• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Už je to tady, začínáme, květen 2008

21. srpna 2013 
autor
Ahoj holky,
tak malej se narodil 20.1.2010 v 11:44, je to brouček náš kouzelnej. Domu nás pustili včera, tak si teď zvykáme :wink:
28. led 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jůů Romčo, veliká gratulace :slight_smile:
Tak až budeš mít klid a čas, tak nám dej vědět, jak byl malej velkej, jakej byl porod a tak. Jsem zvědavá :grinning:
28. led 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Soni ty jsi zvědavka :grinning: Miki měl 2.940 gramů a 49 cm, takový drobek malý a porod jsem popisovala v jiné diskuzi, tak ti to sem zkopíruju :wink:
28. led 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže 14.1. jsem měla nástup do porodnice s tím, že do 15.1. bude mimčo na světě. Při příjmu odhad váhy 3.300 gramů. Dostala jsem injekci na přípravu hrdla a nějaké kapky a byla jsem přijata na oddělení gynekologie a každý den mě několikrát monitorovali. Ten den se už nic nedělo. V pátek 15.1. jsem dostala další injekci a kapky a pan doktor mě vyšetřil a pomohl nám ručně . Každopádně ani to nezabralo. Vlastně jo, v noci jsem měla první kontrakce, které nebyly nijak silné, ale ze spaní mě budily. 16.1. jsem dostala třetí injekci a kapky. Opakovalo se to samé jako den před tím - v noci kontrakce. 17.1. se mnou nic nedělali, v noci jsem měla opět kontrakce. 18.1. jsem dostala čtvrtou injekci a kapky. Doktor mě prohlídl a řekl mi, že se mu to vůbec nelíbí. Že je malej moc vysoko, vůbec neklesá, v průběhu hospitalizace se ani nehnul. Viděl to 50:50, že budu muset na císaře. Ten den už jsem měla kontrakce i přes den i v noci, ale byly to takové, při kterých jsem byla schopná ještě mluvit. 19.1. ve 3 hodiny ráno jsem začla mít kontrakce silnější (při nich už jsem nemluvila) a pravidelnější (cca 10 minut). Ty už nepřestaly. Trvaly celý den, dalo se to snést, jen jsem je musela rozdýchat. Bohužel se při nich nedalo spát, takže jsem byla z 18. na 19. skoro pořád vzhůru a z 19. na 20. pořád vzhůru. 20. brzo ráno (asi ve 2) přišla sestra a ptala, jak mi je, tak jsem jí řekla, že kontrakce jsou po cca 7 minutách a sílí. Ona mi natočila monitor, prohlídla mě a řekla, že jsem otevřená na 2 prsty. Cca v 5 hodin jsem byla otevřená na 3 prsty. V 6 jsem byla otevřená na 5 prstů, dostala jsem klystýr, zavolala jsem manžela a šli jsme na hekárnu. Tam už jsem byla na 6 prstů, praskli mi vodu, dali monitor, posadili na míč a šli pryč. Kontrakce jsem měla po 4-5 minutách a byly silnější. Monitor bohužel ukázal, že při kontrakci malej přestává dýchat. Tak mi nadávali, že musím pořádně dýchat já, pak mě odvedli na sál, kde jsem seděla na míči a dýchala kyslík z přístroje. Bylo to nekonečné. Asi tak po 10 hodině mě vyšetřili a zjistili, že jsem se otevřela na 8 cm, ale malej stále neklesá. To už jsem nezvládala a brečela. Prosila jsem o císaře. Doktor rozhodl, že mi radši dají kapačku na posílení kontrakcí a že se pokusí malého porodit i při 8 cm . Já jsem si myslela, že umřu. Bolesti se nedaly snést a oni mi je ještě posílili. Musela jsem na kozu a tlačila jsem. Doktor do mě strčil ruce a roztahoval a pomáhal malému. Sestra mi tlačila na břicho. Já řvala bolestí. Nejhorší byly ty ruce doktora, bolelo to víc, než ty kontrakce. Pak si doktor nechal zavolat jinou sestru, která byla asi čtyřikrát tak těžká, než ta sestra předchozí. Nechali mě zatlačit na pár kontrakcí, doktor říkal, že už je to lepší, že malej klesá, už viděl hlavičku, ale že po kontrakci se zase vrací zpět. Pak už mi řekl, že mě čeká poslední kontrakce, tak at zaberu. Strčil do mě ruce, já zabrala, sestra mi skočila nabřicho a malej vylít úplně celej. Nic takového jako že je hlavička venku, potom ramínka a pak zbytek se u nás nekonalo. Ani jsem nevnímala, jak malej vypadá, jestli je to fakt kluk, apod. Jen jsem slyšela křik. Neveřila jsem, že to mám za sebou a že to křičí naše dítě. Malého odnesli pryč. Pak mi přišli říct, že je úplně v pořádku. Doktor mi řekl, že při kontrakcích neměl vzduch ne proto, že bych špatně dýchala, ale proto, že měl šňůru kolem krku. Doktor mě nastřihl, malej ještě dotrh. Šití docela šlo, celou dobu jsem si s doktorem povídala a neměla jsem vůbec potřebu malého vidět. Pak mi ho přinesli, položili k prsu, on se přisál a už se nepustil . Konečně mi začlo docházet, že je to náš syn, ten, co byl celou dobu v bříšku. Po porodu jsem dvě hodiny ležela na sále, potom jsem se vysprchovala a šli jsme na pokoj. Šla jsem sama, sestra se divila, že jdu jak kdybych nerodila. S Mirkem jsme uložili věci na pokoj, pak přišli návštěvy a já jsem s nimi stála 2 hodiny na chodbě a už jsem měla prcka u sebe. Hormony fakt dokážou hodně, dodali mi strašně moc síly. Až do neděle jsem si říkala, že asi zůstaneme u jedináčka, že už to nechci víckrát prožít. V pondělí ráno jsem malého nakojila a on usínal, držela jsem ho v ruce, koukala na něj, on se ze spaní začal usmívat a dělat oblyčeje jako jeho táta a já jsem v tu chvíli věděla, že chci i další miminko, protože porod se přežít dá a to dítě za to fakt stojí. Je to zázrak . Navíc ještě jedna věc byla na porodu krásná a pro mě nečekaná. Od té doby mám pocit, že se s Mirkem milujeme ještě víc, než jsme se kdy milovali, a to jsme spolu už 9 let.
Takže holky, které teprve budete rodit, tak se nebojte, porod přežijete a pak zažijete něco naprosto krásnýho, nepopsatelnýho a nepředstavitelnýho
28. led 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo, super popis. Je vidět, že sis teda taky užívala, takhle dlouho být v nemocnici :frowning2: Ale máš doma krásnýho uzlíčka :slight_smile: Pro mě taky bylo hrozný, když už při porodu se ve mě vrtal ten doktor, bléééé.
A kojíš teda?
28. led 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Soni jo kojím. Malej se krásně přisál už na sále a saje pořád :wink: je šikovnej, krásně to umí a já naštěstí mám zatím mlíka dost. V nemocnici jsem i odstříkávala pro nedonošeňátka :slight_smile:
29. led 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo, tak to je super a ještě rozdáváš :grinning:
30. led 2010 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo super příbeh a je to silné kafe ale vidíš to přežila jsi to jsi šikovna a silna baba a ještě jednou gartuluji k malému :slight_smile:
31. led 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak kdepak jste všechny.
Co miminka, jak rostou, jak se máte?
9. únor 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,

Péťo díky, jak vůbec pokračujete vy, co v Caru?

Soni Tomášek už měl první narozeniny viď, toto letí, je to moc hezký klučina :dizzy_face:

Miško kam si se nám ztratila? Už jsi tu pár dní nebyla, myslím na vás.

A jak se má naše budoucí mamina? Všechno v pořádku?
13. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, doufám, že se máte všechny i s miminkama jak nelíp to jde.

My jsme začali pomalu nakupovat, jsem doma na neschopence - ne že by mi něco bylo, ale už mě to nebavilo v práci. Takže se mám skvěle :slight_smile:
16. únor 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

Romčo a co u vás nového??

Marcel, pěkně jste začli nakupovat, to už toho máte dost :grinning:
Jen si to užívej doma, máš svatej klídek :slight_smile:
16. únor 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Marcelko začali jste nakupovat a už toho máte skoro víc než my :grinning: :grinning: :grinning:

Soni teď jsem právě úplně hotová. Unavená jako blázen, všude bordel a ten drak se vzteká a brečí a pak se zase vzteká jen ne a ne spát :unamused:
16. únor 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky moje tak jsem uspěšně ve středu dokončila s léčbou proti těm mrchám co jsem měla na čípku můj taky dobral léky a ted doufám že už jsem zdrava zajdu si na gyndu jak bude chvilka at i uděla stěry na ty bičikovce a pokecáme co dál i když s gyndařem něco řešit ale na CAR ted nebude čas bo můj začína jezdit na služebky tak ted opět snažení sami anevadí mi to a doufám že se povede at už jsem doma na nemocenské a koupime si pejska tak se těším ale te usíme udělat plot.|Tak pokud bude plot bude mimi v bříšku tak kupujeme pejska vymarského ohaře :grinning:
21. únor 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady koukám standardní... děti nespěj řvou a vztekaj se... Jako by mi to něco připomínalo :unamused: :grinning:
22. únor 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
jen jsem vám chtěla napsat, ať myslíte na Mišku a Verunku, musejí zase na operaci :frowning2:
4. bře 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo, jak to? Zase s tím srdíčkem? :frowning2:

A jak se vede vám?
5. bře 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jsem to našla, to je hrozný :frowning2: Snad to holky statečně zvládnou.
5. bře 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Soni,
jo mají holky jen samá trápení :cry:
My jsme v pohodě, malého trápí maximálně bříško a mě tchýně :grinning:
5. bře 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romčo a copak s tchýní? :grinning:
My byli na víkend taky u tchýně a já zapasím stále :grinning:
Bříško je prekérka :frowning2: Berete něco?
16. bře 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak co není něco nového?
7. dub 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Míšo, u nás celkem nic, pěkně rosteme, všechny kontroly v pořádku.
A co Verunka? Jak se má, co srdíčko?
8. dub 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky,
Soni pořád něco. S tchýní je sranda :rolling_eyes: .Na poslední procházce mě nechtěla pustit ke kočárku když malej brečel :angry: .
Marcelko vy čekáte holčičku? Aspoň budou nevěsty pro ty naše kluky :slight_smile: . Tak to tady máme 2:2. Tak to musí rozseknout Péťa :wink:
8. dub 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, čekáme holčičku.Teda s největší pravděpodobností :slight_smile:

Vás zloběj tchýně? To já musím naštěstí říct, že ta moje je výborná. A můj manžel má taky skvělou tchýni :slight_smile:
8. dub 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my ze srdíčkem pořád bojujeme už máme za sebou jednu operaci a jeden katetrizační zákrok a v pondělí jdeme zase a bude se rozhodovat zda zase operovat.No nenudíme se.
9. dub 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
teda Romčo, my máme stejnou tchýni, ne? Mazec jako :frowning2: Stále si přijdu, že když tu jsme, není Tom můj syn, ale její :frowning2:
10. dub 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšo, tak ať vám to všechno dobře dopadne a malá je v pořádku co nejdřív.
11. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky holky tak druhé IUI opět nevyšlo nepřekvapuje mě to sice test jsem si nedělala ale zítra to mam dostat a vše tomu nasvěčuje tak hlavně at to příjde jak má a příští pondělí na hydroskopii at se končně dozvím co mi je že nemůžu otěhotnět vy všechny už máte dítičky bud doma nebo pod srdíčkem a ja pořad nic ale v květnu si dovezem malé psí děvčatko to bude moje miminko když už nemůžu mít sama děti :frowning2:
11. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
"Peti to je mi líto, že s eto zase nepovedlo :frowning2: Chápu , že už to musí být psychicky naročné :unamused: Tak se držte a budu držet palečky aby se to už konečně povedlo :wink:

Já mám už zabaleno a zítra v pět vyražíme směr Praha tak jsme zvědavá co nás zase čeká a nemineeeee :unamused: :unamused:
11. dub 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťo, to mě mrzí. Musí to být hrozný, už si to asi ani nedokážu představit jaký to je i když jsme se taky trochu trápili. Třeba vám pejsánek pomůže :slight_smile:

Míšo, ať to zítra zvládnete co nejlíp.
11. dub 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek