• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Váhy 2009

24. prosince 2012 
@lesonok ahojky, no ja som tiež na mlieko a veci s tým súvisiace :grinning: malá je syrová a jogurtová...teraz nám pri Tescu dali automat na mlieko a môžem povedať, že mi v celku chutí, trošku mi to pripomína detstvo je to úplne niečo iné ako z obchodu :sweat_smile: ...síce už som počula, že vraj nieje kvalitné, čo ja viem :unamused: máte niekto s tým skúsenosti alebo počuli ste niečo o tom :slight_smile:
24. lis 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulabj keď nepiješ mlieko a ani neješ tvaroh :unamused: a výrobky z mlieka áno ? ..ono síce je pravda, že teraz ti nič nechýba ale v neskoršom veku ti to môže chýbať :slight_smile: -osteoporóza, nedostatok vápnika, my ženy na to dosť trpíme vo vyššom veku ....alebo si ho dopĺňaš inou formou?
24. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jem jogurt ooobčas,mliečko male do kavy:slight_smile:
osteoporozou trpi každa 3 žena,v mojom veku je už taaak jedno či pjem mlieko,ide o rast,ked dieta rastie, a to som mlieko pila,z flaše ešte aj na zakladke myslím. :grinning: :grinning: :grinning:

je to ochorenie latkovej premeny,hlavne ide o pomer 2 hormonov v tele,ženy najviac stracaju vapnik dojčenim a tehotenstvom,prechodom,odstaranenim maternice,dalej sa aj dedí ,velmi podstatny je prisun vitaminu D-potrebny aby sa ten vapnik vstrebal a využil v tele,nasledne s nim slnečne žiarenie.....
vela vapnika obsahuje brokoli,orechy,mak,vyvar z kosti napr.,
tak som sa vykecala.......možte mi nadavat :slight_smile:
24. lis 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky, tak jsme včera konečně už sehnaly zimní botičky..... tak jsem ráda, že amlá nebude mrznout. Jinak dneska si teda dosti vyspává holka jedna. Jsem ráda, aspoň jsem stihla vyvenčit psiska a udělat spoustu věcí.
25. lis 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janulabj no to som písala ze nepreváram mlieko z obchodu,ale je to pravda ze keď som bola ešte zo starším synom u rodičov tak nám starká nosila mlieko od svojej kravy a to sme neprevárali a malému užasne chutilo,mal vtedy 2 roky a nevedel sa dopit ešte keď to bolo čerstve :stuck_out_tongue_closed_eyes: jasne kľudne sa vyrozprávaj,každý ma pravo na svoj názor :slight_smile:
25. lis 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ono keď nedostane alergiu z jedného môže dostať alergiu z druhého predvídať sa to nedá......tak ako som už písala kámoška kojila do troch rokov a ešte dávala mliečko do nemocnice, hotová dojná kráva :grinning: a keď drobec išiel do škôlky alergia bola tam, tak čo :unamused: dosť záleží od každého jedinca aké má predispozície....... to ako s rakovinou niekto fajčí ako tur :grinning: a rakovinu nedostane a niekto nič, zdravo sa stravuje, športuje a dostane ju :unamused: jednoznačné áno alebo nie neexistuje :wink:
25. lis 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babu9 no ved práve,teraz kvôli tomu že niekto ma alergiu na mlieko nebudem detom zakazovať pit mlieko,je to totálne hlúpe....
a tie mliekomaty mne sa tiež páčia super myšlienka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a malému sa to ráta,teda staršiemu malému :grinning: :grinning:
25. lis 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
práve sa ideme trošku vyvetrať a natankovať mliečko :grinning:
25. lis 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anicka077 ahoj, tak vitaj medzi nami a inak máme takmer rovnako staré detičky - náš drobec prišiel na svet 7.10.2009 :D tak o deň sme mladší :D
25. lis 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy, no ja dávam nášmu drobcovi zatiaľ Sunar a 1-2 do dňa dostane ako doplnok kozie mliečko ,ktoré má celkom rád a zatiaľ v pohode a to mu dávam už asi od 8 mesiacov. Ono s tou alergiou je to asi fakt individuálne , poznám mamičky, ktoré dávajú a aj dávali deťom kravské mliečko už od 6 mesiacov a detičky sú zdravé ako rybičky a nič im nieje - žiadna alergia. A zase mám kamošku, ktorá svojím detičkám dáva protialergenné mliečka od narodenia, takmer žiadne jogurty ani miláčiky a jej detičky sú neustále choré a nič iné nerobí len chodí s nimi po lekároch. Tak neviem...
25. lis 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mimi69 :slight_smile:)) a nas otecko chcel,aby sa tak drobec narodil. lebo on ma narodky 10.7. inac sme mali rodit asi o tyzden neskor,ale odisla mi plodova voda :( odkial beries kozie mlieko?
25. lis 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky čtu že se tady bavíte o kravském mléku. Mě doktorka na poslední návštěvě řekla,že by se nemělo dávat do 3 let věku. Já teda malé dávám sunar, ale když vařím krupici nebo dělám bramb.kaši tak používám mléko z obchodu. Je to jednou za čas tak si myslím,že to neuškodí. Teď mi známá říkala,že kupují protialergenní Nutrilon a paní v lékárně se jich ptala proč si pěstují doma alergika, že prý kupujte obyčejný, to stačí. Tak pak se v tom vyznejte. Další kamarádka co má tak staré mimi jako já už dává kravské mlíko od 1 roku, doktorka jí řekla, že klidně může. Takže si myslím, že co doktor to názor :slight_smile:
26. lis 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne,čo človek toiny nazor...ale ved to je dobré,aspon si každa možme vybrat to svoje,čomu veríme.ja na varenie použivam tiež normal mlieko,ale tiež len občas,krupicu ešte nejeme,jeme len neochutene biele jogurty,nedavam mu žiadne pribinaky,milačiky....
26. lis 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi už papá rôzne jogurty, ale naviac nám chutia Actívie a je jedno aké :slight_smile: a vanilkový pundinček, krupica nám nejak zatiaľ nechutí, dcéra sa v jeho veku išla ujesť krupice :grinning: ona zase nemusela tie rôzne kašičky... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
dnes sa nám začal prerezávať ďalší zúbok, šiesty :slight_smile: a na rozdiel od iných drobčekov mi nehnačkujeme ale sme zapečený a konečne po troch dňoch sme to zvládli :grinning: to bola robota :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pritom ešte spinkáme nekľudne...nech už je vonku :frowning2: , teraz ťahám sedem dní v robote, takže to bude maratón :rolling_eyes:
26. lis 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!!! ja som nejaká chorá od včera,asi mam zápal prsníka... :frowning2: a to som sa chystala skončiť s kojenim :frowning2:
26. lis 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@babu9 tak toho riadne vela zvládaš!!! aj robotu aj drobca aj celkove!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. lis 2010 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, to je zima, co? U nás je krásnýho půl stupně a když jsem vylezla ven se psama, tak jsem myslela, že umrznu. Malou jsem už šoupla do kombinézky a má fusak. No není jak jí, pěkně v teploučku a maminka jí tlačí před sebou. Jinak kravské mléko..... když vařím, tak dělám z kravského mléka, ale nedostává ho na pití. A jogurty jsou přece taky z kravského mléka, ne? No a ty jí nejvíc chutnají, takže bych to až zas tak neřešila i sýr jí mažu a to je taky z mléka. No prostě jiná doba, tak vše jinak řeší. Táta mi vyprávěl, že když byl malej a babička přestala kojit, tak mu nosila mléko čerstvě nadojené od jedné krávy a někdy i kozí a jakej je teď? Dospělej, zdravej a s pěkně tuhým kořínkem. Až naše děti budou mít svoje děti, tak zas bude něco špatně a jinak než jak to děláme teď my. :slight_smile:
27. lis 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli tak potom to mlieko budu pít od 18 ako alkohol :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to isto je z vajcami keď rodiča vychovávali nás tak sa hovorilo že je dobre belko a žltlo nie,a teraz je to opak :slight_smile:
28. lis 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lesonok přesně tak... no takže bych to nehrotila. Malá už ochutnala i kakao a když jí dělám tiramisu, tak to má z kakaa a ne kávy.... takže zase mléko, mascarpone to samé.... smetana a tak.... takže pokud je bez reakce a v pohodě to snese, bez nějakých problémů, tak to prostě dávám.
28. lis 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babenky, určite vám dávam za pravdu, keď to drobci zvládajú tak netreba to nejak extrémne riešiť, myslím si :unamused:, že keď sa to dáva po trošku tak to menej ublíži než potom naraz podľa nejakých tabuliek a je to určite pre ton detský organizmus väčšia záťaž ......
28. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!!! dnes bol krásny den, boli sme na prechádzke cela rodinka úplne sme sa bláznili, sa guľovali :grinning: :grinning: škoda že toho snehu je tak malo a za chvíľu už manžel odchádza. tak aspoň tak sme niečo stihli :slight_smile:
28. lis 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anicka077 no máme výhodu,že bývame na dedine a moji rodičia chovajú kozičku , takže máme výborné a hlavne vždy čerstvé kozie mliečko :wink: . Inak ja som mala tiež termín 9.10 a druhý na 14.10 takže som tiež rodila o trošku skôr a taktiež mi odišla plodová voda, ale nie naraz - tak postupne a tvrvalo to celých 14 hodín :confounded: kým malý prišiel na svet.
29. lis 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne odisla spusta plodovej vody naraz a potom ju este aj spustili lekari. prisli sme do nemocnice rano okolo 7-8 hod a maly sa narodil az o piatej. aj to ho museli vytiahnut :( otvorila som sa pekne,no nemala som kontrakcie a nevedela som ho ani vytlacit.bol to moj prvy porod,ale prestrasny. doterat mam traumu z toho,ze ci budem chciet este druhe babo.ale som stastna,ze maly je zdravy :slight_smile:
29. lis 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anicka077
@mimi69 tak já teda měla porod v pohodě. Jako bolelo mě dost v zádech od rána a měla jsem průjem. Tak jsme v 16h jeli do porodnice jakože poslíčci..... jsem se namalovala pěkně, oblíkla, udělala si vlasy, bez tašky. Jsem si říkala, to jsou zas poslíčci, jen mě zkontrolují a pošlou domů, tak to vezmeme na nákup rovnou (necelej kilometr je od porodnice obchoďák). No a najednou že rodim. Tak Radek letěl domů pro tašku, odvezl psiska k jeho rodičům, kteří bydlí 40km od nás, jel sse najíst a dorazil A nechápu jak to stihnul, ale za hodinu byl u mě. A první hodinu jsem se nudila. Jsem si hopsala na míči, zpívalal písničky s rádiem a telefonovala s kamoškama. Porodní asistentka se mě ptala jestli vážně rodím, jestli se paní primářka nespletla. Pak mě přisli píchnout vodu.... jsem chtěla rodit bez oblbováků, ale o půl 8 jsem to nemohla vydržet. Tak mi píchli dolzin, ale jen malou dávku, abych se rychleji otevřela. No a malá se narodila 21.53. Ale jako vzpomínám na to v dobrym. Docela sranda to byla. :grinning:
30. lis 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simonceli tak to si patrila medzi tie stastnejsie,co maju pekny zazitok z porodu :slight_smile: ja mam obrovsky strach z dalsieho porodu,ak raz bude...
30. lis 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anicka077 určitě bude lepší... jo měla jsem to v pohodě. Jako byly chvilky, kdy jsem myslela, že to nevydržím a přemlouvala jsem Radka, aby je šel přemluvit, ať mi udělají císař, ale pak jsem to zvládla.
30. lis 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky je u vás tak hrozná zima? U nás ve Zlínském kraji máme -10 stupňů, strašná zima brrr. Včera jsme byli s malou na mikulášském reji, moc se jí to líbilo, plno dětí, písničky a chudina byla z toho tak rozčertěná že usnula až ve 21:30 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte tak po sedem dňovom maratóne som tu :slight_smile: no a konečne som si dnes pospala až do pol ôsmej :grinning: to bola pohoda :grinning:, síce spinkáme tak všelijak nakoľko sme zistili, že asi máme kiahne :frowning2: od pondelka sa nám začali vyhadzovať vyrážky a mala som podozrenie, že to budu asi kiahne, tak Janino moja polovička bola s drobčekom na kožnom a kožná potvrdila, že sú to kiahne, ale ešte sa majú prísť ukázať v pondelok tak ešte uvidíme. Ak by to boli tie kiahne tak by som bola v celku aj rada, aspoň to budeme mať za sebou :slight_smile: zatiaľ nemáme ani teplotky :slight_smile:
to malá bola behom troch dní vyhádzaná samí pupák a teploty 40 no hrúza a des :frowning2:
takže dúfam... :frowning2:

4. pro 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dzejn81 ahojky aj u nás je taká zima :cry: ráno nič iné nerobím len odmetám auto od snehu a škrabem okná :stuck_out_tongue_closed_eyes:(keď idem do práce), no ale ako som písala s drobčekom nechodíme teraz vonku lebo sme chodručký a moja druhá ratolesť je samostatná jednotka...síce ta nám to vynahradí, lebo keď dôjde domov tak je mokrá až do nitky, tá snáď je zahrabaná v tom snehu až po krk :grinning:
4. pro 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se máte? My jsme byli na horách. Bylo to tam super. Malá nemá ráda sníh, on přece studí. Radek si vyhodil rameno, já si natrhla sval, ale jinak to byla paráda. Nádherný počasí, hromady sněhu.
Malá se mi dneska ráno sama vyčůrala do nočníku! Tak jsem z toho moc ráda.
7. pro 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek