• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vánoce 2010 ve třech. Budoucí maminky přidejte se

7. května 2010 
Tchanovci uz asi pochopili, ze se me jen tak nezbavi :grinning: tak zacali urgovat urady sami. Do konce roku bychom chteli podat zadosti na zasitovani...pocitam tak rok nez to bude hotove a snad do jara 2011 bychom mohli bydlet. Samozrejme nebudeme nahazovat, jen to co nejrychleji upravime pro bydleni a zbytek postupne dodelame.
Jen se trosku bojim jak zvladneme podnajem a uver kdyz planujeme mimi...i kdyz je tu moznost jit ke tchyni, ale tu bych nerada vyuzila :grinning:

karol, preji at najdete pekne a levne bydleni pro celou budouci rodinu :wink:
13. říj 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky to mas heky rozplanovane :wink: ja jsem bohuzel jen u tech planu, realizace asi hodne zakulha. to moji "skorotchanovci" si na me pry uz taky zacinaji zvykat (po 7 letech docela vykon, ze :grinning: ), tak treba jeste 7 let a zacnou me mit i radi

docela chapu, ze k tchyni se ti nechce, ja bych urcite nesla...
no a s im uverem a podnajmem atd. - zvladli to i jini, proc bychom meli byt vyjimka? :grinning:
13. říj 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: to presne rikame ...zvladli to i jini, zvladneme to i my
Take si myslim, ze po 5,5 letech by si na me mohli zvyknout :sweat_smile: ale asi to nehrozi. Tchan mozna jo, ale tchyne ani nahodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jejich dcera ma kazdy rok jineho chlapa (je ji 26let) to ji mama schvaluje a podporuje ji v tom, pry si ma uzivat...no a jejich syn ma porad prvni holku (a jeste ke vsemu zrovna me! :grinning: ) a to se tchyni ani dcerusce nelibi, takze vedeme vecny boj. Kdyz oznamil pred rokem zasnoubeni rekli mi, ze doufali, ze si Tomas bude uzivat a poznavat vic holek a ne se takhle rychle vazat. Myslela jsem, ze je pretrhnu :angry:
Nejvetsi for je v tom, ze porad necheji poznat moji mamu....pry je na to jeste brzy...tak snad az budeme spolu 10 let nebo v obradni mistnosti az se nekdy budeme chtit vzit :grinning:
13. říj 2008 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, ze je to vsude podobne. me maji taky vsichni v lasce, ale pritel rikal, ze se to zacina trosku zlepsova, jak si na me postupne zvykaji... vzajemne seznameni probehlo z me iniciativy letos v lete - no alespon moji rodice uz chapou nektere veci :wink: druha strana si zase na druhou stranu mysli, ze je desne cool, a ze divni jsme my :wink:
13. říj 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste cekam na tu ranu, ktera se ozve, az bude pritelovym rodicum jednou oznameno, ze to prece jen po tech letech myslime vazne a chceme se vzit, natoz pak - az jim oznamime tu stastnou novinu, ze si chceme zkazit zivot a prestat si uzivat a proto si porizujeme dite... to asi nevydychaji - alespon mam takovy dojem podle toho, co pritel rika
13. říj 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, uuufff, malem mi oci upadly, nez jsem vas docetla :slight_smile:
karol: jojo, ve finsku bylo paradne, vubec se nam nechtlo domu. ja nejsem zadny velky saunar, ale tam jsem byla v saune furt, jelikoz ta jejich je lepsi, nez ty, co jsou u nas.
a co se tyce bydleni, tak my si vloni na vanoce vzali hypoteku a koupili jsme si byt.
jo a tchynaci, to je samostatna kapitola :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
13. říj 2008 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj fender,

ja sauny miluju i u nas, super vynalez...

a vanoce s novym byteckem by se mi docela libily :wink:
13. říj 2008 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol, mne nevyhovuje to suche teplo, mam radeji vlhke. takze jsem byla nadsena z toho polivani tam :slight_smile: u nas mam radeji pary, ruzne ty bylinkove, to muzu :dizzy_face:
13. říj 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja naopak v pare nevydrzim - staci troska pary a dela se mi spatne... nevim proc, ale radeji ja radeji klasickou suchou saunu, pak hezky do vlazno-teple vody a pak znovu do sauny
13. říj 2008 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
po saune by se melo vlezt do studene, ne? jinak se ti nestimuluje imunitni system. teda myslim. mne para vyhovuje, hlavne ta bylinkova, dela mi strasne dobre na prudusky, ktere mam dost citlive po mamce (ma astma a babina taky).
jdu chrnet jinak zitra nevstanu :pensive:
tak brou :dizzy_face:
13. říj 2008 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou noc

no jit do studene, tak to se mnou taky prasti :grinning: (a bylo mi i doporucovano chodit spis do vlazne, nez do studene, ze ten sok neni zejmena pro netrenovaneho dobry a nemusi mit zrovna pozitivni nasledky) - no a do suche sauny chodim prave kvuli astmatu, mam dojem, ze se po saune lepsi
13. říj 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano holky :slight_smile:

karol take se obavam oznameni ze si porizujeme mimi. Uplne slysim tchyni ja rika, ze jejich synovi znicim zivot, ze si ma uzivat a na deti jsme moc mladi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ale na tchanovi je videt, ze by uz dedou chtel byt a sam se i priznal svemu brachovi (no a ten to rekl me :grinning: ) , tak doufam, ze alespon jemu udelame radost. :sweat_smile: Za tyden mu bude 55, tak uz je na case byt dedou :wink: . Kdyz to srovnam s mym dedou...tomu bude 64 a ma 10 vnoucat a jedenacte je na ceste :grinning:

Holky to vas obdivuji ze muzete vlezt do sauny. Me staci nadychnout se mezi dvermi a uz se mi mota hlava, ze se radeji otocim a jdu pryc :unamused:
14. říj 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

no u nas dokonce tchanovci uz vnouce maji - od pritelovy sestry, zrovna ma zitra 13 mesicu :dizzy_face: , ale mam z nich pocit, ze ona je holka, tak ma mit dite, starat se o domacnost a uzivat si nakupovanim a prochazkami s kocarem, protoze uz ma cas... kdezto pritel jako chlap si nema porizovat deti, nema se vazat, hlavne at se nenecha donutit k nejake cinnosti v domacnosti a uziva si hospod, vyletu s kamarady apod. proste cela odlisny pristup.

Nejvetsi konflikt s tchyni byl, kdyz se dozvedela, ze toho jejiho chudacka donutim obcas i nadobi umyt a to mi to jeste neni dost dobry, protoze neumyva dost kvalitne - jestli bych si to tedy radeji nechtela umyt sama... no, nechtela! SKorotchyne se viditelne urazila, ale nic uz nerekla, druhy den pak jela domu a svemu synovi pak prubezne vypravela, jak hrozne celou cestu od nas brecela, jak se chudak ma spatne. Doslechla jsem se, ze pak udajne brecela jeste nekolikrat a vzdy to nezapomnela synovi zduraznit. Ten to zas pri pripadne hadce nezapomnel zduraznit mne, jak jeho mama kvuli me trpi a breci... Myslim, ze je to uz tak dva roky a doufam, ze tohle uz nas znovu neceka, az se mila tchyne dozvi, ze nekdy pritel donese i nakup a dokonce!!! obcas po nekolikerem upomenuti zvladne vynest nejenom smesne odpadky, ale i trideny odpad :grinning:
14. říj 2008 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je drsny. Tomu rikam tchyne :frowning2: Nastesti ta moje mi rekla, at synacka co nejvic zapojim do domacich praci, ze ona to neudelala s manzelem a na vsechno je sama. Tak se snazim, ale moc to nejde...preci jen synacka naucila, ze obed mu prinese az pod nos, pocka az doji, pak mu talir odnese a umyje. Z toho silim, protoze vzdy od jidla odejde a talir zustane tam, kde je :frowning2:

Teda, ty mas sikovneho pritele :slight_smile: ten muj ty odpadky neodnese ani kdyz mu je pripravim pred dvere :grinning:

V lete byl pritel u sve sestry na koberecku...samozrejme kvuli me :sweat_smile: mama si ztezovala, ze jsem u nich arogantni, moc s nimi nemluvim a nechci tam jezdit. Nechapu proc to nerekne rovnou me a resi to pres deti :angry:
Tak jsem ji vzkazala at se nedivi, ze me jeji dcera od nich vyhodila, at porad neotravuju, pak mi rekla, ze me ona i rodice nenavidi, jelikoz jsem prvni holka, kterou Tomas privedl domu a zavrsila to tim, ze uz bych se s nim mohla rozejit po tolika letech. Za to se tchyne omluvila, ze to nevedela a od te doby je hrozne mila....ale davam si na ni bacha :slight_smile: a pritele sestra se mnou nemluvi a pozdravime se jen kdyz jsou pobliz jeji rodice :grinning: Jezdi se mnou z Prahy autobusem a i kdyz stoji vedle me a podivame se na sebe, tak se nepozdravime. Snazila jsem se s ni vychazet, ale neslo to. Pritel mi rekl, at delam, ze neni, ze je to kra.., tak delam ze zadnou sestru nema. :wink:
14. říj 2008 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tou sestrou to je fakt neco, to ti vubec nezavidim. takovou kravu aby clovek pohledal... no ta nase "svagrova" uz trosku vylepsila nazor, kdyz jsme ji hlidali cely den 3mesicni dite, protoze nemohla pohnout se zadama - decko bylo vecer v poradku, nevypadalo to, ze by bylo nejak tyrano, tak me vzala na milost... :grinning:

no a tchyne je na me taky jak med, az me to zprvu zmatlo :grinning: a pak pritel prijde ve slabe chvilce s tim, jak ho doma krmi tim, jak kvuli nemu breci... to by se clovek po... no ale verim, ze to bude jenom lepsi, ze si postupne preci jen zvyknou na to, ze ma me a daji mu trosku prostor (az si rikam, jaka jsem naivka :slight_smile: ) asi by pomohla svatba, protoze pote bych "oficialne" nalezela do jejich rodiny. a kdo je v jejich rodine, s tim se pocita. kdo je mimo, tak neni nic...

a k tem odpadkum - ja je postavim pred dvere, desetkrat pripomenu a pak je mozna vynese on, mozna ja - treba po nekolika dnech - tj. je jasne, ze takhle to jde delat jen s papirem, plastem, nikoliv s tlejicimi odpadky - ale abych mu nekrivdila, kdyz ma dobrou naladu a zrovna nechodi lenora kolem, tak jde klidne i hned, nebo napodruhé pripomenutí :slight_smile:

proste nemam chut zavadet domacnost, kdy ja budu chodit do prace, pracovat doma, studovat a pan se bude jen bavit :wink:
14. říj 2008 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mam ted asi ponekud predcasnou otazku, ale premyslely jste uz o jmenech? my uz to trosku diskutovali ... a asi to bude docela boj :slight_smile:
14. říj 2008 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: myslim karol, ze svatba pomuze. Pak uz nebudou moci nic delat kdyz budes v jejich rodine.

My jsme se chteli vzit pristi rok, ale nakonec z toho seslo. Domluvili jsme se, ze se vezmeme az budeme tri. Hypoteku by pritel stejne nedostal kdybychom byli manzele a ja byla na materske, ale kdyz budeme svobodni a ja na materske, tak ji dostane. Je to hrozny jake delaji rozdili :unamused:

Jmena zatim resim sama, pritel to chce resit, az to bude aktualni :slight_smile: ale take to bude boj, ale verim ze vyhraju :grinning: Karol a jaka jmena vitezi? :wink:
14. říj 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave ze nevitezi... pritel nejdriv chtel, aby se pripadny kluk jmenoval po nem, tak jsem se s tim nekolik mesicu smirovala - no a pak jsem brala, ze kluk je tedy vyreseny a boj bude jen o holcici jmeno... jednou jsme se o tom tak bavili a pritel byl hrozne prekvapeny, jakto ze by se kluk jmenoval po nem, ze je to blbe... o nejaky ten mesic pozdeji se zase divil, proc vymyslim jina jmena (klucici), kdyz syn se preci bude jmenovat po nem :grinning: takze to bude asi jeste sranda (jinak pritel je viktor)

jinak mne se libi takova docela obycejna, ceska jmena, casto docela kratka (protoze ja mam dlouhe jmeno a prijmeni a nadelalo mi to dost problemu, tak nechci, aby dite taky trpelo :wink: ) - z klucicich se mi libil treba kuba, petr, tomas, matej.. (no, ale musi se vyskrtnout ta, co nejdou k prijmeni :slight_smile: ), z holcicich ema, jana, klara, bara, terezka (vyber jsme zatim nezuzili) - no a jeste nektera dalsi, ktera tu momentalne nejsou
14. říj 2008 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jeste jsem zapomnela - nejsem priznivcem takovych tech dvojitych jmen (zvlast cizich), takze bych chtela zustat u jednoho, snad nam do toho rodina nebude pak moc mluvit (ja bych se snad nedala premluvit)
14. říj 2008 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se jmenem pro kluka mame stejny problem :slight_smile: Nejdriv ze bude po tatovi Tomas, pak ze je to blby a pak zase ze je jasny ze to bude Tomas :grinning:

Jinak Viktor je moc pekne jmeno. Me se libi jeste Patrik. A z holcicich ty dlouha :slight_smile: Natalie, Krystina, Valerie...ale nejvic Natalie :wink:

dvojita jmena se mi take nelibi a ani prijmeni..kamaradka se jmenuje Hruskova-Maskova a prijde mi to divne :unamused:
14. říj 2008 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Patrika nemuzeme i kdyby se nam libil sebevic :slight_smile: (je to byvaly pritel svagrove, takze jmeno je tabu) - no i k tem ostatnim porovnavame, kdo ze znamych se tak uz jmenuje a hoooodne toho protridime
14. říj 2008 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nas se driv take vybirala jmena, ktera jeste nejsou...Ale pak se to zvrtlo. Jedna teta ma Elisku, druha se jmenuje Eliska a za manzela ma Tomase..a jejich deti? Samozrejme Tomasek a Eliska :grinning: Takze u nas je pretomasovano :slight_smile:
Co se tyce rodiny pritele, tech take jak psu, ze jmena vsech doted neovladam :grinning:
Asi budeme muset koupit poradny kalendar a budeme vyskrtavat co se nam nelibi :slight_smile:
14. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja na to sla taky zprvu tak, ze jsem vzala kalendar a vyskrtala ta uplne nepouzitelna jmena, pritel tam pak nejaka vratil, ze se mu pouzitelna zdaji a o tech se obcas dohadujeme
14. říj 2008 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to bude veselo az budeme vybirat jmena. Sice mi bylo receno, ze hlavni slovo budu mit ja, ale o tom pochybuji :slight_smile:
14. říj 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! jste toho zase nakecaly :dizzy_face:

koukam, ze je vas tady vic, kdo ma tak "bajecnou" svagrovou jako ja.... ma svagrova vyda asi tak za tricet tchyni :grinning:

jinak u nas se jmena taky stridaji, jedine, v cem mame jasno je to, ze nechceme, aby se deti jmenovaly po nas.
14. říj 2008 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj fender! :dizzy_face:

Teda to musis mit nejakou silenou svagrovou. Vzdy jsem si myslela, ze nejvetsi hrozba je tchyne...dokud jsem na vlastni kuzi nezjistila, ze muze byt hur. :wink:
14. říj 2008 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ani nemluv. je to rozmazleny fracek, vzdy dostala, co chtela. jakmile neni centrem pozornosti, je zle, co my si s ni uzili napriklad pred nasi svatbou, to si nedovedete ani predstavit. diky neustalemu prisunu penez vubec nezna jejich hodnotu, takze je neustale v tezkem minusu (taky ma hader, ze ji padaji ze skrine); rodice ji to pochopitelne vse toleruji a vzdy uhradi, nicmene jednou mela dokonce tkaovou drzost, ze o prachy pozadala manzela (tedy jejiho bratra).
fuj, jsem se zas rozcilila :angry: :rolling_eyes: :grinning:
15. říj 2008 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ta je rozmazlena, divim se rodicum, ze konecne neotevrou oci a neuvedomi si, ze je neco spatne. Ale pozadat brachu o prachy na kraviny..to je vrchol :angry:

Ta moje se strasne urazila, kdyz pozadala brachu at ji v tydnu, kdy on chodi do prace na dvanactky, hodi na letiste, ze leti s kamaradkou na dovolenou....samozrejme rekl, ze ne. Pak s nim nemluvila, kor kdyz pro ni neprijel ani kdyz se vracela. Me to tenkrat tak vytocilo, az jsem byla nepricetna. Preci jezdi autobusy, vlaky a to jak denni, tak vecerni :angry: hlavne, ze kdyz my jsme potrebovali odvezt na letiste v sobotu odpoledne, tak se ji nechtelo. :rolling_eyes: Ta mi vzdy dokaze zvednout adrenalin :grinning:
15. říj 2008 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajni - rozmazlena je jeste slabe slovo. a rodice jsou v tomhle totalne marni, proti ni nemuzes rict pul slova - je dokonala a vzdy v pravu. vubec nevidi, ze tim nejvice skodi prave ji, protoze si nedovedu predstavit ten pad na hubu, az po vysoke nastoupi do zamestnani (studuje medinu) a dostane ten nastupni doktorsky plat. z toho nevyzije ani tyden. a predpokladam, ze prvni, co udela - poleti k rodicum s irict o penize.....
nehlede na to, ze k manzelovi se oni chovaji a chovali uplne jinak. toho odstrihli hned po ukonceni skoly, jeste predtim, nez vubec nastoupil do prace - takze nas skoro tri mesice zivili nasi :sweat_smile: no sranda.

koukam, ze u vas to taky stoji za to :confounded:
15. říj 2008 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to tam mate veselo. Az ji dojdou penize, tak poleti k rodicum urcite a ti ji nejake daji.
Podobne to mame take. Pritel je automechanik...jeho sestra ma neco s autem, tak ji ho opravi na natlak mamy a ta ho jeste premlouva at po sestre nic nechce, ze chudak plati hypoteku a sporeni a celkem ma vsechny vydaje 11tis.mesicne...(to vydelava urcite 25tis.cisteho :angry: ) a ze to za ni radeji zaplati ona (jeji mama). To nechapu! Ta ma necelou desitku a jeste by platila za jiny :angry:

Hrozne mi vadi, kdyz se delaji rozdily mezi detmi. Bohuzel tchanovci to tak delaji. Pritel vse dela spatne a jeho sestra je svata a nejlepsi. Co se pritel odstehoval, jeho pokoj je tak, jak ho opustil, ale udelali si z nej rodice pracovnu...ted uz bych tam ani nedokazala prespat. Sice tam postele jsou, ale plisen na zdech a ta vlhkost je desna. A co se odstehovala jeho sestra, tak ji tam koupili rozkladaci gauc, pokoj je stale udrzovany, tak se tam da bydlet narozdil od druheho pokoje.
Ale tesi me, ze to pritel take tak vidi. Nedavno se jeho mama ptala, jestli prespime...a on ji rekl: a nevis kde? :grinning: :grinning: :grinning:
15. říj 2008 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek