• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Váhy 2009

24. prosince 2012 
@cervenec jééé tak to se mi moc líbí:kde je?tady!!to jí musím naučit :grinning: ..No bude to asi pěkná honička až začne chodit,zatím jen teda leze a už ted mám z toho hlavu v pejru :stuck_out_tongue_closed_eyes: Celý byt je přestavěný,mé krásné kytičky už stojí na chodbě kde asi zmrznou a to teprve lezeme :wink: ale už se na to moc těším,až začne další objevování nových věcí na světe :confused:
21. zář 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marzzana náš malá je taky samý úsměv. A je docela tvrďák. I když kolikrát spadne, bouchne se tak opravdu nepláče. Brečel akorát když jsme byli u paní doktorky na desetiměsíční prohlídce a to teda bylo něco. Asi si chuďátko myslel, že ho zase bude očkovat.
21. zář 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok No to je úžasný,že děláte kde má srdíčko...to jsem nikdy neslišela a je to moc roztomilé :sweat_smile: a to,že podá ruku jako chlapisko no to bych se u toho asi posadila na zadek kdybych to viděla u takového prcka malého...musí být kouzelný :grinning:
21. zář 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pia22 přesně tak, chodíme na plavání kojenců i cvičení s prťaty a pak vždycky krmíme (obojí je přes poledne) a Martínek způsobně sedí, s nadšením zhltá všechno, co máma dá do pusinky a jen se kouká. Jiné děti div nepřevalí jídelní stoličky, když není jídlo a máma dost rychlé, tak řvou na lesy, pak hned dolů...no zaplaťbůh za naše kliďasy, i když doma to tak pohodové vždycky není
@adellaide03 děkuju za přivítání, my chodíme do všeho možného, dětské masáže, plavání, nejdřív od 4měsíců ve vaně, pak od půl roku v bazénu, cvičení - balóny, říkanky, písničky. A hlavně je mezi jinými dětmi, kde se snaží uplatnit :grinning:
@marzzana je to možné, chlapečci jsou drobátko zdrženlivější, ale na druhou stranu, když jedu s kočárkem, tak náš mladý jen vystrkuje ruce na kolemjdoucí a pořád chce někoho chytat, samozřejmě se vždycky někdo najde, ale většinou nepříliš vábného vzhledu :rolling_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wheela to je super že tak to navštevujete všetky decke krúžky, tak by som tiež chcela aj ja ale u nás v okolí nič do kopí nemáme :frowning2:
@marzzana diki, on u nás je take slniečko, úplne inakší ako bol starší syn v jeho veku,teda je aj do teraz taký hanblivejší a som veľmi zvedavá že aký bude ten maličký keď bude starší,len som pri porovnanie spravila foto dvoch deti v tom istom veku a užasne to vidieť aj tam,že aký je rozdiel v povahe aj v celku:slight_smile:
21. zář 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok nedivím se Ti, ale tak máš starší dítě, tak si vyhrají spolu. A jak se drobci jmenují a jak jsou od sebe staří? Vyhovuje vám tento věkový rozdíl? Kamarádky všechny plodí :sweat_smile: s ročním rozdílem, ale to se mi zdá brzy, nebo ne? :confused: Jo a jsou oba nádherní, ty fotky jste nastylizovali skoro stejně, hezoučké :dizzy_face:
21. zář 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@wheela jo o to mi právě taky jde, aby byl mezi detmi. Takže určitě od příštího týdne budeme chodit.
@lesonok malej je šikulka.
21. zář 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adellaide03 jojo tak to znám..Mám z ní radost,není to žádná ulpakaná holčička..Fakt kolikrát si tak o něco dá,že bych brečela :cry: a ní a ta se drží:o))snad jim to vydrží:o) :wink:
21. zář 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marzzana No jo máme šikulky a snad si to nebudou vybírat v pozdějším věku.
21. zář 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile: tak my jsme dnes byly na roční prohlídce a máme 8.3.kg a 73 cm :wink: řvala tam šíleně,scéna jak z hororu sápe se po mně :unamused: děs a to jí nic nedělají,začne řvat hned jak ji dám na váhu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wheela vítám tě mezi náma :slight_smile: naše Juli je šílený čuně u jídla :sweat_smile: ,takže když vidím způsobný dítko u jídla ,tak neskonale závidím :grinning:
21. zář 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adellaide03 jinak malá si teda pořve,když spadne,ale jen chvilinku,to fakt asi bude v povaze vah :wink: minulý týden spadla na pusu a rozrazila si ret,tekla ji krev,já jsem vnitřně šílela a před ní dělala.že je to dobrý :sweat_smile: za chvilku se na mě smála ještě s krvavou pusou :fearful: pak jí to oteklo,ale naštěstí to na šití nebylo :wink: ale zbytek dne jsem se od ní nehla na krok :sweat_smile:
21. zář 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok jsou krásní kluci a připadá mi každý jiný :wink:
21. zář 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marzzana no o kytkách mi nemluv :frowning2:Juli začala hrabat v květináčích, přilezla k nim, řekla něně( naučený ode mě,že to nesmí) a hrabala vesele o 106 :grinning: ted nemám na zemi jedinou kytku,jsme jak v holobytě :stuck_out_tongue_closed_eyes: všechny jsem je odstěhovala do patra,ale asi budou muset jít do sklepa,protože ji lákají i tam :confounded:
21. zář 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wheela ahojte!! no tak sa volajú Matej to je starší a ma 5,a ten smejko,ako ste všetci isto pochopili, je Ervín a bude mat rok,takže medzi nými je 4 roky rozdiel,čo mi úplne vyhovuje,pretože starší je dosť samostatný a vie sa o seba postarať,aj mne pomáha s maličkým,je strašne zlatý a ochotný :slight_smile: a zas som to vyrátala tak ze keď Matko pojde do školy malý bude ako 2ročny,čo sa uz aj bude vediet prehrat a ja sa budem venovať staršiemu :slight_smile:
tiež si osobne myslím že rok je to malo,som si po prvom chcela trocha oddýchnuto a hlavne sa poriadne vyspať,a tak keď som dostala chut na druhe tak sme to naplánovali,len som sa držala toho žeby nebol rozdiel viac ako 5 rokov,druha vec že som snívala o holke,a tak nam jeden známy vyrátal že mam porodiť ked budem mat 26,co som aj mala vlani,ale holka to nebola,namiesto nej mame rostomileho chlapčeka :slight_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. zář 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak by som sa chcela opýtať že či ešte niekto z vás kojí a do kedy to plánuje a celkové ako detičky papajú a čo máju najradšej z jedla??????
21. zář 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok Ahoj..No taky bychom chtěli druhé a doufáme,že by k nám mohl přibít bratříček:o)tak uvidíme jak se zadaří,ale též nikam nebudu chvátal.Ale koukám jak to máš pěkně vymyšlené-to mě takhle nenapadlo s takovým odstupem,aby to všichni zvládali.Přemýšlet se musí nad vším-je to tak..
Natrefila jsi na téma které i mě moc zajímá a celkem se tím trápím :frowning2: ..Též kojím!ale už jen tak jak říkám:na pomazlení,ale v noci chcela papat pořád vždy ve 1 a v 5,ted jí 3 noci dávám jen čajíček a šup zpět do pelíšku a funguje to.Teda je to lepší než kojit a být vždy hodinu vzhůru..Ještě to odbourat úplně to noční a bylo by to fajn :wink: ..
Ale co mě noc zajímá je co vaše dě´tátka papají..My ráno než vstanem tak moje mlíčko v půl 8 pak 9 přesnídávku-ovocnou,na oběd jídlíčko od Hami a odpoledne si nevím rady co dávat za svačinku..Dr.ještě nedovolila kravské mléko,a že jí mám dávat rohlík,nebo chleba,ale nevím čím ho třeba namazat-chudák to má takový suchý...Tak jí dávám většinou banán,ale už by to chtělo něco pestřejšího.No a večer rýžovou kašičku do vody.To je naše papání!poradte holky tedy co se svačinkama odpoledne,co dáváte vy????
Moc děkuju!!!!!!!!!!
21. zář 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok
@marzzana
holky já kojím, teda jen v noci,ale asi jen tak nepřestanu,protože malá se mi budí 1- 2 ještě na jídlo a chodit dělat sunar na to se můžu vykašlat :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kojení se stejně to nej :wink: jinak malá jí pěkně,nemáme s tím problém,samo někdy nesní všechno,ted jak lezou zuby,tak je to všelijaký :wink:
jinak u nás to vypadá následovně časy jsou přibližný
8.00 rohlík nebo chleba s ramou( sýr jí jen v teplým jídle jinak ho plive,šunku jsem ještě nedávala )
poslední dobou tu snídani tak nějak frfná,takže když nechce pečivo,tak jí dám třeba jogurt nebo přesnídávku,prostě zkouším
11.00 polívečka a hlavní jídlo( rizoto,čočka nebo špenát se žloutkem,br.kaše s mrkví a maso,špagety s masem a zeleninou, už měla i rajskou s knedlou )vařím furt dokola uvítám nějakej novej recept :wink: oběd sní většinou bez problémů
14.00 bílý jogurt s ovocem(broskev,trnky,banán) a pro oslazení přidávám klasickou přesnídávku (poslední týden už chce jen klasický ochucený jogurt)
17.00 rýžová kaše s ovocem
19.00 kojení
a v noci 1-2-kojení, a podle toho kdy bylo poslední,tak jí někdy zkusím ráno po probuzení dát prso,ale to si jen tak cucne :wink:
jinak přes den jí sem tam piškoty,hlavně v kočáru ty jsou nejbezpečnější co se týče ušpinění :grinning: a pokud někde jsme tak chce ochutnávat,takže o víkendu si dala 3x kousek knedle se svíčkovou,pak kousek suchýho chleba
a je na sladký po mně už ochutnala i buchtu,koláček, perník no prostě těsto jí dám,když otravuje :grinning: jídlo už ji i trošku solím,jak se blíží ten rok,tak už to tak nehrotím :wink:
21. zář 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marzzana pečivo můžeš mazat ramou atd(ne klasický máslo) nebo třeba zkus lučinu :wink:
21. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já jsem si druhý naplánovala,tak nějak v období,kdy bude mít Juli 3 roky,teda brala bych ho i později,ale ten konec září mi příjde ideální na to mít mimčo,přes zimu se vleze do hluboké atd,prostě mi to sedlo :wink:
21. zář 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec jejda, to je krásný, že prý něně :grinning:DD, my máme taky perličku, náš mladík když uvidí květináč, tak mu z něj hned čouhá jen zadek :grinning: , ale předtím se nezapomene na mě podívat a pohrozit prstíkem a říká tytyty :grinning:
@lesonok já už nekojím, Martínek spinká od 19h do 6:30 v kuse :grinning:, pak dostane mléčko a jelikož spinká sám v pokojíčku, kde nejsou kytky, ani nic nebezpečného, tak ho nechám lozit a hrát si, než se natrvalo vzbudím i já (máme tam už i postel, která sedí k sestavě nábytku, kterou jsme mu tam pořídili, tak tam po ránu podřimuju). V 8 dostává jogurt s ovocem (většinou Hami frutapura) a rýžové vločky. V 10 jde spinkat, dostane mlíčko. Spí do 12, pak oběd, většinou vařím já, miluje těstoviny a rybu, taky všechnu zeleninu s výjimkou batátů a červené řepy :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Pak jdeme ven, ve městě dostane ovocnou přesnídávku, kolem 17h rohlík nebo chleba s lučinou a sýrem (přiznám se, občas dávám i 97% krůtí šunku) no a v 19h kaše - my máme mléčnou Nestlé, nejradši sušenkovou :grinning:. A jinak vypije asi půl litru vody, nebo čaje přes den. Takže možností je spoustu :dizzy_face:. Teď když to čtu, tak to vypadá, že je Martínek celkem jedlík, to je pravda, taky měří 81cm a váží 10kilo :grinning:
@lesonok jo a díky za potvrzení mého názoru, taky bych chtěla děti s minimálně 3letým rozdílem, jsem ráda, že vám to funguje
21. zář 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervenec No tak to koukám,to máš tak 40 kilo,ne??Takovej kolotoč,jak to zvládáš??I když je fakt,že ted se mi malá taky budí častěji než dřív,ale naštěstí jen dám dudlíček a hned spinká..Myslela jsem,že jsem jediná maminka co v noci vstává tady u nás ve městečku už všechny noční krmení odstavily :unamused: ...
No k papání.Malá jí taky úžasně až se děsím aby nás jednou nesnědla :grinning: ..nestíhám ani nabírat na lžičku :grinning: .ale zaplat pánbůh je hubená a dlouhá :wink: .No vy máte velikou výhodu,že už dáváte vše mléčné!!Nevím proč to ta naše Dr.nechce ještě dovolit,říkala že když kojím tak až od 1 roku :unamused: ..Ale jak koukám tak ty též kojíš a jídelníček máte krásně pestrý.Nejsme žádní alergici co by se muselo nějak hlídat tak tomu nerozumím,ale taky už jí dávám všechno ochutnat..A asi začnu vařit!!chtěla jsem pro malou jen to nejlepší tak jsem jí kupovala BIO skleničky,nebylo to z lenosti,že bych nechtěla vařit.Ale ted už jsou to opravdu velký porce a leze to pěkně do peněz-co si budeme povídat :stuck_out_tongue_closed_eyes:....tak to vaření už bude ideální a jak říkáš,už se blížíme k roku a už se to tak nemusí hlídat.. :wink:
22. zář 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme nekojili vobec, nedalo sa:frowning2: Malemu tiez chuti, vie sa dobre napapat a aj napriek tomu pyta mliecko kazde 3 hod. den-noc. Inak varim prikrmy doma a zamrazujem, takze varim len tak 2x, max. 3x tyzdenne, tak sa da.
22. zář 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jak jste na tom se spaním přes den, my máme pořád dopolední i odpolední spánek, ale už to začíná být divočina jej uspat, tak přemýšlím, že přejdeme jen na spánek poobědě, když spí 12hodin v noci, tak by to asi mělo stačit, nebo ne? :confused:
22. zář 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pia22 já nezamrazuju, ale je to dobrý nápad, kolikrát mi zbyde květák, nebo cuketa a je mi to líto vyhodit. Holky na staré diskuzi psaly, že se nesmí zamrazovat nic, kde je brambor, je to tak? :confounded: My dáváme brambory téměř do každého obědu, pokud nedělám luštěniny, nebo těstoviny.
22. zář 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, kde ste nasli, ze vahy su od 23.9? lebo ja som dnes pozerala ako to vlastne je a niekde som nasla z 23 a niekedy 24.9
moja dcera je narodena 23.9 a teraz neviem ci je panna alebo vaha :sweat_smile: , doteraz som si stale myslela, ze urcite vaha, ale nasla som horoskopy, ktore datuju zaciatok vah az od 24.9
22. zář 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wheela ja zamrazujem od zaciatku, by som stravila cely den pri hrncoch. Ja zamrazujem jednodruhovo, co sa doma "vyskytne":wink: Hodim do hrnca, uvarim, rozmixujem, necham vychladit a co sa zje v ten den odlozim, zvysok nahadzem do kelimkov, mam Via od Aventu, ale rovnako dobre mam z Tesca 3ks 200ml za 25 Sk. Z 1 karfiolu my vyjde tak 4-5 kelimkov. V mraziaku mam vzdy zmrazene tak 3-4 druhy zeleniny, na obed vyberiem co mi padne pod ruku, zohrejem, zahustim kasou a uz sa papa. Zamrazujem aj ovocie na desiatu, to mam aj miesane, podla toho, ako to varim.
22. zář 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pia22 tak to je super nápad, jsem asi úplně praštěná, že mě to nenapadlo, mám zamražené maso, to vždycky koupím kus od nějakého druhu (teda kromě králičího, to nemůžu ani vidět, aby Martínek nestrádal, tak mu ho občas koupím v hotové skleniččce od Hippu). V Tescu mrknu, ty VIA kelímky jsou sice super, ale jako vše od Aventu taky pěkně drahé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. zář 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@csikike našla jsem to na jedné internetové stránce, ale už nevím které. Myslím si ale že je to do toho 23.9.
22. zář 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@wheela malý ještě taky spí dvakrát denně a zatím to pořát vyžaduje tak mu to neodpírám
22. zář 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek