• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Ústí nad Orlicí a okolí

17. července 2012 
@jajapaja23 Tak se jmény máte ještě čas :slight_smile: Ale stejně to utíká, jak mám mimčo, tak to teprve vidím. Vůbec bych neřekla, že už jsem přes rok máma :slight_smile: Já bych chtěla druhé miminko holčičku- Sáru :dizzy_face: Snad se mi to někdy splní. Ale po mateřské chci určitě do práce, chvíli vydělávat a pak někdy vyhlídkově druhé mimi :wink: Určitě se necítím na to, že bych měla být těhu třeba za rok - Kubík je velmi živé dítko, takže mi dává pěkně zabrat a nedovedu si prostě dvě dítka takhle po sobě představit. Má to určitě své výhody, to bez debat. No ale možná během těch dvou let názor změním - možné je vše :grinning: A děkuji za pochvalu Kubíčka, je to můj broučínek :slight_smile:
17. dub 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Taky myslím, že jména ještě počkají...tak nějak ještě řešíme jiný věci! :slight_smile: Vidíš, já mimi ještě nemám a taky mi přijde, že to letí...už jdeme do druhý půlky těhotenství a to mi přijde jak chvíle, kdy jsem zjistila, že čekáme! :grinning: Vzhledem k tomu, že se nemám kam po MD vrátit, asi zatím uvažujeme o více dětech za sebou....uvidíme, něco jinýho je to plánovat a pak "činit", když je pak třeba opravdu fofr i s jedním! :wink: Všechno ukáže čas. :slight_smile: Mám známé, kteří preferují děti po sobě, ale i takové, kt. chtějí věkový odstup, to je prostě na každém, jak si to naplánuje a jak to chce...do toho nikdo nemůže mluvit. :slight_smile:
17. dub 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Tak to se nedivím, že řešíte důležitější věci - určitě jich je dost :slight_smile: Pokud se nemáš kam vrátit, tak se ti nedivím, že chcete víc dětiček po sobě. Asi každá varianta má své výhody i nevýhody, to ale člověk dopředu neví a zjistí až zkušeností :slight_smile: Já třeba pak taky budu říkat, že by bylo lepší mít děti po sobě - no prostě uvidíme :grinning:
17. dub 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Stejně budeme moudřejší až budeme mít vůbec aspoň jednoho prcka...takhle se to prostě plánovat dopředu nedá, kolik dětí, kdy, atd...uvidíme no...zatím je to pro mě jedna hodně velká neznámá, ale to se snad s příchodem mrňouse poddá a budu si vědět rady! :slight_smile:
18. dub 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 To určitě :slight_smile: Já se toho mateřství taky hodně bála, nevěděla jsem, do čeho jdu, jak to budu/nebudu zvládat... ale všechno naskočilo tak nějak samo - asi to máme my ženy vrozené. Porod jsem měla vyvolávaný, trval přes 10h, takže jsem dostala zabrat... ale na tu bolest člověk zapomene a s odstupem mohu říct, že bych rodila znovu. To miminko za to stojí :slight_smile: Ty chceš rodit v UO? Já rodila tam. Šestinedělí bylo hodně náročné, emotivní, přiznám se, že jsem si i dost pobrečela - ale pak už se to začlo zlepšovat a po těch cca 2-3 měsících jsem se zaběhla. A teď už to snad nějak zvládám :grinning: Ale i tak je mateřská dost náročná, asi jak pro koho, ale já byla zvyklá být hodně mezi lidma, tudíž mi to dost chybí, někdy jsem celé dny sama a když není s kým popovídat, je to složité. Ale zas jsou dny krásné a těch je určitě víc :wink:
18. dub 2011 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Snad to naskočí i u nás! :slight_smile: O místě porodu jsem ještě vůbec neuvažovala, nejblíž to mám do ÚO, tak asi tam, na tohle nemám vyhraněný názor, vždycky se dá na něčem najít i PRO a PROTI...takže uvidíme, ale asi zatím v Ústí. Šestinedělí měla kamarádka stejné, hodně emotivní, taky brečela, věřím, že to není vůbec nic lehkého, ale jak píšeš, pak je zase líp a veseleji. :slight_smile: Jsem taky hodně komunikativní typ a převážně mezi lidmi, což teď říct nemůžu, když jsem na PN, ale s vycházkama to pak bude snad lepší a občas se dostanu i pryč...uvidíme. A jak píšeš nakonec, je potřeba si vždycky najít to hezčí, na to smutnější nebo složitější radši zapomenout! :wink: Dnes mě třeba celý den trápí bolest hlavy, ale i tak to byl pěkný den. :wink:
18. dub 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Určitě naskočí :slight_smile: Hodně mi pomohly sestřičky v porodnici, všechno mi ukázaly a pak to už tak těžké nebylo. Hlavně děláš pořád dokola ty stejné věci, takže se z toho stane brzo rutina. Tak ty jsi na neschopence, to věřím, že je to pak hodně dlouhý. Mně stačil ten měsíc doma před porodem - vůbec mi to neutíkalo :slight_smile: Tak ať brzy ty vycházky dostaneš. A taky ať tě nebolí už ta hlava :slight_smile:
18. dub 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je ahoj! To jsem ráda, že už je tu zase živo. :grinning:
Jestli můžu, tak bych taky doporučila porodnici v UO, rodila jsem tam obě děti a byla jsem na 100% spokojená. :wink:
19. dub 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Slyšela jsem od většiny, že to díky pomoci druhých půjde...snad to tak bude! :slight_smile: A i když na PN jsem, je mi to dlouhý jen občas, stále mám co dělat, na co nebyl většinou dřív čas, takže to není tak strašný, ale ráda se pak zase dostanu mezi lidi, to teda jo, na to se těším! :wink: Díky, hlava je už lepší. Ty jsi teda pracovala až skoro do porodu..kromě toho měsíce před? :wink:
19. dub 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka Ahojky, jsme tu sice převážně jen my dvě, ale to vůbec nevadí, aspoň někdo. :slight_smile:

Díky za doporučení, jak už jsem psala dříve, lidi si na všem dokážou najít plusy a mínusy, a to i na porodnici v ÚO...necháme to osudu! :slight_smile: Nějak to dopadne a budu moct říct taky svůj názor. :grinning:
19. dub 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka Ahojky, no snažíme se to tady trochu uživit :slight_smile: Snad se to trochu rozhejbe a začne chodit víc holek. Koukám, že jsi taky ze Třebové - jako já :slight_smile: Kde bydlíte? My na Křibu
19. dub 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Tak pomoc druhých jsem hodně ocenila - byla jsem i v šestinedělí marod, brala antibiotika, ale přítel, mamka a ségry zafungovaly a zvládlo se to. Obdivuji mamky, které jsou na dítě jen samy - já mám dost po jednom dni, kdy jsem s Kubou od rána do večera sama (když má přítel denní 12h směnu). Je dobře, že ti to doma utíká, ono se vždycky něco najde, co člověk může dělat :wink: Jo, já jsem pracovala po celé těhotenství a na mateřskou nastoupila 6týdnů před porodem, ale nakonec malej vykouknul dřív a byla jsem doma před porodem jen měsíc.
19. dub 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :slight_smile: Já jsem byla při obou těhotenství na neschopence u syna, hl. kvůli nevhodné práci a taky že mi bylo každé ráno zle. A u dcery jen kvůli tomu že mi bylo zle a jelikož mě bylo zle půlku těhotenství (tzn. celý den, naštěstí vyspat mě to v noci nechalo), tak jsem se doma nenudila. Taky jsem trošičku zhubla, protože jsem nic pořádně nemohla. :frowning2: Ale stálo to za to - máme krásnou zdravou holčičku! A to je hlavní. :grinning:
Kithy my bydlíme naproti Lidlu. :wink:
20. dub 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Tak to máš supr, že máš okolo takhle fungující pomocníky! :grinning: To se vždycky určitě hodí. :wink: Upřímně, taky si nedokážu představit, že bych na všechno byla sama a to to ještě "nepřišlo" :wink: ...ale prostě to někomu nevyjde a holky se s tím pak musí poprat...jsi dobrá, že jsi makala až skoro do porodu, to teda klobouk dolůůů :sweat_smile: Ještě s tou Třebovou, sice jsem 20 km dál, ale jezdím tak na orchestr, možná znáte...KOJK...?
20. dub 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka Jejda, tak to já musím opravdu zaklepat, že mi je úplně dobře...žádný nevolnosti, nic takovýho...a jsem ráda. Občas trápí ta hlava a to úplně stačí. Chápu, že to pro tebe nebylo nic jednoduchýho...hlavně jak píšeš, že ti nebylo dobře u obou dětí...hlavní je, že jsou zdravý!!! :wink: Jak jsem psala Kithy...neznáš orchestr KOJK? :slight_smile:
20. dub 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka Tak třeba se někdy u Lidlu potkáme, teď je pěkně, tak vyrážíme na prochajdy třeba i do Tesca, DM :slight_smile: A určitě doktoři vědí, proč nechají maminky na neschopence, to si prostě člověk nevybere. Já mohla chodit do práce, jsem za to ráda, ale ke konci to bylo už náročné... Špatně mi taky bylo až někdy do 4.měsíce a pak to konečně přešlo. Prostředek těhu byl asi nejlepší, konec pak kvůli otokům a vysokému tlaku a preeklampsii nic moc :frowning2: Ale stálo to za to :slight_smile:
20. dub 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Jo, pomocníci jsou k nezaplacení. Dneska hlídal po obědě tatínek a já si zašla na pokec a kávičku s kámoškou a koupila sobě i Kubíčkovi boty - už jsem si potřebovala udělat radost :slight_smile: Já jsem chtěla pracovat tak, jak to půjde a vyšlo mi to. U druhého těhu to bude třeba vše jinak, to sice hodně předbíhám, ale gynekolog mi říkal, že mě kvli té preeklampsii budou víc hlídat. Což je dobře, ale taky se víc bojím :frowning2: Ten orchestr bohužel neznám... to jsem asi ostuda :sweat_smile: A kde vystupují a jak často?
20. dub 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Každý odreagování se hodí, viď? Mně teď stačí, když přijede návštěva a hned mi je veselejc! :grinning: Asi se zeptám hloupě, ale co to ta peeklampsie vlastně je? To slyším úplně poprvé...a už je teda všechno v pořádku? Jinak přesný název orchestru je Komorní orchestr Jaroslava Kociana (pod vedením ředitele ZUŠky), hrajeme přímo ve Třebové k různým příležitostem několikrát do roka, teď občas i jinde v okolí (ÚO, Lanškroun, Letohrad,..)...to já jsem to psala jen tak, že i tak je to náhoda, že zrovna do ČT občas jezdím...teď teda zatím nemůžu :frowning2: Tak užívejte sluníčka, dnes to je bomba! :sunglasses:
21. dub 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy Třeba jsme se už potkaly. :wink: Jestli chceš tak se můžeme někdy někde sejít a popovídat. :slight_smile:
21. dub 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Ja taky nevím co to ta preeklampsie je. :sweat_smile: A ta zkratka orchestru mi taky nic neříkala, ale jak si to rozepsala, tak už jo. :grinning: Je fajn že je tak krásně. :sunglasses:
21. dub 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka Já už jsem si to našla, ale upřímně, neměla jsem o tom ani ponětí! Užívejte krásného slunného počasí, nemá to chybu! :grinning:
22. dub 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jakpak se holky máte? Jak jste přežily Velikonoce? :slight_smile: Já naštěstí v pohodě, moc koledníků nebylo, tak to šlo. :wink: Jen počasí nám malinko zkazilo plány. :frowning2: Dnes jsem poprvé cítila větší pohyb mrňouska, tak mám radost!! :slight_smile:
25. dub 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 - ahojky Jani, moc moc gratuluju k pohybům :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . To máš jak já u Martínka - kolem 22 tt :grinning: . Těším se na zítřek :dizzy_face:
26. dub 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peta3 Díky, Péťo! :wink: Je ti příjemný pocit, hlavně tomu víc věřím :wink: Díky za dnešek, bylo to moc moc fajn. Zatim papa a snad v sobotu ahojky :sunglasses:
27. dub 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka To je klidně možné. Tak se na někdy domluvíme, až bude lepší počasí teda. Teď to stojí pěkně za prd a vůbec to doma neutíká :frowning2:
1. kvě 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajapaja23 Ahoj, Velikonoce u nás byly taky v klidu, strávili jsme je s našima na chalupě a bylo krásně, tak jsme si to s prckem užili :slight_smile: Já jsem o té preeklampsii taky vůbec netušila, dokud mě s tím nezačal dr. strašit :frowning2: Jen si na to vzpomenu, mám husí kůži a docela i obavy z druhého těhu. Opakovat se to může, ale i nemusí. Tak budu doufat v to lepší. To je bezva, že už mrňouska cítíš, hned je to o něčem jiném, že? Počkej, až bude větší, tak to budou na břiše úplné vlny-aspoň já to tak s Kubíkem měla, hlavně když jsem v klidu ležela :slight_smile:
1. kvě 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jandulinka A ta preeklampsie je stav, kdy může být ohroženo mimi i matka. Nějak to pak ovlivňuje funkci placenty. U mě se projevovala vysokým tlakem a otoky, to jsem měla asi 2měsíce. Pak se jednou objevila i bílkovina v moči, což je třetí a poslední varovný signál, takže mě dr. hned poslal na vyvolání. Ale už jsem byla 38+4, takže mimi bylo připravené a vše dobře dopadlo.
1. kvě 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kithy To je fajn, že jste si Velikonoce užily, bylo fakt krásně, asi téměř všude v ČR, tak to stálo za to...tu se to pokazilo až v pondělí odpoledne, ale to už byli koledníci doma, tak to tak nevadilo! :slight_smile: S tou preeklampsií je to teda docela síla, hlavně, že vše dobře dopadlo a jste fit!!! :wink: Ale chápu, že tě to od Dr. vystrašilo...pěkně užívejte jara a zase někdy :sunglasses:
1. kvě 2011 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :grinning: To je počasí co? :angry: Hlavně ta včerejší chumelenice, to jsem teda nechápala.
Kithy díky za objasnění té preeklampsie, hlavní je že jsi ty i Kubíček vpořádku. :wink:
U nás Velikonoce trošičku pokazilo počasí, ale nakonec spokojenost byla.
Doufám, že už se konečně vrátí to jaro. :sunglasses:
4. kvě 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky nakouka jsem k vam do diskuze mame chalupu mezi Zamberkem a Letohradem a travime tam pres leto dost casu a nekdy se tam s detickama dost nudim a i moje starsi holcicka by snesla najakyho kamose/kamosku :grinning: tak kdyby tu byl nekdo z okoli radi se seznamime a zajedem nekam na koupalo vylet hriste apod :wink:
15. kvě 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek