Z dovolené rovnou na neschopenku a mateřskou

jarver
15. kvě 2017

ahoj holky, máte prosím některá zkušenost s tím, že jste si v práci vybraly všechnu dovolenou (u mě cca 3 týdny) a pak nastoupila na neschopenku? Takhle to chci udělat... to asi nevadí, že tu dovolenou vyberu, když už pak rovnou nastoupím na neschopenku a pak na mateřskou (6 týdnů před TP) ne? na neschopence bych byla cca 90 dní. a kam všude potom musím, až mi doktor dá papíry na mateřskou? je třeba zařídit něco ještě před? Omlouvám se za blbé dotazy jsem z toho nějaká vyjukaná a nechci na nic zapomenout i když mám ještě dost času (TP v půlce listopadu) 🙂 ale chci vědět na co být připravená 🙂 děkuji!

xpila
15. kvě 2017

@jarver Tak ono to nezáleží na tobě, ale na zaměstnavateli, jestli ti to dovolí. Stejně tak o nástupu na neschopenku rozhoduje doktor na základě zdravotního stavu, ne ty.

jarver
autor
15. kvě 2017

Ano to vím, děkuji.. zaměstnavatel mi to dovolí a doktor s neschopenkou vyhoví. Proto ten dotaz. Kdybych tohle neměla zjištěné neptám se 🙂

lovely_creature
15. kvě 2017

@xpila ono záleží i jakou máš doktorku... ten můj mi každou návštěvu nabídne jestli chci zustat doma, že mě nechá. A osobně jsem ani z okolí nezažila, že by gyndařka nenechala těhotnou doma když o to požádala

jarver
autor
15. kvě 2017

většinou doktoři vyhoví 🙂 mě šlo spíše o to zda má někdo zkušenost s tou dovčou. jestli to v něčem nevadí, že ji vyberu všechnu a pak ta neschopenka 🙂 ale to je teda asi bych se spíš měla zeptat účetní. jen jsem to zkusila jestli jste to tak některá neměla 🙂

luj89
15. kvě 2017

@jarver Bude lepsi se zeptat primo v praci, kazdy zamestnavatel se na to diva jinak.

lovely_creature
15. kvě 2017

@jarver většinou si to holky vybírají mezi mateřskou a rodičákem, ale je to na tobě

jarver
autor
15. kvě 2017

já myslela že z mateřské se nastupuje hned na rodičák ?

swetlusska
15. kvě 2017

no, ono Ti možná ještě teď nevznikl nárok na celou dovolenou, výhodnější je jít teď na neschopenku, pak na mateřskou, pak si vybrat celou dovču (i za mateřskou ti totiž vznikne nárok na dovolenou!), no a hned za dovolenou si navázat rodičovskou dovolenou......

jarver
autor
15. kvě 2017

swetlusska já se omlouvám ale já to nechápu.. jak nevznikl nárok na celou dovolenou? jako na mateřskou? to je podle odprac.dní nebo ne? jsem v práci už několik let 🙂 nebo dovolenou v práci? tu si můžu vybrat v kuse..

swetlusska
15. kvě 2017

@jarver No, zeptej se kolik máš dní dovolený. No a pokud s tím doktor a v práci nemají problém, tak to udělej jak píšeš, klíďo si vezmi dovču a až pak tu neschopenku no....
Já to měla obráceně, nejdřív nemoc, pak mateřská a teprv pak - mezi mateřskou a rodičovskou se vybrala ta "řádná dovolená".

jarver
autor
15. kvě 2017

@swetlusska Jo taaak 🙂 tak to jo, to chápu jak jste to myslela 🙂🙂 v práci i u dokt. jsem domluvená, tak asi problém nebude.
děkuji 🙂

xpila
15. kvě 2017

@jarver Mateřská se považuje za výkon práce, tudíž za ní vzniká dovolená. Proto je standardní postup mateřská - řádná dovolená - rodičovská dovolená.

@lovely_creature Tak ale to není o požádání, musí napsat diagnózu a pokud ti nic není, tak by musel lhát...

kacenka_12
15. kvě 2017

Ahojky, Mám to stejně, jako to chceš mít ty 🙂 Mám už naplánovanou svou veškerou dovolenou, na kterou jsem měla nárok a poté ihned nastupuji na nemocenskou, pak na mateřskou a pak rodičák 🙂 Doktor i zaměstnavatel s tím souhlasili 🙂

jarver
autor
15. kvě 2017

@kacenka_12 děkuji! a nikde nevidíš problém? 🙂 🙂

kacenka_12
15. kvě 2017

@jarver Nevidím a ani mě nenapadá, kde bych ho měla vidět 😀

lovely_creature
15. kvě 2017

@xpila Však doktor nemusí psát že jsi na smrt nemocná, stačí ranní nevolnosti.

xpila
15. kvě 2017

@lovely_creature Ranní nevolnosti ale nejsou důvodem k neschopence... To je jedno, jen prostě neuznávám, že doktor napíše okamžitě neschopenku jen proto, že se dotyčné nechce pracovat.

jarver
autor
15. kvě 2017

Tak konkrétne me uz to doktor doporučoval, protoze mam velmi stresove zamestnani. To je duvod k neschopence i kdyz jsem fyzicky v poradku. Neni to o tom, ze dotycna nechce pracovat!!

xpila
15. kvě 2017

@jarver A kdo v dnešní době nemá stresové zaměstnání?

jarver
autor
15. kvě 2017

🙏😀

kacenka_12
15. kvě 2017

@jarver Nic si z toho nedělej, tady nemá cenu něco vysvětlovat 🙂 Xpila má dost často potřebu komentovat příspěvky lidí, kteří se už jenom zmíní o tom, že půjdou či chtějí jít na neschopenku 🙂 Četla jsem si už několik diskusí, kde měla potřebu se stále vyjadřovat, a to stále stejným způsobem 🙂 Byla to jenom otázka času, kdy napíše i sem 🙂

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacenka_12
15. kvě 2017

@ttm To nepopírám 🙂 Ale stále se pozastavuji nad tím, že má stále energii na to někomu vysvětlovat, že to a to není důvodem k neschopence. Doktoři si to stejně udělají jak chtějí a když dotyčné vyhoví a není třeba k tomu úplně důvod, tak je to jenom jejich problém. Takhle to prostě občas chodí a nechápu, že se někdo pořád nad tím pozastavuje.

greese
15. kvě 2017

ja pozadala o neschopenku..dovolenou mi proplati.

jarver
autor
15. kvě 2017

take nepopiram, ale jen jsem chtela najit nekoho kdo ma stejny umysl, nebo zkusenost jako ja s tou dovolenou. Nepotrebuji soudy o tom zda mam ci nemam narok na neschopnost a uz vubec ne od nekoho kdo absolutně nic nevi o mem průběhu těhotenství ci mem zamestnani 😉

kacenka_12
15. kvě 2017

To víš, no, ty se zeptáš na X a Xpila ti odpoví na Y 😀

xpila
15. kvě 2017

@kacenka_12 Buď tak laskavá a neurážej, jo?

kacenka_12
15. kvě 2017

@xpila Nevím, proč tě to uráží, nejsem ani sprostá, ani hanlivá.

xpila
15. kvě 2017

@kacenka_12 Fajn, tak jinak - buď tak laskavá a nekomentuj mě jako osobu, ale vyjadřuj se pouze věcně. Mimochodem nauč se pořádně číst.

xpila
15. kvě 2017

@jarver Kdybys pořádně četla, tak jsem nepsala žádné "soudy". Jen že v dnešní době snad ani neexistuje práce, která by nebyla stresová. A stejně tak jsem hned v prvním příspěvku psala, že o PN rozhoduje doktor - takže pokud ti ji napíše, je to jeho věc. Takže tohle je naprosto nezávislé na tom, že o tobě nic nevím.