky nikam jinam nedavat, at se do toho nerype vic, nez je nutny... Elousice na cviceni porad nechce, odlozit se nikde neda (krome skolky) ale to je nemcinou....doma je v pohode, klidne muzu jit s odpadama, do sklepa, do auta, za hebamme, atd. a ona zustava doma, veri mi, ze prijdu a nijak se tim nezabyva. a to dokonce, kdyz si hraje v pokojiku pred spanim a nic ji nerenu a on slysi, ze jdu pryc... nic specialniho jsme nedelali. hodne jsem se ji venovala a nijak dal nestresovala....

dneska mi volali, ze milenka zitra prijede... uz jsem uplne nadrzena.
11. bře 2010 v 15:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
k plinusim: nechces i moje 2 BG? na jachouse me stve, ze ho to skrabe do bricha, kdyz to budu susit v susicce, tak se rychle znici a zvlast ji susit na susaku nechci... Uz jsou teda docela jety... Co myslis? moje idealni predstava by byla kdyby mi vyslo na jednu pop in za ty tri kousky a jeste by se smaznul dluh za ty zavazovacky, (ktere mimochodem asi strelim? j. moc zdrha, nemam na to nervy. Ty, co jim uletely tkanicky uspesne snapkuju :slight_smile:a za podedene skvele hadriky :slight_smile:) ale nevim, jestli to neni moc hamizne. nemam tuseni, jak se pohybuji ceny...Kdyz budech chtit jen tu totsku, tak samozreme v pohode, to me jen tak tedka napadlo :slight_smile:

jinak nemate nekdo nejake merino na prodej od velikosti 80?
11. bře 2010 v 18:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi, dyby lenchi ty bg nechtěla tak já bych si je vzala, jsem s nia spokojená, jen to schnutí je opruz :sweat_smile: :grinning: sušičku mít nebudu tak to nemusím moc řešit :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

patch byl super, paní nám ukazovala spoustu věcí, nemyslím že bych se někdy dokopala k ušítí deky ale něco menšího určitě zkusím už se těším, navíc mi dala tip na nějaký levný látky ve svitavách tak tam určo někdy vyrazím :wink:

Jony taky moc nechce být beze mě, už se hrozím toho jak bude vyvádět ve školce, v předškoličce taky řval když jsem odcházela, ale nakonec tam byl spokojený a nemohla jsem ho naopak dostat domů :sweat_smile: no snad se to časem srovná , vidím rozdíl proti podzimu v tom že už mi umí říct že byl smutnej že se mu po mě stýskalo takže si uvědmuje svoje pocity a můžeme tom mluvit :slight_smile:

už jsem zvědavá na hodnocení milenky :grinning: :grinning: :grinning:
12. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a nechcete jeste nekdo patentkove mmt (mesava, kravickova) a cushoe tusies zirafka? jine aio v kuse uz asi nemam :slight_smile:

miq. mas recht. ja tez delam rada male veci.... tasky, sedaky, ruzne obaly atd.... kdyz to ma byt fakt pekny, tak je drahy material, a kdyz deku nechas vycisti v cistirne, tak Ti za to neruci, takze to je faaaaaaakt draha sranda, navic je pod tim zima :slight_smile: ale pro deti je takova deka fajn

tip na levne latky ve svitavach chci taky!!!!

prvni test milenky: zapla jsem pliny na automatic. miqplinky jsou krasne suche a neskutecne nadchane, tak chlupate a jemnoucke to frote nebylo ani v metrazi.... fakt mazec

bambus je ale jeste vlhky, tak jsem to rozlozila po posteli. Ty borci, co to privezli rikali, ze to mam dat na bavlnu a jeste zesilit, tak priste... Je tam programu asi milion, tak to musim vsecko otestovat...

k opousteni deti se vyjadrim vecer :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:44  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a co jste delali na tom patch kurzu? byla to spis teorie nebo mate nejaky vyrobek? :slight_smile:

uz mi odpovedela Alenka skrz ten "nas kurz" a slo by to. navrhla jsem termin v tydnu od 24.kvetna.
muzeme si vybrat z nasledujiciho: vizovické, šustí, perníky, kraslice, frivolitky...

mne je to jedno, ale pokud si mam vybrat, tak hlasuji pro kraslice nebo frivolitky, ale klidne se prizpusobim.
Chce se jeste nekdo pridat?

K opusteni: Jsou zvlastni ty stadia, taky jsou ty deti desne nevyzpytatelny... Elousice kazdy ra smlouva, ze nechce do skolky, nicmene nerve, proste to zkousi s tim, ze by radeji byla doma, kdyby mela moznost volby. Dokonce uz prestava rvat i u bienen, kde musi rano nekdy cekat, nez si je vyzvednou jejich ucitelky z lelebums.... Tam dycky delala sileny sceny, i kdyz uz byla na skolku zvykla. Ted tam pry stoji jak hromada nestesti s protazenou hubou, ale uz potichu... dyz si ji vyzvedavam, tak ma vzdycky dobrou naladu a hlasi nadsene co delali a ze se mela dobre.

Snazim se ji tedka testovat, co zvladne. Hebamme dobre zna, tak jsem ji poslala, jestli by nezanesla hebamme nahoru muffiny (porad pecu a kdybysme o sezrali sami, tak za chvili neprojdu futrama) Nadsene souhlasila, vzala muffiny z kuchyne do predsine, oblikla si boty a vyrazila. (ja davala j. obed) z chodby se linulo povazlive ticho zachvili prisla z5, ze chce jit s mamkou, tak jsem se ji zeptala, jestli by tam zasla za tetou sama, kdybych ji dala cokoladu, rekla, ze ne, ze s mamkou, tak jsme sli vsichni... Nedokazu posoudit nakolik se stydi a na kolik se boji komunikace. BTW: rikala jsem vam, tady maji deti cizincu ve skolce v predskolacich povinnou vyuku nemciny? dobry, ne?

kdyz jsme byli nakupovat (mame tu malicke komorni nakupni centrum s fontanou, kde skace voda) Ona na ni vzdycky fascinovane zira. Rikala jsem si, at se diva a chvilku pocka, ze tam necham kocarek, podivam se jen to tchiba na chvilicku a zase si pro ni prijdu. Trvalo nejakou dobu, nez svolila... Kdyz me nechala poprve odejit, byla nejista a porad se za mnou divala. Ted ani nehne brvou a nekdy dokonce nabizi, ze nekde pocka a ja ze si ji pak prijdu vyzvednout...

miq, s tema pocitama to je presny! prijde mi, ze za strasne kratkou dobu uz udelala hrozny skok ve vyvoji.... Akorat ze nerika, ze se ji styska, ale ze se ji spejska, ovsem to pouze po tatkoj a po babicce...

Jinak kamoska tedka resi, jestli nevzit Andrejka ze skolky, protoze byli na prazdninach v cechach a on byl strasne hodny, zatimco kdyz chodi do skolky tak se strasne vzteka, ma porad histeraky, je agresivni... Sama jsem zvedava, jak se to bude vyvijet, ale kazdy reaguje jinak a je neskutecny, jak je to vsecko individualni...
12. bře 2010 ve 21:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a posledni vec, naflakali jsme nove pavuciny :slight_smile:
12. bře 2010 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar ženy!
tlapi, nabídku na plíny přijímám se vším všudy, miq, promiň! vzhledem k tomu, že ti Dorka krásně čůrá na hrnec, věřím tomu, že se brzo odpleníte, u Huga nevidím ani náznaky, navíc je to kluk a všichni tvrdí, že je to s níma horší :sweat_smile: takže já budu potřebovat plíny ještě na hodně dlouho:slight_smile: a když budu mít dost, možná se mi podaří prodat i ty debilní MMT, který mají úplně dodělaný sucháče, nedrží a odírají bříško a tak a dávám je jen v případě nejvyšší nouze :angry: :angry:

včera jsem byla ve škole - děti se probudily až po mém odchodu, takže žádný scény se nekonaly, jen Hugo se po mě prý trochu sháněl. Asi to probíhalo v pohodě...když jsem se vrátila, tak Juli jásala, jak kdybych byla pryč měsíc, celé odpoledne byli moc hodní, pohoda. Dnes v MC byl děsný šrumec, Julka byla taková nesvá, Hugo prakticky nespustil oči z žen, které si tam za rohem a za plentou dávaly masáže, sprosťák jeden :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale když jsem odešla pro něco na chodbu, tak spustili oba takový hysteráky, slzy stříkaly, běs. Měla jsem tam nějakou práci, takže jsem se jim nevěnovala, zvlášť Julka se ale po mě pořád plazila jak liána. Pak jak se lidi rozešli to bylo lepší, myslím, že to bylo hodně tím chaosem.

miq, to mluvení o pocitech je sice fajn, ale u nás to probíhá stylem, že Julie je denně prakticky neustále kvůli něčemu smutná - řekne to a i je to vidět - dá si ruce před tvář, případně si ještě lehne na břicho, a hlavu schová pod ruce. Většinou je smutná: a/ protože jsem jí vypnula televizi, b/ protože je smutný Hugo c/ protože odešel tatínek (do práce, na barák...případně je smutná, že spí po noční a nehraje si s ní). Nevím, jestli je tohle uvědomování si pocitů pozitivní. Dnes jsem jí říkala, že večer přijde táta, ale jen na chvilku, že pak musí zase do práce. A ona na to, že bude zase smutná, až odejde a ten smutek si prožívala už předem, pro jistotu.

tlapi, a to se o ní nebojíš, když ji necháš někde před obchodem samotnou? Já bych se minimálně bála, že zdrhne! Doma jsem ji tuhle nechala samotnou poprvé, když jsem šla do sklepa věšet prádlo a v pohodě.

však já jí nikam nedávám a teď si rozmýšlím i tu předškoličku...dnes jsem jí vysvětlovala, že každý má nějaké povinnosti - že táta chodí do práce a já se o ně starám a ona že bude mít školku. Protože nevím, jak jí mám vysvětlit, že tam musí chodit, když já ale budu doma a teoreticky bych jí tedy mohla mít doma? sama si na to neumím odpovědět - jasně sice vidím, že jí školka prospěje, naučí se nové věci, bude mezi vrstevníky a ne mezi menšími dětmi, ale to jí asi nevysvětlím... :pensive:
12. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
te'd se mi dvakrát :angry: odstřelil internet takže jsem fakt :angry: už jen krátce necce se mi to potřetí přepisovat :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tlapi neštvi mě jsem si zrovna objednala 4 kapsovky uvidíme co bude chtít lenchi :wink:

patch byla zatím jen teorie první výrobek by měl být míček z 6ti uhelníků, šije se to ručně tak jsem zvědavá na naše díla :grinning:

Jony je vcelu oprslej klidně si v obchodě řekne rohlík nebo v hospodě tátovi pivo, ale to jsem na blízku takže nevím jak to bude až bude muset existovat bez nás :sweat_smile:
12. bře 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
co jsou to frivolitky :sweat_smile: kraslice v květnu mi přjdu trochu mimo mísu :confused:

jen tak jsem koukla na milenky a je to fakt síla mysím teda cenu :grinning: tak mě ještě napadlo nešlo by ty aio plínuše sušit na nějakou low temperature aby se ta pul vrstva tolik neničila já jsem teda prace a suším je klidně na topení azatím pul vrsva v poho drží :slight_smile:
12. bře 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, ty MMT jsem nezaznamenala:slight_smile: patentkové bych radši než sucháčové...tlapi, já bych to viděla tak - přivez co nepotřebuješ, my se o to s miq porveme:slight_smile:

jo a hoď nám recept na muffiny! nebo tak na něco, co ráda pečeš, chci inspiraci!!! mmch - chleba už prakticky nepečeu, poslední dva kousky dopadly úděsně, nevím, kde je chyba:-/

já bych byla co se týče tématu pro paní Alenu...asi pro vizovický pečivo, na kraslice je v květnu podle mě trochu dost po velikonocích, šustí mám obavu, že se blbě shání?, perníky...jsme měli před vánocema a frivolitky nevím co je! co to je? já jdu googlit, ať nejsem za blondýnu:slight_smile:
12. bře 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
miq, když se tu tak pěkně stříídáme, co s tím zítřkem? nespácháme aspoň návštěvu, já se budu odpoledne určitě nudit sama s dětma doma!!!

frivolitky jsou něco mezi krajkou a nitěnýma knoflíkama - výsledky z prvních dvou vygooglených výsledků :grinning: :grinning: :grinning: to mi neva:slight_smile:
12. bře 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenchi: jestli to jde klukum hur nez holkam, tak uz se zacinam smirovat s tiim, ze budu zit jeste minimalne pet let ve chcankach :(((( beeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

plinuse dovezu, sziju se s milenkou a uvidime, jak to dopadne...

Lenchi, ja jsem tedka uplne ko. to zkouskove trva uz hrozne dlouho a uz mi z toho hrabe, potrebuju od deti vypadnout, bo jsem na ne zase hnusna... Uz ani nevim, kolikaty vikend jsem s nima zase sama... Kdyz tady ale ctu o vas, tak si rikam, ze na tom tak spatne nejsem.... Fakt verim, ze je Julinka takova rozladena a citliva protože "nema jasno" Tatinek porad v cudu, maminka tez sem tam zmizi, a rodinne situaci urcite neprida ani spolecne souziti s maminkou, ne? Mamte to tezky!

ze elousice zdrhne se fakt nebojim. za a) nema kam je to uzavrene nakupni centrum, za b) ji ta skakaci voda uplne fascinuje c) vi, ze ji NIKDO nepomuze i kdyby chtel, bo jim porad jeste nerozumi a neumi rict, co chce. Todle je jediny debilni na zivote v cizine, ze je 100% fixovana pouze na nas a strasne tezko prijima nove lidi, ale jde to (viz. skolka)

s tou skolkou to rikame taky tak. rikame, ze musim pracovat (svym zpusobem je to pravda) a otik rika, ze se mu taky nechce do prace, jenze tam musi, stejne jako velky deti musi do skolky a do skoly.
13. bře 2010 v 16:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
miq. elousice je tez oprskla v cechach. jak vleze do lekany, tak krici, ze chce liskovej caj a pro mamku kojici.
tady je to v klidu :slight_smile: Ale ve skolce je vychovavaji fest. doma nas komanduje, ze se neolizuje vicko od jogurtu a tak.

nejaky micek hrkacek, jsem chtela usit jachousoj, ale zase jsem si zapomnela dovezt kruzitko :( takze nemam strih :((((( a kdyz to je z sestiuhelniku, tak to bude jako fotbalak?

grivolitky je takove jakoby noblesnejsi drhani. takovy uzliky s pikotkama, je to piplacka, holt kajka, no.
mne kraslice v kvetnu mimo misu neprijdou, bo velikonoce jsou kazdej rok, beru to jako nacvik techniky, ale nikterak na tom netrvam!

milenky jsou sila a to hlavne v cechach, ta co ma vyhlidnutou bracha stoji v cechach o pouhych 10 000 kc vic nez tady! a prisaham, ze ty nuly mam spravne!

dlouho na nizou teplotu to susit nechci, bo to zere elektriku, byt je to tida A a navic by neuschlo to ostatni.... a abych resila, ze bambusovy musim susit tak a aio tak to nehodlam...
13. bře 2010 v 17:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
recepty napisu, az budu schopna :slight_smile:

vizovicky ma krasny :slight_smile: dbra volba :slight_smile:

jinak jeste co s detma na tu dilnu? budeme si resit hlidani kazda sama nebo udelame nejake hromadne? (ja chci dilnu bez deti...)
13. bře 2010 v 17:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapi , hlavu vzhůru Jony byl bez plín docela brzo na kluka , 5 let to snad nebude trvat pokud si teda nehodláš pořídit ještě jedno mimi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ok vizovický beru to mě docela zajímá :wink: a příště můžeme dát ty frivolitky :slight_smile:

vypadá to že se fakt s lenchi o ty plíny popereme :grinning: :grinning: jaká je ta CT žirafová, jsi spokojená a jak to dlouho schne

já furt přemýšlím o tý jazykový barieře co má Eli nějak jsem si myslela že to děti zas ta moc neřeší, co si pamatuju tak jsem hlídala asi 3,5 letýho inda který normálně mluvil anglicky s rodičema a s babičkou hindu nebo co to bylo za řeč :sweat_smile: teda on toho zas ta moc nenakecal ale rozuměl oběma jazykům, co ti říkají učitelky ve školce rozumí jim a mluví s nima ?

Dneska byli Jonášek s Julkou morový,dokonce tady chtěla Jůlinka spát :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: možná z nich nakonec budu kamarádi :dizzy_face:
13. bře 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady ty receptiky :slight_smile: na muffiny potrebujes mafinovej plech s dirama a papirovy kosicky. (aby se to dobre bralo ven a nebyl z toho bordel a nemusela se moc mejt forma)

hodne oblibeny mam dvoje

schoko-nusstoertchen:
125g Margarine
125g Zucker
1Pck. Vanilinzuscker
3 Eier
250g Mehl (tady je jen hladka)
2TL Backpulver,
1 EL Rum (nedavam)
200g gemahlene Haselnuesse (nekdy dam)
100g Raspelschokolade (nekdy dam nugat)
25g Zitrona (nedavam, ale nekdy kapnu stavu z citronu)
ca.20 ganze Haselnuesse (nedavam)
nekdy pridam na zvlacneni kysanou smetanu nebo jogurt
tu cokoladu nekdy nalamu, ale vetsinou rozpustim...
na 180 15-20 minut pect

muffiny s ovocem puvodne rebarbora, fakt dobrota
250g rebarbory
175g tuku
spetka soli
1 van. cukr
150g cukru
4 vejce
350g polohr. mouky
1 prdopec
5 lzil mleka

poleva:
75g mouckoveho cuku
citronova stava

lzice mouky se zamicha s ovocem, pak se to krasne spoji pri peceni :slight_smile:
180stupnu 25-30minut
po vychladnuti poleva z cukru a citronu (jeste jsem ji nikdy dedala :slight_smile: nejak jsem to nestihla...
13. bře 2010 ve 21:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kulinarsky koutek pokracovani priste :slight_smile:

ta ct je jenom strasne hezka, jinak nic moc.... schne dlouho tj. minimalne jako bg. ze by nejak extra nasala se mi nezda, ale strkam do ni kde co mi prijde pod ruku...

kazdy dite je jiny a vyporadava se s danou situaci ruzne. jsou deti v pohode rozmluvene a taky takove, co chodi tady do skolky rok a nereknou slovo nemecky... bilingualni deti jsou jina kategorie... zit v zemi nestaci. ona by byla v pohode, kdybych mela nemce.... doma uz docela rozvazuje. Jachyma komaduje nemecky, nektery slova ma jen oposlouchany a rika je blbe, ale neco krasne... Hodne opakuje a pomalicku si stavi slovni zasobu.... Jak to dlouho trva nez se deti nauci poradne mluvit cesky... v ty skolce je 2ma velkyma prestavkama pul roku, takze tezo muzu cekat, ze bude plynne mluvit.... Na jachyma docela i mluvim nemecky, takovy ty povely, co mam najety ze skolky, tak bude trochu zvylejsi.... a tim, jak to rikam ja, tak mluvi i ona, treba pri hrani atd... je to ale beh na dlouhou trat. Rozhodne to neni tak jednoduche, jak jsem si predstavovala
13. bře 2010 ve 22:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar ženy,
tak teď jsem našlA TOTO:
http://www.marthastewart.com/ a docela z nich ucvrkávám...

muisím!
14. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak jsem sem psala ještě večer, že ty stránky zas nejsou tak úžasný, jak se mi na první pohled zdálo a ono to tu není!!! to je bordel!!! :confused: :confused:
15. bře 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja na to koukala a rikala jsem si, ze tu uzasnost nejak nemuzu najit, bo tam skladaly rucniky :slight_smile:
15. bře 2010 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hih, to jsem neviděla:slight_smile: mě to tam odněkud hodilo a já najela na celkem inspirativní tvořící část stránek a viděla jsem, že tam jsou i oddíly o bydlení apod., tak jsem se zaradovala, že to je web, který skloubí to, co mě zajímá:slight_smile: ale není... :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale nějakou inspiraci jsem tam našla, ne že ne.

hele a ty muffiny - jaký postup? je to jenom gemischt? nebo něco speciálního? já jsem cukrář amatér...a budu si kvůli tomu asi muset koupit ten plech:wink:
15. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty muffiny, klasika vejce, cukr, tuk, mouka, to ostatni, zadny snih :slight_smile:
16. bře 2010 v 06:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek