• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Váhy 2009

24. prosince 2012 
@dzejn81 Ahoj, malá je taky narozená 13.10.2009 :wink:
8. lis 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babu9 my sme boli v atelieri pred mesiacom a presne ako pises velmi zalezi na fotografovi. Nas fotila mlada kocka, bola velmi mila a trpezliva, drobca nechala to tam cele preskumat, dala mu dostatok casu a nakoniec sa na nu usmieval viac ako na nas:slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 Ahoj, jasné pridaj sa a vitaj medzi nami :D No uvidíme, či tie naše deťúrence budú váhavé ...ja sa priznám, tiež som dosť váhavá a v znamení som panna :grinning: ...tak to asi veľmi na tom znamení nezáleží :D
8. lis 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky díky moc za uvítání, konečně si budu mít s kým popovídat a poradit se když máme stejně staré dětičky. Mám hned první dotaz :slight_smile: už chodí vaše dítka sami? Naše malá už měsíc kolem nábytku a když jí držím za ruce, ale sama to zkouší jen sem tam, moc se jí nechce :slight_smile:
8. lis 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a vlastně ještě jednu, kolikrát přes den vám děti spinkají a jak dlouho? Omlouvám se jestli jste se o tom tady už bavili, ale nestíhám číst všech 15 stránek dopředu :slight_smile:
8. lis 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: asi nestihnu reeagovat na všechno :wink:
@dzejn81 vítám tě mezi náma :slight_smile: malá už chodí,ale nechce se jí :grinning: radši mě pořád tahá za ruku :wink: i když o víkendu se zase rozchodila a vypadá to nadějně,ale v sov´botu tak spadla,že jsem ted vyplašená já :sweat_smile: jinak malá spínká jednou denně necelou hodinku,ted teda jak chodí,tak spí i hodinu a půl,je víc unavená :slight_smile:
8. lis 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimi69 jj hlavně at je to zdravý :slight_smile: já jsem teda hrozně chtěla holčičku´a přiznám se,že když jsem ji porodila,tak mě ani nenapadlo se zeptat co to je,ale jestli je prcek v pořádku :wink: druhý jsem chtěla kvůli Jirkovi kluka,ale nějak ted cítím,že bych chtěla zase holčičku :grinning:
8. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli tak tohle u nás neklaplo :grinning: všechny výpočty zklamaly,i na ulici mi v těhu každej říkal,že to bude kluk :grinning:
8. lis 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak malá má trochu rýmu a už 3 noci stály za nic,leze jí další zub,tak jsem jak mrtvola :unamused: dnes jdeme kamošce a jejímu malýmu popřát k narozeninám,její malej má taky rýmu,tak k nim můžem :grinning: se těším,že vypadneme ven,hlavně at nezačne zase pršet,malá nesnese pláštěnku,takže pokud prší,tak jsme doma :confounded: a nechce být v kočárku,chce už chodit,pokud je tam dýl,tak se začne i ve fusaku obracet a stoupne si v něm a drží se boudy:sweat_smile: to nás čeká parádní zima,musí brzo nasněžit at můžem jezdit na saních :grinning:
8. lis 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec někdy příroda zařídí jinak :grinning:

@dzejn81 malá ještě sama nechodí, připadne mi, jako kdyby nevěřila nějaké stabilitě a jde vidět, že by strašně moc chtěla, a spí mi dvakrát denně dopoledne a odpoledne 1,5hodiny
8. lis 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 ahoj aj ja ta vítam medzi nás:slight_smile: malý mi beha uz mesiace úplne sam,je šikovný:slight_smile:)) ale zas aj veľmi aktívny,uz dokáže sa vyškrabať po nábytku dobre že nie pod plafón:slight_smile:)))))
spime cez den tiež 2 krát po hodinke,niekedy podari sa raz a aj 3 hodiny,a to keď pri nom niekto spi,teda ja alebo manžel:slight_smile:)
8. lis 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no malá už vyleze všude, v ložnici na postel, v obýváku na pohovku i do křesla, má takové dvě malé židličky tak do těch vleze taky sama, otočí se a sedne si, umí už i slézat z postele, vždycky jí řeknu "otočit" a ona šup na bříško a sklouzne dolů. ale to chození zatím jen za ručičky tak snad až najde stabilitu tak se rozejde, zatím ji pořád hledá tak jak píše simonceli. no a už 14 dnů spíme přes poledne v postýlce někdy 2,5h někdy jen 1h. ale když spí jen hodinku tak pak spí ještě jednou třeba 40 minut. ona by mi usnula i v 10 ráno, ale pak už se mi ji nepodaří odpoledne uspat a to je pak už v 17h úplně hotová a chce jít spát na noc a to je brzo.
cervenec v kočárku máme stejný problém, už se nám tam nelíbí a když prší a máme slídu tak malá vylezá tím okýnkem ven dokud není celá mokrá, to je potom radosti :slight_smile:
8. lis 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš malý je v kočárku moc spokojený, ale musí se jet, nemá rád, když stojíme na místě, on rád vše kolem sebe pozoruje.Ale už jsem ho i rozmazlila, jakmile přijdeme do potravin, tak začne mlaskat a křičet - chce rohlík a já pak pokaždé musím čistit kočárek.
Teď je nemocný , má teplotu až 39 °C, tak je přes den víc spavý, včera spal 3x přes den. Zato v noci se budil po necelých dvou hodinách. Když je zdravý, tak spí většinou 2x denně - 1 a1/2 hod. a asi 1/2 hod. navečer. Ale v noci se budí stále, tak po třech hodinách, já stále kojím, tak to je asi tím.
9. lis 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malá jak kdy v kočárku.... někdy je tam hodňoučká a někdy mám co dělat, abych jí tam udržela. Nejhorší je to, když s ní jdu sama ven. Když Jdeme s Radkem, tak je to v pohodě. To ji vezmu chodit za ruky, ale jinak z toho mám kolikrát nervy.
9. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 ahojky náš drobček je šikula už behá úplne sám :grinning: občas nám nôžky nestačia tak trošku zašmochotí ale hneď sa zrovná :grinning: a ideme ďalej, keď chcem aby mi dal rúčku tak nie ..ja sám...no proste chlap :grinning: došlo to ako si samo, najprv okolo nábytku potom cez celé izbu a už to išlo ......no pred dvoma dňami sme mali úraz, roh kuchynskej linky sa nám nevyhol a hrčka na hlavičke len tak vyskočila, bála som sa či sa nezľakne a prestane chodiť sám ale našťastie nie ..ideme ďalej... :grinning:
9. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 no a spinkáme viacej ako keď bol menší 2x a to do obeda 2 hoďky niekedy 2,5 a poobede 2 hoďky a večer o ôsmej je už grogy :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..ako začal behať tak sa dosť unaví a musí dobyť baterky :grinning:, polovičke to vyhovuje, nakoľko už pracujem tak je nadmieru spokojný, že si pri ňom aj oddýchne :sweat_smile:, nakoľko pri dcérke to bol úplný opak ta už v jeho veku spala len 1x a to len hodinku a to bol jej rekord :grinning:
9. lis 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to tak akosi obdobne v kočiariku keď ideme je všetko o.k. ale keď zastavím tak sa hrabe vonku a poďme ho behať....chodievame na detské ihrisko a kým neobehne všetko /súchačku, kolotoč, hojdačku...../ tak sa nám vychádzka ani neráta :grinning:
9. lis 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě jsem včera zjistila, že naše malá musí spinkat taky ještě dvakrát denně. včera šla v 19h a o půl 12 se vzbudila a chtěla si hrát, nejdřív brečela, pak se vztekala, pak vykládala, pak vypila mléčko a usnula. tak jsem dneska zkusila dát ji dopoledne a spala 2 hodiny a pak jsem ji dala odpoledne a spala hodinku. tak uvidíme co bude v noci. když spí jen přes ten oběd tak už je v 17h hotová a v noci je pak problém.
babu9 no teda chudáček, první silniční vyrážka, to muselo bolet, malá chce čím dál víc chodit za ručičky, už se těch rohů děsím :slight_smile:))
holky a nechaly jste naočkovat vaše mimi prevenarem nebo synflorixem? my jsme naočkovaní a chytili jsme zánět středního ucha, tak začínám uvažovat jestli ty vakcíny mají vůbec smysl. dneska jsme byli konečně po 10 dnech doma venku, to bylo nadšení :slight_smile:
9. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 ja som kdesi čítala čím dieťa viacej spí tak aj nočný spánok je výdatnejší, no môžem to potvrdiť aj keď drobček dosť spí tak v noci spinká asi okolo 4 až 5 sa zobudí vypije mliečko a spínka až do pol až ôsmej a okolo 10. je už k.o. :confounded: a ideme dobíjať baterky :grinning:
..no to teda bolelo, hneď sme vyťahovali z mrazáku čo bolo po ruke a prikladali aby sme nemali bouly ako kopec :grinning: a keď som došla dne z roboty tak už tam nemá skoro nič..zabralo... :wink:
môj drobček je zaočkovaný prevenarom nakoľko u nás je to povinné, dala som ho tiež zaočkovať Rotarixom, iné očkovania som neriešila už ho dám očkovať Len čo je povinné inač určite nie...chcela som ho tiež zaočkvať proti kiahňam ale odhovorili ma od toho.
9. lis 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 nas maly spava 2x denne po 1-1,5 hod. A v noci ako kedy, tuto noc celkom v pohode a minulu 3 hodiny:unamused: Co sa tyka ockovania, my sme ocko. odmietli, takze ma len 1. davku proti TBC.
10. lis 2010 v 05:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: tak my máme nad rámec povinnýho očkování prevenar a ted po roce jsem ji nechala na žloutenku :wink: ještě mi dr říkala,že jak půjdeme ted v 15 měsících na očko,tak si můžem připlatit něco,ale na to prdím,už jsem i zapoměla co to bylo za nemoc :sweat_smile:
10. lis 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
to cervenec to budou plané neštovice, mě to doktorka taky říkala, že si to můžu připlatit, ale řekla jsem, že určitě ne, neštovice jsme měli všichni a přežili jsme to a navíc je má člověk jen jednou. tohle mi přijde zbytečné.
to babu9 s tím spaním přes den na tom něco bude, malá díky tomu, že přes den spala 2x tak pak spala celou noc, jedla až ve 4:30 a vstávala v 8:45. no pohodička :slight_smile:. holky a kdy vám dávali poslední dávku prevenaru? my máme zatím dvě a marně přemýšlím kdy bychom měli dostat tu třetí
10. lis 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 jojo neštovice to byli :grinning: jen vím,že jsem si řekla,že to není nějak nutný :wink: prevenar máme už asi naočkovanej :sweat_smile: normálně si ted nejsem jistá :sweat_smile: myslím,že v půl roku byla třetí dávka :wink: a další bude až později a to jsem ted taky zapoměla kdy :fearful: musím mrknout do očkovacího průkazu :wink:
10. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 jo a taky záleží,kdy jste byli na prevenaru poprvé :wink: my jsme byli poprvé tuším 14 dní po první hexe,potom když byla bez reakce,tak dr očkovala současně s hexou :wink: pokud jste byli později,tak je trochu jiný očkovací schéma,však mrkni na net,tam mají to schéma určo :wink:
10. lis 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
to my ty planý neštovice necháme naočkovat..... a žloutenku taky a ještě proti klíšťové encefalitýdě, jsme furt venku, hlavně v létě na závodech a tak. Tak ať mám jistotu.
11. lis 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
nad žloutenkou a klíštětem taky přemýšlím, musím se ještě poptat doktorky. no právě já mám to očkovací schéma doma a poslední dávka synflorixu se dává 12. - 15.měsíc, doktorka malou ale v roce neočkovala a na další očkování máme jít v 15.měsících a to na priorix. takže ten synflorix mi furt chybí v tom doktorčiném rozpisu. musím se jí na to zeptat.
@simonceli vy děláte nějaký sport ty nebo manžel? jestli se teda můžu zeptat?
11. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 zeptat se určitě můžeš. Radek jezdí supermoto a motokros, tak to jsme každý víkend někde s karavanem. A navíc máme dva psy, tak klidně může nějaký klíště dotáhnout domů psisko. Hodně jezdíme do přírody na hory a všude možně přes celý rok. bydlíme ve městě a Radek podniká, tak přes týden má plnou hlavu práce a ještě tréninků a tak, takže si jezdíme čistit hlavu.
11. lis 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli no tak to je jasné, to bych se taky bála, zvlášť kvůli těm psům, ti těch klíšťat pochytají spoustu.
naše malá měla dneska 37,7 tak uvidíme co z toho bude, doufám, že ne opět ucho. teď mi to přijde,že to bude k zubům, měli by jí růst špičáky a má nahoře i dole dvě hrčky na dásnu tak snad to bude ono. už má 8 zubů a ty jsme přežili bez větších problémů, ale ty špičáky jsou prý hrozné. tak jsem jí šupla panadol, natřela dásna calgelem a už spinká, snad i noc bude v pohodě.
holky těšíte se na vánoce, konečně i ti naši špunti z toho budou něco mít, že? já jsem zvědavá co bude malá říkat na stromeček a světýlka :slight_smile:
11. lis 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 No já se na Vánoce těším, ale mám i strach. Malý musí všechno prozkoumat, vším zacloumat, hodit na zem, tak nevím, jak to se stromečkem dopadne.
Jak měříš malé teplotu? Já v zadečku, ale je to děs. Chudák brečí a vzteká se a ještě dva dny po tom se při přebalování vzteká (bojí se, že zase budu měřit). Naštěstí není často nemocný, teď měl teplotu podruhé v životě. :slight_smile:
12. lis 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@damanka my už jsme pořídili stromeček v květináči, dáme ho na stolek a bude, tam na něho malá nedošáhne. každý rok máme velký živý stromek, ale letos jsme si řekli, že radši pořídíme malý ať nemusíme malou furt hlídat a okřikovat.
měřím jí teplotu v podpaží, dřív jsem měřila v zadečku, ale teď jak už je větší tak radši měříme pod paží, malé dám do ruky druhý teploměr, který nefunguje a ona si s ním hraje a já měřím :slight_smile:
ráno jsme byli na ušním, naštěstí uši to nejsou, nejspíš to prý bude k těm špičákům, odmítá mi dneska celý den jíst a ani sunar jí nešmakuje tak asi jí to v puse bolí. snad zítra bude lépe. hezký večer holky :slight_smile:
12. lis 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek